PODltf M Holl anders in de Franse Alpen-ralley doen het goed Stad en Omgeving- KEES KRUIT in de iweede etappe aan de kop „Band" en „Niwin" hadden succes Gevonden en verloren voorwerpen Burgerlijke Stand Prijzen schoolvoetbal Een mijn: Den Burg. „Vrijdag de dertiende" Urk. Promotie-wedstrijden blijven bestaar Wieringen. Breezand. Minder papier voor Britse kranten In de 3000 c.c.-klasse twee Nederlanders prijswinnaars De gezamenlijke besturen van het plaatselijk NI WIN-comité en van de afdeling der „Band Nederland-Indië" delen ons het volgende mede: Toen wij enige tijd geleden een be roep op de lezers van de Heldersche Courant deden om te helpen bij ons plan, om de gewonde en zieke militai ren die te Utrecht verpleegd worden, te bezoeken en hen met een of ander blijk van medeleven te verrassen, scheen dit in het eerst weinig succes te hebben, en wij waren daarover wel wat teleurgesteld. Dit bleek echter voorbarig te zijn, want vorige week Vrijdag konden twee van onze dames met een groot pak naar het hospitaal aan de Utrechtse Ringweg gaan. terwijl een pak met boeken en tijdschriften nog kan worden nagezonden. De dames gingen met honderden sigaretten, pepermunt, cho colade. zuurtjes, een prachtige doos perziken, schrijf- en tekenpapier, puzzles (waarvoor de belangstelling groot was!) enz. enz. hospitaalwaarts. Ook geld was binnengekomen, zodat vóór het bezoek plaats vond, nog fruit gekocht kon worden. Wij verzekeren U dat dit alles met grote blijdschap werd aanvaard, en wij brengen bij deze de hartelijke dank van de jongens aan de milde gevers over. Wij danken ook allen van harte, die tot het welslagen van de actie hebben megewerkt, in het bijzonder de jonge lui van de jeugdverenigingen, die zich hiervoor extra hebben ingespannen. Over enkele maanden hopen wij weer een -dergelijk bezoek aan een ander hospitaal te brengen. We hebben voor dat volgende bezoek nog wat boeken en geld overgehouden, en we zijn er zeker van dat dan ook zij, die ditmaal nog niet aan onze actie meehielpen, ons dan wel zullen bijstaan. Wij kunnen dus zeggen dat deze actie, waartoe de „Band" het initiatief genomen heeft, buitengewoon geslaagd is. De volgende zal zijn de radio- en gramofoonplaten-actie. Wij hopen, neen wij zijn ervan overtuigd, dat ook deze een succes zal worden. Gevonden: portemonnaie met In houd, wit zakje met badpak, paar zwarte kindcraehoentjes en kousjes, kinderporte- nionnate met inhoud, inlegvel, zwart da mestasje met lnh. 20 cent, lefdoekje. steunzool van kinderschoen, een paar don kerblauwe sokken, portemonnaie met in houd, filmpje, blauwe regenjas, wind- Jack, wit hondje, portemonnaie met In houd, geruit kinderjasje, schop, bruine kip, vler vulpennen, grijs poesje met w.t befje, heren-armbandhorloge, badpak zwembroek en handdoek, dameshorloge met armband, geit, sigarettenpijpje, Jon3 keeshondje, portemonnaie met Inhoud dames-armbandhorloge, gouden halsket tinkje, plunjezak met vistuig, zilverbon, gymschoen en gymbroekje, portemonnaie met Inhoud, gymschoen, donkerblauwe kindercape, klnder-schoudertas, porte monnaie met Inhoud en dames-halsket ting. Verloren: portemonnaie lnh. o.m. 3 tabaksbonnen, portemonnaie met In houd, portefeuille met inhoud, blauwe zwemboei, ring met sleutels, twaalf por- tcmonnaies met Inhoud, moersleutel, zil veren schakelarmband, blauw alpinomuts, drie vulpennen, twee zilveren armban den, vier portefeuilles met Inhoud, bril ln étui, dames-armbandhorloge, twee he ren-armbandhorloges, stamkaart, wieldop van aanhangwagen, gecombineerde ta- bakskaart, gymbroekje en gymschoenen jongensjasje, pakje boter en pakje bo terhampasta, poesje, sigarettendoos met distributiebonnen en zilveren rozenkrans (van 7 tot en met 12 Juli 19471 Bevallen: E. de Haan-Bakker, z.; J. Bras-Doorn, z.; G. M. Garstenveld- Pronk, d.; C. P. Heijdens-Bevers, d.; A. Laitdrager-Pape, d.; T. G. van Die- v. d. Veer, d.; S. Boomstra-Jorna, z.; M. W. M. van Amstel-Ligthart, d.; A. M. van BerkumBoendermaker, zoon; J. M. v. d. Meer-Appelman, d.; L. C. F Kruijff-Kramer, z.: A. Prina-Kranen- burg, z.; H. C. Sandkuijl-Lengers, d.; G. C. de Boer-Gerritsen, d.; C. Clow- ting-Meijers, d.; G. de Vries-Beijer, i.; G K. Pinkse-Uipkes, z.; W. de Beurs- Bakker, z.; C. J. Gielis-Teegel, d. Ondertrouwd: H. Peters en G. Haagama; J. Kaptein en P. L. v. d. Bar selaar; G. F. Schotting en M. O. P. v. Gelderen. Gehuwd: L. Kramer en J. Souwer. P. v. d. Haagen en S. C. W. Schans man; D. A. Wijnsma en J. S. v. d. Sluis; T. Emmaneel en H. Kerssies; E. Kuiper en J. Veenstra. Overleden: D. M. Wildenberg, v. 80 jaar. De prijzen van het schoolvoetbal- tournooi 1947 zijn gegraveerd. Wij heb ben ze even bekeken en de gehele col lectie maakt een fraaie indruk. De winnaars nu kunnen de behaalde prijzen afhalen en wel hedenavond om 7 uur aan het adres van de heer Van Waalwijk van Doorn H. A. Lorentz- ttraat 66, alhier. Laten de aanvoerders, of andere spe lers nu even bij genoemd persoon aanlopen, want ook hij wil nu wel eens op tijd van de prijzen af. Deze kunnen dan mooi na de vacantie in de medaille- kast van de school pronken. Heden avond, Dinsdag 15 Juli, dus afhalen van de prijzen. Door de opzichter van de Rljks-kust- verlichting werd aangifte gedaan, dat bü een der pieren een vreemdsoortig voor werp lag, vermoedelijk explosief. De M O D werd hiervan ln kennis gesteld. VERGADERING V.O.I.W. Het bestuur van de Vereniging van Oud-Illegale Werkers verzoekt ons, mede te delen dat de afdeling Den Helder Woensdagavond 16 Juli a.s. bij eenkomt. Op de agenda staat o.m. de verkiezing van een voorzitter, ter ver vulling van de vacature dr. E. Loes- berg. AANGEVLOGEN Eén der employé's van de „vliegtulg- jts-molen" op de hoek van de Breewa- terstraat werd Zaterdagavond door zo'n vliegtuigje geraakt. Hij liep schaafwonden op in zijn gezicht, en bezeerde zijn rug. Hij la met de ambulanccwagen van de GGD naar het Gemeentelijk ZiekenhuW overgebracht. GESLAAGD. Bij het op 12 Juli J.L gehouden exa men voor derde stuurman grote han delsvaart slaagde de heer P. Snel, leer ling van de gemeentelijke zeevaart school te Den Helder. Geslaagde opvoering door „ITdi" Wordt door het VVV „Mooi Texel" alles In het werk gesteld om het de badgasten gedurende hun vacantie zo aangenaam mogelijk te maken, Donderdagavond vond ZWIJNTJESJAGERS IN ACTIE Ten nadele van de heer W. O- werd te de Hauwert een nieuw herenrj 0nNogeeg^en 5 min. van tevoren stond het rijwiel onder de muur en terwijl de heer O. aanstalten maakte fietsende huis te gaan, was hij verplicht lo- vejtigd 2ich ook als gestoorden Duitser het belangrijkste is, maar fynt geest en schranderheid bij de v00rbe. reiding en leiding van het verzet op a" voorgrond worden gesteld. Een film, die hoge eisen stelt aan de hoofdrolvertolkers, die immers, d»»r het hoofdkwartier der ondergrondsen in een inrichting voor geesteszieken is eo t- „~1_ «1- j •C- naar pende het traject af te leggen Is dit weer het eerste geval na ae grote fietsenrazzia, welke door zwijn tjesjagers in Mei werd gehouden? Oppassen is en blijft de boodschap. Door 80 VISSERIJ vaartuigen werd Padvlndsters en padvinders uit verschillende landen nemen deel aan het internationale volksdansfeest, dat ln het kamp te Hampton Court in Enge land wordt gehouden. De Nederlandse deelneemsters en deelnemers geven voor de microfoon van de B.B.C. een uitvoering. ln hetzelfde kader een uitvoering plaats door de Rederijkerskamer „Udl" met het blijspel „Vrijdag de dertiende". Deze avond, welke toegankelijk was. zowel voor de badgasten als de Tesselaans met hun logé'a, werd gehouden ln een overvolle zaal. Vele mensen moest men wegens plaats gebrek teleurstellen. NV Teso had ook ditmaal weer voor ex tra bussen gezorgd, die het publiek uit alle delen van het eiland aanvoerden. Opening. Het was de voorzitter van Udl, de heer Van der Meulen, die een kort welkomst woord sprak. Hij wees er op, dat men Juist nu een luchtig blijspel had gekozen en hoopte dat alle aanwezigen zich deze avond als in één grote familie zouden beschouwen De uitvoering- Gezien de vele gasten, die uit grote steden kwamen en dus wel wat ge wend zijn op het gebied van toneelkunst, laat het zich begrijpen, dat „Udi" voor een zeer moeilijke taak stond. Echter, dat zij ln deze taak volkomen geslaagd is, moge blijken uit het harte lijke applaus, hetwelk „Udi" na elk be drijf in ontvangst mocht nemen. Het stuk, dat zich afspeelt ten huize van de familie Verbaak, werd door alle spelers met volle overgave ten tonele ge bracht. Weliswaar ontbrak hier en daar wel iets aan het raffinement en was men er af en toe eens „uit". Het begin was eenlgszins stroef. Mo gelijk vond dit zijn oorzaak in het feit, dat de grimeur wegens bootstagnatie wat laat was, waardoor de spelers ge agiteerd waren. Niettemin hebben wij de overtuiging, dat alle aanwezigen ten volle van het stuk hebben genoten. Opmerkelijk was het dat de keuze van de spelers voor de diverse rollen zeer goed geslaagd was. Alle spelers waren volkomen voor hun taak berekend. We willen de heer De Wilt (als Ver baak) en mevr. v d Meulen (als Cornelia zijn vrouw) met de heer De Winter (als de vriend van Verbaak) en mevr, v d Vlies (als vriendin van Cornelia) een aparte pluim geven voor hun keurig spel Dit neemt niet weg, dat ook de andere spelers zeer verdienstelijk spel gaven. Wij willen nog vermelden, dat de to- neëlaankleding met eigen middelen prima was verzorgd. Aan het eind van de avond bracht de heer Lap een woord van dank aan alle spelers en deed dit vergezeld gaan van een bloemstuk. De avond werd besloten met een gezel lig bal, dat ook ditmaal weer in ver trouwde handen was bij de populaire band „De Musical Ramblers" onder leiding van Jaap Kwak. Ook op 24 Juli, alsmede op 7 en 21 Augustus, zal „Vrijdag de dertiende'1 door „Udl" worden opgevoerd. Van 11 Juli af, is de tentoonstelling der Oostenrijkse kunstschatten voor het publiek toe gankelijk gesteld en ik raad U drin gend één dezer dagen naar 't Rijks museum te gaan teneinde dat uit bundige feest van kleur en vorm aan Uw oog te genieten te geven. Deze expositie is iets als een stapel plaats van het schoonste, verheven- ste en geniaalste wat Europa te bie den heeft. En het is belangrijk dat ge deze edele voorwerpen, deze schatten van menselijk vernuft aan schouwt, omdat ge wellicht nog aan datgene lijdt wat men het Europese minderwaardigheidscomplex kan noemen. Tè lang en tè vaak hebben wij geluisterd naar de Stem van Amerika: plastics, meat and-vege- table, zogenaamde psychologische films, wonderpannen, super-de-luxe schoenen, Hemingway en Steinbeck, gramofoonplaten v^n Frank Sinatra en Mills Brothers, monster-vliegtui gen en milliardenleningen, de mil- lioenenbladen Time en Life, dames lingerie met sexe-appealuitrusting, gangstermethoden waarvan zelfs Conan Doyle nooit gedroomd heeft, cigaretten en nylonkousen.... Aanschouw de schatten van Oos tenrijk en voelt U klein. Want dit, en dit alleen, werd gewrocht door waarlijk groten van geest en hier rijen zich aaneen de meest superbe uitingen van de menselijke geest Ik hoop oprecht dat velen in deze maand naar het Rijks museum zullen gaan en er rijker, gelukkiger en wijzer vandaan ko men. Voor de rest is het alles nogal ln mineur wat Amsterdam te bie den heeft en dat is geen wonder, want het seizoen is definitief voor bij. De artisten hebben hun builen ingepakt en zijn naar de Veluwe en 't Gooi uitgeweken. Er draaien wat zomerfilms, waar over niet zo heel veel te vertellen is, al zouden de affiches U in ver warring brengen. Ik was nog bij „Great Expectations" (Grote Ver wachtingen), een film naar het ge lijknamige boek van Charles Dic- kens, maar ik zag wèl veel knappe en soms intelligente acteurs en ac trices maar ik miste twee dingen die ik juist zo graag gezien had: de geest van Dickens en het Londen uit Dickens' tijd. Die deden allebei ver stek gaan en dat was jammer. Voor al omdat het toch een Engelse film was In Carré draait, avond aan avond, de operette „Jongens in Indië" en er schijnt hard en veel bij gelachen te worden. Ik hoop dat de jongens in Indië zullen blijven lachen, al krijgt mijn hart het in deze dagen wel eens benauwd over hen. Maar goed we mogen wel lachen, want passi misme en défaitisme worden hoe langer hoe meer onze levensgezellen in dit land. Iedere dag kom ik met de tram voorbij Alhambra en iedere dag zie ik dat grote bord staan met „uit verkocht" erop. Uitverkochtna 4 maanden achtereen dezelfde film te hebben gedraaid: Les enfants du Paradis. Het was een mooie film en ik wil hem wel voor de derde maal gaan zien. Maar ik vrees dat hier het snobisme ook een hartig woord je meespreekt en dat menig bezoe ker van 't Alhambra zich, na thuis komst, afvraagt wat hij nu eigenlijk gezien heeft. En wat de zin van dit alles is. Ik ga eindigen lezers en niet al leen voor vandaag maar voor twee maanden. Daarna, in September dus, spreken wij elkander weer en zal ik het voorrecht hebben U opnieuw te schrijven over de belangrijkste dingen die het hoofdelijke culturele leven beroeren. En dat zullen er weer heel wat zijn, als de vooruit zichten niet bedriegelijk blijken. Bij een terugblik op dit seizoen komt men tot de overtuiging dat er veel was dat tot dankbaarheid en vreugde stemde. Daarnaast was er niet weinig dat alleen maar laag- bij-de-gronds en ordinair en on waardig was. Er was blijde verheu genis en bittere ontgoocheling. Er was vaak geen belangstelling voor de beste gaven van de menselijke geest en er waren volle, overvolle zalen waarin massple publieken din gen toejuichten die het bewijs zou den kunnen leveren dat de richting, die de evolutie van de mens neemt een teruggaande is. Ik schreef u over manifestaties die een mens dank baar stemden en hun verzoenden met dit moeilijke, soms trage en on zinnige leven. En ik schreef u over de banaliteiten en grauwe ontmoe diging die in vaak al te veel films en toneelstukken gevonden werden. Ik schreef er over, al naar de eigen stemming was: hoopvol; of wat wee moedig over datgene wat komen gaat. Ik schreef steeds graag, om dat ik hoorde dat gij las wat ik schreef, ook al zult ge het vaak, misschien zelfs meestal niet met mij eens geweest zijn. Maar men hoeft het niet eens te zijn met ie mand, als men maar belang stelt in deze dingen. Want van brood allèèn kan men niet leven en wij hebben al deze dingen, waar ever op deze plaats geschreven werd, harder, intensiever nodig dan u.en al te vaak meent. Ik schreef u over de grandeur van een Kind Jooss ballet en over de verbijsteren de tristesse van sommige Ameri kaanse films. Ik hoop er wèèr over te schrij ven, die twede week in September en ik zal dankbaar zijn u allen, mijn lezers, weer to ontmoeten op de plaats waar wij elkander al zo vele maanden ontmoet hebben op het Amsterdamse Podium. Ik wens u goede dagen, vrienden Anthony van Kampen. In een buitengewone algemene ver gadering van de K.N.V.B. is een voor stel tot afschaffing van de promotie degradatiewedstrijden met grote meer- lerheid van stemmen verworpen. BEGROTING 1847 GOEDGEKEURD De begroting voor het jaar 1947 voor de gemeente Texel ls door Gedeputeerde Staten goedgekeurd. GESLAAGD Onze plaatsgenoot S. Wilms Hzn. s'aagde voor het eindexamen Kennemer Lyceum te Haarlem. j.l. Zaterdag aangevoerd: 11,195 pond paling 1,70-2,85; «19 pond witvis 0 07 0,55; 939 pond Noord- zeeschol 0,11-0,28; 12 pond tarbot 0,24'/r- c 63 en 15 pond tong 0,91; alles per pond en ll.ooo pond nest 1.35 per 100 pond. VISSERS HADDEN SCHADE De beug- of lijnaalvissers hebben ten gevolge van het stormachtige weder zeer veel schade aan het hoekwant on- dervonden. Velen die de beug zelfs langer dan een week in zee hadden verloren al hun hoekwant. De schade is groot, ook tengevolge dat men weinig hoeken kan krijgen, zodat het lange tijd kan duren, eer deze schade weer geheel hersteld ii. APOLLO BIOSCOOP De verzetsfilm „Er komt een vriend vanavond" had Zondag een uitverkoch te zaal. Een echt-Franse film. Eén, waarin niet de directe strijd van burger tegen geest moeten voordoen. Een moeilijke opgave, die meesterlijk overwonnen werd, vooral ook waar moest worden uitgebeeld, dat sommigen door die zwa- re eis werkelijk gek dreigden te worden Natuurlijk ook een stukje liefde en weer echt Frans juist tussen een jo din en een Duitse spion, die zij, als hij ontmaskerd is, neerschiet, maar niet vóór zij haar invloed op hem heeft g<>. bruikt om haar doel te bereiken en zijn plannen verijdeld heeft. Het is de vijtnd van haar volk die zij doodt, niet de man die zij liefheeft! Ook a.s. Woensdagavond draait deze film nog. Met ingang van 21 Juli mogen de Britse dagbladen in niet grotere om vang verschijnen dan vier pagina's ten zij door inkrimping van de oplaag de nodige hoeveelheid papier wordt be zuinigd. Tevens zal de prijs van het papier worden verhoogd van 32 tot 37 pond 10 sh per ton, zulks voor de lichtste soort. Op deze wijze zal in de komende zes maanden voor een bedrag van ruim een millioen pond st aan dollars wor den gespaard. Onze Hollandse deelnemers aan de 10e Rallye der Franse Alpen doen van zich spreken, hoewel er van de 18 in Nederland aange melde teams nog slechts vijf in de cours zijn. B(j de grotere wagens, le cate gorie, waren de Nederlanders Burgerhout (met Delahaye) en de oude rat van Strlen met Ford winnaren, in de vijfde categorie, wagens van 7501100 c.c. Kees Kruit. Overigens moeten wij er de lezers op attent maken, dat het radio nieuwsbericht van Maandagmorgen niet geheel juist was. Hierin werden de bovengenoemde rijders gezegd win naren te zijn in de Alpen-Rallye van 1665 km., doch vandaag, Dinsdag, wordt pas de laatste etappe verreden. Verder noemde de nieuwsdienst de 5e categorie die van 750—1000 c.c., dit moet zijn 7501100, terwijl Kruit niet met een Simca (Franse-Fiat) rijdt, maar met een echte Fiat (Italiaans). HET WAS ZWAAR!!! Gisteravond (Zondag) belde Kees Kruit even vanuit Annecy, het eind punt van de tweede etappe, naar huls. Het was moordend zwaar geweest, zei hij, doch hij meende er goed voor te staan. De officiële uitslag was toen nog niet bekend. Als we daarbij horen, dat van de 70 aan de start verschenen wagens er reeds 40 de strijd moesten opge ven, dan wil dat wel wat zeggen. PECH! Zonder pech komt practisch nie mand van deze bergpassenrit af, dus kreeg ook Kruit zijn deel, geluk kig slechts een bescheiden deel. In de tweede etappe liep zijn koppakking er tussen uit. In een record-tijd werd de reservepakking gemonteerd en voort!! Als een razende! Om de ver loren tijd in te halen. Door het einde loos geragamel op de hopeloos sleciite wegen was de benzinetank wat los geraakt, doch ook dit is te verhelpen. EEN VOORDEELTJE. Uit het Radio-nieuwsbericht begrij pen we nog, dat het Kruit gelukt is geplaatst te worden in de vijfde cate gorie (7501100 c.c.) in plaats van in de vierde (1100—1500), zoals wij hier gerekend hadden. Hierdoor komt z.v. verplicht gemiddelde te liggen op j>2 km./u. l.p.v. 56. DE KAART. Nu zullen we eerst eens kijken naar de in dit blad afgedrukte kaart en zien wat de rijders nu achter de rug hebben en wat hun nog te wach ten staat. De eerste etappe: Marseille—Aix les Bains („gesloten lijn") voerde dus langs de nog vlakke wegen (noogste punt 314 m.) via Cannes naar Beuil (ca. 400 m. hoog). Daarna, slechts 7 km. verder de Coi de Vasson op 1700 m. Guillaumes, 10 km. verder ligt weer op 819 m., Entraunes 1260, Barcelonnette (passagecontrole) op 1132 m. In de oude vestingstad Gre- noble zit men weer diep (214 m. bo ven de zee), daarna door de bossen wees opwaarts tot ca. 1300 m., Col de Porte en Col de Granier, 1164. Die bossen brengen ook hun moeilijk heden mee. Weinig zicht, weinig wind, daardoor weinig koeling voor de hier zo zwaar werkende motoren. De gro tere wagens zullen hier zeker wel een paar busjes extra water verbruikt hebben! En dan weer omlaag, langs het fraaie meer van Alx les Balns naar de finish, 260 m. hoog. De eer ste trip zit er op. Het veld is aardig uitgedund. Of de heren ook tijd hebben gehad cm als badgasten de zwavelbaden te bezoeken, weten we nog niet, aange zien door vertraging bij de post de brieven van Kruit met meerdere de tails nog niet binnen zijn. Wij houden U hiervan natuurlijk op de hoogte. ALPEN-RALLYE 2. In Aix les Bains, waar men om streeks 11 uur Zaterdagmorgen aan kwam, was een poosje rust. 's Mid dags om 4 uur begon de „vaardig- heidsproef". U heeft hierover al iets kunnen lezen in het verslag van de oefeningen te Zandvoort, vorige week. Speciaal moeilijk was dit niet; het kwam voornamelijk op handigheid aan. Kruit en zijn metgezel de Vries ma'akten het best, doch achtten het verstandig vroeg te gaan rusten en de vrolijke receptie maar te laten voor was zij was. Immers, Zondagmorgen om ca. half acht moest wederom ge start worden. De tweede etappe, op de kaart met een stippellijn aangege ven, zou lang niet mals zijn. Chamonix is het fameuze uitgangs punt van de meeste Mont Blanc- tochten. In Annecy, de Bisschopsstad, kreeg men weer een behoorlijke nachtrust. Van hieruit belde Kruit dus op met: „Alles O.K." „Het ergste hebben we gehad". Wij meldden reeds, dat Kruit op zijn weg van Schagen naar Marseille de weg van de derde etappe langs zou rijden. Daar zal het zoeken van de juiste weg dus niet zo veel meer van zijn aandacht behoeven te vragen. "Vóór die derde etappe, die vandaag, Dinsdag, wordt verreden, valt nog de snelheidsproef langs het Meer van Annecy, een kilometer-lancee. Twee maal één kilometer met staande start, eerste in Oostelijke, dan ln Westelijke richting. Dit zal o.l. geen moeilijkheden opleveren. De Fiat van Kruit wil wel vooruit! De derde etappe zullen wil voor 'o in het volgende artikel verslaan, waarbij wij tevens meerdere bijzon derheden verwachten te kunnen ge ven, aan de hand van Kruit's brie ven. C. J. Bonnsv llloQiv- ANNECY, Cluaaa Col Colotattièra 1618 a CHA1CMIX- TC i* 1037 a. i'T 'Jjt Oarval* 1113 II. AIX lea BAINS Chaabary 272 Col d' 1 ran 2769 B 'LANS LOC URO 1399 GRüNOBLï Laffroy ,910 la lbraa 88 Col du Oaliblar 2566 m- Col du Iautarot 2058 o Uon4tl«r, 1470 o Brlaneon- 1321 a Col d* laosrd 236o Col da Vars 2111 St Paul 1470 n Col da Iareha 1997 B 1132B Col da la C./9lJ§a6. Bitraunaa Ltvan Frajua Roguavalra 'Aubagnts HAR3ZILLS Flaaaans Barata Etapp, „Mti llJn z% fUff# D«rda atjppa t atraapjaslijn. stlppallljn

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2