EEN VERKOOPSTER MEISJE De Middenstand in vergadering bijeen „VOORZORG» „VOORZORG" Stad en Omgeving. Het N.I.W.I.N. Concert op Donderdag 3 April Ze kruipen tegen Uw benen op LITURGISCHE BEVESTI6IN6SDIENST Willem Noske terug van zijn tournée door Indië Lijst G 24. Passiespel '47 den Helder. Er kwamen foto's! „De Zilvermeeuw" jubileert. Dokter Alwetend wordt weer omgevoerd. Anna Paulowna ZAL AMERIKA ONZE SCHEEPVAART BOYCOTTEN? De Schager markt. De Schager Pa^sverloting. Uitspraken Bijzonder Gerechtshof. HEROPENING JUTTERTJES Personeel Te koop aangeboden: Te koop gevraagd: Te huur gevraagd: Ruilen Diversen: 500ste STAATSLOTERIJ Heeft U bezwaren om als fondspatiënt te worden behandeld, ook voor ziekenhuis- verpleging? Sluit dan Uw ziekenhuisver zekering af bij Geen winstoogmerk Geen fondsbehandeling! Vraagt inzage der tarieven bij den bode: A. KOORN, Van der Duyn van Maasdam straat 6. Secretaris: Ch. VAN DER HOLST, Loodsgracht 69. W.S.V. „DE ZILVERMEEUW" EEN KNALAVOND Voor de Dames- en Meisjesafd. direct BISCHOFF gevraagd. Den Helder. Gevraagd op Handelskantoor tot 18 jaar, diploma's niet vereist. Brieven onder No. 157 bur. v. d. blad. Willem Noske, de begaafde violist, die op Donderdag 3 April a.s. in Casino komt concerteren ten bate van de NIWIN, is kort geleden in Nederland teruggekeerd van een •onrnée door Nederlands-Indië. Over deze tournée heeft Noske het een en ander verteld aan een ver slaggever van de „Wereldkroniek", aan welk tijdschrift wij enkele ge gevens ontlenen. In het begin stond men te Batavia wel een beetje sceptisch tegenover het optreden van „klassieke" kunstenaars, want men veronderstelde dat de troe pen meer van hot-jazz gediend zouden zijn. Deze vrees bleek echter volko men ongegrond. Reeds te Batavia, waar de tournée werd begonnen, moesten Willem Noske,en zijn begeleider Henk te Strake dertien maal optreden. „Een violist? Hm, laat maar eens horen....!" „Na Batavia en enkele andere plaat sen", zo vertelde Willem Noske, „ver legden we ons operatieterrein naar de buitenstellingen. Hoewel zonder uit zondering verheugd dat we hun een zaamheid kwamen verbreken, trokken de soldaten toch vaak gezichten waar op duidelijk te lezen stond: „Een vio list, hm, laat maar eens horen!"Natiën minuten was echter de aandacht vol ledig aanwezig. De omstandigheden waren overal uiterst primitief. We gin gen 's morgens om half zes op weg in een jeep, terwijl de piano op een vrachtauto volgde. Per dag gaven we zes concerten, bijna steeds in de open lucht, wat in de tropen uitstekend gaat. Vooral 's avonds klonk het prach tig!" Maar Willem Noske trad niet alleen voor de militairen op. Op zijn tournée, die hem door de gehele archipel voer de, kreeg hij ook massa's Indonesiërs onder zijn gehoor. En zijn schoolcon- certen werden door bijna twintigdui zend kinderen van allerlei rassen bij gewoond. Het concertleven bloeit weer op. Gevraagd naar het concertleven, ver telde de violist, dat dit ondanks de druk der tijden alweer verheugend snel opbloeit. „In vele plaatsen wordt weer geamusiceerd, al geschiedt het soms met primitieve instrumenten. Zo zag ik een viool bespelen met rotan als bassnaar en blaasinstrumenten door ijzerdraadjes bij elkaar gehouden. Er zijn plannen om het orkest van Soera- baja uit te breiden tot een groot sym- phonie-orkest, wat het muziekleven in het algemeen grote stimulansen zal geven. Ik heb goede hoop, dat Batavia door zyn geografische ligging een groot muziekcentrum van de Westerse en Oosterse cultuur zal worden. Wij Ne derlanders hebben in dit opeicht een belangrijke taak. Zoals onze Westerse schilderkunst de Balinese onmisken baar beïnvloed heeft, kan thans de Westerse muziek bevruchtend werken. Mijn tournée bewees me dat men voor die invloed openstaat". Tijdens de tournée werden Willem Noske en Henk te Strake ervan over tuigd, dat er iets gedaan moest worden om in de overal heersende behoefte aan muziekinstrumenten te voorzien. Zij besloten daarom, direct na hun terugkeer in het moederland een serie concerten te geven, waarvan de op brengst geheel zou worden bestemd voor de aankoop van piano's en der gelijke in het kader van de NTWA- actie. Het concert, dat zij op Donderdag 3 April a.s., des avonds 8 uur, in Casino geven met medewerking van het Helderse Mannenkoor, is één van deze serie. Het zal onze Helderse muziekliefhebbers zeker interesseren, te vernemen dat de opbrengst van dit concert zal wor den gebruikt voor het aanschaffen van een piano In de Marine-cantine te Tandjong Priok. In de loop van de avond zullen Willem Noske en Henk te Strake het een en ander vertellen van hun ervaringen in Ned.-Indië. Toegangskaarten voor dit speciale NlWIN-concert zijn tegen betaling van f 1,50 verkrijgbaar bij de volgende adressen: Drukkerij de Boer, Koning straat 80; Drukkerij Snel, Weststraat 80; Boekhandel bet Noorden, Stakman Bossestraat; Boekhandel Daan Schreu- der, Koningstraat; Boekhandel Spruit, Keizerstraat. Plaatsen kunnen worden besproken vanaf Dinsdag 1 April da gelijks tussen 11 en 1 uur aan de Casino-zaal. Van het Informatiebureau van het Nederlandse Rode Kruis, Vlaming straat 2, 's-Gravenhage, ontvingen wij de lijst G 24, met de namen van ge- interneerden op Java, die geëvacueerd zijn naar Batavia. Het betreft hier de geëvacueerden, die op 9 Maart 1947 uit Wonopringgo en Gombong in het Minangkabaukamp te Batavia zijn aangekomen, en voorts negen perso nen die op dezelfde datum in het Volksraad-Hospitaal te Batavia zijn aangekomen. De lijst ligt op de be kende plaats ter inzage. Reeds veel is er geschreven, en nog meer gesproken over de opvoering van het Passiespel 1947 Den Helder. Ondanks het slechte weer en de aan wezigheid van sneeuwbarrières is er met jeugdig enthousiasme gerepeteerd. Stelt de jeugd niet teleur, of liever: komt, ziet en geniet van het spel der jongeren. Is er een mooier voorberei ding voor het komende Paasfeest? Dit spel is een geestelijk rustpunt in deze jachtige en rusteloze tijd. Niemand mag ontbreken op Zondag 30 en Maandag 31 Maart. Kaarten zijn nog verkrijgbaar in Casino. De prijzen der plaatsen zijn f 2, f 1,50 en f 1. BEVESTIGINGSDIENST NIEUWE KERK. De kerkeraad van de Ned. Herv. Gem. verzoekt ons mede te delen, dat in verband met de gasrantsoenering de liturgische bevestigingsdienst in de Nieuwe Kerk aan de Weststraat Zon dag a.s. zal aanvangen om tien uur. De oproep, die wij kort geleden plaatsten om foto's voor den heer L. Visser, matroos der Koninklijke Marine, die momenteel verpleegd wordt in het Sanatorium Sonnevanck, Paviljoen 1 te Harderwijk, heeft succes gehad. De heer Visser schreef ons een ent housiast briefkaartje, waarin hij vertel de dat van alle kanten foto's van oor logsschepen bij hem worden bezorgd. Hij verzocht ons, zijn hartelijke dank aan d-» spontane gevers te willen over brengen. Ter gelegenheid van het 1214-jarig bestaan geeft de Wandelsportvereni ging „De Zilvermeeuw" een feest avond in Casino op Zaterdag 29 Maart. Vóór de pauze zal een klein cabaretprogramma worden opgevoerd waaraan o.m. de Hawaiïanband „The Kalua's" en de goochelaar „Mr. Sa- mir" medewerken. Een klein schetsje zal worden opgevoerd, terwijl ook een verrassing op het menu staat. Na de pauze wordt hetzelfde to neelstuk opgevoerd, dat tien jaar ge leden op een „Zilvermeeuw"-avond ten tonele werd gebracht. De namen van de medewerkers waarborgen reeds, dat het iets zeer bijzonders zal wqrden. De muziek tussen de num mers en tijdens het bal komt voor rekening van Jaap Kwak en zijn „Musical Ramblers". De wandelende Zilvermeeuw. De eerste mars, waaraan „De Zil vermeeuw" deelnam, was die op 21 October 1934 te Amsterdam, georga niseerd door de „Amstelkanters". Vijf leden volbrachten deze tocht over veertig kilometer. Aan het eind van hetzelfde jaar werd deelgenomen aan een mars, uitgeschreven door de zustervereniging „De Jutter". In 1935 werd weer in verscheidene wan deltochten meegelopen, o.a. te Am sterdam, Beverwijk, Alkmaar, Utrecht, Haarlem en Den Helder. En zo werd de wandelsport steeds inten siever beoefend, het éne jaar wat meer dan het andere. 1939 was weer een 'topjaar, waarin met flinke groe pen aan tien tochten werd deelgeno men. Voor het eerst werd dat jaar de Ronde van Noord-Holland gelo pen. De volgende jaren was het tel kens de heer W. Bakker, die met suc ces „De Zilvermeeuw" in de Ronde van Noord-Holland vertegenwoordig de. De oorlogsjaren gaven de wandel sport natuurlijk een geduchte knauw. De inzinking hield aan tot April 1946, toen de oprichter en penningmeester, de heer J. J. P. Christiani in Deh Hel der terugkeerde en de zaak resoluut aanpakte. Het mocht dezen energie ken verenigingsman niet gegeven zijn nog lang aan de wederopbouw van „De Zilvermeeuw" mee te wer ken. Hij overleed in Augustus 1946 na een ziekbed van twee maanden. In Januari 1947 telde de vereniging 36 leden en 15 donateurs. Thans zijn deze aantallen resp. 50 en ruim 100. Het gaat dus crescendo, en „De Zil vermeeuw" heeft zelfs goede hoop éénmaal weer de grootste wandel sportvereniging benoorden het IJ te worden. Op Zaterdag 8 Februari jl. werd op een kindermiddag van de speeltuinver eniging. afdeling Tuindorp, voor het eerst een opvoering gegeven van het sprookje „Dokter Alwetend", door de debutantjes onder leiding van den heer Slager. We hebben zelf kunnen zien, hoe groot het succes bü de jeugdige toehoorders was. Een herhaling van deze opvoering zullen de debutantjes geven op een kindermiddag van de afd. Vogelwijk der Speeltuinvereniging, en wel op Woensdag 2 April, 's middags om half drie. Vanavond en morgenavond kun nen daarvoor toegangskaarten worden gekocht in het clubhuis aan de Kemp haanstraat, 's middags tussen 5 en 7 uur. Voor zover de voorraad strekt zul len op de middag van de opvoering ook kaarten verkrijgbaar zijn aan Casino. Naar alle waarschijnlijkheid zullen de debutantjes zelfs op tournée gaan! Het plan bestaat namelijk om „Dokter Al wetend" ook op te voeren voor de schoolkinderen te Wieringerwaard. waar de heer Slager zijn evacuatietijd heeft doorgebracht. Dat het clubje over dit plan opgetogen is, behoeft geen be toog! die sluipende, gniepige rheumatische pijnen. Het zijn de onzuiverheden in het bloed, die u belagen. Wapent u daartegen. Volgt de weldadige Kru- schenkuur. Met Kruschen Salts de heilzame Engelse samenstelling van de zes mineralen zouten die uw gestel nodig heeft in dit klimaat. In dit jaar getijde des te méér. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten. Fabr. Griffiths Hughes Ltd., Manchester (Engeland) (Ingezonden mededeling) SUCCES VAN EEN RADIOZENDAMATEUR. De radio-zendamateur A. Bles, vo- nende in de Sonmanstraat te Rotter dam, heeft Woensdagmiddag tussen half twee en half drie op een golf lengte van zes meter (roepletters pa 0 um) verbinding gehad met Kaapstad in Zuid-Afrika. De uitzending werd in Kaapstad met overgrote sterkte ont vangen. Dit betekent de grootste af stand, welke tot dusver op deze korte golflengte werd overbrugd. De New York "Unies van Woenida, bericht, dat de bij de A.F.L. Ameri. can Federation of Labour) aangesloten vakgroep van kapiteins, stuursheden en loodsen besloten hebben de koop vaardij-afdeling van de A.F.L. te ver. zoeken een boycot van alle Nederland- se scheepvaart in de Verenigde Staten uit te vaardigen. Kapitein Wiiuam Cash, secretaris en leider van de vak groep, heeft medegedeeld, dat hij dit verzoek Maandag a.s. op de bijeen komst van de koopvaardij-afdeling te Chicago zal indienen, tenzij het Ame rikaanse ministerie van buitenlandse zaken hem ervan in kennis zou stel len, dat „aan de oficieren en beman ning van (de Martin Behrman volledig herstel in hun rechten is beloofd". De voorzitter, de heer Harder, noem de de opkomst bevredigend toen de Handeldrijvende en Industriële Midden standsvereniging ter vergadering bij den heer De Boer bijeen kwam. In het bijzonder heette hij welkom den leraar van de middenstandscursus, den heer Noorman, en mr. H. Jonker Hz. Gestemd werd over toelating als lid van mej. M. Daalder Rus, handwerk huis, Molenvaart. Zij verwierf 'met bijna algemene stemmen het lidmaatschap. Het verzoek tot toelating van den heer Th. Pruim, muziekhandel, Zandvaart, Breezand, moest tot een volgende vergadering worden aangehouden, daar van de Ka mer van Koophandel nog geen bevesti ging was verkregen van inschrijving. In de C. P. R. mogen alleen leden van de mst. ver. adverteren. Naar aan leiding van een schrijven der werkcom- missie werd dit recht ook verleend aan hem die een bestaande zaak overneemt maar nog niet aangenomen is als lid (omdat er bv. nog niet is vergaderd). De werkcommissie deelde mee dat de ten onrechte geïnde incassokosten door advertenties gestort zullen wor den in de kas der commissie. De Hanze verklaard» zich accoord met het plan tot het houden van een, gezamenlijke bijeenkomst, waarop Boot zal spreken over Amerika (met lichtbeelden) en een inspecteur van „de Nederlanden van 1845" een lezing zal houden over verplichte sociale ver zekering van de middenstand. Daar men bij de leden van de Holl. Mij. van Landbouw voor laatstgenoemd onder werk ook interesse veronderstelt, zul len ook zij uitgenodigd worden. De heer F. Novak gaf een overzicht van de exploitatie van de CTR. Naar aanleiding hiervan werd het bestuurs voorstel om de contributie voor 1947 met f 10 te verhogen aangenomen. Ook maakte de heer Novak de leden be kend met de begroting voor de CTR in het komende jaar. Deze was zo opge zet, dat men geen tekort hoopte te krij gen. Mr. H. Jonker Hz. gaf enige practische wenken ter verbetering van de CTR en bij de rondvraag wees de heer Noorman er op, dat taal en stijl dergelijke correctie behoeven. Bij de rondvraag kwam ook tot uiting, dat ieder 'natuurlijk vrij is zijn waar aan te prijzen, maar verwacht wordt, dat dit zó gebeurt, dat men geen afbreuk doet aan het doel der vereniging en z'n collega „geen hak zet". Mr. H. Jonker Hz. wees er in dit verband op, dat er plaats moet blijven voor gezonde concurrentie, men moet oppassen, dat de positie van zelfstandig zakenman niet verstart, en men het bestaansrecht van den middenstander niet zelf ondergraaft. Op verzoek van den voorzitter gaf mr. Jonker hierna nog een uiteenzet ting van doel en werkwijze der prij- zencommissie. Hij wees er daarbij op, dat iedereen moet beseffen, dat ons land arm is ge worden. Ook de middenstander zal zich neer moeten leggen bij de gevolgen van de prijsbeheersing, hoe onaange naam dit ook zij. Men moet het grote verband zien en niet rekenen bij het Ogenblik, maar bij jaren. Alleen dan is er kans dat we er weer bovenop kun nen komen. Met dank aan mr. Jonker sloot de voorzitter de vergadering. Schagen, 27 Maart 1947. Aangevoerd voor de levering: 2 stie ren, 46 vette gelde koeien, 9 pinken, 523 nuchtere kalveren en 1 vet schaap. 43 paarden 500—1300; 35 magere gelde koeien 350500; 15 kalfkoeien 525700; 36 overhouders 4065; 11 bokken en geiten 2.50—70; 15 biggen 2535; 38 ko nijnen 4.50—16 en 47 kippen 912. De eerste prijs voor No. 941J, In het café De Rode Leeuw van den heer Huiberts vond Donderdagmiddag de traditionele trekking plaats van de Schager Paaéloten welke na een rustpoos van 7 jaren weer voor het eerst werd gehouden. Notaris de Boer te Schagen kon mededelen dat alle 12.500 loten waren verkocht en dat de oude goede traditie weer op genomen was en weer rustig verder gingen. De trommels gaan draaien. Al? allen zijn gezeten en achter hen de verschillende prijzen zichtbaar zijn gaan de trommels draaien. De heer Broersma staat gereed bij de grot» trommel waaruit het lot no zal wor den getrokken en bij de kleine trom- De trommels worden rondgedraaid door mei staat de figuur van den heer Kooi), Wijb de Boer en W. Keesman. De gro te trommel komt tot stilstand om p«. cies 12,23 uur. De eerste greep volgt en is lot No 5316 en prijs No 110 een paardendek. De tweede greep levert op Lot No 2716 en prijs No 118 zijnde een afdruiprek. Steeds klinkt na het aflezen van het lotnummer de stem van den penning meester van de vereniging van Paas- tentoonstelling, die de gewonnen prijs mededeelt. Na 9 maal trekken is reeds de vijfde prijs eruit op Lot No 2456 en is een fraaie Gerocassette. De vijf en twin tigste maal komt de 4e prijs eruit op lot No 7115. De 35e maal de 6e prijs op Lot nummer 5491 was 'n onkruideg. Dan blijft het in de hoogste prijzen vrij rustig. De spanning stijgt want nadat 188 maal is getrokken komt de derde prijs eruit op lot No 7626 zijnde een beste pink. En dan volgen op 'n moment de eer ste en tweede prijs vlak achter elkan der. Na 205 trekkingen komt de twee de prijs uit de bus op lot no 10542 ook een pink om direct opgevolgd te wor den door de le prijs op lot nummer 9476 zijnde een beste koe die op de tentoonstelling de eerste prijs had ver worven. Gisteren werd door het Bijzonder Ge rechtshof te Amsterdam L. P. uit Oude Niedorp veroordeeld tot een gevange nisstraf van 4 jaar, terwijl A. van T., en J. J. W., beiden te Bergen tot respec tievelijk 3 en 2 jaar veroordeeld wer den. tNa een smartelijke, doch geduldig ge dragen ziekte, voorzien van de Genademidde len van de Heilige Kerk, heeft God onzen innig geliefden Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, JOANNUS LENGERS, echtgenoot van mevr. C. C. E. LENGERS— CAARLS, op 68-jarige leeftijd in het andere leven over gebracht. Den Helder: C C. E. LENGERS— CAARLS M. M A. POLMAN— LENGERS L. M. W. POLMAN Amsterdam: J. LENGERS M.S.F. Haarlem: H LENGERS E. LENGERS— CAARLS Laren: N. LENGERS M.S.F. Utrecht: K. LENGERS A. LENGERS— GERRITSEN Hoorn: M BAESJOU LENGERS A. BAESJOU Den Helder: A. LENGERS en Verloofde En kleinkinderen Den Helder, 27 Maart 1947. Koningdwarsstraat 15. De gezongen uitvaart zal plaats hebben in de Parochie van de H. Petrus en Paulus op Maandag 31 Maart a.s- om 10,30 uur, waarna de begrafenis vanuit de kerk ca. 11,30 uur. Geen bloemen. Gaarne H Missen. Met blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onzen zoon JOHAN FREDERIK. P. SPRINGER (N.O.I.) J. F. SPRINGER— VOGT. Den Helder, 25 Maart 1947. Hector Treubstraat 87. Tijdelijk adres: Lidwina-Stichting. Onze hartelijke dank aan ieder, zowel buiten als in de gem., voor de zeer vele feliqitaties, bloemen en cadeaux, ons ter gelegen heid van onze 25-jarige echtvereniging gegeven. M. SCHRIEKEN G. SCHRIEKEN— v. d. VORST en kinderen. Den Helder, Buitenhaven 39. Bij ons vertrek naar Rotterdam nemen wij langs deze weg afscheid van al onze vrienden en bekenden. Fam. H. GULDEMEESTER Schoklandschestraat 27 A, Rotterdam (Z.) Bij ons vertrek naar Haarlem zeggen wij vrien den en kennissen hartelijk vaarwel. C. BAKKER, Rijksconcierge. Wilhelminalaan 14. Ondergetekende spreekt alle geruchten als zou hij verloofd zijn of gaan trou wen. tegen. Sergt. Joop Pheiffer, Palembang. Mevr. SCHREUDER, Ju- lianapark 1, vraagt wegens huwelijk van het tegen woordige een prettig FLINK MEISJE, 2e meisje en werkster aan wezig. ZATERDAG 29 MAART n.m. 4 uur Hotel-Café-Restaurant „DE WILDEMAN", Zuidstraat 67. Telef, 2050. Voorheen Markt B 70 te Schagen. Prima keuken en consumptie. Beleefd aanbevelend, C. KAPER- VRACHTDIENST WieringenDen Helder, Ondernemer KALEVELD opent zijn dienst 1 APRIL. Er zal voorlopig Dinsdags, Donderdags en Zaterdags worden gereden. Goederen ep boodschappen kunnen worden afgegeven bij het oude adres A, v. d. EIK, Breewaterstraat. Vertrek 3 uur. Electro techn. en gas techn. bureau JO KEMNA. Aanleg gas, water en elec- tra, alle reparaties op dat gebied. SPOORGRACHT 33. Telef. 2425. Een nette heer, 35 jr. zoekt nette hulshoudster. Br ond nr 154, Bur van dit blad. Huisnraister biedt zich aan voor nw. en verstelwerk. Br ond nr 153, Bur. van dit 'blad Werkster gevraagd voor 1 morgen p. week. Foto-atelier „Modern", Koningstraat 105. Gevraagd: voor direct voor de dag of dag en nacht een dienstbode. Hoog loon. Ko ningstraat 31. Een pr zwarte damesschoe nen mt 39 f 10,—. Van Lim burg Stlrumstraat 29. Geheel nw. beklede rais- wleg met bedje f 35,—. Adres: Bureau van dit blad. Twee overalls mt 52 f 11,— Spuistraat 2. Gasoven ln prima staat f 15. Begoniastraat 67. Een Butagas-comfoor; liefst 2~pits. Br ond 151, Bur van dit blad. Een wandelwagentje en au toped op luchtbanden, Adr.: Bureau van dit blad. Uiteenneembare boet plm. 3x5 mtr. Br met prijsopgaaf ond nr 156, Bur. van dit blad Spoedig mogelijk door dame alleen, b b h h, een zit-slaap- kamer met pension; liefst cen trum. Br ond nr 155 Bur. van dit blad. Drie nw. badhanddoeken v. 6 nw. theedoeken; ook per stuk. Tuinstraat 44. Een cocosloper voor grote zeemlederen lap. Adres: Bur van dit blad. Goed tehuis gezocht voor S Jonge hondjes. Parallelweg 45 Rietmatten als beschutting van uw tuin zijn een oplos sing, prima afwerking. Dahliastr. 67. Jonge vrouw zoekt ken nismaking met jongen manlft 30-35 jr, vaste betrekking. Br met foto op erewoord retour ond nr 152, Bur. van dit blad. Verloren 14 Maart: vulpen en potlood in étui (merk Parker 51). Tegen bel. terug te bez.: Hugo de Grootstraat 9. Verloren: motor-nummer bord met achterlicht no 78859 Inlichtingen: Dahllastraat 10, Den Helder. Begin April kunnen nog enige dames geplaatst worden voor cursus knippen en pa troontekenen naar maat. H. Steinhorst. Gedipl. lerares coupeuse, Ruyghweg 201. Tuindorp-bewoners, naar de stad heeft U niet te lopen, bij ons kunt U Uw bloemen ko pen. Brakkeveldweg 75, hoek Tuinstraat. Sedert 21 Maart vermist ruigharige Engelse foxterrler. Robbie, reu. Koningsweg 54. De Kerkeraad van de Ned. Herv. Gem. deelt mede, dat in verband met de gasrantsoenering de in de NIEUWE KERK aan de Weststraat Zondag 30 Maart om tien uur zal aanvangen. te Klasse 2e Trekking 26 Maart 1947. r^rz HOOGE PRIJZEN. f JKL0W: «374 - 8.000 21384 - 2.000 7953 1.500: 1217S 1.000* 1954{ 709O| 8454 - f 400< 11104; 200: 2771; 6810; 17652: 21351 - 100e 188Ö1 3421J 3524; U323; 11545; 15573. VÉk* PRIJZEN VAN t 16,— 1322 1354 1700 1093 1443 1737 1789 1806 1823 2142 2150 2178 2201 1044 1082 1415 1441 1150 1456 1869 2202 2497 2498 2507 2533 2539 2543 2729 2749 2776 2801 2846 2847 3180 3199 3231 3235 3264 3269 3474 3480 3486 3516 3590 3652 3966 3997 4028 4082 4092 4124 4305 4311 4437 4457 4537 4539 <837 4838 4843 4894 4898 5009 6164 8174 5344 5412 5417 5466 6851 8675 5699 5770 5784 5788 5947 6060 6005 6018 6025 6037 6224 6233 6246 «252 6268 6275 6420 6438 6445 6446 6482 6486 6822 6852 6856 6871 6884 6924 7208 7228 7236 7254 7313 7327 7665 7688 7706 7708 7709 1207 1473 1895 2243 2614 1216 1545 1941 2247 2631 1242 1619 1942 2322 2651 2889 2913 3056 3273 3283 3287 3674 3689 3712 4130 4135 4163 4541 4594 4696 5026 5037 5068 5486 5526 5538 5834 5858 5863 6065 6096 6099 6276 6312 6317 1257 1269 1292 1300 1644 1662 1690 1693 1969 2003 2008 2086 2342 2350 2403 2458 2664 2665 2585 2712 3098 3106 3147 3172 3290 3317 3343 3433 3822 3843 3845 3858 4215 4248 4261 4284 4743 4785 4807 4828 5090 5100 5103 5108 5548 5556 5567 5639 5868 5910 5912 5936 %52 6182 6197 62L4 6320 6337 6362 «374 6503 6918 6563 6624 6680 6685 «720 7005 7110 7113 7124 7126 7149 7159 7355 7425 7454 7477 7480 7587 7894 7774 7776 7781 7785 7811 7824 7827 7901 7906 7923 7924 7946 7958 8037 8076 8133 8202 8221 8234 8274 8276 8313 8316 8319 8359 8361 8504 8533 8581 8642 8660 8676 8835 8864 8882 8886 8896 8921 8376 8424 8437 8447 8456 8487 8489 8719 8731 8736 8739 8804 8807 8815 8937 8943 8966 9026 9040 0118 9158 9171 9174 9181 9191 9193 9234 0290 9307 9357 9378 9406 9534 9538 9544 9591 96l4 9627 9636 9658 9667 9672 9754 9762 9779 9791 9808 9824 9827 9873 9897 9908 9966 10003 10021 10072 10100 10125 10133 10143 i°fiS! 'imÏÏ i!!Ï 10231 10300 10309 10323 10338 10381 10384 iïïïï iJJtJ SS! iSJJ?JIK 10599 10636 10639 10669 10685 1069410699 loMI 10837 10862 10871 10876 10963 10950 19954 Uiïl liÏÏ? Si?! 1117!nns 11,18 11324 11238 11340 11298 11483 81868 1*474 11520 11612 1-1618 11666 11754 11785 11796 11803 11823 11857 SSS? JJJt? JJSS JiJJI ÏJJfJ 12038 12055 12075 12076 12115 12132 12147 12149 !?5?i ï?5-ï I7ÏIS 5?!0 12414 12522 12587 12677 12688 12754 12803 ïJJïf J7S2? J29 12981 13056 13079 180,9 13092 13110 13126 IH™ «Hl 1 13334 13347 13348 13429 13481 13470134711347913489 1552 13602 13605 13612 13677 13695 13698 13718 13728 13738 13810 13840 13848 13835 13860 13950 13960 13963 13980 14014 14036 5J2ÏI 14i?2 f4164 14190 14210 14222 14240 14248 14302 14307 14345 14413 !ÜI! A S 4122 14552 14566 14571 1458i 1462® 14627 14631 14715 14728 .flJ ï^09 14833 14903 14911 14934 14946 14981 14991 16011 15914 15039 SF7 15144 10147 15176 15195 15200 15205 15207 15217 15232 15344 15382 15405 15455 15501 15502 15521 15525 15532 15576 15579 15595 15604 15618 15622 15681 15688 15722 15739 15800 15810 15819 15832 15913 15979 15992 16031 16045 16060 16068 16159 16168 16173 16195 16263 16278 16281 16285 16301 16350 16380 16391 16393 16406 16492 16535 16537 16576 16624 16644 16646 16661 16733 16771 18712 16812 16842 16851 16854 16871 16873 16890 16898 16903 17011 17036 17077 17099 17146 17212 17217 17229 17256 17277 17314 17436 17458 17469 17498 17504 IT5S1 17579 17595 17596 17601 17603 17700 17707 17733 17844 17037 17941 17981 18013 18065 18072 18084 18220 18267 18304 18424 18433 18437 18461 18485 18525 18548 18583 18587 18613 18645 18647 18679 18752 18768 18789 18792 18802 18815 18825 18878 18910 18961 18976 18987 19001 19013 19063 19070 19072 19091 19108 19160 19172 19193 19217 19210 19220 10231 19240 19346 19361 19372 19428 10429 10449 19464 19493 19503 19519 19520 19526 19532 19574 19602 19623 19705 19721 19766 19781 19791 19815 19832 19854 19894 19913 19935 19984 20041 20061 20078 20113 20154 20193 20196 20198 20208 20212 20213 20216 20217 20267 20273 20315 20330 20332 20458 20463 20489 20501 20505 20523 20550 20618 20695 20700 20711 20732 20746 20759 20799 20828 20890 20907 20923 20936 20943 20947 20970 20980 21014 21055 21098 21099 21141 21142 21158 21171 21181 21212 21223 21234 21258 21353 21378 21387 21430 21481 21487 21489 21492 21562 21573 21583 21612 21615 JU788 21831 Alg. Ver. roor Ziekenhuiiverpl. en Spec. Hulp Beschermheer: Edelachtbare Heer Burgemeester van Den Helder. Ter gelegenheid van haar 12^-jarig bestaan geeft zij op ZATERDAG 29 MAART a.s. in CASINO. Een avond van feest en vrolijkheid!!!! ENTREE f 0,75 per persoon. AANVANG 8 uur n.m. BAL NA o.l.v. „THE MUSICAL RAMBLERS".

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2