«De Roskam» Siad en Omgeving „Casino" in de Kermisweek TEXEL IS GETELD Smalfilm-projectie als novum voor de kop van Noord-Holland „Tivoli" brengt „Faveur" Lyceum Waterstanden van het Marsdiep Postduivennieuws Werkelijk iets bijzonders voor Den Helder. Italiaans Orkest f|LiïlO FolcOlli Doktersdienst Breezand. Gezamenlijk concert Receptie Corn. Jonker Predikbeurten Ingezonden Westlands afbraakprijzen en prijsbeheersing Ztfpe. Wierinffermeer Voorlopige uitslag der volkstelling Wieringen Burgerlijke Stand Texel. Burgerlijke stand FEESTWEEK. FEESTWEEK. FEESTWEEK. Kweekschool voor Onderwijzeressen) AANGIFTE VAN LEERLINGEN ADVERTEERT IN DIT BLAD. ktfrmigwppk zal in geven van het Amerikaanse blijspel g<smaakt kunnen wor-1 „Moderne tijd" van A. Hofmann. Dit actuele en amusante stuk is één Gedurende de „Casino kennis II den met de resu-"-a ten, die op het ge bied van de smalfilm zijn bereikt. De Casino-directie is er in geslaagd, een tweetal technisch volmaakte smal film projectoren aam te kopen, die op een doek van dr.e bij vier meter een zeer scherp beeld geven. Gisteravond hebben wij een kJeine demonstratie bijgewoond, waaruit duidelijk bleek dat de resultaten, ciie men na de oor log met de 16 am. band heeft weten te bereiken, zeer gunstig zijn. Ook de weergave van het geluid, door middel van een 40 watts versterker, kan de toets der critiek weerstaan. Van de voornaamste rolprenten op de normale breedtie zijn smalfilm-co- pieën vervaardigd, terwijl voorts een zeer groot aantal culturele films op de 16 m.m. breedte werden opgeno men. De eerste film, die in Casino zal worden vertoond, is „Follow your heart", een aantrekkelijke operette film met Marion Talley en Michael Eartlett in de hoofdrollen. In het voorprogramma wordt o.a. een filmp je met cowboy-liwdjes vertoond, als mede het filmpje over ons jongste Prinsesje, „Rondom Marijke' van de grootste Europese successen. Onder de titel „Fifty Fifty" werd het drie jaar achtereen in het Cort Thea ter te New York en al meer dan 4 jaar achtereen in het Strand Theatre te Londen opgevoerd. In het stuk heeft Hans Kaart de hoofdrol. Deze artist zal zeer binnen kort naar Amerika vertrekken, zodat deze tournée, waarop ook Den Helder zal worden bezocht, als zijn afscheids- tounée kan worden beschouwd. De reputatie van „De Komedianten" doet wel verwachten, dat het twee gezel lige avonden zullen worden. EEN VOORSTEL VAN „DE BAND". Het plaatselijk bestuur van de „Band Nederland—Indië" verzoekt ons opname van het volgende: Voor vele Nieuwediepers is er een vrolijke week in het vooruitzicht. Hoe men ook over het kermisver maak denkt, één ding is zeker: er zijn op het ogenblik heel veel mensen die na het volbrengen van hun dagtaak ook graag wat verstrooiing Dit filmprogramma zal worden ver-% den hebben Ja juistt wy bedoelen on- ond on Zondae 6, Maandag 7 entu^t teond op Zondag Dinsdag 8 Juli a-s. DE REST VAN DE WEEK „DE KOMEDIANTEN". Woensdag 9 en Donderdag 10 Juli komen „De Komedianten" onder re- gie van Johan Kaart een voorstelling Laat eenmaal de vliegtuigjes voorbij LINO FAJL.CONI IN „DE ROSKAM'' De verbouwing van „De Roskam" in de Koningstraat is gereed geko men. Het nieuwe toneel met de naast gelegen kleedkamers zien er in alle opzichten tip-top uit, de verlichting is keurig verzorgd en ook de geluidsin stallatie is ruimscinoots voldoende, zo dat de heren Nijp els terecht tevreden kunnen zijn met tiet resultaat dat zij in een paar wesen tijd heb oen weten te nereiken. De kermis-week zal voor de ver jongde „Roskam" de openingsweek zijn. Als speciale attractie kon de Ita liaanse band van Lino Falconi wor den geëngageerd, die gedurende deze gehele week in „IDe Roskam" de dans muziek zullen ver-zorgen. Lino Falco ni, de leader bewees tijdens de klei ne demonstratie cïie wij gistermorgen zagen en hoorden., een vaardig gita rist en trompettist te zijn. Zijn beide dochters bespelen het accordeon en zingen hun liedjes. Het ziet er vreL naar uit dat „De Roskam" goed van start zal gaan. Een goede week geleden stond ergens in de advertentierubriek een grote let ter F. de volgende dag stond er FA, en zo groeide van dag tot dag de naam Faveur, tot eindelffk een grote annonce aankondigde, dat Tivoli gedurende de kermisweek het cabaret Faveur in Den Helder zou laten optreden. Het is niet de eerste maal, dat Fa veur tijdens de kermis, pardon, tijdens de feestweek. Den Helder opzocht. Meer dan tien jaar terug liepen er de eerste volle week van Juli slagzinnen door de stad als ..Faveur stelt nooit te leur", „Geen Helcierse kermis zonder Faveur", en dergelijke. En het moet gezegd worden, dtat Faveur inderdaad tot de hoogtepunten van het Helderse amusement beh oor-de. Faveur bracht internationale prorrramma's met vaart en rhvthme, kortom. Faveur gaf de men sen waar voor hun geld. De Tivoli-directie, die zich in geen jaren op het terrein van toneel en ca baret heeft bewogen, gaat nu dus een oude traditie he—?r.ellen. Dinsdag 8, Woensdag 9 en Donderdag 10 Juli opent het variété Faveur de reeks voorstel lingen, die in Tivoli zullen worden ge geven. Het noemen van de namen der me dewerkers heeft geen zin omdat het bij onbekende k!tinken bliiven moet. Ongetwijfeld zal Faveur het aan zijn goede naam verplicht achten, om met iets goeds te kom en. De eerste dager* van de kermisweek draait een grote gekleurde revuefilm. met in het voorpt-ogramma o.a. het filmpje opgenorr.-Ti tiidens de binnen komst van Hr. „Kortenaer" en het bezoek van de Pr-inseHjire familie aan Den Helder. Datzelfde filmDje zal van Dinsdag tot en m«t Donderdag worden gedraaid in het voorprogramma van de „Witte" in de Koningstraat. en gedu rende het programma van de volgende week. dus de van Vrijdag 11 tot en met Donderdag 17 Juli, in „Tivoli". Geslaagd vory*- het einddiploma H B S. B: C. J. Blakker. L. M. Bosker, T P. A. v. Eijsdeo. G. P. A. Henderikx, J N. J. Kos. A. A. Mantje, A. H. C. Marinus, C. Pieti-rse, W. v. Ravesteijn, T C. Spruit, C. "W. v. Waveren en J Woud. Afgewezen*: j candidaten. Geslaagd voor t einddiploma H.B.S. A T. A. Bosker E. M. A. Dunselman, J G. Jacobs W "Kerkhoven. J. Komen, J Korstman. R. vwast, J. C. van de Lagemaat, J. Siryiewel. J. van Strijen en A. Zweed, ^""gewezen: 1 candidaat. Geslaagd voor het einddiploma Gvmnasium A: A.. van Leeuwen. A. van Waarden en H. ~E Wijnja. Afgewezen: geen. Geslaagd voo bet einddiploma Gym nasium B: P. W. Tollenaar en Th. M. Vroom. Afgewezgen: geen. ze militairen op de buitenposten in In dië. Is het teveel gevergd, wanneer wij V vragen: geef op de kermis iets min der uit, dan U van plan was, en be waar het resterende geld voor de ko mende radio- en gramofoon-actie. bommenstrooiende gaan zonder dat u meedoet, gaat één keer minder in de draaimolen, en zo zal een groot be drag vrijkomen om ook onze militai len wat amusement te bezorgen. FREEK BEEN BEGRAVEN Op de leetijd van 74 jaar overleed Frederik Been, oud-redder en strand vonder, lid van de vereniging „Moed, Volharding, Zelfopoffering". Zijn vrienden van M.V.Z. hebben hen met korpseer ten grave gebracht. Ve len waren aanwezig om Been rie laatste eer te bewijzen. Ook Janus Kuiper, de koning der blauwe zee ridders, merkten wij op tussen de be langstellenden. TENNIS-NIEUWS. Onder begunstiging van buitenge woon goed weer wordt het tournooi om het kampioenschap van Den Hel der voortgezet. Doordat H.T.C. I de promotie-wed strijd tegen Groenendaal III op Zon dag voor de 2de klasse moet spelen, waarvoor zij de beschikking over een baan op de Rijkswerf heeft gekregen, wordt het tournooi Maandag voort gezet. Het fraaie weer stimuleert het spel. wat in het damesenkel van mej. Flotat tegen mw. de Zeeuw wel sterk naar voren kwam. Een partij van bijna 2 uur spelen, wat veel van het uithou dingsvermogen vergde. Niettemin werd tot de laatste slag een spel van lange harde drives volgehouden. Dat de speelsters weinig voor elkaar on der deden bewijst wel de hoge score. n.1. en 1315 t«-»en mej. Flotat. •Een andere beheerste en uitstekend gespeelde wedstrijd was die van de heren Zeiler en v. Dapperen tegen (e Vries met Feither. Een score van 9—7 en 9—'7 gaf de toeschouwers mooie en spannende momenten. De uitslagen waren: D.E.: Mej. Flotat sl. mv. de Vries 64, 68, 6—2; mej. Kuiper verL van mej. Boon 62, 3—6, 36: mv. de Zeeuw sl. mej. Flotat 86, 1513; mej. Boon sl. mej. Barendregt 61, 6—2. H.E.: Kousbroek sl. Krul 61, 63. D.D.: Mw. Zeeuw en mw. de Vries sl. mej. Kuiper en mej. Boon 63, 62; mej. A. en G. Moor sl. mw. Moree en mw. de Groot 36, 06. H.D.: De Vries en Teitler sl. Rijpma en de Groot 61, 61; Roelofs en Kousbroek sl. Lichtenbeld en Jorissen 60. 60; Zeiler en van Dapperen sl. Teitler en de Vries 97, 97. G.D.: Mw. Moree en de heer Roe lofs sl. mej. Bakker en de heer Jansen 6—1, 6—0. Zaterdag 5 Juli: hoog 7.55 en 20.30 uur, laag 1.45 en 14.30 uur; Zondag 6 Juli: hoog 8.25 en 21.05 uur, laag 2.20 en 15.05 uur; Maandag 7 Juli; hoog 8.50 en 21.40 uur, laag 2.50 en 15.40 uur; Dinsdag 8 Juli: hoog 9.25 en 22.10 uur, laag 3.20 en 16.10 uur. Vanaf heden 5 Juli en gedurende de Kermis brengt als Cabaret Italiaans* Triozang. Tot 2 uur geopend. (2 dames, 4 heren) Telefoon 2862. Van Zaterdag 5 Juli 4 uur tot Maan dag 7 Juli 8 uur zijn bij geen gehoor bij de eigen arts, alleen voor spoedge- vahen, aanwezig de artsen Veenis, Bee- ker, Hoogkamer, Schut, Koning, Bouw man, Schreuder, Brand en Boerma. District West-Friesland de artsen Barnhorn Blokker; Mulder Midwoud en Schram Spanbroek. De dierenartsen Reitsma Slootdorp en Hakkesteegt Schagen zijn aanwezig. De jongste wedvlucht, gehouden door de postduivenvereniging „Het Noor den", was die vanaf Orleans, afstand 594 kilometer. Het was een zware vlucht, die ernstige verliezen bracht. Aan de groeve werd de overledene jje eerste duif werd geconstateerd om den we het mooiste en ook het best herdacht door burgemeester Ritmees- 18 3 2q Uur, de laatste 'om 13.2.9 uur. De gespeeld Concordia" van Breezand en „Scha- gens Harmonie Kapel" hebben de zelfde directeur, de heer D. H. Stein- roth, en konden dus de aardige ge dachte verwerkelijken om gezamen lijk te concerteren, eenmaal in Bree zand en eenmaal in Schagen. Breezand genoot Donderdag j.1. de primeur van deze samenwerking. Een muziektent zijn we hier niet meer rijk (waar is de oude eigenlijk gebleven?) maar in het „plantsoen" bij de open bare school was een plankier gelegd op bollenkistjes en zo de gelegenheid geschapen om aan de musici een rus tig zitje te geven, nodig voor hun uit voering in de open lucht. Het mooie weer werkte mee om vrij veel Breezanders te doen gaan luiste ren, zodat het streven der verenigin gen dus wel door belangstelling be loond werd. Ook over de aandacht voor de muziek viel niet te klagen, al waren er ook wel weer die meenden, dat het gewichtige nieuws dat men had te vertellen, niet kon wachten tot een pauze tussen de nummers en bij zoveel geluid best hardop gesproken kon worden. Het programma bestond uit een ze vental marsen, ouvertures, enz., waar van „Die Romantiker", een wals van Jos Lanner, en een potpourri uit de operette: „La fille du tambour major" van Jacq. Offenbach tot de meest be kende muziek behoorden. „Frühlings- erwachen", romance van E. Bach, von- ter en de heer Van Dok, voorzitter van M.V.Z. Een schoonzoon van Been dankte allen voor de laatste eer. ZITDAG I BEDRIJFSGROEP DETAILHANDEL Het provinciaal secretariaat Noord- Holland van de Bedrijfsgroep Detail- handel, dat onder meer tot taak heeft ïeruf' De f„er„s^ dul_f Ie fungeren als prijzen werden behaald als volgt: Buis 1, 5; Bosch 2; Wittenberg 3, 7, 8, 10; Ran 4; Manshanden 6, 9. Ook de postduivenvereniging „Victo- I na" heeft aan deze wedvlucht deelge- romen. De vogels werden om 8 uur bij Z.W. wind in vrijheid gesteld. 50 pet. van de duiven keerde niet op het hok vrk inlichtingen-bureau voor de ingeschre venen in deze provincie Houdt v 1 tijd tot tijd in de verschillende ge nieenten een zitdag. Maandag 7 Juli a.s. is Den Helder aan de beurt. Dank zij de medewer king van de burgemeester werd de beschikking verkregen over één der zalen van het ra->4u,,is dag van 2 tot 5 uur zal de secretaris van de Bedrijfsgroep, de heer M. W. Wiewei. aan iedorr helen-'" -vu o detaillist in een vertrouwelijk onder houd voorlichting geven op organisa torisch en/of zakelijk gebied. Wanneer onze Helderse detaillisten dus iets te vragen hebben, kunnen zij zich Maandagmiddag tussen 2 en 5 11. ten raadhuize tot de heer Wiewei wen den. LEGER DES HEILS-NIEUWS. A.s. Zondag worden de samenkom sten van het Leger des Heils geleid door de majoors Hermes, die kort ge leden uit Indonesië terugkeerden, waar zij lang gearbeid hebben. De samenkomsten worden gehouden, wegens de grote verbouwing van de eigen zaal, in het voormalige Geheel onthouders gebouw Spoorgracht, thans Dansinstituut Mouton, welwillend voor enkele maanden aan het Leger des Heils afgestaan, het vriendelijke zaaltje biedt ruimte genoeg om vele bezoekers te ontvangen. Zie voor aanvang der samenkomsten de Predikbeurten. GEMEENTELIJK VERPLEEGHUIS. De bewoners van het gemeentelijk verpleeghuis te Huisduinen werden onthaald op een muziekavond, hun aan geboden door ons plaatselijke mando line-orkestje „Tremolando" onder lei ding van de heer J. Geluk. Dat deze aardige geste van de mandolinisten op hoge prijs werd gesteld, behoeft geen betoog. GESLAAGD. Onze vroegere stadgenote, mej. Tru- dy Veenhuizen, is geslaagd voor het diploma Lichamelijke Opvoeding M. O UITSLAG AANBESTEDING Overzicht van de uitslag der op 2 Juli 1847 gehouden openbare aanbesteding in gevolge perceel no. 6, voor het vernieu v/en van de kademuren aan de Noord en Zuidzijde van de Voorhaven van de Zeedoksluls, met bijkomende werken,, op de Rijkswerf te Den Helder: Aannemers bedrijf J de Vries Zn., Den Helder, f 139,984,A J Waterlander, Oudenaske (Fr), f 149,800,—; R Noppert, Den Helder, f 159,900,—; Fa. A v d Wouw, Den Hel der, f 161,400,—; Gebr Leemburg, Leeu warden, f 191,200,—. Een der inschrijvingsbiljetten was on juist ingevuld en is ongeldig terzijde ge legd. Het biljet vermeldde twee ver schillende bedragen, n.1. f 155,800,— en i 158,800,— teerd om 18.5.40 uur. De prijswinnaars varen: J. C. Duinker 1, 7; W. van Leeu wen 2; BakBruinink 3, 4, 5, 6; H. W. Kok 8. Zondag a.s. is het rust voor de oude duiven. Uitslagen Helderse Concours Com missie: Gebr. Buis 1, 14; J. C. Duinker 2 20; J. Riemers 3, 11, 26; W. van Leeu wen 4; B. Kersbergen 5; BakBruinink 6, 13, 16, 17; J. Bosch 7 M. de Boer 8; J. Wittenberg 9, 18, 19, 23; K. Martijn 10; O. Boon 12; J. Manshanden 15, 21, 24; C. de Wit 22; H. W. Kok 25 J. Bruin 27; H. Hufkens 28. Het bestuur van de HCC maakt be kend, dat de aanvang der africhtings- vluchten is gesteld op 5 Juli voor jonge duiven, op Schagen; 8 Juli Alkmaar; 12 Juli Amsterdam; 15 Juli Utrecht; 19 Juli 's-Hertogenbos. Wat betreft Utrecht en 's-Hertogenbos moet de toestemming van de Nederlandse Spoorwegen nog afkomen. Onder verwijzing naar de in dit num mer voorkomende advertentie betreffende het jubileum van Corn, Jonker, wijzen wij belangstellenden ook op deze plaats er nog eens op, dat tot de receptie, wel ke des middags van 24 uur in „Het Gulden Vlies" wordt gehouden, slechts toegang wordt verleend aan hen, die in het bezit zijn van een uitnodiging, Men wendde zich daarvoor schriftelijk tct de secretaris van het Huldigings comité, Van Houtenkade 42. Genodigden wordt vriendelijk verzocht om 2 uur aanwezig te zijn. Het welverdiende en telkens gul ge schonken applaus van het publiek werd op zijn beurt beloond met twee extra-nummers van de gecombineerde corpsen, waarvan de leden zeker ook met genoegen op hun samenwerking zullen terugzien. Zaterdag 12 Juli geven zij een her haling van het concert in de Muziek- tuin te Schagen. ZONDAG 6 JULI 1947, DEN HELDER. Ned. herv. gem:, Nieuwe kerk, 10,30 uur ds. de Hoest; Palmstraat, 10 uur ds. J. Borghardt. Geref. kerk, Bethelkerk, 10 uur prof. dr. G. M. den Hartogh, van Kampen, bevestiging ambtsdragers; 17 uur ds. Hartkamp; Rehobothkerk, 10 uur ds. J. Hartkamp, bevestiging ambtsdragers; 17 uur prof. den Hartogh. Geref. kerk, art. 31, Nieuwe kerk, 8,45 uur en 17 uur ds. F. Tollenaar. Lutherse kerk, Wezenstraat, 10,30 uur ds. H. J. Oldemans. Chr. geref. kerk, Steen gracht, 10 uur en 17 uur ds. J. Rebel. Doopsgezinde gemeente, geen dienst. Baptistengemeente, gebouw Irene, Hoogstraat, 10,15 uur zangdienst, 10,30 uur Heiligingsdienst, evang. Dammul- ler, van Alkmaar; 19.45 uur zangdienst, 20 uur Evangelisatie-avond, evang. F. Hofhuis; Vrijdag 20 uur Bijbelbespre king en bidstond ten huize fam. Boon, Molenstraat 97. Oud-kath. kerk, 10 uur Heilige dienst, pastoor Verheij. Kerk van Jezus Christus van de heili gen der laatste dagen, Janzendwars- straat 8, 10.30 uur Zondagsschool, 17 uur vergadering; Dinsdag 20 uur On derlinge ontwikkelingsvereniging. Ned. Evang. Zending, Donderdag 20 uur in gebouw Irene, opwekkings samenkomst o.l.v. de heer Joh. Visser, van Amsterdam. Evangelisatie Vij zelstraat, 10 uur en 19,30 uur Samen komst, W. Malgo; 12 uur en 14,30 uur Zondagsschool; Woensdag 19.30 uur Bij belkring; Donderdag 19.30 uur Vrou- wenkrans; Zaterdag 19,30 uur Bidstond. Leger des Heils, 10 uur Heiligings samenkomst; 19 uur Openluchtsamen komst; 20 uur Heiligingsmeting o.l.v. majoor Hermes; Maandag 14 uur Vrou- wenkrans; Dinsdag 20 uur Soldaten- samenkomst; Donderdag 20 uur Heili gingssamenkomst o.l.v. majoor Hordijk. JULIANADORP. Ned. Herv. gem. 10 uur ds. Salm. Geref. kerk 14,30 uur ds. J. Hartkamp, geen cat. Star of hope mission, 10 uur W. Malgo, 19 uur J. Berkhout. HUISDUINEN. Ned. herv. gem., 15 uur ds. Salm. CALLANTSOOG. Ned. herv. gem., 19 uur ds. Salm. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Redactie, Uw artikel over de afbraak der prijzen der Westlandse veiling, deed ons schrikken; vooral gezien de prijzen die thans door Uw blad ge noemd werden. Inderdaad is dat wel wat hoog, zo moet het niet, maar ik vraag mij af: krijgen de armen nu ook eens kans bloemkool, andijvie, sla, etc te eten? Met mij zult U het moeten bevestigen: voor iederéén is nu de groenten be reikbaar. Maar wij weten dat de afge lopen maanden door de Westlandse boeren 36 cent voor één krop sla, 80 cent voor één kilo andijvie en f 1 f 0,70 voor één bloemkool als markt prijs ontvangen werd, terwijl toen nooit de klacht gehoord werd ,,'t is te gek we worden rijk!" Het behoeft niet voor niets Westlan ders, maar heden werd f 2,20 per kilo wederom voor de aardbeien door U ontvangen. Weet minister Mansholt dat ook, of heeft Den Haag proeftuinen? De arme Jutters krijgen nog geen aardbei. Is dat niet een appeltje voor de zitting van de Prijzencommissie op 't Raadhuis: des Woensdags van 78 uur. Met dank voor de opname. THEO MALLET. BURGERLIJKE STAND Overleden: Jan Veeter, 88 jaar, weduwnaar van Ellsabêth C. Zuidschar- woude Roelof Schouwvllegêr, 94 Jiar, weduwnaar van Wilhelmina van Speldén, eerder weduwnaar van Guurtje van der Molen- ONDERWIJZER BENOEMD. Aan de Chr. Nat. School te Midden- meer werd heden tot onderwijzer be noemd de heer H. J. Brinkman, te Den Haag. Allen hebben we de 12e volkstelling meegemaakt en ook allen zijn we ge teld Vele van onze lezers en lezeressen zullen nieuwsgierig zijn om, zij het dan ook nog voorlopige, cijfers en aantal len te vernemen. De heer v. Dienst, leider der volks telling te Texel, was zo vriendelijk ons de voorlopige uitslag mede te delen, welke uitslag wij hieronder zullen laten volgen: Tot de verschillende kerkgenoot- Dorp of wijk Den Burg Wijk B. De Cocksdorp Eierland-Eendracht 211 Den Hoorn Wijk H De Koog Wijk K. Oosterend Wijk O. Oudeschild Wijk S. De Waal Wijk W. TOTAAL schappen behoorden de volgende per sonen: Ned. Herv. kerk 3374, R.K. 2431, zonder 1882, doopsgez. gem. 920, Geref. kerk 707, Vrije Geref. gem. 86, Geref. gem. 53, Gem. v. Gedoopte Chr. 16, Evang.-Luthers 11, Baptist 11, Vrije Evang. Gem. 10, Oud-Geref. gem. 9, Chr. Geref. kerk 8, Geref. kerk (onderh. art. 31) 7, Leger des Heils 5, Oud-Kath. kerk 3, Waals 3, Remonstrants 2, Herst. Evang. Luthers 2, Verg. v. Gelovigen 2, Jehova getuigen 1, Pinkstergem. 1, Spi ritist 1, totaal 9345. GEEN DRONKEN LANDMETER. In het verslag van de op 21 Mei 1947 gehouden vergadering van Hoofdinge landen van het Heemraadschap Wie- ringen werd melding gemaakt van in deze vergadering geuite kritiek op de voortgang van de ruilverkavelings werkzaamheden, waarbij zelfs beweerd werd, dat een landmeter dronken in 't terrein zou zijn verschenen. Het spijt ons dat in het verslag niet is opgenomen, dat de bewering, die el ke grond miste, in de vergadering ten stelligste tegengesproken is, waardoor een onverdiende blaam op de ambte naar van de ruilverkavelingsdienst werd geworpen. GESLAAGD. Onze plaatsgenote mej. Tiny Bosker slaagde Woensdag voor het examen 5- jarig Lyceum te den Helder. Geboren: Arjen, z. van J. Weima en G. L. Tijsen. Jacobus R., z. van J. J. Gruis en H. Hulsebos. Francisca J., d. van H. J. S. de Groot en W. Hid- den Maria P. d. van N. Mulder en W. Koorn. Siena M., d. van J. v. d. Wal en K. Hooiveld. Ondertrouwd: M. Plug en J. Duijnker. B. v. d. Laan en J. C. Jansen. A. Rotgans en M. C. 't Hart. E. Bijlsma en J. Rotgans. N. Everts en H. de Raaf. Getrouwd: P. Waiboer en G. Ve ling. N. C. Rotgans en D. Slagboom. Overleden: Antje Tijsen, echtg. v. J. Dekker, 66 jaar. D. B. Bakker, wed. H. Engel, 73 jaar. Aantal Aantal andere woon huizen ruimten Gezinnen Alleenw. Mannen Vrouwen 717 5 743 111 1387 1469 131- 13 146 7 371 307 89 2 89 15 167 182 ht 211 24 243 11 532 450 109 103 16 228 220 81 9 91 4 226 193 74 14 92 6 170 166 81 17 90 4 237 199 209 1 210 30 468 440 117 3 127 5 297 226 243 3 218 35 400 380 34 1 34 3 65 69 69 1 68 13 144 124 44 2 47 3 121 107 2209 95 2301 263 4813 4532 Geboren: Cornelisje, d. v. G. C, Kikkert en H. Werther. Jacob. z. v. P. Vlaming en W. Drost. Lam- bertus, z. v. M. J. Bos en H. H. Hal- sema. Enno, z. v. C. P. Drijver en G. Nauta. Maria, d. v. M. Vlaming en J. van Groeningen. Elisabeth M. A., d.v. C. van Rossem en J. J. Bruijn- zeel. Ondertrouwd: J. van Sambeek en T. A. Schrama. Getrouwd: A. J. Vonk en C. P. Boon. H. van Rumpt en S. M. van Egmond. G. van der Meer en T. van Maldegem. GEVONDEN VOORWERPEN: Shawl, wol vestje, kinderschoentje bl. portemonnaie. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van DEN HELDER maken bekend, dat het sluitingsuur voor winkels en kramen gedurende de a.s. feestweek, welke zal worden gehouden van 7 tot en met 13 Juli 1947, is bepaald op een half uur na middernacht, met uitzon dering van de Zaterdag en Zondag, voor welke dagen het sluitingsuur wordt bepaald op 1 uur, onderschei- denlijk 1,30 uur na middernacht (d.i. Zondag op 1 uur en Maandag op 1,30 uur v.m.) Het venten, het verkopen of het te koop aanbie den op of aan voor het openbaar verkeer openstaande land- en waterwegen is tijdens de feestweek geoorloofd: met alle waren: van des voormiddags 5 uur tot 12 uur middernacht; op de Zondag en op de Maandag, aan sluitende aan de feestweek, bovendien van 0 tot 1 uur voormiddags; met vis- en auurwaren: op Dinsdag, Woensdag, Don derdag, Vrijdag en Zaterdag bovendien van 0 tot 0,30 uur des voormiddags. Op de Maandag, aansluitende aan de feestweek, van 0 uur tot 1,30 uur des voor middags. DEN HELDER, 4 Juli 1947. Te Zaandijk worden proeven geno men met een nieuw soort water weidemolen. Door het omietten der losse bladen aan de wieken kan deze molen langzaam en sneller draaien. De BURGEMEESTER van DEN HELDER brengt ter kennis van belanghebbenden, dat gedurende de feestweek het sluitingsuur der tapperijen in deze ge meente als volgt is bepaald: 7, 8, 9, 10 en 11 Juli 1947 uiterlijk 1 uur na middernacht; 12 en 13 Juli 1947 uiterlijk 2 uur na middernacht. DEN HELDER, 4 Juli 1947. De BURGEMEESTER van DEN HELDER be paalt, in verband met artikel 8 der Verpachtigsvoor- waarden voor de feestweek, dat de vermakelijkheids inrichtingen gedurende de feestweek voor het publiek geopend mogen zijn: op 7 Juli van 8 tot 9 uur v.m. en van 4 uur n.m. tot 1 uur na middernacht; van 8 tot en met 11 Juli van 4 uur .nm. tot 1 uur na middernacht; op 12 Juli van 4 uur n.m. tot 2 uur na middernacht en op 13 Juli van 7 uur n.m. tot 2 uur na middernacht. DEN HELDER, 4 Juli 1947. Hoofdgracht 14, Den Helder. voor de nieuwe cursus kan tot 16 Juli dagelijks plaats vinden. Adspiranten voor de eerste klasse moeten op 31 Augustus e.k. de leeftijd van 15 jaar hebben be reikt. Bezitters van een MULO-diploma en zij, die de drie laagste klassen van een Lyceum of H.B.S. door lopen hebben, zijn vrijgesteld van het toelatingsexamen. Inlichtingen verstrekt de directeur (woonhuis Java- straat 134, Telef. 2551). DE DIRECTEUR.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2