AGEHT-IHCASSEERDER r SCHREISOER J. H. v. 1 VtEK Bsïieiipelsters 260 Reisbureau van KONINGSBRUGGEN Laatste concours hippique te Alkmaar? De K.L.M. achter het ijzeren gordijn J Belangstelling was miniem Wieringen Algemene vergadering Boerenleenbank Jhizzlecuèciek Belasting luxe artikelen 15 pCt. verhoogd Ingaande 1 Juli a.s. Steeds >**r bijval voor Marshall Welkom Prijzenchaos in België Goudse glazen weer in oude luister. Reizen naar Frankrijk Uitbreiding dienst Alkmaar- Warmenhuizen Nog meer stakingen in Parijs Rustpunt Hardhandige kalverliefde TANDARTS DinsdaJ 24 Juni geen spreekuur. JAN BROERS onder No. JUTTERTJES f e koop aangeboden Te koop gevraagd: Te huur gevraagd: Ruilen Diversen Gevraagd NET MEISJE voor de Cassa VROOM DREESMANN T.T. RACES ASSEN BEZOEKT DEZE WEDSTRIJDEN PER AUTOBUS VAN Loodsgracht 22. Reiskosten f 5 p.p. Tel. 2026 ASSEN T.T. RACES Bij bekende grote verzekeringsmij. is te Den Helder de betrekking vacant van in een bestaand agentschap, met goede be staansmogelijkheid. Waarborgsom f 560. Brieven onder No. 452 bur. v. d. blad. f 0.10 per Kg. Alkmaar heeft een serie concoursen hippique gehouden, die tot de aller beste van het land gerekend mochten worden en daar heeft de dag van Zaterdag geen uitsondering op ge maakt. Ook nu weer was bet beste materiaal uit geheel het land aanwe- sig, en al was ook nu weer Zampa een klasse apart— wat werd ze weer prachtig voorgereden! er viel ook overigens zeer veel te genieten en het gebodene In de ring kon werkelijk niet beter zijn. Maar de publieke belangstelling* Hoogstens een 800 man toonde inte resse voor deze paardensport, een aantal, dat veel te gering is en dat betekent, dat de organisatoren er vele honderden guldens bij moeten leggen En daarmee is het concours hippique in gevaar gekomen. De schuld ligt bij het publiek, dat niet komt. Terwijl Alkmaar toch wel een centrum mag heten en Juist in onze omgeving het paard zo hoog aan geschreven staat. We geven toe: dit is geen sportgebeur tenis voor de grote massa, die van op- Windende en spannende momenten houdt Dit is een soort feest vol rust, vol gra tie, maarvoor mensen, die het paard kennen en het paard kunnen waarde ren. En Juist die mensen bleven in ge breke. Zoals gezegd, de kwaliteit was uitste kend, terwijl de kwantiteit zeer, zeer voldoende was. En de organisatie was ze als die behoort te zijn De Landelijke Ruitervereniging te Hei loo gaf tussen de nummers door een staaltje van dressuur, terwijl deze ruit- ters verder het programma aanvulden met een Tally Ho en een sigaretten-race. welke laatste vooral zeer gewaardeerd werd De uitslagen waren: Eén-spannen tuigpaarden, limietklasse f 300,—: 1. Janco, eigenaar P C v d Touw, Den Haag: 2. Gelrus, eigenaar Oly en Salentijn, Heiloo; 3. Arnold, eigenaar W Wester, Alkmaar. Eén-spannen stamboek merries (3- en <- Jarigen): 1. Emaille, eigenaar H Burger, Echt; 2. Fleurette, eigenaar J v d Nat, Zoetermeer Idem Gron. type: 1. Bezella, eigenaa- K Reyne, Schagen; 2. Demetra, eigenaar mr dr J Buiskool, Paramaribo Eén-spannen tuigpaarden, limietglasse, f 1000,—: 1. Janco, eigenaar P C v d Touw, Den Haag; 2. Frlts, eigenaar W Puiterbeek, Utrecht; 3. Gelrus, eigenaar Cly en Saletijn, Heiloo. Eén-spannen tuigpaarden, open klasse: 1. Zampa, eigenaar A Stehouwer, Dub beldam; 2. Ultra Marin, eigenaar J H Alta, Oudemirdum; 3. Eumalie, eigenaar H Burger, Echt (L) Eén-spannen tuigpaarden, gereden door dames: 1. Ultra Marin (mej Alta, Oude mirdum); 2.* Wosa (mevr van Delden. Amsterdam); 3. Frits (mevr Ruitenbeek, Onder voorzitterschap van den heer C. J. Bosker vergaderde de Boeren leenbank Woensdagavond in „Con- cordia" te Hippolytushoef. In zijn openingswoord spreekt voor zitter het leedwezen uit over de ge- inge opkomst, hetwelk wel zijn oor zaak vind in het late seizoen. De omzet liep dit jaar pl.m. f 2000.000 terug, vergeleken met het jaar 1946. De notulen welke werden gelezen door den heer P. Spaander werden onder dankzegging goedgekeurd. De door den heer Jac. Smit. lid der commissie tot nazien der rekeningen, voorgelezen bescheiden werden in goede orde bevonden en den kassier, den heer P. Spaander, benevens het personeel, werd dank gebracht. Zij gaven het volgende beeld te zien. Aan spaargelden werd ontvangen een bedrag van f 1.593.806.31 en terugbe taald f 3.499.522.32. In lopende reke ning werd ontvangen f 6.342.400.76 en uitgegeven f 4.428.608.72. Aan voor schotten werd terug ontvangen f 29.242.50 en nieuwe voorschotten werden verleend tot een bedrag van f 45.748. Aan rente en kosten bedroe gen de ontvangsten f 113.717.59 en de uitgaven f 113.577.87. De balans sloot met een saldo winst van f 2.228.01. welk bedrag in het reservefonds zal worden opgenomen. VERKIEZINGEN. Wegens het bedanken van den heer Jac. Engel werd gekozen den heer W Mosterd, en de hierdoor, in het be stuur ontstane vacature, zal door den heer Jac. Engel worden vervuld. Het aftredend lid der Raad van Toezicht den heer C. P. Poel werd met bijna algemene stemmen herko zen. Het periodiek aftredend plv. be stuurslid den heer J. Bakker Mzn. werd herkozen. MEDEDELINGEN. Het voorstel tot vaststelling van de rentevoet werd aangenomen en als volgt vastgesteld: De kapitalen van f 1 tot en met f 5.000 2 y, pet. f 5.000 tot en met f 10.000 l1/: pet., f 10.000 tot en met 20.000 Y. pet., aan kapitalen boven deze bedragen wordt geen rente uit gekeerd. Voor geblokkeerde gelden zal een rente van 1 pet. worden uitgekeerd. Men hoopt deze een volgende keer weder te herzien, want ook de Boe renleenbank is enigszins afhankelijk van de wisselwerking. Aan de ver. Het Witte Kruis te Wieringen kan gezien verschillende omstandigheden niet de subsidie van f 1500 worden uitbetaald doch deze zal. evenals vorig jaar f 1000 bedra gen. Daar de rondvraag niets bijzonders opleverde sloot voorzitter na het schei dende lid J. Engel dank gebracht te hebben, deze vergadering. Utrecht); 4, Goudfaaaot (mej R v d Touw, Den Haag). Twee-spannen stamboek merries, 2- en 4-jarigen: I. Bezella en Dametra, eigenaar K Reijne en mr dr J Buiskool, Schagen Twee-spannen tuigpaaaden, open klasse: 1. Zampa en Bayard, eigenaar A Stehou wer, Dubbeldam; 2. Roosevelt en Gone- rius, eigenaar P C v d Touw, Den Haag; 3 Wosa en Vowa, eigenaar G van Del den Jr., Amsterdam. Tandem, langspannen: 1. Zampa en Bayard, eigenaar A Stebouwer, Dubbel- lam; 2. Ultra Marin en Evalea. eigenaar H J Alta, Oudemirdum; 3. Wosa en Vo wa, eigenaar G van Delden Jr, Am sterdam. Tally Ho-race; 1. P Borst; 2. L Stam; 3. P Wonder; 4. mej M Zwart. Sigaretten-race: 1 J Sleutel: 2 A Hoed jes; 3. mej A Hoogschagen: 4. J Hoog- schagen. Ook Nieuwe Opgave. Daar in ooae rubriek van JA. Sater dag een verkeerd diagram b4j de kruis- woordpuzzle (ptizzie 391 was geplaatst. ervalt dese opgave en vindt men hieronder de nieuwe puzsle 39 A s. Zaterdag volgt dan de goede krtBS- woordpuzzle als puzzle 40. Purale 39. De Twaalf Plaatsen. Uit de volgende 34 in alphabetische volgorde gegeven lettergrepen kunnen de namen van 12 plaatsen in ons land gevormd worden. In welke volgorde moet men de goede namen opschrijven, opdat de eerste letters een mooi woord vormen? Lettergrepen. berg burg com dal dam damdededendin e e el en har 11 kamp ken le lo naar ne ner nij oord pe pen rui sche tel ti val ver wold. Welke plaatsen zijn bedoeld en in welke volgorde schrijft gij ze op? Oplossingen (per briefkaart) tot en met Donderdag 26 Juni (uiterlijk) aan de Redactie van Uw Courant. - Voor de bakvis. Een feestelijke jurk van rose taftzijde. Leuk is de afwerking van hals, mouwtjes en schootje met passement van het zelfde materiaal. BURGERLIJKE STAND. (6 t/m 18 Juni 1947). Cornelis Martinus, z. van J. Klein en A. Tijsen. Nelly Alida, d. van S. de Jong en E. Kramer. Jantje, d. van B. Zuur en C. Oussoren. Annie Ge- rie, d. van C. Doves en S. van Roo. Meijert Theo. z. van J. Tijsen en K. Veenbaas. Dirk, z. van D. de Jongh en L. Bos. Ondertrouwd: R. J. G. Notten en G. H. W. Mombarg; P. Waiboer en G. Veling. Gehuwd: D. Hollander en J. Mel- chers. OPBRENGST COLLECTE. De inzameling ten behoeve van de nationale reclassering heeft in deze gemeente 626.55 opgebracht. D.O.S. JUBILEERT. Binnenkort bestaat de gymnastiek vereniging D.O.S. (Door Oefening Sterk) te Den Oever 10 jaar. Op 29 Juni a.s. zal men op het Wiron-terrein turndemonstraties geven. IJK- EN HERIJK. Zij, die in het begin dezer week geen gebruik hebben gemaakt van de ge legenheid tot ijk en herijk van maten en gewichten, waartoe te Hippolytus hoef zitting werd gehouden, kunnen hun mates en gewichten nog voor ijk- of herijk aanbieden aan het IJkkan- toor te Amsterdam. Ook milligram gewichten kunnen daar voor herijk worden aangeboden. Daarbij moet de gezegelde enveloppe die bij de vorige verificatie werd afgegeven bij de ge wichten worden opgezonden. Een post- bewijs of girostorting op postrekening No. 507438 van IJkkantoor Amsterdam tot een bedrag van 20 cent voor elk gewicht, moet zijn ingesloten. Maten en gewichten, voorzien van het afkeuringsmerk (een gearceerde driehoek) mogen niet meer worden gebruikt. Van regeringszijde wordt medegedeeld dat met ingang van 1 Juli a.s. de her' ziene omzetbelasting in werking treedt. Wanneer deze verhoging, zoals dat in een normale situatie het geval zou zijn. zonder meer in de prijzen zou worden doorberekend, zou net prijspeil dienten gevolge een geringe stijging ondergaaD behalve voor een beperkt aantal artike len, waarvoor de omzetbelasting wordt /erlaagd, respectievelijk afgeschaft. Slechts indien aan de hand van het nodige cijfermateriaal uitdrukkelijk kan worden aangetoond, dat de winstmarges aan de toelaatbare eisen voldoen, zal prijswijziging met machtiging van het directoraat-generaal voor de prijzen op grond van de verhoging der omzetbelas ting kunnen plaats hebben. Met betrekking tot de nieuwe weel debelasting staat de zaak anders. Op grond hiervan zal de omzetbelasting op een aantal in meer of mindere mate als luxe te beschouwen artikelen zeer belangrijk worden verhoogd, n.1. op 15 pet. worden gebracht. Gezien de aard dezer artikelen en de hoogte der nieu we belasting zal een dezer dagen een maatregel het licht zien, welke zal aan geven op welke wijze de weeldebelas ting in de prijzen van de desbetreffen de artikelen zal mogen worden doorbe rekend. België, Nederland, Noorwegen en Denemarken hebben, naar uit offi ciële bron wordt vernomen, aan de Erilse regering inlichtingen gevraagd omtrent de Britse bedoelingen ten aanzien van de voorstellen van Marshall. Men meent anderzijds te weten, dat Zweden nog geen derge lijke stap gedaan heeft en eerst wil afwachten, welke houding de Sow- jet-Unie zal aannemen. Voorzover op het ogenblik bekend heeft Molotof nog niet geantwoord op de uitnodiging van Bidault en Be- vin. Tot op heden is nog geen der vertegenwoordigers van de landen van Centraal- en Oost-Europa offi cieel met het Britse ministerie van buitenlandse zaken in contact getre den ten aanzien van het Amerikaanse aanbod. Italië heeft officieel zijn voornemen kenbaar gemaakt volledig samenwer king te verlenen aan het plan van Marshall voor hulp aan Europa in een nota aan het Amerikaanse mi nisterie van buitenlandse zaken. Tijdens zijn rede ter gelegenheid van de nationale arbeidsconferentie, heeft de heer Spaak er op gewezen, dat er in het vaststellen van de detailprij zen in België nog een grote willekeur bestaat. Een Brussels blad geeft hier over enkele bijzonderheden die wij la ten volgen: Een warenhuis te Brussel verkoopt ingemaakte haringen tegen fr 2 per stuk, in een gewone winkel betaalt men hiervoor echter fr 4.50. In de ene groentezaak betaalt men voorts voor komkommers fr 14, terwijl men in de andere er niet minder dan fr 21 voor moet neerleggen. Voor de pom pelmoezen vroeg men kortgeleden in een warenhuis fr. 14 per kilo, terwijl men voor dezelfde vruchten in één der stadswijken van Brussel niet minder dan fr 24 per kg. moest betalen. De ene drogist levert op het ogenblik in Brussel een fles ammoniak voor fr. 2, terwijl zijn collega, die enkele honder den meters verder woont, zich gerech tigd acht er fr 6 voor te vragen. Donderdagmiddag, op de dag van het 675-jarig bestaan heeft de minis ter-president, dr. L. J. M. Beel, een bezoek gebracht aan Gouda om aan wezig te kunnen zijn bij de in ge bruikneming van het museum. dat door de burgemeester van Gouda, mr. dr. K. F. O. James, werd geopend Na deze plechtigheid begaf de mi- nister-president zich naar de St. Jans- kerk, alwaar de terugkeer van de Goudse glazen feestelijk werd her dacht. De burgemeester van Gouda gaf in een korte schets de belevenis sen weer van de Goudse glazen na de restauratie door Schouten in 1938. Eerst ondergebracht in verschillen de boerderijen en in 1943 veilig op geborgen in de duinen bij Vogelen zang, zijn de 1500 M2 gebrandschil derd glas weer in hun oude glorie hersteld. Wij vernemen, dat er tussen de Franse en de Nederlandse regering een regeling is tot stand gekomen, volgens welke Fransen naar Neder land kunen reizen onder medene ming van vierhonderd gulden per per soon. Naarmate het Franse bezoek naar Nederland zich ontwikkelt, zal er voor Nederlanders gelegenheid be staan zich naar Frankrijk te begeven onder medeneming van een bedrag aan francs overeenkomende met vier honderd gulden. Het zal zowel bezoekers betreffen, die voor gezondheidsredenen, studie doeleinden en culturele uitwisseline willen reizen als voor hen, die voor genoegen willen reizen. Zakenreizen vallen hier buiten. Daarvoor bestaat een aparte regeling. De eerste Franse bezoekers, reizen de volgens deze nieuwe bepalingen zouden reeds in ons land zijn aange komen. Tm Arnhem kwam deze week de nieuwe lichting recruten op. Steeds weer nieuwe treinen voer den de bloem van Neeriands jon gelingschap aan. Bij de uitgang bereidde, aldus de Arnh. Crt., het Leger hen een „incomste"! Op het Stationsplein patrouillerende sol daten met schietgeweer in de arm: bij de loket-contröle eveneens sol daten met schietgeweer.... de ar geloze reiziger, die in Arnhem aankomt vermoedt een razzia! „'t Lijkt wel weer de moffentijd" zeggen de jongens tegen elkaar. Afmars van het station, in troepen door de stad, onder escorte van gewapende soldaten. De burgerij peinst over colonnes gedeporteer den. Wij zijn niet erg thuis in het militaire van tegenwoordig. En er zal wel een bepaalde bedoeling hebben voorgezeten bij het orga niseren van deze martiale ont vangst. Maar wij betwijfelen of die ertoe medegewerkt zal hebben om het enthousiasme bij de jeug dige krijgslieden té doen ont branden. Geef ons die verweerde, vader lijke sergeant-majoor terug, die ons dertig jaar geleden bij het station stond op te wachten. Met geen ander wapen dan een goeje, ouwe sigaar in het hoofd, bracht hij ons compleet en ongeschonden op de plaats van bestemming. Ge moedelijker en hartelijkeren minder onheilspellend. Onderhandelingen te Moskou Van 30 Juni tot en met 8 SeptembeT zullen aan de bestaande dienst Alkmaar Warmenhuizen de volgende treinen wor den toegevoegd: Dagelijks A'maar vertrek 10.20 14,20 20,20 Schoorl aankomst 10,40 14,40 20,40 Warmenhuizen aankomst 10,51 14,51 20.. 1 Terug W'huizen vertrek 11,26 15,26 21,2.9 Schoorl vertrek 11,36 15,36 21,29 Alkmaar aankomst 11,56 15,56 22,03 Onder het personeel van de grote magazijnen in Parijs is gistermorgen een staking uitgebroken. O.m. zijn bij deze staking betrokken de employé's van de firma's „Galeries Lafayette" Printemps" en de z.g.n. „Eenheids prijswinkels". De reis van het DC l vlieg tuig ras de K.L.M. met aan boord Nederlandse deskundigen heeft zowel in departementale als in ]uchtverkeer9kringen vrjj veel opzien gebaard. De meest fantas tische geruchten omtrent het doel van deze missie, welke zich naar Rusland heeft begeven, op uit nodiging van de Sovjet auto riteiten doen dan ook de ronde. Zonder op de eventuele resul taten van de onderhandelingen, wel ke daar werden gevoerd, vooruit te lopen, willen wij er slechts op wy- zen, dat het feit, dat onze deskun digen te Moskou besprekingen voer- den, geenszins wil zeggen, dat deze op korte termijn tot positieve resul taten zouden leiden. Uit der aard zou de K.L.M. gaarne zo spoedig mogelijk haar luchtnet in oostelijke richting uitbreiden. Nederlandse luchtdiensten naar HamburgBer lijn, Frankfort/Main, Leipzig, een verlenging van de bestaande lucbt- verbinding AmsterdamPraag naar Wenen en Boedapest en zo mogelijk nog verder over de Balkan in, zou den behartiging van onze econo mische belangen ten zeerste ver gemakkelijken. Landingsrechten zeldzaam Sovjet Rusland en de landen, die momenteel nauwe ideële, culturele en economische betrekkingen met haar onderhouden, hebben tot nog toe slechts in enkele uitzonderings gevallen landingsrechten voor Wes terse luchtlijnen gegeven. Een Amerikaans zegsman, die de zer dagen uit Berlijn terugkeerde, vertelde ons, dat de Russische lucht vaartautoriteiten opdracht uit Mos- cou hebben ontvangen het aantal vergunningen voor Amerikaanse en Engelse militaire en civiele tran sportvliegtuigen tot een werkelijk strikt minimum te beperken. Dit zou mede een gevolg zijn van de poli tieke spanning tussen de Sovjet Unie en de Verenigde Staten, sinds de af kondiging van het hulpplan van pre sident Truman en de politieke ge beurtenissen in de Balkan landen. Soepeler houding. Wél zouden de Russen volgens de ze informatie bereid zijn een soe peler houding in te nemen b(j luchtvaartmaatschappijen der kleine landen, zoals Zweden en Nederland. Bij de herziening van de Russische luchtvaartpolitiek zouden bepaal^ landingsrechten worden verteen^ echter op voorwaarde, dat de vlieg, tuigen bepaalde vliegvelden aandoen, die gelegen zouden zijn achter Sovjet demarcatielijn. De toestelten zouden daar Sovjet navigators aan boord moeten nemen, die de abso- lute verantwoording van de gezag, voerder overnemen. In hoeverre de luchtvaartmaatschappijen hiermede accoord zouden kunnen gaan, is wn zeer moeilijke kv. cstie. Eten feit Wgft echter, dat de prestaties van de Nedertendse handelsluchtvaart ne 1945 met veel belangstelling door de Rus sen is gevolgd. Op het moment, dat de 'nandetebetrekkingen met de Sovjet bezettingszones in Duitsland op gang bomen en dos een voortdurend contact met de betreffende autoriteiten in Ber lijn en Moskow gewenst is, zou de tot standkoméng van Neder landse luchtlijnen meer Óen wei- kom zijn. 't Zal altijd wel erg moeilijk Blij ven het radio-lievetid publiek in alle opzichten te bevredigen. Zoveel hooi den, zoveel zinnen! Over de pro gramma-keuze valt natuurlijk heel veel te delibireren en het is thans niet onze bedoeling cros daar in te mengen. Iets anders is als we eens even gaan praten over de opstelling- van het programma'; dat is toch wel egn onderwerp van objectiever aard. Er zijn mensen die klagen, dat er soms pal na een mooi klassiek con cert b.v. een „liedjeszanger" voor de microfoon verschijnt, die lollige wijsjes gaat kwelen. Maar ja, nie mand wordt gedwongen dan het radio-toestel niet om- of uit te scha kelen. En tocher zijn vele ge vallen, die o.i. niet door de beugel kunnen. Zo is er Vrijdagavond a.s. om 10.15 uur een Vara-uitzending: „Swing and Sweet uit Hollywood", en pal adarog, om 10.40 uur (van de V.P.R.O.) de Avond wijding. Men kan nu wel zeggen, dat het toestel precies op tijd uit en aan of aan en uit te schake len is, het gevaar blijft te groot, dat de plechtige wijding nog valt in de (om het maar zacht uit te druk ken) luchtige, om niet te zeggen luchthartige sfeer der Amerikaanse bombastgeluiden. De voorbereidingen voor de eerste na-oorlogse Internationale T.T.-races op het circuit van Drenthe zijn in vollen gang. Een van de vele telefoon posten op het circuit wordt opgebouwd. Woensdagavond waren een jongen en een meisje aan het stoeien op de Wc Merwededijk. Het meisje, de 16- jav 3. O. uit de Lijndenstraat te \m,.adam, is van de dijk naar be neden gevallen en zo ongelukkig te recht gekomen, dat zij met een bekken fractuur naar het O. L. V.-gasthuis moest worden overgebracht. Van de jongen ontbreekt nog ieder spoor. BOVENKARSPEL, 19 Juni 1947. „De Tuinbouw". Totaal aanvoer 130.500 kg aardappelen, waarvan de prijzen: Sch. afw. 2834 cent mi kriel 1127 cent. CHIRURG, WEDEROM TE CONSULTEREN. WIE WIL HELPEN!! Eerlijk jongeman, vader van groot gezin, met prima betrekking, kan nog van positie verbete ren heeft daarvoor nodig f 1ÖOO. Aflossing f 100 p. mnd behoorlijke rente. Rr. letter V bur. v. d. bi- gevraagd. W SNOEK, Schorweg 69, Breezand. Gevraagd tegen 1 Aug. een eenvoudig ECHTPAAR z. kind., om samen alle voork. huish. werkzaamh. te verr., van prima get. voorz. Mevr. FONTEIN, Spaarnelaan 2, Haarlem. TELEFONISCH AANGESLOTEN Transport-ondernemer. Wijd. Spaansweg no 26, Breezand N.H.. Dame met zoontje zoekt te Huisduinen een GOED PENSION van 26 Juli tot en met 2 Aug. Brieven P/A, Koning straat 84. Adressen Bureau enz. uit sluitend 's middags na half twee!!! Best herenrjjwiel met nw. banden f 85,—. Ruyghweg 159 Een 2-delig konijnenhok f 20,Soembastraat 2. Een electromotor 2Ve p.k. met waterpomp en schuurtje geheel compleet in goede staat f 475,W Snoek, Schor- weg 69, Breezand. Prima Philips radiotoestel met ultra korte golf f 160,— Adres: Bur van dit blad. Weckflessen, \dres: J van Groen, Zanddijk 11a, Juliana- dorp. Ongem. kamers met gebruik van keuken dopr jonggehuw den, man Rijksbetrekking Br end nr 439, Bur. van dit blad Net slaapkamertje gevraagd zonder pension door net meisje. Br ond nr 455, Bur. van dit blad. Woningruil, Alkmaar, f 30 per maand buur voor woning Breezand. Br ond nr 453, Bu reau van dit blad. GezeUige ruime woning, he lemaal opgeknapt door de Wederopbouw met gr. ach teruit omgeving Rijkswerf, h.prijs f 5,en cadeau een nieuwe uitneembare schuur voor woning, h prijs f 6,— tot f 7,50 met 3 slaapkamers. Adr: Bur. van dit blad. Woningruil. Vrije bovenwo ning in Den Helder, 7 ka mers, f 5,25 huur, voor wo ning omgeving Haarlem, Lei den of Den Haag Br ond nr 451, Bur. van dit blad. Donderdagavond in Formosa verloren een zilveren ket tinkje met blanco hangertje (Trinidad), gedachtenis, svp tegen beloning terug te be zorgen: Wilheiminastraat 31. Wie is genegen oude dame Zaterdag 28 Juni a.s. uit Amersfoort te halen met ge makkelijke auto? Berichten aan Dekker, Prins Hendrik laan 3. Burgemeester en Wethouders van DEN HELDER zullen op 9 JULI 1947, te 14.15 uur, ten Raadhuize aldaar aanbesteden: HET BOUWEN VAN 48 WONINGEN, 4 GARA GES EN 2 BEDRIJFSRUIMTEN IN HET PLAN OUD-DEN HELDER (bestek no. 8). De aanwijzing zal worden gehouden op Dinsdag 1 Juli 1947, te 14.15 uur, vanaf de Koningsweg hoek Singel, aldaar. Bestekken zijn vanaf 24 Juni 1047, zolang voor radig, verkrijgbaar bij den Gemeente-Ontvanger, Keizerstraat 1, Den Helder (postgiro 36310), tegen betaling van 10.per stuk. Den Helder, 17 Juni 1947. De ONDERVAKGROEP VAN OUDE MATERIALEN EN AFVALSTOFFEN maakt bekend, dat de prüs voor lompen nog steeds is Besteladres: J. J. VOS, Breewaterstiaat 75. Tel. 2903 HET BESTUUR-

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 4