r WEER THUIS Even kijken ■meer viel het Gibraltar van het Oosten WÊm twfiw i 3 t»}} jaar komen de jongens Cndeihoud met Generaal Spoor Een circuswedstrijd Zangers te Nieuwe Niedorp Wij luisteren morgen neer Nog steeds oorlogsindustrie in Duitsland? Nu er geen groenie is. Onze Puzzlehoek De fraude bij de K.N.V.B. afd. N.-Holland y f|e Val van Singapore jPPPff I CHANTAGE N (Van onzen «pedalen verslaggever) Generaal Spoor heeft het tijdens zijn bezoek aan Nederland ontzettend druk gehad conferentie volgde op conferentie, bezoek op bezoek van 's morgens vroeg tot 's avonds laat Het was dus een bof, dat wij den legercommandant nog even te spreken kregen in „Du Vieux Doelen" Jn Den Haag Is u tevreden over de bereikte re sultaten? Generaal Spoor houdt het hoofd even schuin, kijkt ons aan en antwoordt: Ja. Ik kwam hier om o m ook de verlofregeling van de jongens te be praten en nu is vastgesteld, dat leder milicien en oorlogsvrijwilliger circa twee jaar in Indië zal blijven Dan gaat hij naar huis toe Naar hij zei, had 't i hem gespeten, dat er op de perscon ferentie eigenlijk geen gelegenheid meer was geweest om te praten over het welzijn van onze jongens in de Oost Met nadruk weet generaal Spoor erop, hoe de eerste voorwaarde voor een gezonde verhouding ln het leger moet zijn: belangstelling van den meerdere voor den mindere De laatste moet weten, dat zijn chef voor zijn belangen op de bres staat De geest Is goed, ik kan qp de Jongens bouwen! zegt de legercommandant Voort durend zoek Ik samenwerking met leder een, die met de troep en zijn geestelijk weizijn te maken heeft Geen vervelende cursussen, maar levend contact van man tot man..,. De soldaat moet iets weten van het leven en de gewoonten der in heemsen De generaal heeft veel plannen voor het welzijrr van de militairen in Indië; hij probeert speciaal het huiselijk verkeer aan te moedigen door het con tact tussen de burgerij en de soldaten te bevorderen Wanneer zijn adjudant, een nog zeer Jong luitenant-vliegerhem wat komt vragen constatere we, dat de generaal hem bij zijn voornaam noemt en dat de verhouding hartelijk is Ons gesprek belandt enigermate op poli tiek terrein volgens den generaal is de eenheid des Rijks niet alleen een kwestie We hebben de laatste ttid veel horen vertellen over het circus. Misschien zijn enkelen van jullie er wel heen ge weest. Vandaag hebben we een nieuwe wed strijd en die zullen we voor de gezel ligheid circus-wedstrijd noemen. Want het gaat over dieren. In de eerste klas hebben we van die leuks versjes geleerd. waar honden, poesen, vogeltjes en alle mogelijke an dere dieren in voorkwamen. Acht van die versjes heb ik in ir**n gedachten. Ze gaan achtereenvolgens over een oli fant, een paard, een schaap, een beer, een hond, een poes, een kip en een vo gel. Nu moet je maar eens heel goed nadenken of je je de bedoelde versjes nog weet te herinneren. Ze zijn heel bekend. Je mag Inzenden tot 25 Februari. Er worden dan onder de goede oplossers drie boeken verloot en er zijn twee ex tra prijzen voor degenen, die van hun inzending iets moois hebben gemaakt. Dit laatste doen ve, omdat er heel dikwij's prachtige tekeningen worden gemaakt, terwijl de oplossing niet hele maal goed is. En als je zoveel werk van Je inzending hebt gemaakt, verdien je best een prijs. Groeten van STEN. ONZE VERJAARDAGKALENDER 12 Februari Jantie Boks. 14 Februari Minnie Pekelharing. 17 Februari Niek Stuifbergen. van paragrafen in de Grondwet: men moet vooral geen tegenstellingen zien, waar ze niet zijn, zei hij Indische generaals zijn geen mensen, die denken in termen van koloniale oorlogen, er moeten nog heel wat bruggen geslagen worden! „Ik ben de eerste Indische legercommandant, die een zo groot aantal Hollandse jongens onder zijn bevel heeft Dat betekent een band tussen Nederland, en Tndië, die van zeer uitnemend belang Is, zij vormen als het ware de peilers voor een brug, niet al leen tussen Nederland en de Indien, maar ook voor de toekomst" De generaal wilde zeggen: de koloniaal Is verdwenen en met hem de typische ko loniale officier Uit alles bleek wel. dat niemand als deze legercommandant zo volkomen doordrongen is van de overtui ging, dat er een nieuw Indië. aan het groeien ls, dat mensen vraagt van zeer brede visie Dan nemen we afscheid De generaal vliegt naar Indië terug We wensen hem een goede reis en veel succes! HEEFT-IE NIE mand TE PAK- KEN 6EKR&6EHj J-~. ffhEE 6EIUKKI6 JfK i CipJ§L ...EN uA&EN E.DER; EEN DE STUIPEM OP HET L'JF MET HUN VERHALEN We schrijven Februari en ondergaan nog ten volle de minder aangename er varingen van een strenge winter. Doch strenge heren regeren niet lang en wie weet, brengt deze maand ons nog enkele zonnige dagen, waarop w(J volop van de buitenlucht kunnen profiteren. En waf zouden we dan betei aan kunnen trek ken dan zo'n vlot mantelpakje? Het mo del op onze foto, zo juist uit Amerika gekomen, bewijst, da* niet alle jasjes tan de moderne pakjes tot over de heu. ren vallen. Meteor P. Door het bestuur van de Bond van ZZanZgZkoZren in "Noord-Holland is besloten dat het jaarlijkse concours c'eze zomer gehouden zal worden in Nieuwe Niedorp. Radioprogramma voor Zondag 16 Febr. Hilversum 1 itfül mi geel nieuws om 8 u, 1 u, 7,30 en 10 u KRO: 8,30 Plechige Hoogmis NCRV: 10,15 Ge wijde muziek 10.45 Kerkdienst 12 u gewijde muziek KRO: ln t Boeckhuis 13,45 Uit onze muziek- kaiender 14 u „De Gooise kring" 16,20 Kath. Boeren- en Tuinders- bond 16,30 Ziekenlof IKOR: 17 u dienst 18,30 Progra. Ned. Strijdkr. NCRV: 19 u Werken van Handel 19,15 „Kent gij Uw bijbel" KRO: 19,48 Sportreportage 20 u Actuali teiten 20,08 De gewone man 20,45 Vastenavondviering 21.15 Luister spel „Een klein reisoponthoud" 23,30 „Elne kleine Nachtmusik" Hilversum II ftl5 m) geeft nieuws om 8 u, 1 u, 6 u, 8 u en 11 u VARA: 3,30 Voor het platteland 8,45 Zon- dagmorgenmelcdleën 9,15 Geestelijk leven 9,30 Men vraagt.. VPRO: 10 u Zondagshalfbuuï IKOR: 130 Kerkdienst AVRO: 12,30 De Zondag club 13,15 „Mijn lievelingsmelodie" 13,50 De spoorwegen spreken 14 u Alfred Cortot 14,30 Muziek- mozaiek 15 u Filmpraatje 13,15 Harprecital 15,30 Thé-dansant 16,40 Sportflitsen VPRO: 17 u „Het nieuwe vers" 17,10 Ds Spelberg VARA: 18,15 Sport 18 30 Melodie der "verte 19 u Radiolymous 19.30 Wim Ibo's cabaret AVRO. 20,15 ,.Fidel!o" 21,45 Domberg Sc Zoon 22,20 Van drie- en vierkwartsmaat 23,15 Gramofoonmuziek Radioprogramma voor Maandag 17 Febr Hilversum I (301 m) geeft nieuws om 7 u, 8 u, 1 u, 7 u, 8 u en 10 u NCRV: 7,30 Harmoniemuziek 8,15 NCRV Volgens, een artikel in het Russische t ad „Sta'.lnsky Sokol", waarbij be richten uit de „buitenlandse pers" worden aangehaald, worden in de Brl'.f Amerikaanse zoRe nog steeds oorlogsvltegtuigen geproduceerd. „De B'ohm én Vóss vliegtuigfabriek te hamburg heeft haar 3,000arbeiders gedwongen een verklaring te tekenen, dat zij de aard der productie van de fabriek niet zullen onthullen. Men kan derhalve moeilijk aannemen, dat de fabriek goederen voor burgers afle vert". Nabij Stuttgart in de Amerikaanse zone zouden nog steeds onderdelen van vliegende bommen en in andere fabrieken onderdelen van raketvliegtui gen vervaardigd worden. Puzzle 20. Twaalf van drie. De 12 bedoelde woorden van drie let tergrepen waren (wij geven ze meteen in de volgorde die nodig is, opdat de eerste letters de naam Bovenkarspel vormen) 1. Bedelaar. 2 Oostenwind. 3. Vaderland. 4. Eigendom. 5. Nederlaag 6. Kameraad. 7. Akkerbouw. 8. Regel maat. 9. Stedeling. 10. Parasol. 11. Edel man. 12. Logica Uit de vele Ingekomen oplossingen bleek wel hoezeer deze puzzle in de smaak is gevallen. Bij loting viel de wekelijkse prijs 5.— deze keer ten deel aan den heer P de Ruiter Wijdenes B 148. Gefeliciteerd! Deze prijs zal worden toegezonden. En nu onze nieuwe opgave met weer dezelfde te verloten prijs. PUZZLE 21. Welke plaatsen zijn bedoeld? Hieronder vindt men een tiental let tergroepen waaruit door omzetting der letters de naam van een plaats in ons land is te maken. 1. MAZARMWEMD. 2. NIETBOSPUT. 3. GESETAWTBAREZ. 4. S IR D AND ILHEM. 5. LEEBEKRUN. 6. ZERENTUEN. 7. ANJAROLPUDI. 8. HESAMESS IN. 9. ZEUMERWINHAN. 10. SARKAHEGBEN. Welke 10 plaatsen zijn bedoeld? Oplossingen tot en met Woensdag 19 Februari (uiterlijk) aan de Redactie van Uw Courant (briefkaart). De grote zorg van de groenten schaarste doet ons bijna naar het hoofd grypen. Je kunt toch niet elke dag peulvruchten eten?" Gelukkig kunnen we nog soep koken. En met dit weer sneeu »v en ijs is een stevige soep o, zo welkom. We zullen hier een paar minder bekende recepten voor soepen geven. Uit het oogppunt van smake lijkheid èn voedingswaarde beide; Potpourri-soep. Benodigdheden: Een rest aard- appelnat, jus, melk. Een rest ge prakte aardappelen, bonen, erw ten, gort, havermout, kruiden en tomatenpurée. De restjes aardappel e.d. fijn- snijden of fijnwrijven en toevoe gen evenals het vocht. Het ge heel aan de kook ^brengen en enige minuten doorkoken. Is de soep te dik, dan watei toevoegen. Is de soep te dun haar dan bijbinden met een wei nig aangemengd aardappelmeel Indien nodig, de soep cp smaak brengen met zout of kerry, peper (surrogaat), aroma of bouillon blokjes. De soep afmaken met tomaten purée. Bonen- of capucijnersoep. I1/* liter bonen- of capucijne^- water, een restje gekookte bonen of capucijners, laurierblad, peper (surrogaat), boter of margarine, aroma en aardappelmeel. De boren of capucijners met een vork fijnwrijven. Het bonen- of capucijnerwater aan de kook brengen en de ui. de fijnge maakte bonen of capucijners en het laurierblad toevoegen. De soep doorkoken en even later trekken. Hierna de soep naar verkiezing zeven, bijbinden met aangemengd aardappelmeel en ten slotte afmaken met wat peper (surrogaat) en aroma. Als vulsel kunnen gebakken dobbelsteentjes brood er bij ge geven worden. Vissoep. 11/4 1. water, 1/4 dl. melk, 250 gr. visjes, tomatenpurée of diep vries tomaten en zout. De ingekerfde vis (en graten) opzetten met koud water en 1 lepel zout eri langzaam aan de kook brengen. De visbouillon pl.m. uur laten trekken en daarna zeven. De melk toevoe gen, de soep nog even doorkoken en vlak voor het opdienen de tomaat en stukjes vis er door roeren. Gebonden vissoep. VJè liter water, vis, 40 gr. (pl.m. 4 eetlepels) bloem, een scheutje melk, boter of margarine, thijm, laurier en zout. De vis opzetten met koud water, de schoon gemaakte, fijn gesneden kruiden en met 1 lepel zout en het geheel langzaam aan de kook brengen. De bouillon pl.m. Vi uur laten trekken en daarna zeven. De bouillon binden met de aangemengde bloem en op smaak afmaken met melk, boter of mar garine en fijngehakte peterselie. Als vulsel stukjes vis of visgehakt gebruiken.' kleinkoor 8,30 Ochtendconcert 9,30 Benny Goodman 10,30 Morgen dienst 1115 Van oude en nieuwe schrijvers 11.45 Fam.ber. uit Indo nesië 12,20 Piano-duo André de Raaff en Jacques Schutte 12,40 Continental Quintet 13.20 Orgelbespeling 14 u „Voor jonge moeders" 15 u Anna del R'o zingt 15 15 Amati-trio 16 uur Bijbellezing 17,25 „Hoor je het vers-bil? 17,45 Paul Robeson 18,15 Sportpraatje 19,15 Onder de NCRV-leeslamp 19.45 George Bou- langer 21 u Beroepskeuze 21,20 „Frysk Kantate Koar" 22,45 Avond overdenking 23 u NCRV-koor Hilversum H (415 m) geeft nieuws om 7 u, 8 u, 1 u, 6 u. 8 u en 11 u AVRO: 7,30 Een vrolijk begin 9.15 Morgen- wijding 9,50 Arbeidsvitaminen 10,30 Van vrouw tot vrouw —llu „Op de uitkijk" 12 u „Boite Matelots" - 12 35 Concert door S'afmuziekcorps A'damse politie 14,05 Kerkorgelcon- cert 16.30 Grepen uit de opera 17.30 „The Skymasters" 18,15 Disco- •oromenarie concert 19,05 „Elck 't sijne" 20.05 „Radioscoop" 22,10 Paul Godwin, viool 22.45 „Wat leeft er onder onze studenten?" 23,15 Dutch swing college" 23,45 Vioolspel van Erica Morini Van bevoegde zijde deelt men ons tn«fle dat de geruchten als zou de voortvlu-h' i tige administrateur Van de KNVB, sta Noord Holland, ook gelden- van het sport blad „De Nop" onder zich hebben gehad volkomen uit de lucht zijn gegrepen Hoogstens heeft hij enkele door hem geïncasseerde abonnementsgelden tot etn bedrag van niet meer dan f 15 onder zijn berusting gehad 5 jaar geleden) Vandaag is het v(jf jaar geleden dat Singapore, trots haar mythe van onover winnelijkheid, in handen der Japannezen viel Hoewel veel onverklaarbaars nog aan het licht gebracht zal moeten worden, waren de feiten de volgende: Direct na het einde van de eerste wereldoorlog besloot Engeland van Singapore ten onneembare veste te maken. Tot nu toe was het een vrfj onbetekenende stad. die echter als sleutelpositie een voorname plaats innam. Men begon met het aanleggen van een granieten kade van ongeveer een Mijl lang, welke lig- p'aats bood aan de grootste oorlogsbodems. Er werden dokken aangelegd, kazernes, magazijnen, werkplaatsen kortom een outillage zo modern als men zich maar denken kon. Natuurlijk werd ook aan de luchtvaart gedacht, terwijl de kustverdediging werd uitgerust met kanons tot een kaliber van 45 cm. Singapore onneembaar. Niet minder dan 18 millioen pond sterling werd aan de verdediging van Singapore ten koste ge legd en daarmede was de stad be vorderd tot het „Gibraltar van het Oosten", even sterk en onoverwin nelijk! Singapore was niet te ne- Nu leerde de tweede wereldoorlog al ras, dat men niet te vlug moet spreken over „onneembare vestingen" Wij zagen een onoverwinnelijke Ma- ginot-linie" tot nul reduceren, omdat de vijand er eenvoudig omheen trok. En zo waren er meer dingen, die men onoverwinnelijk waande en die in de moderne oorlog feitelijk van nul en geen waarde bleken. De Jappen vielen aan van een zijde, die men niet verwacht had, n.1 van de landzijde, terwijl Singapore al leen maar vanuit zee onoverwinnelijk zou zijn. Singapore is een eiland, ongeveer 27 mijl 1. en 14 mijl br. in 13 dagen dwongen de Jappen Singapore toi overgave, en wat eens *de „Stad van de Leeuwen" (Mal. Singa-Pura) was geweest, herdoopten ze in Shonnan, Stralend licht van het Zuiden. Het was een bedwelmende klap, zo als nog maar zelden aan de Britse wapenen was toegebracht. De Jap valt aan. De 2e Februari 1942 begon de aanval der Jappen en de ongeveer een m(jl brede Straat van Johore was maar een klein obstakel voor den vijand. Het artillerie- en mor tiervuur was zeer goed gericht, daar de vijand zelfs kans zag ob servatieballons op te laten. Zo effectief was het vuren, dat de vliegterreinen in de nabijheid, waar onder het R.A.F.-vliegveld, moesten ontruimd worden. Vluchtelingen. De stad zelve had veel van de luchtbombardementen te lijden en men begreep al spoedig, dat de din gen verkeerd gingen, zodat velen trachtten de stad aap de zeezijde te verlaten en vluchtten naar Ned. In dië of Australië. Door hun superiori teit in de lucht hadden de Jappen 't voordeel elke Britse positie, veldge schut of ook maar machinegeweer nest of zoeklicht in kaart te kunnen brengen. Engelse vliegers ln oud model vliegtuigen deden hun uiterste best hen tegen te houden, maar waren ver in de minderheid, zelfs me aan vulling van hun Nederlandse colle ga's. Een aantal Hurricane vechtma chines arriveerde per schip, maar de piloten waren niet voldoende geoefend met dit moderner materiaal, zodat ze op de grond bleven. Intussen hadden de Jappen kans gezien de causewy, de verbinding tus sen Malaklca en het eiland Singapore te repareren en hierover rolden tanks en artillerie nader. Invasie. Het intense artilleriebombarde ment over de Straat van Johore duurde tot 7 Februari. In de nacht van 7 op 8 Februari landden de eerste Japannese troepen op een tien mijl breed front, tussen Sun- gelKranji en PassarLaba aan de Noord-Westkust. Australiërs hadden hier de verde diging, maar velen van hen waren door de ontzettend zware campagne op Malakka zeer verzwakt en an deren niet voldoende getraind. Daarna kwamen de tanks, en stel ling na stelling moest worden pr(js- gegeven. Op 9 Febr. waren de Jap pen, geholpen door hun vliegtuigen en tanks, zover gevorderd, dat zij 'n doortocht naar de stad Singapore zelf konden maken. Ultimatum. Door vliegtuigen werden boven de stad pamfletten uitgeworpen, getekend door generaal Yamashita] waarin deze den Britten adviseer de zich over te geven, daar verdere tegenstand hopeloos was. Hierop werd niet geantwoord, maar Sir Shenton Thomas, Gouverneur der Stralts-Settlements, maakte de bevolking bekend, dat hulp in aan tocht was. 12 Febr. vielen de drink waterreservoirs in JapanneBe handen en vijandelijke troepen verschenen in de stad. Twee dagen nog werd er gevochten met de moed der wanhoop, terwijl de vijandelijke vliegtuigen boven de stad cirkelden en een ware verwoesting aanrichtten. Verschroeide aarde. Toen het oppercommando begreep, dat het naar het einde liep, begon men de „verschroeide aarde-politiek" toe te passen. Magazijnen en voorra den werden in brand gestoken en motorvoertuigen werden in de dok ken en havens gereden. De verdedigers, die, opeengedron gen, steeds het doelwit waren der artillerie en vliegtuigen, zagen geen hoop meer zich, waar ook heen, een doortocht te bevechten, zodat Lt.- Generaal Arthur Ernest Parcival tot de slotsom kwam, dat er niets an ders overbleef dan zich over te ge ven Overgave. De 15e Februari, Zondagmiddag 2.30 uur, vertrokken vier Britse officieren, geleid door Majoor Wil de, met een witte vlag naar het Japannese hoofdkwartier. Tot 4.15 uur duurden de bespre kingen der overgave en werd een ontmoeting gearrangeerd tussen Lt.-Generaal Yamashita en Lt.- Generaal Parcival ten 5.30 uur. De laatste acte dezer grote trage die vond plaats in de Ford-Motoren fabrieksgebouwen te Bukit-Timah, ten Noorden van de stad. Hier werd de overgave getekend, waarna het sein „Staakt het vuren" klonk ten 10 uur die avond. Zo eindigde een mythe van onover winnelijkheid. li méÊÊrnmÉ De „Nachtwacht", het beroemde schilderij van Rembrandt, wordt thans in het Rijksmuseum te Amsterdam grondig gereinigd. De heer Mertens. restaurateur van het Rijksmuseum, bezig met zijn verant woordelijke taak. ANP P- door J. S. FLETCHER. 98) „Dat kan niet", zei Eldrick, terwijl de koet sier de zweep over de paarden haalde. „Zij gaf alleen de order om te telefoneeren, Pratt is er. En, maar dat weet u niet, de politie zoekt Pratt. Sinds den middag zoeken ze hem. Hg heeft een moord begaan." „Wees maar niet ongerust, juffrouw Malla thorpe", zei Collingwood bedarend. ,,De moord heeft niets met deze zaak uitstaande. Dat 's al maanden geleden gebeurd. En heb geen zorg over uw moeder, er zijn heel wat menschen om haar heen." „Tóch ben Ik een beetje ongerust als Pratt er is", zeide zij. „Hoe kwam hij er weer? Ik ben pas een uur weg. Ik geloof, dat Esther Mawson er tusschen zit. En we moeten nog zoowat een uur wachten voor we er iets meer van weten. Het is den heelen weg heuvelop en de paarden kunnen het niet vlugger doen." „Eldrick", zei Collingwood toen zij het Cen traal Station naderden, waar een lange rij taxi's stond, „laat den koetsier stil houden. We nemen een auto. We moeten Juffrouw Malla- thorpe niet zoolang in onzekerheid laten. Voor uit", ging hij voort, toen ze overgestapt waren in een auto, die Eldrick onmiddellijk uitgepikt had al» de snelste wagen uit de rij, „nu vol gas naar Normandale." Eldrick gaf den chauffeur zijn orders. „Hfj zal die andere twee niet al leen inhalen, maar voorbij rijden", zeide de advocaat, terwijl h<j neerzonk ln zijn zitplaat». „Dit is een snelle wagen en we zullen er het eerste zijn. En juffrouw Mallathorpe, wees maar gerust, nu wordt alles opgehelderd. Pratt ligt er in alle geval uit." „Ik ben alleen maar een beetje bang", zei Nesta, „omdat ik weet, dat hij en Esther Maw son thuis zijn, die halen vast Iets uit." „Binnen het half uur zijn we er", zei Eldrick, to^n zjj den motor inhaalden, waarop Puydale en Byner zaten. „In dien tjjd kan er toch niet veel gebeuren." Niemand sprak meer, totdat ze met een suk en remgeknars voor het hek stil hielden. De oude bediende ging het hek openen en toen hij Nesta zag, kwam hij voor het portier staan en zei: „Er ig Juist een dame binnen gegaan, die u speciaal moest spreken, juffrouw Mallathorpe. Ik zei, dat u naar Barford was gegaan, maar zij antwoordde, dat zij van ver kwam en wilde wachten. Daar gaat ze op het huis toe." Hij wees naar een zwarte gestalte, die een smal pad naar het huls afliep. Nesta keek haar nog na toen de auto de poort doorreed en over den oprit stoof. „Wie kan dat zijn", zei ze peinzend. „Iemand van ver af. om mij te spreken." „Ze zal het huis spoedig na ons bereiken", zei Eldrick. „Laten we die dringende zaken eerst afmaken. Binnen een paar minuten weten we wat er aan de hand is." Maar het was niet zoo eenvoudig om er ach ter te komen, wat er aan de hand was. De auto hield stil aan de voordeur, de motor volgde bijna onmiddellijk en Nesta, Eldrick, Collingwood, Puydale en Byner stormden de hall binnen. Daar vonden zij een verbaasden knecht, een paar hulpelooze lakeien en den stalknecht, die na lang op Esther gewacht te hebben, maar eens was komen zien, waar ze bleef. „Wat moet dat allemaal", vroeg Eldrick, die de leiding maar in handen nam. „Wat is er gebeurd? Waarvoor moet u de politie hebben?" „Mevrouw zei het, mtjnheer", zei de knecht en keek verontschuldigend naar ztjn jonge mees teres „We weten zelf niet precies, wat er Se' beurd is. Wij zijn zoo in de war. Zoover ik weet gebeurd. Niet 'ang nadat juffrouw Malla thorpe uitgereden was, kwam Esther naar be neden uit meyrouw's kamer en liep door de hall. oen verscheen mevrouw boven en riep Jan en mij toe, haar te grepen, omdat zc geld gestolen had en juweelen. We moesten haar opsluiten en om de politie bellen en zeggeA dat mijnheer Pratt hier was." „En", vroeg Eldrick. (Wordt vervolgd). f)

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2