Met de „Marsdiep" de „Kortenaer" tegemoet Stad en Omgeving. lufMl/vtdioppinp sa jMq^zotiden Provinciale afdeling van Ned. Wol-Federatie opgericht Driebergense schoolkinderen in Den Helder Slotbal Dansschool Siebeling Een duur zonnebad Waterstanden Marsdiep Texel. Brand in de Koog Burqerliike sfand Urk osp, z ZWITSALAX Familieleden en kennissen kunnen hun thuisvarende verwanten op zee begroeten Wieringen LANGS DE VELDEN. fCr e* i&i 1 Waarom op Waalhaven? Anna-Paulowna De trein, die gistermorgen om kwart over twaalf het Helderse station binnen stroomde, had onder zijn passagiers een blijde schare schoolkinderen uit Drie bergen, die hier eén weekje vacantie kernen doorbrengen. Het initiatief daar toe is uitgegaan van den heer W F Louw- rJer, hoofd van de Vismarktschool, die een aantal ouders van leerlingen bereid heeft gevonden, de kinderen uit Drie bergen gfctvrijheid te verlenen. Begin Juli zullen de twee-en-dertig kinderen uit de hoogste klas van de Vismarkt- school één week in Driebergen mogen logeren. De jeugdige gasten werden op het per ron door hun „pleegouders" ontvangen, waarna om twee uur in de school met een min of meer officiéél tintje de lo geerpartij werd geopend. De wethouder van onderwijs, de heer L F van Loo, was daarbij aanwezig. Hij sprak de kinderen toe, en vertelde dat diverse aardige ex cursies, o.a. naar het Natuurhistorisch Museum, de Gasfabriek, de Waterleiding. Drukkerij de Boer, naar Texel, het strand de haven en de duinen, op het program ma staan Hij wenste de kinderen een recht genoeglijke dag toe. Een luid ap plaus onderstreepte zijn woorden. De heer P Rijpma, het hoofd van de school te Driebergen, die met zijn dertig leerlingen was meegekomen, had het een en ander aan de Helderse kinderen te vertellen. Als het meeloopt, komen ze in Driebergen aan op het eind van de kersenpluktijd Dat zal een feest wordeni Om de jongens en meisjes vast een voor proefje te bezorgen, had de heer Rijpma een paar mandjes heerlijke versgeplukte kersen meegenomen, die „staande de ver gadering" werden rondgedeeld en ge nuttigd. Op het voorplein werden nog een paar groepsfoto's gemaakt, waarna de kinde ren netjes in de rij vertrokken voor de eerste excursie: langs de haven en de werf en naar het Natuurhistorisch Mu seum. Aan de stemming van de kinderen was wel te merken, dat ze zich in deJut- terij al direct thuis voelden Wij twijfelen er niet aan, dat de heer Louwrier geen spijt van zijn idéé zal hebben. Wie volgt zijn voorbeeld? De Dansschool Siebeling heeft in For- rrosa haar tweede serie stiotbals gegever Ook nu was voor een keur van attractie's gezorgd. Zeer veel van de Intermezzo's werden door de leerlingen van Dansschool Siebe ling uitgevoerd, o.a. volksdansjes die leuk en vrolijk gebracht werden, en ver der een Zigeunerdansje, een Kozakken- dans en een Spaanse dans die zeer goed en temperamentvol gebracht werd. Drie jongelui gaven een paar één-acter tles ten beste, die aan de lachende ge zichten te zien wel in goede aarde vielen En dan het laatste, dat door eigen leer lingen werd opgevoerd, een aardig Wals bailet voor acht dames. Alleen de meis jes missen nog de nodige durf. De costu- mering was uiterst verzorgd. Uit een en ander bleek wel dat Dans school Siebeling ook nog op ander terrein dan de moderne dans het nodige presteert Verder werkte mede de Fleskisz, een internationaal bekend goochelaar met zijn partner, die het publiek enige maler, verbluffende staaltjes lieten zien. Voorts Anny en Jack Smitt, een accor- dion duo, waarvan de vrouwelijke helft enige Foxtrots en Wals tap-dance's ten beste gaf, die bewondering afdwongen Het mede-werkende orkest, onder leiding van Jelle Vegt, weerde zich vooral de tweede avond verdienstelijk. De heer en mevr Siebeling dansten als slot nog een Tango, uitsluitend bestaande uit Ba- slc-treps (Figuren voor beginners). Ons viel ook nu de zeer vrolijke stem ming op, die toch nooit luidruchtig werd Het waren avonden, die bij velen nog lang in herinnering zullen blijven. Allen, die onze stad een goed hart toe dragen, doen hun best de naam Den Hei der buiten onze gemeente grenzen een zo prettig mogelijke klank te laten heb ben. Dat er mensen zijn, die zich daaraan niets gelegen laten liggen, ondervond een heer uit Groningen, die hier zijn vacantie kwam doorbrengen. Hij had ge hoord, dat Den Helder een stad was, waar de bevolking uit louter eerlijke en rechtschapen lieden bestaat, die hun naasten geen strobreed in de weg leggen, maar daarentegen alles doen om het hen en vooral vreemdelingen zo aan genaam mogelijk te maken. Het was dus ongetwijfeld voor hem een bittere ervaring, toen hem het tegendeel bleek In goed vertrouwen had hij zich naar de Donkere Duinen begeven; hij wandelde naar het strand en trok daar zijn badpak aan Aan de rand van de duinen ging hij een poosje liggen genie ten van de heerlijke zeelucht en van de warmte der overvloedig stralende zo merzon. Geen zorgen pijnigden zijn geest, geen wolken verduisterden het firmament van zijn ziel, en het duurde dan ook niet lang of de Groninger sukkelde in slaap. Toen hij wakker werd, en zich had aan gekleed, bemerkte hij dat uit zijn broek zak een portemonnaie met veertig gul den was verdwenen. De politie zal nu haar best doen, de portemonnaie terug te vinden. Het zal een zware opgaaf zijn. Maar het zal een nog zwaarder opgaaf zijn om de vreemdeling een prettige her innering aan Den Helder mee te geven. GESLAAGD. Te Eindhoven slaagde onze oud stadgenoot, de heer Peter Schenk, voor het examen' Coupeur Damesvak en Leraar Modevak, met eer en lof der jury. De heer Schenk studeerde aan het Instituut prof. H. C. M. Cup pen—Geurs te Eindhoven. DE, FOTO'S VAN DR. LOESBERG. Met ingang van vandaag zijn de foto's van Dokter Loesberg uitsluitend verkrijgbaar bij de boekhandelaren Schreuder, Koningstraat; Aberson, Koningstraat en Spruit, Keizerstraat. BENOEMD Met ingang van 14 Juli a.s. is onze stadgenoot, de heer P. Th. Luj ekx Jr., enoemd als onderwijzer aan deJSt. Jansschool te Breezand N.H. 25 Juni: Hoogwater 0.55 u. en 12.45 u., 30 en 55 c.m. +N.A.P. Laagwater 6.30 u en 19.30 u., 95 en 90 c.m. N.A.P. PASSAGIERSLIJST „INDRAPOERA". Aan ons loket ligt ter inzage de pas sagierslijst van het m.s. „Indrapoera", dat met 435 passagiers aan boord op 8 Juni j.L uit Batavia is vertrokken. Het schip wordt op Vrijdag 4 Juli a.s. te Rotterd - verwacht. Vrijdagmiddag ongeveer 13.15 uur is brand uitgebroken in het perceel Waa lenburgerhuis nabij De Koog. Ge noemd gebouw was gedekt met rieten kap, zodat aan blussen geen denken was. Het gebouw brandde zo goed als af. De inboedel kon bijna geheel gered worden. Niettemin is de schade groot, temeer daar er ongeveer 100 gasten werden verwacht. De brandweer van Den Burg was spoedig ter plaatse, doch kon het gebouw niet behouden. Het perceel was bewoond door de fa milies Kikkert en Michels. Het gebouw was een der eerste, dat gebouwd werd, nadat de polder in cultuur gebracht werd en dateert van ongeveer 1600. De oorzaak van de brand kon nog niet met zekerheid worden vastgesteld. Geboren: Hendrik, zoon van Willem Tuinema en Hinderika van der Helm. Annie, dochter van Abraham Vos en Oukje Bruin. Jan E., zoon van Hendrik J. Craanen en Jannetje He melrijk. Jakob K. M., zoon van Jo- hannes Hopman en Hanna Breur. Rudolf C., zoon van Petrus A. Beers en Johanna Zoetelief. Adriana G„ dochter van Cornelis Stendert en Theodora de Porto. Ondertrouwd: Stoffel Krijnen er Wolterina Ruiter. Cornelis Lexmon en Cornelia C. Veeger. Getrouwd: Johannes Smit en Adriana C Vliegenthart. Nicolaas Doorne kamp en Anna Thomassen. Overleden: Aaltje Jonker, 58 jaren, echtg. van Jacob H. Geus. Gevonden voorwerpen: 2 Portemon- naies, padvindersriem, br. gl. hand schoen. Amsterdam krijgt zijn aapjes weer terug, ondanks het feit, dat zij per 1 Januari 1947 officieel uit het stadsbeeld verdwenen. Daar het „aapje" het ideale vervoermiddel voor het rustig bekijken der schoonheden van de hoofdstad is, voerde de V.V.V. een succesvolle actie voor de terugkeer ervan en de Amsterdamse wethouder Seegers heeft de koetsiers weer officieel aan het werk gezet. INSTRUCTIEVE SCHOOL REIZEN Urk is thans een van de meest ge wilde routes van de instructieve schoolreizen. Heden arriveerde het s.s. Oldambt weer met 100 schoolkinderen. Jammer is het dat maar zèer koi te tijd op Urk wordt vertoefd, zodat dan het doel van de instructieve school reizen wordt gemist. Zwitsal-Apeldoorn De directie van de Heldersche Courant heeft gemeend, aan de bin nenkomst van Hr. Ms. torpedobootjager „Kortenaer", de eerste oorlogs bodem die rechtstreeks uit Nederlands-Indië in Nieuwediep thuisvaart, een meer dan gewone aandacht te besteden. Aanvankelijk was het de bedoeling om familieleden aan de wal in de gelegenheid te stellen door middel van een versterker-installatie hun verwanten aan boord van de „Kortenaer" té verwelkomen. Dat bleek door omstandigheden niet mogelijk. Daarom werd besloten, de bedoelde familieleden, en indien mo gelijk ook verdere belangstellenden, in de gelegenheid te stellen aan boord van d „Marsdiep" van de N.V. „TESO" het thuisvarende schip tegemoet te gaan. Met de directie van de TESO werd over eengekomen, dat de „Marsdiep" morgenochtend om 11 uur aan de steiger van de Texeise boot zal gereedliggen. Tegen betaling van 75 cent kan men zich kaartjes voor de tocht, die ca. l/2 uur zal duren, aan boord aanschaffen. Ook kunnen reeds hedenmiddag tus- s n 1 en 5 uur plaatsbewijzen worden gekocht aan het loket van de Heldersche Courant, Hoofdingang. Beide schepen zullen elkaar op het Marsdiep ontmoeten, waarna gezamenlijk naar de haven wordt gevaren. Daar ongetwijfeld velen het tochtje graag zullen meemaken, en het aantal beschikbare plaatsen be perkt is, verdient het wel aanbeveling om tijdig aan de steiger aan wezig te zijn. De „Kortenaer" zal ligplaats krijgen voor het Commandementsge- bouw. Voor en tijdens de meermanoeuvre zal de Buitenhaven vanaf de bekende bank voor het „Paleis" tot aan de lange brug voor alle ver keer dus ook voor voetgangers afgesloten zijn. De lange brug is zog steeds in reparatie, zodat men dat gedeelte van de Buitenhave.. alleen via de Hoofdgracht kan bereiken. Na het afmeren, en nadat Z.K. H. Prins Bernhard en de Commandant Zeemacht Nederland de „Kor tenaer" zullen hebben verlaten, wordt de Buitenhaven voor het publiek vrijgegeven. VISSERIJ Urk, 23 Juni 1947. Door 95 vaartuigen werd j.1. Zater dag aangevoerd: 9307 pond paling, 1.602.70. 98 pond witvis, 4—10 ct. 2516 pond Noordzeevis, 1190 ct. per pond en 7500 pond nest, prijs 1.371/» per 100 pond. WEER TWEE SCHEPEN TERUG Van de vermiste Urker schepen in Duitsland zijn weer twee nieuwe sche pen teruggekeerd, n.1. de U.K. 47, eige naar R. Bakker en de Uk. 98, eigenaar T. Meun. Er zijn nu nog ongeveer 10 Urker schepen zoek. GESLAAGD. Bij een te Amsterdam gehouden examen voor chiroponist (aiN voetver zorging) slaagde onze plaatsgenoot de heer A. Doeves, huismeester van rust- huize „Noorderlicht" te Hippolytushoef ZONDAGAVOND. Vanavond even mee met „Helder" naar Beverwijk. De lichte motregen is hele- maal in overeenstemming met de sfeer. We zijn erg „soumis", erg kleintjes. We weten dat deze vierde match van de witjakken, in dit milieu van gelijkwaar dige krachten, een zware reis gaat wor den. Evenzeer voor Helder als voor Kin- heim, „nu of nooit" en t is nooit pret tig, een dergelijke match in het home van de tegenstander uit te vechten. Ge lukkig voegen zich in Beverwijk bij alle „opvarenden" van de extra trein, een groot contingent Nleuwediepers uit de omgeving. Vandaar dat tussen de 2500 toeschouwers zeker duizend Jutters acte de présence geven. Natuurlijk ontbreekt evenmin de eerste luitenant Thijsen, ere voorzitter van Racing. Trots uitstekend spel, speciaal ln de verdediging van de witjakken, scoren de Eeverwijkers een fraaie goal en wij krij gen de eerste depressie. Ook na de rust blijft he tegenlopen, en hoewel dit een strijd ia van gelijke krachten, stellen de gastheren deze ont moeting volkomen veilig, door een tweede goal. Met uitzondering van het Helder-team zijn wij allen totaal „out and down" Wanneer Je bij een wedstrijd, die ne gentig minuten duurt, na vijf-en-tachtig minuten, bij een veilige voorsprong van 2—0, het besluit neemt, het veld te ver laten, dan is dat volkomen normaal Als je dan buiten het veld gekomen bent. rog eenmaal hoort toe juichen denk je, dal lui van Kinheim maken er 30 van (maar 't was 2li). En als je dan één minuut vóór het einde weer hoort juichen dan denk Je, dat is het eindsignaal (maar toen maakte Helder gelijk!). Dat is een der oorzaken, waardoor voetbal zo ont zettend populair is. Het was het aan schouwelijke bewijs, hoe n.en door wils kracht en taaie volharding, tot in de laatste minuut, een achterstand in een overwinning kan omzetten Want dit ge lijke spel van Helder, was in wezen een overwinning. Een prestatie, die naast alle beschouwingen over geluk bij de witjak ken, in alle opzichten respect afdwingt. Het behoort tot die taak van den aan voerder, zijn ploeg in alle opzichten voor te gaan. In verband met het gevaar, dat er ln schuilt, spelers te verheerlijken, vermijd ik dit als regel. Ditmaal wil ik toch gaarne een uitzon dering maken voor den Helder-captain Krab, die door zijn bezieling, met een schier hopeloos verloop, alle overige spe lers de spirit gaf, deze laatste 240 secor den, een offensief te openen, datKinheim totaal van streek bracht Deze wilskracht en deze moed, om do.ir te vechten in de meest hopeloze om s digheden, zijn naar mijn mening de hi ste troeven van Goedkneehts team Mo ge het ook in de komende laatste wed strijden niet ontbreken. TOEAN TIK-TIK BESPREKING SCHOOLREISJES Vrijdagavond kwam in de O.L. school te Hippolytushoef bijeen verschillende leden der Vereniging tot bevordering van getrouw schoolbezoek. De 5e en 6e klasse zullen een reis naar Amsterdam maken, waar o.a. het Indisch Museum bezichtigd zal worden en een bootreisje wordt ondernomen door Amsterdams grachten. Hierna zul len de leerlingen aan de vlieghaven Schiphol een bezoek brengen. Op de te rugweg worden natuurlijk Bergen en Schoorl niet vergeten. De jongeren maken weer de tocht naar het onvolprezen Bergen en Schoorl De data's en vertrektijden zijn als volgt vastgesteld: 1 Juli de klassen vanaf 5 naar Am sterdam om 7 uur. 3 en 4 naar Bergen en Schoorl om 8 uur en 1 en 2 om 10 uur met de zelfde bestemming. In de bestuursverkiezing werden de heren Noorden, C. de Vries en W. Mostert herkozen, die hun benoeming aanvaardden. De rondvraag leverde weinig meer op en om 9 uur sloot de heer De Jong. na den heer Van 't Hoff dank gebracht te hebben voor zijn leiderschap dezer vereniging, waarvoor hij bedanken moest, deze geanimeerde vergadering DE OUDJES NAAR VELSERBEEK In een bij Hotel „Centraal" te Hippo- .ytushoef gehouden bijeenkomst over de regeling der reis voor Ouden van Dagen, werd onder meer besloten dat de reis 10 Juli wordt gehouden. De reis zal met 30 auto's worden ondernomen en leiden naar het zo mooie Velserbeek. Met goed weer zal dit zeer zeker een onvergetelijke reis worden. Spoedig zullen er intekenlijsten wor den aangeboden. Geeft met milde hand en werkt mee om dit uitstapje voor de oudjes tot een onvergetelijke dag te maken. .is >- -<! -V»--* VC, - Zjo De Tsjechen scoren hun eerste doelpunt in de voetbalwedstrijd Nederland- Tsjecho-Slowakije tijdens de Olympische Dag in het Olympisch Stadion te Amsterdam. Vanmiddag zat ik de uitzending te beluisteren van de Avro; er werd een reportage gegeven van de plechtige onthulling voor de gevallen slacht offers uit de oorlog 1940—1945 door H. M. de Koningin op de Marine basis voor Onderzeeboten op Waal haven te Rotterdam van het monu ment. Ik moet U eerlijk bekennen dat er toen wel wat in me omging, niet al leen dat ik vele strijdmakkers van herdacht, maar vroeg ik mij af hoe de marine-autoriteiten er toe geko men zijn een monument ter nage dachtenis van de slachtoffers van de Onderzeedienst op Waalhaven te plaatsen. Het getuigt, misschien zeg ik het wel een beetje te bruut, van niet veel medegevoel voor de ach tergelaten betrekkingen, want wie van deze mensen zal ooit weer op Waalhaven komen om hem te geden ken die hun boven alles dierbaar was. Dat de marine-autoriteiten een mo nument wil'en plaatsen op Waalha ven voor het feit dat de onderzeedienst 40 jaar bestaat is nog te billijken, maar niet zo als nu voor de slachtoffers van de onderzeedienst die in dienst van 't vaderland hun leven lieten tijdens de jongste wereldoorlog. Dat monument behoorde niet op Waalhaven te staan, maar hier in Den Kelder, waar alle slachtoffers zijn uit gevaren om hun land te verdedigen en hun plicht te doen. Ik ben zelf oud-onderzeedienstman en weet dus wel ongeveer de gedach- tengang en het leven op onze onder zeeboten, maar dat weet ik zeker dat de laatste gedachten van onze diep be treurde slachtoffers niet in Waalhaven waren, maar wel hier in Den HeMer, waar de meesten van hun alles achter gelaten hebben wat hun dierbaar was Daarom dat ik, en met mij zullen er nog velen zijn, het diep betreur dat de marin«-autoriteiten er toe zijn over gegaan om een zo belangrijk monu ment voor de slachtoffers van de On derzeedienst en hun nabestaanden op Waalhaven te plaatsen. Hoogachtend, D. Smits, gep. Adj. O. O. machinist. Onderschrift: Het is ons niet bekend of de heer Smits onze krant van Donderdag Juni jl. heeft gelezen. In dat geval had hij reeds de door hem gedane opmer king van redactiewege in het artikel „De haven van Nieuwediep en het veertig-jarig jubileum van de Onder zeedienst" kunnen lezen. Onze klacht was dezelfde. Deson danks onderstrepen wij de gedachten van onzen briefschrijver nogmaals. Helaas de feiten liggen er en zijn niet meer te veranderen. Wij waren getuige van het diep ontroerende mo ment van de onthulling in het mari nedorp aan de „Waalhaven" en heb ben aan marineofficieren de vraag be treffende het monument voorgelegd. Men is algemeen van mening, dat *t monument, dat in het tijdelijke kamp is opgericht bij de overplaats*- van de Onderzeedienst naar den Helder mee zal komen. Het zal nl. wel niet de bedoeling zijn, dat het monument na eventuele verwijdering van de ge bouwen op een kale vlakte buiten het wooncentrum zal blijven staan. Wat het jubileum zelf betreft nog dit Vrijdagavond werd voor en door 't personeel van de Onderzeedienst in de Rivièrehal van diergaarde Blijdorp in Rotterdam een marine-revue opge voerd. De conferencier Fred Tagel ('n niet-marineman), sprak tijdens een van zijn praatjes de wens uit, dat over 10 jaar het 50-jarig jubileum v?i de O. Z. D. opnieuw in de Maasstad ge vierd zal mogen worden. Deze wens werd met een heel schuchter applaus onderstreept en wij knopen daar onze wens en vaste overtuiging aan vast. dat dat feest in elk geval binnen de veste van Nieuwediep zal worden ge vierd. En daar houden we het dan maar op! Redactie Held. Crt. Op het „Cauberg-parcours" werd Zondag de wedstrijd om het kam pioenschap van Nederland op de weg 1947 voor professionals, onaf- hankelijken en amateurs verreden. De amateurs onderweg. BOND V. PLATTELANDSVROUWEN Mevrouw Keyzer kon op de maan delijkse bijeenkomst der plaatselijke afdeling van de Bond v. Plattelands vrouwen een flink aantal dames, w.o. ook uit de jmgeving, welkom heten. Mededelingen werden gedaan over het in September te houden congres en daaraan verbonden Hollandse Dag. Voor de laatste maal in het bizonder is grote belangstelling bij onze dames. Er gaat ook een groep naar de Gastdag van de Volkshogeschool te Bergen. Daar ds. Sis Heijster door ziekte ver hinderd was te komen, was voor deze avond mej. Aafje Top uit Amsterdam uitgenodigd en deze voordrachtkunste- naresse droeg op prachtige wijze een Russische novelle voor, waarin 't wre de optreden der Duitsers, in oorlogs tijd geschilderd werd. Zij zelf stelde, in Russische costuum, de hoofdpersoon uit het verhaal voor. Haar optreden deed, waar aanvan kelijk teleurstelling mocht zijn ge weest over het niet komen van ds. Sis Heijster, deze spoedig vergeten. Een welverdiend applaus was haar beloning. BENOEMING HOOFDINGELANDEN. Bij enkele candidaatstelling zijn de periodiek aftredende heren D. Lub bert en C. Broersma herbenoemd tot hoofdingeland en in de vacature A. Meyer en R. C. Waiboer benoemd de heren G. H. Geerligs en G. H. Schenk. CONSUMENTEN CREDIET. Bij de hernieuwde openstelling van gelegenheid tot het aanvragen van een consumentencrediet zijn 113 verzoeken binnen gekomen, waarmee het totaal aanvragen tot 253 is gestegen. RECLASSERINGS-COLLECTE. De voor de reclassering gehouden collecte bracht hier f 254.52 op. Nadat in een buitengewone algeme ne vergadering van de Noordhollandse Wolvereniging deze vereniging met algemene stemmen was geliquideerd, kwam men gistermiddag in het Gul den Vlies te Alkmaar bijeen, om tot de oprichting van een afdeling Noord- Holland van de -Coöp. Vereniging Noordhollandse Wolfederatie over te gaan. Namens het voorlopige bestuur van de afdeling heette de voorzitter, de heer K. Hogetoon de aanwezigen welkom, o.a. den plaatsvervangend se cretaris van de Federatie, den heer E. Govers. Hij constateerde vervolgens, dat thans de wolvereniging is omgezet in een afdeling van de wolfederatie. Ik wil er op wijzen, aldus spreker, dat we hier een in vele opzichten gemak kelijke taak hebben. De nu ontbonden vereniging vormt een basis om voort te bouwen. Ik betuig mijn dank aan diegenen, die het initiatief namen voor de oprichting van de ver. tot verbetering van de wolhandel in Noord-Holland. Het uitbetalen van de wol naar kwaliteit is een belangrijk ding. De ouderen herinneren zich nog wel. welke minder goede toestanden er vroeger heersten. Jammer is het, dat we nu de laatste jaren weer in een soort dwangtoestand zijn geko men. Maar ook dat hopen we weer te boven te komen. Ik hoop, dat ge verder Uw krachten zult blijven geven voor de belangen van de wolhandel en tot heil van ons volk in het algemeen. Wij stellen het op prijs, dat de heer Meijer, een onzer oudste leden en mede-oprichter van de oude vereniging, hier aanwezig is Ook voor het nieuwe toont hij dus zijn belangstelling. Tijdens de mededelingen verkreeg de heer Govers het woord. Het aantal leden van de wolfederatie blijkt thans reeds 16.000 te bedragen. In Noord- Holland zijn 2200 leden. Verkiezingen. Vervolgens was de bespreking van het concept huishoudelijk reglement aan de orde. Besloten werd, dat het bestuur zal bestaan uit vijf leden. Elk jaar zal een bestuurslid aftreden en niet terstond herkiesbaar zijn. De voorzitter is wel herkiesbaar. De se cretaris staat er in zekere zin buiten, daar hij functionnaris is. De ledenraad zal worden gevormd door een lid van het bestuur en een vrij te kiezen persoon. Hierover ontstond enig me ningsverschil tussen den voorzitter en den heer Govers, maar tenslotte werd toch aldus besloten. Het verdere deel van het concept werd met algemene stemmen aange nomen. Voor het bestuur waren verschillen de aanbevelingen binnengekomen. Ge kozen werden voor de Holl. Mij. v. Landbouw de heer K. Hogetoorn; voor de L.T.B. de heer J van Kampen (Spierdijk); voor de C.B.T.B. de heer J. H. Lindenberg; voor het Texels Schapenstamboek Noord-Holland de heer W. v. d. Oort en voor het eiland Texel de heer Th. Hin. Tot leden van de Ledenraad werden gekozen de heren K. Hogetoorn en Th. Hin. Het bestuur zal een aanbeveling op stellen voor een lid van het hoofd bestuur van de wolfederatie. De heer Govers kreeg opnieuw het woord voor enkele mededelingen be treffende de wolfederatie. De wolprijs zal waarschijnlijk gelijk zijn aan die van het vorige jaar. Het verstrekken van de wolpremie staat vast, wanneer aan de inlevering wordt voldaan. Het aantal ontvangplaatsen wordt uitge breid. Voor Koegras kan men b.v. nu in 't Zand terecht. Na een korte rondvraag werd deze uit verenigingsoogpunt belangrijke vergadering gesloten.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2