Militaire Sportweek begonnen Sensationeel s'ot bij Kinheim-Helder r GRATIS! Stad en Omgeving. Voorlichtingsavond „Handhaving Rijkseenheid'" Hr.Ms. »0 23« duikt .j K.V.P.-P.v.d.A. een monsterverbond? Collecte op de sportvelden De Marinierskapel maakt mars door de stad Hr. Ms. „Soemba" in de haven Goede athletiekprestaties Landmacht won met 2 punten verschil De Moralia's werken voor de NIWIN Een erepoort van kousen Zijpe. Wederom een punten verdeling St. Maartensbrug Zij, die zich van heden af op dit blad abonneren, ontvangen de tot 1 Juli verschijnende nummers v.. De Alkmaarse kaasmarkt Op een tydstip, dat de belang stelling voor de Indonesische kwes tie weer groter was dan tevoren, op de avond na het bekend worden van het Inmiddels weer achter haalde! „bakzeil halen van Sjahrir", werd door de afdeling Den Helder van het Nationaal Co mité „Handhaving Rykseenheid" 'n openbare voorlichtingsavond gehou den. De Casinozaal was ongeveer half bezet, toen de afdelingsvoor zitter, de heer F. W. Schreuder, de aanwezigen een welkom toeriep, in het byzonder de Chef-Staf als ver tegenwoordiger van de Comman dant Marine. In zyn openingswoord wraakte de heer Schreuder de vaak gehoorde op merking, dat „Handhaving Rykseen heid" de oorlog in Indonesië zou wil len, als communistische propaganda. Een krachtige houding aannemen en oorlog voeren zyn niet direct iden tiek. Het tweede zou een consequen tie kunnen zyn van het eerste. „Vóór en na de nota's". Hy gaf daarna het woord aan de heer W. C. van Meurs, oud-hoofd redacteur van de Javabode, die kan bogen op een 25-jarige Indische er varing. Deze behandelde het onder werp: „Vóór en na de nota's", waar bij hy in het bijzonder stilstond by de volkenkundige structuur van „In donesië", welke benaming volgens spr. het geografische begrip „Neder- lands-Indië" niet dekt. Hy wees op de grote verscheidenheid aan volksgroe pen, die in Indonesië woonachtig zijn en die stuk voor stuk prys stellen op een zekere mate van zelfstandigheid en die zich zeker niet aan de supre matie van de één of andere volks groep zouden onderwerpen. Als be wijs voerde de heer Van Meurs de vorming aan van de staat Oost-Indo- nesië, en daarnaast de aanwezigheid op Java van de Pasoendan-beweging en de groep der Madoerezen, die el kanders superioriteit niet erkennen. Nederland heeft nog steeds de taak, de minderheden in Indonesië te be schermen en het heeft daarby terdege te bedenken, dat de mentaliteit van de Indonesiër zulke grote verschillen met die van de Westerling vertoont. Spr. herinnerde aan het vele goede op allerlei terrein, dat door de Neder landers in Indonesië werd verricht en ook aan het vele werk, dat onafge maakt moest blijven liggen. Soekarno en de zynen willen thans profiteren van de gelegenheid om hun gezag aan heel Indonesië op te drin gen en om de Nederlanders in een be paalde hoek te duwen. Het accoord van Linggadjatl was reeds een flinke duw in de richting, maar wat is er van de practijk na deze „gentlemens agreement" terecht gekomen Spr. vrogg zich met angst in het hart af wat er zou gebeuren, wanneer de Nederlandse troepen uit Indonesië zouden worden teruggetrokken. Het land en zyn bevolking zouden worden overgeleverd aan terreur en willekeur. Het wordt thans de hoogste tyd, dat de zaak tot een oplossing wordt ge bracht. Een economisch wereld belang van de eerste orde zou daar mede zijn gediend. De regering en in het bijzonder de P. v. d. A., diene een krachtiger houding in te nemen, aldus besloot spr. De houding der K.V.P. De heer J. G. Kaulingfreks, oud- voorzitter der Indische Katholieke Party, sprak vervolgens over „Het Indië-vraagstuk en de houding der K.V.P.". „Wy beleven thans," aldus spr. „de ondergang van een konink- rqk op een wijze, die zeldzaam is in de wereldgeschiedenis. De Nederland se regering heeft tot nog toe een po litiek gevoerd, die een revolutie van een groep intellectuelen en half- intellectuelen goedkeurt en zelfs sti muleert. Voor een groot deel is het voeren van deze politiek mogelyk ge weest dank zy de houding van de Katholieke Volksparty, die het al of niet aannemen van het accoord van Linggadjati in haar hand had. De K.V.P. was de sterkste party en wy Katholieken meenden, dat onze be ginselen daar veilig zouden zijn. De K.V.P. ging een „huweüjk aan met de P. v. d. A. en toen moest men de consequenties wel aanvaarden, want afstemming van Linggadjati zou een De gehele week zal tijdens de wed strijden in het kader van de Militaire Sportweek door een groep meisjes van de Vakschool worden gecollec- terd voor de NIWIN. Wij bevelen de ze collecte voor het bekende doel van harte aan. De Tivoli-directie heeft aan de col- lectrices het gratis bijwonen van een filmvoorstelling aangeboden, een geste die èn door de meisjes èn door het NIWIN-comité op hoge prqs wordt gesteld. GESLAAGD. Aan de Bisschoppelijke Kweekschool voor Onderwijzers te Beverwijk slaagde dezer dagen onze stadgenoot, de heer P. Th. Luyckx Jr. voor het onderwij- zersdiploma. „echtscheiding" betekenen. Het is echter merkwaardig, dat de sleutel posities nog steeds door de P. v. d. A. worden bezet." Spr. was van mening, dat de band tussen P. v. d. A. en K.V.P. zo spoe dig mogeiyk moest worden verbroken Romme wringt zich in allerlei boch ten om met de P. v. d. A. in het goe de spoor te biyven, maar de K.V.P. dient daardoor de revolutie. Vier maanden na het z.g. accoord van Linggadjati is de situatie nog onver anderd. De tyd is de bondgenoot van de republikeinen. De wereld heeft de producten uit Indonesië hard nodig. Nog is het de tyd om de koers te ver anderen en het gevaariyke water waar wy thans verkeren, te verlaten. Nederland was de band, die alles samenbond. Moge die band biyven, opdat rust en vrede, orde en welvaart in Indonesië mogen heersen. Na de pauze beantwoordden beide sprekers nog enkele schrifteiyke bin nen gekomen vragen. Zoals wij reeds bekend maakten, zal de Marinierskapel onder leiding van de le luitenant der mariniers Gijsb. Nieuwland ter gelegenheid van de Milit^re Sportweek van Donder dag 26 Juni t/m Zaterdag 28 Juni a.s. in Den Helder zijn. Donderdagavond geeft de kapel een concert in de Marinecantine aan de Buitenhaven. Dit concert zal niet, zo als eerst de bedoeling was, in de tuin van de cantine worden gegeven, maar een aantal klassieke werken, o.a. van in de zaal. Het programma vermeldt Haydn, Von Weber, Cerubini en Grieg, voor symphonie-orkest. Vrijdagmiddag maakt de kapel, ge volgd door een detachement van hon derd adelborsten met hun vaandel, 'n mars door de stad. De afmars vindt plaats om half vier by het Koninkiyk Instituut, en dan wordt de volgende route gemarcheerd: Buitenhaven, Hoofdgracht, Weststraat, Spoorstraat, Koningstraat, Koningsplein. Prins Hendriklaan, Keizerstraat, Westgracht, Rijkswerf. Zaterdagmorgen is Hr. Ms. radarin- structieschip „Soemba" voor het on dergaan van een kleine reparatie de haven van Den Helder binnengelopen. De bodem zal waarschijnlijk Dinsdag a.s. weer vertrekken. Nadat een combinatie muzikanten, be staande uit leden van het „Stedelijk" en Helders Fanfarekorps, onder leiding van de heer Steinroth, enige nummers ten gehore had gebracht, nam de voorzit ter van O. enO., de heer G. J. J. Bouw man het woord. Spreker heette welkom de burge meester, commandant Marine en ver dere marine-autoriteiten, alsmede de genodigden, deelnemers en het aan wezige publiek. De heer Bouwman bracht dank aan de burgemeester en de commandant voor hun medewerking, verleend bij de organisatie. Hij vond het een hoge eer dat Z. K. H. prins Bernhard zitting had genomen in het comité. Tevens schonk de prins een fraaie plaquette. Alle schenkers van prijzen werden vanaf deze plaats even eens dank gebracht. Namens de commissie, deelnemers en alle aanwezigen bracht voorzit ter Bouwman een groet aan de mi litairen in „Oost" en „West". Luid klonk het: Het gaat jullie goed en behouden thuisreis in Holland! Daarna speelde het muziekkorps het le en 3e couplet van het Wil helmus, dat door de aanwezigen staande werd meegezongen. De mi litairen stonden stram in de hou ding. Met een lang leven op de koningin, het prinselijk paar en het vaderland was de opening van de Militaire Sportweek 1947 een feit. Deze inleiding van de Sportweek stond op een hoog peil en belooft het beste voor de komende week. De wedstrijden waren over het alge meen van een goed gehalte. Opvallend was het, hoe weinig krachtsverschil er was tussen de Landmacht en de Ma rine. De „Landrotten" wonnen tenslotte met 2 punten verschil. De wedloop door Den Helder vormde het hoogtepunt en het was toch wel een unicum te noe men dat twee Mariniers uit Doorn de zelfde tijd noteerden. Vermelden we nog dat Hessels, de kampioen van Neder land in het lichtgewicht boksen, -zich eet, goed athleet toonde. De uitslagen waren als volgt: HEREN: 100 m hardlopen: J. G. Simons 11.9 sec.; Bogers 12 sec.; Lewis 12 sec. 400 m: Van Os 58,1 sec.; Broes 61,7 sec.; D. Kesteloo 62,5 sec. 800 m: Bikkers 2 min. 5 sec.; J. Knijff 2.16.1; J. Troost 2.17. 1500 m: Bikkers 4.22.8; C. Hessels 4.34.2; C. Roos 4.39.2. Verspringen met aanloop: Kok 5,84 m.; C. Steenbergen 5.80 m.; A. Hen driks 5.40 m. Hoogspringen met aanloop: H. K. Bertram 1.50 m; L. Meijer 1.47'/« m; Jnnsen 1.45 m. Discuswerpen: J. Verkes 33 m: C. Steenbergen 27,83 m; J. H. de Groot 2698 m. Speerwerpen: W. Gongrijp 39.33 m: A H. Elenbas 37,84 m; De Keyser 37,33 meter. Kogelstoten: J. H. de Groot 10.25"» m: A. Koster 9.94 m; J. A Jetses 9,10'/». 4 x 1<"> m estafette: luchtstrijdkrach ten Bussum 51,2 sec.; Kon. Instituut 52 4 see Mariniers Doorn 52.6 sec. Zweedse estafette: 400. 300, 200. 100 m militaire school Gorichem; Storm- srbool Rloemnndaal. Mariniers Doorn. I.oon door T>en Helder 3509 m: ,T. Gies"ee 12.55.7; Cobelens 12.55.7; Leen heer 13.11. DAMES: 80 m hardlopen: H. Brand 11,9 sec.; Bossers 12 sec.; A. J. Goede 12,3 sec. 4 x 80 estafette: V.H.K. Den Haag 4P.5; Marva A'dam 51; VHK Rotter dam 51,7. Verspringen met aanloop: v. d. Ven 4 46; H. J. Brand 4.09 m; Hillenaar 4.02 De namen hierboven vermeld, vor men steeds in volgorde de no's: 1, 2 en 3. Hedenavond vinden er drie voetbalwedstrijden plaats, waarbij steeds een Helders Marine-elftal is be trokken. Aanvang 7 uur. Verleden jaar heeft de Helderae acro- batengroep „De Morali's" zich wel zeer verdienstelijk gemaakt door ettelijke malen geheel belangeloos op te treden ten bate van het Rode Kruis. Thans hebben zij zich voorgesteld, iets te doen voor de N.I.W.I.N. Dc directie van Tivoli werd bereid gevonden, om de Morali's enkele avon den tussen het voorprogramma en de hoofdfilm in Tivoli te laten optreden. Met het oog op de Militaire Sportweek werd besloten, dat de Morali's hun acro batische toeren zuUen verrichten tij dens de avondvoorstellingen van Zon dag 29 Juni tot en met Donderdag 3 Juli. In de pauze van de filmvoorstelling zal dan voor de NI.W.I.N. worden ge collecteerd. Het is maar goed, dat maar weinig vrouwelijke ingezetenen van Den Hel der Zaterdagmorgen om half elf by het raadhuis aanwezig waren, want er had zich wel eens een veldslag kunnen ontketenen Allemaal keurige dameskousen wap perden daar zomaar in dé vrije lucht, vastgebonden aan koperen roetjes, die op hun beurt werden gedragen door een heel regiment jonge dames. Veertig meisjes van het Kousenatelier Hin aan de Bierstraat vormden daar een ere poort van witte kousen ter ere van hun afdelingschef, mej. M. A. Leering, die de huwelijksboot embarkeerde met de heer J. de Boer. Glunder lachend schreed het bruids paar na de voltrekking van het huwe lijk tussen de kousenhaag door. Een driewerf hoera ontsnapte aan de meis jeskelen. en een fotograaf vereeuwigde dit zonnig gebeuren het wég een zonnig gebeuren, al verschool het zon netje zich achter zware wolken op de gevoelige plaat. De auto's reden weg. nagewuifd door de levende haag, en de meisjes togen huiswaarts. Een vroegertje is altijd welkom, nietwaar? In de zwaar geteisterde Betuwse stad Tlel is dezer dagen een belangrUke zending kledingstukken aangekomen, afkomstig uit Richland (Wash. U.8.A.) In deze, pas drie jaar oude stad wonen de arbeiders, die werkzaam zyn op de fabrieken, waar plutonium, één der belangrökste stoffen voor de atoom bom, vervaardigd wordt. Op de foto zien wij enige leden van het Centraal Adoptie Comité Tiol, tydens een bespreking met één van hun helpers. OPBRENGST COLLECTE. De door de afd. Zijpe-Callantsoog van Het Witte Kruis gehouden col lecte ten behoeve van de tuberculose bestrijding heeft in de gemeente Cal- lantsoog f 140.02'/» opgebracht. De to tale opbrengst der collecte in de ge meenten Zijpe en Callantsoog be draagt f 1485,81'/». Kinheim heeft ook in haar twee de wedstryd tegen Helder moeten ervaren, dat er niet alleen een technisch goed spelend elftal tegen haar in het veld was, maar ook een elftal, dat mentaal goed in elkaar zit. Hadden de Velsenaren in Den Helder eenmaal een 20 voorsprong, die tenslotte weer werd ingelopen; ook ditmaal in haar thuiswedstryd had Kinheim zich een op het oog veilige 20 voor sprong verschaft. En met nog drie minuten te spelen mag men toch normaal aannemen, dat men dan veilig is. Tegen Helder was dat echter niet het geval, want met twee fraaie kopballen wist Helder de schünende nederlaag nog juist op tyd af te wenden. Kinheim is door deze nederlaag een heel eind achterop geraakt en slechts een wonder kan de Velse naren nog in de tweede klasse brengen. De wedstryd. De wedstrijd stond over het alge meen op een minder hoog peil dan in Den Helder, al was ook Helder nu weer technisch de meerdere van haar tegenstanders. Aangezien het veldspel niettot verrassingen leidde, was het ook niet verwonderlijk dat de aanval len van Kinheim over het algemeen Nieuw-Zeelandse padvinders, die hun land op de wereldjamboree te Parus zullen vertegenwoordigen, gaven tydens hun verbiyf in Engeland voor hun vertrek naar de Franse hoofdstad een demonstratie van een inheemse krygsdans, welke niet naliet indruk op de toeschouwers te maken. (Vervolg van pagina 1). OP DE R.S. 8. Na deze tweede duik worden de tanks met vee) geraas weer „gebla zen". De „O 23" steekt zyn neus bo ven water. Als het schip weer geheel aan dn oppervlakte is, klimmen we naar boven. Daar ligt de marine sleepboot R.S. 8 uit de „Hoek". We stappen over om nu ook dat te kun nen zien, wat de Rotterdammers reeds twee maal zagen. We varen in de richting van de Parkkade. En ter- wyi de „O 23" weer de rivier opvaart om opnieuw te duiken, geeft de luit ter zee 2e klasse v. d. Veen door de luidsprekers op ons schip een uitleg voor het publiek. Eerst verdwynt het achterschip on der water, dan de neus. De driekleur zakt in de golven. We zien nog een stukje van de scheepsbel. De brug Tot slechts de toppen van de naviga tie- en de aanvalsperiscoop de plaats aanduiden, waar het schip dook. Kleine boten met rode vlaggen va ren heen en weer om het scheep vaartverkeer op een veilige afstand te houden. Een zeiljacht komt ge- vaariyk dicht by, maar snelt weer ras verder. Als de onderzeeër voor de vierde maal boven water komt, wordt de de monstratie beëindigd en het talryke publiek, dat genoot van dit unieke schouwspel, keert huiswaarts. De Marine heeft weer duizenden harten aan zich verpand. TERUG NAAR DE BASIS. De sleepboot meert achter het En gelse marinevaartuig „Marrion" aan de Parkkade, nadat wy weer zyn overgegaan op de „O 23". De terug reis is leuker du de tocht naar de mmm Maas. Vanuit de brug of om in ma rinetermen te spreken: vanaf de „bad kuip", hebben we nu een prachtig ge zicht op de havens. Het groene ko per van de torentjes van de Holland- Amerikaiyn steekt fel af tegen de lucht. Aan de kade van de Rotter damse Lloyd ligt het mooie schip „Weltevreden" gemeerd. Even verder staan op de wal reusachtige kisten met zo juist uit de V.S. aangekomen auto's, de bekende balzalen op wie len", zoals de volksmond deze wa gens placht te noemen. Dan draaien we de „Waalhaven" in Rechts ten Westen van deze grootste gegraven haven van Europa ligt het vlaggeschip van onze koopvaardy „de Nieuw Amsterdam". Met September zal het schip weer geheel in zyn vooroorlogse staat (voor passagiersvervoer)zyn terug gebracht. In de „Waalhaven" zelf liggen tal rijke schepen gemeerd. We zien een Noor, een Pool, een Brits en een Ame rikaans Libertyschip met Hollandse la ding wat te zien is aan onze driekleur, die van de voorste mast waait. Terwijl de kapmeeuwtjes over ons schip scheren, slepen de matrozen de trossen uit het kabelgat. Daar ligt reeds Hr. Ms. Dolfijn aan de boeien en zijn ook wij bij onze ligplaats gekomen. Er wordt afge- nemen afscheid van de bemanning met meerd. De loopplank gaat uit en wij onze dank voor de interessante mid dag. Aan de andere zijde van de stei ger ligt Hr. Ms. Zwaardvis. Samen met de „O 23" zal hij over enige tyd voor enkele maanden verbiyf in de West zee kiezen. Wy wensen schepen en be manning reeds nu een goede reis en be houden vaart! Zo kwam het einde van het drie daags jubileum van de Onderzeedienst, een jubileum, dat op waardige en ge paste wyze werd gevierd. Wy hopen, dat het deze voortreffe- lyke dienst van onze Marine ook in de toekomst wèl zal gaan. TIJDELIJK WIJKVERPLEEGSTER. Zr. M. Peeck te Schoorl zal gedu rende het tijdvak van 30 Juni tot en met 20 Juli 1947 als tydelyk wijkver pleegster in Zuid-Zype optreden, zulks in verband met de vacantie van Zr. Houter. BEVIN, BIDAULT EN MOLOTOF TE PRAAG BIJEEN? Buitenlandse bronnen te Moskou hebben de suggestie naar voren ge bracht, dat Praag wellicht een ge schikte plaats van samenkomst voor de ministers Bevin, Bidault en Molotof betreffende bespreking van het plan van Marshall zal zyn. Aanvoer 41.000 kg., 14 stapels fa- Uiekskaas 74.50. 6 stapels boeren kaas 74.50 1 stapel Goudse (volvette) 79.-, alles per 50 kg. De handel was zeer stug. De kaasmarkt werd o.m. bezocht door Landbouw- en Handels- attaché's uit de Verenigde Staten, Canada en Zweden, die onder leiding van de secretaris van de Kamer van Koophandel, de heer D. J. Scheffel, de gang van zaken op de kaasmarkt in ogenschouw kwamen nemen. van een gevaariyker kaliber waren, zy speelden veelal en vooral voor de rust iets meer in de verdediging, waardoor hun uitvallen meer ruimte en zodoende meer verrassing in zich hadden. Kiesewetter, die ook hier in Velsen weer de nodige aandacht trok door zijn corpulentheid, was de stuwende kracht bij Helder en zijn vele goed aangegeven ballen waren legio. Maar ook Himpers kan op een goede wedstrijd terugzien en zowel op de linkshalfplaats als op de linksachter plaats was hij meer dan voldoende. By Kinheim speelde linksbinnen Beuk een prachtige wedstrijd, terwijl vanzelf ook Groenevelt weer als van ouds was en zich uitstekend weerde. Het eerste begin was voor Kinheim. De linksbinnen wist met verschillen de passes verwarring te stichten en na 5 minuten al had een van die geraf fineerde ballen succes. Linksbuiten Van der Wateren kreeg de bal in goede positie, een voorzet volgde en rechtsbinnen Prinsen kopte de bal fraai in het doel. 10. Helder wist het spel daarna te verplaatsen, maar voor het doel was het echter steeds mis. Na 20 minuten spelen moest de Gast het veld verlaten en werd door Burgers vervangen. Aanvankelijk ging Burgers linksbinnen spelen en veranderde er dus niet veel aan de opstelling. Bijna had Van der Wateren de voor sprong vergroot, maar zijn schot ver dween in het zijnet. Helder werd gaan deweg iets sterker en ook de kansen deden zich in getal iets meer voor. Krab kopte eenmaal een voorzet van linlts goed in, maar Druiven stond juist goed opgesteld. De laatste tien minuten vóór de rust wisten de Velsenaren het apel weer te verplaatsen en voor het Helder- doel ontstonden gevaarlijke momenten. Twee minuten vóór de rust brak links buiten Van der Wateren door. Er ont stond een duel en plotseling floot de scheidsrechter. Een ieder verwachtte een vrije schop voor de verdedigende partij, maar zijn beslissing luidde penalty. Groenevelt zou het vonnis voltrekken, maar de bal belandde Juist naast het doel en zo wa» dus een unieke kans voor een 2—0 voorsprong verkeken. Nu bleef het 1—0 en ook deze stand was met de rust zelfs enigszins geflatteerd. In de tweede helft kwam Helder on stuimig opzetten en reeds direct kopte Kiesewetter een voorzet van Burgers tegen de lat. Kort hierop kreeg Helder een vrije schop en weer was het Kiesewetter die verwarring bracht met het hoofd. Nu wist Druiven het leder ter nauwernood tot corner te verwerken. Deze bracht echter niet gewenste resultaat. Het Hel- der-initlatief bleef nog enige tijd aan houden en hoewel de Heldersen nu wel iets beter schoten bleef het succes toch uit. Linksbuiten Van der Wateren van Kin helm kreeg eenmaal een serieuse kans. maar nog juist op tijd wist Teekelen- burg, Helders linksachter het gevaar te keren. Bij deze redding verrekte Teeke- lenburg een spier en werd door De Leur vervangen. Himpers ging nu linksachter spelen en De Leur linksbuiten, terwijl Krab zijn linkshalf-plaats weer kreeg toegewezen. Burgers kreeg een opgelegde kans, toen de rechtsback van Kinheim een steek liet vallen, maar doelman Druiven redde op meesterlijke wijze. Na 28 minuten spe len in de tweede helft kreeg rechtsbuiten F.aaimakers een vrije bal op zijn lijn Htj kwam snel naar binnen en loste een hard schot op doel. Doelman Boogaard verkeek zich op de bal en inplaats van te vangen, stompte hij de bal en tot zijn eigen verwondering in het doel. De stand was 2—0. Helder vocht nu tegen de muur en hoe wel de witjakken steeds sterker werden, bleef het voor de goal voorlopig nog bij een wanhopig pogen. De laatste drie minuten Rottier, die in deze wedstrijd al enkele malen met Dorlijn van plaats was ver wisseld, stond nu weer op rechts opge steld. Handig passeerde hij een man. Be tekende er hoog was zijn voorzet, waar Er Leur klaar stond om het leder langs Diuiven te koppen. Nog twee minuten riep een leider van Kinhelm tegen zijn spelers Maar Kinheim moest die twee minuten spelen en kreeg in deze periode zelfs geen kans om de bal over de lijn te werken. Iets wat niet sportief is, maar in dit geval toch zeker wel te verklaren was Het was weer Rottier, die doorbrak Een der achterspelers werkte corner en een fraaie corner werd het. Nog Juist wist Groeneveld het leder weer over de lijn te werken en zodoende volgde opnieuw een corner. Nu moest Burger het doen. Keurig kwam de ba voor doel en plotseling slingerde Kiese wetter zijn hoofd in de lucht en met een schitterende zwaai lag de bal ln het n®*- 2-2. De tijd was te kort om nog verande ring in de stand te brengen. Met gelijk spel eindigde deze wedstrijd, j veehouding goed weer gaf. hoewel voor Kinheim wel een bijzonder sn einde was.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2