V LAATSTE REIS VAN EEN GROOT ZANGERES Zorgi voor 'n geoefend lichaam! ACANTIESPREIDKVG Bureaucratie Vervolg Stadsnieuws. Wordt lid van de H.L. O. T ribunaal-uitspraken Trainer Leavy blijft De heer Timmerman met pensioen Eerste na-oorlogsche luchtvaarttentoonstelling Texel. Het a.s. concours op Texel Urk. Schagen. Onze markt Julianadorf Julianadorp en de blijde gebeurtenis Hors d'Oeuvre L HELDERSCHE COURANT Zaterdag 8 Februari Maak van Uw vacantie een genoegen Ordening ook Uw belang De AJgemeene Nederlandsche Ver se ni ging voor Vreemdelingenverkeel schrijft ons: De vaeantiedagen liggen wederom fei het verschiet en allerwege wordt reikhalzend uitgezien naar den tijd, waarin men gedurende een of meer weken de zorgen van den dagelijk- schen arbeid terzijde kan schuiven cm te genieten van een heerlijke rustperiode. Reeds thans worden ln Tele gezinnen plannen gemaakt met betrekking tot de wijze van door brengen van den vacantietijd. In de meeste gevallen wordt daarbij één belangrijk onderwerp over het hoofd gezien en dat is het bepalen van de periode waarin men vacantie zal nemen. Veelal wordt zonder meer aangenomen: Juli of Augustus. Wat is daarvan het gevolg Dat ln Juli en Augustus de hotels en pen sions overvol zijn; dat treinen en autobussen de geweldige massa's t^islustigen eenvoudig niet kunnen vervoeren. Daarentegen zullen er in de andere maanden zoowel in hotels en pensions als in de treinen en autobussen plaat sen over zijn, die eenvoudig niet wor den benut. Het is dus raadzaam om eveneens ^oed te bedenken, ln welke periode men zijn vacantie zal nemen. Het parool zij: vacantie vers prei ding Niet alleen in Juli en Augustus, $>ch ook de maanden Mei, Juni en September zijn bijzonder geschikt voor het houden van vacantie; de achter ons liggende jaren hebben zelfs meer dan eens bewezen, dat laatstgenoem de maanden vaak geschikter zijn dan de maanden Juli en Augustus. Daarbij komt nog, dat vele gezin nen n.1. die met schoolgaande kin deren reeds voor hun vacantie aan gewezen zijn op de maanden Juli en Augustus; hun blijft geen andere keuze. Dit zal voor gezinnen zonder schoolgaande kinderen een reden te meer z(jn om in een der andere ge noemde maanden vacantie te houden. U wordt dus voor de keuze gesteld: a. Allen in de maanden Juli en Augustus met vacantie met als ge volg: overvolle hotels en pensions en dientengevolge minder goede ka mers en service stampvolle, ver traagde treinen met alle narigheid daaraan verbonden. of b. een goed geordende vacan- tiespreiding, waarbij gezinnen met schoolgaande kinderen vacantie ge nieten in de maandei\ J11" en Augus tus. terwijl andere gezinnen hun va cantie bepalen in de maanden Mei, Juni en September, zoodat uw va cantie een waar genoegen wordt. Er zal geen twijfel bestaan omtrent uw juiste inzicht en keuze. Natuurlijk zult u allen willen me dewerken aan een goed geordende vacantie-spreiding, ten gerieve van uw mede-vacantiegenooten en niet ln het minst ten gerieve van uzelf. Een inwoner van Nijverdal, die door de oorlogshandelingen zeer gedupeerd is, werd deze week verblijd,met een schrijven van de Directe Belastingen te Raalte, met de mededeling, dat door hem te veel belasting was betaald en dat hij 't te veel betaalde ten kantore van den ontvanger der directe be lastingen te Raalte terug kon ont vangen. Met begrijpt, dat de man met een van blijdschap stralend gezicht zich naar de trein begaf om de reis naar Raalte te ondernemen, want iets dergelijks overkomt een mens niet alle dagen. Te Raalte op het kantoor van den heer ontvanger aangekomen, werd hem zeer beleefd door den be trokken ambtenaar het te veel be taalde teruggeschonken, zijnde het respectabele bedrag van zegge en schrijve 0.02 (lees TWEE cent). Er was wel enige tijd voor nodig vóór onze Nijverdaller weer tot z'n positieven kwam, want zo'n edel gebaar had hij allerminst verwacht. Hij dacht enige tijd na en kwam toen tot de conclusie, dat voor deze twee cent de ambtenaar een brief had .noeten schrijven, de post dezen brief had moeten bezor gen. hij 'n vrije middag had moeten nemen om naar Raalte te gaan en bovendien voor de treinreis 80 cent had snoeten neertellen. Van bureaucratie gesproken. vele andere instellingen zullen volgen. Vooral de scholen, als Lyceupn, HBS en Mulo, de Bewakers, Rijkswerf enz., zij allen hebben nu een pracht gelegenheid om op een gezellige, doelmatige wijze hun lichaam fit te houden. Tot onderstaande personen kan men zich wenden voor verdere inlichtingen, terwijl deze mensen u ook gaarne als lid noteren: K Rijpma. Bankastraat 1, voorzitter; Mr J Mulder, Singel 143. vice-voorzit- ter; S E B J de Böck, Soembastraat 38. secr penningmeester; A G v d Linden, Celebesstraat 19; E de Zeeuw. Badhuis straat 30 A; J Bremer, Hugo de Groot straat 10'. L D de Snayer, Sumatrastr. 8; J Dekker, Havikstraat 17. Verleden week heeft een vergadering plaats gevonden van enige personen, welke geleid heeft tot de heroprichting van het werkcomité van' de HLO voor Den Helder. Wat wil de H. L. O.? De HLO is een nationale vereniging tot bevordering van Harmonische Li chaamsontwikkeling. Deze vereniging stelt zich ten doel dat mensen van alle gezindten door voortdurende training een harmonisch lichaam krijgen en be houden. Dat doel tracht de HLO te bereiken door enige maanden serieuze training, waarna de proeven afgelegd moeten worden onder deskundige leiding. Het ligt voor de hand dat de HLO geen superathleten van de mensen, wil maken. Integendeel, een ieder, jong en oud, kan na training de proeven met succes afleggen. Vóór de oorlog was er in onze stad ook een flinke groep en bijna allen waren mensen, die normaal niet aan sport deden. Iemand van 30 jaar bijv. moet toch in staat zijn de 100 m in 16 sec. af te leggen, evenals 4 m vèrspringen, of 1,15 hoog. Dat hij een kogel van TVx kg m stoot is toch ook geen bovenmenselijke prestatie, 9 min. achtereen zwemmen kan iedere jutter en 7 km fietsen in een half uur is voor een 30-jarige een prestatie van niets, terwijl men 6 uur de tijd krijgt voor 25 km wandelen. Al naar geiftng men ouder of jonger is worden de proeven lichter of zwaar der. maar vast staat dat een ieder de proeven met succes kan afleggen. De faining De training geschiedt voor mensen, dia op school zijn of lid van een vereni ging, als gymnastiek-, athletiek- of an dere sportverenigingen, in eigen club verband. De zg particulieren trainen onder deskundige leiding van den in structeur van de HLO. Kosten zijn er' practisch niet aan verbonden, zodat ook dit geen bezwaar kan opleveren. Na aanmelding betaalt men f 1. waarvoor men een examenkaart ont vangt. De jeugd betaalt f 0,50. In een volgend artikel zullen wij de verschillende punten, evenals de trai ning in clubverband, nader bespreken. De politie heeft zich in haar geheel reeds opgegeven. Wij zijn er van overtuigd, dat ook Het Alkmaarse Tribunaal deed Vrijdag J.l uitspraak in de zaken tegen de na volgende personen: Ferdinand W. te Den Helder: Interne ring voor de tijd van 2 Jaar en 6 maan. den, dus tot 16 November 1847, benevens ontzetting uit ambts- en kiesrechten; Jac. H. te Den Helder: internering voor dc tijd van 2 jaar. dus tot 7 Mei 1947 en ontzetting uit ambts- en kiesrechten; 'Jac. Kr. te Den Helder: internering voor de tijd van 2 jaar en 9 maanden dus tot 8 Februari 1948; Anton K. te Den Helder: in deze zaak Is een nader onderzoek gelast, doch be schuldigde zal hangende het onderzoek worden vrijgelaten. „EN DE PIJNEN STRENGEN". Vooral in de ongunstige jaargetijden worden de rheumatische pijnen hevi ger en de aanvallen volgen elkaar sneller op. Een reden temeer om Kruschen te nemen. Die kleine dage lijkse dosis Kruschen doet wonderen; de aansporende werking op de bloed zuiverende organen is heilzaam voor uw hele gestel, 't Bloed gaat sneller stromen en de schadelijke zuren oorzaak van Uw lijden en pijn verdwijnen vanzelf. Vraagt Kruschen Salts bij Uw apotheker of drogist. Fabr. GRIFFITHS HUGHES Ltd MANCHESTER (Engeland). (Ingez. mededeling.) Naar wij van de zijde van het H R C- testuur vernemen is besloten tot het op nieuw contracteren voor de tijd van 1 Jaar van trainer Leavy. Een verheugend feit voor de roodjakken en als we ons niet vergissen is de geest weer puik in orde. We leiden dit af uit het feit, dat bijna alle le elftal-speleds iedere Zondagmorgen in een koud gym nastieklokaal komen trainen. Wordt er weer iets klaargestoomd in de H R C- gelederen? SCHOORSTEENBRANDJE De brandweer moest uitrukken om een schoorsteenbrandje te blussen dat in een huis aan de Hector Treubstraat was uitgebroken. Op de gebruikelijke wijze kon het vuur worden geblust. De schade bleef tot de schoorsteen beperkt DOOR DE KOUDE BEVANGEN Eergisteren werd een 24-jarige jonge man door de koude onwel. Hij voelde zich duizelig worden en zakte even la ter ineen. Voorbijgangers waarschuw den de GGD, die hem ter observatie naar het gemeentelijk ziekenhuis heeft laten brengen. BRANDSTOFFENDIEVEN Woensdagmorgen om zes uur werden door de politie een viertal mannen aan gehouden. waarvan er drie met een zak cokes liepen te sjouwen. De vierde torste een zware plank. Zij bleken alle vier hun slag geslagen te hebben op het terrein van de gasfabriek waar de vier de bij gebrek aan een zak? ge noegen had moeten nemen met een plank. De dieven zijn naar het hoofd bureau van politie overgebracht. Gedekt door de Amerikaanse „Stars and stripes" wordt de kist met het stoffelijk overschot van de grote zangeres Grace Moore op hef vliegveld Katrup in het Hollandse vliegtuig gedragen, waarmee het naar Parijs is vervoerd. DE COÖPERATIE brengt in BROOD en BANKET de grootste variatie. Bezorging door de hele stad. Coöperatie brengt door ordening meer welvaart. Coöperatie is prijsregelend! Kantoor KONINGSTRAAT 102, Telefoon 2060. Per 31 Jan. J.l. heeft de heer Timmer man, controleur bij de Gemeentelijke Dienst voor Sociale Zaken, deze dienst met pensioen verlaten, na een dienst tijd van ongeveer zes en twintig jaren. Door omstandigheden kon eerst enkele dagen later officieel afscheid van hem genomen worden. Het afscheid vond plaats in het kan toorgebouw aan de Kerkgracht, waar de scheidende ambtenaar allereerst door wethouder C. Steenlage werd toe gesproken. „U heeft", aldus de heer Steenlage, „een groot deel van uw le ven te maken gehad met mensen, die werkloos waren geworden of op andere wijze in nood verkeerden en daardoor vaak moeilijk waren om mee om te gaan. Vooral in de zgn. crisisjaren stond u vaak geheel alleen tegenover een leger van soms 800 werkloze arbei ders, die ieder hun eigen zienswijze, hun problemen, hun moeilijkheden had den. Ik ben er mij tenvolle van bewust, dat u uw werk goed hebt verricht, niet alleen in het belang van de gemeente, maar ook in dat van de gemeenschap. Ik wil u dan ook. namens het gemeen tebestuur. van harte dank zeggen en u het beste in uw verdere leven toewen sen." De heer Boon. directeur van de Dienst voor Sociale Zaken, noemde den heer Boon een plichtsgetrouw ambte naar die steeds zijn best heeft gedaan om zijn werk naar behoren te verrich ten. Op betrekkelijk hoge leeftijd volg de hij hiervoor nog de nodige cursus sen. Naast zij" werk hield hij van bloe men (men aanschouwe in de zomer zijn prachtige tuin) en van boeken. „Dat u die boeken daar niet had staan om de mooie bandjes", zei de heer Boon, „merkte ik wel toen ik u beter leerde kennen. Wij hebben daarom besloten, u bij dit afscheid een paar boeken mee te geven, en wel „Sybrecht Willems dochter" van A den Hertog en „China" van N Keiler. Ik hoop, dat u ook van deze boeken mag genieten en wens u en uw vrouw van harte het beste toe-" Nadat de heer Eijlders nog als oud- collega den heer Timmerman had be dankt voor de prettige wijze waarop zij altijd met elkaar hadden mogen samen werken. kreeg de heer Timmerman het woord om in het kort de sprekers en de schenkers van de cadeaux te bedan ken, waarop het gezelschap nog enige tijd onder het genot van een kop thee met. gebak de ingrediënten hiervoor waren door de collega's zelf bij elkaar gebracht bijeen bleef. Ongeveer 2.000 Londense havenarbei ders behorend tot de Naiotnal Doek La beur Sorporation Pool, zijn vandaag een niet officiële staking begonnen, wegens het ontslaan van één man. Van 18—22 April in Haagsche Houtrusthallen (Kan onzen luchtvaartmedererher). Wanneer men bedenkt, dat de 17e Internationale Luchtvaart tentoonstelling, welke in Novem ber verleden jaar in Parijs werd gehouden ongeveer 600.000 bezoe kers heeft geregistreerd, dan zal het een ieder duidelijk rijn, dat het organiseeren hiervan geen sinecure is. Integendeel, ofschoon het thans nog niet te {eggen is, of de komende luchtvaarttentoonstelling, welke onder de naam „Aero-Fair" van 18-22 April a.s. in de Haagsche Houtrusthallen wordt gehouden een dergelijke aantal bezoekers zal weten te trekken, worden er toch al optimistische weddenschappen, op afgesloten. De naam, die Nederland als lucht varende natie in internationale kringen geniet, is echter voldoende om een ruime internationale deelneming te waarborgen. Zoo zal binnen enkele maanden het Nederlandsche publiek voor den eersten keer met eigen oogen kunnen aanschouwen, wat de na-oor logsche luchtvaart „brengt". De organisator van deze expositie berust in handen van den heer J. P. de Klerk en het laat zich nu reeds aan zien, dat deze manifestatie zal slagen. De Houtrusthallen immers bieden, in een modern kader, alle mogelijkheden van deze tentoonstelling een succes te maken. Verschillende vliegtuigenfa- brieken en andere lichamen, die bij de luchtvaart belanghebben zegden hun hun deelneming toe en het ministerie van Financiën verleent ontheffing van invoerrechten op alle machines en werktuigen, welke het buitenland naar den Haag zal zenden op vck r waarde, dat deze na afloop Weer wor den uitgevoerd. Ook buitenlandsche inzendingen. Kuiten de verschillende diverse Nederlandsche firma's en instel lingen, zooals Fokker, luchtstrijdkrach ten, MarineLlUclitvaart-dienst, P.T.T. en K.L.M. zal ook het buitenland hier zijn beste beentje voorzetten. De or ganisatoren heb-Am verf aandacht be steed aan de architectonische opzet van het geheel en uit de plannen en teeke- ningen, waarvan wij inzage kregen, bleek, dat deze zeer geslaagd te noemen zijn. Elke tentoonstelling heeft zijn eigen sfeer en het is juist deze sfeer, waarvan voor «en belaugrijl gedeelte het welslagen afhangt. Wat in d« ftovt- rusthallen tot het groote publiek aal spreken, zijn nuchtere feiten, vertegen woordigd in vliegtuigen tentoonge steld in ware grootte en in schaalmo dellen. Er zullen kaarten komen, waar op in verschillende kleuren de lucht lijnen over de geherfe wereld van de diverse landen zal worden uitgebeeld, statistieken, welke een overzicht geven van de zeer groote aantallen passa giers, vracht en poststukken, welke dagelijks over de geheele wereld wordt vervoerd ennaar wij van harte hopen, statistieken, welke het publiek duidelijk zullen maken, dat de veilig heidsfactor weer sterk naar boven gaat. Want een vliegtuigongeluk, onver schillig in welk deel van de wereld deze gebeurt, vormt altijd een dankbaar sen satie-onderwerp. Wij Zijn de laatste, om deze ongevallen voor de publieke opinie te catnoufleeren. Maar gezien het enorme aantal vliegtuigen, <fat op elk uur van dag en nacht over de ge heele wereld in alle denkbare weers omstandigheden in actie is, staan deze incidenten in geen verhouding. Maar voor een ieder, die met eigen oog wil zien, wat de vliegtuigbouw presteert, waartoe luchtverkeer leidt, waarom vrachtvervoer door de lucht goedkoop kan zijn, waarom Uw gisteren in Wageningen geposte brief den vol genden middag in Stockhokn wQrdt bezorgd. Uit wat voor soorten vlieg tuigen onze luchtstrijdkrachten be staan, wat luchtfoto's en luchtkarto- grafie beteekeneu en nog veel meer; wij raden hem sterk aan, deze eerste werkelijk na-oorlogsche luchtvaart- tentoonstetling in Nederland te bezoe ken. Hij zal er verre van spijt van hebben. Nationale Feestdag kon worden opge steld: Indien de blijde gebeurtenis de« nachts plaats vindt, geldt het z g dag programma: 08,00 Reveille door de muziekvereni ging „Harmonie-Kunstzin" 09,00 Opening der feestelijkheden in de muziektent door den heer J Henderikx 10,CO12,00 Tractatie der kinderen op school 13,30 Parade van diverse verenigin gen Opstellen op het Schoolplein Daarna vertrek lanes Schooiweg, Loopuytpark (rechts), kletst raat. Kla verstraat. Tuinbouwstraat, Lardbouw- straat Parkstraat, Pleintje, Jac. v d Veertraat, Proeftuinweg, Schooiweg tot A Hoornsman, Schooiweg terug naar Langevliet tot aa-, D de Leeuw, Langevliet terug naar Van Foreestweg tot aan de Zuivelfabriek, terug naar Schoo'-lein. daarna ontbinding 19,00 Plechtige viering van de ge boorte in café ..Prins Hendrik". A'daar zullen als sprekers optreden ds. Salm en de heer J. Henderikx. Het geheel zal worden opgeluisterd met muziek en zang Indien de blijde gebeurtenis des mor gens vóór twaalf uur plaats vindt, geldt het *-S- middagprogramma: 13.00 Opening als dagprogramma 14,30 Parade als dagprogramma 19 00 Viering als dagprogramma Het bestuur van de „Gemeenschap •Tulianadort>" rekent eróp. dat ieder die een vlag bezit deze zal uitsteken- NEDERLANDSE SCHEPEN, WELKE *VlA SCHEVENINGEN RADIO BEREIKBAAR ZIJN Algenib, Algorab, Amstelkerk, Bloem fontein. Boissevatiw Boskoop, Cottica, Helder, Johan de Witt, Johan van Olden- barnevelt, Kertosono, Kora Gede, Maas- kerk, Modjokerto, Oranje, Oranjefontetn, Pericles, Sibajak. Sloterdijk, Socrates, Stuyvesant, Sumatra, Tabian, Tabinta, Talissa, Tasman; Tawali, TJibadak, TJ1- manpek, Tjimanoek, Tjipondok, Tjisa- dane, TJltjalengka, Van Heutsz, Volen- dam. Weltevreden, Westerdam, Willent Barendsz De Koninklijke Nederlandse Toerisg tenbond ANWB deelt mede, dat bi) Wijk bij Duurstede de overtocht over de rivier over het ijs mogelijk ls voor per. sonenauto's en lege vrachtauto's. De West-Friese Bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen houdt dit laar 2ifn Bondsconcours op Texel op Hemel vaartsdag 15 Mei en.Zondag 18 Mei d.a.v Als verplichte stukken zijn aange wezen: Voor de afd. Fanfare: 3e afd: „Astarte" van Cerfontaine 2e afd: „Bella bianea", Watelle le afd: „Maskerade", G H Boedijn. Afd. Uitm: „Marche nuptiale", Ro- gister Eere-afid. „Plechtige ouverture", G H Boedijn Voor de afd. Harmonie: 3e afd: „Thalia", Bouwens 2e afd: „De Vogelkoopman" Zeiler le afd: „Achillus", Rogister Afd. Uitm: „Suite Oriëntale", Oasia Eereafd: „Sinfonia" Joh Ch Bach Avondstemming rond hrf Paleis Soestdijk, de woning van het P i-seiijk Gezin, waar in deze dagen de gedachten van het Nederlandse alk vertoeven, Stevens f. BURGERLIJKE STAND Geboren: Jannetje, d v C Lievaart en A de Wit Jan, z v P van Veen en A Koffeman Ondertrouwd: J Kale en A de HaanN van Spronsen en A J P t®r Beek Gehuwd: J B Mangel en T de Vries Overleden: J van Veen, wedn. v A Zeilmaker RESULTATEN HARINGVISSERIJ Nu de haringvisserij voor onze Noondzeevloot ten einde loopt kunnen de verdiensten over het algemeen teleurstellend worden genoemd. Slechts zeer enkele, ongeveer 4—6 vaartuigen, hebben goede besommingen kunnen boeken. Voor het grootste gedeelte waren deze gering Er waren schippers, die zelfs de spoor- en bootkosten niet konden verdienen Ongeveer 40 vaar tuigen namen aan deze visserij deel De vorige week waren de verdiensten maar van f 100,tot f 200,per motorvisser. Voor -de kust van IJmui- den en ook voor Terschelling was nog weinig platvis te vangen Dat de markt in 1946 niet zonder be tekenis is geweest moge blijken uit het navolgende overzicht. Aangevoerd wer den: 1655 paarden, 86 veulens 351 stie ren, 1439 gelde koeien (magere), 2373 vette gelde koeien, 748 kalfkoeien, 70 vaarzen, 1318 pinken, 380 graskalveren, 5714 nuchtere kalveren, 4784 magere schapen, 2087 vette schapen, 2312 over- houders, 5694 lammeren, 531 bokken en geiten, 2209 varkens, 2466 biggen, 2413 konijnen, 4361 kippen. De heer G Ph Monshouwer secre taris van de Vereniging „Gemeen schap Julianadorp", deelt ons mede. dat door de welwillende medewerking van diverse verenigirzen het volgende programma voor de viering van de Het genot van de kou Een paar dagen geleden ont ving ik een brief van mijn neef Homarus (Niet te verwarren met Homerus. Dat was een an der. Hij is dood. Maar in litte rair opzicht was hij ook een jongen met veel talent) en ik lees zijn brieven altijd met ple zier. Hij schreef mjj ditmaal: Vanmorgen hoorde ik het be kende belletje van den IJsco- man. En, werkelijk, daar stond hij in zijn jasje van wit katoen met zijn witte karretje voor mijn deur. Wit is de kleur die de zonne-hitte weert en het i)s ijskoud faat. O, welkom wit te midden van al dit wit van ijs en sneeuw! Ik had mfl uit de warme wol gewikkeld, met mijn vuist het ijs in mijn waschkom verbrijzeld, mijn gezicht lekker in het ijs- water gedompeld en getracht mij te scheren met behulp van bevroren zeep. Ik had mijn win terjas aangetrokken, mijn kraag opgezet en, aldus gewapend, het ontbijt genuttigd met een glas ijswater, want heet water voor thee was er niet, het gas had geen druk. En, waarachtig, daar klonk van de straat het liefo- lijk geluid van het gerinkel van het belletje van het karretje van den IJsco-man, die .ons voor luttele stuivers inwendig ver- frischt, met een plakje ijs tus- schen koude weeke wafeltjes. „Hoor Je dat, man?" klonk de stem van mijn vrouw, uit een spelonk van Nerz en Zilvervos sen. Haar hoofdje dook op en zfj keek mij van boven haar betraande oogharen waaraan eenige ijspegels bungelden o, heel sierlijke, kleine öspegeltjes vol verwachting aan. En daar mijn hart voor haar nog niet is afgekoeld het zou zelfs niet afkoelen in het hartje van de Noordpool, dat hart vol hartelijkheid stormde ik naar buiten en greep ik den IJsco- man bij de mouw. „Twee porties!" hijgde ik. „Maar zijn ze wel door-en-door koud?" „Hah", lachte de man, terwijl hij den ademtocht die mijn woorden begeleidde en die, on middellijk tot een balk van ijs verstard, hem tegen de borst stiet, met een forsche handbe weging verbrijzelde, „of het koud is? Wfl hebben een vries- inrichting waarmee zelfs De Bilt geen weg weten zou." En hij overhandigde mij de wafel tjes. „O, lieveling", zuchtte mijn vrouw ontroerd, „welk een ver kwikking, welk een zaligheid. Het smelt bijna op mijn tong. Het zou zeker op nüjn tong smelten als mijn tong maar wat warmer was." „Slik het zoo maar door", zei ik. „Hoe kouder hoe beter." Of wij genoten hebben Er gaat niets boven het ijs van den IJsco-man. Er gaat niets boven de koude van lichaam en lucht, de uiterlijke. Want dan kan men pas goed de warmte waardeeren, de innerlijke gloed van ziel en harfc KREEFT

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 5