KAMPEREN Een nieuwe eledronen-microscoop plm. 100 M2 ruimte FLINKE JONGEN NUTSSPAARBANK Texel. Premiekeuring op Texel in IS oord-Holland De E.M. 100 Urk. Franse boeren willen hogere graanprijs Het aanvragen van fietsbanden Eisenhower gelooft niet aan eeuwige vrede. Te huur gevraagd HENK BAK Deurwaarder PRINS HYPOTHEEK Inlichtingen Polderweg t JUTTERTJES e koop aangeboden Te koop gevraagd: Ruilen: Te huur aangeboden: Diversen: Gevraagd NET MEISJE voor de Cassa VROOM DREESMANN BANKETBAKKERIJ. Gevraagd FLINKE BEDIENDE, Adres VAN ALPHEN, Krugerstraat 27. PRIJSVERLAGING BUTA6AS H. H. Sigarenwinkeliers! PAPIEREN SIGARENPIJPJES Woensdag 25 Juni vond te Eierland, 's middags om twaalf uur, de premie- keuring plaats van veulens en mer- riën; tevens keuring van merriën tot •pname in het Keurstamboek. Over het algemeen was de kwaliteit van goed gehalte. Jammer was het daarom, dat verscheidene eigenaars met paarden verstek hadden laten gaan. Hierdoor werd de spanning natuurlijk ver kleind. Hieronder volgen de uitslagen in de verschillende afdelingen: Hengstveulens: 1. Keizer van Burst f 7.50; 2. Henk van S. v. Egmond f 5; 3 Jules van Burst f 2.50. Merrieveulens: 1. Tine van J. C. Rob f 10; 2. Beja van P. Verhoeve f 5; 3. Nora van Gebr. de Wolf f 5; 4. Bertha van Duinoord f 2.50; 5. Lyda van P. Dros Bzn. f 2.50. 3-jarige: la Irene van P. Dros Bzn t 30; lb Margot van Duinoord f 30. 47-jarige: 1. Bertha van Gebr. de Wolf f 30; 2. Roza van Gebr. de Wolf f 25; 3. Gerda van P. Dros Bzn. f 25; 4. Beatrix van Duinoord f 20; 5. Meta van Burst f 15; 6. Selma van Burst f 10. 8 jaar en ouder: 1. Nelly van Gebr. de Wolf f 15; 2. Bea van P. Dros Bzn f 10; 3. Flora van v. d. Lente f 10; 4. Zodia van P. Dros Bzn. f 10; 5. Beatrix van Gebr. de Wolf f 5. UITSLAG VERLOTING „DE JUTTER". De uitslag van de Vierdaagse-verlo- ting van de Wandelsportvereniging „De Jutter" is als volgt: hoofdprijs lot nr. 2483. Prijzen lot nrs. 1973, 198, 1728, 404. 1356. 899, 1589, 444, 270, 788, 1546, 1064. 2082, 266, 1575, 849. 5, 2461, 1661, 574. 1185, 1094, 22, 2271, 511. De prijzen kunnen dagelijks tussen des middags 4 en 7 uur worden afge haald aan het adres Hector Treubstraat 14, voor 15 Juli a.s. „VICTORIA". De postduivenvereniging „Victoria" heeft haar vierde wedvlucht gehouden, ditmaal vanaf Pont St. Maxence in Frankrijk, afstand 433 kilometer. De duiven werden 's morgens om half ze ven in vrijheid gesteld, met Zuidwesten wind en bewolkte lucht. Het beloofde een goede vlucht te worden, maar men kwam bedrogen uit. Het weer werd steeds slechter, vooral boven België. Het werd een formele rampvlucht. 's Avonds was nog geen vijfde deel der duiven thuis. De eerste duif werd ge constateerd om 14.35.42 uur. De prijs winnaars waren: W. van Leeuwen 1, 5, 8. 10. 17; H. W. Kok 2, 13; C. Bruin- Rijk 3; G. J. de Wit 4, 9, 12, 14; J. C. Duinuker 6, 7, 15; W. Slijkerman 11; W. A. Jacobs 16. „HELDERSE CONCOURS COMMISSIE". De Helderse Concours Commissie heeft met 201 duiven deelgenomen aan deze wedvlucht. De eerste duif werd geconstateerd om 14.37.19 uur. De prij zen vielen als volgt: W. van Leeuwen 1, 16, 21, 30: T. J. Kos 2; A. Kooger 3; J. Riemers 4, 6, 7, 26, 27, 28, 32; C. de Wit 5, 14. 20, 22. 23; G. de Wit—Buis 8, 13, 24; H. W. Kok 9, 35; D. Klijzing 10; C. BruinRijk 11; H. v. d. Giessen 12, 38; G. J. de Wit 15, 29, 34, 37; O. Boon 17, 39; J. C. Duinker 18, 19, 40; M. de Boer 25; W. Slijkerman 31; M. vafc Pelt 33; J Bruin 36, 41. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Jan. z. van L. Beijert en W. Medema. Gerard C., z. van J. Bruijn en K. A. Boon. Willem L., z. van R. Kok en J. Verhoeven. Lucie, d. van J. J. Kamans en J. Veldhuizen. Ondertrouwd: Dirk van der Vliet en Margaretha Dooren. Jan P. van Klaveren en Catharina W. de Boer. Johan H. Klaasen Bos en Klasina Ver meulen. Getrouwd: Lubertus Eelman en Margaretha Plaatsman. Overleden: Johanna Keiser, wed. van S. P. Keijser, 72 jaar. Adriana M. de Porto, echtg. van W. Rijk, 64 jaar, POLITIENIEUWS. Gevonden: portemonnaie, wollen kinderkous, gr. kinderjasje, bl. kinder jasje, fototoestel, zonnebril, dames- riem. In de „Kampeer Kampioen" schrijft Anton van der Vet o.m. het volgende: Waarheen om te kamperen? Pri mo naar een gebied waar weinig mensen plegen te komen, hetzij in of buiten de kille. Secondo naar een gebied waar de oorlog geen wonden geslagen had in landschap en stede- schoon. Tertio naar mooie con treien. De vinger had heel lang aarzelend boven de kaart gezweefd. Daar waren zulk aanmoedigende blauwe lijnen, wegen en vlekken: water en plassenland. Hier lokten bossen die volgens horen zeggen nog niet vernield waren. Ginds wis ten we de polders wijd en maagde lijk, stralend onder diepen zomer hemel, elders weer herinnerden we ons de ongerepte stilte der heide velden. Maar het werd Noord-Hol land. Omdat daar weinig kampeer ders komen, omdat het niet te ver van huis is en omdat we in Noord- Holland zelf nog weinig gekam peerd hadden. Het werd Jisp. In de buurt van Jisp. Als ge, na den fietstocht door de drukke, levendige Zaanstreek in Wormerveer bent, gaat daar een weg door de rijke polders naar Wormer. Ge rijdt er door land dat eenmaal heel anders was, gelijk al les in Noord-Holland benoorden het IJ eenmaal heel anders was. Kijk maar eens op een kaart van om streeks 1500: water, water wat men ziet. Hier en daar in al dat water een eilandje, op dat eilandje kwa men vissers, boeren, zelfs zeelie den wonen, zoo ontstonden de dor pen. Zeelieden, jawel! Voor Jisp schrijven we als stichtingsjaar omendebij 1300; het dorp werd ge noemd naar het water de Jisp, thans ter ziele. De Jispers hadden vroeger twee sterke troeven voor de wel vaart, n.1. de „ledesetters", lieden die beroemd waren om de vaardig heid waarmede zij gebroken lede maten konden zetten en kromge groeide armen en benen konden breken en recht maiken (pijnlijke behandeling zonder verdoving, en vereisend sterke duimen van den heelmeester, maar profijtelijk voor hem en voor de herbergier in het dorp) ende walvisvangst. Wel zeker, in zijn bloeitijd rustte Jisp jaarlijks wel twintig schepen uit voor de walvisvangst, er waren hier traankokerijen, hennepkloverijen, scheepswerven enz. Maar in de achttiende eeuw slibde de Jisper ha ven dicht, allerlei plassen en meren en wateren tussen dat dorp en de Zuiderzee werden ingepolderd, de walvistraankokerij verdween en wat overbleef was een sierlijk, klein dorp van typisch Noord-Hollandse houten huizen, tussen een wirwar van sloten en vaartjes, vol ophaal bruggen en ranke schouwtjes, en., het raadhuis. Gebouwd door een merkwaardig man, en een merk- wardig staal van Hollandse renais- sance-bouwkunst. Het raadhuis. Een subliem raadhuisje, uitste kend gerestaureerd, veertig jaar of daaromtrent terug, aardig gelegen op den hoek van het omgrachte kerkhof en met in een gevelsteen een lepelaar, zijnde dit het wapen van Jisp, het dorp dat eenmaal ge heten werd „een troon der zee- JISP een juweeltje voor de zwervers vaerdjje". Beneden was vroeger de Waag, toegankelijk via een poortje aan het water, speciaal ten gerieve van schippers want destijds ging hier alle verkeer te water, nu nog bjjna alles! Door dat poortje werden eertijds de vaten traan en de sta pels kaas gelost, daarboven verga derden de vroede vaderen en zij doen het nog, zij het niet meer in kanten kragen, maar nog wel in dat sublieme raadszaaltje met zijn mooie glas-in-k>odramen, zijn eiken houten tafel, zijn fraaie schouw. Wie vijf minuten stil in dit zaaltje staat, neemt de zeventiende eeuw dieper in ztói op dan uit menig boek. Merk dok de gaaf bewaarde weeskamer. Wie nog een prachtig staal van zijn bouwkunst wil zien, ga naar de Rijp, zoals gezegd, eveneens een alleraardigst dorp en hiervandaan slechts een uur of daaromtrent per fiets, hoe gammel ook. Rondom Jisp. Om Jisp. De tent staat achter een boerderij, een van die prachtige Noord-Hollandse of liever West- Friese stelphoeven, het hele bedrijfi plus woonruimte onder één enorm vierkant puntdak. Het land is laag, een goed grondzeil is noodig, een beter dan ons vijf jaren te oude eigenlijk. Maar dat komt weer gauw goed, hopen wij. Polders en water. Blonde rietkra gen, waar de wind zijn wonder lied ruist, opzingend tegen karakiet en rietzanger. Zonnefonkelingen over de plas de Zwet, aan de Bruiloftsloot van het eilandje „de Walvis". Houten huizen op zijn Noord.Hollands fel groen geschilderd. En overal de kreet van tureluvur en kievit, van grutto en visdief. Overal overdaad van bloemen, wit en rood en blauw golvend langs de wegbermen, ver rukkelijke geuren van gemaaid hooiland, zoeter dan wat ook ter wereld. En, als ge ligt langs den weg; in de grote zon van de zomermid dag, is er niets meer dan het slape rig makend gezoem der duizenden vlijtige insecten, het soezerig ruisen van den zachten wind door sidder- bomen. En bij het licht van het storm- lampje, bij het beetje olie, altijd angstvallig bewaard voor dezen eer sten tocht, stippelden wij den tocht voor den volgenden dag uit: langs de Baanakkers, door de Beemster naar Amsterdam. De Baanakkers, dat slechts een hectare grote na tuurmonument je bij Jisp maar ook van verre mooi met zijn berkenbroekwoud, zijn rijke kraai- heidevegetatie. En de Beemster, dat machtige land van grote boerde rijen, waar ge ook weer ieder ogen blik terug moet denken aan Jan Adriaensz Leeghwater, want hij maalde ook de Beemster leeg. Dat was Jisp. Dat was een klein gedeelte van het land van Jisp. Daar is meer in Noord-Holland be noorden het IJ, daar is veel, zeer veel te beleven voor d^ kampeer der in dit gebied. Men ziet er bijna geen zwervers, zij weten schijn baar niet de verborgen schoonheid van dit gebied te vinden. Misschien helpt dit artikeltje, misschien komen er nu meer vluch telingen uit de kille voor een week end, voor een paar dagen langer naar Jisp. Zij zullen er geen spijt van hebben! De grote belangstelling, die groeiende is voor de electronen- microscoop als laboratorium hulpmiddel in ziekenhuizen en ten behoev van de biologische chemi sche en natuurkundige weten schap, is voor Philips aanleiding geweest een nieuw instrument van dit soort te ontwikkelen. In samenwerking met het Instituut voor Electronenmicroscopie te Delft werd daarom in het Phi- lipslaboratorium een electronen- microscoop ontwikkeld, die in vele opzichten afwijkt van die in het buitenland. De lenzen zijn magnetische spoe len, die de electronenstralen, welke zich als electrische stroom gedragen, zó af buigen, dat electronen, die van één punt van het voorwerp uitgaan, weer in één punt verenigd worden. Daardoor ontstaat precies als bij op tische lenzen een scherp beeld van 't voorwerp. Een uitbreiding van het lenzensysteem maakt het bij de Phi lips' electronenmicroscoop mogelijk 'n URK, 26 Juni. Visserij. Door 90 vaar tuigen werd aangevoerd: 10,254 pond pa ling 1,36—2,76 621 pond tong 0,250,62; 672 pond schol 0,10—0,19; 304 pond tarbot 0,220,37; 102 pond kabeljauw 0,090,22; 42 pond schar 0,10; 33 pond rode ponen 0.2; 144 pond wijting 0,11; 166 pond wit- vis 0,05—0,12; alles per pond en 4000 pond nest l,37*/i per 100 pond PENSIOENFONDS VOOR HET BLOEMBOLLENBEDRIJF De registratie der diensttijden vol tooid! Termijn van beroep van 14 24 Juli a.s. Voor de arbeiders in het bloembollen- bedrijf bereikt ons het belangrijke be richt, dat de omvangrijke registratie yan de diensttijden over het tijdvak 1 Maart 19301 Maart 1946 thans voltooid is. Zoals bekend mag worden veronder steld is bij de invoering van de pen sioenregeling op 1 Maart 1946 bij wijze van overgang bepaald, dat onder zekere voorwaarden alle diensttijden na de 25- jarige leeftijd in het bloembollenbedrijf in het tijdvak 1 Maart 19301 Maart '46 bij het bepalen van de pensioenrechten in aanmerking zullen worden genomen. Voor een en ander was een algehele registratie van deze diensttijden nodig. De registratie werd verricht aan de band van de door de werkgevers gedane opgaven. Volgens het bepaalde in art. 12 van het reglement zal thans aan alle arbei ders, te wiens name diensttijden over vermeld tijdvak werden geregistreerd, daarvan opgave worden verstrekt. De desbetreffende opgave-kaarten zullen voor het gehele bloembollenbe drijf uiterlijk Zaterdag 12 Juli a.s. wor den gepost, zodat iedere arbeider deze opgave uiterlijk 14 Juli d.a.v. in zijn be zit moet hebbsn. Wat staat de arbeider in net bloem bollenbedrijf nu ten opzichte van het vorenstaande te doen? 1. Controleer nauwgezet de door U te ontvangen opgave van geregistreer de diensttijden na Uw 25-jarige leeftijd in het tijdvak 1 Maart 19301 Maart 1946. 2. Kan deze Uw instemming weg dragen, bewaar dan de opgavekaart en noteer de daarop vermelde diensttijden in de betreffende vakjes bovenaan blz. 28 van Uw reglementboekje. 3. Ingeval U met de opgave van diensttijden niet accoord zoudt kunnen gaan, dient U onverwijld Uw bezwaren nauwkeurig bij het fondsbestuur ken baar te maken. (Zaanenstraat 18, Haar lem). U heeft daartoe evenwel slechts ge durende 10 dagen de gelegenheid en wel in het tijdvak van 1424 Juli a.s. Op laatstgenoemde datum sluit onherroe pelijk de beroeptijd. Indien ge bezwaren bij het fondsbestuur indient, doet zulks dan onder bijsluiting van de door U ontvangen opgavekaart en vermeldt dan op een apart briefje waarop voor komt Uw naam en werknemersnum mer, Uw bezwaren. 4. Wanneer door een arbeider, die na zijn 25-jarige leeftijd in het tijdvak 1 Maart 1930—1 Maart 1946 in het bloembollenbedrijf heeft gewerkt, géén opgavekaart wordt ontvangen, dient ook door deze arbeider daartegen in het tijdvak van 1424 Juli onder opgave van zijn diensttijden bezwaar bij het fondsbestuur te worden gemaakt. De zulken gelieven er vooral op te letten juiste naam, voornamen, geboorte datum en adres in hun bezwaarschrift kenbaar te maken. De Douglas „Skystreak", welke ontworpen is, om uitsluitend te worden ge bruikt voor onderzoekingen bij snelheden om en nabij die van het geluid. De machine is uitgerust met een General Electric straalmotor, welke in de romp gemonteerd is en een vermogen heeft, dat gelijk is aan dat der vier motoren van de grote Boeying B. 29 „superfortress". Men verwacht, dat met dit toe stel een snelheid van 1400 km. per uur zal kunnen worden bereikt. Een nieuwe aanval op de anti-in flatiecampagne van de Franse rege ring kwam van de zijde van verte die eisten, dat de graanprijs voor de ger.woordigers van de Franse boeren nieuwe oogst bijna het dubbele van die van het vorige jaar zou bedragen. continu regelbare vergroting van 1000 tot 150.000 maal te verkrijgen. Door een speciale methode is de scherpstelling van het beeld aanmer kelijk vereenvoudigd. Bovendien kan men met enkele handgrepen in plaats van de vergrote afbeelding van het voorwerp een elctronenbuigingsdia- gram van het tevoren afgebeelde ge deelte op het scherm verkrijgen. Zo'n diagram verschaft belangrijke gege vens omtrent de rangschikking van de atomen binnen de stof. Op de weergegeven foto ziet men boven het grote onderstuk, dat als bedieningstafel fungeert, de eigenlijke electronenmicroscoop, die naar bo ven is gericht. Opvallend is het grote scherm, waarop het beeld zichtbaar wodt. Details van het beeld kan men met 'n loupe (op de foto in deze opzij gedraaid) nader bekijken. Met behulp van een in de electronenmicroscoop gebouwde camera kan men het beeld op een tot op gereduceerde schaal fotografisch vastleggen; deze 35 mm. film kan later gevoeglijk weer vele malen vergroot worden. Men kan 20 of meer fotografische opnamen maken zonder dat men het experiment be hoeft te onderbreken. De hoogspanning, die nodig te de electronen de gewenste snelheid geven, wordt gelevosd door een ge nerator, die in het links op de foto zichtbare afzonderlijke buis ie aange bracht. Om scherpe beelden te ver krijgen ie noodzakelijk, dat de hoog spanning zéér constant is; zij mag niet meer dan 10 volt op de 100.000 volt variëren. De te gebruiken span ning kan van 40 tot 100 kikwolt ge regeld worden; vandaar de naam E.M. 100. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede dat de distributiediensten op nader te bepalen dagen aan hen, dje in dividueel of collectief in bet tijdvak van 15 tot en met 31 Mei j.1. een aan vraag om vervanging van een tourfteU- band hebben ingediend, alsmede aan hen die vóór 15 Mei j.1. een aanvraag wegens vervanging hebben ingediend doch nog geen bon voor een band heb ben ontvangen, na oproep een „bewijs van inschrijving voor rij wielband" zullen uitreiken. Bij deze uitreiking moet de stamkaart worden medegebracht. Een „bewijs van inschrijving" zal ook worden uitgereikt aan degenen, die verzuimd hebben in hot tijdvak van 15 tot en met 31 aanvraag om vervanging van ee buitenband in te dienen. Zoals bek, konden in dat tijdvak aanvragen om vervanging van een tourbuitenband ingediend worden door al degenen, die na de bevrijding en vóór October 1946 voor de laatste maal één of meer bonnen voor buiten banden of een bon voor een rijwiel met banden hebben ontvangen. Deze perso nen moeten zich dus ook op nader door de distributiediensten te bepalen dagen tot deze diensten wenden. Dit geldt ook voor het aanvragen van banden voor dienstfietsen. Tenslotte wordt er op gewezen dat bij vermissing van het „bewijs van in schrijving" niet tot vergoeding daar- Generaal Eisenhower heeft er in een sub-commissie van de Senaat op aange drongen meer gelden voor het leger be schikbaar te stellen. Hij is van oordeel, dat het Amerikaanse leger slechts bij bet Russische in kracht ten achter staat. Voorts wees hij er op, dat, hoewel het departement van oorlog met betrekking tot het begrotingsjaar 1948 niet bij voor baat rekening houdt met de mogelijk heid van een oorlog, het die mogelijk heid toch ook niet uitsluit. Met diep leedwezen geven wij U kennis van het overlijden van onze dierbare Echt genoot, Vader, Be huwd- en Grootvader, Behuwdzoon en Zwa ger, de Heer CORNELIS JAN BOON, in leven gep- Hoofd Machinist Stoomvaart Mij. Nederland, in de ouderdom van 66 jaar. Uit aller naam, C. A. BOON— DE GROOT- Huisduinen, 27 Juni 1947. Strand Boulevard 2. Verzoeke geen rouw beklag. De begrafenis vindt plaats Dinsdag 1 Juli a-s. des n.m. 2 uur, op de Algemene Be graafplaats te Huis duinen. geschikt voor werkplaats- Brieven onder No. 476 bureau van dit blad. Gevraagd: EEN NET MEISJE. W. G. WIEREN, genstraat 3. Wa- Nog één Frans RIJWIEL SANDERSE, v. Galenstraat 117. RECTIFICATIE. De geboortedatum van GEERT GEORGE BETH- LEHEM, aan wie blijkens de op 26 Juni j-1. in de Heldersche Courant ge plaatste advertentie, be perkte handlichting is verleend, is in afwijking van hetgen in deze ad vertentie is vermeld; 1 Februari 1927. Notaris DE WIJN. gevraagd. LOODGIETERSBEDRIJF 2e Vroonstraat 126. Privé-adres: Hoogstraat 95. zal op DONDERDAG 3 Juli a.s., des morgens om 9 uur, in het gebouw van de Eierveiling aan de Palmstraat alhier, pu bliek en a contant ver kopen: DIVERSE MEUBILAIRE HUISHOUDELIJKE EN ANDERE GOEDEREN. In te brengen goederen op te geven aan den makelaar D. GROOT, Prof. Zeemanstraat 7 en aan DE SCHAKEL, Mo lenstraat. verstrekt geld op eerste Matige rente en gunstige condities Adressen Bureau enz, uit sluitend 's middags na halt twee!!! Getailleerde damesmantel maat 40 f 15. Kroonstraat 34. Keurig rood meisjesmantel tje met muts en 2 jurkjes, leeftijd 1 lJi tot 2 jaar, zonder punten, samen voor f 10 Adres; Emmastraat 6, Een haardkachel f 70 Vlietstraat 7, Julianadórp. Een heren badpak (wol) f 7,50. Een paar schoenen (bruin) maat 42 f 8. Een paar legerschoenen, z g a n, maat 42 f 8. Brakkeveldweg 120. Nieuw donker gestreept he- renpak, maat 52 f 160 Old finish rijdend theewagen f 15. Eruin leer met satinet dames- vest zonder mouwen, maat 38 f 25. Wit glacé dames handschoenen f 7,50 Wit nw. pJissé rokje f 12,50. Linnen damesschoenen met houten zool, nieuw, maat 39 f 2,50. Zwart leder damesschoenen met riem, maat 39 f 5 1 paar biauw suéde met leer z g a n damesschoenen, maat 39-38 7,50. Adres; Bureau van d t Blad. Een groot 9-delig konijnen hok, 3-deurs f 25. Piet Hein- straat 21. Nieuw Engels theemeubel, eiken f 100. Sternstraat 11. Beste damesfiets, met nwe binnen- en buitenbanden f 100. v. Limburg Stirum- straat 15. Twee persoons massief eiken ledikant met dubbel ge vlochten spiraal f 130 Adres; Bureau van dit Blad. Te koop: Javastraat 18. Grote reisnecessaire f 30; kl. reisnecessaire f 8,50; 18 weck flessen f 9; mangel f 5; vleesmes en vork (roestvrij) f 12,50; 4 babytruitjes f 2,50; 2 katoenen meisjesjurken f 15; blauw katoenrokje en jasje (42) f 8,50; bruin rokje (42) f 7,50; geruit rokje (42) f 5; paarszijden jurk (42) f 5; blauw willen jasje (42) f 5; zwarte wollen japon (42) f 20; zwarte zijden japon en jasjo (44) f 15; zwarte kanten japon (42) f 18,50; dames linnen tennisshorts f 11,50; blauw woli. shorts (42) l 5; kort wit herenjasje f 8,50; zwart zijden avondjapon met roodzijden onderjurk f 65; zwartzijden avondrok met los Jasje f 60; lilatafzijden avondjapon f 30. Als nieuw; Zwarte vilthoed met struisveer f 19,50; witte stroohoed f 15; rode stroo- hoed f 19,50; 2 beige stroo- hoeden f 15; bruin vilthoedje met voile f 16; petmodel br - vilt. hoed f 10. Weckflessen. Adres: W, de Jong, Schorweg 21, Brte- zand. Mooi huis te Den Helder voor een woning Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen, Hoek van Holland of omstreken. Inlichtingen Boschoorn, Sper werstraat 15, Den Helder Studiepiano voor goed ameublement of te koop voor f 325. Na 6 uur. Asterstraat 8 Gent. zit-slaapkamers of zit- en slaapkamer met of zonder pension. Adres Bureau van dit Blad Grijze trekkar met rubber bandjes jl. Woensdag ver moedelijk door kinderen meegenomen. Tegen beloning terug te bezorgen Th. Schaat- senberg, Laan 43. Een reserve-wiel met band 450 x 17; gaande van Den Helder naar Alkmaar op Woensdag 25 Juni lussen l' en 14 uur. Inlichtingen ver- zocht H J. Keyser, Den Burg, Texel, Telefoon 197. Komen aanvliegen een post duif Holland 40, nr 25133 Te gen advertentiekosten terug te bekomen. Rijksweg 19. Den Helder. zelfstandig kunnende werken. Aanmelden 's avonds na 7 uur. Met ingang van 1 Juli 1947 woedt.de prijs van Butagas verlaagd van f 9.80 per vulling van 13 kg tot I 9,35 (af gehaald aan het depot). De bezorgkosten voor levering aan huis door de depothouder b/ijven vastgesteld op f 0s<*5 N. V. BUTAGAS -r- kunnsn wij uit voorraad leveren- Voor grossiers .speciale condities. Verder grote sortering ROKERSBENODIGD HEDEN, vele NOUVEAUTé's. Fa. B. D. LEEFSMA, Amterdam-C. n. m Postbus 163, Tel. 25047 b. g. g. 91411, val Neg 9 bij de Dam, Groothandel in Ro^v®r;VuuiiöD' .5 Kl j

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 4