In dienst der Duitse contra- spionnage Brits-Amerikaanse kruistocht in Middellandse Zee DEN HELDER GAAT BOUWEN NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Doodstraf geëist tegen Amsterdammer „Nordpohlsp'tel" Beperkte opening Frans-Spaanse grens Vredes-Jamboree in '47 bij Parijs 60 man gepakt Een nieuwe opdracht De 100.000ste. LORD KILLEARN WEER NAAR BATAVIA Euwe heeft alleen de leiding Verrassende nederlaag van Botwinnik Ernstig auto-ongeval bij Huiden Vier doden Gaat Palestinaconferentie toch door? Desnoods zonder Arabieren KONING VAN GRIEKENLAND KEERT TERUG Twee communistische wethouders te Amsterdam Hr. Ms. „Tijgerhaai" in ons land terug Internationale leider Leger des Heils in Nederland Egyptische sigaretten Grootste sedert einde van de Oor og Mr. Steenberghe geen lid van commissie-generaal Maatregelen tegen zelfmoord ter dood veroordeelden - Prikkeldraad Schapenfokdag te Den Bosch Stadsnieuws De inschrijving heeft plaats gehad DINSDAG 3 SEPTEMBER 1946. 79e Jaargang No 98S1, HELDERSCHE COURAN VERSCHIJNT DAGELIJKS. Advertenties 14 cent per m.m; familieberichten 17 cent per m.m. Contrsctadvertenties speciaal tarief. Hoofdredacteur: J. BIJLSMA. Uitgave: N.V. Uitg. Mij. Holl. Noorderkwartier. Abonnementsprijs per kwartaal: Stad en Omgeving S.— Postabonnement 3,65. Giro 16066 t. n. v. N.V. Drukkerij v.h. C. de Boer Jr. Telefoon K 2230—2345. Een verrader van groot formaat, die er ondanks rijn weinig vertrouwen wekkende verschijning tijdens de bezetting in slaagde als contra-spion der Duitse Abwehrorganisation in ons land dermate belangrijke aanwijzingen te geven, dat niet minder dan 60 Engelse agenten van de Britse Intelltgence Ser vice in handen van de bezetterg vielen (54 van hen moesten dit met de dood be kopen) en talloze goede Nederlandera gearresteerd en gefusileerd werden, moest zich Maandagmorgen voor het Bijzonder Gerechtshof te Amsterdam voor aijn Judaswerk verantwoorden. Door zijn verraderswerk 60 Engelse agenlen gearresteerd Het is de 51-jaige Matthijs Adolf Rid derhof uit Amsterdam, koopman van be roep en van karakter, die op de heftige beschuldigingen van een der getuigen, den vroegeren reclamechef van de Bijenkorf te Amsterdam, J.E. Keman, wiens vertrouwen hij op geraffineerde Wijze trachtte te winnen, terwijl Ke man sectiecommandant der B.S. was, niets anders dan bevestigen kon, dat hij zich had willen verrijken. De verdachte was een der belangrijk ste handlangers van de Duitse contra- spionnagedienst. Hij wist in 1941 het vertrouwen te winnen van kapitein Van den Berg uit Den Haag. Het gevolg daarvan was, dat hij zelf een „dropping" in ontvangst zou nemen, dat de wape nen naar verdachte's huis in Amsterdam werden vervoerd onder het mom van illegale activiteit en door een gefin geerde overval op diens huis door de Duitsers in beslag werden genomen. Kapitein Van den Berg werd daarop zo lang geschaduwd, waaraan ook Ridder- hof zijn hulp verleende, tot zekerheid was verkregen over het feit, dat hij in een zijner verblijfplaatsen te Den Haag een geheime zender had verborgen. Het huis werd omsingeld en met de zender viel de Duitsers een medewerker van den kapitein, de luit. H. M. G. Lauwers uit Bussum in handen, die de zender bediende. Voor een andere zaak is Van den Berg later gefusilleerd. Intussen begon de Abwehrorganisa tion het door hen zelf „Nordpohlspiel" gnoemde spel te spelen. Zij verzochten luitenant Lauwers, die in de gevange nis te Scheveningen was Opgesloten, thans voor hen valse boodschappen naar Engeland te sturen, waarmede zij de in druk wilden wekken, alsof er met de zender en de illegale groep, die er ach ter stond, niets aan de hand was. Op deze wijze hoopten zij achter allerlei gealliëerde geheimen te kunnen komen, of althans sabotage tegen de Duitse oorlogsmachine op het continent te kunnen dwarsbomen. De Duitsers hiel den er echter geen rekening mede, dat de Engelsen met deze mogelijkheid van de beginne af rekening hadden gehou den en er hun maatregelen voor had den getroffen. Met luitenant Lauwers, die eveneens in Engeland was opgeleid en aan een parachute in Nederland was neergelaten, was van te voren afgespro ken, dat hij zou trachten zelf de zender te bedienen, zo de Duitsers hem met het apparaat gevangen mochten nemen. Door het veranderen van een bepaalde letter (zo vertelde Lauwers als getuige) zou hij dan de Britten ongemerkt 'voor de Duitsers van zijn arrestatie kennis geven. Om geen achterdocht te wekken, stribbelde hij eerst tegen, maar voldeed tenslotte aan het verzoek. Hij seinde het afgesproken waarschuwingsteken in een Duitse boodschap door en naar zijn mening is dit in Engeland begrepen. Recht is recht en daar verdachte's ver dediger hem drie dagen geleden in de fieen heeft gelaten, zodat een andere toegevoegde raadsman geen gelegen heid had gehad de verdediging van deze uitgebreide zaak grondig voor te be reiden, willigde het Hof diens verzoek in de zaak tot 30 September a.s. uit te stellen, op welke datum getuigen a decharge zullen worden gehoord. m W&ÊÈia De Frans-Spaanse grens, die in Februari door Frankrijk als actie te gen het Spanje van Fianco werd geslo ten, is voor technici, professoren en alle personen, die om „menslievende reden" reizen, weer geopend. Het aantal personen, dat bij Hendaye da gelijks de grens mag overschrijden, is tot 70 beperkt. Ruim vijftigduizend padvinders, ver tegenwoordigend vijftig landen, zullen deelnemen aan de „vredes-jamboree", welke in Augustus 1947 bij Parijs aan de Seine zal worden gehouden. AI® eerste Jamboree na de oorlog zal deze zesde wereldjamboree (na die van Lon den, Kopenhagen, Birkenhead, Godol- lo in Hongarije en Vogelenzang) een bijzonder karakter dragen. De Jam boree zal officiëel geopend wordsn op 9 Augustus en een vijftiental dagen duren. Bij de aanvang van de vredes- jamboree zullen koeriers een fakkel het kamp binnendragen, namelijk de „fak kel van Vogelenzang", als symbool van het voortbesrtaan van de broederschap onder de Jongeren. Met deze fakkel zal een brandstapel, rond een grote beeltenis van Baden Powell, worden aangestoken en met het vuur van deze brandstapel alle andere kampvuren. Fortuna is echter op de Duitse hand. Of de Britten het geheime teken al dan niet hebben opgevangen is niet zeker, uiterlijk laten zij hier echter niets van blijken, zodat zij zelfs doorgaan met het zenden van nog bijna 60 andere hunner agenten naar Nederland en België, waarvan zij via een Londense zender en radio-Oranje de Duitsers, in antwoord op hun vragen door de zender van Lau wers, vooruit op de hoogte stellen. Al len worden daardoor gepakt. Intussen voerde verdachte Ridderhof andere opdrachten uit, in samenwer king met een kameraad-verrader, Brou wer die gelegenheid kreeg op slinkse wijze na te gaan, waar zich de ge heime zender van Keman bevond. Die is niet gevonden, maar wel werd Ke- man's groep gearresteerd en gefusil leerd. Keman zelf ontkwam, doordat hij net op tijd was ondergedoken, toen een zijner medewerkers in een andere stad voor geheel andere redenen was gearresteerd. In zijn requisitoir wees de adv.-fis- caal erop, dat dit slechts een on derdeel van verdachte's verraders- practijken is. De Duitse contra-spion- nage heeft succes gehad, dat is duide lijk gebleken. Drie jaar lang heeft ver dachte als betaald spion de vijand hulp verleend en eigen landgenoten de dood ingejaagd. Alleen de doodstraf is hier op zijn plaats. Voorts verzocht hij het Hof verdachte geen recht op cassatie te verlenen. Donderdag a.s. is weer een belang rijke dag voor de KLM. Dan gaat n..l de 100.000ste passagier op het binnenlandse luchtnet sinds de be vrijding de lucht in. 14.000 hiervan vlogen in den begin ne met de regeringsvliegdienst, de rest weer, zoals voor de oorlog, met KLM-machines naar Groningen, Twenthe, Eindhoven of Maastricht. Het ligt in de bedoeling om ook deze 100.000ste een passende herinne ring aan dit feit aan te bieden. Dit zal geschieden op Donderdag 5 Sept. a.s. des namiddags om ongeveer 15.30 uur op Schiphol. Met grote energie is men bezig aan het opruimingswerk in de beroemde abdij van Monte Cassino, welke ten gevolge van de oorlogshandelingen ernstig werd getroffen. B. v. L. Uit zeer betrouwbare bron wordt ver nomen, dat Lord Killearn waarschijnlijk 7 September a.s. naar Batavia zal terug keren. Er bestaat overal in den lande een ge weldige belangstelling voor het grote schaaktournool in Groningen en vooral de strijd tussen Botwinnik en onzen landgenoot dr. Euwe wordt met de meeste interesse gevolgd. Gisteren was het voor dr Euwe een uitstekende dag. Hij zelf won van Vldmar, terwijl tot veler ver rassing Botwinnik zijn tweede nederlaag leed, ditmaal tegen den jeugdigen Ca nadees Yanofskl. Dr. Euwe staat dus nu bovenaan met 1 punt voorsprong. Een fraai resultaat Hem wachten intussen nog 4 zware partijen, n.1. tegen Stoltz, Flohr, Tartakower en Kotov. Flohr won gisteren van O'Kelly, Kotov won van Denker, Szabo verloor van Najdorf, Christoffel verloor van Smislov, Stoltz won van Bernstein, GulmardLundln remise Twee partijen werden afgebroken, nl. Kottnauer—Steiner en Tartakower— Bolsslavski. Stand aan de kop: Euwe lf'/j, Bot winnik ll'/t; Smislov lO'/t, Szabo 9»/» en Stoltz, Flohr en Najorf 9 punten. Botwinnik speelt heden tegen Kott nauer. DODELIJK ONGEVAL. De bejaarde wielrijder A. J. G. werd op de Klarendalseweg te Arnhem door een militaire auto gegrepen. Het slacht offer overleed spoedig aan de ver wondingen. Maandagmorgen heeft tussen Hakkelaarsbrug en Muiden een ernstige auto botsing plaats gehad, die aan vier personen het leven heeft gekost, terwijl er tal rijke gewonden zijn, waarvan voor enke len de vrees bestaat, dat zij het niet zullen overleven. Een militaire vrachtauto wilde om streeks 12 uur een zware truck met op legger passeren .juist op het moment dat deze snelheid vermeerderde. De vrachtauto moest uitwijken en ramde een autobus, van de Gooise tram, die uit Amsterdam in de richting Lareo reed, in de flank. De bus, een van het bekende type omgebouwde vrachtauto's werd hevig gekraakt. Twee passagiers waren op slag dood, een derde overleed spoedig daarna, terwijl een vierde vrou welijke passagier in het Diaconessenhu 'T te Naarden de geest gaf. In de garage van het café Wegman, waarbij het ongeluk gebeurde, werden nog vijf zwaar gewonden ondergebracht. In het café zelf, werden vijf licht ge wonden geborgen. Dadelijk na het on geluk werd alarm gegeven aan de alarm- posten der E.H. Spoedig was er vol doende hulp aanwezig om de slachtof fers te verbinden. Enkele artsen uit Muiden en ziekenwagens uit Weesp, Naarden en Bussum verschooen op de plaats der onheils. De militaire auto werd eveneens flink gehavend, maar de inzittenden kwamen er goed af. De chauffeur had een hoofd wonde en een der begeleiders pen ge broken been. De chauffeur van de bus kwam met de schrik vrij en de conductrice liep slechts lichte verwondingen op. Namen onbekend Zo hevig was de botsing, dat vrijwel alle passagiers uit de bus geslingerd werden en op de weg verspreid lagen toen de helpers arriveerden. Door de ravage, die in de bus werd aangericht van de Dardanellen. Men beschouwt dit als de Amerikaanse manier van onder strepen van het feit, dat de Verenigde Staten gekant zijn tegen het Sowjet- Russische plan tot deelneming aan d contröle over de zeeëngten", aldus de „Daily Worker". lagen kledingstukken en papieren der passagiers door elkaar zodat het nog riet mogelijk is de identiteit der over ledenen vast te stellen. Op het ogen blik is slechts bekend, dat in het Diaco- nessenhuis te Naarden de dames Ger- ling en Krich verpleegd worden en de heer Boom. Voorts een lichtgewonde militair. Ondanks de moeilijkheden, die zich hebben voorgedaan, is het onwaarschijn lijk. dat de conferentie te Londen over Palestina nitgesteld zal worden. Het ligt in de bedoeling, dat zij a.s. Maandag zoals oorspronkelijk werd vastgesteld zal beginnen, zelfs indien slechts de Arabische landen zonder de Palestijnse Arabieren vertegenwoordigd zullen zijn. Het is mogelijk, dat de Pa lestijnse Arabieren nog van gedachten zullen veranderen. Het is echter niet waarschijnlijk, dat de Britse regering haar houding t.a.v. den Moefti zal wij zigen. Er hangt een zekere vaagheid over de berichten, dat Bevin nieuwe stappen zou hebben ondernomen om het Joodse bureau te overreden tot deelne ming aan de conferentie De werkelijke toestand schijnt te zijn, dat dr. Gold man, één van de leiders van het Joodse bureau en niet Bevin een nieuwe stap heeft gedaan. Azzam Pasja, secretaris generaal van de Arabische Liga, heeft vandaag met den Moefti van Jeruzalem de Arabische vertegenwoordiging in Londen besproken. Azzam Pasja denkt binnen twee dagen naar Londen te ver trekken. Athene, 2 Sept. - Volgens offi ciëel medegedeelde cüfers betref fende het fn Griekenland ghonden referendum is 68 procent van het stemmenaantal uitgebracht ten gunste van de terugkeer van koning George. De nieuwgekozen gemeenteraad van Amsterdam kwam in eerste zitting bij een. Nadat de leden in handen van den wnd. burgemeester, den heer B. C. Franke, de vereiste eden resp. geloften hadden afgelegd, werd overgegaan tot de vekiezing der wethouders. Gekozen werden de heren B. C. Franke (PvdA), mr. A. de Roos (PvdA), L. Seegers (CPN), B. Polak (CPN), mr. W. F. Schokking (CH) en mr. F. H. C. van Wijck (RK), Hedenmorgen om 11 uur is H. M. on derzeeboot „Tijgerhaai", die uit de Oost terugkeerde, op de basis van de onderzeedienst te Waalhaven gearri veerd. De commandént zeemacht Ne derland, Schout bij Nacht J. A. Gauw, was ter begroeting te Waalhaven af wezig. De „Tijgerhaai" is een jaar lang afwezig geweest. De nieuwgekozen internationale lei der van het Leger des Heils, gene raal A. Orsborn zal van 5 tot 7 Sep tember ons land bezoeken. Burgemeester van Den Haag, mr S. J. R. De Monchy, zal den bezoeker Don derdagmiddag om 3 uur in tegenwoor digheid van tal van autoriteiten op t historisch Binnenhof officieel verwel komen. Des avond zal de generaal, opreken in een openbare vergadering in het gebouw voor Kunsten en We tenschappen. De Nederlandse regering wil toestem ming verlenen om 10 ton Egyptische sigaretten te importeren. Dit betekent dus, 't gewicht van 1 sigaret op 1 gram stellend, 10 millioen stuks. Het aantal bezitters van rook- en gecombineerde ka rten bedraagt on geveer 4 millioen. Bij een eerlijke ver deling staan ons dus per hoofd 2 a 3 sigaretten te wachten! LONDEN, 2 Sept. - De vloDtcorrespon- dent van de Daily Graphic meldt. Britse vliegdekschepen, kruisers en torpedo- Jagers zullen 18 ptember aanstaande Malta verlaten om zich t« voegen bU de Amerikaanse oorlogsschepen, die zich reeds in het Oostelijke gebied van de Middellandse Zee bevinden, ter onder neming van de grootste Anglo-Ameri kaanse vlootkruistocht sedert het einde van de oorlog. Vrijwel alle te Malta aanwezige schepen dit zijn er ruim zestig, waaronder lan dingsschepen zullen deelnemen aan gezamenlijke manoeuvres met het Ame rikaanse vliegdekschip „Franklin D Roo- sevelt", drie moderne kruisers van de Houston-klasse en vijf moderne torpedo jagers. In de loop van de tocht zullen de Britse schepen vier weken doorbrengen in de Egeïsche Zee, waar zij Griekse ha vens zullen bezoeken. Daarna zullen zij naar de zee van Marmora, bij de Darda nellen, varen. Admiraal Sir Algernon Willis, opperbevelhebber van de Britse Middellandse-zeevloot, «al zijn vlag doen voeren op een van de Britse kruisers. Sensationele geruchten. In een sensationeel opgemaakt bericht in de „Daily Worker" wordt de moge lijkheid geopperd, dat de Amerikaanse oorlogsschepen atoombommen naar Athene zullen brengen. Dit bericht wordt gelanceerd als interpretatie van een door schout-bij-nacht John Cassidy gedane ver klaring, dat de Amerikaanse schepen in de Middellandse Zee geheime wapens aan boord hadden. „De geruchten over atoom bommen in het ruim van de Franklin D Roosevelt" aldus schrijft de Daily Wor- De beruchte Japanse beul Schei van het vrouwenkamp Tjideng op Java was ker. „krijgen te meer betekenis met het de eerste Japanner, die zich voor zijn misdaden te verantwoorden had. De „on- oog op het voorgenomen bezoek van de derdanige" beklaagde verschijnt hier buigend voor zijn rechters, onder voorzitter- schepen aan Turkse havens in het gebied schap van kolonel mr. Petrie (midden). Links in toga Mr. Beer, Anefo F Naar aanleiding van desbetreffen de courantenberichten deelt mr. M. P. .L. Steenberghe het ANP mede, dat hij, hoewel hij geheel accoord gaat met de politiek van het huidi ge kabinet ten opzichte van Neder lands Indië, wegens verschil van in zicht nopens de samenstelling der commissie gemeend heeft, een be noeming tot commissaris generaal niet te mogen aanvaarden. Om te voorkomen, dat ter dood ver oordeelde politieke gevangenen zich door zelfmoord aan de executie ont trekken zoals onlangs is voorgeko men met J. C. Moolenijzer heeft de minister vna Justitie maatregelen geno men ter voorkoming daarvan. BEZOEK VAN H. M. DE KONINGIN AAN AMSTERDAM UITGESTELD. Naar wij vernemen zal het aangekon digde bezoek van H. M. de Koningin aan Amsterdam met het oog op de vele werkzaamheden, die haar gedu rende deze maand wachten, pas later in het najaar kunnen plaats vinden. Iedere dag, ja ieder uur, wordt ons opnieuw weer verteld, dat we „straatarm" zijn; „we", is aan ons Land. Maar tegelijkertijd beweert meneer Lieftinck dat.... er te veel geld in omloop is! En terzelfder tijd verkondigt het statistisch bulletin no. 38 van het Centraal Bureau voor de Statistiek, dat de „kosten van levensonderhoud voor het arbeidersgezin" wat kleding en schoeisel betreft, drie maal zo hoog zijn als in 1940; maar ook de prijsstijging van de voeding mag er wezen; die was in Juni twee maal zo hoog en vermoede lijk is er nü nog wel een schepje bijgekomen! Daar klopt iets niet! We zijn straatarm en alles is veel duur der geworden! Zoiets als een tegenhanger van het bekende Rijk en geen geld". Hier zou het moeten zijn: „Straatarm en teveel geld!" Neen, ik herhaal, daar klopt iets niet. Nu ja, ik weet wel, dat de economen er anders over den ken en precies weten hoe de vork in de steel zit, maar „the man in the street" is nu eenmaal geen economisch genie. Het wordt nu hoog tijd, dat er eens een commissie in het leven wordt geroepen, die tot taak zal hebben In goed verstaanbaar Nederlands, zonder al te veel omhaal duidelijk te verklaren, waarom alles maar steeds duur der wordt, niettegenstaande we „straatarm" zijn. Ik mag een Zwarte Piet zijn, als ik er iets van snap!.... P. RIKKER. 's-Hertogenbosch. - Op de 16e N.- Brabantsche Schapenfokdag, gehouden in de Bosse veemarkthallen vanwege „het Texels schapenstamboek" was goede aanvoer van fokmateriaal. De kampioen ram en reserve kam pioen ram kwamen uit Bruchem res pectievelijke eigenaars waren H. Brouwers en J. Dingemans. De kampioen-ooi kwam uit Leur, eigenaar W. Rommens, de reserve kam pioen-coi uit Oud-Gastel eigenaar C. van Nispen. Maandagmiddag werd namens burge meester en wethouders van Den Helder door de architecten J. A. Peters en ir. B. Roelofs in Hotel Bellevue openbaar aanbesteed het bouwen van 48 woningen c.a. aan de Billitonstraat alhier, bestek no. 8. Niet minder dan 3f' aannemers schre ven in. Perceel I betrof het bouwen van 16 middenstandswoningen, perceel II het bouwen van 16 arbeiderswoningen en perceel III eveneens het bouwen van 16 arbeiderswoningen Perceel IV was de combinatie van de pércelen I, II en III. Wij laten hier een overzicht van de in schrijvingssommen volgen: Fa. Koorn en De Jong, Medembiik f 627.500 (pérceel IV). Modder en Cupe rus, Den Helder f 263.400 (I), f 193.400 (II), f 188.400 (III). J. v. d. Velde, Balk, f 581.876 (TV). J. g. Visser, Leeuwarden, f 594.000 (IV). p. Bot en Zn., Heer- Hugowaard, f 589.659 (IV). siemerink, Wierden, f 610.000 (IV). H. Roelofs, De venter, f 598.500 (IV). Geurts en Goes, Den Helder, f 1(4.000 (II), f 184.000 (in). Oderkerk en Krijnen, Amsterdam, f 563.000 (IV). Reyers en Vlaming, Den Helder, f 265.400 (I), f195.400 (II), f 190.000 (III). Gebr. Riemers, Den Helder, f 263.785 (I), f 234.195 (II), f 233.695 (TH). Tuin, 't Zand, f 179.990 (II), f 178.000 (UI). Gebr Kersbergen, Den Helder, f760.816 (IV). H. Hagen, Den Helder, f 650.000 (TV). C. van Essen, Den Helder, f 665.000 (TV). Boekei, Schagen, f 629.000 (IV). Kuijser, Aartswoud, f 633.000 (IV). J. Riemers, Den Helder, f 264.280 (I). f 233.900 (II), 233.900 (m). K. de Klerk, Den Helder, f 200.400 (II) f 202.400 (UI). Zeilmaker, Santpoort, f 638.900 (IV). G. Groot, Den Helder, f 661.273 (IV). Veul, 't Zand, f 199.000 (II). P. Broers, Bree- zand, f 298.800 3), f 253.640 (II), f 253.260 (III). S. de Vries, Zaandam, f 197.240 (III). C. Groningen, Den Helder, f 290.800 (I), f 247.800 (H), f 247.300 (UI). J. P. van Os, .pen Helder, f 195.000 (II), f 196.000 (Hl). Duynmeijer, Alkmaar, f 689.000 (IV). R. j. Bot, Alkmaar, f 683.800 (IV). J. steeman, Den Helder, f 592.895 (IV). p. Krul, Den Helder, f 239.531 (I), f 189.767 (II), f 191.539 (III), f 589.795 (IV). c. Kwak, Huisduinen, f 225.400 I), f 185.460 (H), f 184.860 flH), f 595.710 (TV). P. Boerdijk, Den Heider. f 627.200 (TV). Minneboo en Walboom, Den Helder, f 247.000 (I), f 212.400 (II), f 212.400 (Hl). R. Noppert, Den Helder, f 666.500 (IV). Platenkamp, Bergen op Zoom, f 278.600 (I), f 194.240 (II). f 194.040 (UI). P. van 't Hoog, Texel, f 280.000 (I). f 226.000 (II), f 211.000 (III). Voigt, Texel, f 300.700 (I), f 200.250 (II), f 196.250 (Hl). K. Dulnker, Den Helder, f 626.000. Maandagmiddag werd eveneens door architect J. J van -der Leek openbaar aanbesteed het bouwen van 54 woningen met 3 garages en bijkomende werken aan Prof. P. J. Blokstraat en de Mid denweg alhier, bestek no. 9. Voor dit object kwamen zelfs 41 in schrijvingen binnen. Perceel I betrof het bouwen van 26 ar beiderswoningen aan de Prof Blokstraat. Perceel II verbouwen van 20 arbeiders woningen, eveneens in de Prof. Blokstr, Perceel IH het bouwen van 8 midden standswoningen met 2 garages aan de Middenweg Perceel IV een combinatie van perceel l n en m. Ook van deze inschrijvingssommen la ten we hier een overzich volgen: C. Groot, Den Helder, f 605.000 (IV), F. Kuiper, Aartswoud, f 639.000 (IV). P. Tuin, 't Zand, f 692.000 (IV). P. Boerdijk. Den Helder, f 598.000 (IV). M de Vries, Den Helder, f 190.740 (II). T. Veul, 't Zand, f 278.000 (I), f 218.000 ffl). Do Opbouw, Bloemendaal, f 260.000 (I), f 200.000 (H). Modder en Cuperus, Den Helder, f 254.000 (I), f 200.000 (H), f 145.000 (III). Reyers en Vlaming, Den Helder, f 265.000 (I), f 201.800 (II), f 147.000 (Hl). R. Noppert, Den Helder, f 639.350 IV). J. v. d. Velde, Balk, f 640.652 (IV). P. Bot, Heer-Hugowaard, f 608.059 (IV). A M. Slemerink, Wierden, f 632.000 (IV). Gebr. Riemers, Den Helder, f 317.700 (I), f 259.260 (II), f 141.900 (Hl). K. Duln ker, Den Helder, f 596.000 (IV). P. van 't HOOg, Texel, f 317.500 (I), f 245.540 (II), f 138.200 (m). J. Riemers, Den Helder, f 137.400 (III), f 699.800 (IV). Gebr. Kersbergen, Den Helder, f 673.798 (IV). Platenkamp, Bergen op Zoom, f 316.940 (I), f 242.800 (H), f 137.520 (Hl). P. Buis, Oudorp, f 311.000 (I). f 241.000 II). R. Bot, Alkmaar, f 618.486 (TV). H. Roe lofs, Deventer, f 613.500 (IV). J. Roo- meijer, Den Helder, f 259.500 (I), f 208,500 (II), f 115.000 (in). H. Hagen, Den Helder, f 725.000 (IV) Broers en Moseh. Breezand, f 320.100' (I). f 249.890 (II), f 131.000 (IH). Groninger. Den Helder, f 320.000 (I), f 249.800 (H). C. van Essen, Den Helder, f 629.400 (TV). Koorn en Do Jong, Medembiik, f 635.400 (TV). D. Boe kei. Schagen, f 637.600 (IV). A. v. d. Wouw, Den Helder, f 259.000 (I), f 206.500 (H), f 105.000 (IH). J. Steenman, Den Helder, f 297.141 (I), f 228,560 H), f 121.928 (Hl), f 647.027 (TV). J. Lugtenburg, Den Helder, f 292.060 (I), f 223.409 (H) J. G. Visscher, Leeuwarden, f 619.000 (IV). K de Klerk, Hulsduinen, f 264.700 (1), f 224.000 (H) S. Sjoerdsma, Den Helder, f 345.477 (I). J. H. Keyzer, Den Helder, f 275.000 (I), f 217.000 (H), f 137.500 Hl). W F. Labout, Den Helder, f 326.500 (I). J Blokker, Den Helder, f 336.700 (I). Wed. Voigt, Den Burg. f 317.200 (I). f 244.380 (H), f 145.350 (IH). Minneboo en Walboom, Den Helder, f 709.000 (IV). C T. Quak, Den Helder, f 268.672 (I), f 108.040 (II), f 586.152 (IV). (Zie vervolg stadsnieuws pag. 2.)

Heldersche Courant | 1946 | | pagina 1