Het feest van de Arbeid Stad en Omgeving. Hoe onze clubs er voor staan LANGS DE VELDEN Feest in het Noodverzo r gingphu is Helderse zwemvereniging Marsdiep. De heer J. Worp in functie. Zij stalen tien ton suiker in een halt jaar tijd! BKC 1 Schoorl 1 2—2. Rectificatie. Wieringen Speciale avond van de ruilverkaveling. Bevrijdingsherdenking op Texel Marktberichten „Tou are my sunshine, my only sonehinespeelt de jeugdband van Hans Zuidweg, als we hst bad' paviljoen binnenstappen. Het is on middellijk te zien: hier wordt feest gevierd. Er hangen geen guirlandes en er branden geen lampions, maar op de gezichten is blijheid, want het Noodverzorgingshuis van het Provin ciaal Bureau voor de Verzorging van Oorlogsslachtoffers wordt feestelijk geopend. Dat feest hebben de vflftig bewo ners al sinds Augustus te goed, want toen is de zaak in het Badhotel Huis duinen al gaan draaien. Men zal zich herinneren, dat wij ter gelegenheid daarvan een artikeltje in ons blad hebben geschreven. Door allerlei oor zaken waarvan de kou wel een heel belangrijke was moest het ope ningsfeest telkens worden uitgesteld, maar eindelijk kwam het er toch van. Als allen voorzien zQn van een frisse dronk en de heer Van den Berg, de directeur van het huis, een openingswoordje heeft gesproken, staat de 86 jaar oude „opa" Metse laar op en hij zegt spontaan: „Laten we een dronk wijden op onzen direc teur en onze directrice, die altijd zo prachtig voor ons hebben gezorgd!" Het jeugdbandje speelt dan op ver zoek een walsje, er wordt gedanst, liedjes gezongen en er komt choco lademelk met een gebakje. Dan neemt één der bewoners van het Verzorgingshuis, de heer Tiemea, het woord. Hij doet een greep uit zijn dagboekaantekeningen, waarin aller hande prettige ervaringen uit de laat ste acht maanden zijn geboekstaafd. Voor allen uit het huis heeft hi) een goed woord. Voor den directeur en de directrice: „U brengt werkelijk ge luk in anderer leven!' Ook voor het damespersoneel, den kok en den tim merman. En ten slotte voor de be woners zelf, meer dan vijftig in ge tal, die natuurlijk niet allemaal de zelfde karakters hebben. Het komt nooit tot botsingen ,maar, zegt de heer Tiemes: „Jullie moeten je toch af en toe wat meer naar elkander schikken!" Niemand is hierdoor ge pikeerd, want de bejaarde spreker wordt met een luid applaus voor zijn geestige toespraak beloond. Er komen al gauw meer tongen los. Opa Metselaar declameert een rijmp je op „tjn" en ook de heren Wolf gang, Van Kooten en Coppens laten zich horen. Zo wordt de stemming steeds genoeglijker en zo draaien ae wijzers van de klok steeds meer on gemerkt. Vooral tfldenB het uurtje, dat de heer Elte zfln verrassende goocheltrucs vertoont. Telkens is het de jeugdband, die voor vrolijke muziek zorgt, pittig en onvermoeibaar. Om tien uur mogen ze even uitblazen, want dan komt Leo Mahieu met zijn accordeon wat ge zellige wijsjes spelen. Om elf uur slaat het klokje van gehoorzaamheid, wat allen spijt. Eén van de oudere aanwezigen zegt na het slotwoord „Mijnheer Van den Berg, we houden ons aanbevolen voor het éénjarig be staan!" Het avondje heeft dus naar meer gesmaakt en we moeten ons wel heel sterk vergissen wanneer een herhaling achterwege blijft. We leven thans halverwege de len te. Het valt wel eens moeilijk, je dat te realiseren, vooral wanneer je er soms nog aan twijfelen moet of het wel dooit.... Niettemin komt de zomer naderbij en het zal toch wel eens een beetje warmer worden. En dan gaan we weer verlangen naar een verfris send bad in ons onvolprezen Helderse zeewater. Er zijn nu al enige geharde Jutters, die bij tijd en wijle hun leder, laten omspoelen door het zilte nat, dat volgens hun zeggen niet eens zo koud meer is. Het zwemseizoen is echter in aan tocht en daarom zal de Helderse Zwem vereniging „Marsdiep" binnen enkele dagen aan al haar leden een circulai re sturen met een aangehechte strook. Die strook moet worden ingevuld en voor of op Donderdag 12 Mei a.s. aan één der bestuursleden worden toege zonden. Na die datum wordt het ta rief voor het lidmaatschap met 50% verhoogd. Ook zij, die nog geen lid van „Marsdiep" waren, en dus ook geen circulaire ontvangen, kunnen zich voor of op de genoemde datum als lid aanmelden. Zij betalen dan het gewone tarief. KINDERWAGEN GESTOLEN Een bewoonster van de Gasstraat heeft aangifte gedaan, dat zij een kin derwagen vermiste die onbeheerd voor de deur had gestaan. Met de kinderwagen was ook een grote wol len deken van het toneel verdwenen. De politie stelt een onderzoek in. EEN WOORDJE VAN DANK Het bestuur van de Vereniging van Oud-Illegale Werkers verzoekt ons dank te brengen aan allen, die de speldjesdag ten bate van het Monu mentfonds hebben doen slagen Niet alleen de gevers, maar ook de muziek korpsen en de heren De CruifC Radio- Meteoor) en Van den Berg Radio-Mé- tropele), alsmede de collectanten en collectrices voor de geboden medewer king. OPBRENGST COLLECTE. De opbrengst van de collecte, die na afloop van de herdenkingsure in de Nieuwe Kerk Zaterdag j 1. is Benou den ten bate van de Slichting 194U— '45, heeft f 251,93 opgebracht. Kennismaking met het perso neel van de gasfabriek. De nieuwe directeur van de ge meente water- en lichtbedrljven, de heer 3. Worp, ls Vrijdagmiddag in de recreatiezaal van JSlgawa" door wet houder P. S. van der Vaart namens het college van B. en W. aan het personeel voorgesteld. „Het is moeilijk om te zeggen," al dus de heer Van der Vaart, „of de heer Worp hier komt als directeur of als llquidateur. Wa weten niet wat de toekomst van onze gasfabriek is. Er zijn tekenen die er op wijzen, dat zo wel de gas- als de electrldteits- voorziening meer centraal zal worden geregeld. Mijnheer Worp, u komt hier op een tijdstip, dat de vragen wel zeer acuut ter tafel worden gebracht Aan u de taak, de perspectieven terdege te bestuderen. U komt op een bedrijf, waarop geen zware kapitaalslast meer drukt, maar dat aan de andere kant knap versleten is. Er is in de loop der jaren een hou ding van vertrouwelijkheid gegroeid tussen directie en personeel. Wij ho pen dat u dat zult kunnen waarderen. Natuurlijk kunt u met een schone lei beginnen, maar waarom niet het goede uit het oude overgenomen en dat als uitgangspunt gekozen?" Nadat op deze wijze directeur en personeel van de water- en llchtoe- drijven aan elkander waren voorge steld, nam de heer Worp het woord. Hij dankte het college van B. en W. voer het vertrouwen, dat uit het feit van zijn benoeming sprak. „Ik sta voor een nieuwe periode in mijn le ven. Met weemoed zie ik terug op wat voorbij is, maar tegelijk zie ik met 'n zekere hunkering het nieuwe tege moet. Ik zal trachten mijn taak tot volle tevredenheid van het gemeente bestuur te verrichten, maar daarbij heb ik steun nodig van het gehele personeel. WIJ moeten elkaar ons ver trouwen schenken!" „Wilt u lid worden van onze ver eniging?" was de eerste vraag die den nieuwen directeur door één van de le den van zijn personeel gesteld werd. Deze vraag werd uitgesproken door den heer Van der Wal, de Elgawa- voorzitter, die den heer Worp op de hoogte bracht van het bestaan van El- gawa. „Wij hopen dat wij als vereni ging bij voorkomende gelegenheden op uw medewerking kunnen rekenen!" Nadat nog de heer N. Helder namens de drie werknemers-organisaties den heer Worp had toegesproken, werden alle leden van het personeel, terwijl thee werd geserveerd, aan den nieu wen directeur voorgesteld. In het pakhuis van de groothandels firma M. A. Grunwald en Zoon, aan de Parallelweg, liggen grote hoeveel heden levensmiddelen opgeslagen. De procuratiehouder van de firma ontdek te de laatste tijd voortdurend tekor ten ln de voorraad, waarvan de oor zaak onvindbaar bleef. Ten laatste werd de hulp van de politie ingeroe pen, die direct een uitgebreid onder zoek instelde. Het gevolg daarvan was. dat enkele dagen geleden een drietal magazijn knechts van de fa. Grunwald, nj. J. K., J. P. T. en P. L. werden aange houden, verdacht van het plegen van een ware serie diefstallen van suiker, margarine en andere levensmiddelen, die zij zich op een geraffineerde ma nier hadden toegeëigend. Zo hadden zij gedrieën in eendrach tige samenwerking kans gezien om ge durende het laatste halfjaar bijna tien duizend kilogram suiker uit het pak huis te verdonkeremanen! Het spreekt vanzelf, dat de buit niet thuis werd opgeslagen, maar dat deze in de zwar- tehandel verdween. Ze verdienden er flink geld aan, waarvan ze goede sier maakten ln cafétaria's hier ter plaatse en elders. En natuurlijk zat er voor de kopers-zwarthandelaars ook nog wel een kleinigheidje verdienste aan. Het thans uit met de pret, en we kunnen ons voorstellen dat de procu ratiehouder verheugd is, dat eindelijk het lek is gevonden. De heren worden op het ogenblik achter slot en gren del geherbergd, waar ze waarschijnlijk boter en suiker moeten ontberen. Wan neer ze net zo lang in de cel moeten blijven, tot het tekort van tienduizend kilo met behulp van hun levensmid delenkaarten is aangezuiverd, dan hebben ze nog wat tegoed.... WAAR KOMT DAT LOOD VANDAANT De politie heeft Zaterdagavond de gebroeders W., resp. 17 en 20 jaar, aangehouden tijdens het vervoeren van een hoeveelheid koper en lood. Over de herkomst wilden ze niets me dedelen. Dat zal echter niet lang een geheim blijven. VRIJGELATEN. Bij beslissing van het Alkmaars Tribunaal van 6 Mei ia de assistent accountant Jan B. te Den Helder veroordeeld tot internering tot 6 Mei 1947, benevens ontzetting uit ambts- en kiesrechten. Een aantal leden van de Tweede Kamer heeft een bezoek gebracht aan de Wlertngenneer, teneinde zich op de hoogte te stellen van de moei lQkheden, waarmede men bfl de opbouw ln deze streken te kampen heeft. De Kamerleden fijdene hun rondgang. TE ANNA PAULOWNA. De afdelingen van de Partij van de Arbeid en het NW hebben het Mei feest op zeer geslaagde wijze gevierd. Behalve de Mei-rede van den heer C. Jonker uit Den Helder werd de avond op bonte wijze gevuld. Zeer verdienstelijk werd het Meispel van Evert Vermeer, „Na een Jaar" opge voerd. Verder werden er liedjes ge zongen, een accordeon-solo gegeven. De collecte voor het Troelstra-fonds bracht op f 73. Op 13 Mei hoopt men een vrouwengroep op te richten: mevr. van IJselstein wekte de dames op, om deze bijeenkomst te bezoeken. IN BREEZAND. In Beezand vierde de C. P. N. het Meifeest Het was aanvankelijk de bedoeling om dit feest gezamenlijk met de P. van de A. te vieren, doch deze partij zond afbericht. Spreker op deze avond was de heer P. Folkers van Oudkarspel, lid van de Provinciale Staten. Hij sprak de wens uit, dat men Na de afgelopen Zondag, nadat Helder kampioen is geworden, zijn er meerdere belangrijke wedstrijden ge speeld, die wij met het oog op de ko mende promitie en degradatie nog even willen releveren. K.F.C. speelt nog 4 wedstrijden, waarbij de „Koogse" slechts 1 punt nodig heeft. Dat wordt dus een N. Hollands kampioenschap. Onderaan is het ook vrijwel bekeken, want het is niet aan te nemen, dat H.B.C. uit de resterende wedstrijden 7 punten haalt. Hier krijgen we dus vrij zeker het viertal H.B.C., Alcmaria, D.E.C. en Holland om één plaats in de 2e kl. De onderste van afd. 2A komt voor de promotie-degradatie tegen Helder, de kampioen van 3A. De kampioen van 3B kan Zondag nog niet bekend zijn, want de wed strijd KinheimD.E.M. is nog niet vastgesteld. Overigens een lastige wedstrijd voor de Velztnaren, die ,be- slist moeten winnen om kampioen te zijn. De stand is hier aan de kop: Kin heim 17—25: V.V.Z. 16—21; Purmer- steijn 15—20. In de afd. 3C heeft l.V.V. uit Ilpen- dam de laatste wedstrijd tegen De Meteoor met 31 verloren. Hier is dus een beslissingswedstrijd noodza kelijk tussen l.V.V. en Schoten. De winnaar is tegenstander van Helder in de promotie. In 3D staat Schagen er slecht voor, n.L Hollandia 13—10; A.D.O. 14—10; Schagen 148. Schagen speelt nog tegen A.D.O. uit en thuis tegen Zaan dijk. De wedstrijd van a.s. Zondag te gen A.D.O. in Heemskerk brengt dus feitelijk de beslissing. In de vierde klasse heeft B.K.C. un. 5 wedstrijden nog 5 punten nodig. Ook dit zit dus in de bus. Zy speelt straks tegen de kampioen van 4B, V.V.W. of Purmerend en de onderste uit de derde klasse A Succes of Ah- rends. In de derde klasse A. spant het n.1. nog hevig onderaan. Succes speelt nog twee wedstrijden, n.1. tegen De Meer op Wieringen en uit tegen Bloe- mendaal. Veel winst lijkt ons daar niet in te zitten, maar veel is ook niet nodig, want wij nemen aan, dat Hel der haar sportieve plicnt a.s. Zondag ook zal opnemen om Ahrends in haar wederzijdse laatste wedstrijd in Am sterdam te slaan. Helder zonder zenu wen is daar vanzelfsprekend toe in staat. De Amsterdammers staan 1 punt boven Succes, dus 1 overwinning is voldoende om de laatste plaats te ontlopen. En wij hebben nog wel wat vertrouwen in Succes. Trouwens, dat moet gebeuren, ons rayon moet er niet minder op worden. In de afd. Noord-Holland werd R.K. A.F.C. kampioen van de eerste klas, se door een 10-overwinning op Z.A.P. De overwinning was niet ver diend, maar de punten tellen en de sympathieke Poldersen zullen dus nog een jaar moeten wachten. De Adel borsten speelden twee wedstrijden, n.1. tegen Succes 3 op Wieringen en won met 21. Deze wedstrijd was op Zaterdag. Zondag speelden de Jon kers tegen Z.D.H. op Den Hoorn en kregen zowaar de eerste nederlaag. Het werd 31. Veel pijn dit doet een ter niet, hoewel het van de Texelaars een aardige prestatie is. MAANDAGAVOND. Nadat Racing het vorig jaar, het eerste seizoen na onze bevrijding, de prachtige prestatie leverde kampioen te worden van haar afdeling, zal de oudste vereniging van onze woon plaats, vandaag de laatste hand leggen aan de herhaling van deze moeilijke prestatie. Zij ontvangt daartoe de Am sterdamse vereniging De Meer, welke club niet tot de groten behoort in deze afdeling, doch evenmin tot de zWakke zusjes moet worden gerekend. Natuurlijk waren zeer velen naar de Sportlaan getogen, waaronder onze burgemeester, die wel niet in extase is over de prestaties van onze sportclubs, maar die zich dit bijzondere evene ment toch niet wil laten ontgaan. Het is altijd interessant Amsterdamse clubs te ontvangen, voornamelijk omdat men behoorlijk moet kunnen meekomen, om in onze hoofdstad opgesteld te worden in een derde klasse team. Dit blijkt ook weer vanmiddag. De Meer telt enkele uitstekende krachten, spe ciaal in de voorhoede en verdediging. Het is niet uit hoofde van een sur plus aan techniek, dat de balans in deze tweede klasse ontmoeting, tan- slotte overslaat naar de zijde van Hel der. Vermoedelijk geven tenslotte het ge weldige elan en de grote geestdrift de doorslag, zij het dan in de laatste seconde en kunnen we zien, welk een enorme vreugde voor velen het woord kampioenschap inhoudt. 's Avonds ontvangt praeses Goedknecht de gan se Helder-schare en krijgen autoritei ten en verenigingen gelegenheid „Hel der" te complimenteren. Natuurlijk was de vreugde zeer groot en was 't daar zeer gezellig. De ouderen waren wat rustiger, waar schijnlijk door de gedachte, dat deze prestatie feitelijk reeds de uiterste kracht van de witjakken heeft ge vraagd en dat promoveren nog iets hoger ligt. Niettemin onderschrijven wij gaarne de woorden van onzen commissaris: „het zal waarachtig wel gaan!" Dat niet alleen sportmensen, doch ook comité's de nodige wilskracht moeten bezitten om bij tegenslagen niet te versagen, maar de sport en haar streven trouw te blijven, onder vond het sub-comité voor de organi- spoedig tot een aamenbundeling van alle vooruitstrevende krachten zal kunnen komen. Het overige gedeelte van de avond werd gevuld met de film: „Lenin in October". OP WIERINGEN. Ter herdenking van de eerste Mei werd in Cinema de Haan door P. van de Arbeid, N. V. V. en Vara een feestavond georganiseerd, waaraan ojn. medewerking werd verleend door het Wlerlnger Symphonie-orkest, on der leiding van den heer Willem Boon. De heer Dijkstra, wethouder te Leeuwarden, sprak over „Hedendaag se Toestanden", waarbij hij vooral hulde bracht aan minister Drees voor de nieuwe wet voor de pensioenen voor ouden van dagen. Daarna werd opgevoerd het toneel spel van Daan v. d. Zee: „De Held". Het was echter jammer, dat de me despelenden voor dit zeer zware stuk te onervaren waren. TE WINKEL. De Partij van de Arbeid gaf Don derdag in zaal Laan haar eerste Mei feest. waar als spreker optrad ds. Van der Horst uit Hoogwoud. Deze spreker gaf het ontstaan van het Meifeest weer. Waar tegenstellingen zijn, is strijd, aldus spreker en ook de P. v. d. A. zal deze strijd te voeren hebben. Wij moe ten niet alleen praten, maar ook doen. Op deze avond werd door Arvi een film vertoond, waar o.m. opnamen van het P. van de A.-congres te zien werden gegeven. De hoofdfilm, getiteld: South Ro- ding, werd door de aanwezigen zeer op prijs gesteld. In de pauze werd een goed geslaag de verloting gehouden. Het is BKC niet mogen gelukken, in deze wedstrijd als overwinnaar uit het strijdperk te treden. De eerste helft kenmerkt zich door een gelijk opgaand spel met van beide kanten vinnige aanvallen op de doelen. Kort na het begin weet Buning zijn club met een goed schot de leiding te geven, waarna Schoorl direct daarop energiek van repliek dient en uit de hoog toegeschoten bal voor het BKC doel den doelman 't nakijken gaf. (1-1) Direct daarop trekt Schoorl weer ten aanval en enige hachelijke momenten ontstaan voor het B.-doel. Als dit ge vaar geweken is, is het BKC dat weer aantreedt en Schoorl weer enige be nauwde ogenblikken bezorgt. Uit een van de aanvallen weet de rechtsbuiten van S. den BKC-keeper wederom met een prachtig schot op pl.m. 30 meter afstand het nakijken te geven (12). De BKC-voorhoede merkt blijkbaar dat het zo niet verder kan gaan en begint opnieuw fel aan te vallen en kort vóór het einde van de eerste helft heeft Tiel met een zachte schuiver, welke de S.-keeper beslist had kunnen houden de stand weer gelijk te maken. Hiermede komt de rust. Na de thee krijgt BKC meer en meer de overhand. Schoorl heeft zich op de verdediging teruggetrokken en het is niet dan met grote moeite dat BKC een doorbraak weet Tiel met een zachte schuiver, doorbraak is gelukt mist de speler het juiste moment om te scoren. Met een gelijkspel kwam het einde BKC 2—Flevo 3—2; SRC 2—BKC 4 7—0; Kaagvogels b—BKC a 0—6. In het verslag van het kampioens- satie van de Olympische middag, van- feest van Helder stond: Voorzitter morgen, toen zij genoodzaekt was, in verband met de slechte weersomstan digheden, het programma in zijn ge heel te annuleren. Wekenlang hebben achtentwintig sportverenigingen ge werkt aan de voorbereiding van dit bijzondere evenement waarbij zij de opzet hadden onze bevolking in aan schouwelijke vorm te tonen, dat ook in ons kleine Nieuwediep de Olympische gedachte, namelijk verbroedering en ridderlijkheid, mogelijk is. Ongetwijfeld beleefden wij daar vanmorgen, in één der bestuurskamers op het sportveld, een teleurstellend moment. toen het besluit viel, het ge heel te verschuiven naar een latere datum. Ondanks de grote tegenslag had ik. en naar ik hoop velen met mij, sterk het gevoel, dat desondanks grote winst geboekt is en wel voornamelijk door de grote eendracht en saamho righeid, waarmede allen aan de or ganisatie van dit evenement hebbeo medegewerkt. Gesteund door deze prettige gedachte, zal het mogelijk zijn deze tegenslag met blijmoedigheid te dragen. TOEAN TIK-TAK. Bregman bedankte alle spelers. Dit moet luiden: Voorzitter Goedknecht enz. De aangeboden kampioensvlag is vervaardigd door een sympathiserend Helder-man. die echter onbekend wenst te blijven. „GEHEIMEN VAN HET WATERLAND". De bekende, helaas vroeg overle den bioloog, Nol Binsbergen, vervaar digde deze film. welke in vele opzich ten één der beste natuurfilms van Nederland is. De auteur brengt ons een beeld van de schoonheid van ons kleine landje gezien door een kenners oog. Helaas zien velen dit moois niet, doch een beeld van de flora en fauna van de Nieuwkoopse plassen, de jacht taferelen der Zaanstreek en de dicht bij ons liggende broedkolonie van Le pelaars, te Texel, waarboven de kieken dieven zeilen om op een prooi omlaag te vallen, zal toch bij een ieder het hart voor deze schone pracht open gaan. Woensdag vond 7 uur zal de film Wij hebben al meerdere artikelen gepubliceerd over de ruilverkaveling op Wieringen. Om onze lezers regel- matig te blijven voorlichten, kunnen wij daaraan nog een en ander toevoe gen. Speciaal het landbouwend» deel van onze bevolking stelt steeds be lang in de voortgang der werkzaam- heden. Gedurende de vorige week hield de Plaatselijke Commissie zitting om de ingediende bezwaarschriften te behan delen met de reclamanten. Uit het aantal ingediende bezwaarschriften bleek dat 86% der eigenaren zonder meer tevreden is met de nieuwe inde ling. Met 12% kon na enig overleg overeenstemming bereikt worden, zo dat tenslotte met 2% van de eigena ren verschil van mening bestaat over de juistheid der nieuwe indeling. Wel een bewijs, dat het werk in grote trekken een zeer belangrijke verbete ring betekent. Aan de voorbereidende werkzaan*. heden van een ruilverkaveling zit veaj meer vast dan men oppervlakkig wel eens denkt Gedurende vele maanden reeds is het gehele kantoorpersoneel van het ruilverkavelingsbureau in Arnhem aan deze ruilverkaveling werkzaam. Er is vaak onder hoog spanning gewerkt om zoveel mogelijk te kunnen uitzetten op het terrein. En aangezien ook vele eigenaren en ver bruikers vaak in spanning sullen heb ben geleefd, hoe 't resultaat voor hen uiteindelijk zou zijn, kunnen wfj tot ons genoegen mededelen dat er reeds vergevorderde plannen bestaan, om allen gezamenlijk eens één avond te wijden aan ontspanning. Zoals er op velerlei gebied vereni gingen bestaan, is er in Arnhem on der de ambtenaren ook een uitstekend georganiseerd toneelgezelschap. Op aanstaande Donderdagavond (8 Mei) zal dit gezelschap, bestaande uit 12 medespelenden, een uitvoering geven in „Cinema de Haan" te Hippolytus- hoef, waar de dames en heren een vermakelijk blijspel zullen opvoeren. Hoewel iedere Wieringer van harte welkom is, zal het toch zeer op prijs gesteld worden, als in 't bijzonder dn belanghebbenden bij de ruilverkave ling deze avond ook bezochten. (Wij weten, dat er oudere boeren zijn, dia het bioscoopgebouw nog nooit van binnen zagen! Laat deze keer voor hen de eerste zijn). Voor de kwaliteit en de inhoud van het blijspel kunnen wij instaan. Tenslotte vermelden wij nog, dat de heer F. G. Hassels een speciale openingsrede zal houden. DE INTERNOS 2 BRENGT DEKSCHUIT BEHOUDEN BINNEN. Tijdens de storm van Vrijdag j.L heeft -de sleepboot „Internos 2" van den heer J. Molenaar op de ruote van Amsterdam naar de Ketelmond de motordekschuit, toebehorende aan de aannemersfirma J. Bosker van Wierin gen, welke daar hulpeloos ronddreef wegens motorschade, opgepikt en be houden in Kampen binnengehaald. „DE KRAAIEN" VERGADERDEN Vorige week hield de schaakvereni ging „De Kraaien" haar jaarvergade ring in hotel de Haan. O.m. was de bestuursverkiezing aan de orde. Herkozen werden de heren C. de Haan, W. Schuit en R. Werkho ven. Als bestuursleden werden verder gekozen de heren Holst en Houwing. Na enige discussie werd besloten het volgende seizoen met het eerste tien tal in de bondscompetitie mee te spe- f en. Voorts besloot men voor de vol gende clubcompetitie een wisselprijs beschikbaar te stellen, bestaande uit een zilveren kraai. Deze kraai zal drie maal in successie gewonnen moeten worden. Voor de lagere tientallen zal een medaille beschikbaar worden ge steld. Bij de rondvraag wilde Holst pro- paganda zien gemaakt voor de oprich ting van een jeugd-schaakclub. Deze club zal dan, onder leiding van één der spelers van „De Kraaien", bijv. op Zaterdagmiddag kunnen spelen. Be sloten werd deze zaak ter hand te ne men. Jongens van 12 tot 16 jaar kun nen zich bij het bestuur van de Kraai en opgeven. Verder zullen pogingen in het werk worden gesteld insignes te laten maken. Zaterdagavond heeft op het Kooger- eind te Den Burg, bij het monument voor de gevallenen, een indrukwekken de plechtigheid plaats gehad. De grote stoet verenigingen, die op de Groene- plaats was opgesteld maakte een rond gang over de Algem. Begraafplaats, daarna werd nabij het monument stil gehouden, werden vele bloemstuk ken geplaatst en volgde zang van het Ned. Herv. zangkoor en de RK Zangver. „Con Amore". In de middag uren waren op het Russenkerkhof bloemstukken neergelegd o.a. ook door enkele leden van de Russische ambas sade. Maandag werd het bevrijdingsfeest enigszins feestelijk gevierd, wel werden geen volks- of kinderspelen gehouden te Den Burg. met 't oog op de komende feestdagen bij het muziekconcours dat hier op Hemelvaartsdag aanvangt, doch s avonds had een concert plaats in het Park, waarna bal volgde in de verschil lende danszalen. Op de andere dorpen van ons eiland heeft men echter de ge hele dag feest gevierd. Warmenhuizen, 3 Mei 1947. Uitlof 13.30; Peen 6.607.50; Aanvoer: in Cinema de Haan vertoond worden. Iö50 kg witlof; 800 kg peen.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2