Met de „Drie Gebroeders" op de lange deining Herdenking en viering op 3 en 5 Mei Siad w Omgeving. De heer Dienaar, opzichter der magazijnen in het goud De fotoman brengt zijn offertje Jubileum J.LELIVELD Veertig jaar bij de Water, en Lichtbedrijven Voor den politierechter Uitspraak Tribunaal Snip en Snap naar Den Helder Een uitgebreid programma BELCIË-NEDERLANÖj Zomerdienstregeling N.S. Verhoging accijns gedistilleerd Jfef vlaggeschip van de Helderst viasersvloot Br iqn varende hotels en er xqn gewone schepen. Na is de nieuwe logger van de Gebr. Slot, de 11D 79, beslist geen varend hotel, maar een gewoon schip, zq het ook een best schip. Dat het een doodgewoon schip is, dat elk golfje meepikt, kunnen de vier landrotten getuigen, die Vrijdag met de „Drie Gebroeders" zijn meegeweest naar IJmuiden, waar het kompas gesteld moest worden. Dood-ziek zijn ze niet geweest, maar ze voelden zich toch •ok niet bepaald honderd procent Op het moment, dat de fotograaf de offerande aan Neptunus opende, waarbij hij keurig netjes mikte in de opklapbare zoeker van zijn camera, dobberden we Juist voorbij de uiterton van het Schulpegat. Het was prach tig weer, maar het leek toch wel of de zee nog aan het na-deinen was van de jongste storm. „Het water is lekker dik," zei Riekel Slot, „goed ©m te vissen". „En om de vissen te voeren," voegden wfl met een spot tende blik naar den fotograaf daar aan toe. Neen, daar hadden wij geen last van en we gingen daarom „met groot lef" zeebenen maken op het voorschip. Het dek onder onze voeten bewoog als de rug van een gehar poeneerde walvis, maar zelfs toen de fotograaf zijn tweede offer bracht, voelden we ons nog zo lekker als kip. Spontaan maakten we dan ook van de uitnodiging gebruik om in 't ver blijf een „bakkie te doen"Opge wekt daalden we de trap af en toen kwam het keerpunt! We zullen ae lezers de finesses besparen van het geen zich in de kajuit en op het dek afspeelde. Laten we volstaan met ae mededeling, dat zelfs de fotograaf zich geroepen voelde om op zijn wit- vertrokken gezicht een grimlach te doen spelen. Die kop koffie was er bepaald slecht ingevallen. Enfin, we hadden van 't geurig vocht niet lang last Maar onze moed, om op het voordek te blijven balanceren, was met de speelse golven van de Noordzee ver dwenenWe nestelden ons tegen de schoorsteen aan en wachtten gela ten de pieren van IJmuiden af. Na een kwartier werd de verleiding ons toch te sterk om het schip eens wat nader te bekijken, vooral omdat uit de kaartenkamer gezellige radio- muziek klonk. „Hallo Samenwerking." Daar dan meer het eerst heen, en even de zend- en ontvanginstallatie bekeken. Eén van de gebroeders de monstreert het apparaat. Hij schakelt de zender in en zegt in de microfoon: „Hallo Samenwerking, hallo Samen werking, de Drie Gebroeders roept, de Drie Gebroeders roeptDe „Sa menwerking", de andere boot van ae Gebr. Slot, zit ergens in het Noorden en ze geeft niet direct antwoord. Slot herhaalt de oproep nog een paar maal en dan komt eindelijk het draad loze gesprek tot stand. Inmiddels wordt onze aandacht ge trokken door een ander instrument, waaruit aan de onderkant een bruine papierband te voorschijn komt. Dat is het echolood, waarmee de diepte van de zee kan worden geme ten. De schipper vertelt ons het een en ander en hij toont ons de kaart, waarop nauwkeurig de visgronden staan aangegeven en ook de plaat sen waar de aanwezigheid van stenen het vissen met het trawl-net onmo gelijk maakt Dan brengt hij ons naar de machinekamer, waar de viercylin- der Deutzdiesel lustig staat te stam pen. Rhythmisch bewegen de klep- lichters op en neer, maarde HD 79 beweegt ook en bovendien is ae atmosfeer in de machinekamer min der fris dan op dek, zodat we maar gauw het stalen trapje weer opklau teren. Als we op dek komen, lopen we Juist een paar Wieringer vissers scheepjes voorbij, die heerlijk op de golven dansen. De fotograaf ziet on danks alles kans om er een paar plaatjes van te maken. Ze zjjn nog goed gelukt ookEen uurtje later zitten we dwars van Egmond en dan zien we in de verte al de Velser hoog ovens. Ze kruipen naderbij, al lopen we een negen mijls vaartje. De snelheid kan precies uitgerekend worden met behulp van de log, aie ergens op het achterschip bevestigd is. De lange loglijn sleept achter het schip aan. Eindelijk Eindelijk zwenken we de pieren van IJmuiden binnen, om een zand zuiger heen en langs een Noors vrachtscheepje. Voor ons uit vaart de „Volendam" van de HollandAme- rika-lijn. Een paar sleepboten ploegen zich door het water van het Noordzee kanaal, dat heel wat gladder is aan het ruime sop. In de vissershaven zien we vele tientallen kotters, log gers en trawlers, ruige schepen met weinig volk aan boord. Verschillende Poolse trawlers zijn er bij, die lig gen te wachten op de komst van een Poolse kolenboot, die hen van brana- stof zal voorzien. Het zijn oorspron kelijk Engelse schepen, die door ae Polen werden gekocht. Bij hun ver trek uit Engeland kregen ze maar voor een paar dagen kolen mee. De Nederlandse regering verstrekt de Polen wel voedsel, maar geen kolen. Helemaal aan het eind van de vis sershaven liggen een paar mijnen vegers. Het doet voor onze Nieuwe- diepse ogen vreemd aan, ze daar te zien, achterin zo'n fuik. Ze maken zo'n beetje de indruk van onderdui kers te zijn. Hoe lang nog Onze reis Wi ten einde. De HD 79 ligt gemeerd en er worden wel dra vele bewonderende IJmuider kennersblikken op haar gevestigd. Het schip ziet er ook prachtig nit met zijn hoge voorsteven en zijn mooie HJn. Nu Is zjjn huid nog smetteloos grijs en zjjn dek nog blank. Nieuw zjjn de trossen en gaaf en droog nog de tegels in bei de vtsrulmen. Dat zal niet zo blij ven. De „Drie Gebroeders" is geen plelzierva&rtulg, maar zfl zal straks vis moeten binnenbrengen, kabel- jouw en tong, tarbot en schelvis en dan pas zal zjj ln haar element zijn. En met haar de zes leden van de bemanning. Een tjjd van hard werken komt voor de boeg. Het kompas is gesteld, de radio ls aan boord, de olietanks zijn gevuld en de netten zjjn gereed om de vis te verschalken. Schip en bemanning zijn er klaar voor! Volledigheidshalve zij vermeld, dat de vier landrotten per trein naar hun basis zijn teruggekeerd Weer een vijltigjarig jubileum op de Werl Op de Rijkswerf wordt vandaag het tweede vijftigjarig jubileum binnen enkele weken tijds gevierd. Thans ls het de heer J. C. Dienaar, opzichter van de magazijnen, die de dag herdenkt waarop hij een halve eeuw geleden voor het eerst over de werfbrug wandelde. Hjj kwam toen als takelaarsleerling op ue werf, klein kereltje van nog geen 13 jaar oud. Hij kreeg daar, zoals alle jeugdige leerlingen, een „zee vader", die hem wegwjjs moest ma ken en hem tot een bruikbaar take laar moest opleiden. In die tijd, toen er nog zeilschepen bij de marine waren de „Koningin Emma", de „Pollux" en de oude „Urania" waren nog in de vaart mocht een takelaarsleerling geen last van hoogtevrees hebben.Vader klom in het want, en de „zoon" moest mee, wat eerst wel een beetje grieze lig was, maar waaraan je langza merhand wel went. Vooral wanneer je zo af en toe eens een pak voor de broek krijgt. En zo raakte de kleine Dienaar al gauw aardig thuis op de ra's en in de paarden, leerde hij touw splitsen en knopen leggen, kortom: hij werd volleerd takelaar, oftewel scheepstuiger. Naar de magazijnen. Tien jaar na zijn komst op de werf zegde de jonge Dienaar de takelaars- werkplaats vaarwel. Op 28 April 1907 verhuisde hij naar één der magazij nen, waar hij meer van de toekomst verwachtte. De werf breidde zich uit, er kwam gas, water en verwarming, maar de takelaarsafdeling groeide riet, omdat de zeilschepen verdwenen Na jaren gewerkt te hebben als ma gazijnsjouwer en hulp-beheerder, werd de heer Dienaar op 16 October 1926 magazijn-beheerder. Op 1 No vember 1940 volgde de laatste pro motie, namelijk die tot opzichter der magazijnen. En zo heeft de heer Dienaar sinds die datum de leiding van al het magazijnwerk. Dat is een uit gebreide taak, want de magazijn- opzichter is zo ongeveer bedrijfslei der van een enorme winkel in ijzer waren, touwwerk, gereedschappen, kortom van alles wat op een werf nodig is. Oliën en vetten, staaldraad en huidplaten, klinknagels en bou ten, hamers en bijlen, boren en beitels prr wat al niet meer. Alles heeft zijn vaste plaatsje, waar het niet eerder vandaan gaat of er moet een magazijnbon zijn geschreven Op kantoor wordt alles precies bijge houden, zodat van minuut tot minuut kan worden nagegaan wat in voor raad is en wat moet worden aange kocht. De heer Dienaar kan terugzien op een halve eeuw, waarin hij hard en met pleizier en bovendien tot volle tevredenheid van zijn superieuren heeft gewerkt. Nog twee- jaar heeft hij voor de boeg, want op 22 Juni 1949 zal de heer Dienaar de pensioen gerechtigde leeftijd bereiken. Naast zijn werkzaamheden op ae werf heeft de jubilaris veel vereni- gingsarbeid verricht. Zo bijvoorbeeld als penningmeester van de Bond van Administratief-technisch toezicht houdend personeel, maar ook in ver schillende kerkelijke verenigingen, als bestuurslid van Maatschappelijk Hulpbetoon en als voorzitter van de oudercommissie van één der openbare lagere scholen. Vanmorgen om elf uur zal het ju bileum van den heer Dienaar worden gevierd in de Sportschool op de werf. Wij wensen hem en zijn familie een recht genoeglijke dag toe. De heer en mevr. Van Pelt die dezer dagen hnn 60-jarige echtver eniging mochten vieren. Op 28 April 1907 kwam de smidsjongen J. Leliveld in dienst op de gasfabriek. Hij was niet voorbestemd om zijn leven lang ln de smederij te blijven, al kon hij het met baas Koevoet best vinden. Ja wou hogerop, en hij ging leren voor tekenaar. Het was niet te verwonderen, dat hij de verschillende examens met goed gevolg aflegde, en dat hij tenslotte van de smederij naar de tekenkamer verhuisde. Dat de heer Leliveld zijn hart aan de water- en lichtbedrijven verpand had bleek wel toen hij een aanstelling kon krijgen als leraar aan de Ambachtsschool te Steenwijk. Hij bleef Den Helder en de gasfabriek trouw, en zo kon het gebeuren dat de veertig dienstjaren vol kwamen Dinsdag werd het jubileum gevierd in de ontspanningszaal van „Elgawa", waar directeur en personeel van de water- en lichtbedrijven en verscheidene oud-colle ga's van den Jubilaris aanwezig waren. Het gemeentebestuur was vertegenwoor digd door wethouder Van Loo. De heer Leliveld vond het zelf niets bijzonders, dat hij het veertig jaar bij dezelfde baas had uitgehouden, en hij had dan ook graag gezien dat er geen drukte van werd gemaakt, maar hij had in deze kwestie niet alleen te beslissen En dus moest hij zich Dinsdag maar in zijn lot schikken, en met echtgenote en familie plaats nemen achter de ere-tafel. De heer J. N. E. Teune wenste, als eerste, den jubilaris geluk, hem dankzeg gend voor de uiterst serieuze wijze waar op hij steeds zijn werkzaamheden had verricht De heer Leliveld, met zijn even wichtig karakter, had zich in de afgelo pen jaren vele vrienden gemaakt. Namens het gemeentebestuur sprak wethouder van Loo, die enkele herinne ringen uit het leven van den heer Leli veld ophaalde. „Wat zijn ogen zien, ma ken zijn handen", wordt van den Jubi laris gezegd. En dat behoeft niemand te verwonderen, want de heer Leliveld heeft zijn werk steeds op buitengewone wijze verricht. Spr. overhandigde tenslotte een enveloppe met inhoud. De heer N. Helder richtte daarop een sympathiek woord tot den Jubilerenden technisch-ambtenaar le klasse, wien hij" vooral lof toezwaaide voor het pioniers werk, dat hij na de bevrijding heeft ver richt voor het wederoprichten van de ambtenarenorganisatie Namens de on derafdeling van het NVV bood spr. het boekwerk „De komende Europese mens'' aan. Ook „Elgawa", waarvan de heer Leli veld penningmeester is, liet zich niet on betuigd. Bij monde van den voorzitter, den heer A. van der Wal, werden de heer en mevrouw Leliveld gelukgewenst^ waarbij resp. een waardebon voor hef aankopen van boeken, en een mooie boeket bloemen werden overhandigd. De heer Leliveld bedankte, nadat de aanwezigen gelaafd waren met koffie en een roomsoes, de sprekers en de schen kers van de cadeaux met een kort woord, waarna allen een luid „Lang zal hij le ven" aanhieven, gevolgd door drie hoe ra's. Tot besluit van dit genoeglijk sa menzijn konden alle aanwezigen den Jubilaris en zijn familie nog even per soonlijk feliciteren. Steunfraude. Corneli» S. uit Anna Paulowna had zich «chuldig gemaakt aan valsheid in geschrifte, door op een invulformulier voor overbruggingsateun niet te ver melden, dat hij inkomsten genoten had van een begrafenisvereniging Voor deze steunfraude zal S. beboet worden met f 50,-, «ubs. 25 dagen hechtenis, alsmede een maand voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar. Een dure jas. C. J. B. uit Den Helder, werkzaam bij het Loodswezen, had zich schuldig gemaakt aan het ontvreemden van een jas. toebehorende aan een matroos. Deze jas had hij later weggegeven aan een kennis, zekeren C. B., die reeds verscheidene malen wegens diefstal beboet is geworden, werd, conform de eis, veroordeeld tot een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van twee maanden. J. C., die de jas in ontvangst ge nomen had, kreeg een geldboete van f 75,—, subs. 25 dagen hechtenis. Twee kijven, twee schuld. J. F. A. B., woonachtig te Hippoly- tushoef, werd bij verstek veroordeeld tot f 100,— boete of 30 dagen wegens het beledigen en mishandelen van mej. T. N. Deze dame had hij in Den Hel der op hatelijke wijze aangesproken en vervolgens geslagen en o"p de grond geworpen. De rechtbank wenste niet op de voorgeschiedenis van deze wan daad in te gaan, doch het bleek dui delijk, dat mej. N. wel enige aanlei ding had gegeven tot het gebeurde, 'n Zwerver. J. L. uit Den Helder had zich schul dig gemaakt aan het stelen van een portemonnaie, inhoudende f 35,als mede aan het wegnemen van twee kippen. Het geld had hij op de kermis opgemaakt en de kippen aan zijn va der gegeven. L. is een jeugdige zwer ver, die blijkbaar nergens rust heeft. Zijn vader is al dusdanig gewend aan plotselinge verdwijningen van zijn zoon, dat hij maar niet eens meer aan gifte doet als het zo ver is. L. werd veroordeeld tot f 25,subs. 20 dagen, alsmede twee maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De Eerste Kamer van het Tribunaal te Alkmaar deed gistermorgen uit spraak in de zaak tegen Pieter de B. uit Den Helder. Hij werd veroordeeld tot internering gelijk aan de tijd in détentie doorgebracht met ontzetting uit de rechten. René Sleeswijk's Nederlandse Revue geeft Zondagavond a.s. in Casino een opvoering van de Snip en Snap revue „Cheerio", met Willy Walden en Piet Muyselaar. Verder werken mee Berry Kievits, Gerard Walden, Clara Bettina, Minoy Bracke, Peter Storck en Dick de Bois. Aan de vleugel Cas Rus. Behalve in hun creaties van Snip en Snap zijn Walden en Muyselaar, gese condeerd door de overige medewer kenden, te zien in tal van komische schetsjes en nieuwe liedjes. Clara Bet tina, bekend van de radio en vele bonte avonden, verzorgt het vocale gedeelte. POLITIENIEUWS. Gevonden: rol behang, broche, jumper, ceintuur, autowiel, zakmes, stropdas, armbandje, dameshoed, ma rinemuts, twee portemonnaies met in houd, jongensjasje, horloge, damestasje met inhoud en schooltas met inhoud. AANKOMST TAKAKAN. Het m.s. Tarakan met 106 repatriëren- den aan boord zal hedenavond laat te IJmuiden binnenlopen. De debarkatieis vastgesteld op Vrijdag 2 Mei om 8 uur v.m. te Amsterdam. O p verschillende adressen in de stad zqn thans de programmaboekjes verkrijgbaar, waarin nauwkeurig staat aangegeven op welke wijze Zaterdag en Maandag a.s. de gevallenen zullen worden herdacht en het feest der bevrijding zal worden gevierd. In het navolgende zullen we een kort overzicht van de verschillende gebeurtenissen geven. POOLSE TRAWLERS IN DE VISSERSHAVEN TE IJMUIDEN. De herdenking op Zaterdag. Zaterdag 3 Mei zal het de Speldjes dag zijn, ten bate van het Fonds tot oprichting van een definitief verzets- monument. Om negen uur kunnen alle collectanten en collectrices hun bussen halen in hotel Bellevue, ingang Juliana- park. Vrijwilligers kunnen zich nog opgeven bij één van de heren Eijlders, Koningstraat 24; dr. E. Loesberg, West gracht 9 (telefoon 2981) en Jonker, Krugerstraat 13 (telefoon 2259)Zij, die slechtes enkele uren kunnen collecte ren, kunnen zich om 2 uur melden. Zaterdagmorgen om elf nor zal een korte plechtigheid worden gehouden bij het Monument „Voor hen die vielen", op het Havenplein. De Commandant Zeemacht Nederland, schout-bij-nacht J. J. L. Willinge, zal daar een toe spraak houden ter herdenking van al len die in de strijd tegen de vijand het leven liet, hetzij militairen van land-, zee- en luchtmacht, hetzij koopvaardij- mannen, hetzij burgers, van alle geal- liëerde naties. Namens de Koninklijke Marine zal door schout-bij-nacht Wil linge een krans worden gelegd, en voorts door een vertegenwoordiger van H. M. Koningin Wilhelmina. Bij de plechtigheid zullen de Commandant Marine en zijn Chef Staf, en verschil lende burgerlijke autoriteiten aanwe zig zijn. Alle stadgenoten die het ver lies van een familielid hetzij aan de fronten, hetzij in het burgerlijk verzet te betreuren hebben, kunnen deze plechtigheid van nabij bijwonen. An dere belangstellenden kunnen zich om het plein heen opstellen. 's Middags om drie uur zal door den Commandant Marine een krans wor den gelegd bij het monument voor de officieren Boers en Dam te Kornwer- derzand op de Afsluitdijk. Van des avonds zes uur af zullen van alle openbare gebouwen en particuliere woningen in Den Helder de vlaggen halfstok gehangen worden. Van kwart vóór zeven af tot een halve minuut vóór acht zullen de klokken worden geluid, waarna de sirenes van werf en gasfabriek de twee minuten stilte zul len worden aangekondigd, die van 8,00 tot 8,02 in acht genomen moeten wor den. Automobilisten en andere voer tuigbestuurders worden verzocht hun wagens langs het trottoir rechts van de weg te plaatsen. Inmiddels zal om zeven uur de Stille Tocht begonnen zijn, waaraan allen kunnen deelnemen die de nagedachte nis van de gevallen verzetsmensen willen eren. De tocht begint op het Havenplein, en gaat dan vervolgens langs het monument in de le Vroon- 4 Mei 1947 Hoe zal de uitslag zijn en wie kan deze voorspellen? Zoals België is ook heel Neder^ land benieuwd hoe deze wed-j strijd zal eindigen, Natuurlijk hopen wij allen op een Hol^ landse zege; maar wie kan de uitslag voorspellen? Wie hierin slaagt, zal worden beloond De( opgave der gemaakte doelpunten' wordt niet gevraagd, ledereen! kan aan deze zeker interessante meningswedstrijd meedoen en mag zelfs zoveel meningen in-j sturen als hij zeil wil. Voor er i>! goede regeling wordt het voW gende bepaald. L Deze advertentie uitknippen] en één der onderstaande hok*t jea met inkt zwart maken. 2. Men levert deze advertentie bij aankoop van een pakje de Gruyter'a cacao in een onzer winkels vóór Zondag 4 Mei a.a. in en ontvangt deze advertentie algestempeld al», bewijs terug. 3. Dit bewijs goed bewaren en] Zondag 4 Mei weet men aj| ol men recht heelt op eeiF beloning. Iedereen, onverschillig hoeveekj honderdduizenden juiste menin-j gen ingediend zijn, ontvangt al» beloning op de volgende cacao-j bon zoveel pakjes cacao op zijn, bonnen gratis als hij afgestem-j pelde advertenties met de juist» mening inlevert. Wij wensen allen, maar vooral het Nederlandse elltal, veel suc-1 ces! De Gruyter, de koffie- en theezaak van Nederland, vooral bekend om zijn goede choco»] lade en cacao. Nederland zal op 4 Mei 194?' winnen I I ^r-t gelijk spelen, .j |_J verliezenO De Gruyter'a cacao, de ideale! krachtvoeding voor sportliel-J hebbers! (Ingezonden mededeling) straat naar het Jqlianapark, waar een krans zal worden gelegd bij het tijde lijk verzetsmonu—.ent. Om half negen begint het herden kingsuur in de Nieuwe Kerk, waar over ln het programmaboekje verdere bijzonderheden vermeld staan. Wat Maandag gebeurt. Alvorens op Maandag 8 Mei over te gaan tot de feestelijke viering der be vrijding, zal op het voorplein van de Algemene Begraafplaats door ruim 700 zangers en zangeressen een aantal lie deren worden gezongen, ter herden king van hen, die door oorlogshande lingen het leven verloren, en die op de verschillende kerkhoven begraven liggen. Deze zangdienst begint om tien uur, en kan worden bijgewoond door allen die zich daartoe gedrongen voe len. Het ligt in de aard van de plech tigheid wanneer men tijdens de koor zang vertoeft bij het graf, waar een familielid of vriend ter ruste werd ge legd. Het spreekt vanzelf, dat het pu bliek op de paden moet blijven. Wij geloven niet, dat verdere richtlijnen op dit punt nodig zullen zijn. Des middags om 1.20 uur vertrekken alle deelnemers aan de Olympische Sportmiddag vanaf het Stationsplein naar de Sportlaan, waar een uitge breid sportief festijn zal worden ge houden. Voor bijzonderheden zie men het programmaboekje, waarin alles vermeld staat wat betreft wandelsport, gymnastiek, hockey, voetbal, duiven sport, motorsport, tennis, boksen, ath- letiek, handbal en korfbal. :'s Avonds om half tien begint de fakkeloptocht, op vier verschillende plaatsen in de stad. Om kwart over tien komen de stoeten bij elkaar op het Stationsplein, waar een vreugdevuur zal worden ontstoken. Over al deze verschillende pro gramma-onderdelen, bijv. over de route's e.d., bevat het programma boekje uitvoerige bijzonderheden. Met ingang van Zondag 4 Mei a.s. wordt de nieuwe zomerdienstregeling van de Nederlandse spoorwegen van kracht, die opnieuw verbetering brengt voor het reizigersverkeer. Uit de nieuwe dienstregelingen wil len wij het volgende aanstippen: AlkmaarAmsterdam v.v. Van Alkmaar vertrekken de treinen voortaan niet meer om 15 minuten na het hele uur, doch tien minuten na ieder uur. De vertrektijden zijn dus vijf minuten vervroegd. In omgekeerde richting, van Amsterdam naar Alk maar is het tijdstip van vertrek vast gesteld op ieder kwartier na het hele uur, dus twee minuten later dan thans het geval is. De laatste trein van 0.00 uit Amsterdam is ongewijzigd geble ven. Ook het treinenpaar, dat indertijd uitviel, n.1. Alkmaar V. 22.15 en Am sterdam V. 23.15 komt op de nieuwe dienstregeling normaal voor. Bovendien is, tussen Uitgeest en Amsterdam een aantal treinen ingelegd, wat neerkomt op een halfuursdienst o'p een groot gedeelte van de dag. De halte Koog-Bloemwijk is weer in gebruik genomen, waar alle treinen, die van en naar Alkmaar doorgaan, stoppen. AlkmaarHoorn en Den Helder. In de treinenloop tussen Alkmaar en Hoorn V.V., is niet veel wijziging gekomen. De eerste treinen uit beide plaatsen zijn iets vervroegd en rijden nu resp. om 5.56 en 7.57. Deze treinen rijden echter alleen op werkdagen. Ook tussen Alkmaar en Den Helder is helaas nog weinig verbetering te constateren. AlkmaarBergen v.v. Op deze dienst zijn meerdere ver bindingen ingelast, w4t van groot be lang is, in verband met het komende seizoen. Er is een doorgaande uurdienst van en naar Bergen aan Zee en nog om 22.10 kan men vanuit deze laatste plaats vertrekken, terwijl om 22.46 de laatste tram uit Bergen Binnen ver trekt. De laatste tram naar Bergen aan Zee vertrekt om 21.10 uit Alkmaar, die naaar Bergen om 22.10. In de Tweede Kamer is aan de orde gekomen het wetsontwerp tot verho ging van den accijns op het gedistil leerd. Daarin wordt voorgesteld een verhoging van de accijns op het gedis tilleerd van f 275 tot f 320 per hecto liter, herleid tot de sterkte van 50 pro cent. Kei- Molen, Boen- Het is verkrijgbaar b« de volgen de adressen: Muziekhandel Strang, Julianapark. Sigarenmagazijn van Loo, Keizer straat. Steilberg, Keizerstraat. Boekhandel Egner, Keizerstraat. Boekhandel Schreuder, Koningstraat. Boekhandel Duinker, Spoorstraat. - Drukkerij Het Noorden, Stakman Bos- sestraat. Boekhandel de Wit T'"* zerstraat. Bazar van der Bloemstraat 2. Boekhandel dermaker, Koningdwarsstraat. Lees bibliotheek de Ruiter, Reigerstraat. Leesbibliotheek Wittebol, Lorentzstr. Sigarenmagazijn Snel, Koningstraat. Sigarenmagazijn Mesker, Spoorstr. Sigarenmagazijn Kwast, Sluisdijk straat. Levensmiddelenmagazijn Mahieu, Badhuisstraat, Huisduinen Boekhandel Speur, Julianadorp. garenmagazijn Biegstraaten, Van lenstraat. Consumptietenten terreinen. Loket Drukkerij de Boer. Bezorgers Helderse Courant. Si- Ga- Sport-

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2