wedstrijden De BESLISSENDE ronde Stad. Omgeving. De militaire Spanning aan de Sportlaan De blijde incomste van Hr. Ms. „Kortenaer" en het bezoek van de Prinselijke Familie Arie Vooren Hedenavond finale Tennis Biljartnieuws Tien jubilarissen op de Werf OPSTELLING MILITAIRE ELFTALLEN Uitspraken tuchtrechter 9» Mo. Nationaal Hengelconcours H.S.V. „Den Helder" Helder-Alkm. Boys 6e in alg. klassement Woensdagavond was de spanning bij de militaire wedstrijden op haar hoogtepunt Het elftal van 2-III Regt TJitr. Troepen Alkmaar weerde zich uitwekend tegen Kaderschool „Zee burg". Een kwartier voor tijd wist Alkmaar (met het oog op de ruimte korte wij deze naam af, heer Bou- man) de stand op 22 te brengen en o.i. verdiende zij wel iets meer. Toen scheidsrechter Kruizinga voor het laatst floot was er geen verande ring gekomen in deze stand en volg den er dus strafschoppen. De doelman van Zeeburg liet zich tweemaal ver schalken. terwijl de Zeeburgers zelf driemaal wisten te scoren en dus met de zege naar Mokum gingen. Later werd door loting beslist dat Alk maar toch in de demi-finale mocht uitkomen. De bekerhouders uitgeschakeld. De bekerhouders IJmuiden kwamen tegen de 5e Div. Kon. Marechaussee uit Amsterdam in het veld,die tegen 't Kon. Instituut nu niet bepaald uitge blonken had. Het werd een verrassende uitslag n.1. 11 en aangezien de doelman der Marechaussee kans zag drie straf schoppen te houden, werd het elftal van MOD IJmuiden uitgeschakeld. Tenslotte won Bloemendaal van Depót AATMTDS uit Haarlem met 90. Van Gooi en Pannekeet waren hier de beste spelers. De demi-finale was dus nu bekend en wel als volgt: ZeeburgBloemendaal; Marechaus seeAlkmaar. Deze wedstrijden zijn gisteravond gespeeld. Het verloop was van die aard, dat hedenavond om 7 uur de volgende finale wordt ge speeld: Helder A-terrein: Stormschool Bloe mendaal—2-III Regt. Uitr. Tr. Alk maar. De winnaarsronde is: Kaderschool Zeeburg5e Div. Kon. Marechaussee Helder B-terrein. De Militaire Sportweek loopt ten einde. En wij kunnen nu al reeds zeg gen dat de organisatie over het al gemeen perfect is. De athletiekwed- strijden zijn zonder wanklank verlo pen en ook de voetbalwedstrijden verlopen naar wens. Er was wel eens kritiek op de lei ding en inderdaad heeft men in deze forse wedstrijden wel wat te weinig geroutineerde scheidsrechters aange steld. Maar toch betwijfelen wij of hoger geklasseerde fluitisten wel in staat waren geweest de enthousiaste militairen steeds naar genoegen te leiden. Het belang van deze wed strijden is nu eenmaal groot en de spelers geven zich of hun leven er van afhangt. De publieke belangstel ling is buitengewoon groot en eige naardig genoeg kiezen de meeste van hen partij. Een verheugend feit heeft zich op tennisgebied in onze gemeente in de afgelopen week voorgedaan. Het eerste team van de HTC is als no. 1 in haar afdeling van de derde klasse in de competitie van de Kon. Ned. Lawn Tennis Bond geëindigd. Een heel eervol resultaat voor deze jonge sportvereniging, als men be denkt dat het vorige seizoen in de 4e klasse werd gespeeld. Men heeft thans 3 teams (vorig jaar 2) aan de competitie laten deelnemen. Het ledenaantal neemt gestadig toe, symptomen welke er op wijzen dat de tennissport zich ook in deze gemeen te meer en meer ontwikkelt. Op Zondag 0 Juli a.s. zal de promo tie-wedstrijd tegen Groenendaal 3 ge speeld moeten worden. Het lot heeft de HTC als gastheer aangewezen. Zouden we. dan de HTC als 2e klasser kunnen begroeten? Volgende week wordt het tournooi om het kampioenschap van deze ge meente gespeeld. Behoudens enige voor wedstrijden op Zaterdag 28 Juni en Zondag 29 Juni zal er iedere avond in de ko mende week getennist worden op de banen van Panorama en Dennen heuvel na 6 uur. Wij hopen van deze wedstrijden de uitslagen regelmatig te publiceren. De finale. Voor de finale van hedenavond zal de belangstelling uiteraard bijzonder groot zijn. Na afloop geeft de Mari nekapel der Koninklijke Marine on der leiding van de 1ste Luit. der Mariniers G. Nieuwland een concert op het veld. Aanvang 9 uur. Het publiek heeft vanaf kwart voo» 9 vrije toegang op het veld. Na het concert vindt er een Fakkel-optocht plaats, waarbij alle Helderse vereni gingen worden uitgenodigd om deel te nemen. Vaandels, vlaggen, lam pions e.d. meenemen. Laten alle ver enigingen aanwezig zijn! Het wordt een kleine route, n.1. Middenweg, Polderweg. Koningstraat. Spoorstraat, Julianapark en Stations plein. Op het Stationsplein vindt de Taptoe plaats. Daarna naar de kazerne OZD langs Julianapark. Keizerstraat. Sluisdijkstraat en Ruyghweg. Een waardig einde dus van de Sportweek. Zaterdag resteren dan nog de zwemwedstrijden in het Marinebad alsmede de grote voetbalmatch: Nederlands Militair elftalNoors Militair elftal. De aanvang van deze wedstrijd is niet 5 uur, doch 7 uur In het nummer van morgen zullen wij de elftallen publiceren. De voorronden, ter vaststelling vin de acht finiliiten voor het persoonlijke kim. pioenschip 3de klas llbre klein btljirt ,3,01—3,00). zijn geëindigd. De volgende spelers hebben zich ge pliatst: 1. N Kuul (Royil); 3. C Kok (VOP); H Timmermins (HBC); 4. K Dikker (OG); 5. H Schooneveld (OG). 4. J Engel (VOP): 7. L D de Snayer (Royil) en S. C Middelle (OG). De heren K Bakker, N Krul, C Kok en H Timmermans hebben in de voorronden boven het gemiddelde 3,00 gespeeld, zo- dit zij promoveren nur de tde klas. De finale whrdt gespeeld op 30 Juni 3 en 4 Juli ln café Woud aan de Bin nenhaven en vangt nn om 7 uur. De wedstrijden om het kampioenschap van de 4de klasse zijn op sportieve wijze verlopen. Laten de 3de klassers daar niet voor onderdoen en door sportiviteit en goed spel een propaganda zijn voor het biljartspel. De wedstrijden zijn voor ieder toegankelijk, zodat leder blljartllefhebber deze wedstrijden Van bezoeken. De prijsuitreiking vindt plaats op Vrij dag 4 Juli, na afloop van de laatste partijen. Dinsdag 1 Juli a.s. viert een tien tal leden van het personeel der Rijks werf zijn veertigjarig jubileum. Het zijn de heren C. R. Kruk, chef-teke naar; C. R. Haringa, Commandeur der koperslagers; T. Nieuwbuurt, voor- man-ketelmaker; W. de Boer, machi ne-bankwerker; P. J. van Leuven- steijn, voorman-modelmaker; J. de Boer, smid-vuurwerker; P. C. J. Va renhorst, scheepmaker; C. de Weever, scheepmaker le klasse; W. I. Frank fort, artillerie-werkman; en G. Luijt, koperslager. NEDERLAND: Spelen in oranje shirt met witte broek PIL (Herin es-D.V.S.) v. d. LELY (Sparta) v. GOOL KIL (Haarlem) (D.W.S.) v. SANT v. ROESEL ENGELSMAN (Achilles) (Longa) (Quick Nym.) HAAKONSTAD STAVE BOHLER ALBERS (Vltesse) v. WANNINGEN (Heracles) J. KOLKMAN A. KOLKMAN (Go Ahead) (Go Ahead) DAHLE HAGEN ERSTAD NOORWEGEN: JOHNSON KROHN-HANSEN STRAND GULLIKSEN JENSEN Spelen in rood shirt met witte kraag en blauwe broek. Reserve's Nederland: Visser, Feyenoord; Pienter, Be Quick, Groningen; Roo- zen, Oldenzaal; Wolfers, Ajax; Smit, V.U.C. Reserve's Noorwegen: Ludvigsen, Andersen, Joensen, Maelseter. De tuchtrechter voor de prijzen, mr. Westhoff, heeft in zijn laatste zitting verschillende hoge boeten opgelegd. De groentehandelaar L. kreeg f 30 voor het berekenen van te hoge prijzen. De heer G., die voor groenten en klompen te hoge prijzen had ge vraagd, kreeg f 75 boete. Mej. v. O., die te veel huur vroeg voor een paar kamers, kwam er met f 25 af. De heer Z., die een radiotoestel van f 142,50 had verkocht voor f 192,50, behoefde, mede dank zij het pleidooi vn mr. J. Mulder, niet meer boete te betalen dan f 100. De groentehandelaar B. had te veel geld voor zijn witlof gevraagd. Boete f 100. De fa. D. kreeg f 200, omdat in de zaak diverse artikelen te duur waren verkocht. De beide firmanten van de fa. E. moesten ieder, wegens het voor te ho ge prijs verhandelen van papier, f 400 boete betalen. De winkelier N. te Anna Paulowna, die kapstokken, lectuurbakken, para- pluiebakken en vulpennen te duur had verkocht, moest een boete van f 250 betalen, terwijl de vulpennen verbeurd werden verklaard. Een pseudo-brandstoffenhandelaar, S., die turf had verkocht voor f 35 per 1000 stuks, kwam er met f 25 boete af. Gedurende 2 jaar werd hem ver boden om handelaar in vaste brand stoffen te zijn. De melkhandelaar T., die, gestan daardiseerde melk zonder bon had ver kocht, kreeg f 20 boete. De kruidenier B., die zeepkloppers en etenstampers te duur aan den man had gebracht, werd beboet met f 30. De cafétariahouder V. kreeg voor het verkopen van een te duur couvert f 100 boete. Uit Indonesië. De aankomst van de West-Borneo Raad te Batavia tot het voeren van besprekingen met de regering van Oost-Indonesië en de Neder lands Indische regering. V. 1. n. r.: Mr. J. Kiers, de heer Oewaang Oeray Lim Bok Ming en Abdoel Moetalib Rifai. De Hengelsportvereniging „Den Hel der" heeft, begunstigd door schitte rend weer, haar Nationaal Concours gehouden. Een 15-tal corpsen trokken vanaf Lunchroom Witkop naar het Noord-Hollandsch Kanaal, waar te 10 uur de wedstrijden een aanvang na men. Het leek al heel gauw dat de vis er van in kennis gesteld was, dat er hengelaars op pad waren, om ze te verschalken.... In de eerste ronde bleek, dat door 120 man dan ook maar 59 baarsjes waren gevangen. De tweede ronde was het 't zelfde liedje, matige vangst, 48 baarsjes aan de haak. Na afloop van de corpswedstrijd werd begonnen met de persoonlijke wedstrijd en de dameswedstrijd. Het bleek al spoedig, dat ook hier een slag op leven en dood geleverd zou worden, want weer lachte de vis de hengelaars uit. In de eerste ronde werden 95 visjes gevangen, waarvan door den heer Thienponde uit Velsen 5 stuks aan de haak werden geslagen. De tweede ronde was ook spoedig ten einde, en toen werd de terugtocht naar Den Helder aanvaard, waar de prijsuitreiking plaats vond. Alvorens tot de prijsuitreiking over te gaan, hield de heer Joh. G. W. La Fleur uit Alkmaar, voorzitter van de Concours-Contact-Commissie, een pro pagandistische rede. Hij eindigde met een opwekking aan de verenigingen welke nog niet zijn aangesloten, om dit alsnog te doen. Tevens uitte de heer La Fleur woorden van waarde ring jegens de Afd. Den Helder voor de goede organisatie. Hierna begon de uitreiking der prijzen. Afd. A: le prijs Alkmaar met 14 stuks; 2e prijs Beverwijk met 10 stuks; 3e prijs Schagen met 9 stuks; 4e prijs Den Helder met 6 stuks. Afd. B: le prijs Velsen; 2e prijs Barsingerhorn; 3e prijs Alkmaar. Afd. C: le prijs Barsingerhorn; 2e priis Akersloot; 3e prijs Den Helder Persoonlijke wedstrijd: le prijs de heer Thienponde van Velsen. „De IJzeren Voorn", met 11 stuks; 2e prijs de heer Six Sr. van Beverwijk met 8 stuks: 3e en 4e prijs na loting de heer J. Hartog uit Zaandam en de heer Schik uit Velsen. Vervolgens kwamen nog 16 deelne mers in aanmerking voor een prijs Vande 10 dames was mevr. Engelhart dc winnares met 3 stuks. Op haar volgden de dames Rieuwers. Karis en WijmaGrin, ieder met 2 stuks. Mevr SlotRaven en mevr. Looijenstein ieder 1 visje, moesten loten. PROMOTIE C. A. SCHILLEMANS. Onze oud-plaatsgenoot, de heer C. A Schilemans, leraar aan het Baarns lyceum, hoopt op Dinsdag 8 Juli a.s. te Amsterdam te promoveren op het proefschrift: „De geschiedenis van de houtveilingen te Zaandam" WATERSTANDEN MARSDIEP 28 Juni: hoogwater 3.45 u en 15.55 u 35 en 45 cm NAP; laagwater 9.20 u en 22.15 u., 90 en 95 cm NAP. Onze fotograaf maakte van de thuiskomst van Hr. Ms. torpedobootjager „Kortenaer" Woensdagmiddag een serie foto's. Ook legde hy verschillende aardige momen ten uit het bezoek van de Prinselyke familie op de gevoelige plaats vast. Een zestal opnamen zyn in bovenstaande foto-montage verwerkt. Een aantal an dere foto's hebben wy gisteren in de kast voor ons bureau in de Koningstraat opgehangen. Foto 1: Hr. Ms. „Kortenaer" stoomt klokke half één de haven binnen, na tien minuten op de rede te hebben gekruist. Foto 2: Na het verlaten van de „Kortenaer" wordt Z.K.H. Prins Bernhard harteiyk door H.K.H. Prinses Juliana verwelkomd. Van links naar rechts de Prin sesjes Irene, Margriet en Beatrix. Foto 3: Het hoge gezelschap begeeft zich naar het Prinselijk jacht „Plet Hein". Foto 4: De bemanning gaat van boord, ter begroeting van de «achtende familieleden. Foto 5: Zodra de Prinselijke familie met hun gasten aan boord van de „Piet Hein" zyn gestapt, verlaat het Prlnseiyk jacht de kade. Foto 6: Vyfhonderd lezers van de Heldersche Courant, voor het merendeel verwanten en vrienden van opva renden van de „Kortenaer" verlaten aan boord van de „Marsdiep" de haven om de torpedobootjager tegemoet te gaan. Aan weerszijden van het schip hangen borden met het opschrift: „De lezers van de Heldersche Cou rant begroeten U in 't vaderland." Voor a.s. Zondag staat de vrijwel beslissende wedstrijd op het program ma tussen Helder en Alkm. Boys. Wij gaan met onze bewering niet ver, wanneer wij verklaren dat de winnaar van deze zenuwenstrijd praktisch 2e klasser zal zijn. Welmoet er dan nog een wedstrijd gespeeld worden maar de kans is groot dat de beide andere candidaten dan al reeds zijn uitgeschakeld en wij weten uit ondervinding, dat een dergelijke wed strijd veelal in het voordeel van de belanghebbende eindigt. Verleden jaar bij HRCAlcmaria v/aren er op het Racingveld 5000 be zoekers. Wanneer het weer nu wat meewerkt, dan menen wij, dat dit re cord van de laatste jaren, geëvenaard kan worden, want ook ditmaal ver wachten wij vanuit Alkmaar een groot continent belangstellenden. De Boys hebben een flinke aanhang, maar ook Alcmaria-supporters zullen graag dit treffen willen zien, vooral nu hun eigen club reeds de tweede klasse heeft bereikt en velen van hen benieuwd zijn hoe de Boys het maken zullen. Gelukkig is de verhouding in onze stad bü lange na niet zo scherp. Men voelt het hier anders aan. De zuster vereniging HRC. althans 90 procent van de aanhang, juicht het toe wan neer Helder er in slaagt het tweede klasseschap te behalen, want het be tekent gelijk een nieuwe stimulans om ook het verloren terrein terug te winnen. En zo moet het ook zijn. Wij moeten niet die verhouding krijgen dat men elkaar rouwbrieven en der gelijke gaat sturen by een bepaalde tegenslag. Gezonde rivaliteit, dat moe ten wij hebben en gelukkig zijn wij daarmede op de goede weg. A.s. Zondag gaat het er voor Helder om. En allen moeten wij de wit jak ken in hun streven om het doel, de tweede klasse te bereiken, steunen De wit jakken spelen hun wedstrijden eigenaardig. Veelal beter spel dan de tegenpartij, maar in de aanvang te week voor het doel. Zo gebeurt 't dan steeds dat een ach terstand moet worden ingelopen en hoewel dat nog steeds is goed geko men, kunnen wij een verloop als hier genoemd niet erg prettig vinden. Vooral a.s. Zondag tegen de Boys moet dat niet plaats vinden. De Alk- maarders zijn momenteel in een stemming van „de kans is er weer". Zy verstaan de kunst een schynbare degradatie nog juist op tijd af te wen den en de overwinning van verleden week tegen IW moet in dit opzicht de inleiding voor hen betekenen om het tweede klasseschap te prolonge- En Helder? Wat zal Helder nu weer voor een resultaat weten te boeken. De wit- jakken zijn de enigen in deze afdeling die ongeslagen zijn en laten wij het maar direct zeggen, zij spelen o.i. ook het beste voetbal van de vier candi daten. Daarentegen zyn beide genoem de factoren niet voldoende om nu ai reeds op een nieuw succes te kunnen rekenen. Daarvoor zal eerst nog 90 minuten moeten worden gespeeld en vooral productief. Dit laatste onder deel is over het algemeen nog te zwak verzorgd. Wij zijn er van over tuigd dat men tegen de Boys, in deze omstandigheden, niet in staat zal zijn een 20 achterstand in te lopen. Dat moet ditmaal niet gebeuren, ja nog erger dat mag niet gebeuren. De witjakken moeten er voor zor gen dat de wedstrijd een normaal verloop heeft, waarbij de stand dus gelijk blijft of desnoods een voor sprong en dan tegen het einde weer de kleine maar heftige opflitsing welke dan misschien voldoende is ore het grote doel te bereiken. Wij weten wel dat dit theorie is. maar een feit blijft het toch dat wil men succes hebben, het toch zo moet lopen. Van de zijde van de v.v. Helder deelt men ons nog mede dat, met het oog op de te verwachten drukte, een ieder wordt verzocht op tijd aanwe zig te zijn. Vanuit Alkmaar komen zeker 1000 mensen met een extra trein en ook onze stad zal zeker enige duizenden toeschouwers leveren. De tribune is in haar geheel gere serveerd en alleen toegankelijk voor personen, die daartoe een gerechtigd bewijs hebben. Pogingen om toch in de tribune te komen zijn bij voorbaat nutteloos. (Vervolg van pagina 1). Na de tweede étappe van de Tour de France luidt het algemeen klasse ment als volgt: 1. Vietto (Fr): 11 uur, 59 min. en 45 sec.; 2. Impanls (B): 12 uur, 3 min. en 11 sec.; 3. Mahe (Fr): 12 uur, 4 min. en 10 sec.; 4. Roneoni (It.)12 uur, S min. en 38 sec; 5. Brambllla (Zw): 12 nur, S min. en 43 sec.; 6. VOOREN (Ned): 12 uur en lo min; 7. Schotte (B): 12 uur, 10 min. en 19 sec.; 8. Kobic (Fr): 12 uur, 10 min. en 39 sec.; 9. Kühler (Zw); 12 uur, 11 min. en 03 sec.; 10. Tacca (It): 12 uur, 11 min. en 13 sec, Camellini is 13e in 12 uur, 12 min. en 53 sec. Het landenklassement luidt: 1. Bel gië 36 uur 20 min. 50 sec.; 2. Italië 36 uur 28 min. 34 sec.; 3. Frankrijk W. 36 uur 32 min. 33 sec.; 4. Zwitserland -Lu xemburg 36 uur 38 min. 26 sec.; 5. Frankrijk 36 uur 40 min. 11 sec.; 6. NE DERLAND 36 uur 44 min. 12 sec.; 7. Frankrijk Z.W. 37 uur 0 min. 46 sec.; 8. Frankrijk Z.O. 37 uur 3 min. 24 sec.; 9. Ile de France 37 uur 5 min. 9 sec.; 10. Frankrijk N.O. 37 uur 28 min. 20 sec. Dat de jury van aaskmst te Brus sel niet voor haar taak berekend was, bleek wel uit het feit, dat niet alleen Schellingerhoudt en v. Schendel op de lijst van aangekomenen ontbraken, maar ook o.m. de Belg Oreel. Na een protest van de Nederlandse equippeleider werden beide Nederlan ders alsnog geklasseerd met een tyd van 5 uur 19 min. 20 sconden. Hoewel de Korver en Klabinsky met meer dan 10 pet. achterstand op den winnaar eindigde, mogen zy t°c nog in de derde etappe starten. Tien renners gaven in deze tweede etappe de strijd op. 7

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2