Adverteert in dit blad P. J. van Drie! WINTER Een stinkende poel van corruptie en zwendel Geschetst in „Meneer Topaze" Keuring Trekpaarden op de tentoonstelling te Schagen Den Helder heeft weer een Katholiek Militair Tehuis oAHsschocL SIEBELING gesloten. Donker Amsterdam De officiële opening Den Oever. Uitvoering mandolineclub „Oost-Wieringen" SPORT Advertentiën Chirurg" en Vrouwenarts praclijk hervat „EB SEMflKEL" Te koop aangeboden: Personeel Te huur gevraagd: Diversen In verband met het ISRAëLITISCH NIEUWJAAR zijn Donderdag 26 September en Vrydag 27 September onderstaande zaken Fa. KAREL KOLTOF, Koningstraat, hoek Spoorstraat. Fa. NEELS (van Praag), Keizerstraat. Fa. S. MANHEIM, Koningstraat 37. 7&ou*isl OkluuuMk, tuil eeu 9*2oie ftottii tkeuteUk Huiskamers en Slaapkamers Salon-Ameublementen en Clubgarnituren Vloerbedekking Tafelkleeden WETERINGSCHANS 165 AMSTERDAM - TEL. 31045 Stadsnieuws „Een stuk van uitersten", zo zouden we „Meneer Topaze" kunnen noemen. dat op zijn succesvolle tournée door ons land en elders Vrijdagavond ook In Den Helder werd gespeeld. Cor Ruys voer de het met zijn „Vrije Toneel" op voor een Casinozaal, die beter bezet had kun nen zijn. Tot hen, die wegbleven kun nen wij zeggen, dat zij onzes inziens althans een avond van uitstekend to neelspel hebben gemist, maar wij moe ten daaraan terstond toevoegen .dat zij, wanneer zij wel gekomen waren, een avond hadden gehad die hun misschien niet geheel zou hebben bevredigd. Dat lag dan aan de inhoud van het stuk, dat met onbarmhartig realisme de vuige en corrupte intriges blootlegt, waardoor sommige verhoudingen in de wereld tot volslagen wanverhoudingen worden. In derdaad moge Marcel Pagnol toestanden aan de kaak gesteld hebben, die voor de oorlog in Frankrijk schering en lnylag waren, en die op het ogenblik zeker nog niet uitgeroeid zullen zijn, wij vlei en ons met de hoop, dat het zo erg toch nog niet is. „Meneer Topaze" is een der onderwij zers aan een Franse kostschool, en de man wordt meteen ten tonele gevoerd als het toonbeeld van rechtschapenheid, eerlijkheid, onkreukbaarheid en nog tal van dergelijke goede eigenschappen meer. Jammer genoeg mist zijn per soon daarbij elke .persoonlijkheid", het is op zijn zachtst gesproken een „doet je". Dat neemt niet in. en het zou ons niet verwonderen, wanneer menig toe schouwer tijdens het verloop van het 6tuk meer sympathie heeft opgevat voor den „flinken", geraffineerden, charman- ten, koel-zakeltjken, „uitgekookten" Castel-Bénac die het toch maar redt in de wereld.... Het doetje daalt af Het is de grote tragiek in het leven van Meneer Topaze, dat hij fde enige „goede" mens in het stuk), langzaam maar zeker capituleert. In de aanvang Btaat hij nog volk imen immuun tegen over elke vor. 1 van corruptie, en het is een bewijs voor de onvolmaaktheid van het stuk, dat de ziel daarin nog be lachelijk is ook, maar later wordt hij door de omgevin„ waarin hij ook al door corruptieve omstandigheden is terecht gekomen, volkomen in de maalstroom meegesleurd. Het moment voor de gro te overgave is dat, waarop hij o, cor ruptie! zijn lang-verbeide lintje in het knoopsgat krijgtEn dan zien wij tenslotte in het laatste bedrijf het doetje uit het begin ten tonele komen als man van de wereld, die het einde lijk ook gevonden heeft en ook heeft leren inzien, dat geld' het geluk koopt voor hen die het nodig hebben.... Het is werkelijk verbluffend, om te zién hoe Topaze in de loop der tijd ver anderd is. Stond hij in het eerste be drijf schuchter en bescheiden tegenover zijn collega Tamise, later zijn de rol len geheel omgedraaid, hoewel zijn bel de tegenspelers in niets zijn veranderd. Als het stuk eindigt, blijkt ook Tamise door den geldduivel te worden bezield, en wanneer dan na afloop alle spelers hun ovatie in ontvangst komen nemen zeer verdiend ^verigen» dan staan laar op het toneel alle hoofdpersonen uit „Meneer Topaze": hijzelf, Castel- Bénac. diens geraffineerde maitresse Suzy Cdurtols, de materialistische kost schooldirecteur Muche en alle anderen, en geen van deze vertegenwoordigers van de Franse „grote wered" heeft nog recht op onze achting. Dat is een triest einde. Een boeiend geheel. Al heeft „Meneer Topaze" ons dus niet ten volle bevredigd, wij hebben wel veel bewondering voor de wijze waarop het ten tonele werd gebracht. Tussen de vrij sobere décors hebben Cor Ruys en de zijnen een spel geleverd, dat van begin tot einde boeiend was. Behoudens een enkel klein symptoon van niet-ab- solute rolvastheid bij sommige spelers werd dit tragi-komische toneelstuk in een vlot en natuurlijk tempo afgewik keld. Het spreekt vanzelf, dat Cor Ruys als Topaze de centrale figuur" was, ook Louis de Bree (als Castel-Bénac), Wlm van den Brink als meester Tamise en later als de pseudo-eerbiedwaardige grijsaard). Myra Ward (als Suzy Cour- tois), Jantien van Eek (als Ernestine Muche) en Sara Heyblom (als de baro nes) mochten er in alle opzichten zijn. Alleen kunnen wij ons eerlijk niet voor stellen, waarom een man als Topaze verliefd wordt op Ernestine. en hoe het mogelijk is dat zijn mentaliteit zodanig verandert dat hij later de voorkeur geeft aan Suzy, die toch niet bepaald h.aar deugdzaamheid bewezen heeft Co- Ruys, de begaafde en veelzijdige acteur, gaat nu met zijn troep zijn tour née met „Meneer Topaze" voortzetten. Wij hopen, dat hij nog vele mensen met afschuw mag vervullen voor de in het stuk geschilderde verhoudingen en toe standen, want dan zal het doel van au teur en vertaler (Cor Ruys) zijn bereikt. Er is nog zoveel corruptie in deze we reld, in het groot, maar ook in het klein.... VERTREK VAN MIJNENVEGERS UITGESTELD. Het vertrek van de mijnenvegers Hr. Ms. Jan van Gelder, Hr. Ms. Pieter Florisz en Hr. Ms. Abraham van der Hulst naar Ned.-Indië is uitgesteld tot 7 October as. De schepen zouden oor spronkelijk gisteren vertrokken zijn. DEN OEVER Het is een algemeen en verheugend verschijnsel, dat het plaatselijk vere nigingsleven zijn vooroorlogse peil weer gaat benaderen. Dat ook de drankbestrij ders hun aandeel hierin willen leve ren, moge blijken lilt het feit, dat de indertijd zo actieve afdeling van de Nat. Chr. Geh. Onth. Vér. haar werkzaam heden wil hervatten door middel van een bijeenkomst, welke op Dinsdag 24 September, des avonds 8 uur, wordt ge houden In de Rehobotkerk. Een, daartoe bevoegde spreekster zal een inleiding houden over „Donker Amsterdam" (Kin derleed). De toegang tot deze bijeen komst is vrij. Rubriek l: Grote maat (l-jarlge mer ries)! Alida v. d. Volharding, eig. Jarfp Geerllgs, Anna Paulowna, f 10,—. Kleine maati Emma van Kolhorn, eig. A. Spaans. Kolhorn, 120,—; Margriet v. d. Volhar ding, eig. J. Geerligs, Anna Paulowna f 15,Rosa van het Lotmeer, eig. K. Schenk, Anna Paulowna, 110,—. Rubriek tl: Grote maat (Z-jarlge mer ries): Liensa van Petrus hof, eig. J. Brak, Slootdorp, f 10,—. Rubriek III: Grote maat (Z-jarlge mer ries): Roline van Aardenburg, eig. B, Bruins, Slootdorp, f 25,—; Carina, eig. J. Brak, Slootdorp, f 15,—. Kleine maat: Adi, eig. J. Geerligs, Anna Paulowna, 125,—; Elfryda, eig. J. Geerligs, Anna Paulowna, 115, Rubriek IV: (4- tot 7-Jarige merries giote maat: Allhe, eig. J. Bruins, Sloot dorp, f 55,—; Julia v. d. Lente, eig. M. Immlnk, N.-Niedorp, f 30,—; Irene van Princes. eig. Jaap Geerligs, Anna Pau lowna, f 20,—; Alma v. h. Paviljoen, eig L. Bruins, Slootdorp, f 10,—; Lea v. h Kerkje, eig. K. Schenk, Anna Paulowna flO,—;Ida v. d. Lente, eig. M. Immlnk, N.-Niedorp, f 10.—Erna, eig. M. Imlmnk N.-Niedorp. f 30,—;Emma, eig. W. de Fey- ter, Middenmeer, 120,—; Beatrix, eig. J. Geerligs, Anna Paulowna, f 10,—; Nerva d'Amice, van Idem, f 10,—'; Clara, eig. K Schenk, Anna Paulowna, f 10,—; Erna van Kolhorn, eig. A. Spaans, Kolhorn, f 10,— Rubriek V: Merries S Jaar en ouder. Prinses, eig. J. Geerligs, Anna Paulowna, f 30,—; Beatrix, eig. idem, f 20,—. Afdeling Tuigpaarden: Hengstveulens van: N. Appel, Schagen, le prijs; C Nooy, St. Maarten, 2e prijs; J. Struyf Julianadorp, 2e prijs; H. Grln, Slootdorp 3e prijs. Afdeling Merrieveulens: J. Reijne. Bar- slngerhorn, le prijs; P. J. Vlam, Burger- brug, ie prijs; J. Helder, Egmond-Bln- nen, 2e prijs; Th. J. Wit, Oude Niedorp 2e prijs; J. Eriks Jr., Burgerbrug, 2e prijs; W. Jlmmink Jzn., Schagerbrug 3e Piijs. Eenjarige Merries, Gelders type: le prijs: Jugka, eig. K. Reyne, Schagen en Jistunla, eig. J. Struyf, Burgerbrug en Jomors, eig. W. Baltus, Alkmaar; 2e prijs: Jeannette, eig. C. Schoorl, Burger brug; Jutuna, eig. P. J. Vlam, Burgerbrug en Joliandina, eig. K. C. Kooy, Haren- karspel; 3e prijs: Jelza, eig. Nlc. Appel. Schagen, Juddy, eig. J. G. Jonker, Krab bendam, Joke, eig. J. Lleftinck, Egmond- Binnen en Josephien, eig. J. J. de Ko ning, Schermer. Eenjarige Merries, Óronings type: 2a prijs: Elurata: 3e prijs: Jlra. eig. Keesom, Den Burg, Texel en Jibbrinta, eig. P Grln, Kolhorn. Tweejarige Merries, Gelders type: le prijs: Ivonna, eig. A. Kuiper, Heerhugo waard, Iblna, eig. Idem, Celona, eig. H. Homan, Slootdorp en Urmlpa, eig. idem; 2e prijs: Irmgard, eig. W. Koolman, Wog- num, Ita, eig. C, Mooy. st. Maarten en Dinbera, eig, M. Kaptein, Egmond aan NOG TWEE AMERIKAANSE SLEEPBOTEN NAAR DEN HELDER. Naar men orj meedeelt zullen dezer dagen nog twee eleepboten van het Amerikaanse leger te Den Helder arri veren; een vanuit Antwerpen en een uit Bremerhaven. Deze beide schepen zullen, tezamen met de alhier reeds aanwezige, de nabij paal tisn aan de wal zittende kraan moeton bergen. Waarom nog meer sleepboten? Het Is ons rfïet geheel duidelijk waarom er, voor een eenvoudige kraan, vier sleepboten moeten komen om de ze weg te alepïn. De kraan drijft nog steeds voor de kust en naar ons ter ore ie gekomen, zijn reeds verschil lende hoofden beschadigd, zeer tot ergernis van de Waterstaat. Pogingen om een anker uit te brengen zijn niet ondernomen. Het zou o.I. toch zeer ze ker mogelijk geweest zijn inmiddels met een roeiboot een tros aan boord van de kraan te brengen, waarna men de kraan zelfs wel met een sleepboot had kunnen wegslepen. Volgens de Amerikaanse commandant is evenwel hulp van Nederlandse bergingsfnaat- schappijan te kostbaar Blijft de vraag open. of het kapotmaken van brekers niet kostbaar is. Inmiddels begint de kraan water te maken. De kraan is inmiddels lekgeslagen. Doch dit maakt niet veel uit, naar men ons vertelde, daar de bak is verdeeld in een groot aantal compartimenten. Als hier of daar een van die compar timenten lek slaat heeft dus niet veel invloed. RIJKSSCHOOLTOEZICHT. De Inspecteur van het Lager Onder wijs verzoekt ons mede te delen, dat hij Woensdag 25 September verhinderd Is, spreekuur te houden. NIEUWE COMMISSARIS VAN HET LOODSWEZEN IN FUNCTIE. De nieuwe commissaris van het loods wezen, betonning. bebakening en ver lichting, de heer A. H. van Lieshout, Is Zaterdag 21 dezer ln functie getreden. De voormalige commissaris van het loodswezen, de heer M. Wildschut, is in gelijke functie overgeplaatst naar Ter- neuzen. 1400 GLUNDERÈ KINDER GEZICHTJES. Dank zij de activiteit van de speel- tuinbesturen in Tuindorp en in de Vls- buurt, waren Zaterdagmiddag in de bei de tuinen tezamen minstens veertien honderd glundere kindergezichtjes te zien. De Visbuurt vergastte een 400-tal kin deren op een goed georganiseerd Pop- penkastmiddag, met de medewerking van den heer Nijpels. Een tribune van balken zorgde ervoor, dat ze allemaal de belevenissen van Jan Klaassen en Katrijn goed konden volgen. Een in de pauze door de buurtvereniging De Vis buurt verstrekte fruit-tractatie werd natuurlijk met gejuich begroet. In Tuindorp is het feest al niet minder geslaagd. Gelukkig was de grond niet zo heel drassig meer... Er werd danig gespeeld; zaklopen, op reis, een hinder- nisbaan, en nog veel meer, Meer dan duizend kinderen hebben daarvan kun nen genieten. Er waren leuke prijsjes en ze werden heerlijk getracteerd. De heer Slager en de zijnen hadden alles goed voor elkaar. Zowel in de Visbuurt als in Tuindorp verlieten na afloop van het festijn dan ook louter moe-gespeelde en tevreden peuters de tuinen. Wie de kinderen be zig heeft gezien op deze zonnige en ge- ?ellig-roezige middag, zal ons toestem men, dat de speeltuinverenigingen een prachtig werk doen, dat zeker ieders steun verdient. Overzicht van de grote paardenkeuring Schegen, de Hoef; Se prijs: Clol», eig, J. Homsn, Siootdorp en Irenels», tig. c. J. Huiberts, St Maartensbrug. Driejarige Merries, Gelders type: le prijs: Hesta, eig. J. G. Lecker, Beem- ster en Harga Menna, eig. J. struyf, Bur gerbrug; 3e prijs: Harmnanda, eig. Nlc Appel, Schagen en Hyaclnth, eig. Jan Eriks, Burgerbrug. Driejarigen Merries, Gronings type: ls prijs en stermerrie: Hakaria, eig. W sloch, Schagerbrug; le prijs: Houwlna. eig. C. Mooy, St. Maarten; 2e prijs: Hela- fiemma, egi. R. Duyn, Bakkum; Helanna, eig. F. A. M. Bakker, Oosterland (Wie- ringen) en Anora, eig. T. J. Doornbos Middenmeer. Vier- tot zevenjarige Merries, Gelders type: le prijs: Floorlaantje, eig. J. Struyf, Burgerbrug, Grumanda, tig. KI. Minnes„ Julianadorp, Eva, eig. J. Bierens, West Craftdijk en Dembrasa, eig. J. J. de Ko ning Hzn., Schermer; 2e prijs: Emma, eig D. Vries, Oude Sluis, Dumanda, J. Bierens, W.-Graftdijk en Ebrana, eig. J. Struyf. Burgerbrug; 3e prijs: Frosidia, eig. P. waal, Beemster, Blzlane, eig. J. de Goede. Beemster, Elumiana, eig. J. Helder, Eg- mond-Binnen, Erga, eig, p. J. vlam, Burgerbrug en Gidij, eig. J. G. Jonker, Krabbendam. Vier- tot zevenjarige Merries, Gronings type: le prijs: Veradi, eig. Gebrs. Mans handen, Medemblik en Grootvorstin, eig J. Nieuwhof, Middenmeer; 2e prijs: Fol- bertini, eig. Gebrs. Manshanden, Medem blik en Eberia, eig. C. Kuiper, Heerhugo- waard; 3e prijs: Zulumts, eig. H. C. Kooy, Harenkarspel en Klafrlde, eig. A. Koopman, Barsingerhorn,. Achtjarige en oudere Merries, Gelders type: 2e prijs: Corrie, eig. Gebrs. Broe- re. Benningbroek; Se prijs: Brasiana, eig W Baltus, Alkmaar. Achtjarige en oudera Merries. Gronings type: 2e prijs: Blndia, eig. Jen Eriks. Burgerbrug en Venia, eig. P. Donker Pzn Hoogwoud, op de landbouwtentoonstelling tg Niestadt P. Vierjarige en oudere Stermerries, Gel ders type: le prijs: Guluma, eig. N. Ap pel, Schagen; 2e prija: Zorka, eig. W. C. van Arendonk, Wieringerwerf en Gum- manda, eig, N, Appel, Schagen. Vierjarige en oudere Stermerriea, Gro- nlnga type: le prija: Golanda, eig. H. Homan, Slootdorp en Etinca, eig. "G. Kui per, Heerhugo waard; 2e prijs: Gindia, eig. idem, Zawine, eig. J. Nieuwenhof, Mid denmeer en Frambetta, eig. R. D. Hart man», Middenmeer; Se prijs: Comantine, eig. C. Mooy, St. Maarten. Kampioenen uit alle rubrieken: 1- en 2- Jarige merries, Gelders type: Juska, van K. Reyne, Schagen en Justlnla van J. Struyf, Burgerbrug ras. kampioen; 3-Jarige en oudere Merries: Gelders type: Guluma, eig. N. Appel te Schagen en Kargamenna, eig. J. Struyf te Burgerbrug res kampioen: 1- en 1-Jarige Merries, Gronings type: Ivenna, eig. A. Kuiper te Heerhugowaard en Iblna, eig. idem, res. kampioen; 3- jaireg en ouder, Gronings type: Haleria eig. W. Schoon te Schagerbrug en Golanda, eig. H. Homan te Slootdorp res. kam pioen. MOOI SUCCES. Op de Landbouwtentoonstelling te Schagen, behaalde de heer J. Wiering met tnzehdingingen Zilver Broekels en Friese Hoenders drie eerste prij zen en een tweede prija waarvan twee met het predicaat zeer goed. NOG MEER MUNITIE. Weer is op de Zeedijk, bij Kaap Hoofd, een busje springstof aangetroffen. Ook nu zorgde de politie ervoor, dat de MOD gewaarschuwd werd, die het gevaarlij ke spul heeft opgeruimd. Op de hoek van Stationsstraat en Jullmnapark zien we een lage vlakte, en deze lege vlakte herinnert ons vmak aan die barre nacht van 34 op zt Juni 1240, toen de stad so zwaar werd getroffen. Het Katholiek Mili tair Tehuia „Stella Maris", da Star der Zaa, werd dia nacht doro bet vuur verwoest Het gemis aan een Katholiek Militair Tehuia werd ia da ouriogt- jaren niet sozeer gevoeld, maat toen na de bevrijding weer de mannen van de Nederlandae Marine en van het Nederlandse leger in Den Helder kwa men, toen werd de lacune duidelijke! merkbaar. Het spreekt vanzelf, dat aan de wederoprichting van een der gelijk tehuis werd gewerkt, vooral toen Aalmoezenier Wilmink ln Den Helder werd geplaatst. Spreker uitte da hoop, dat deze her boren Instelling de goede verstand houding tussen onze geüniformeerden en de burgerij nog zou versterken, en hij wenste het nieuwe „Stella Maris" tenslotte Gods zegen toe. Na deze openingstoespraak werden woorden van gelukwens gesproken door den commandant der marine, kapt.-lutt. ter zee J. C. d'Engel, deken A. H. Harst, de heer P. van Dalen (namens het be stuur van het Chr. Mil. Tehuis) en ten slotte door burgemeester Ritmeester. De burgemeester prees zich gelukkig, dat het bestuur de moed en de kracht had gehad, om dit werk tot stand te brengen. Het gemeentebestuur had het verlenen van steun als zijn plicht be schouwd. Hij wenste het bestuur ten slotte goed succes en zeer veel geluk. Na deze woorden bleven allen nog korte tijd bijeen onder het genot van enige goede gaven. Wij wensen het .nieuwe „Stella Maris" van harte een langdurige periode van zegenrijke arbeid toe. Na vele maanden van hard werken, waarin talloze moeilijkheden overwon nen inbesten worden, heeft Den Helder thans weer zijn Stella Maris, en het Is gevestigd in het perceel Weststraat S3, Het Is uiteraard nog maar een miniatuur Stella Maris, dat voor de Jongens maar een paar kleine zaaltjes disponibel heeft, maar het voldoet zeer zeker ln een be hoefte. Maandagmiddag werd het nieuwe tehuis door deken A. H. Harst ingezegend, waar na de officiéle opening plaats vond. Daar bij was naast het bestuur van het R-K. Militaire Tehuis een klein gezelschap van officiële persoonlijkheden asnwezig, on der wie de commandanten van de mari tieme instellingen en van het garnizoen der Gezagstroepen, oud-vlootaalmoezenler H J. M. M. Allnk, kapt.-tult. ter zee Schimmel (als vertegenwoordiger van den in Indie vertoevenden Hoofdaalmoeze nier), pastoor K. van Veen, burgemeester G Ritmeester en het bestuur van het Chr. Mil. Tehuis. De opening. In zijn openingsrede herinnerde vloot- aalmoezlener Wilmink aan de oorlogsdagen van 1944, waarna zo spoedig het mooie gebouw aan het Jullanapark werd ver woest. Maar nu heeft de stad dan toch eindelijk weer een militair tehuis, waar in de Jongens hun vrije tijd kunnen door. brengen en ook contact met hun geeste lijken verzorger kunnen hebben. Velen vragen immers niet alleen naar wat hun technisch geboden wordt, maar zij zoeken daarbij ook een gees telijk element. Zij zoeken iets van de sfeer en het milieu van thuis. Dat zijn immateriële, niet grijpbare, maar toch zeer reële waarden. Het mili tair tehuis wil en kan ln deze behoefte voorzien. Dat zal voor do familie leden van de Jongens een geruststel ling zijn. Dank zij de zorg van velen ls dit gebouwtje geworden tot een klein, maar zeer gezellig tehuis, waar de Jongen» zich, onder de hoede van vader en moeder Bommer, ook thuis zullen voelen. Onder leiding van haar dirigent, den heer Jac. Bakker, gaf de mandolineclub „Oost-Wieringen" op Zaterdagavond haêr najaarsuitvoering in de zaal van Dirk Lont. Na een kort openingswoord, waarin de vele aanwezigen welkom werden ge heten, was het woord direct aan de mandolineclub. Een zestal nummers werden ten gehore gebracht en wel op keurige, beschaafde wijze. Er zit muziek in deze club! De afwerking en het tem po waren goed, terv.'ijl het geheel een zeer beschaafde indruk maakte. Alle lof voor den dirigent en de leden! Nog vele van deze uitvoeringen! Na de pauze werden een paar leuke éénacters opgevoerd, al. „Nachtelijk mysterie" en „Pietje". Het daverend applaus uit de zaal bewees wel, dat het publiek zeer voldaan was. HRC—SCHAGEN. Zondag waren we bij HFCSchagen. De eerste voetbalcompetitie aan de Sportlaan in het nieuwe aeizoen. HRC had als linkebuiten opgesteld Rijkers. Een 20-jarige jongen, die het voetbal- epel van zijn kameraden leerde en «hen nu allen de baas ia. Hij ia echter ten ger en daaraan is het tfe wijten, dat hij nog geen grote dingen deed. Mr. Laevy ziet echter wel wat hij waard is en zodoende stond Rijkers weer op gesteld. .Zijn spel was berekend, hij was verrassend en deed het beter dan ooit tevoren. In de tweede helft vers aangetreden kreeg hij zijn kans. Hij brak door, maar werd gevloerd. Op de grond liggend schopte hij naar zijn tegenstander. On verbiddelijk wees de man met de fluit naar de kleedkamer. Zijn rol was voor deze middag uitgespeeld. Hij heeft zijn straf reeds gehad. De kans is groot, dat hij geschorst wordt. Maar de KNVB zal hem misschien een kans ge ven. KVH-NIEUWS. Zondagmiddag speelde KVH 1 haar tweede competitiewedstrijd in Amster dam tegen KVO 1. In een spannende en tevens forse wedstrijd wist KVH met S2 te winnen. Het veld, een grint terrein was goed bespeelbaar. Alleen de vrij sterke wind deed veel afbreuk aan het spel. KVH begon tegen wind. Het spel golfde snel op en neer. Beurtelings werden de korven onder vuur geno men. Na negan minuten spelen strafte Wim Visser een fout van de tegenpar tij af en rustig scoorde hij het eerste punt: 1—0 voor KVH. Na 30 minuten zwichtte de verdediging van KVH voor de stormlopen van KVO en de stand was weer gelijk (11). Met deze stand kwam de rust. Na de rust hadden de aanvallen geen succes. Pas 10 minu ten voor het einde wist KVH de korf te vinden. Met ean schot van achter Goed, goedkoop en zuinig licht' voor iedereen. Goed goedkoop en zuinig licht voor iedereen. Goed^ goedkoop e" zuinig licht voor iedereen. G^^^-oedkoop en zuinige goed- Goed, goeii voor iedereen^* zuinig licht voor iedereen, goedkoop en zuinig licht voor Iedereen. Goed. goedkoop en zuinig licht voor iedereen. Goed, goed koop en zuinig licht voor iedereen (Ingezonden mededeling) de paal gaf Corrie Kramer KVH een 2—1 voorsprong. Nog geen minuut la ter had KVO door een minder fraai doelpunt de stand gelijk gemaakt. Er werd nu fanatiek om het winnend» punt gestreden, totdat 5 minuten voor het einde Lokkers met een fraai schot de stand op 32 voor KVH bracht. KVH 2 speelde in Westzaan haar eerste competitiewedstrijd tegen Ro- da 3 en mocht het zoet der overwin ning smaken. Met 2—1 bleven zij meester van het terrein. Alzo ean suc cesvolle dag voor de KVH-ers. GRASHOPPERS IBKC I 0—1. Zondag speelde BKC I haar eerst» competitie-wedstrijd en wel tegen het elftal van de Grashopper». Een felle wind van doel tot doel deed veel af breuk aan het spel. BKC verloor de toss en het waa Prins d!e de bal aan het rollen bracht, met de stijve wind in het gezicht. Direct na het begin trok BKC ten aanval, echter zon der succes. Het spel ging op en neer, tot werkelijk spannende momenten kwam het over het algemeen niet. Na de rust kreeg BKC de wind in d» rug en al spoedig bleef het gevolg hier van niet uit. Uit een throughpass bracht Ab Buning de stand op 01. Grasshoppers toonde nu ook veel be ter spel dan vóór de rust en speelde ln veel beter verband. Hun aanvallen waren nu en dan gevaarlijk, maar de B.-doel- man stond pal. Van weerskanten werd nu aanval op aanval opgezet, om weer grotendeels op de kundigheden van de backs te stran den, Zo kwam het einde en heeft BKC haar eerste 2 winstpunten binnenge haald. Als nabeschouwing kunnen wij zeg gen, dat alle jongens goed hun best hebben gedaan. De harde wind en het zware veld waren te grote handicap om het spel ten volle te kunnen ontplooien. In ieder geval heeft BKC verdiend ge wonnen en geeft ons moed voor de toe komst. Volgende week speelt BKC haar eerste thuiswedstrijd tegen JVC I uit Julianadorp. JAN M. DE GEUS en CORRIE HOENDERS geven U hierbij kennis van hun voorgenomen hu welijk, waarvan de vol trekking zal plaats hebben op D.V. Donderdag 3 Oc tober 1946. Huwelijksin zegening in Gebouw Palm straat om 2.45 uur door den Weleerw. Heer Ds. J. Borghardt. Receptie van 4.30 uur6 uur Fazantenstraat 2. Toekomstig adres: Bassingracht 21. De 29ste September hopen onze lieve Ouders, C. v. d. MAST M. P. v. d. MAST— GRAAF, hun 12^-jarig huwelijks feest te vieren. Dat zij nog lang gespaard mogen blij ven is de wens van hun zoon CORRIE. Den Helder, Dahliastraat 91. Met vreugde geven wij U kennis van de geboorte van onzen Zoon HENDRIK CORNELIS. H. C. GEERVLIET. G. P. E. GEERVLIET— LOOY. Den Helder, 21 Sept. 1946. Binnenhaven 43. KOOPT en VEILT Inboedels, Meubelen, Kachels. KOOPT ALLES. STOELEN TE HUUR voor bruiloften en partij'en. Molenstraat 184 Javastraat 116-118 Club- en Privé-lessen Een ln prima staat zijnde Hobo merk „Wonderllch Ber- lin", Ceramstr. I, Den Helder Beschaafd meisje biedt zich aan als hulp in de huishouding. Br. ond. nr. 76, Boekh. Trap man, Schagen. Biedt zich a&n: een nette werkster. Br. ond. nr. 600, Bur. van dit blad. Een ongein, of gem. kamer tje z. pension. Br. ond. nr. SOI Bur.. van dit blad. Net kosthuis aangeboden in stil gezin (geen beroeps). Adr Bur. van dit blad. jim vrvvw ww w Eng-lsch, Gothick, Blank Eiken, Mahonie »n Noten o.a. Moquette, Bouclé, enz. zuiver wol. Zonder punten of vergunning. Directe levering gegarandeerd Magazijnen dagelijks geopend van 9-5 uur, 'a Maandags van 1-5 uur.

Heldersche Courant | 1946 | | pagina 2