De grote strijd in de Franse Alpen is begonnen iVfiï' „Zwarte Handelmaatschappij opgerold Kees Kruit gestart Hoopgevende tekenen? Schager marktoverzicht Breezand. Wieringen burgemeester Kolff hartelijk gehuldigd. Schqolbelangen op het MÊt*n JUTTERTJES Te huur gevraagd: Te koop gevraagd: Ie koop aangeboden: Ruilen Diversen Urk. Berghuis door Alkmaarse P.R.A. gepakt Een nieuwe B.BC. Honderd arrestaties Minister Mansholt naar Middenmeer Verborgen Japanse schatten Toenadering in Belgische Koningskwestie. Uitspraken Tribunaal Marktberichten Vakverenigings vertegenwoordiger in Ned. delegatie. Maandagmiddag j.I. is Kees Kruit met z'n Fiat-sportwagentje gestart in de richting van Marseille. Aangezien een goed begin het hal ve werk is, regende het zeer on gezellig. Gelukkig schreef het Ral- lye-reglement voor dat er op de wagen een kap moet zitten, dus zit die er op en Kruit er onder. Eerste etappe: SchagenNieuwe Niedorp. In Nieuwe Niedorp wordt de reisgenoot aan boord genomen, de heer Jb. de Vries. Nu zit het wagentje vol met mensen, bagage en benzineblikken, stampvol! De heren zullen eerst even naar het kantoor van de KNAC in Den Haag rijden om de Franse benzine bonnen etc. in ontvangst te nemen en dan op de grens af! Via Baarle-Nassau dwars door Belgenland naar Annecy, 35 km. ten Zuiden van Genève. Even proberen. U zult opmerken, dat Annecy niet op de kortste weg naar Marseille ligt. Dat is ook zo, maar de derde en laatste etappe van de Rallye gaat van Annecy over de passen van de Glandon, Gali- bier, Isoard e.d. naar Cannes. Een route van 505 km., die door de zware berg- trajecten wel de moeilijkste van de he le Rallye zal zijn. Kruit wil nu vóór de officiële rit alvast even deze weg rijden om te zien wat er te koop is. Wanneer u dit leest heeft hij dit karwei dus al achter de rug. Vrijdag rustten de heren uit in Marseille. Zij zullen wel even voor ons kijken of de Middellandse Zee werkelijk nog steeds zo mooi blauw is. Het voorspel. Vrijdagmiddag werden de wagens door de Sportcommissie van de Auto- mobil-Club de Marseille et Provence gekeurd, hetgeen met een voor de Fransen haast ongewone precisie ge schiedde. Vorig jaar werd één der Ne derlandse deelnemers van mededinging uitgesloten, omdat er aan zijn wagen enige kleine afwijkingen waren. Men eist, dat de originele serie-afwerking streng wordt gehandhaafd, slechts b.v één of meer extra-lampen mag men aanbrengen. De controleurs nemen al les op en dan wordt de wagen in een gesloten „park" ondergebracht en mag niemand, ook de eigenaar niet, het ding meer aanraken. Aan het einde van de Rallye wordt alles wederom nage zien en kan men b.v. strafpunten krij gen omdat de starter niet werkte of één der versnellingen, de richtingaan wijzers, de knaldemper of het licht niet in orde zijn. Er zijn veel deelnemers, die allen hun geluk willen beproeven, want ge luk komt er bij te pas. Een overvloed van lekke banden betekent direct een overvloed van strafpunten. Elke mi nuut te laat kost er 10. Uit Nederland vertrokken 13 teams, waaronder be kende rijders zoals Verkamman van Keulen, van Strien en Gatsonides, die ook vorige jaar van de partij was. Ver der zien wij de namen van b.v. Mut- saerts uit Moergestel, Jhr. de Pesters uit Leiden, Burgerhout en E. de Vos. Deze. laatste start in dezelfde catego rie als Kruit, n.1. de vierde, wagens van 1100 cc1500 cc. Wij zijn werke lijk benieuwd te vernemen wie het stoute stukje zullen wagen, deel te ne men met een wagentje van 500 cc (7e categ.) of 500750 (6e categ.) Voor de centrale werden overgeno men 59 koeien, 11 pinken en 79 nuchte re kalveren. Op de rundveemarkt was bij de vorige week vergeleken een ver' betering merkbaar. De grootste drukte van de hooibouw is weer voorbij. Het plotseling natte wear zal zeker méér gras brengen, waardoor de handel ook wel weer wat beter zal worden. De handel in kalfkoeien ging wel en de hoogste notering was 600. De hoogste prijs in geldekoeien was 25 hoger dan de vorige week. De handel was vrij goed. Ook de handel in pinken was iets beter. De prijzen der bonnen ZV, tot 9 ct. Kuikalveren genoteerd van j 35 tot 55. De prijzen der paarden blijven gehandhaafd, hoewel er zeer weinig vraag is. Nu de hooibouw tot het verleden behoort, is er weinig of geen vraag naar werkpaarden. Op de wolveemarkt was het een zeer kalme handel. Bij de vorige week vergeleken wer den er minder fokschapen aangevoerd, terwijl de aanvoer van lammeren iets groter was. De handel hierin bleef in hoofdzaak beperkt tot de kooplieden. De boeren zijn nog niet erg kooplustig. De beste lammeren werden verkocht voor 36 per stuk. Weideschapen tot 80. Als er wat meer gras komt zal het wel beter worden. Op de biggenmarkt was het vandaag ook rustig. Biggen van 6 tot 10 weken oud bj achten prijzen op, variërende van 25 tot 40. Schrammen van 40 tot 50. De kooplust hierin is nog zeer gering. Over bokken en geiten kunnen wij deze week weinig melden Enkele jonge beesten werden verkocht vooi 12. De handel in konijnen was matig. Jonge hennen tot 6 met een goede handel. Oude kippen 3 tot 5. Het bezoek was deze week groter dan de vorige week. Kruit heeft startnummer 76 ontvan gen, derhalve moest hij gisteravond om 10.15 starten. De eerste etappe nachtrit! 625 km. De weg leidt van Marseille via Can nes, Beuil, Col de Vasson (1700 m.), Col de la Cayolle (2326 m.), Barcelon- nette, Col Bayard (1246 m.), Grenoble, Col de Porte (1325 m.). Col de Granier (1146 m.) naar Aix les Bains. Indi t tra ject liggen 5 „nummer-controles", waar men dus moet passeren om geen strafpunten te krijgen, terwijl in Gre noble en Aix les Bains tijdcontrole ge houden wordt. Men moet deze Rallye n.L met een vast gemiddelde rijden, dat verschillend Is gesteld naar gelang de capaciteit, de cylinderinhoud, de mo toren. Kruit dient met een gemiddelde van 56 km. per uur te draaien. Ook te vroeg binnenkomen kost dus 10 straf punten per minuut en het missen van een controle is natuurlijk helemaal n dure geschiedenis. Aan de controle-posten wordt een soort stille pantomime voorgedragen. De deelnemer of één zijner passagiers klimt uit de auto. stapt naar de con troleklok, stempelt zelf zijn kaart af en trekt zich dan weer in z'n wagen te rug. De controlerende Fransen doen net of zij gek zijn, kijken alleen maar en zeggen niets. Vorig jaar gaf één der rijders zijn kaart af in plaats van zelf te stempelen en hij kwam aan de finish zónder stempel. Dank zij getuigenver klaringen slaagde hij er toen in te be wijzen dat hij er toch werkelijk ge weest was In de vroege morgenuren van heden. Zaterdag, kwam de hele massa door 't plaatsje Beuil, 263 km. na de start. Men heeft reeds van slechte wegeh genoten en verheugt zich nu over het opko mende licht. Het wordt nu wat gemak kelijker de juiste koers te zoeken (en te vinden). Bovendien begint het klim werk eerst nó Beuil (Col de Vasson!) en dan is ruim zicht heus wel wense lijk. Over dit klimwerk en over de resul taten van de eerste etappe, die van avond bekend gemaakt worden zullen wij u nog nader berichten, tenminste als het Franse telefoonpersoneel zo vriendelijk is zijn stakingsplannen op te schorten tot na de Rallye C. J. DE KOMENDE TENTOONSTELLING AFD. VAKTENTOONSTELLING. Ook de commissie van de vakten toonstelling als onderdeel van de deze winter te houden Bloembollententoon stelling maakte haar plannen bekend. Zij wil de inzending voor deze afde ling voor ieder openstellen. Prijzen worden beschikbaar gesteld voor de mooiste groepen tulpen, gekeurd op sortiment en kwaliteit. Vereiste is, dat per kist of pan 12 bollen opgeplant worden. Ook wordt een prijs beschik baar gesteld voor de beste rode, witte, gele, rose en randtulp. behorende tot de groepen Darwin, Triumph of late tulpen. Verder een prijs voor de beste Trompet-Narcis en Incomparable. (Hiervoor, evenals voor de mededin ging naar de prijs voor de beste tulp. moeten minstens 3 stuks per kist of pan opgeplant worden.) Een aparte prijs wordt verleend voor decoratieve opstelling. Inzendingen hyacinthen en bijgoed worden zeer op prijs gesteld. Voor inzenders, die zelf niet over een kas beschikken, heeft de com missie de medewerking gevraagd van de plaatselijke broeiers. De heren J v. d. Berg Cz., Zandvaart, en J. F. v. d. Berg, Molenvaart, stelden hun kas beschikbaar. Maar ieder is vrij zich tot andere broeiers, ook buiten Anna Pau lowna, te wenden. Opgaven voor deelneming bij J. v. d. Berg Az., Molenvaart, tel. 207; W. Prins Grasweg, tel. 304, en J. G. Timmer, Burg. Lovinkstraat 33, tel. 331, worden verwacht vóór Dinsdag 15 Juli. Daar bij dient opgegeven te worden het aan tal kisten en zo mogelijk ook bij wie gebroeid wordt. Dit laatste in verband met het toewijzen der brandstof, die voor het broeien van de tentoonstel- lingsbollen beschikbaar is gesteld. flll'ana^orr BUURTVERENIGING „HET KLEINE DORP" OP STAP. Woensdag ging een gezelschap van 30 personen van de buurtvereniging per luxe touringcar van de fa. van der Wijst op stap. Aanvankelijk was het weer niet erg aanlokkelijk. In een ge staag neervallende regen werd gestart en ging het naar de hoofdstad des lands, waar een rondvaart werd gemaakt door de Amsterdamse havens. Na deze interessante watertrip toog men naar de Lage Vuur se en in deze mooie omgeving werd het diner ge bruikt en daar vandaan trok men via Laren naar Hilversum, waar het bij aankomst weer stortregende. Hier werd het gebouwencomplex van de Avro-stu dio bezichtigd en heeft men veel ont dekt waarvan men tot nog toe geen kennis droeg. Via Amstelveen vertrok men weer naar Amsterdam voor een bioscoop voorstelling in de „Cineac" en een be zoek aan Heek. Daarna werd onder jo lijt de thuisreis aanvaard. Voldaan over deze zeer goed geslaag de trip kwam men om middernacht in het dorp terug. Bij het 25-jarig ambtsjubileum van burgemeester Kolff. dat gisteren in de foyer van Cinema de Haan met een buitengewone raadszitting aanving, waren behalve vele oud-raadsleden ook de burgemeesters van Den Helder, Zijpe. Texel en de Wieringermeer en de commandant der Kon. Marechaus see, v. d. Steur, aanwezig. Achtereenvolgens voerden o.m. het woord de wethouders Boutkes en Lont, burgemeester Ritmeester van Den Hel der, Loggers van Wieringermeer. Ree horst van Texel, de heer v. Duyn na mens de gemeenteambtenaren, de heer Vroom namens de politie. Velen heb ben 's middags de burgemeester geluk gewenst. Wij hopen Maandag uitvoerig op dit jubileum terug te komen. De Commissie Schoolbelangen brengt het volgende ter kennis van de be langhebbenden: De beslissing van het Departement op de aanvrage voor reiskostenvergoeding is eindelijk be kend geworden. Aanvragers, wier salaris een zekere grens overschreed, hebben een afwij zend antwoord ontvangen. De Com missie kan hierin geen verandering brengen, daar deze materie wettelijk is vastgelegd. De aanvragen betreffende scholieren van de M.U.L.O, Gymnasium, H.B S„ Kweekschool, enz., zijn nog in ge meentelijke handen, waarvan bericht werd ontvangen dat deze kwestie door de Gemeente bij Gedeputeerde Staten aanhangig is gemaakt. Een ogenblik geduld dus nog. Verder kan de Commissie reeds thans voor het volgende leerjaar de aanvragen voor reiskostenvergoeding, ten behoeve van de leerlingen van Ambachtsschool en Meisiesvakschool. gereedmaken en indienen. Hun, die hiervan gebruik willen maken, wordt verzocht te letten op de advertenties die binnenkort in de pers zullen ver schijnen. waarin bekend zal worden gemaakt waar en wanneer hiervoor zitting zal worden gehouden. De Commissie heeft vervolgens het plan opgevat een grote landeliike ac tie te organiseren, die ten doel heeft voor het platteland een betere rege ling te krijgen, waarin ieder, ongeacht ^>et salaris, vergoeding zal ontvangen. De schrille tegenstelling tussen de gro te stad. waar de kinderen met geringe kosten kunnen studeren, en het plat teland. waar zulks met grote moeite en biikomende kosten gepaard gaat. moet worden opgeheven! Geeft ons allen uw medewerking, wanneer die wo-dt gevraagd. De Commissie spreekt er haar leed wezen over uit dat bij de tot nog toe gevoerde actie niet allen zijn geholpen. Adressen Bureau ent alt sluitend 's middags na hall rweeill Gevraagd gem. huls of gen-, kamers van. September tot Februari of ged daarvan, v Marine-off. met echtgenote, z kinderen in Den Helder omstr. Br. onder no 511, ju- reau van dit blad Vishengel 7 k 8 meter of te ruilen voor nuttige artikelen Adres: Bureau van dit blad. Licht grijs mantelpakje, mt. 42-44 J 22.50 Adres: Duinweg 3, Huisduinen. Een kinderwagen f 65.en te koop gevr. wandelwagen tje. Oranjestraat 14 Wandelwagen 120.Adres: Koningstraat 20. Een dam- en schaakspel met stukken f 20.—, een dames- en herenpolshorloge k f 37.50 Reigerstraat 58. Nieuwe hobbelrwaan, apart model f 20.herenpolshorlo ge f 30.jongenskleertjes lft i a 1 jaar f 5.—. Havikstr. 10, Den Helder Een kamerkachel f 50.—; een 4-pits oliestel, een 1-pits gas stel en 2-pits gasstellen f 5.—, f 12,50 en f 15,Oranjestraat 9. Den Helder. Slaapkamer (lits-jumeaux J 375.—. Goversdwarsstr. 5 Een tg a n windbuks f 15.— Hoogstraat 9. Motorboot 71/g M. lang, 2*/f M. breed met 8 pk. motor f 900.— of ruilen voor kle:a ijzeren bootje 4 M. 1 Pal- mermotor 2 pk. op wagen f 180.— of rullen voor */t pk. electromotor 120 volt, en l hulpmotor voor fiets 60 cc. f80 bij H. C, Bakker, Dog gersvaart 8, Julianadorp Na 5 uur. Wieg met bekleding en bec- je f 20 zuiver wollen trui i 7.50; jongensjas f 10,—, beide lft. 7—10 jr; bloesje f 2.50; lft 5—8 Jr; pracht vacht f 25,—; blauw herenpak f 40,1 bruine herenpakken f 35,en f 20,—. Te bevragen: Rozen straat 23. Wonlngrull Amsterdam—Den Helder, bevatt 4 kamers, keu ken en gr. waranda en ged. zolder, nette stand voor wo ning te Den Helder Te bevr. 2e Jan Steenstraat 53II, Am sterdam-Zuid. 2 nette meisjes zoeken se rieuze kennismaking met be slist nette heren, lft 20—25 J. Brieven m. foto (op erewoord retour) onder no 513, bur. v. dit blad. Huwelijk. Nette werkman, 50 Jr. met 1 meisje van 13 jaar, wenst kennismaking met on geil. a.s. moeder of Juffr, kin deren geen bezwaar Br on der no. 512, bureau van dj blad. Ze is en blijft echter paraat en gaat door met haar strijd voor gelijke rech ten. Blijft haar steunen! Het is in het belang van de gehele plattelandsjeugd en daardoor ook in uw belang VISSERIJ. Door 60 vaartuigen werd aan de af slag aangevoerd: 10325 pond paling prijs f 1.74f 3; 540 pond wit vis prijs 763 cent p. p. en 8060 pond nest f 1.37 1/2 per 100 pond. De rechercheurs van de Alkmaarse P.R.A. hebben te Amsterdam gearres teerd de vroegere Haagse politieagent Derk Berghuis, die in December 1946 uit het interneringskamp was ontvlucht en zich sindsdien aan verschillende inbraken te Amsterdam en Den Haag had schuldig gemaakt. Berghuis, die verschillende records hardlopen op zijn naam had staan, trachtte bij zijn arrestatie van zijn vlugge benen ge bruik te maken om te ontkomen, doch de rechercheurs wisten hem met een auto, na een race van 800 meter in te halen. Hij is aan de Haagse recherche overgeleverd. Het gedenkteken voor gevallen strijders te Ede. Op t Augustus a.s. zal Z. K. H. Prins Bernhard het bronzen beeld op het gedenkteken onthullen. De laatste werkzaamheden. ii Wij lezen in Het Vrije Volk: Wij dachten altijd, dat de BBC de Engelse Omroeporganisatie was, waar honderdduizenden Nederlan ders in de bezettingstijd op teer den in hun hunkering naar nieuws over onze bevrijding. Maar de Eco nomische Recherche te Velsen heeft ontdekt, dat de letters BBC op geschriften stonden van een bakkerij-vertegenwoordiger, bij wie een inval werd gedaan we gens een distribntie-zwendel. Het bleek de afkorting te zijn van een met brutale openhartigheid gevoer de zwarte boekhouding: Black Business Corporation (Zwarte Handel-Maatschappij). In verband met deze duistere affaire, die on gekende afmetingen heeft aange nomen, zijn reeds meer dan hon derd personen aangehouden, die voor honderdduizenden guldens zwart hebben omgezet. De zaak kwam aan het rollen toen bij een grossier toewijzingen van di verse levensmiddelen werden ontdekt, die niet verantwoord konden worden. Van deze verdachte leidde het spoor naar een vertegenwoordiger in bakke- rijproducten. De recherche trof deze toevallig niet thuis, maar het bezoek was allerminst vergeefs, want de vol ledige boekhouding van de clandes tiene affaire werd hier gevonden. De lijvige geschriften waren ge merkt met de letters B. B. C. Uit het verdere onderzoek bleek voorts, dat enkele honderdduizenden guldens in deze groots opgezette zwendel waren omgezet. Een enkele transactie beliep soms 34.000 en enkele personen maakten op deze wijze winsten van 40.000 en meer. De bakkerijvertegenwoordiger, een fabrikant uit Zaandam, een handelaar uit Zaandijk, een melkhandelaar uit Alkmaar en enige bakkers uit Velsen en Haarlem werden gearresteerd en de aanhoudingen gaan nog met de regel maat van een klok voort Dat deze zaak haar vertakkingen bezit over ge heel Nederland, was geen geheim, maar dat er nog meer dan honderd an dere verdachten bij betrokken zijn. toont maar al te duidelijk aan van welk een opzienbarende omvang deze affaire is. Nog een affaire. Behalve de clandestiene sjacher partij in levensmiddelencoupures is ook een ongeoorloofde handel in levensmidde len ontdekt, die eveneens tot tal van arrestaties heeft geleid. Zo moest een vat stroop in de kringen ven deze zwarthandelaren 1300 kosten, en de suikerbonnen voor vier rantsoenen van een kilo gingen voor 6 per stuk van de hand. De Velsense politie heeft met de ont maskering van dit enorme zwarte- handelaarscomplot vermoedelijk een van de grootste zwendelDraktijken op gerold van de laatste tijd. Minister Mansholt zal Zaterdag 19 Juli a.s. n.m. 4 uur een rede uitspre ken te Middenmeer ter gelegenheid van de eerste steenlegging voor de bouw van een zaadpakhuis en koel huis van de Coöp. Zaaizaad- en poot- goedtelersvereniging „Wieringermeer". Minister Mansholt was vóór zijn mi nisterschap voorzitter van deze coöpe ratie. Sekeo, liberale afgevaardigde en voormalig vice-president van het co mité, dat door Josjida belast is met het onderzoek naar de Japanse goede renvoorraad, heeft medegedeeld dat voorraden goud, diamanten en weef sels ter waarde van ongeveer 75 mil- liard dollar met medeweten van de regering in Japan verborgen gehouden worden. In verband met de ministeriële ver klaring, waarbij door de Belgische re gering de verbintenis werd aangegaan om, met betrekking tot de oplossing der Koningskwestie, naar een toenade ring tussen de partijen te streven, heeft Spaak aan de voorzitters der vier par tijen een schrijven gezonden, waarin hij hun verzoekt in het begin van de week, die op 21 Juli aanvangt, met hem overleg te plegen. ROEMENIë VRAAGT TOELATING TOT V. N. De Roemeense Minister van Buiten landse Zaken, Tatarescu, heeft een boodschap gezonden aan de secretaris generaal van de V. N., Trygvie Lie, waarin een formeel verzoek om toela ting tot het lidmaatschap van de V. N. wordt ingediend. TUSCHINSKI VOOR EEN DERDE BRITS. Krachtens een dezer dagen te Londen tot stand gekomen overeenkomst, zal de Engelse Bankgroep met een derde gedeelte deelnemen in het kapitaal der Mij. Tuschinski N.V. Het Tuschinski-concern is betrok ken bij de exploitatie van een twaalftal bioscopen in Amsterdam, Rotterdam en Den Haag. De huisschilder Arie B. uit Wierin- gerwaard werd door het Alkmaarse tribunaal veroordeeld tot een interne ring voor de tijd, gelijk aan die welke hij reeds in detentie doorbracht, zoda hij inmiddels in vrijheid werd gesteld Philip Deys uit Den Oever, wiens zaak veertien dagen geleden voor het Alkmaarse tribunaal diende, werd door de tweede kamer veroordeeld tot inter nering voor de tijd van acht jaar, ein digend op 7 Mei 1953, ontzetting uit de kiesrechten en het recht enig ambt te bekleden. BROEK OP LANGEDIJK, 11 Juli. 182.000 kg aardappelen: grote f 9.30 f 10.90, eerstelingen f 10.90f 14.30, drielingen f 8—f 9.60, gr. Schotten f 18.60, bl. eirenheimers f 17.70t 18 en kriel f 4.20—1 5.90; 32000 kg rode kool f 17—f 21.20; 350 kg gele kool f 24.90; 2300 bos peen f 4.70—f 5.20; 800 kg to maten: a f 77—f 78 en b f 66—f 67; 7ÓÖ kg ronde bieten f 11.30. Noordermarktbond, 11 Juli 1947 125000 kg aardappelen: eerstelingen f 10.80—f 13, grove f 9.60—f 10.70, drie lingen f 7.60f 9.40, kleine f 4.60f 5.50 blauwe eigenh. f 17.30 en rode eerstel f 16.90—f 17.90; 350 kg peen f 11. W ARMENHUIZEN» 10 Juli 1947. 43300 kg Aardappelen: Schotse muizen f 11.40f 12,80; Rode f 17,10—f 17,90; Drielingen f 8f 9,60; Grove Schotse f 9,20—f 9,40. Ernstige waarschuwing aan Ind. Republiek (Telegrafisch van onze Indische correspondent). Het verschil van sfeer is nu te Bata via, vergeleken met enkele weken gele den, groot. Toen waren er afwisselend besprekingen ten kantaore der Republi keinse en Nederlandse delegatie en het Paleis van de Luit Gouverneur-Gene raal scheen vergeten; de republikeinen werden delicaat behandeld en wie hen vees op de noodzaak van gematigdheid kreeg nul op het request. Thans is het zo, dat de landvoogd zegt vat Nederland noodzakelijk acht. Intus sen kwamen berichten binnen over ver nietigingen van ondernemingen op re publikeins gebied en het opblazen van bruggen bij Bandoeng, terwijl in de Re publiek de algemene mobilisatie bevo len is. Nederlandse kringen staan in nauw contact met de Republiek en men ver wacht spoedig daden van rep. zijde. Een hoopgevend begin is het radiospreek verbod van Soetomo en in Nederlandse kringen acht men het noodzakelijk dat het rep. voorlichtingsministerie de ver enderde koers bekend maakt. In Ned. kringen is men niet best te spreken over een aanbod van Australië voor het ver lenen van diensten bij de onderhande lingen wegens de houding dier regering inzake de havenarbeiders. De Amerikaanse consul-generaal Foo- te en zijn Britse collega Mitcheson heb ben tegenover de republikeinse rege- r.ng mondeling verklaard, dat de repu bliek door haar houding de gehele we reld tegenover zich zal krijgen. Het komt de ministerraad wenselijk voor dat in de Nederlandse delegatie voor de tweede algemene vergadering van de V. N., die 15 September te New York aanvangt, ook de raad van vak centrales vertegenwoordigd zal zijn. De ze heeft thans de heer H. Oosterhuis sis vertegenwoordiger van de Raad van .Vakcentrales aan de minister voorge dragen. JACHT OP HAZEN EN PATRIJZEN. De minister van Landbouw, Visserij en voedselvoorziening heeft bepaald, dat de jacht op patrijzen niet wordt geopend op het eiland Texel en in dè Wieringermeerpolder. Ook de jacht op hazen wordt niet geopend in de Wie ringermeerpolder. Hoe zal dat wel smaken? Walvis vlees zonder bon is in de winkels verkrijgbaar gesteld. Twee koop sters in spé vragen zich af, hoe dit product, dat zo maar zonder bon te koop is, wel smaken zal. Je moet er even aan wennen!

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 3