Schagen is het „slachtoffer" in 3D Stad en Omgeving Zaterdagmiddag opening expositie Jaap Sax ■SSmS Het bouwrijp maken van Oud-Den Helder B.K.C. kampioen in de vierde klasse 6 Juni trekking Luva-loten Zes werken van de Bergense meester in t Sierhuis Kosten meer dan zes ton Derde en vierdeklassers Politierechter Alkmaar Gevonden en verloren voorwerpen Schietpartij in Wieringermeer berecht Breezand. Wij luisieren morgen neer- - Schilder van stilte en eenzaamheid De Bergense schildersgemeenschap telt onder haar leden velen en velerlei, ■wier verschijning de niet-artist frap peert, hetzij door een surplus van nim mer geknipt hoofdhaar, hetzij door een indrukwekkende baardgroei. Of fioor enigszins extravagante kledij óf door bet barrevoets of anderszins gaan. Aan Jaap Sax, den bekenden schilder uit dit kunstenaarscentrum, valt ech ter weinig te bezien wat de uiterlijk heden van z'n verschijning betreft, of het moest de vleermuisachtige manier zijn waarop deze opvallend lange man zich op een even opvallend hoge fiets door de nu met nachtegalengezang boordevol gevulde lanen en laantjes van Bergen voortbeweegt. Jaap Sax komt in Den Helder expo seren en dat is een bijster verheugende mededeling, omdat niet zo heel veel kunstenaars van het palet zich geroe pen voelen hun schilderijen derwaarts te zenden. Den Helder is nu eenmaal, waarom het te verbloemen, niet bijster „en vogue" onder het schildersgilde en men neemt min of meer als axioma aan dat „dóór" toch geen belangstelling voor culturele zaken bestaat. Of dit verwijt terecht of ten onrechte gedaan wordt, mag de Helderse bevolking zelf uitmaken. Jaap Sax zal dus exposeren in onze stad. En wel in het Sierhuis aan de Sluisdijkstraat, welks eigenaar, de heer Kwast, de laatste tijd blijk geeft van evenveel voortvarendheid als goede smaak waar het betreft het tentoon stellen van werk van plaatselijke en van buiten komende kunstenaars. Men zou over het werk van Jaap Sax diverse kolommen kunnen vol schrijven. Men kan het gaan belichten uit artistiek-critisch oogpunt, doch het is altijd beter en verstandiger dit werk zélf te gaan zien en zélf z'n oordeel te vormen, omdat het zien van schilde rijen altijd een bijster subjectieve on derneming is. Ter oriëntering zij megedeeld dat van a.s. Zaterdagmiddag af 'n zestal stuk ken van Jaap Sax te bezichtigen zijn, die eigenlijk stuk voor stuk een der facetten van Sax' kunst weergeven. Daar is het imponerende grote doek „Kust IJselmeer", hetwelk een brok strand, grenzend aan de wijdheid van de zee, geeft. Een schilderij, in '46 vol tooid, dat een markante rust ademt en waarvan de voorgrond, het strandje, de eindeloosheid van de zee, haar uni versaliteit, in hoge mate suggereert. Een geheel ander genre vertegen woordigen de beide kleine stukken, „Stal" en „De Deur". Speciaal op dit laatste doekje vestigen wij de aan dacht, omdat het in zijn soort van een opvallende sfeer is. Voorts het doek van de in het ijs ingevroren tjalken, „Stadsbuitenkant" en het uitzonderlijk goed geslaagde „Blauw pannetje". Zoals wij reeds berichtten wordt over 2 weken het voornaamste werk van Jaap Sax in een grote expositie in kunstzaal Boendermaker te Bergen tesaamgebracht, hetgeen één der rede nen was dat slechts een zo beperkte keuze gedaan kon worden uit het be schikbare materiaal. Dit zestal doeken zal echter een ruimschoots voldoende inzicht geven in het talent van dezen Bergensen meester. Jaap Sax, Amsterdammer van ge boorte, stamt van moederszijde uit de bekende schildersfamilie Koekoek en heeft geheel door zelfstudie zijn talent gecultiveerd. Geruime tijd werkte hij in Laren om in 1936 naar Bergen te komen. Ook in Blaricum heeft hij ge schilderd en wel tezamen met de schilders Leo Gestel en Koeman. Hij schilderde, behalve in Bergen, daar voor ook nog in België en Limburg. Het karakter van zijn werk heeft in de loop der jaren een opvallende wij ziging ondergaan. Na aanvankelijk uit gesproken impressionistisch geschil derd te hebben, wijzigde zich dit werk later in een sfeer, waarvan beschou welijkheid de voornaamste en karakte ristiekste eigenschap was. Opvallend zijn de grijze kleuren en tinten, die men op vrijwel al zijn schilderijen aan treft en die doorgaans domineren. Jaap Sax poogt de stilte, de verdroomde eenzaamheid, weer te geven en hij doet dit zonder een enkel „isme", zonder een enkel vertoon ook van intellectualisme Hij zoekt zijn onderwerpen veelal ge durende de uren waarop de nacht over gaat in de dag, of in het stille avond uur, waarop de schaduwen van de ko mende duisternis zich reeds manifesteren tussen het wijkend licht van de dag. En wat hij schildert heeft steeds minder van 'n luchtig en speels kleurgetover en steeds méér de strenge horizontale en verticale streken, waar mee hij een zeer bewust gesteld doel poogt te bereiken. Doch men ga dit zelf zien, a.s. Zater dag en de daarop volgende dagen, en men late deze kunst in zich doordrin gen. Want hij is dit overwaard en niet iedere dag wordt aan 't Marsdiep de ge legenheid geboden van dergelijk, op zulk hoog plan staand werk. kennis te nemen. Anthony van Kampen. RAADSVERGADERING OP DINSDAG 30 MEI De gemeenteraad van Den Helder zal op Dinsdag 20 Mei a.s., des avonds 8 uur, ten raadhuize bijeenkomen. De agenda vermeldt onder meer: Voorstel tot het verlenen van medewe-- kmg op het verzoek van het bestuur van de Helderse Schoolvereniging voor de aanschaffing van leerboekjes ten behoeve van de Comeniusschool. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een credlet voor het draineren van en het maken van twee kleedkamers op het terrein voor lichamelijke oefening aan de Meeuwenstraat. Voorstel tót het beschikbaar stellen van een crediet voor het Inrichten van een aula in het dienstgebouw van de Alge mene Begraafplaats. Voorstel tot het verlenen van cifcdieten voor de aankoop van materialen voor het bouwrijp maken van de gronden in net wederopbouwpian „Oud Den Helderen voor de uitvoering van bestratings- en rioleringswerken, en het aanleggen van ges- en waterleidingen, electriciteitskabels enz. in de tot dit plan behorende gron den, gelegen ten Westen van de Konings weg en ten Zuiden van de Fortweg. Voorstel tot het benoemen van een on derwijzer aan de Openbare Lagere School nu. 14. De voordracht luidt als volgt: 1 B F Verfaille, tijdelijk onderwijzer aan de openbare lagere school no. 14; 2. 3 Bonte, tijdelijk onderwijzer te Anna Pau- lowna; 3. C Zuurmond, onderwijzer te Wteringen. H.R.C. n WON DE DERiSY. Overtuigende S1 zege! In de morgenuren speelden H.R.C. II en Helder III gistermorgen de returnwedstrijd. Ook ditmaal won H.B-C. en in tegenstelling mét de eerste wedstrijd was de overwinning nu wel verdiend. Bij H R.C. zagen we enkele nieuwe gezichten, n.1. Hart en Snijders van Atlas. Hoewel de eerste nog wat on wennig deed, speelde vooral Snijders een goede wedstrijd. Dijkshoorn ver dedigde het doel en deed dit op su blieme wijze. Ook Selderbeek deed nog goede dingen. De jeugdige Siersma liet ons bij momenten genie ten en vooral het schieten wordt steeds beter van hem. Bij Helder speelde Brouwer een be hoorlijke midhalfpartij, terwijl zijn broer zich kranig weerde op de rechtsachterplaats. Kwinkelenberg vertolkte een goede half-partij. In de voorhoede waren weinig spelers met aanleg, zodat het alleen van den doorzetter Jansen moest komen, die echter goed geschaduwd werd. Scheidsrechter Cohen bleek een mislukking te zijn. Wanneer een spe ler zijn hand opstak voor een ver meende overtreding floot hij en dus begrijpelijk veelal verkeerd. Voetballers zijn nu éénmaal mensen, die gauw iets „menen" te constateren. Het was dan ook niet zijn verdienste, dat het geen ruwe wedstrijd werd. Wij brengen in dit verband hulde aan de spelers. H.R.C. had met de rust een 20 voorsprong, ontstaan uit een onbe duidend „rollertje" van Hart en een goed schot van Ramler. In de tweede helft bracht Siersma met een magnifieke kopbal de stand 0p 3o. Jansen bracht met een ferm schot de stand op 31. Eén der Helder-achterspelers schoot in eigen doel, waarna Hart na fraai werk van Ramler de stand op 51 bracht. Wanneer het wederopbouwpian „Oud Den Helder" door het CoUege van Al gemene Commissarissen voor de We deropbouw zal zijn vastgesteld, dient te worden overgegaan tot het eigenlijk bouwrijp maken van de in dit plan be grepen gronden. Deze werkzaamheden bestaan in het uitvoeren van bestra tings- en rioleringswerken en het aan- ieggen van gas- en waterleidingen, electriciteitskabels. straatverlichting, e.d. In verband met de zeer lange lever tijden, is het noodzakelijk gebleken, de daarvoor nodige materialen reeds thans te bestellen. Blijkens de door den Directeur van Openbare Werken en den Directeur der Water- en Lichtbedrijven verstrekte op gaven, zullen voor het aankopen van deze materialen de volgende bedragen benodigd zijn: voor bestratings- en rioleringsmaterialen pl.m. 330.500; voor gas- en waterleidingen, electrici teitskabels. straatverlichting 254.500; in totaal rond 585.000 Aangenomen wordt, dat het gedeelte an het wederopbouwolan „Oud Den Helder", ten westen van de Konings weg en ten zuiden van de Fortweg, on gewijzigd zal worden vastgesteld. Op dat zo spoedig mogelijk met de bouw van woningen in dit gedeelte zal kun nen worden aangevangen, is het wen selijk om, zodra ook overigens de be letselen daarvoor zullen zijn opgehe ven, binnenkort reeds met het bouw rijp maken van de aldaar gelegen gronden te beginnen. Gisteren zijn wij weer wat dichter gekomen bij het einde van het voetbal seizoen 1946-1947 en het is in dat ver band verheugend dat wij een nieuwe Kampioen in ons rayon kunnen begroe ten, n.1. B.K.C. De Poldersen kwamen met een 31-overwinning thuis uit Oudesluis en wij feliciteren de mannen van Van Wees van harte met dit re sultaat. Het is vanzelfsprekend een groot feest geweest in de polder en het was dus een ware afleiding van de weken van intense spanning. 3 A. De Meer won met 52 van Bloemendaal en G.V.O. hield Halfweg er onder met 31. De Germaf-n en S.l, T.O. deelden de punten, hoewel de punten hier niet meer van belang waren. Voor Succes wordt het dus a.s. Zondag een heel belangrijke strijd tegen Bloemendaal uit. 3 B. De wedstrijd KinheimD.E.M. v.erd om onbegrijpelijke redenen uit gesteld. Over rekken van het seizoen gesproken. V.V.Z. bleef in the running met een 1O-overwinning op Always Forward. Onderling is deze stand nu: Kinheim 17 10 5 2 25 V.V.Z. 17 10 3 4 23 3 D. Hollandia kwam met een 41- Delicten uit Den Helder en omge ving vormden Woensdag j.1. de hoofd schotel van de zitting van den Alk- maarsen Politierechter. ZWARE STRAF VOOR BERUCHT ZWARTHANDELAAR. In de middagzitting stond de be ruchte Helderse zwarthandelaar B. te recht. Ditmaal betrof het zwart var kensvlees, dat B. van L. uit Schagen gekocht had en drie kilo gesmolten vet, die ook op andere dan geoorloofde wijze verhandeld waren. De officier deelde mede, dat verd. reeds acht maal voor soortgelijke delicten veroordeeld werd! Bovendien vond hij het zeer brutaal, dat B. de treurige moed had gehad op de dag, dat hij voor het ene feit een dagvaarding ontving, meteen weer een overtreding te begaan. Het geduld van de justitie was nu uitgeput. B. is vaak genoeg gewaarschuwd door de Helderse politie. Tenslotte wees de officier er op, dat B. het zwart ver diende geld niet voor zijn gezin ge bruikte doch in café's e.d. verbraste. Hij leeft vrolijk ten koste van de ge meenschap. Daarom eiste de officier 6 maanden gevangenisstraf en daarna plaatsing in een Rijkswerkinrichting voor de tijd van een jaar. Mr. Winkel, die B. verdedigde, ves tigde de aandacht van den politierech ter op de zekerheidstelling van f 2500. die B. aan de belasting moest betalen. Daardoor werd hij gedwongen door te gaan met zwarthandelen. Ir- verband met verd.'s gezin verzocht pleiter een iets gematigder straf, die volgens hem hetzelfde resultaat zou hebben. De politierechter vond dat B. maar eerder aan zijn gezin had moeten den ken. B. is een hardnekkige zwarte Piet die van 1941 af voortdurend met den rechter in aanraking is geweest. De uitspraak luidde 4 maanden plus één jaar Rijkswerkinrichting. H. J. L., uit Schagen, had een var ken geslacht en dit aan B. verkocht. De officier eiste 4 maanden met aftrek. Pleiter, mr. Buers. concludeerde uit de prijs, dat het hier geen zwarte handel betrof, eigenlijk was het de be doeling geweest het varken, dat L. zelf had opgefokt, voor eigen gebruik te slachten. Gezien het blanco strafregis ter verzocht mr. Buers den politie- ter om clementie voor dezen verdachte. L. kreeg drie maanden met aftrek D. v. W., uit Den Helder, die van B. komen 15 kilo varkensvlees had gekocht, werd overwinning thuis uit Amsterdam, be haald op A.P.G.S. en handhaafde zich daarmede in de derde klasse. Schagen kwam door dit resultaat nu definitief onderaan en zal zich .straks tegen J.O.S. en D.C.G. te verdedigen hebben. Wij hebben echter vertrouwen in Schagen dat zij dit nog zullen redden. Alc. Victrix 16 12 3 1 27 O. V. V. O. 15 7 4 4 18 H R. C. 16 6 4 6 16 W. M. S 16 8 0 8 16 A. P. G. S. 16 6 4 6 16 Zaandijk 14 5 4 5 14 A. D. O 15 5 2 8 12 Hollandia 15 4 4 7 12 Schagen 15 2 4 9 8 door den politierechter tot f 100 subs. 60 dagen veroordeeld. De officier, die in W. één van de satellieten van B. zag, had 1 mnd plus verbeurdverkla ring geëist, hij deed daarom geen af stand van het recht op hoger beroep. BANDEN UIT ENGELAND. De Helderse melkboer C. H. B., die vervolgens terecht stond, had vier rij wielbanden gekocht van den kwartier meester der Kon. Marine, B. Deze had de banden in Engeland gekocht en voor dezelfde prijs aan B. doorgegeven. B. wilde de banden voor zijn carrier gebruiken. Daar ze echter niet pasten, had hij ze na tevergeefs gepoogd te hebben ze te ruilen, met f 2.50 winst weer verkocht aan 'n kennis in Bree- zand. De officier vond het een ernstige zaak, vooral uit deviezen-oogpunt be keken. Hij eiste f 100 boete of 60 dagen hechtenis en tevens verbeurdverklaring van de banden. Pleiter, mr. Jonker, zag het geval heel anders. Ten tijde van bovenge noemde transacties deed de gehele Hel derse bevolking van hoog tot laag mee aan deze privé-handel met het buiten land; men zag daar destijds geen kwaad in. En trouwens, waarom zou het Concertgebouworkest wél fietsen mogen invoeren als de landarbeiders in de Wieringermeer nog zonder zitten? Nu is er van marine-zijde een stokje voor gestoken, toentertijd vond men het invoeren van goederen uit Enge land niet onmaatschappelijk. B. is vol komen te goeder trouw geweest. De officier repliceerde, dat als deze dingen in Den Helder inderdaad een omvang hebben aangenomen als ver dediger zei, er een voorbeeld nodig was. Mr. Jonker vond een strenge straf nu mosterd na de maaltijd. De politierechter, vonnis wijzend, concludeerde tot vrijspraak, daar hier eigenlijk geen sprake was van koop of verkoop. VERDERE UITSPRAKEN. H. v. d. H,. uit Callantsoog, had clandestien 'n varken geslacht: f 75 of 40 dagen plus verbeurdverklaring. A. G„ uit Den Helder, kocht 38 pak jes shag in Bergen op Zoom: f 100 of 60 dagen; de shag werd verbeurd ver klaard. L.M., uit Anna Paulowna, kwam 2614 rantsoenen tabak tekort, omdat hij zijn personeel elke week extra tabak ver strekte: f 250 of 75 dagen. 4 A. B.K.C. heeft dus de kampioens- vlag gehesen, waarover wij hierboven reeds het een en ander schreven. On deraan is de spanning echter in hevig heid toegenomen. Zowel M.F.C. als N.- Niedorp behaalde puntenwinst en Oudesluis zit nu lelijk in de verdruk king. M.F.C. speelde 22 tegen Schoorl en De Grasshoppers en Watervogels be haalden een zelfde resultaat. De Hel- dersen spelen uit blijkbaar beter dan thuis. J.V.C. stond tegen Texel met 31 achter, maar speelde in de tweede helft veel beter en wist zowaar nog een punt uit het vuur te slepen. De Julianadorpers redden het waarschijn lijk nog. B. K. C 17 14 3 0 31 16 8 4 4 20 Grashoppers 15 8 3 4 19 18 7 5 6 19 Watervogels 16 7 4 5 18 Wieringerwaard 15 7 2 6 16 M. F. C 16 3 5 8 11 J. V. C 17 3 5 9 11 N. Niedorp 17 4 2 11 10 17 4 2 11 10 In de res. klasse ging Helder 2 weer van het goede pad af en verloor van BI Wit 4 met 2—0. H.R.C. 2 hield Hel der 3 met 51 er onder. Alcmaria 2, dat inmiddels al kampioen is van de res. 2e klasse C. speelde nu 00 tegen K.F.C. 3. Z.V.V. 2—W.S.V. 2 2—0 en K.F.C. 4Zilvermeeuwen 2 32. N.H.V.B. 1D: ZAP—SVW 2—2; Geel Zwart— Petten 24; Zeemacht—VZV 35. Res. Ie: A. Boys 3Schagen 2 22; DTS 2West-Frisia 3 22. 21: KaagvogelsSRC 1—2; HRC 5 Tex. Boys uitgesteld; Texel 2— ZAP 2 50; Call'oogWatervogels 2 7—1. 3 G: RangersZDH 41; Succes 3 Tex. Boys 2 uitgesteld. 3H: VZV 2Kaagvogels 2 1—1; Petten 2Schagen 3 54; BKC 2—DTS 4 70; FlevoGeel Zwart 2 uitgest. 4 G: Con Zelo 2Schoorl 3 (Schoorl 3 teruggetrokken); LSW 3—HolL T 2 2—2. 4H: Wiron 2—Succes 4 1—4; W'waard 3ZAP 3 40; JVC 2—Watervo gels 3 21; Flevo 2Call'oog 2 04. 41: Wiron 3—Flevo 3 2—1; Succes 5— ZAP 4 2—0; Petten 3—ZAP 5 0—2; W'waard 4—Kaagvogels 4 3—2; SRC 2Geel Zwart 3 51. Jun A: Helder aAlkm. Boys a 50; HRC aWest-Frisia a 0—4. Adsp. H: DTS a—Schagen a 2—3. Adsp. K: Helder B—JVC a 4—0; HRC bSucces a 011. Adsp. L: Kaagvogels aBKC a 00: Winkel aSchagen b uitgesteld; Petten aN.Niedorp a 10. L: Winkel bKaagvogels b 13; Flevo aOudesluis a 21. M; Helder dSucces b 20 HRC d HRC c uitgesteld. U SRC aVZV a 5—-0: Vios a -Hug<~ Boysc a 2—2. De kosten, verbonden aan de uitvoe ring hiervan (met uitzondering dus van de materiaalkosten, welke in het hiervóór genoemde bedrag van f 585.000 zijn begrepen), zijn door den Directeur van Openbare Werken en den Directeur der Water- en Lichtbedrij ven. elk voor zoveel hun dienst aan gaat, geraamd op 34.375,50 en t 14.371,73. In totaal zal hiermede der halve een bedrag van 48.747,23 of rond 50.000 zijn gemoeid. De stadsriolering. In voorbereiding is een plan tot verbetering en uitbreiding der stadsriolering en de bouw van een installatie voor het zuiveren van afvalwater. Bij de uitvoering van de hierboven bedoelde rioleringswer ken in de gronden gelegen ten wes ten van de Koningsweg en ten zui den van de Fortweg, dient uiter aard reeds met dit plan rekening te worden gehouden. Dit geldt even zeer ten aanzien van de riolerings materialen. Overigens zullen, voor zover mogelijk, bestratlngsmateri- Llen. afkomstig uit Oud Den Helder, worden verwerkt. De trottoirs zul len eerst na de voltooiing der wo- n.ngen worden aangelegd. B. en W. stellen aan de raad voor, de bovengenoemde bedragen van 585.000 en 50.000 beschikbaar te stellen. Aangezien deze uitgaven moe ten worden gedaan voor de uitvoering van het wederopbouwpian „Oud Den Helder" mag worden verwacht, dat daarin door het Rijk voor 90 zal worden bijgedragen. Gevonden: Portemonnaie, jon gensrijwiel, plusfour, 2 zilverbonnen, res.wiel auto, meisjesmantel, knipmes, hoofddoek (plastic), dameshorloge armband, hangertje met kruisje, num merplaat HZ 91840, portemonnaie, wagenkleedje, 1 kinderportemonnaie, 1 schakelarmband, 1 kinderportemon naie, kinder jasje, actetas, stuk zeep, zakje sigaren, broekje met gymschoe nen, kinderarmbandje, veldfles, tasje, damesrijwiel, portemonnaie. Verloren: Blauw geruite wollen das, br. lederen actetas, kinderporte monnaie, inh. 3, broche, portemon naie, inh. 25, kinderbaret, autoped, bruine portefeuille, inh. 200, bruin kinderbroekje, led. port., inh. 3 en distr. bescheiden. 1 grijze pet en blauwe das, 1 schooltas met schoolbehoeften, portemonnaie, inh. 0.30, 2 schoenen' bonnen, damesportemonnaie, inh. 10, portemonnaie, inh. 11 en tabaksbon, zilv. kettinkje met collier, damesport., inh. 25 en gecomb. tabakskaart, loon zakje marinewerf no. 3298, donkerbl damesvest. Komen aanlopen: een jonge haan. Weggelopen: bruin hondje. Inlichtingen op het Hoofdbureau van Politie. EVANGELISATIE VIJZELSTRAAT. Zaterdag en Zondag a.s. hoopt in het gebouw van de Evangelisatie Vij zelstraat te spreken de in Overijsel en Gelderland zeer bekende evangelist W. J. Meister uit Deventer. De bijeen komsten, die vrij toegankelijk zijn, worden gehouden Zaterdagavond om 8 uur en Zondag om 's morgens 10 uur, 's middags 4 uur en 's avonds kalf acht. HELDER 2 VERLIEST MET 2—0. Het is Helder 2 niet mogen gelukken om van BI. Wit 4 te winnen. De Wit jakken waren wel het grootste gedeelte van de wedstrijd in de meerderheid maar voor doel was het steeds mis, ter wijl ook de doelman van de Amster dammers uit het goede hout was sneden en succes voor de witjakken de weg stond. Eerst 10 minuten voor het einde wisten de Amsterdammers met twee doelpunten in 2 minuten tijd de zege veilig te stellen, daarmede de punten nee naar Amsterdam nemend. Helder I is nu met 16 punten geëindigd en hoe wel het een veel beter resultaat is ge worden dan verleden jaar, toen men onderaan eindigde, valt dit resultaat na het goede begin toch enigszins tegen. Het volgende seizoen maar weer beter. TE. MOET 7M MAAR PHo*v*K, 18 Mei 1920 werd er een 1t[_ vereniging in Den Helder Het was H.R.C.! In het verlê<ta„ de geboortedag steeds om en rwibÉ'iv! juiste datum gevierd. Tijdens ak-jT log moest daar, door omstandiainK van worden afgeweken. Nu alles %eh' tnv In nrtvm n Ia Urn ter meer in normale banen wordt, heeft de v.v. H.R.C. ook haT jaarlijkse feestavond in ere hersteld Het wordt een bijzondere feeste*^' Bijzonder, omdat H.R.C. in de komen de periode weer de geest vaardig m maken voor een topprestatie in w volgend jaar. Toen het 25-jarig staan gevierd werd, is datzelfde feegj ook een waardige stimulans geween voor een uitstekend seizoen, waarbü H.R.C. I en II beide kampioen wer- den. Men slaagde er toen niet in het begeerde 2e klasserschap te behalen en deze teleurstelling vond haar terugslag in het afgelopen seizoen. Wij voelen nu aan alles, dat Racing weer hechter aaneensluit. De prikkel is aanwezig om het volgend seizoen iets „groots" te verrichten. Verheu- gend is het daarom, dat de prestatie, in de laatste weken in stagende zijn. En wat meer zegt: H.R.C. speelt momenteel goed voetbal. Mr. Leavy, de onvermoeide Engelse coach, krijgt weer eer van zijn werk. Rood-wit, laat deze hechte band op Zaterdag 17 en op Zondag 18 Met nog eens tot uiting komen in Casino. De eigen toneel-groep zal de beide avonden verzorgen en mensen als Boersema, Sieders, Adri v. d. Beidt e.a. hebben reeds genoeg naam g6. maakt om bij voorbaat iets goeds te doen verwachten. De Racing acroba ten-groep treedt weer op en vanself. sprekend Boot en v. d. Sande. Wfl twijfelen er niet aan of belde avonden zullen slagen, maar wü ho pen tevens, dat de feestavond van het 27-jarig bestaan het laatste feest aal zijn van H.R.C. als derde-klaseer. De revue, die opgevoerd wordt, heet: „Je moet ze maar proeven". Dat het de aanwezigen goed moge sma ken. ge in Voor het bijzonder gerechtshof stond Woensdag j.1. terecht de 45- jarige voormalige rottenleider der landwacht, de Bergenaar E. R. In Augustus had hij bij een huiszoeking in de Wieringermeer jacht gemaakt op een boerenarbeider, C. Hoogendijk, en hem, toen deze vluchtte, door de benen geschoten. De verdediger be toogde, dat verdachte na het gebeur de zijn spijt had betuigd tegenover zijn slachtoffer. De uitspraak volgt op 27 Mei a.s. SCHAGER MARKTBERICHT. 11 paarden f 400—f 1300; 12 pinken f 225—f 265; 4 stieren (Centrale); 127 magere geldekoeien f 400—f 550; 4 vette geldekoeien (Centrale); 30 kalf- koeien f 550—f 750; 3 pinken (Centrale)- 5 graskalveren (Centrale); 185 nuch tere kalveren (Centrale); 30 magere schapen f 85—f 110; 89 overhouders 55f 85; 88 lammeren f 25f 35; 3 bokken en geiten f 5—f 40; 26 biggen f 30f 60; 29 konijnen f 8—f 13- 97 kippen f 7.50—f 11. WEKELIJKSE BLOEMEN TENTOONSTELLING. Ook Zaterdag en Zondag was een uitgebreide collectie afgesneden bloe men tentoongesteld. De narcissen had den nu ongeveer alle plaats moeten maken voor het hoofdgewas van Bree zand, de tulp. Een lust voor het oog dat rood, geel, oranje en nog vele andere kleuren. Zaterdag 17 en Zondag 18 Mei is de laatste, de grootste tentoonstelling, waarop ook jonge en a.s. kwekers met een eigen stand zullen uitkomen. De heer P. Komen, voorzitter van de afdeling van de Alg. Ver. v. Bloem bollencultuur, zal deze tentoonstelling Zaterdagmiddag om 4 uur openen. Daarna zal ieder in de gelegenheid zijn het moois te bezichtigen. Zondag gaan de deuren 's morgens om half twaalf open. Men verzuime niet een bezoek aan deze laatste tentoonstelling te brengen. De campagne voor de Luva-verlo. ting gaat naar wens. Evenals vóór da oorlog doet het organiserend comitéy „De Koninklijke Nederlandse Vereni ging voor Luchtvaart", alles, om in korte tijd de gehele verloting te doen slagen. De laatst gehouden verloting in 1940 verliep in enkele weken, ook thans ic 1947, zal de Luva-verloting binnen zeer korte tijd trekken. De datum is bepaald op 6 Juni a.s. De trekking zal in het openbaar plaats vinden in het Notarishuis te 's-Gravenhage ten over staan van de H.H. notarissen J. C. J. Waldorp, L. W. A. Duynstee, J.L. Neu teboom. De trekkingslijsten zullen dan direct disponibel zijn voor het publiek. Hilversum I, 301 M. geeft nieuWÜ om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. V.A.R.A.1 7.30 Muziek bij het ontbijt. 8.18 Lich te morgenklanken. 9.15 Orkestwer ken. 10.00 V.P.R.O.: Morgenwijding. V.A.R.A.: 1020 Radio feuilleton 11-08 Voor de arbeiders in de continubedrij' ven. 12.00 AmerikaansEngels dans* programma. 1.30 Vaudeville-orkest. 2.45 Tentoonstelling bloemenpracht. 3.30 Van Boek tot Boek. 3.45 Jan Vo gel en zijn accordeonorkest 4.30 Rondvlucht boven Europa. 5.30 Om efl nabij de twintig. 6.15 Hildegards zingt met orkest. 7.00 Viool en piano- V.P.R.O.: 7.30 Voor de jongeren. V.A.R.A.: 8.05 Dingen van de dag. 8.15 Omroeporkest 9.30 Dodenhui». 10.00 Gevarieerd programma. 11.1* Hobbyhoek. 11.30 Nachtvoorstelling. Hilversum n, 415 M. geeft nieuW» om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. K-R-O 7.15 Ochtendgymnastiek. 8.15 PI0* de dag. 9.05 Gevarieerd morgencon* eert. 10.00 Klein, klein kleutertje. 10.30 Jong en oud zingt11.0® Zonnebloem. 12.03 Orgelspel ld® toneelkijker. 2.30 Filmkwartier. 3W Jongeren, trekt er op uit. 3.15 Pe|) tantenconcert 4.00 Bekende tenore" zingen. 5.00 De Wigwam. 6.30 B1»' lo Bill, de held van het wilde West®"" 7.45 De minister van Wedepopb^'jJ spreekt. 8.05 De gewone man...— Wie weet, hoe deze plaat he«t? Lichtbaken. 9.00 Negen heit d* 10.00 gr.pl. 11.15 Vaders daghoe*' 11.20 Kamermuziek van BeettioveC'

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2