Stad m 1200 kinderen een plantje mee naar huis Helder en H.R.C. deden het uitstekend H.R.C. speelde enthousiast en won I SANATOGQI Ahrends—Helder Staatsraad Kan overleden „Excelsior" weer op de planken Opvoering van „Onder één dak" Watervogels-M.F.C. 12 Petten. Komen er al knoppen? Vernielzucht! Watervogels, Zeemacht en De Rangers stelden teleur Succes uitgesteld voor degradatie? Ook K.F.C.hij9tde vlag fi 't Zand. Voor herstettenden en %w>akken Ronde van Purmerend Voor een iets meer dan half bezette Casino-zaai gaf de onlangs her-opgerich te toneelvereniging „Excelsior" haar eerste opvoering. De keuze was gevallen op „Onder één dak" van Jan Eabrtcius en het was een sympathieke geste van „Excelsior" om de netto-opbrengst ter beschikking te stellen van het Monu mentfonds. De Casino-directie had in deze niet achter willen blijven en had de laai gratis dispinobel gesteld. Met „Onder eén dak" hadden de heren Bandera en Bruin een gelukkige keuze gedaan. Het stuk stelt geen zware psy chologische problemen aan de orde, ter wijl het toch een aantal hoofdpersonen bevat, die met hun hebbelijkheden en onhebbelijkheden een boelende en aan vaardbare historie opbouwen. De drie bedrijven spelen zich alle Mn- nen een zeer kort tijdsbestek af. Een oude boerenvrouw is gestorven en nu ontstaat binnen de kleine kring van haar nabestaanden onenigheid over de kwes tie of één der schoondochters een stadse madam" wel ter begrafenis komen mag. Later wordt heftig gedis cussieerd over het lot van den ouden vader, die toch ergens onderdak zal moeten vinden. Vader heeft twee getrouwde zoons, twee getrouwde dochters en één onge trouwde dochter, zij allen hebben hun persoonlijke visie op de zaak, getuigend van zeer verschillende karaktertrekken en karakterfouten. Ongetwijfeld is er toneeltalent nodig om dat alles op aan nemelijke wijze voor het voetlicht te brengen. In het eerste bedrijf slaagden de spe lers daarin niet voldoende. Het toch reedt vrij matte Intrigeverloop vermocht door het zwakke spel niet genoeg te boelen. In het tweede bedrijf echter, waarin de meningen scherp tegenover elkaar kwamen te staan, ging het de spelers aanmerkelijk beter af. Ze leefden zich behoorlijk in hun rollen in; er werd vlot geacteerd en ook de rolkenmz liet zoals trouwens de gehele avond het geval was niets te wensen over. Ce meeste spelers, met uitzondering van den heer C. van Straaten als Wolter en J. Bruin als de vader, waren van een zekere gedwongenheid niet vrij te plei ten. Dat geldt zelfs voor den heer W, Makelaar als de schoonzoon, die overi gens op een goede avond kan terugzien. De heer J W Vossenberg speelde zijn rol van Jacob zeer verdienstelijk. De heer J W van der Mark als de notaris speelde vrij zwak. Het was <ilet te verwonderen, dat het spel zou drijven op de heren Van Straa ten en Bruin. Zij beiden hebben zeer behoorlijke prestaties geleverd. Hun krachtige, beheerste en overtuigende spel was een voorbeeld voor de anderen, vooral voor de dames, die over het al gemeen te gedwongen acteerden. Wij ge loven echter, dat door ijverig repeteren en door het opdoen van wat meer rou tine daarin verbetering zal kunnen komen. ZEILWEDSTRIJDEN OP HET AMSTELMEER De traditie getrouw opent de water sportvereniging „H.W.N." op Hemel vaartsdag het watersportseizoen met 't hijsen van vlag en wimpel aan de vlaggemasten op het clubgebouw aan de Binnenhaven. Na dit officiële ge deelte vaart de vloot naar het Amstel- meer, waar zeilwedstrijden gehouden worden. Het bestuur rekent op de aanwezigheid van alle zeiljachten en hoopt, dat ook de motorboten mee gaan. Als Pluvius zo goed is weg te blijven, kan Hemelvaartsdag als van ouds voor onze watersporters een pret tige dag worden. MFC is er in geslaagd de beide kostbare punten uit den Helder me de te nemen. Hoewel de overwinning ten volle verdiend was heeft het ein de toch een geweldige druk op het MFC-doel gebracht, maar juist in het laatste kwartier bleek, dat achterhoe de en middenlinie van MFC volko men voor haar taak berekend waren. Vooral de twee veteranen Hooikamp en Schaap speelden een prima partij en wat hun vechtlust betreft kunnen de jongeren een voorbeeld aan hen nemen. De voorhoede bleef iets onder de maat. De wedstrijd bracht vóór de rust verwoede aanvallen der Medemblik- kers, maar die aanvallen werden over het algemeen slordig afgewerkt. Des ondanks moest er een doelpunt ko men en het was door goed doorzetten van Hermelink, dat Steeman via een W.-been kon deelpunten. Even daar na loste Stropper een hard schot, dat echter juist over de lat ging. 10 Minuten voor rust kon de W.- midvoor profiteren van een fout in de M.-achterhoede en was de stand gelijk. Na rust was er aanvankelijk het zelfde spelbeeld: verwoede attaques van MFC, maar tal van kansen, die niet benut werden. Na 20 minuten kon Winnubst een goede pass van Steeman benutten en was de stand 1—2. W. gaf zich nog lang niet ge wonnen en naarmate het einde nader de, werd de druk op het M.-doel groter. M. werd geheel in de verdedi ging teruggedrongen en keeper Groot kon enige malen op het nippertje stompend en schoppend redding brengen. In de laatste tien minuten werd het spel enigszins fors, en The- pen moest door een wond boven het t oog worden vervangen. W. drong op, en zelfs de W.-back, gevreesd om zijn keiharde kopballen kwam naar vo ren. Het mocht echter geen baat brengen en het einde kwam met een overwinning voor de geel-zwarten. Verdere uitslagen: MFC 2Andijk 3 6—1; MFC 3—Zwaagdijk 3 4—0. DVO 1—HCSV 1 2—2. GESLAAFD Bij het op T Mei JA te Alkmaar ge houden examen van de Bond van Lera ren in Stenografie Grote slaagde de heer J A v d Vliet voor het leraarsexamen Stenografie Engels. Mej. A Boer en de heer F r Veen slaagden voor het examen Steno Neder lands met een snelheid van 1M letter grepen per minuut. Voor het onlangs gehouden examen vcor het Mercurius-diploma Machine- schrijven slaagde mej M C Maters. Allen waren leerlingen van Instituut ..Mercurtus", Den Helder. WEDEROPBOUW. Met de wederopbouw van het dorp Petten wordt het nu ernst Grote hoe veelheden straatklinker* en riolerings buizen zijn reeds aangevoerd. Met de bouw van de eerste woningen is een aanvang gemaakt De materiaal- en schaftketen zijn reeds geplaatst. Mo ge dit werk met kracht ter hand worden genomen en voortgezet, zodat nog voor het komende jaargetijde de ze woningen kunnen worden betrok ken. Vrijdagmiddag om vier uur was er op de gemeente-kwekerij achter de Soem- bastraat een ware invasie van school kinderen. Bijna twaalfhonderd jongens en meisjes van de hoogste klassen van alle lagere scholen en ven het V G L O verdrongen zich voor de Ingang van de kas, waar achter het klas een exotische plantengroei lokte. Daar was het echter met om begonnen. Op een grote tafel stonden dicht tegen elkaar allemaal klei ne bloempotjes, met jonge plantjes erin gekweekt op de stadskwekerij. Begonia's, geraniums, coleus, impatiens en afrlkaantjes stonden daar, onooglijk en teer. Ieder kind kreeg zo'n potje mee naar huis. Het was een kostelijk gezicht, de kinderen onder het wakend oog van hun onderwijzers met hun buit stevig in de handen te zien vertrekken. Toen één van de Jongens op het lumtnieuze idee kwam om zijn plantje water te geven uit de grote bak, volgden ze bijna alle maal zijn voorbeeld. Menig plantje werd op een zware proef gesteld, doordat het compleet werd ondergedompeld. Dat ging natuurlijk met volmaakt goede be doelingen, zodat een enkel waarschu wend woord voldoende was om de Jon gens voorzichtiger met de plantjes te laten omgaan. „Hé Jo, moet-ie verzuipen?" bulderde een flinke knaap van twaalf jaren tegen een vriendje, dat blijkbaar geen enkele waarschuwing gehoord had en vrolijk met zijn afrtkaantje stond te poedelen. Maar gelukkig behoorden poedelaars ais deze tot de uitzonderingen. De uitreiking ging ondertussen steeds door. Een kleine kwieke Jongen In overall sjouwde de grotere potten, die de kinderen in ruil moesten inleveren. Het deed pretig aan te zien, dat al die pot ten keurig netjes schoon gemaakt waren. Ze stonden en lagen daar op de lange tafel alsof re zojuist uit de oven wsren gehaald. In een stil hoekje maakte meester Hen- derikx afspraken met alle schoolhoofden over het uur, waarop hij de school zou bezoeken om de kinderen het één en ander over de verzorging van hun plantje te vertellen. Daar zullen ze vest en zeker goed naar luisteren, want ln het najaar, wanneer alle planten ln het Museum op de tentoonstelling zullen staan, zal wor den uitgemaakt welke kinderen het best voor hun plantjes hebben gezorgd. Voor hen zullen aardige prijsjes beschikbaar zijn. Zo hebben dus nu 1100 Helder se kinde ren een plantje onder hun berusting. Ze zullen het goed verzorgen en elke dag oritisch bekijken, of het al groeit, ze zullen juichen, wanneer er knoppen zul len komen en ze zullen bedroefd grieze len, wanneer ze merken, dat een „wurm" aan de wortels knaagt.... Zouden deze kinderen wel eens tulpen plukken uit de stadsperken? Zouden ze wel eens heesters uitrukken en jonge plantjes vernielen? Misschien doen zij het niet, maar dan doen anderen het toch. Vraagt het maar aan den heer Van der Lijn, die elke dag moet opmerken, dat wéér planten zijn uitgerukt of an dere vernielingen ln de plantsoenen zijn aangericht. Wanneer zullen de mensen eens wijzer worden? En een voorbeeld gaan nemen aan deze 1200 kinderen, die elke dag belangstellend kijken of er al knoppen komen? UNTBIN DIN GS VERG ADERING „RUITEN TROEF" Op Donderdag 22 Mei a.s., des avonds 8 uur, zal in de trouwzaal van het raadhuis de ontbindingsvergadering worden gehouden van het Helderse „Ruiten Troef'-comité. Op deze ver gadering worden niet alleen de leden van het comité verwacht, maar allen die actief aan de inzameling hebben deelgenomen, zoals de leiders der op- haalploegen, de expediteurs, e.d. 3e Klasse A. Succes weerde zich uitstekend en wist zowaar van De Meer een punt te bemachtigen. Hoe den en petten af voor de Wieringers, dat wordt nog een redelijke kans, te meer daar Ahrends door Helder met 21 werd geklopt. Sportief werk van Helder en Succes is daarmede weer gebaat. Wij nemen aan, dat deze daad door de Wieringers toch wel op prijs gesteld zal worden. Het beste is dit te bewijzen in de laatste uitwedstrijd tegen Bloemendaal. Helder deed dus wat wij van hen hadden verwacht en kwam met de punten thuis. En nu nog maar even afwachten, voordat de grote strijd gaat beginnen. De Germaan en GVO deelden de punten, terwijl Bloemendaal wederom van zich deed spreken door SLTO met 60 te verslaan. Die Bloemendalers doen het toch maar goed, de tweede plaatst staat zelfs nog voor hen open, want KW is met 23 punten geëindigd (verleden week verloren met 30 van Halfweg) en Bloemendaal heeft er nu 20 met nog twee wedstrijden te spe len. 3e Klasse B. Purmersteijn verloor met 21 van Rapiditas en is dus uit geschakeld, terwijl nu nog alleen WZ de concurrent is van Kinheim. De Vel- senaren hebben nu a.s. Donderdag aan een gelijk spel genoeg tegen DEM, dat nu weer met 41 van Alw. Forward won. Dat zal nog wel even spannen in Velsen op Hemelvaartsdag. 3e Klasse C. Schoten won haar laat ste wedstrijd met 10 van Aalsmeer en mag nu tegen IW een beslissings wedstrijd spelen. Een mooie gelegen heid voor Helder haar concurrenten eens te bekijken. 3e Klasse D. HRC won van Hollan- dia in Hoorn, wat nog altijd een knap pe prestatie was. De roodhemden wa ren veel sterker en alleen de voorhoe de speelde iets te week om de uitslag bijv. 62 te doen worden. Schagen liet de kans om gelijk te komen met Hollandia en ADO voorbij gaan door met 31 te verliezen van laatstgenoemde. Dat wordt heel erg voor de S«hagenaars. Zaandijk verloor met 53 van APGS. Onderaan is het nu: Hollandia 14 8 4 7 10 Schagen 15 2 4 9 8 De tegenstanders van de degradatie- candidaat zijn de Amsterdamse vierde klassers DVAV en waarschijnlijk DCG, eveneens een Amsterdamse vierde klasser. 4e Klasse A. BKC heeft nog een overwinning nodig om de vlag te kun nen hijsen. Nu werd met 30 van N.- Niedorp gewonnen. Watervogel* verloor van MFC met 21 in een slecht gespeelde wedstrijd. Texel verloor van Grasshoppers met 10, terwijl W.waard met 32 over Oudesluis zegevierde. Schoorl won overtuigend met 50 van LSW. In de res. klasse verloor Helder 2 met 70 van Alcmaria 2. Wel waren de withemden gehandicapt door ver schillende invallers, maar een derge lijke uitslag is toch wel te erg. KFC 3 HFC 2 1—0. HRC 2 wist eindelijk een uitwed strijd te winnen, n.1. met 2—1 tegen Zilvermeeuwen 2. Ook Helder 3 deed goed werk en klopte ZFC 3 met 31. HRC 3 wilde niet achterblijven en klopte OSV 3 met dezelfde cijfers. WFC 4—VSV 3 2—3. N.H.V.B. In deze bond gebeurde er,ook weer het een en ander. De kampioen RK AFC verspeelde een punt tegen Geel zwart, n.L 1—1, en Zeemacht kwam met de kous op de kop terug van Koedijk. Het werd een 21 nederlaag. HRC 4 weert zich toch maar uitste kend. Nu weer werd van de kam- pioenscandidaat West-Frisia 3 in Enk huizen gewonnen met 3—2. Die oudjes toch. De Rangers verloren wederom, nu van Wiron, op eigen veld met 4—2 ZDH uit Den Hoorn won van Succes 3 en heeft nu goede papieren. Dat wordt a.s. Donderdag wat, nA Ran gersZDH. Voor de overige uitslagen raadplege men de uitslagen. 1 D. SVW I—Petten I 1—2; Koedijk I—Zeemacht I 2—1; Geel-Zwart I—RK AFC I 1—1. 1 C. Schagen 2—Alcmaria S Ó—0; W-- Frisia 3—HRC 4 2—3. 2 L Callantsoog I—SRC I 0—2; HRC 5Texel 2 0—6; ZAP 2Watervogels 2 31; Tex. Boys IKaagv. I 22; 3 G. Rangers I—Wiron I 24; ZDH 1Succes 3 4—0; BKC 3—'Tex. Boys 2 6—1. 3 H. Kaagv. 2—VZV 2 0—3; BKC 2 —Geel-Zwart 2 52; Petten 2DTS 4 28; Schagen 3Flevo I 14; Win kel 3Oudesluis 2 16. 4 H. Succes 4JVC 2 1—4; Kaagvo gels 3—ZAP 3 1—1; W.waard 3—Cal lantsoog 2 4—1; Wiron 2—Flevo 2 0-3. 4 L Wiron 3Succes 5 1—7; ZAP 5 —W.waard 4 0—8; Geel-Zwart 3—Pet ten 3 7—0; SRC 2- -Flevo 3 5—2. Jon. A. Helder A—ZFC A 0—1; Hol landia A—KFC A 6—0; Al km. Boys AAlcmaria A 02. Adsp. K. Wiron aJCV a 40 Adsp. M. Schagen cSucces b 22; Helder d—HRC e 0—1; HRC d—Hel der e 3—1. Vóór de aanvang van deze wedstrijd bood aanvoerder Campaynard van Ahrends bloemen aan Krab, ter ere van het behaalde kampioenschap. Hel der verschijnt met 8 invallers, voor Teecklenburg, v. Horik en de Leur waarvoor resp. Rinus Rottier, Kiese- wetter en Snijders meedoen. Over de wedstrijd het volgende; Het eerste kwartier is geheel voor Ahrends, maar door slecht schieten van de A-voorhoede blijft succes voor hen uit en in laatste instantie weet Boogaard zijn doel voor doorboring te vrijwaren. Helder komt dan enigszins los. Dorlijn probeert het met een hard schot, maar doelman Schijde is op zijn post. Als er 28 min. gespeeld zijn, wordt een aanval van Ahrends over links benut (10). 5 minuten hierna geeft Gast een fraaie pass aan Snijder, die met een hard vleugelschot Schijde kansloos passeert (11). Enkel ogen blikken later geeft Arie Rottier een goede voorzet aan z'n broer, maar diens kopbal belandt in de handen van Schijde. Na de rust is H. meteen in de aan val, maar het schot van Snijder gaat via de paal naast. H. neemt nu het heft in handen en de A.-achterhoede moet alle zeilen bijzetten om erger te voorkomen. Aan de andere zijde ont snapt het H.-doel ternauwernood aan een doorboring, maar Boogaard brengt opluchting. Een hard schot van rechts wordt weer netjes door Boogaard ge stopt. De A.-aanval heeft bepaald pech als een hard schot van hun midvoor de deklat beukt. In deze periode wordt Boogaard heftig aan de tand gevoeld, maar hij weet alle gevaar te bezwe ren. Bij een A.-aanval wordt de bal in het strafschopgebied door Kiesewet- ter met de hand bewerkt. De toege stane strafschop wordt echter naast geschoten. Meteen hierna is Helder weer weg, een aanval, voorzet van Arie Rottier, en Snijder kopt no. 2 langs Schijde, na ongeveer 30 minuten in de tweede helft. A. komt nu verwoed opzetten, maar de H.-achterhoede geeft geen krimp Wel belandt nog een hard schot van de A.-linksbuiten op de paal, maar verder dan dat brengen ze het toch niet. Scheidsrechter v. d. Weide leidde goed. Met vijf invallers moest Succes gisteren het tegen de Amsterdamse ploeg De Meer opnemen. Bij dit gelijke spel (11) is de strijd om de onderste plaats weer des te spannender geworden. Vóór de rust speelde Succes met absolute veld- meederheid en verschillende spannende momenten voor het Meer-doel waren ge vaarlijk, doch evenzovele kansen ginget vcor de voorhoede verloren. Vooral de linkervleugel verzette met Doves al? uitblinker goed werk. Een slap spel van de Succes-verdediging was de oorzaak van het eerste doelpunt. Later wist Suc ces zich echter volledig te herstellen en na de thee werden hier vele aanvallen gestopt. Na de rust was het spel ver deeld over beide linies en niet van hoog gehalte. Met een penalty, welke door de Vries werd genomen tengevolge van een handsbal binnen de beruchte lijnen, gat deze den Amsterdamsen keeper het na kijken. Aan den doelverdedlger van De Meer heeft deze ploeg veel te danken. Op keurige wijze wist hij steeds zijn doelgebied te zuiveren. Dit is de laatste wedstrijd geweest welke Succes op eigen terrein, speelde Volgende week zal een beslissende wed strijd te Bloemendaal worden gespeeld Volhouden, Succes, en de onderste plaats laten varen! lo de tweede klasse A was de S2 overwinning; van Spartaan hi Hilver sum op de club van die naam de gro te verrassing. Het lijkt er inderdaad op, alsof Spartaan de onderste plaats aan de Alkmaarse Boy* xal overlaten, Want de Boys moeeten op het A.F.C.- veld met 31 verliezen. Zij hebben nu één punt minder dan Spartaan en één wedstrijd meer gespeeld. Met nog twee wedstrijden te spelen wordt de positie van de Boy* wel précair. Aan de kop gaat de grote strijd tussen A.F.C. en Zeeburgia onvermin derd voort, met als gevaarlijke derde Z.F.C. A.F.C. heeft 26 plinten uit 18 wedstrijden, Zeeburgia 34 punten uit 17 wedstrijden en Z.F.C. 22 punten uit 17 wedstrijden. Br is dus inder daad wel spanning in de*e afdeling, soals uit de stand overduidelijk blijkt. A.F.C. 18 13 0 5 26 51—28 Zeeburgia 17 11 2 4 24 4326 Z.F.C. 17 8 6 3 32 44—28 W.-Frisia 17 8 5 4 21 45—29 H.V.C. 17 8 4 5 20 44—49 W.F.C. 17 7 4 6 18 27—32 Hilversum 17 4 5 8 13 27—37 R.C.H. 16 5 2 8 12 31—38 Kennemers 17 5 1 11 11 31—45 Spartaan 17 5 1 11 11 30—44 A. Boys 18 4 2 12 10 30—54 In de tweede klasse B heeft K.F.C. het kampioenschap behaald. De Ko- gers hebben n.1. in Culemborg de moeilijke wedstrijd tot een goed ein de gebracht en Vriendenschaar met 21 geklopt Een kranige prestatie, want zonder één enkele nederlaag komt dit niet veel voor. Men is alge meen benieuwd wat K.F.C. in de pro motiewedstrijden zal presteren. Vel sen wist T.O.G. met 41 te kloppen en Z.V.V. sloeg zowaar op eigen ter rein het sterke Volendam met 43. Hierdoor en mede door de nederlaag van 7—3, die H.B.C. tegen D.W.V. leed, Is het lot van H.B.C. bezegeld en zal zij in de promotie-degradatie-wed- strtjden o.a. tegen Alcmaria Victrix moeten uitkomen. K.F.C. Volendam W.graafsm Vr.sch. Velsen S.D.W. O.S.V. D.W.V. T.O.G. Z.V.V. H.B.C. 17 15 2 0 32 54—12 17 10 2 5 22 58—33 17 7 4 20 25—22 18 T 6 5 20 28—26 16 8 2 6 18 41—34 18 6 3 9 15 28—40 15 6 2 7 14 31—26 16 6 2 8 14 33—39 16 3 7 6 12 25—37 17 6 0 11 12 26—38 17 1 2 14 4 20—67 «ESPERANTISTEN NEMEN EEN MOTIE AAN. Het 14de congres vin de Nederlandse Esperantisten Vereniging „La Estonto Estas Nla" overwegende, dat de ontwikkeling op economisch, cultureel en politiek gebied Internationale samenwerking en coördi natie dwingend voorschrijft; van mening, dat de talenveracheiden- held een ernstige belemmering vormt voor een gezonde ontwikkeling ven de internationale betrekkingen en het ge bruik ven nationale talen geen enkele mogelijkheid biedt het talenprobleem tot een bevredigende oplossing te brengen; overwegende, dat Esperanto als neu trale internationale taal ln de praktijk ten volle haar deugdelijkheid en bruik baarheid heeft bewezen, het nationale piestige en de nationale waardigheid niet in het geding brengt en de structuur van deae taal haar toegankelijk en aan vaardbaar maakt voor alle nationali teiten; overwegende bovendien, dat een groeiend aantal staten en Internationale lichamen, gezien de behoefte aan een internationale taal en de bruikbaarheid van Esperanto voor deze functie, bereid zijn deze taal ln hun Internationale be trekkingen ln te voeren; dringt er bij de Nederlandse regering en alle betrokken Instanties op aan; 1 zhet onderwijs van Esperanto op de kweekscholen voor onderwijzend perso neel ln overweging te nemen en het on derwijs van Esperanto ln de hoogste klassen van de lagere school mogelijk te maken; 3 do mogelijkheid te onderzoeken van een Internationale conventie betreffende de aanvaarding en het gebruik van Es peranto. N B. Een gelijkluidende motie werd ook op het congres van de Federatie van Ar- b elders esperantisten aangenomen. In een van H.R.C. rustige wedstrijd is het de roodhemden gelukt de laatste wedstrijd in een overwinning om te zetten. Racing vatte deze wedstrijd nogal kalm op en dat was wel de hoofdzaak dat de zege nog lange tijd onzeker was. De roodhemden speelden in deze wedstrijd een 'classe beter voetbal en vooral Roomeijer en De Werker waren deze middag wel bijzonder op dreef. Trouwens ook Stins deed verdienstelijk werk en Westhoven kon tegen deze spelers dan ook weinig uitrichten. Vooral vóór de rust combineerde de voorhoede ook goed, alleen het juiste schot ontbrak. De eerste goal was voor H.R.C. Het was Swart, die ditmaal rechtsbuiten stond, die met een goede voorzet Nieuwstadt in staat stelde H.R.C. met een fraaie kopbal de lei ding te geven (0—1). Racing bleef 'n de aanval, maar voor het doel wilde het niet lukken, hoewel productivi teit in de rode voorhoede geen sterk wapen was. Hollandia wist het laatste kwartier het spel iets te verplaatsen en vooral Koster kreeg het moeilijk tegen de Groot, den nog steeds handigen speler van Hollandia. In deze periode liet T' ter zijn tegenstander nogal eens los en het verwonderde dan ook niet dat er nogal eens gevaar ontstond. Een maal was de Groot er weer door en was !g0on reeds gepasseerd, maar mi redde Koster uitstekend. Het was slechts uit stel, want kort hierop kreeg de Groot wederom de bal in vrije positie en nu was zijn trekbal goed afgewerkt en Schoen had geen moeite om te scoren (1—1). In de tweede helft was het echter weer H.R.C. dat de lakens uitdeelde zoals feitelijk de gehele wedstrijd. Knap samenspelend ging men steeds teD aanval en vooral de middenlinie wist de ballen goed te verplaatsen. Rij kers knalde eenmaal juist over en ook de Vries probeerde het éénmaal. Het bleef steeds n druk op de Hollandia- veste, hoewel het voor doel iets te week ging. Vrij onverwacht kreeg de Groot 'n bal toegespeeld en langs den verbluften Boon verdween de bal in dt touwen (22). Het had er veel van dat H R.C. daarop had gewacht, want Racing -m 'irect het initiatief weer over en Swart was wederom de grond legger voor het derde doelpunt. Een goede voorzet over alles heen kwam bij Rijkers, die Nieuwstadt een opgelegde kans gaf, welke ook goed benut werd (23). H.t 7. bleef het ip!*!-tief be houden, hoewel Hollandia nog wel ge vaarlijke aa vallen wist op te bouwen Met eei verdiende 3—2 overwinning kwam het en we. i de competitie dus op wa- iige wijze besloten door H R.C. De Racers hebben Juist de 50 behaald, n.1. 16 gespeeld en 16 pun ten. dyn moeiEjken lid wanneer de aete ge- is maar de kragnen1 eoo langzaam terugkomen h Sanatogen een heerlijke«ttkomaa Het is een geconcentreerd krach», gevend «oedseLidat door de zwakste maag verdragen wordt en dat de krachten aeoderaogeo doei toenemen. Ook gij kunt Ow herstel cnel Sana togen bespoedigen, Begin &j vandaag oog mee. w WATERVOGELS VERLIEST VERDIEND VAN M.F.C. MET 2—L In een wat rumoerige wedstrijd is het Watervogels niet gelukt de punten thuis te houden. Het spel van de gas ten stak ver boven dat van de Vogels uit. Vooral de achterhoede van de gas ten speelde lang niet onverdienstelijk. Bij Watervogels deed voor het eerst de ex-Atlasspeler Wijker mee, wat wel versterking gaf. Jammer was het dat vlak vóór het einde deze speler het on geluk had in plaats van de bal het hoofd van den rechtshalf van MFC te raken. Wijker ging echter geheel vrij uit want de speler van de gasten kopte te laag en kreeg zodoende een schop net onder zijn oog. Scheidsrechter Waalwijk van Doorn hebben wij ook wel eens bet»r zien fluiten. In sommige beslissingen was hij er ver naast, wat de toch al gespannen gemoederen van de spelers nu niet bepaald prettig aan deed. Over de wedstrijd het volgende: Na de aftrap zaten de gastheren al direct goed voor de goal van Watervo gels. Wij noteerden enige goede scho ten van de midvoor. De keeper van de Vogels gaf echter niet thuis. Langzaam maar zeker kwam Watervogels echter los en probeerde van alles om de eer ste goal te maken. Dit kwam echter ge heel onverwacht aan de andere kani In een schermutseling voor doel trapte de rechtsback van Watervogels m eigen doel. De gastheren waren hier echter niet door ontmoedigd en vlak vóór de rust gelukte het Schooneveidl de partijen weer op gelijke voet te brengen. Na de rust was het weer M.F.C., dat de toon aangaf. Van 't Hert hield ech ter nu zijn mond dicht en speelde» kopte en schopte in alle standen de ballen naar de voorhoede die daa» echter geen gebruik van wist te maken. Ongeveer vijftien minuten vóór het einde lukte het den midvoor van de gasten met een harde schuiver in de linker hoek den keeper te passeren en zijn club de leiding te geven. Tegen het einde gebeurde het reeds bovenge noemde incident. Het spel werd er ech ter niet beter op, herhaaldelijk werd er free-kick gemaakt en een ieder was blij toen de scheidsrechter het einde floot. Met deze verdiende overwinning heb ben de M.F.C.'ers weer twee kostbare punten binnengehaald die zij hard nodig hebben om het degradatiespook te ontlopen. Voor de tiende maal werd gister de ronde van Purmerend verreden, waar in ditmaal de professionals achter handelsmotoren reden. De uitslagen luiden: Professionals: twee ritten van 30 km: totaal klassement: 1. Cees Bakker, As- sendelft, 4 punten; 2. Klaas Ternede, Amsterdam, 5 punten; 3. H. Meester, Amsterdam; 4. C. van der Star, Den Haag; 5. J. Pronk, Heiloo. Amateurs: 100 km: 1. B. de Vries, Vlaardingen, 2 uur 41 min. 44 sec; 2. J Hennink, Alkmaar; 3. J. Krever, Duivendrecht; 4. W. Post, Amsterdam; 5. B. Sieveking, Amsterdam. PAUL ROBESON TREEDT VOORLO PIG NIET MEER OP Paul Robeson, de beroemde neger - bariton, is Vrijdagavond voor 't laatst als beroepszanger opgetreden. De vol gende twee jaar zal hij zijn tijd beste den om door het houden van voor drachten en als zanger te vechten te gen het fascisme. Donderdag is in Den Haag op 73- jarige leeftijd overleden oud-minister mr. J. B. Kan. Hij was één der popu lairste ministers, die ons land gekend heeft. In 1918 werd hij verbindingsman tus sen de regering en ex-keizer Wilhelm en van 1926 tot 1929 was mr. Kan mi nister van Binnenlandse Zaken in het kabinet-De Geer. Daarna werd hij weer secretaris-generaal en secretaris Tan verschillende staatscommissies. In 193® werd hij benoemd tot lid van de Raad van State Ook in de sportwereld is mr. Fan geen onbekende. Vrijwel naar elke tak van sport en lichaamsoefening ging zijn belangstelling uit; op dikwijls originele wijze bracht hij dit tot uiting. BÜ opening van een groot zwembad, waar- bjj verschillende officiële gasten aan wezig waren, was minister Kan plot®*? ling verdwenen. Even later kwam htl in badpak te voorschijn en met 'n fikse sprong dook hij in het water. Dat waS zijn openingsspeech.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2