F BAL een nette Jongen. ervaren Chauffeur. v.v. H.R.C. Reisbureau van KONINGSBRUGGEN Hei jubileum van B.K.C. Districtskampioenschappen tennis VROOM DREESMANN Adverteert in dit blad Een druk bezochte receptie Stayerswedstrijden te Alkmaar Avondfeest van B.K.C. Wieringermeer. Voor den Politierechter KOOS STIKVOORT een begenadigd kunstenaar Een Alkmaarder op wien wij trots kunnen zijn Een partij van drie uur. Gevraagd Vlamingstraat 42. B. z. a. nette Adres bur, v. d. blad. Woensdagavond 25 Juni geen adspirantentraining. Vrijdagavond in het geheel GEEN training. Het Bestuur. JUTTERTJES Te koop gevraagd: Ruilen: Gevraagd NET MEISJE voor de Cassa PWonr nginrichting FRITS C0LT0F, Keizer straat 32, vraagt voor direct MEUBELSTOFFEERDER HALFWAS. T.T. R ACES ASSEN BEZOEKT DEZE WEDSTRIJDEN PER AUTOBUS VAN Loodsgracht 22. Reiskosten f 5 p.p. Tel. 2026 ASSEN T.T. RACES Te koop aangeboden: Te buur aangeboden: VOOR SNELVÊRVÖÏR J. G. ZOMER'S TRANSPORTBEDRIJF, AUTO-ONDERDELEN. GARAGEBEDRIJF J. J. SCHNITFINK Te huur gevraagd: Diversen: Vijf-en-twintig Jaar is hes geleden dat Excelsior, de vereniging, die later met de Breezander club B E C fuseerde, werd opgericht. De combinatie B K C beschouwt het ontstaan van de eerste club als het begin van het vereni gingsleven en viert dus nu haar zil veren feest. Maar zij viert het niet alleen, want de schaar van BKC's vrienden is groot en zij allen vieren het feest mee. Hoe sympathiek BKC velen is bleek Zondagmiddag op de receptie in de, door den heer Jb Muntjewerf met bloemen versierde zael Slikker. Daar kwamen ver tegenwoordigers van al die vrienden ge lukwensen en hulde uiten voor de Jub'- lcrende vereniging en hun woorden gin gen veelal van bloemen en cadeaux ver gezeld. Trots mogen we er op zijn de BKC-ers en de supporters zelf, maar tenslotte alle niet-voetbalenthousiasten ook, dat de grondtoon bij die huldiging was: eerbied voor de sportieve opvattingen van spelers en publiek. Doet het ons allen niet steeds goed als de naam van de Polder hoog gehouden wordt? Dan zeker toch als het daarbij gaat om een van de mooiste eigenschappen, die men kan be zitten: sportiviteit!! BKC's voorzitter, de heer C Keyzer. leidde de receptie en richtte zich in zijn welkomstwoord in het bijzonder tot bur gemeester Mijnlieff en wethouder Dek ker, den heer Van der Linden, bestuurslid van de afdeling Noord-Holland van de KNVB, de vertegenwoordigers van be vriende verenigingen, oprichters en ere leden van de club. Spreker ging nog eens de geschiedenis der voetbalvereniging na en haalde daar bij, bulten hetgeen reeds in ons blad werd vermeld, nog tal van aardige bij zonderheden op. Maar dan richtte hij zich tot de spelers en legde er de na druk op, dat het succes, dat behaald ls verkregen werd door training en vol gehouden training hen nog verder kan brengen. De tijd daaraan besteed maakt de spelers niet alleen tot goede voet ballers, maar ook tot flinke mensen in de maatschappij, want bij het voetbal spel en in het leven gaat het tenslotte om dezelfde eigenschappen als men wil 6lagen. Met een: allen op naar een groot en krachtig BKC!, besloot de heer Key zer zijn toespraak. Vele sprekers. De heer Van der Linden, sprekend als bestuurslid van de afdeling Noord-Hol land en voor de KNVB, zei o.m.: niet het succes op het veld is de hoofdzaak bii de voetbalsport, maar de vorming van een eerlijk, goed karakter, trouw, zelfopoffe ring, saamhorigheid, kameraadschap, rid derlijkheid, het zijn de ideële kanten van de sport, die niet vergeten mogen wor den, neen, voorop moeten staan, want niet wie men is, maar wat men is, is hoofdzaak. In burgemeester's Mitnlieff's rede kwam ook z'n werkzaamheid als dijkgraaf even om de hoek kijken, toen hij opmerkte, dat behalve de betekenis, die goed geleide en georga niseerde sport voor de lichamelijke en geestelijke gezondheid heeft, deze ook nog voor iets en anders van belang ls en daarvoor vergeleken kan worden met de dijken, die een rivier binnen de per ken houdt en leidt. Sport toch leidt het teveel aan energie van de jeugd in goede banen en geeft het publiek gezonde leiding. Onder luid gejuich, gaf de bur gemeester aan den gemeente-secretaris (BKC's voorzitter) verlof het aanvanke lijk op 2 uur gestelde sluitingsuur van de feestavond, zover te schuiven als no dig was! De heer Vos, DOSKO's voorzitter, sprak met enige weemoed, omdat de kans groot is, dat de buurt-rlvalen niet meer tegen elkaar zullen spelen, BKC toch werd cum laude kampioen, en DOSKO staat nog maar met één voet op de onderste sport van de afdelingsladder (op het avond feest klonk een hartelijk applaus toen Ce heer Keyzer kon meedelen dat DOSKO gewonnen had!). Een geestige speech hield dokter Vee nis, leider van het Medisch Sportkeu ringsbureau in Anna Paulowna, waarin hij vertelde van de 's avonds te voren gehouden veteranen-wedstrijd, maar niet vergat ook op het belang van de sport keuring te wijzen. Voor de zustervereniging ZAP sprak de heer J J v d Berg Az., afgevaardigden van Watervogels, de zwaarste concurren ten, van Schagen, Geel Zwart ('t Zand), Helder, van gymnastiekvereniging DOKEV en muziekvereniging Concordia (samen werking op sportdagen) van JVC (Julia- nadorp) en van de wandelsportvereniging Door Weer en Wind, voerden het woord De heer Okkerse bood, namens zijn twee zoons in Indlë, beiden lid van BKC, v. n opgespaarde centen een bedrag voor het trainingsfonds aan. De heer Van Oorschot, een der oprich ters van Excelsior, gaf een medaille, voor een wedstrijd te spelen door de adspi- ranten. En tot slot waren het de aanvoerder van het kampioens-elftal, Henk Paarde- koper, en de trainer, de heer Zuldema. die elkaar en de spelers toespraken en Na de wedstrijden op allerlei gebied op het Gemeente Sportpark te Alk maar, thans voor a.s. Zondag weer 'n nieuwe tak van sport. De wel zeer actieve Paardensport vereniging „Vooruit" organiseert op die dag, in samenwerking met Wiel- renvereniging „Alcmaria" stayers-wed strijden. Zondagavond zullen dus op nieuw de motoren op het sportpark „ronken". Een groot aantal beroeps rijders heeft voor deze wedstrijden in geschreven, w.o. D. Klink, van Wie- ringen, Dietvorst en Cor Bakker uit de Zaanstreek. In Alkmaar zijn derge lijke wedstrijden tot nu toe nog niet gehouden, doch gezien het grote suc ces in andere plaatsen, twijfelen we er niet aan of ook in Alkmaar zal de be langstelling zeer groot zijn. Op het programma staan verder vermeld wedstrijden voor Amateurs, waarvoor eveneens zeer bekende rijders hebben ingeschreven. opwekten om ernstig te blijven trainen. De heer Zuldema en de heer M Koster, de grensrechter van BKC, kregen een ge schenk. De heer De Boer, de zaalhouder, bood nog bloemen aan, en nadat voor zitter mededeling had gedaan van de felicitatie van Succes (Wieringen), van de schenkingen van de heren Slikker en Van der Klooster en een opsomming had gegeven van de ontvangen bloemstuk ken, was de receptie ten einde. Een opgewekt publiek, grotendeels bestaande uit spelers en supporters, vulde zaal Slikker, toen Zondagavond het zilveren feest van B.K.C. werd voortgezet. De heer Keijzer begon met mede te delen door wie de vereniging des middags was gecomplimenteerd en gaf een opsomming van de daarbij aange boden bloemstukken en geschenken. Zijn eigenlijk openingswoord echter was een op rijm gestelde speech, die zich in hoofdzaak richtte tot de sup porters. Deze was vervaardigd door den heer D. J. Stellingwerff, die altijd nog volop meeleeft met het wel en wee van zijn club Zeer terecht werd er in opgemerkt dat nu meer dan ooit het „Trouw moet blijken" voor de supporters zal gelden. Want of B.K.C. wordt derde klasser en dan komen on herroepelijk ook nederlagen in de zwaardere competitie, óf B.K.C. haalt het niet en stelt daardoor niet alleen zijn aanhang teleur, maar ook de spe lers zelf zullen moeite hebben een ne derlaag in de promotie-wedstrijden te kunnen verwerken Een jaar lang kon men een ongeslagen club toejui chen, maar juist nu en in de toekomst zullen de supporters de spelers tot steun moeten zijn. Het duo-Hofman met Dina Boelen zorgden voor een vrolijke avond. In zijn „moppen" schatte Hofman, zoals velen van zijn kunstbroeders, het Pol- derpubliek te laag. De dames Paardekoper-de Schipper en Van Wees-Mereboer zongen 't door den heer Stellingwerf gedichte B.K.C. Jubileum-lied en de heer Visser uit Den Helder „Leve ons B.K.C. 3ij bei de liederen kreeg het publiek gelegen heid een refreintje mee te zingen en deed dit van ganser harte en uit volle borst. In de pauzes zorgden de Musetta's voor pittige muziek evenals geduren de het bal. Vóór materiële gelijkschakeling. Hier is van alles en ik heb er thuis zo'n gebrek aan. dacht de Amsterdam- mer Hermanus T„ die werkzaam was in de Wieringermeer, en hij gapte een paar handdoeken, een paar beddela- kens en een weckfles gevuld met vlees. Ook zijn mede-arbeider Johan- nes P. liet hij in de buit delen; hij schonk hem een van de handdoeken. P„ die Maandag als eerste wegens het aannemen van die handdoek voor den politierechter terecht stond, toonde zich weinig sportief door te ontken nen, dat hij van die diefstal iets ge weten had. Toen T. echter onder ede hierover werd gehoord, viel hij door de mand. P. krijgt f 50 boete te beta len, terwijl over T een rapport zal worden aangevraagd aan den rechter commissaris, ten einde hem onder toe zicht der reclassering te kunnen stel len. O, zo onschuldig! „We moesten voor onzen baas hout halen en omdat de auto nog half leeg was, namen wij maar wat brandhout voor ons zelf mee", vertelden Linze P. en Albert v. G., beiden woonachtig te Wieringen en werkzaam in da Wierin germeer. De tenlastelegging klonk echter niet zo onschuldig. „Honderd jonge boomstammen" stond daarin vermeld als gestolen zijnde van Staatsbosbeheer. De Officier was van mening, dat de tenlastelegging wel meer in de richting van de waarheid kwam dan het verhaaltje van de beide heren en vroeg f 60 boete, hetwelk door den politierechter werd verlaagd tot f 40. O Ook Albert B. uit Wieringen voelde zich zo onschuldig als een pasgeboren kind. Hij had wat lood nodig gehad om zijn gootsteen te repareren en had dit daarom meegenomen van een hoop puin. Mr. Holstein meende, dat met 35 kg lood, dit was n.1. de hoeveelheid door Albert mee naar huis getorst, heel wat gootstenen in Nederland ge repareerd zouden kunnen worden. Met de f 50 boete, die de Officier vroeg, ging Albert echter dadelijk ac- coord, dus veroordeelde de Politie rechter hem conform. Te Alkmaar, in een pand waar honderd jaar geleden een kuiperij werd gevestigd en waar het nog vol staat met alles wat tot dit oude vak behoort, gaat de bezoeker een ouderwetse draai- trap op en staat plotseling in een ge heel andere omgeving. Niet dat alles hier keurig netjes naast elkaar staat, integendeel, hier is langs alle wanden een bonte verzame ling van kruiken en kannen, van bor den en vazen, van oude pullen en ge kleurde flessen, van kannetjes waaruit een waaier van penselen te voorschijn komt. Tussen de dikke zolderbalken van het atelier staan oude ladekasten met als enige opschik een verzameling tuben, busjes en potjes. Langs alle wanden staan rijen doeken, afgewerkt of nog maar half voltooid, aan de bal ken hangen de modellen van een paar oude schepen door den amateur kunstenaar Elfring vervaardigd en overal hangen kleurige doeken en lap pen, meest donkere weefsels, waar tussen de hoge „salamander" met zijn lange pijp ietwat nuchter en „koud" een plaatsje heeft gevonden. Aan alle zijden hangen dikke groene gordijnen, die met een lange stok van- eengeschoven worden zodat de schuine ramen elke hoek in een warm licht kunnen plaatsen. Alkmaars meest vermaarde schilder. Hier staan wij in het atelier van Koos Stikvoort, Alkmaars meest vermaar den schilder. Hier is het, dat deze dromer zich na zijn dagelijkse arbeid in de kuiperij terugtrekt om er dat werk te kunnen doen waarnaar heel zijn leven z'n verlangen is uitgegaan. En niet alleen na zijn werk, want Koos Stikvoort is een begenadigd kunstenaar, die plotseling zijn ge reedschap kan laten vallen omdat de schildersdrang hem te machtig wordt en hij zich dadelijk in zijn impressies moet kunnen uitleven. Dan grijpt hij zijn penseelen, dan ziet zijn starend oog slechts de schoonheid van het stilleven, dat hij daar uitgestald heeft en dan „gooit" hij dat stilleven op het doek in zijn eigen stijl en zijn eigen toon, die van een wondere bekoring zijn. Want Stikvoort is meer dan anderen tonalist gebleven. De moderne stro mingen in de schilderkunst hebben hem onberoerd gelaten. Hij doet niet aan cubisme en surrealisme, hij brengt op het doek wat hem treft in vorm en vooral in klein* en hij doet dat al jaren in een eigen stijl, die zijn schilderijen de bekoring van het middeleeuwse doek geven. Er zit iets Rembrantieks in zijn donkere achtergronden, die geen dode vlakken zijn maar waarin talloze details in elkaar vloeien. Er zit een prachtige kleur in zijn stillevens, in een oude rode schotel, een donker blauwe fles. Men kent misschien die doeken van een van zijn weinige expo sities waar ze door hun rust en bezon kenheid onmiddellijk de aandacht trok ken. Men kent zijn prachtig gekleurde vruchten, een citroen op een stuk papier, wat aardbeien in een room kleurige schotel. Maar men heeft nog te weinig gelegenheid gekregen om kennis te maken met zijn binnen huisjes, zijn doorkijkjes in oude stal len waar een wrakke deur nog aan één scharnier bengelt, waar een kind of een vrouw in de omlijsting van een kamerdeur staat. Men kent nog te weinig zijn impressies van paar den die in de sneeuw of met gebogen hoofd in het wijde land staan. Heel dat stille, bezonkene van een dro mend paard, dat met gebogen hals roerloos, als in diep gepeins verzon ken aan de kant van een sloot staat. Men weet nog te weinig van zijn por tretten. zijn vrouwen- en mannen koppen, die vaak onafgewerkt lijken en de indruk maken in het schemer licht te zijn genomen, maar die alle de diepe donkere toon hebben, welke al zijn werk kenmerkt. Zijn leven. Als jongen van 12 jaar heeft Stik voort reeds het verlangen naar het uit beelden van eigen impressies gekregen. Toen hij 22 was slaagde hij er in zijn vader te overtuigen, dat hij meer in de kunst dan in de kuiperij zou kunnen bereiken. Met een minimum van geld voor studie en de noodzakelijkste le vensbehoeften volgde hij in Antwerpen drie jaar alle lessen van de Konink lijke Academie voor Schilderkunst tot de eerste wereldoorlog hem naar Hol land terugriep. Drie jaren diende hij hier het vader land als soldaat en hij vond in die tijd r.og gelegenheid de avondlessen van de Haagse Academie te volgen. Toen dwongen de levensomstandigheden hem het penseel neer te leggen en naar de kuiperij terug te keren. Hij trouwde in 1919 en vatte op de Achter- dam het oude handwerk weer op. Zes en twintig jaar heeft hfj plichts getrouw zijn arbeid verricht, met hoofd en handen gewerkt aan vaten en kuipen, aan wasmachines en tob ben, maar met z'n hart was hjj altijd boven op het atelier en ieder uurtje dat hjj vrij kon maken sloot hij zich daar op en gaf in lijn en kleur beel tenis aan zijn dromen, aan een moe der met een kind, aan Dominicanen in hun kleurrijke gewaden, aan stil levens, die niet boeiden door kost bare objecten maar door de kleur en de warmte van zijn werk. Stillevens die vaak niet meer bevatten dan een oud stuk doek, een busje, een paar vruchten, een gekleurde fles. een waardeloze kan, een oud boek of zelfs het rateltje van een kleinen jongen. Ir zijn vacanties zwierf hij en zwerft hij nog in de streken waar hij zijn diepste impressies krijgt, in Nunspeet met zijn interieurs en stallen, in Brabant, de Peel, in Bergijk en in Antwerpen, dat hem nog altijd blijft trekken. De eenzame. Stikvoort is geen man die er be hoefte aan heeft zich op exposities te laten bewierroken, hij is de eenzame, de teruggetrokkene, die er genoeg aan heeft met gelijkgezinde naturen te praten in zijn atelier waar velen hem, ondanks zijn verborgenheid, weten te vinden. Hij heeft er een gastenboek waarin handtekeningen staan van hon derden kunstenaars uit alle delen van de wereld. Dat alles ligt besloten op de zolder verdieping van het oude huis op de Achterdam en het enige dat den kun stenaar leed doet is, dat hij 26 verlo ren jaren heeft waarin hij zoveel had kunnen scheppen. Maar Stikvoort is een optimist. Hij denkt er over om zich nog geheel aan de kunst te wijden. Zijn werk heeft bekendheid verkregen en wordt steeds meer gewaardeerd. Een criti cus als Kaspar Niehaus, die het ergens zag, schreef hem spontaan een brief welke van grote bewondering en waardering getuigt. De altijd bescheiden kunstenaar voelt nu de noodzaak wat meer te expose ren, wat meer uit zijn beslotenheid iD het licht der publieke belangstelling te komen. Hij is nu 56 jaar, zijn beste levenstijd is voorbij, maar zijn kunst is gerijpt en hij verwacht nog twintig jaar te kun nen werken. Hij is geen man die schittert in het brillante gezelschap van mannen en vrouwen die zich door hun kunst ver boven anderen verheven voelen, maar een natuurtalent, dat van de lessen van mannen als professor Opsomer en Charles Mertens geleerd heeft hoe hij moet werken en daarna zijn eigen weg is gegaan en in alles het beste van zich zelf heeft gegeven. Laten wij hopen, dat hem nog vele jaren van vruchtbaar werken gegeven mogen zijn. Tj Ad. Op de Alkmaarse tennisbanen zijn deze week de jaarlijkse districts wedstrijden weer begonnen met tal van nieuwe gezichten, met verschil lende onbekende spelers, die mis schien hier en daar voor een ver rassing kunnen zorgen en die in elk geval enige onzekerheid geven over de uiteindelijke resultaten. De eerste twee dagen is er nog be trekkelijk weinig gespeeld (de meeste spelers buiten Alkmaar zijn nog niet aan bod gekomen), maar er is reeds een record gemaakt, dat niet gauw verbeterd zal worden. Dat was het ierenenkelspel tussen Martens en Kir- kenier. Beide spelers waren aan elkaar gewaagd, geen van hen durfde zich naar het net begeven en ieder van hen wachtte slechts op een misslag van de ander. Het gevolg van deze totaal op de verdediging ingestelde partij was, dat na drie uur spelen Martens met 119, 36 en 64 won! Haasbroek overwon in een matige partij Steilberg met 6—4, 6—2 en de jonge ter Raa wist met goed spel E. Stumpel te kloppen met de duidelijke cijfers 62. 61. Iets moeilijker had dr. Damstee het legen den jongen speler Bos. die ver leden jaar het jeugdkampioenschap won, doch met 7—5, 6—2 kwam toch do zege bij den oud-eersteklasser te recht. In de tweede ronde versloeg mr. Schuurman Bruin met 16, 64, 62. Schuurman verloor de eerste set, door dat hij geen vat kreeg op het hoge, trage spel van zijn tegenstander, ter wijl hij pas in de tweede helft van de volgende set het juiste tegenspel vond. Toen was het nog slechts een kwesti® van tijd. Interessant was de partij Schmiduï dr. Damstee in de tweede ronde Schmidt nam in de eerste set een voorsprong, doch zag deze voorsprong langzaam maar zeker teniet gaan e„. toen hij de belangrijke zevende game ook nog verloor, won dr. Damstee de set met 6—3. Ook in de tweede Set begon Schmidt goed, maar hij speelde het spel, dat de tegenpartij hem op. legde en verloor door gebrek aan zelfvertrouwen en door het veel te verdedigende in zijn spel. In het damesenkelspel versloeg mevr. De Heer Kloots mej. Knödgen met 6—2, 6—2, terwijl mevr. Schuur- man niet veel moeite had met mej. Luycks (60. 62). Mej. Koel klopt® met royale cijfers mej. Hendrikse: 6—4, 6—0; mevr. Botman verloor van mej. Teer en mevr. v. Duren moest in mevr. Eveleens haar meerdere erken nen met 16, 26. In het gemengd dubbel plaatsten zich reeds de heer en mevr. Schuurman door een zege op mevr. Botman en Rieve (62, 60), terwijl in het da- mesdubbel mevr. Schuurman en mevr. Manjoero zich in de kwart-finale plaatsten door een 60, 61 overwin- ning op mevr. Botman en mej. Knöd gen. De dames Rolff en Van Loon versloegen in een vlotte partij mevr. van Duren en mevr. Hooft (6—4, 6—4). Tenslotte wisten in het herendubbel v. Gooien Bruin hun tegenstanders, de Groot en Buys met 62, 6—4 te kloppen en wonnen Martens en ter Raa van de Ruyter en v. Walthuyzen met 64, 9—7 na een vrijwel gelijk- opgaande strijd. Met blijdschap geven wij kennis van de ge boorte van ons dochtertje CORNELIA. L. KALF E KALF— SCHORSIJ CIELTJE. Den Helder, 22 Juni '47. Violenstraat 85. Heden overleed, tot onze droefheid, zacht en kalm. onze gelief de Vader, Behuwd- vader, Broer, Zwager en Oom HENDRIK FREDERIK BIZEL. Wedn. van Bartha Hendrika Egers, in de ouderdom van 80 jaar. Uit aller naam: P G. BIZEL. Amsterdam, 22 Juni 1947. Pretoriusstraat 47. De teraardebestelling zal plaats hebben Vrijdag 27 Juni a.s. te 2 uur op de Al gemene Begraafplaats te Den Helder. Vertrek van de Ruyghweg 6 te Dan Helder plm 1,30 uur. 2000.— of 7000 gevr. _als hypotheek op Kwekërsbedrijf Brieven onder no. 465 bureau van dit blad. Adressen Bureau enz. uit sluitend 's middags na half twee!!! Een wieg, Konirvgclwars- straat 13, Een compleet damesrijwiel. Singel 85. Oude kwal. zuiver wollen badpak korenblauw (Ribana) grote mt voor zuiver wollen damesvest grote mt. Adres: Brouwerstraat 52. Voor-oorl. kinderwagen voor wandelwagentje. Adres: Bur. van dit blad. Woningruil. Mooie woning centrum h.prijs f 5,— p. week voor woning f 6—f 7 p week: liefst omgeving Krugerstraat Br ond nr 458, Bur van dit blad. Moderne woning Narcisstraat huurprijs f 5,50 voor flinke woning Binnenhaven of om trek. Br ond nr 464, Bureau van dit blad. Heden ontvingen wij het ontstellende bericht dat plotseling te Pladjoe (Sumatra) is overleden onze in nig geliefde Zoon ALBERT EVERHARDUS. op de nog jeugdige leeftijd van 22 jaar. Zijn diep bedroefde ouders, broers en zusters Den Helder: A. EVERHARDUS P S. EVERHARDUS PLADDET. Terneuzen: C. VERSCHELLING T VERSCHELLING —EVERHARDUS. en Kinderen. Batavia: C EVERHARDUS. Bandoeng: P. KOSTER. Wieringen: P S KOSTER— EVERHARDUS en kinderen. Den Helder: H EVERHARDUS N EVERHARDUS— KILJAN. Den Helder. 23 Juni '47. Javastraat 132 sf raai Het comité O. en O. biedt de militairen, als slot van de militaire sportweek,'\een Twee nieuwe overalls f 17,50 per stuk erj 1 blauwe broek f 10,—. H Treubstraat 4. Een prima tennisracket f 25 Gladiolenstraat 14. Een schudbed f 50,— en een hobbelpaard flO,—tev. ver loren een zilveren armband met hangertje, vermoedelijk distributiekantoor. Zuidstr. 18 Een box en hobbelpaard sa men f 17,50, Klaas Duitstr 40 Mooie jonge konijnen' (7 weken oud) f?,50 per stuk. Adres: Zuidstraat 16, Twee witte kielen en 2 witte pantalons samen f20,—, Adr: Bureau van dit blad. Wol mouselfn deux pleca mt 42-44 f 25,—, Adres: BUr. van dit blad. Een prima spelend radio toestel f 55,—, zonder luid spreker. Adres: Bur van dit blad. Wekker £7,50, electr dyn luidspreker Arrovox 220 Volt f 25,geüjkrichter voor 3 cellen 129 volt f 20,— en trans formator 120-220 Volt f 15,— Van Oulik, Soembastraat 56. Artistieke Delfts blauwe schemerlamp f100,—2 mando lines (iets defect) samen f 15,. 1 damesmantel z g a n f 20,—, 1 nw Japon mt 40 fSO,— 1 nw grtJza vilt dameshoed f 12,50, 1 pr br. schoenen mt 37 zgan. £10,— en 1 Pr wit lederen avondschoenen mt 39 f 5,—. Tussen 5 en 6 uur. Adres; Bureau van dit blad. Prima stofzuiger merk Go liath sleemodel zgan. f 125,-. Badhuisstraat 50, Huisduinen Bolhoed £7,53. Adr.: Bureau van dit blad. Een zgan. wringer f 12,50 en een herenbroek f 15,—. Adres; Bur. van dit blad. Een Ond.off. pak zgan. off. laken f 145,— 1 donk.bl. geklede damesjapon mt 42-44 f 32,— en 6 kippen (witte leg horns le en 2e leg) f 40,—. Adres: Brakkeveldweg 78; na 0 uur. Zuiver grijze wollen dames wintermantel f 32,50, zwalrte mooie damesmantel f 20,—, mooie meisjeswintermantel lft 15 Jr f 14,—. wollen jurl: lft 15 jr f 15,zuiver wollen blauwe trui nw f 22,50 en bol hoed als nw f 7,50. Adres: v d Duyn van Maasdamstr. 29 Zgan. pr. werksch. mt 42 (nog niet verzoold) f15, en nw, mod. lichtgrijs hoedje'met bi voile en vogels f 15,—. Lijs terstraat 38. Een huiskamerorgel f 200,—. Adres: Bureau van dit blad. Kamers met pension voor 4 personen. Koningstraat 31: Telefoon 2552. Grote ongem. kamer. Br. ond nr 463. Bur van dit blad Een slaapkamer. Br ond nr 462, Bur. van dit blad. Wegens mijn vertrek naar Indië groet ik mijn vrienden en kennissen, a/b „Sloterdijk", SIJVERT ROOS. OUD-GEREF. KERK (Hoogstraat) A.s. DONDERDAG 26 JUNI 's avonds 7,30 uur hoopt D.V. voor te gaan Ds v. DIJK van Capelle a/d IJsel. DE KERKERAAD. Net Meisje zoekt BETREKKING voor dag en nacht Br. no 161 bureau van dit blad. aan in de MARINECANTl^E aan de Buiten haven, alhier, op 28 JUNl\.s. Medewerking van de band JAN SEEGERS Aanvang £1,30 uur. Zaalopening 21.00 uur. Vrij toegang voor alle militairen met één introducé; hiervoor zijn dus geen kaarten benodigd Personen beu eden de 18 jaar worden niet toegelaten BUREAU O. S, en O. door geheel Nederland met speciale zware vrachtauto met aanhangwagen, stadsver voer met 2Vt tons vrachtauto's, bouwmaw nalenvervoer binnen en buiten de stad. snelle leverin^^Mielke partij- slopsand vervoerd doorcmz?jaiarai«-hydraulische kipper. puinhveranties. NIEUWSTRAAT 45. TEL. 2184. WIJ HEBBEN EEN GROTE VOORRAAD SLOOPAUTO'S TE KOOP GEVRAAGD. JONKERSTR. 20-22, TEL. 2595, DEN HELDER. Ongem. kamers met gebruik van keuken door jonggehuw den, man Rijksbetrekking. Br end nr 439, Bur. van dit blad. Net meisje zoekt slaapka mertje zonder pension. Br ond nr 460, Bur van dit blad. Echtpaar zonder kinderen zoekt ongem. gedeelte van woning, vrouw genegen in de huishouding te helpen, man dikwijls afwezig. Br ond nr 459, Bur. van dit blad. Verloren op 23 Juni: een kinderbonkaart gaande Kei zersgracht, Molengr., Spoor straat, Weduwe erg gedu peerd. wed. Slot, Keizers gracht 75. Er kan weer breiwerk wor den aangenomen. Adres: Bu reau van dit blad. Gevraagd een net en een voudig kosthuis. Br ond nr w7, Bur. van dit blad. Verloren: een zilveren broche (Zeeuwse knoop), gaande met de bus van Alkmaar n3a_r. Blauwe-Keet tot School weg P Pluister, Julianadorp. eerlijke vinder zal beloond worden.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 4