De haven van Nieuwediep en het 40-jarig jubileum van de Onderzeedienst „Spionnage in de schaduv." Zii putten -fut uit VS PEPERMUNT Siad en Omgeving, Dokier Loesberg naar zijn laaisie rustplaats gebracht Een man mei veel vrienden Beul van Hoorn zijn rechters voor Spoedi" bijeenkomst der Grote Drie? „De Slag om Arnhem" Abonneert U op dit blad De militaire sportweek Een overpeinzing Brand in verf fabriek de Wit Apollo Bioscoop - Breezand Zuiue/i a/s goud. OPENING ZATERDAG 21 JUNI SPOORSTRAAT 103 DEN ÏÏELDER De zaak voor Damescontectie Onder zeer grote belangstelling is gistermiddag om half twee het stoffelijk overschot van Dokter Loesberg naar zijn laatste rustplaats gebracht. In de rouwstoet werd de lijkbaar, die geheel in de geest van den overledene slechts sober met bloemen was getooid, voorafgegaan door de leden van de t ereniging van Oud-Illegale Werkers, waarvan Dokter Loesberg de voor zitter was. De baar werd door een achttal vooraanstaande leden van dezelf- de vereniging gedragen. Er achter volgde de familie, burge meester Ritmeester, de leden van de Geneeskundige Kring, de vertegen woordiger van den Commandant Ma rine, luit. ter zee der le klasse A. C. M. de Neeve, de vertegenwoordiger van de geneeskundige afdeling van het De partement van Marine, officier van ge zondheid der le klasse D. C. Canne, een deputatie verpleegsters van het gem. ziekenhuis, vertegenwoordigers van het Rode Kruis. Afscheid aan de groeve. Zij allen schaarden zich, met de tal loze andere belangstellenden, om de groeve in het nieuwe gedeelte van de begraafplaats. Nadat de kist langzaam was weggezonken, sprak als eerste de heer P. N. Loesberg. broer van den overledene, een woord van afscheid, namens de familie. Met dankbaarheid gewaagde hij van de grote steun, die allen steeds van dokter Loesberg had den gehad. „Altijd heb je ondanks je drukke practijk tijd kunnen vinden om ons fnet raad en daad bij te staan. Je bent te vroeg van ons heengegaan". Ook burgemeester Ritmeester wijdde enkele sympathieke woorden aan de nagedachtenis van den populairen geneesheer. „Gij waart een zacht man, die het leed van anderen be greep. Gij wist troost te brengen waar troost nodig was. Gij hebt in Uw leven de vrijheid leren kennen, en het was dan ook niet te verwon deren dat Gij mee ging strijden voor de bevrijding van ons vaderland, toen het werd bezet. Uw leven is niet te vergeefs geweest, want Gij hebt zeer veel in het belang van de gemeen schap gedaan. Moge de Heere der Heerscharen U in zijn woning op nemen". Namens de Geneeskundige Kring sprak dr. W. Reilingh. „Het plotseling verscheiden van dokter Loesberg trof ons allen als een ontzettende slag. Vooral voor zijn echtgenote en kinde ren betekent dit een onherstelbaar verlies. Dokter Loesberg was een man, die met patiënten van velerlei slag op tactvolle wijze kon omgaan. De col lega's van de Geneeskundige- Kring hebben hem leren kennen als een man die hart voor zijn taak had. Hij heeft gestreden voor het heil van zijn patiën ten, voor het onderhoud van zijn ge zin. en voor zijn vaderland. Vooral de bezettingsjaren hebben hun stempel op de figuur Loesberg gedrukt; hij heeft in die jaren wellicht te veel van zijn krachten gevergd, maar hij bleef in actie. Hij heeft er zich manmoedig doorheen geslagen, tot nu zo plotseling het einde daar was. Hij ruste in vrede". Op.en top Nederlander. „Een onvergetelijk man, dokter Loes berg", zo noemde ds. Tollenaar, spre kend namens de V.O.I.W., den over ledene. „Hij was Nederlander in de volle zin van het woord, in wien de vrijheidszin diep geworteld was. Zijn geest moest wel in verzet komen, toen wreedheid en tyrannie enerzijds, slaafsheid en kruiperige onderdanig heid anderzijds binnen onze grenzen kwamen. Dokter Loesberg is illegaal geweest van den beginne af aan. Maar hij heeft zijn daden zoals het goede illegalen betaamt nimmer aan de grote klok gehangen. Hij heeft ze in al zijn ongecompliceerdheid ver- Van de zijde van de organisatoren van de Militaire Sportweek vernemen wij, dat de kaartverkoop voor de in ternationale voetbalwedstrijd tussen 't Ned. Militaire elftal en het Noorse Mi litaire elftal, op Zaterdag 28 Juni a.s., buitengewoon hard gaat. Wij wijzen er nog even op, dat de kaarten tot Vrijdag a.s. verkrijgbaar zijn aan de bekende adressen. Na die datum gaat het restant naar buiten Den Helder, waar ook veel belangstelling bestaat voor deze wedstrijd. Om een voorbeeld te noemen, vanuit Schoorl kwam een aanvraag voor 800 kaarten. De Helder- se voetballiefhebbers hebben dus voor rang, maar na de datum van Vrijdag zijn er geen kaarten meer te verkrij gen. Wij raden een ieder dus aan om van deze gelegenheid gebruik te ma ken, het komt wellicht nimmer meer in onze stad Het Noorse en Neder landse elftal zullen wij, zodra het be kend is, publiceren. De programma's voor de gehele sportweek zijn ook reeds verkrijg, baar, maar de aantrekkelijkheid van deze exemplaren is ook bijzonder groot. AanriifJ'ng OD r!° M.JrlonWe(i Op het kruispunt MiddenwegProf Blokstraat heeft gistermiddag om kwart over één een aanrijding plaats gehad tussen een vrachtwagen van de ta. Bethlehem en een vrachtauto met aan hangwagen van de Rijkswerf. Eerstgenoemde auto kwam uit de Prof. Blokstraat. juist toen de auto van de werf passeerde. De auto van Bethle- hem reed tegen de aanhangwagen aan. waardoor deze kantelde. Overigens raakten beide vehikels tamelijk inge wikkeld in elkander verward Naar de schuldvraag wordt door de politie een onderzoek ingesteld. richt, zonder zichzelf te zoeken Zün optreden was altijd fors, maar hij bleef een warmvoelend mens, die zijn hart dikwijls achter een luchtig woord ver borg. Na de bevrijding heeft hij een groot deel van zijn werkkracht gege ven in het belang van de nagelaten betrekkingen van gevallen illegale strijders. Hij heeft geijverd voor de op richting van een verzetsmonument. Het is thans onze plicht en roeping, zijn taak te voleindigen". „Mevronw Loesberg, U en Uw drie kinderen behoren naar ons gevoel thans ook tot die nagelaten betrek kingen van gevallen illegale strij ders. U zult nimmer tevergeefs een beroep op ons doen. Wfl zullen waar mogelijk. Uw moeilijkheden versachten". De heer A. P. de Wit richtte nog een laatste groet tot dokter Loesberg na mens diens uitgebreide patiëntenkring, waarna de heer P. N. Loesberg namens de familie allen dank zegde voor de laatste eer aan zijn broer bewezen. „Ik wist dat hij veel vrienden had, maar dit wordt te machtig", zo besloot hij, duidend op de grote schare zwijgende mensen. Onder diepe stilte herdachten alle aanwezigen enkele ogenblikken de fi guur Loesberg, die in de Helderse sa menleving toch zo 'n bijzondere plaats heeft ingenomen. De indrukwekkende plechtigheid, gehouden onder de gou den stralen van de zomerzon, werd daarna beëindigd. HR. MS. „JOHAN MAURITS VAN NASSAU" LOOPT DE HAVEN VAN NIEUWEDIEP BINNEN. H. C. LUCARDIE Men verzoekt ons, de aandacht er op te vestigen dat de heer H. C. Lu- cardie uit Zeist, die onlangs voor de Nederlandse Evangelische Zending al hier een onderwerp besprak aan de hand van een natuurgetrouw model van de Israëlietische tabernakel, de behandeling daarvan zal voortzetten op Zondagavond 22 Juni a.s. om acht uur in het CJMV-gebouw aan de Spoorstraat. Voor verdere bijzonder heden raadplege men de advertentie. POSTDUIVENVERENIGING „HOLLANDS NOORDPUNT" De postduivenvereniging „Hollands Noordpunt" hield Maandag een wed vlucht over een afstand van 370 kilo meter. De prijzen vielen als volgt: K. Mulder 1; J. Riemers 2, 3, 5, 6, 8, 9; Felkers-Steiin 4, 7; K. Brons 10; B. Kersbergen 11. Gistermorgen om tien minuten vóór elf brak brand uit in de verffabriek van den heer H. de Wit aan de Bassin gracht. De brand ontstond doordat een pot lak, tijdens het toevoegen van het verdunningsmiddel, begon over te ko ken. Onmiddellijk greep het vuur om zich heen. De ontwikkelde hitte was 'zc groot, dat een stapel kisten en dozen, die in een naastgelegen pakhuis ston den opgeslagen, in brand geraakten, hoewel de werkplaats waar de brand was ontstaan geheel uit beton is opge bouwd. De brandweer, die direct werd ge waarschuwd. was binnen enkele minu ten ter plaatse. Het vuur werd met het schuimkanon en met een waterstraal aangegrepen, en men slaagde er in de brand binnen twintig minuten te blus sen. De schade viel naar omstandighe den nog mee. De ketels en malerij machines waren nog geheel intact. En kele thermometers en andere hulp instrumenten zijn echter verloren ge gaan. De fa. de Wit was niet tegen brand schade verzekerd. ff WE stonden aan de haven. Het water schuurde langs de met wieren en zeepokken begroeide stei- gerbalken onder ons. Het klokte tegen het vlot Daarop lagen een paar jongens op hun buik te kijken in de groene diepte, waar grote kwallen ge lijk exotische kleurige bloemen zich openden en sloten, zich lieten drijven op de stroom, schijnbaar overgeleverd aan het toeval. De kwallen verdwenen in dieper water en de jongens realiseerden zich plotseling, dat zij zich op een schip bevonden. Het vlot werd hun zee kasteel. Zij waren de bemanning. He laas de kettingen, waarmee het vlot aan de steiger lag, waren kort en der halve ook de zeereis. Maar och de fantasie van een jongen is groot en n Helderse jongen, een jongen van de waterkant kan een zeereis maken op een vlot ook al ligt het aan de wal gekluisterd. Verder zagen wie die middag in de haven Hr. Ms. „Medusa" in haar functie van wachtschip gemeerd voor het Paleis. Voor het grote gebouw zelf liep de schildwacht heen en weer, als vroeger. In de tuin bloeiden de rozen cp kleurige bloembedden, als vroeger. Op het grasperk voor het Instituut stonden de kanonnen van Michiel de Ruyter en de mast van Van Speycks schip, als voorheen. Alleen de oude kastanjebomen zijn nog ouder gewor den en in de mast is een driekleur ge hesen met een merkwaardige geschie denis De provoost achter de „Zeekrijgs raad" is ingestort. In de afgebrokkel de muur kun je nog duidelijk de ope ningen van de celraampjes zien. Als jongen keken we naar dat ge bouw met de kleine getraliede raamp jes altijd met een zeker ontzag en een klein beetie angst. Daar zaten de Jantjes, die in minnenijd in „De blauwe Stoep"-exit het bierglas op een verkeerde wijze hadden gehanteerd of het baadje van een collega hadden achterover gedrukt. Het gebouw waar de Marine recht sprak is tot puin ver vallen. De bommen deden hun werk onfeilbaar. Tussen de brokstukken bloeien nu paardebloemen en kamil len. Het sluiswachtershuisje wat verder op, dat mij steeds doet denken aan het koepeltje van een deftig landhuis aan de Vecht, is er ook nog en de wachter draait er weer zün strootje met duim en wijsvinger a"? jaren her En het havenkantoor is er nog en het zwarte betonningsvaartuig. Ook de gas- en brulboeien-met-vacantie liggen weer achter het gele muurtje. De „Do- rus" is present en doctor Verwey ex perimenteert in het „Zoölogisch Sta tion" als vroeger. De Atjehloods leunt tegen de groe ne binnenhelling van de havendijk en twee reusachtige kranen steken hun ijzeren torens boven de omgeving uit Hier gekomen blijven we wat langer toeven. En de gedachte komt bij ons op dat we eigenlijk hier niet meer van een haven kunnen spreken. Want er zijn geen schenen. De griize romoen van de oorlogsbodems ontbr^Uon nog steeds. Nu nog twee jaar na de be vrijding. Ja. een enkele maal steken zij hun puntige neuzen met de Geus nog wel eens tussen Wierhoofd en de Harssens. maar die keren ziin te tel len en het verblijf is meestal van kor te duur. Wij zijn echter in den Helder blij ven gelóven. De Marine komt terug, we hielden deze gedachte vast. Het was voor ons een zekerheid even groot als die van het geloof in een uiteinde lijke bevrijding gedurende de dagen van kruitdamp en luchtalarm. En dat geloof wordt meer en meer bevestigd. Een ding bedroefd ons, juist nu wij hier staan Aan steigers lagen immers tientallen ren lang de onderzeebo ten van Hare Majesteits vloot; de „O"- boten, de „K"-boten, de trots van onze marine. Hier was het dat H. M. Koningin Wilhelmina op 6 September 1916 aan boord van Hr. Ms. „O 3" stapte om als eerste vrouw in Nederland een vaar- oefening onder water mee te maken Hier was het dat de matrozen van de K XVIII de trossen lossmeten voor de aanvang van de roemruchte reis om de wereld. Hier stapten op 6 Maart 1946 serge ant-telegrafist Steenvoort en drie zij ner collega's aan boord van de „O 11" om na de aanvaring met de sleepboot „Amsterdam" in de buik van het ge zonken schip jammerlijk om te komen. Historische grond De oorlog kwam en de onderzeeërs van de Kon. Marine deden hun dienst op alle wereldzeeën. De mannen ver stonden hun plicht en streden hun strijd voor het Vaderland. En hun vrouwen en kinderen bleven achter in Nieuwediep. Hun restte niets dan moe dig afwachten. Zij waren het wachten gewend geraakt. Hoe dikwijls waren de mannen afwezig, deden zij dienst overzee jarenlang. Maar nu was er het gevaar. Het hart van de Helderse ma rinevrouw klopte sneller en angstiger. De berichten bleven niet uit. De ra dio was vaag. maar het Rodekruisbe- richt vrij betrouwbaar. De boten en de manschappen stre den. De boten gingen onder. Het werd een lange lijst. Zeven onderzeeboten bleven voor goed weg. Zij gingen onder in het Skagerrak. in de Golf van Siam en in de Zuid-Chinese Zee. Twee honderden acht opvarenden vonden de dood in de golven In die dagen rouwde het hart van Nieuwediep. De Onderzeedienst werd op 21 De cember 1906 te Nieuwediep opgericht en bestond dus in 1946 veertig jaar. In onze krant is toen een kort beeld van deze veertig jaren gegeven. Het eigen lijke jubileum wordt vandaag, morgen en Zaterdag officiël gevierd. Hr. Ms. Koningin Wilhelmina zal de Militaire Willemsorde vierde klasse aan de Onderzeedienst uitreiken. Ook zal Zij het monument ter gedachtenis der gevallenen van de Onderzeedienst onthullen. Dit alles geschiedt in Rotterdam, de tijdelijke basis van de Onderzeedienst Wy in Nieuwediep betreuren dat. Wjj hadden graag gezien, dat het Jubt- leum in den Helder werd gevierd, dat het monument in den Helder was op gericht. De eerste marinebasis van ons land had er recht op zowel uit historisch oognunt bezien als op morele gronden. Het zal deze dagen stil zyn in de haven van Nieuwediep en die stilte zal meer spreken dan ooit te voren W. KOK. Parijs-Reuter. - Volgens een com muniqué van het Franse ministerie van buitenlandse zaken hebben Be- vin en Bidault besloten aan Molotov voor te stellen dat binnenkort de drie ministers elkaar zullen ont moeten. (Vervolg van pagina 1) DE BENDE GETUIGT De ex-landwachter Talman was uit Vught gehaald om te getuigen m deze zaak tegen zyn gewezen baas. Aan de hand van de kaart verklaarde Talman, waar Van der Spek precies Jt°nd_ Jk heeft Van der Spek horen zeggen „Tres ie jas maar uit. Het is zonde als daar gaatjes in komen", hetgeen door Van der Spek ontkend werd. Mr. Schuurman vroeg, of de slacht offers van de razzia nog hadden kun nen ontkomen, maar uit verschillende verklaringen bleek, dat dit onmoge lijk was. Getuige Heystek verklaarde, dat er wel een 60 i 70 man omheen stïnd, Landwachters en Duitsers. Opnieuw kwamen toen de leden van de vroegere bende één voor één voor het voetlicht. Mayer, die tesamen met Jonker Commandeur zogenaamd op de vlucht doodschoot, en in vereniging met Alders De Graaf van het leven be roofde, en even later Alders en Jon ker voor dezelfde feiten. Mayer hield vol evenals verleden week, opdracht te hebben ontvangen van Van der Spek. Hij heeft toen met Jonker be praat, hoe de zaak Commandeur zou worden aangepakt. Van der Spek: „Waar en wanneer heb ik opdracht gegeven?" Het ant woord, door getuige Mayer gegeven, was héél duideiyk en héél concreet. Daar en daar!. Verdachte: „Heeft getuige tegen die opdracht geprotesteerd?" Getuigen: „Als wij die opdracht niet hadden gehad, zouden wy nooit ge vuurd hebben VERSCHONINGSRECHT. Getuige Jonker, ten tijde van het treurspel achttien jaar oud, vertelde weer geen opdracht van v. d. Spek te hebben gehad. Wel Mayer, aldus ge tuige, en opnieuw trachtten de ver schillende betrokkenen elkaar de schuld te geven. Getuige Alders, die als laatste voorgeleid werd, ver oorzaakte enige sensatie, door zich op het verschoningsrecht te beroe pen. omdat in ziin zaak nog geen vonnis is gewezen. Alders werd vrijgesteld van vragen, die eigen handelingen betreffen. Al ders, aldus zijn verklaring heeft wel een opdracht gekregen, maar kan die wel misverstaan hebben. Hij is aan één kant doof. Mr. Schuurman: „Hoe stond U te genover verdachte? Achtte U hem?" Alders: „Zijn opdracht verwondcie mij niet. Zij daden waren in mijn ogen rechtvaardig. Ik vond Van der Snek iemand, die recht door zee ging". Deze woorden veroorzaakten een dergelijke hilariteit in de zaal, dat de nresident om stilte moest hameren, en dreigen met ontruiming. VERDACHTE SPREEKT. En toen kreeg Van der Spek het woord. De beul van Hoorn verklaar de, dat hij de Duitsers niet zo erg ver. trouwde en op zijn hoede was. schoot uit een impuls, „dezelfde in,, puls, die anderen bewoog, op NSB-erg te schieten of op Landwachters". President: „Dat was dan toch nog vaderlandsliefde van die anderen". Kapitein-ter-zee v. d. Sande Lacos- te: „Waarom vroeg U Alders, of die u kon hebben misverstaan?" Verdachte: „Omdat ik wellicht ge zegd kan hebben: Schiet bij het min ste of geringste, en dat is heel wat »n. ders". REQUISITOIR. De zitting duurde reeds twee-en-een- half uur, toen mr. Bakhoven het woord nam voor zijn requisitoir. Spr. vond dat het bewijs geleverd was van moord op de drie mannen. Van der Spek wachtte tot precies twaalf uur met schieten. Ook was er voor hem helemaal geen gevaar, want er ston den teveel Duitsers en landwachters omheen. Wat het geven van de op drachten betreft, die werden door verdachten ontkend, maar de getui genverklaringen waren eensluidend. Het uitlokken tot moord achtte spre ker bewezen. Wat de affaire Van den Bosch aangaat, achtte spreker geen be wijs geleverd. Mr. Bakhoven achtte het onderha vige geval zeer ernstig. Zes doden, talloze anderen in kampen en elders komen ten laste van Van der Spek. Mr. Bakhoven vond maar één straf op zijn plaats, de doodstraf. PLEIDOOI. Mr. Schuurman betuigde in zijn plei dooi zijn medeleven met de nagelaten betrekkingen, ook namens zijn cliënt. Men noemt deze man „De beul van Hoorn", aldus mr. Schuurman, maar dat was hij niet. De misdaad ligt hem niet op zijn gezicht geschreven. (Hi lariteit). Voor Dolle Dinsdag was Van der Spek alleen maar een ontwikkeld NSB-er. „Moet hier de doodstraf komen", zo vroeg mr. Schuurman zich af. Dit was geen commune moord, maar een stryd op leven en dood. Er vielen slachtof fers, maar er waren geen lage motie ven. Is deze man zó slecht geweest, dat hij met de dood moet boeten?" Mr. Bakhoven, replicerend, vond, dat wie zich aan de zijde van de vij and stelt en in die hoedanigheid doodt, de hoogste straf verdiend heeft. Verdachte stond nu eenmaal aan de verkeerde kant en bovendien had spj. niet de overtuiging van mr. Schuur man, dat verd. eerlijk was. Mr. Bakho ven persisteerde bij zijn eis. HET LAATSTE WOORD. In een korte dupliek refereerde zich mr. Schuurman aan het oordeel van het Hof. Tot slot kreeg Van der Spek het laatste woord. Hij noemde zichzelf consequent tot in het uiterste. „De doodstraf is voor mij geen straf', zei verd. „Doch alleen voor mijn verwan ten, voor mijn vrouw en kinderen Een straf voor mij zou zijn een lange tijd in de gevangenis of een verban ning naar het Duivelseiland of naar Nieuw-Guinea Tot slot bepaalde het Hof de uit spraak op Dinsdag 1 Juli te A'dam. Met grote blijdschap geven wij U ktnnis van de geboorte van onze dochter en zusje ELTZABETH HELENA. G P DEKKER i. M DEKKER- DE JONG en DICKIE Julianadorp, 17 Juni '47 Langevliet 8a. Zondag 22 Juni 1947 verloven zich: RIE STERTEVELD en HENK ABERSON Jan in 't Veltstraat 16. Singel 72 Wegens omstandigheden geen receptie. 44 Heden overleed onze dierbare Vrouw, Moeder, Be huwd- en Grootmoe der,, Mevr. JOHANNA DE BEURS—KRUL, in de ouderdom van 57 jaar. G. DE BEURS Gzn. C. J. J. ENGELSMAN- DE BEURS W. ENGELSMAN WOUTERTJE G. DE BEURS Jz. W. DE BEURS— BAKKER Den Helder 18 Juni 1947. Singel 40. Geen bezoek. Geen bloemen. De H. Uitvaartdienst zal plaats hebben Za terdagmorgen 10 uur in de Oud Kath. Kerk aan de Middenweg. De beaarding vindt plaas te 1 uur aan het sterfhuis, waarna te 2.15 de begrafenis zal plaats vinden op de Algem. Begraafpl. te Huisduinen. Gevraagd: EEN NET MEISJE voor hele of halve dagen. SINGEL 27. Gevraagd net ZELFSTANDIG MEISJE, voor dag en nacht of hele dagen Adres bureau van dit blad. Gevraagd: Bollenpellers(sters), nabij station en bushalte. DUIN, Molenvaart 208, Breezand. Voor direct gevraagd EEN FLINK MEISJE voor de keuken en EEN HUISKNECHT liefste gepensionneerde Hotel-Restaurant v. d. LINDEN, Spoorgr. 4344. Gevraagd EEN NET PERSOON voor het venten van con sumptie-ijs. J. LAAN, Spoorstraat 92. Hulp in de huishouding aangeboden. Zondags vrij, werkdagen na 5 uur. Ook eventueel voor halve of hele dagjn. Te bevragen onder no 447 bur. v. d. bl Te koop gevraagd: TROPENKLEDING, witte jassen, broeken en shorts. Aanb. Molengracht 9 A, na 6 uur. JONGE MOEDER met kind wil als huisge note niet te drukke huishouding verdorgen. Brieven onder no. 446 bureau van dit blad. GEVONDEN 15 Maart 1947: 1 actetas met jongenscostuum Inlichtingen NACO, Sta tionsweg 37b. Alkmaar ZATERDAGAVOND half acht en ZONDAG MIDDAG 3 uur presenteren wij Ejn film, waarin spanning, humor en romantiek dooreen zijn gevlochten. Toegang alle leeftijden. ZATERDAGAVOND 7 en 9 uur en WOENS DAGAVOND half 8 vertonen wij het filmwerk van de zo befaamde gigantische strijd voor onze bevrijding Een film, die overal een geweldige toeloop mocht genieten. Toegang 14 jaar. Onvermoeibaar! Dief verkwikkende, frisse smaak van V.S. houdl je fit. Een heerlijke sti mulans geeft die extra- gedestilleerde peper* muntolie. Familie-doosje van ruim 60 tabletten f. 0.30. één bon luxe doosje I 015. 3 op 1 bon Rol I0.15.2od I bon MET EXTRA GEDESTILLEERDE PEPERMUNTOLIB DAMESMODEHUIS

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2