NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA De Landbouw-, Veeteelt- en Tuinbouw tentoonstelling te Schagen Wetsontwerp vermogensaanwasbelasting door de Eerste Kamer aangenomen Heldersen voor het Alkmaarse Tribunaal Nieuwe Bonnen Openingsrede van Minister 5. Mansholt De beste producten van het land worden hier tentoongesteld De openingsrede Weerbericht. Duitsland De vrije markt Aanvragen voor een oorlogs- herinneringskruis Koning George binnenkort naar Griekenland? Sonei vraagt gratie De Gemeenteraadsverkiezin gen in de Britse zone Nederland in Londen Scherpe critiek van de zijde der Christ,-Historischen Stadanimuws „Mooie" argumenten en de werkelijkheid COMMISSIE-GENERAAL GEARRIVEERD Belgische skymaster verir:st „Oranje" komt heden in Rotterdam binnen Dienstregeling Texelse boot DONDERDAG 19 SEPTEMBER 1918. 70e Jaargang No. 9375. HELDERSCHE COURAN VERSCHIJNT DAGELIJKS. Advertentie* 11 cent per m.m.: familieberichten 11 cent per m.m. Contractadvertentie* speciaal tarief. Directenr-Hoofdredactenr: J. BIJLSMA. Uitgave: Dagblad voor Noord-Holland N.V. Abonnementsprijs per kwartaal: Stad en Omgeving 3.—i Postabonnement 3,65. Giro 16066 t. n. v. N.V. Drukkerij v.h. C. de Boer Jr. Telefoon K 2230—2315. Onder grote belangstelling van Zijne Exc. den minister van Landbouw, het «re- comité en het voltallig hoofdbestuur van de tentoonstelling, vond Woensdagmorgen de officiële ontvangst plaats ten Raadhnize van de gemeente Schagen. In z|}n begroetings- en welkomstwoord getuigde burgemeester Wognum van de voor de gemeente Schagen zo gewichtige gebeurtenis, die deze belangrijke ten toonstelling voor de landbouw, veeteelt, tuinbouw en middenstand onder auspiciën van de diverse landbouw en fokverenigln gen zal zijn. De gemeente Schagen valt deze eer »e beurt bij de plechtige opening aanwezig te zijn. Een hartelijk welkom richt spr. tot allen, speciaal tot Zijne Exc. den mi nister van Landbouw, die straks de ten toonstelling officieel zal openen. Schagen heeft getracht zich zo goed mogelijk aan haar gasten te vertonen, al zijn de ob jecten, welke aan de bezetting doen terugdenken nog niet alle verdwenen. Spreker hoopt dat deze tentoonstelling een versterking en verhoging van de welvaart voor ons land en speciaal voor onze streek moge zijn. De voorzitter van het hoofdbestuur, de heer P. de Boer, bracht dank aan het gemeentebestuur voor deze officiële ont vangst en voor de vele steun welke van gemeentewege was ondervonden. MIN. S. MANSHOLT. In het gymnastieklokaal van de open bare lagere school vond hierna de ope ningsrede plaats door min. Mansholt. Na een kort begroetingswoord van den voorzitter ving de minister zijn rede aan met het besef, waarom deze- tentoonstel ling is georganiseerd De landbouw, tuin bouw, veeteelt en middenstand willen hier mede een bewijs leveren in welke rich ting men zich de opbouw van ons zo ge troffen vaderland denkt, en wat van de toekomst alzo zal worden verwacht. Voor de oorlog heeft speciaal de landbouw een zeer moeilijke tijd doorgemaakt. Thans is er hoop dat voor het agrarisch deel van de bevolking hierin verlossing gebracht zal worden. De organisatie van deze tentoonstelling geeft hiervan reeds blijk. Het béste wat ons land kan produceren wordt alhier tentoongesteld en de wens van Noordhollands Noorder kwartier is nu dat al deze producten ook geaccepteerd zullen worden. Spreker liet zijn gedachten gaan over de mogelijkhe den, welke hiervoor zijn en speciaal ook voor de Middenstand van deze streek, die zo nauw met de agrarische bevolking ver bonden is. Wij moeten echter goed besef fen dat wij nauw te maken hebben met een toekomstige ontwikkeling, welke t ook niet aan een bepaalde streek welvaart kan brengen. Alles is afhankelijk van deze omstandigheden. Onze Nederlandse landbouw staat aan de spits. Spreker me moreerde de crisis van 1830, welke niet de schuld van den boer was, aangezien dit buiten zijn macht lag. Thans staan wij voor een nieuwe periode en wat houdt de toekomst verborgen. Onze landbouw staat op hetzelfde peil van voor de oorlog. De regering zal maatregelen moeten nemen om cata- strophale gevolgen te vermijden. Na nauwelijks Vit Jaar van bevrijding staan wü nog voor een zeer critleke periode. Wü hebben een strijd te voe ren om niet de landbouw met kunst matige steun duurzaam op de been te houden en toch moeten wij den bqgr een zekere welstand verschaffen. Daar om dienen wij ons aan te passen aan de gewijzigde omstandigheden, met wat zich voltrekt in het buitenland. Wü zijn afbankelgk van het wel en wee van de internationale toestand. Ook ln het buitenland tracht men de producten te veredelen. Daarom zullen wij ons moeten afvragen: hoe ontwikkelt zich de situatie bulten onze grenzen? Het buitenland zegt: produceer zelf voor het binnenland. Dit ls echter zoor zo'n dicht NOG MEER REGEN. Weersverwachting, geldig tot heden avond: Zwaar bewolkt met regen, matige, later tijdelijk krachtige Zuidweste lijke wind. Zelfde temperatuur als gisteren. bevolkt land als Nederland, hetwelk grotendeels agrarische producten voort brengt onmogelijk. Hierdoor worden wü gedwongen tot kleine bedrijven met zün zeer vele moeilükheden. Structuurwüzl- ging ls ln Nederland niet mogelük, zoals Amerika dit voorstelt. Een zeker pro gram ls hiervoor door de regering opge steld. Spreker verwees naar Engeland dat zün landbouwpolitiek geheel gewü- zlgd heeft en vroeger op de 4e of 5e plaats kwam, maar thans op een veel hoger plan komt. Ook ln de verenigde Staten voltrekt zich dit. Aldaar vinden grote verschuivingen plaats van graan naar vleesproductie, in de V.S. met 50 en in Canada met 70 toegenomen. Hier door gaan voor ons noodzakelüke mark ten verloren en vroegere afnemers wor den eens onze concurrenten. Een zeer ernstig vraagstuk voor ons ls ook Duits land Dit land ls voor ons practlsch uit gevallen. Tientallen Jaren zal het duren voor en aleer dit land hoeveelheden zal opnemen, welke wü ons voorstellen. De opbouw van Duitsland zal voor de welvaart van Nederland grote offers vra gen, welke wij ook dienen te brengen. Thans zijn wij nog belast met zekere haat en wraakgevoelens. Dit alles vormt problemen van het zijn of niet zijn van het Nederlandse volk Als Duitsland niet spoedig op de been kan worden gebracht is het voor ons niet mogelUk ons te handhaven zonder steun aan de landbouw. De ontwikkeling van Midden-Europa brengt ook grote politieke consequenties met zich. Duitsland is thans nog volko men chaotisch zonder enig uitzicht. Hier in moet wijziging worden gebracht. Ern stige politieke gevolgen zal dit met zich brengen. Voor onze landbouw is het niet alleen een economisch maar ook een sociaal vraagstuk. Bij de boeren heerst meermalen de mening dat de regering de ontwikkeling tegen houdt en aan de vrije ontplooiingskansen in de weg staat. De moeilijkheden moeten echter grotendeels nog komen en daarvoor zijn bepaalde maatregelen nodig. Men vraagt zich af, waarom is er nog steeds veelevering en beperking van de varkensfokkerij. De internationale graanpositie is nog pre cair. Er wordt wel veel geteelt in Canada en de V. S. maar daar hebben w ij nog niets aan. Dat ls daar nog en het aantal afnemers ls belangrijk groter dan voor heen Amerika verbruikt zelf 60 meer, ook China en Brit-Indië eisen hun deel. Het zal zo goed mogelijk verdeeld moe ten worden. Zolang wij geen zekerheid hebben, dat deze granen hier zijn, is het niet mogelijk. Wij doen ons best, maar kunnen niet te ver gaan. Spreker hoopte, dat de landbouworganisaties ook hun taak hierin zullen begrijpen. De kostprijs is het centrale probleem. Verlaging van deze kostprijs is het enige middel voor de strijd met het buitenland. De regering heeft hiervoor een 25 jaren plan opge maakt. Hoe eerder wij nu beginnen hoe eerder wij onze positie op de vrije markt kun- pen bereiken De regering heeft nu een plan op korté termijn en een plan op lange termijn. Rationalisatie en verbete ring van het onderwijs staan op de voor grond. De landen Zwitserland en Denemarken zijn ons al een stuk voor. De verkavelingspolitiek zal krachtig ter hand genomen worden In Denemar' m is reeds een wetsontwerp ingediend ^at er geen bedrijven beneden de 10 h.a. zul len zijn. Voor de regering zijn dit vele vraag stukken. Spreker verwees naar het ver richte werk door de E.A.O. te Quebec. Consument en producent moeten nauwer aaneen gebracht worden. Spreker gaf een overzicht van het goede werk in deze te Kopenhagen verricht. Rusland was daar nog niet aanwezig. Spreker hoopte ook dat dit land zijn taak in deze zal verstaan. De nieuwe organisatie, de World Food Board, zal hier regelend optreden. Na nogmaals het doel van deze ten toonstelling naar voren gebracht te heb ben, verklaarde Zijne Excellentie de ten toonstelling voor geopend. Degenen, die in de oorlogsdagen van Mei 1940 als militair dpr Koninklijke Landmacht daadwerkelijk aan de strijd tegen den aanvaller hebben deelgeno men, en overigens aan zekere eisen vol doen, kunnen, voor zover zij tot nu toe niet voor 'het oorlogsherinneringskruis, c.q. met gespen, in aanmerking kwa men, thans een aanvrage indienen voor een machtiging tot het dragen van het oorlogshi rinneringskruis met gesp „Ne derland Mei 1940'*. Voor thans in werkelijke dienst zijn de militairen geeft legerorder 1946 no. 297 nadere aanwijzingen ter zake. Zij. die niet in werkelijke dienst zijn, kunnen zich voor het benodigde aan vraagformulier wenden tot den naastbij- zijden garnizoenscommandant of recht streeks tot het ministerie van Oorlog, afdeling A I. Tot dusver ingediende aanvragen, of aanvragen die nieb geschieden met ge bruikmaking van het daarvoor bestemde formulier, worden niet in behandeling genomen. Er wordt op gewezen dat behoudens bovenvermeld „oorlogsherinneringskruis met gesp Nederland Mei 1940" geen me daille, kruis of ander teken bestaat ter herinnering aan mobilisatie en/of oor log 1939/1940. Ter herinnering aan de slag om Arnhem werd In tegenwoordigheid van H.M. de Ko ningin en talrijke familieleden der ge vallenen door gen. Urquehart een mo nument onthuld tegenover het voor malige hoofdkwar tier van de 1ste Airborne Dlvlslon. H.M. de Koningin legde een krans neer aan de voet van het gedenkte ken. ANP P Athene. - Twee Griekse destroyers, de Themistocles en de Miaoells, hebben order gekregen om naar Maria te varen, teneinde aldaar koning George van Grie kenland aan boord te nemen. Koning George wordt tussen 25 en 27 September aanstaande per vliegtuig uit Londen op Malta verwacht. Batavia. - De Japanse oorlogsmisda diger Sonei heeft tot den luit. gouv. gen. Dr. van Mook een verzoek om gratie gericht. Een beslissing zal worden ge nomen, wanneer de noodzakelijke ad viezen zullen zijn ingewonnen. Uit gezaghebbende bron wordt ver nomen, dat, indien er geen gratie zal worden verleend, Sonei zal worden ge ëxecuteerd door een vuurpeleton op één der eilanden in de nabijheid van Ba tavia. Journalisten, die hiertoe zullen worden uitgenodigd, zullen erbij tegen woordig zijn. In de Britse zóne van Duitsland hebben de sociaal-democraten een kleine over winning behaald op de christen-democra ten, wat het totaal aantal stemmen be treft. De communiyten behaalden minder dan een zevende van het aantal der op de sociaal democraten uitgebrachte stemmen. Een boek van Dr. J. van den Tempel. Binnenkort zal van de hand van den oud-minister van Sociale Zaken, Dr. J. van den Tempel een boek verschijnen, getiteld: „Nederland in Londen". In de op Woensdag gehouden zitting der Eerste Kamer, begroette de voor zitter, mr. A. Kranenburg, den minis ter van financiën prof. mr. P. Lief- tinck, die bereid was zjjn reis naar de Ver Staten uit te stellen ten einde bfl de behandeling van het wetsont werp inzake de vermogensaanwasbe lasting aanwezig te zjjn. Mr. P. Pollema (c.h.) oefende scherpe critiek uit op het feit, dat in dit wets ontwerp de oorlogsprofiteur op een lijn wordt gesteld met den spaarder. Spreker noemde deze combinatie funest, en was van mening, dat de bewindsman in de ze heeft gefaald. Door de grote achter- (.stand bij de belastinginstanties is het twijfelachtig of een vlotte afwerking van deze belasting kan plaats hebben. Spreker noemde het verder een on billijkheid. dat de niet aan te tonen aanwas van spaargelden voor de spaar ders betekent, dat deze aanwas als niet- oirbaar wordt beschouwd. De ingewikkelde materie zal in de praktijk tot onbillijkheden leiden. Het Nederlandse volk zal jarenlang gebukt gaan onder de gevolgen van deze wet. Het nieuwe ontwerp is geen belasting maar een vermogensheffing. Spreker was van mening dat de bewindsman geen goede wachter van het spaargeld is, dat vóór en tijdens de oorlog door noeste spaarzin van de Nederlandse spaarders werd verkregen." Niet over Indië maar over de Neder landse staatsfinanciën maakt spreker zich bezorgd. De heer Pollema eindigde, door zich af te vragen: kunnen wij den minister van financiën nog volgen? Prof. mr. A. M. Molenaar (PvdA) wees op het voortschrijden van Nederland langs de afgrond. Zorgelijk is onze eco nomische en financiëele positie. Met nadruk wees spreker op de noodzake lijkheid, dat de landen die onze vrijheid belaagden bijdragen tot herstel van de in ons land aangerichte schade. Spreker vroeg aan den minister of dit ontwerp gezien moet worden als een uitvloeisel van de socialistische belas- tingpolitiek. De psychologische gevolgen van de wet worden volgens spreker niet voldoende door den minister beseft. Minder billijk is het, dat tal van spaar ders, extra zwaar worden getroffen door dit ontwerp. Noodzakelijk is het de spaarzin in Nederland weer te bevorde ren, en met alle middelen te stimuleren. Spreker besloot zijn rede met te wij zen op de onmogelijkheid van het Ned. volk een bedrag van 9 milliard aan belastingen op te brengen. Door mr. Rip (a r.) werd op de drin gende noodzakelijkheid gewezen, het budgetaire evenwicht tot stand te bren gen. Nog weinig is van reëele bezuini gingen te merken. De huidige belasting maatregelen hebben te ver strekkende sociale- en economische gevolgen. Ook deze spreker was van mening, dat het sparen niet belemmerd dient te worden. De deskundigheid van den minister staat boven alle lof verheven, maar mr. Kip vroeg zich toch af of de minister niet „te deskundig" te werk gaat. De minister van financiën, de heer Lieftinck verklaart, dat de eigendom voor hem een zaak is, die men moet be schouwen van individueel en individua listisch standpunt, maar in het kader van een bepaalde gemeenschap. Ten De tweede kamer van het Alkmaarse Tribunaal behandelde gisteren o.m. een drietal zaken tegen Inwoners van Den Helder en één tegen een inwoner van Texel. Gerardus Stam huizensloper en W.A.-man. De eerste die voorkwam was de Hei deree aannemer "Gerardus Stam, die reeds in 1935 tot de NSB was toegetre den. In 1941 was hij W.A.-man gewor den en hij had het in deze functie zelfs tot groepsleider gebracht. Ter zitting verklaarde hij lid van de NSB te zijn geworden uit angst voor het communisme. Hij ontkende zelfs ooit W.A.man te zijn geweest, maar uit het dossier bleek overduidelijk het te gendeel. Hij verontschuldigde zich door De herinnerings penning, welke aan alle leden van het personeel der Ned Spoorwegen, die gevolg hebben ge geven aan het sta kingsbevel op 17 Sept. 1944. ls uitge reikt. De voorzüde geeft een symboll - sche voorstelling van de staking, nl 'n gevleugeld wiel. waarvoor op de rails een zgn. „rem- slof', welke wordt gebruikt bü het afremmen der wa gens tüdens het rangeren, ls gelegd. Op de achterzüde staan de woorden: Ter herinnering aan de eendrachtige opvolging van het stakingsbevel op 17 Sept. 1944. ANP-P te zeggen dat hij een geheugenstoornis had overgehouden van een afranseling, die de B.S. hem na de bevrijding had toegediend. De papieren wezen verder uit, dat hij een viertal Helderse huizen had ge sloopt en dat hij medegewerkt had aan de organisatie vak een dankfeest ter ge legenheid van de mislukte aanslag op Hitier, maar ook dit was hij vergeten. Zijn verdediger voerde aan. dat de vier genoemde huizen later toch wel gesloopt zouden zijn. Stam heeft voor dat sloopwerk nog een vordering op de Duitsers van f 6000.... Pieter Bakker, de W.A.-man. De groentenhandelaar Pieter M. Bak ker uit de Spoorstraat was in Aug. '40 lid geworden van de NSB, naar zijn zeggen omdat hij geen uitweg zag uit zijn financiële moeilijkheden. Na de in val der Duitsers was zijn bedrijf naar de kelder gegaan. Hij had later zijn krachten aan de beweging gegeven door van Juni '41 Mei '43 deel uit te maken van de W A. en door met VoVa te colporteren. Uit de stukken bleek, dat hij propaganda leider geweest zou zijn, maar beschul digde dementeerde dit door te verkla ren dat hij deze hoge functie maar aan de hogere NSB-instanties had opgege ven om meer indruk te maken. Dan was er nog een tegenstrijdige ge schiedenis over het afrukken van een Unie-speldje, wat voor den president, mr. A. Schenkeveld, aanleiding was de zaak voor onbepaalde tijd aan te hou den voor het instellen van een nader onderzoek. De verdediger verzocht en verkreeg de toezegging deze „onbepaalde tijd", met het oog op de psychologische toe stand van Bakkers echtgenote, zo kort mogelijk te doen zijn. Heinrich Glas. De zaak tegen Heinrich Glas uit de ie Vroonstraat bleek wel een „licht ge val" te zijn. Beschuldigde, die reeds vóór de oorlog in Duitsland was gaan werken, was daar onder invloed van de nazi-propaganda in Sept. '41 lid van de NSB geworden, hoofdzakelijk om terug te kunnen keren naar Nederland. Hij slaagde daarin en hij heeft daar na werkzaamheden verricht op „De Kooy", zoals zo velen dat in die dagen hebben gedaan. De ex-evacué's onder de lezere zullen zich de prikkelende geuren van de Kooy-trein nog wel herinneren. De zwaarste aanklacht was wel de verklaring, dat Glas zou gedreigd heb ben een te Breezand ondergedoken Jo din aan te brengen. Daarvan was ove rigens niets gekomen, maar toch had zij een ander toevluchtsoord gezocht. De verdediger beschouwde het laatste als een zuiver interne familie-aangele genheid, opgerakeld door buren-nijd en jalouzie. Arie Dros uit Den Burg. „Ik verwachtte van de NSB betere sociale toestanden", zo verklaarde Arie Dros uit Den Burg, en hij sprak daar mee een gevleugeld geworden woord uit.Sinds 1933 was hij NSB-er sinds 1940 W.A.-man. Grote gruweldaden had hij echter niet op zijn geweten, en er werden zelfs diverse gunstige getuigenissen ter zit ting afgelegd. Hij mocht NSB-er geweest zijn, een verrader had hij zich nimmer betoond De belangrijkste verklaring werd afgelegd door den beer W. N. Kelder, gewezen commandant der B.S op Texel Deze zeide, dat het Tribunaal moest bedenken, dat de Texelaars te allen tijde eerst bewoners zijn van hun eiland en dan pas leden van een partij. De illegaliteit heeft van W.A. en NSB geen noemenswaardige hinder onder vonden. Tijdens en na de Russenoorlog had Dros een zeer loyale houding aan genomen. Het Tribunaal zal over veertien dagen uitspraak doen. (Zie vervolg stadsnieuws pag. 2.) Voor de 2e helf van de 10e periode (15 tot en met 28 September) zijn de volgende bonnen geldig verklaard: BONKAARTEN KA, KB en KC 61». 576 Algemeen 100 gram bloem. 577 Algemeen 50 gram thee. BONKAARTEN KD, KE 610. D 19 Reserve 100 gram bloem. E 19 Reserve 300 gram bloem. TABAKSKAARTEN. T 48 2 rantsoenen tabaksartikelen, GELDIGHEIDSDUUR VLEESBON. Het Centraal Distributiekantoor maakt bekend, dat bon 523 vlees ook geduren de de week van 22 t/m 28 September as. geldig is. Batavia. - Gisteren ls op het vlieg veld Kemajoran de Commissie-Gene raal voor Nederiands-Indië aange komen. De leden der Commissie wer den verwelkomd door Dr. van Mook, Mr. P. J. Idenburg, den Graaf van Bylandt, den Britsen consul-generaal Gilbert Mackereth. den Amerikaansen consul-generaal Walter Foote, den Fransen vice-consul, den heer Alby, generaal Eric Mansergh, den heer Buurman van Vreeden, vice-admiraal Pinke en een aantal andere hoge offi cieren. aanzien van de eigendom zijn bepaalde grenzen In acht te nemen. De critiek van den heer Pollema raakt de systematiek en opzet van het ont werp. De zon van deze fiscus schijnt over de bozen en goeden, betoogt spr. Hier hebben we te doen met een be^sting die zowel treft de lieden die op olrbare als hen die op onoirbare wijze in hun ver mogen zijn vooruitgegaan. Het is een buiging naar den spaarder, dat men hem maar van 50 tot 70 procent treft. Nu in een ontwerp oirbare en onoir bare aanwassen worden getroffen, zou het gevaar bestaan, dat de belasting ad ministratie een mentaliteit kan verkrij gen. dat de oirbare aanwas op ontoe laatbare wijze te lijf zal worden ge gaan. Spr. bestrijdt deze opvatting. Als een oplossing voor de financiëele moeilijkheden werd aangegeven Neder land in belangrijke mate te doen delen in de herstelbetalingen. Geen gepast middel zal worden nage laten om ons land daarin te doen delen, maar men moet er niet te grote ver wachtingen van hebben ten opzichte van onze staatsschuld. Het vraagstuk der socialisatie. Hij acht het praematuur in te gaan op de kwestie van het regeringsbeleid ten opzichte van het vraagstuk der sociali satie. Het wetsontwerp mag niet worden be zien als een uiting van enig politiek streven van een blijvende verandering te brengen in de vermogensstruc'uur. Vermogensegalisatie is niet het doel van het ontwerp. Aangenomen. Nadat nog enige <eden hun stem heb ben gemotiveerd wordt het wetsontwerp aangenomen met 29 tegen 5 stemmen (die der c.h.-leden de Zwaan, Vixsebox- se, Pollema, Kolff en Reyere). De voorzitter deelt mede, dat on voorziene omstandigheden voorbehouden het niet nodig zal zijn de eerst ko mende weken de Kamer bijeen te roe pen. Een Skymaster van de Belgische lijn op de V.S. wordt als vermist opgegeven. Het toestel heeft 37 passagiers aan boord. Het was Dinsdagavond van het vliegveld Shannon (Ierland) naar New Foundland vertrokken. Het motorschip „Oranje" van de Stoomvaart Mij. „Nederland" zal, met repatriërenden aan boord, hedenmid dag omstreeks vier uur te Rotterdam arriveren en ligplaats nemen bij de ter reinen van de Rotterdamse Lloyd. De ontscheping der gerepatriëerden begint evenwel eerst Vrijdagmorgen om acht uur. Wanneer de passagiers het schip hebben verlaten, zal de „Oranje" naar Amsterdam vertrekken, waar de bagage zal worden gelost. De dienstregeling van de Texelse boot is op het ogenblik als volgt: Vertrek van Den Helder: 7.00 (al leen op werkdagen), 10.30 (alle da gen), 12.45 (alleen op Zon- en feest dagen), 15.45 (alleen op werkdagen), 18.30 (alle dagen). Vertrek van Texel: 5.40 (alleen op werkdagen), 7.30 (alleen op Zon- en feestdagen), 8.00 (alleen op werk dagen), 11.45 (al1 een op Zon- en feestdagen 14.00 (alleen op werk dagen), 17.30 uur (alle dagen).

Heldersche Courant | 1946 | | pagina 1