Brandweerwedstrijden Kring Den Heidei Schulte wint zes-provinciën-koers l Helder liep tweemaal achter stand in Stad w Omqemng. Lakeman op de tweede plaats Schager Brandweer nu. 1 Helderse beroepskern tweede Dr. E. Loesberg. f Texel Bui^erlijke Stand 33 resultaat tegen Kinheim Watervogel® deed liaar plicht Op de Zaterdagmiddag te Sc hagen gehouden kringwedstrijden, waaraan door twaalf brandweerploegen uit de kop van Noord-Holland werd deelge nomen, behaalde de beroepakern van de Helderse brandweer de tweede prge. De Sehager brandweerlieden sleepten met één van hun beide ploegen de eerste prijs in de wacht, terwijl de Helderse groep, die was samenge steld uit personeel van de gemeentebedrijven, de derde prijs behaalde. Op de dMrictswedstrijden, die op Zaterdag S Juli aa. te Zaandam worden ge houden. zal dus de kring Den Helder worden vertegenwoordigd door de ploegen Schagen I en Den Helder L In het Herenboe werd de vreedzame strijd gestreden, ditmaal niet tegen het vuur, maar tussen de brandweercorp sen onderling. Het accent viel bij deze wedstrijden meer dan de vorige maal op brandweer-technische punten, zoals het snel uitrukken, het vlo* en zonder knikken uitrollen der slangen, het juist aankoppelen, het op tijd aanvoeren van het bluswater en het goed richten van de straal, kortom op het snel en correct optreden, teneinde zo spoedig mogelijk met zo min mogelijk slijtage van het materiaal een brand te kunnen aangrijpen. De deelnemers waren ten gemeente- huize door burgemeester W. J. Wog- num ontvangen, die allen welkom heette, in het bijzonder de juryleden, de burgemeesters Baken van Winkelen Correljé van Callantsoog, en den kring commandant, den heer K. Rijpma van Den Helder. In hotel Igesz vond daar na de loting plaats. De Helderse politie- brandweer trok nummer 1, de Hel derse beroepskern nummer 2. Later zou blijken, dat het spreekwoord „lest best" ook tijdens deze wedstrijden zou gelden. Niet alleen dat de later aan de beurt zijnde groepen zich aan hun voorgangers konden oriënteren, maar ook nam de druk op de waterleiding na de tweede helft merkbaar toe. Dat had natuurlijk ook andersom het geval kunnen zijn, en daarom had het onzes inziens aanbeveling verdiend, wan neer men de druk op het water met behuln van een motorspuit constant had gehouden. Brandweertechniek. De opdracht was, om vanaf het startpunt zo snel mogelijk naar een reeds aangebrachte standpijp te gaan, de slangen uit te leggen, een denkbeeldige sloot te passeren, en van een afstand van negen meter water te geven naar een houten schutting. De straal moest zodanig gericht worden, dat een houten plankje achter 'n negen centimeter grote opening werd-omvergespoten. De gehele handeling werd eerst ge demonstreerd door de twaalfde deelnemer, de groep Wieringer- meer II. Toen was het de beurt aan de Helderse politie, die de opdracht uitvoerde in 2 minuten en 59 seconden. Voor ge maakte fouten kwamen er 54 straf- seconden bij, zodat de totale tijd be droeg 3 minuten 53 seconden. De Hel derse beroepskern, als nummer twee, ging keurig van start. Het water werd reeds tot de slangen toegelaten, wan neer de koppeling nog niet was ge schied. Hierdoor ging zo weinig moge lijk tijd nqet wachten verloren. De ge maakte tija was 2 minuten 4 seconden, met inbegrip van de strafseconden 2 minuten 46 seconden. De ploeg van de gemeente maakte de tijd van 2 minu ten 4 seconden, met inbegrip van de strafseconden 2 minuten 49 seconden. Het feit. dat deze groep als nummer 10 uitkwam, dus toen de druk op de waterleiding mer baar was gestegen, was hier niet vreemd aan. De groep Schagen I. uitkomende als nummer 11. maakte de tijd van 1 mi nuut 53 seconden plus 30 strafseconden. De totale uitslagen luiden als volgt. We vermelden de deelnemers in de volgorde der gemaakte tijden. Tussen haakjes zijn achter de n -n der groe pen de starnummers g< atst: 1. Schagen I (tl). 1.53 minuut plus 30 strafseconden. totaal 2.23 minuut. 2. Helder I (2). 2.04 minuut nlus 42 st*-fs"conden. totaal 2 46 minuut^ 3. Den Helder III (10). 2.04 minuut plus 45 strafseconden. totaal 2.49 min. 4. Wierlngermeer II (12). 2.07 mi nuut, 51 strafseconden, totaal 2.58 min. 5. Wieringermeer I <3), 2.42 minuut, 33 strafseconden, totaal 3.12 minuut. 6. Texel (5), 2.31 minuut, 57 straf seconden, totaal 3.28 minuut 7. Schagen n (8), 2.25 minuut 84 strafseconden, totaal 3.49 minuut. 8. Anna Paulowna I (7), 2.36 mi nuut, 75 strafseconden, totaal 3.51 mi nuut 9. Den Helder II (1), 2.59 minuut, 54 strafseconden, totaal 3.53 minuut 10. Schagerbrug (6), 2.34 minuut, 90 strafseconden, totaal 4.04 minuut. 11. Winkel (4), 3.07 minuut, 111 strafseconden. totaal 4.58 minut. 12. Anna Paulowna II (9), 4.12 mi nuut, 69 strafseconden, totaal 5.21 min. Met ontroering zullen vele stadge noten kennis nemen van het plotse ling overlijden van dokter Loesberg. Zaterdag nog nam hij zijn practijk normaal waar. Wel was hij die avond vermoeid, doch er was geen enkele reden om te vermoeden, dat dit nog zo gezonde leven, zo dicht bij het ein de stond, dr. Loesberg was pas vijftig jaar. Zondagmorgen om ongeveer half acht ontdekte mevr. Loesberg, dat haar man overleden was. Zij waar schuwde dr. Vroom, die slechts de dood kon constateren. Dokter Loesberg overleden! Dat zal men zich nog moeilijk kunnen rea liseren en vooral zijn patiënten, zijn vrienden, zijn gezin in de eerste plaats, waarvoor dit heengaan een zo zware slag is, zullen zich niet kunnen indenken dat deze levendige, goede vriend er niet meer is. In 1931 begon dokter Loesberg zijn practijk in Den Helder, na een dienst tijd als officier van gezondheid bij de Marine. Hij kreeg hier een vrij drukke practijk, was controlerend geneesheer vai de Raad van Arbeid en van ver schillende verzekeringsmaatschappijen. Een wonderlijke figuur, dokter Loesberg. Joviaal als geen van de an dere huisartsen, een wat ruwe bolster, maar een man met een varm hart. Een goed vaderlander, die zich in de bezettingstijd uitstekend heeft gedra gen en uitnemend illegaal werk ver richtte. Voorzitter van het plaatselijk comité „Onze Marine" en van de ver eniging van oud-illegale werkers. Woensdag zal het stoffelijk over schot worden teraardebesteld op de algemene begraafplaats te Huisdui nen. Vertrek van het sterfhuis, West gracht, des n.m. 1 uur. De huisartsen en specialisten zullen die dag geen spreekuur houden, de vereniging van oud-illegale werkers zal hedenavond 8,30 uur in Bellevue deze uitvaart bespreken. Door een Engelse fabriek, welke tijdens de oorlog honderden vliegtuigen vervaardigde, worden thans „pre-fabricated"-huizen van twee verdiepingen van een nieuw type gebouwd. Deze huizen zuilen gelijkvloers een zitkamer eetkamer, keuken en hall bevatten en boven drie slaapkamers en een bad kamer. Beneden en boven zijn closets. Alle kamers zijn uitgerust met kasten. Geboren: Jacob C„ z. v. Klaas Eelman en Cornelia J. Geerts; Jannie, d. v. Antoon de Leeuw en Petronella Edel; Pieter, z. v. Gerrit Witte en Marretje Verberne; Alberta A, d. v. Jacob Jelema en Jannetje van Boven. Ondertrouwd: Herman Gerrits en Johanna Broekman; Frans R. Haars- rna en Guurcruida P. Witte; Simon Daalder en Willemke Jonker; Arie J. Vonk en Charlotte P. Boon. Overleden: Maarten Blom, 57 j., echtg. v. Pieternella de Waard; Jaco- bus J. Hogervorst, 46 jaar; Jan Gris- nigt, 75 jaar. echtg. v. Anna C. Leen- slag; Johan Kikkert. 83 jaar, echtg. v. Margaretha J. M. Kamp. GEVONDEN VOORWERPEN. Borduurschaartje, bankbiljet, wol len das, reservewiel met band, regen kapje. Een kwartier slechts heeft Helder ons laten zien. dat het goede spel van verleden week tegen De Boys geen toeval was. En dat ene kwartier was vol doende om de achterstand van 20 in te lopen. Een ieder voelde toen als het ware de overwinning voor Helder, maar het liep anders af, want de Velsenaren namen weer de leiding door 'n penalty en wij dachten reeds aan de eerste nederlaag, totdat ook Helder een penalty kreeg en de stand weer gelijk was. Het was een spannend einde en Helder kan met deze uitslag tevreden zijn want het spel was vooral voor de rust heel wat minder dan verleden week. Tijdens de beslissingswedstrijd om het kampioenschap in afd. U tussen Blauw-Wit en De Volewijckers in het Ajax-stadion te Amsterdam bezweek plotseling een stuk muur, tengevolge waarvan een aantal toeschouwers op de grasmat tuimelde. Gelukkig liep niemand daarbij ernstige kwetsuren op. De eerste aanval in deze derde pro motie-wedstrijd van Helder, die door méér dan drie duizend personen werd bijgewoond, was voor Helder. Dorlijn kreeg de bal op rechts in goede posi tie, maar zijn schot ging juist naast. Het viel ons op dat verscheillende spe lers van Kinheim een slechte balbe- handling hadden, zo o.a. rechtshalf De Boer, hoewel hij uitmuntte door ent housiasme. Daarentegen zagen wij ook enkele spelers, die goed handig waren met het leder waarbij zowel linksbin nen Beuk als midvoor Versteeg waren betrokken. Bij Helder wilde de machine niet zo erg lopen en vooral in de voorhoede was het verrassende eleement voorlo pig althans zoek. En dat terwijl de gasten het zonder stopperspil deden, hoewel midhalfRem uit het goede hout was gesneden en Rottier verschillende malen de bal ont nam. De grootste rem voor succes in het voordeel van Helder was echter wel rechtsachter Groeneveld. die zo langzamerhand al tegen de 40 jaar loopt Hij had vrijwel alle ballen en zijn wegwerken was ook nog steeds heel subliem. Over het algemeen was Kin heim iets meer in de aanval en ook gevaarlijker. De linksbinnen van Kinheim wist zich eenmaal geheel door de Heider- verdediging heen te werken en alleen voor Boogaard staande, belandde de bal tegen hem op. Kiesewetter pro beerde het met een vrije schop, die spijkerhard was. maar een der backs redde corner. De hoekschop was wel goed genomen, maar resultaat bracht deze toch niet Even later kopte Groe- nevelt in een lastige oositie heel han dig naar achter, op zijn doelman terug en ook dat gevaar was geweken. KINHEIM NEEMT DE LEIDING. Na 22 minuten spelen was Kinheim er over links doorheen en er ontstond een schermutseling voor het Helder- doel. Het scheen dat een der Heider- spelers de bal met de hand had ge speeld want scheidsrechter Bronk- herst floot voor een penalty. De oude rot Groenevelt maakte geen fou1 en gaf Kinheim de leiding. In de volgende periode was Helder danig de kluts kwijt, terwijl Kinheim daarentegen steeds beter ging spelen Toch zou Helder biina gelijk maken. Een corner van Burgers, die overi gens veel tp egoïstisch speelde, kwam goed voor doel en Kiesewetter kopte «oed in De paal hracht echter redding. Helder waagde zich in deze periode wel eens iets teveel naar voren, mede het gevolg van de achterstand. Bijna werd dat noodlottig, want een bal over rechts miste Teekelenburg en de rechtsbuiten ging alleen op Boogaard af Heel rustig wist Boogaard het ge vaar te keren door de bal via zijn voet corner te laten rollen Ook deze hoek schop leverde niets op. Met de stand 01 kwam de rust. In de tweede helft leek het of He) der wakker was geworden. Een heftig initiatief volgde, maar tot veel gevaar kwam het toch niet Rottier raakte ge wond en ging op de vleugel spelen. Na 12 minuten dacht Himners. die overigens weer een goede backpartvi «cpc'de. dat hii wel even twee speler5 in de luren kon leggen. Hii raakte de bal kwiit en de rechtsbuiten gaf een goede voorzet, waar Boogaard onder door lj^p. Linksbuiten Van der Wate ren kopte de bal in het verlaten doel 0—2. En juist dit doelpunt was voor Hel der de stimulans om nog eens de tan den on elkaar te zetten E°n bal van links kwam goed voor doel en Rottie- dook ineens voor de keeper en plaat ste de bal in het doel. 12. HET WORDT 2—2 Nog geen twee minuten later plaatste Rottier weer een hoge bal voor doel Doelman Druiven stompte de bal het' veld in, maar Burgers had het al be keken en kopte de bal ineens in het doel, 2—2. Wij voor ons dachte reeds aan Hel der-overwinning en inderdaad kwamen de witten ontstuimig opzetten, maar voor het doel was het toch steeds mis. Na 29 minuten spelen kreeg Teekelen burg een bal toegespeeld en feitelijk geheel onnodig gebruikte hij daarbij zijn handen. Wederom kregen wij dus een penalty en ook ditmaal zou Groe nevelt het vonnis voltrekken. Hij schoot hard en niet onzuiver. Boogaard voelde als het ware waar de bal zou komen en zijn sprong was heel goed gelukt. De bal stopte hij. Doordat hij het leder juist in de maagstreek kreeg, kon hij de bal niet onder controle krijgen en Groenevelt had geen moei te de stand toch nog op 23 te brengen. Helder liet het er echter niet bij zitten en wist het spel toch weer te verplaatsen. Kiesewetter, die heel goed had gespeeld, raakte nu echter iets uitgespeeld en het was maar ge lukkig dat Helder 5 minuten voor het einde ook eens een penalty mocht ne men. De linksachter kreeg nl, bij een corner de bal tegen de hand en De Gast mocht in deze hoogspanning pro beren de stand gelijk te maken. Zijn schot was niet zo geweldig, maarvcoor doelman Druiven toch te verrassend en zo was de stand weer gelijk. Onder grote spanning kwam het einde van deze faire strijd, waarbij Helder weer het meest gebaat was Haar voorsprong bleef nl. gehandhaafd. Voor a.s. Zondag zal het programma wel zijn KinheimHelder en IW— AUcmaarse Boys. 6-2 overwinning op Oudesluis Wie Oudesluis verleden jaar heeft zien spelen, als grootste concurrent, tegen Watervogels en wie haar Za terdagavond zag, zal met ons een groot verschil hebben bemerkt. Van de verrassende, goed combine rende ploeg is niets meer overgeble ven en in de vorm van Zaterdagavond zal Oudesluis een aardige tegenpartij zijn voor le klasseclubs uit de „Noord hollandse", zij het ook niet zo sterk als bijv. ZAP en RKAFC. Linksbuiten Nannings had een aan schrijving gekregen voor deze wed strijd en hij stond ook linksbuiten. Geen stap deed hij naar binnen, in tegenstelling met zijn rechtsbuiten, die het in de toekomst wel zal leren. R.- binnen Slikker gvas nog de beste spe ler van Oudesluis; jammer dat zijn goede spel bij Oudesluis niet tot zijn recht komt. Vóór de rust wisten de „zwarten" het nog aardig te redden en namen zelfs de leiding. Binnen 2 minuten had Watervogels echter de achterstand in een 21 voorsprong omgezet, waar bij vooral Beekhoven goed werk deed. Oudesluis wist echter toch weer ge lijk te maken, maar nog vóór de rust nam Watervogels 'weer de leiding met 3—2. In de tweede helft was Oudesluis nergens meer en de Vogels voerden de stand op tot 6—2, hoewel het net zo goed 102 had kunnen zijn. Het ex periment van Watervogels met Van der Hert als midvoor was in deze wed strijd geslaagd, maar tegen een minder falende achterhoede moet dat nog blij ken stand te kunnen houden. Oudesluis en MFC hebben nu ieder 13 punten. Het wachten is nu op het protest van Nieuwe Niedorp, dat nog het puntenaantal van Oudesluis op 12 kan brengen. Wij willen besluiten met een welgemeende raad aan Oudesluis. Probeer een goede trainer te krijgen en reorganiseer het eerste elftal. Oude sluis behoort tot de vaste kern van de vierde klasse en moet daar blijven. Onder grote belangstelling werd Za terdag en Zondag de Zes-provinciën- rit gehouden, een étappe-wielerwed strijd dus, welke we in ons land slechts node gemist hebben. De organisatie en het verloop van deze koers is dusdanig geweest, dat er gerechte kans bestaat, dat een volgen de keer meer provinciës zullen wor den ingeschakeld en dat we binnen afzienbare tijd een Ronde van Neder land zullen krijgen. De wedstrijd zelf is zeer zwaar ge weest. Hier mogen dan niet al te gro- te klims zijn, de vlakke wegen en het vlakke land waren oorzaak, dat regen en wind vrij spel hadden en ontzag gelijk veel van de renners vergde. LAKEMAN WINT le ETAPPE. „Als Schulte tijdens de race zijn krachten wat gespaard zou hebben, en onder de rook van Amsterdam een uit looppoging had gedaan, dan was hij winnaar geworden van de eerste etap pe van de 6-provinciën-koers", zo luide de mening van officials en wielren ners na het beëindigen van de eerste étappe. De Bossenaar heeft tijdens de rit van 260 km herhaaldelijk uitlooppogingen gedaan en de speaker op het circuit rond de Amstelbrouwerij, waar voor de aankomst van de „reuzen" een amateur-criterium verreden werd. kon digde herhaalde malen aan. dat Schul te alleen aan de kop lag. Toen deze berichten ook uit Laren. Amstelveen en van de rand van de stad kwamen, was iedereen overtuigd, dat Schulte deze étappe reeds op zijn naam had staan. Niemand had chter rekening ge houden met de Amsterdammer Lake man. Reeds tijdens de tiidrace jl. Don derdag in het Olvmoisch stadion te Amsterdam bewees deze jonge renner, dat hij in vorm is. door Gerard Pe ters met ruim verschil te kloppen. En Waterdal* soeelde hii het klaar om in de laatste kilometers de Keizer der Nederlandse wegrenners" in te halen en na de laatste ronde op het circuit rond de Amstelbrouwerij. Schulte in de eindsprint te kloppen. De uitslag van de eerste étappe van Maastricht naar Amsterdam over een af-band van 260 km. luidde: 1. Henk Lakeman (Amsterdam) 6 uur 46 min. 19 sec.: 2. Schulte (Den Bosch) zelfde tiid: 3. Claessens (Bel- eië) 6 uur 46 min. 24 sec.; 4. Verpoor- ten (België) 6 uur 46 min. 44 sec.: 5 Evers (Beverwiik) zelfde tiid: 6. Geor- ge Claes (België) zelfde tiid: 7. J. Jan sen (Fisloo) zelfde tijd: 8. Seyen (Maas tricht) zelfde tiid; 9 C. Joossen (Ma de) zelfde tiid: 10. Michiels (België) zelfde tiid: 11. Vooren (Beverwijk) zelfde tiid' 17. SohnjiingPrhout (Am sterdam) 6 uur 52 min. 4 sec.: 18. De Hoog (Amsterdam) zelfde tijd: 19 Smits (Rotterdam) zelfde tiid: 20. Cor Bakker (Zaandam) zelfde tiid. TWEEDE ETAPPE De tweede dag voerde de renners eerst via Haarlem. Den Haag, Rotter dam. Dordrecht en Breda naar Tilburg, waar de finish van de tweede étappe was om dan met de 3e étappe verder te gaan dwars door Brabant en Limburg naar Heerlen, waar en finish van der de étappe en finish van de 6-Provin- ciën-koers was. In totaal moesten de renners Zondag ongeveer 275 km. af leggen. Reeds op het eerste gedeelte viel 'n ernstige uitloonpoging te noteren, nl. van Van der Zande uit Halsteren, die bij de doorrit van Den Haag niet min der dan 1500 meter voorsprong bleek te hebben op een groepje van vijf ren ners. welk groepje weer een kleine voorsprong had op het gehele peleton van ongeveer 100 meter. De deelnemers aan de zes Provin ciën-koers hadden het tussen Den Haag en Breda niet bijzonder gemak kelijk. Enorme regenbuien ontlastten zich over de wegen en velden en bij doorkomst te Breda om ongeveer kwart voor één Zondagmiddag hing er op de Academiesingel, waar een premiesprint werd gereden, een nevel van regen. Van der Zande was zijn be langrijke voorsprong kwijt geraakt en het Deleten naderde in gesloten for matie via Rotterdam. Breda. Op de Academiesingel passeerde uit Made als eerste, gevolgd op vijftig meter door Buron (Bergen op Zoom), en Schulte (Den Bosch). Als vierde kwam door Bakker (Zaandam) gevolgd door twee Belgen, George AlTmaarse lc<*<*Atcuccessen Te Bussum werden de wedstrijden om net kampioenschap van Nederland van de Nederlandse Kegelbond tussen Alk maar, Haarlem. Amsterdam en Gooi- Eemland gehouden De uitslagen luiden Amsterdam lis» hout. Alkmaar 1112 hout. Haarlem 1017 hout. Gooi-Eemland 1013 hout. Tevens werd om de Wolter-w beker geworpen, die voor de tweede maal In successie door Alkmaar gewonnen werd De uitslag hiervan luidt: Alkmaar 172o hout. Amsterdam 1715 hout. Gooi-Eemland 1538 hout. Haarlem 1518 hout. Ook wei-den nog wedstrijden gespeeld om het clubkampioenschap van Neder land tussen Koekkoek (Alkmaar) Haar lem (Haarlem), Intiem (Amsterdam, houdt Plank (Bussum). De Alkmaarder5 wonnen en zullen om het kampioenschap van Nederland tegen de kampioenen uit andere delen van ons land uitkomen De uitslag luidde: l. Koekkoek 978 hout 4 punten. 2 Houdt Plank «31 hout 3 gunten.ï 3. Intiem 597 hout 2 punten 4- Haarlem 532 hout 1 puet. Ctees en Leenen. De belan^»^,,,^ Breda was buitengewoon groot 1,1 ea J ia n si dank® de zeer slechte drgheden. wee SCHULTE WINT 2e etap^ .Vele duizenden waren te Tilburg samen gestroomd om de renners t! zien aankomen, aangezien Tilburg sA? eindpunt was van de tweede étap Om 13.29 uur arriveerde daar als J*' ste Schulte in de tijd van 4 uur 55m-N 32 sec. Met 17 seconden voorsprong 11 de winnaar van de eerste étappe/rJ1 keman. Lakeman werd op slechts kele meters gevolgd door Seyen. reet daarna kwam een peleton van 17 renners binnen en daarna nog «J twaalftal deelnémers, wier tijden ech ter nog al uit een liepen. Na deze tweede étappe heeft Schul te de leiding in de algemene kia^ ring. Om 14.35 maakte men zich weer ge reed voor de start van de derde J laatste étappe. TilburgHeerlen, wel! ke over Eindhoven en Roermond leid. de. Slechts 32 renners vertrokken ujj Tilburg, wel een bewijs, dat deze wed. strijd verre van gemakkelijk is geble ken, nu ten minste de helft van het aantal, dat Zaterdagmorgen uit Maas tricht, was vertrokken, reeds was uit. gevallen. De belangstelling bij de controle. Dst te Nijmegen was bijzonder groot Duizenden stonden langs de weg. chn half twee werd de kop gesignaleerd op de St. Annastraat, waar door Nij meegse firma's twee prijzen waren uitgeloofd. De eerste prijs werd ge. wonnen door Jan Lust (Zaandam) en de tweede door Cor Bakker (Zaandam) beiden passeerden het eerst die spe ciale controle-post. Bij de „Vereniging" was de zg. fuik ingericht, waar de renners gecontro leerd werden. Als eerste reed om half twee Cor Bakker (Zaandam) aan, 2 Lakeman (Amsterdam), 3 Schel- lingerhoudt (Amsterdam) 4 Jan Lust (Zaandam) 5 Vooren (Beverwijk). Om kwart over twee werd de con trole gesloten en waren er 76 renners «eteld, waaronder Schulte, Claes. Mot. ke. van Eek. Seyen en de Smet. Er was slechts een minimaal tijd verschil tussen de binnenkomende renners. Terwijl tussen Nijmegen en Roet- mond nog 12 renners afvielen, pas seerde het gehele peleton Roermond met Seyen. die gewond was door een aanrijding met een stilstaande auto. voorop. De laatste étappe werd onder zware regenval en stormen, die af en toe bij na orkanen genoemd konden worden, gereden. Ondanks de stromende regen be droeg in Susteren de snelheid van iet peleton 43 km. In de omgeving van Sittard gingen Franken en de Korver aan de haal. Schulte sprong mee en met hun drie ën vlogen de vluchtelingen, enthou siast aangemoedigd door tienduizen den toeschouwers naar de Wintraecker berg. Op de Wintraeckerberg maakten zich Jansen. Schweitzer en Lakeman van het peleton los. Schulte liet zijn twee gezellen in de steek en stoomde als een locomotief voorwaarts. De Korver en Franken werden nu door Jansen, Schweitzer en Lakeman ingehaald. En dit vijftal zette een gigantische achtervolging in op Schulte. Deze rit kan wel het hoogte w"t van de koers genoemd worden. Schul te deed voor dit geweld niets onder, verhoogde nog zijn tempo en vliegend langs Hoensbroek, Brunssum en Al- lerheide vergrootte hij zijn voorsprong Met 57 seconden voorsprong op Jans sen. die zich van Schweitzer en Lake man had losgewerkt, bereikte hij als overwinnaar in deze étappe en van de gehele wedstrijd Heerlen. EINDKLASSEMENT- De einduitslagen waren: 1 Schulte (Den Bosch) 15 uur 22 min. 1 sec.; 2 Lakeman (Amsterdam) 15 uur 23 min. 24 sec.; 3 G. Claes (Bel gië) 15 uur 24 min. 45 sec.; 4 Vooren (Beverwijk) zelfde tijd; 5 Motke (Am sterdam) zelfde tijd; 6 Seyen (Maas tricht) zelfde tijd; 7 Evers (Beverwijk) zelfde tijd. Voor <le du me:, "er, fris bedrukt katoentje leverde het materiaal deze zomerjurk, die met de V1*e. kante halsuitsnijding, kort knipte mouwtjes en schootje modern aandoet. Grappig zÜn (tjf uitschulpingen en de strikjes.^^ het geheel iets zeer jeugdigs

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2