Stad m Omgeving. Opzienbarend aantal prijsovertreders in onze Stad en op Texel Nu de vacaniie naderi Contrölebrigades sloegen hun slag I Past beter op uw hond Uitreiking getuigschriften Ambachtsschool De zaak-Grunwald Burgerlijke Stand Voor de politierechter. vraagt het speeltuinwerk uw aandacht Urk. Marineschepen verlaten onze haven Vreemde past op het Raadhuis Overgangsexamens R.H.B.S Den Oever. „De Bruinvissen" hadden pech Behalve de zwart handelaars zün er nog een groot aantal andere per sonen. die van het publiek voor door hen geleverde waren of artikelen een buitensporig hoge prijs vragen en met een rustig geweten van de goedge lovige en niet beter wetende klant een extra winst innen. Juist deze per sonen zijn de gevaarlijkste en te vergelijken met de bekende wolf in schaapshuid. Het Is daarom gelukkig, dat er nog een directoraat-generaal voor de prijzen bestaat, die tot taak heeft het publiek tegen deze parasieten van de tijdsomstandigheden te beschermen. Den Helder en Texel hebben dezer dagen bij de prijzencontrole in een meer dan gewone belangstelling ge staan. Zowel in onze stad als in Den Burg en de Koog werden een zevental koppels ingezet. Men heeft in die dagen tachtig za ken aan een onderzoek onderworpen - en daarbij de gelukkige maar voor on ze gemeenschap toch ook beschamen de ontdekking gedaan, dat negen en twintig zaken fout waren en er tegen hen een proces-verbaal moest worden opgemaakt. Negen en twintig zaken mensen dus, die met een eerlijk ge zicht, maar met een zwarte ziel hun klanten bedienen of beter gezegd be driegen. Bah! Wat te zeggen van een Helderse banketbakker, die zijn taarten in plaats van voor f 1.10 voor een bedrag van f 2.40 verkoopt? Een andere banket bakker verkocht zijn amandelbroodjes voor f 0 20 inplaats van voor de toe gestane prijs van f 0.12. Gesorteerde gebakjes gingen inplaats van voor 10 cent voor het dubbele bedrag van de hand. Een en ander is wel geen wonder, gezien het feit dat de laatste persoon in zijn gebak per week niet minder dan 2000 ongestempelde, dus zwarte eieren verwerkte, welke hij voor f 0.22 per stuk moest kopen. Bovendien le verde een veehouder uit de omgeving hem per week 0.5 kg. boerenboter voor f 5.50 per 500 gram. Tegen deze leve ranciers is vanzelfsprekend eveneens proces-verbaal opgemaakt. Behalve dat een en ander geen op bouw maar zuivere afbraak van ons economisch leven betekent, is dit 'n grove vorm van concurrentie. Deze bakker is in staat om een groot aan tal klanten van gebak zonder bon te voorzien en haalt dus beduidend meer publiek naar zijn winkel dan de bonafide banketbakker kan. TE DUUR IJS Vier van de vijf verkopers van con sumptie-ijs, die in onze stad waren be zocht, bleken hun lekkernijen te duur te verkopen. Zij maakten een over winst van f 2000.f 880.—, f 400. en f 230.Deze winst werd o.a. ver kregen door inplaats van 100 gram ijs voor 25 cent, porties met een gewicht van 55 tot 75 gram te leveren. Een der heren was zelfs zo listig om bij het ijs Siagcreme te voegen, waardoor het ge wicht nog beduidend lichter wer.... Ook in het café- en restaurantbe drijf werden overtredingen geconsta teerd v.n.1. bij berekening van prijzen voor koffie, bier en broodjes.... BRANCHE HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN GOED Bij de contröle van zaken van huis houdelijke artikelen en utility-goede- ren kan gelukkig gezegd worden, dat de prijzen over het geheel genomen in deze branche goed lagen. De z.g. koppelverkoop echter blijkt vooral bij kruideniers hand over hand toe te nemen. Het aantal artikelen, waarmede koppelverkoop wordt toe gepast, breidt zich zo uit, dat men van mening is, dat van hogerhand nadere richtlijnen gegeven dienen te worden. Deze koppelverkoop wordt meestal door de winkeliers via raambiljetten bekend gemaakt en betreft schaarse artikelen als beschuit, biskwie, maca roni, maizena, appelstroop, blikken vruchten, flessen wijn en advocaat, rollen closetpapier, enz. Ook in dit geval krijgt de zaak met grote toewijzingen ook meer schaarse artikelen toegewezen en haalt de klei nere bedrijven het brood uit de mond. De filiaalhouder van een groot win kelbedrijf wordt dan meestal geïstru eerd door zijn superieuren. OOK OP TEXEL In de eerste plaats staat ook op Texel een banketbakker vermeld, die gevulde koeken voor 171/2 cent ver kocht inplaats van voor 7 cent. Een ijsverkoper vroeg 14 cent meer dan hij mocht vragen en een winkelier in Den Burg ging wel buitengewoon buiten zijn boekje door een groot aantal wa ren te duur te verkopen, per kg. kaas rekende hij zelfs 50 cent meer dan de geoorloofde prijs. Een voldoening was het te constate ren dat de talrijke pensions niet in overtreding waren. Zij hadden juist de nieuwe prijsregeling ontvangen. Wij hopen dat het zo mag blijven, want wjj weten dat het in hotels en pensions ook zeer verleidelijk is een hogere winst te maken. Elke bezoeker van een hotel, pen sion of logement kan zich trouwens door de goede zorgen van het directo raat-generaal van de prijzen voorzien van een boekje, waarin hij alles kan lezen wat prijzen en dergelijke betreft. Dit foldertje, dat van veel nut kan zijn, is verkrijgbaar bij de inlichtin- genbureaux van de Ned. Spoorwegen, de kantoren van de A.N.W.B. en de K.N.A.C., de kantoren van de R.K., de Christelijke- en de Ned. Reisvereniging en bij plaatselijke kantoren van VW's. Wel was een leverancier van groen ten aan pensions er weer naast door b.v. een krop sla voor dertig cent te leveren, voor een bloemkool rekende hij f 1.30 en voor een bosje wortelen f 0.65. Wij hebben ons bij bovenstaande vermeldingen onthouden van het noemen van namen, bij het bren gen van de verslagen van de be handeling van deze zaken voor de rechter zullen zij zeker naar voren komen. Onwillekeurig moeten wjj echter denken aan de schandpaal voor aantasters van de belangen van de gemeenschap, die wij dezer dagen in een museum zagen. Eigen lijk zou de schandpaal weer in ge bruik moeten worden gesteld. Het zou een perfect middel blijken te zijn om bovengenoemde personen te straffen en een overduidelijk voorbeeld voor anderen, die met dergelijke plannen zouden rondlo pen. Zoals wij dus weer eens hebben kunnen constateren is de prijzencon trole actief. Zij kan echter niet altijd en overal zijn en daarom is het ge wenst, dat ook het publiek haar niet te missen medewerking verleent, en bij het constateren van overtredingen daar direct bij de betreffende instan ties melding van maakt. Daarmede beschermt men niet alleen zichzelf, maar doet een men een daad in het belang der gemeenschap. Laat men niet aarzelen, want ook hierin ligt voor een ieder een plicht! Heeft men een overtreding gecon stateerd en vermoedt men dat een min nelijke schikking mogelijk is, dan kan men zich tot de prijzencommissie wen den, die elke Woensdagavond tot dit doel zitting houdt in het Raadhuis van 6.30 tot 7.30 uur. Is dat niet het geval dan vervoege men zich bij de Prijzen controle, Timorlaan 1, alhier. Een van de geliefste huisdieren, die wij mensen er op na houd°n is wel ''e hond. Speciaal in onze stad schijnt dat dier zich bijzonder thuis te voelen. Wij menen zelfs wel eens het cijfer van het hondeninwonertal gehoord te heb ben. Het lag om de 1400.Een hond kan lief zijn. inderdaad. Wii hebben zelf twee honden, dus ondervinding te over. Maar zelfs de beste hond wordt wel eens kwaad en voorbij gan"°rs op straat worden daar dan meestal de dupe van. Herhaaldelijk worden er door volwassenen en vooral door kin deren klachten geuit door honden te zijn lastig gevallen, ja zelfs te zijn ge beten. Vanzelfsprekend komen vele van deze klachten bij de politie terecht en zij verzoekt dan ook de bezitters van honden deze meer discipline op te leggen en in elk geval te voorkomen, dat anderen door hun dier worden las tig gevallen. Bij niet-nakoming van de ze waarschuwing zal de politie zich gedwongen zien erstige maatregelen te treffen. SHOWAVOND IN DE ROSKAM De leiding van het bedrijf „De Ros kam" in de Koningstraat heeft alle Helderse verenigingsbesturen uitgeno digd tot het bijwonen van een door haar op Vrijdagavond te organiseren showavond o.a. ter gelegenheid van 'n kort geleden plaats gehad hebbende verandering van toneel en zaal. Het or kest Lino Falconi zal optreden van 8 tot 8.45 uur. Daarna wordt een aan vang gemaakt met de vertoning van de film: „Het bedreigde leven". Deze vertoning wordt onderbroken voor 'n hernieuwd optreden van het orkest, waarbij gelegenheid zal bestaan voor het maken van een dansje. Nadat de gehele film is afgedraaid zal men nog enige tijd gezellig bijeen kunnen zijn. Te Middenmeer is in tegenwoordigheid van de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, Z.Exc. S. L. Mansholt de eerste steen gelegd voor de bouw van een zaadpakhuis en koelhuis. Ter gelegenheid van dit feit sprak de minister een rede uit. Honderdvijftig Belgische oud-strijders uit de eerste wereldoorlog, die destijds in Nederland geïnterneerd waren en thans de gasten zijn der Amersfoortse bevolking, hielden Maandag een her denkingsbijeenkomst bij het monument der Belgen. Aan de voet van het ge denkteken sprak de burgemeester van Amersfoort, de heer H. Molendijk, een herdenkingsrede uit. Vrijdagmiddag om 2 uur komt „de Ambachtsschool" in de Witte Bioscoop bijeen. Op het programma staat de uit reiking van de getuigschriften aan de genen die de school gaan verlaten en het vertonen van enkele films o.a. Steel Town, Pipeline, High over the border en City Harvest. In ons nummer van Zaterdag druk ten wij een verslag af over de zaak Crunwald. Daarin werd o.a. vermeld, dat een zekere P. O., winkellier te Win kel, van de Helderse slager C. L. L. 'n baaltje suiker had gekocht. Wij stel len er prijs op te vermelden, dat met deze initialen niet bedoeld wordt de heer P. Otjes die te Winkel een levens- middelenbedrijf voert. Deze man heeft met de zaak niets uit te staan. Bevallen: E. Dokterde Jonge, d.; J. van OoijenMoens, z.; Z. Agaart Meijberg, z.; T. P. SmorenbergLee ring, d.; A. IsakssonBruin, z.: A. Bies- boerde Vriend, d.; W. Breuker Schot, d.; J. de WolfSmit, d.; E. M. J. HuigenStaring, d.; J. W. E. Leen Voorman, d.; G. DijkshoornKapi tein, 1 z. en 1 d.; P. SlortBuitlaar, d. Ondertrouwd: M. N. Lineman en P. van Die; D. Gillissen en J. Schol- tens; D. Vóórhaar en J. F. Sprenger; D. de Vries en D. H. G. Bromlewe; H. Marsman en J. Bais; P. Pool en H. A. Elinga; T. Sluiter en K. C. de Vos; J. Schoute en M. J. Koedijker; F. J. B. Kiesewetter en H. Smids; G. de Vries en J. Gauw; H. J. de Haas en J.' de Vroome; R. O. Ottervanger en A. Rui ten; P. N. A. v. d. Spek en G. Arents. Gehuwd: C. J. H. de Man en R. W. v. Bennekom; J. M. J. Peeman en J. Pfann; T. Biersteker en G. Ploeg; W. van Kalken en A. Kwinkelenberg; E. Laagland Winder en G. Voorthuizen; H. Broekhuizen en A. Biersteker. Overleden: K. Kuiper, m., 68 jr.; F. Kwast, m., 79 jr. J. G. uit Den Helder werd Maan dagmiddag door de Alkmaarse poli tierechter wegens diefstal van vet en vlees bij verstek veroordeeld tot een geldboete van 15.-, subs. 10 dagen hechtenis. Ruzie. Een kinderruzie in Kolhorn was aanleiding tot het verschijnen van J. v. d. L. voor de politierechter. Toen zijn broertje de zoon van J. B plaagde en daarvoor door B. bij z' kraag gepakt werd, was v. d. L. zo boos geworden, dat hij B. te lijf ging. De eis luidde 20.- boete wegens mis handeling. De politierechter wenste de zaak aan te houden in afwachting of v. d. I, de doktersrekening zal betalen. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: een dameshalsketting, een broche, een textielkaart, een scha kelarmband, een blauwe cape, een bos sleutels, een inlegvel, een bruin san daaltje, een gymnastiekschoen, een armband, een vulpen, een vistuigje, enige distributiebonnen, een overhemd, een portemonnaie met inhoud, een rammelaar, twee badpakjes, een cein tuur, een wollen vest, herenhoed, een portemonnaie met inhoud, een bok. V e r 1 o re n: een bril, een kinder schoentje, een schoudertas met inhoud, een groene shawl, een portemonnaie met inhoud, een schoentje, een porte monnaie inhoudende enige textielpun ten, een map met distributiebeschei den, een portemonnaie met inhoud, een buitenlands paspoort, eèn bruine tas met inhoud, een bankbiljet, een slip- over, een portemonnaie met inhoud. PASSAGIERSLIJST „KOTA INTEN" Op ons kantoor ligt voor belangstel lenden de passagierslijst van het m s. „Kota Inten" ter inzage. Het schip heeft 10 Juli j.1. Batavia verlaten en wordt op 7 Augustus te Rotterdam verwacht. De lijst bevat de namen van een groot aantal militairen van land en zeemacht benevens die van een aan tal burgers. Ook de vacanties van de lagere scholen komen weer in zicht en daarom is het goed op deze plaats weer eens de aandacht van de ou ders te richten op het bestaan van een drietal keurige speeltuinen in onze stad. Velen zullen met dit feit op de hoogte zijn, talrijke ouders za gen reeds de grote nuttigheid van deze instellingen in, begrepen de be langen van hun kinderen en die der gemeenschap en gaven zich op als lid van de Speeltuinvereniging. Daardoor schepten zij voor hun kin deren de mogelijkheid veilig en pret tig bezig te kunnen zijn op de tui nen en in de gebouwen, onder toe zicht van alleszins deskundige en toegewijde leidsters en leiders. We zeiden het reeds: de vacanties komen in zicht, dit betekent, dat de kindren een maand lang elke dag hun vertier bij mooi weer in elk geval bui tenshuls zullen gaan zoeken. Er zullen er zijn die er met vader en moeder op uit gaan, er zullen er zijn, die bij oom en tante mogen logeren, maar het over grote deel zal thuis blijven en zich om en bij het huis moeten vermaken. Daartoe zijn vele mogelijkheden. Zij kunnen met vrienden of vriendinne tjes een clubje vormen en een dag er op uit gaan naar de polder, naar het strand of zich vermaken langs dijk en haven, waar vooral de fantasie van i jongen een rijke voedingsbodem kan vinden. Vele ouders zullen hun kind om een of andere reden liever niet al leen of met andere kinderen van de zelfde leeftijd op stap willen laten gaan en dan komen al spoedig de pro blemen. Enkele dagen, desnoods een week lang vermaken zij zich wel, maar daarna! Ledigheid is des duivels oorkussen en het kan elk kind hoe goed of oppassend overigens ook. over komen dat het in en door de omgang met vriendjes of vriendinnetjes tot din gen komt, die niet toe te laten zijn. Niet alleen, dat zij dan anderen dik wijls nadeel berokkenen, zichzelf en indirect de ouders doen zij ook nadeel aan. Daarom geachte lezer, is het bestaan van drie speeltuinen in onze stad n.1. in het Tuindorp, in de Visbuurt en in de Vogelenwijk van een niet te onder schatten betekenis. De speeltuinen zijn voor kinderen van arme en rijke ge zinnen, voor elke gezindte, kortom voor iedereen open, speciaal natuurlijk voor leeftijden van drie tot en met veertien jaar. EEN DRIE WEKEN-ACTIE Het is daarom lofwaardig, dat van de kant van de Speeltuinvereniging op een goedgekozen ogenblik als thans met ingang van deze week gedurende drie weken achter elkaar op Maandag, Dinsdag- en Woensdagavond een pro- pagandaactie op touw is gezet om elk gezin in onze stad kennis te doen ma ken met 't werk van deze vereniging. De heer Kaan stond een van zijn auto's af. Daarop is een geluid-instal latie van de Meteoor geplaatst. Met deze wagen wordt propaganda ge voerd, terwijl de leidsters en leiders van het speeltuinwerk langs de huizen gaan om leden of donateurs te winnen. Het lidmaatschap bedraagt tien cent per week per gezin en men kan do nateur worden voor minstens 25 cent per maand. Wij merken hierbij op verzoek nog op, dat het speeltuinwerk met dat der buurtverenigingen niets uitstaande heeft. Maandagavond, de 1ste avond van de actie dus, mochten de ijverige medewerkers reeds veertig nieuwe leden noteren. Een goed begin dus. Wjj hopen, dat ook het verdere deel van deze mooie actie een schitterend succes zal worden. Hier wordt ge werkt in het belang van het Hel derse kind, in het belang van Uw kind dus en zulk werk verdient niet anders dan hartelijke medewerking en spontane steun! Wij hopen dat U zich deze regelen zult herinneren als dezer dagen de mensen van de speeltuin ook bij U aanbellen. VISSERIJ Door 35 vaartuigen werd heden aange voerd: 2902 pond Paling, van 19—220 pond per vaartuig, prijs f 1.46—f 2.04 p. p. en 1500 pond Nest, prijs f 1.37 1/2 per 100 pond. Gisteravond half twaalf is H. M. Johan Maurits na ongeveer een maand op de Marinewerf te hebben gelegen voor het aanbrengen van enkele voor zieningen naar Rotterdam vertrokken. Het schip zal 1 Augustus weer zee kie zen voor de visserij-inspectie en zal dan weer gestationneerd worden in Den Helder. VAN KINSBERGEN VERTREKT HEDEN. Hedenmorgen te half één zal H. Ms. Vormingsschip voor Adelborsten „Van Kinsbergen" onder commando van ka pitein Luitenant ter Zee W. F. van Vreeswijk voor een verblijf van drie maanden naar West-Indië vertrekken. Het schip zal de haven verlaten om 12.30 uur en dan ankeren op de reede, waar het na inspectie door de com mandant der Zeemacht in Nederland, Schout-Bij-Nacht J. J. L. Willinge, om drie uur de reis zal beginnen. Twee onderzeeboten de „Zwaard vis" en de O. 23 met als flotieljecom- mandant Luitenant ter zee der le Klasse J. F. Drijfhout van Hoog. zijn reeds gisteren uit Waalhaven vertrok ken, eveneens voor een oefentocht van drie maanden in de West-Indische wa teren. De „Van Kinsbergen" en de on derzeeboten zullen elkaar buitengaats ontmoeten, om de reis gezamehlijk te maken. Bode de Ruiter van het raadhuis heeft in de jarenlange uitoefening van 2ijn functie reeds heel wat bizonders meegemaakt. Hij kwam voor vele hete vuren te staan en menig probleem werd hem ter oplossing voorgelegd. Wie schetst echter zijn verbazing, toen dezer dagen 's morgens om half tien zowaar een rasechte bok de trappen van het Huis der Gemeente besteeg en brutaalweg binnentrad Heel wat veronderstellingen werden gemaakt, maar tenslotte heeft men de bok aan een touw gebonden en hem de tuin van het raadhuis als weide gebied toegewezen. De heer de Ruiter houdt er geen veehoudersaspiraties op na en zou gaarne zien. dat de werke lijke eigenaar van het dier zich bij hem vervoegde, opdat de bok weer naar zijn neven en nichten op het veld kan terugkeren Bevorderd van IA naar 2A: M. v Ballegooy, G. Halfweeg. C. L. do Klerk, J. C. Rezeunan, M. Vink, j, F. Boelhouwer, J. J Breebaart., T. d' Dienaar, G v. d. Haagen, A. R. Van' Nuissenberg, W. van Nuissenberg <vw.). Niet bevorderd 8, Herexamen 1. Bvorderd van 1B naar 2BM. Kooy H. Kuijper, W. C. Nieuwpoort. j] Plaatsman, M. K. Rietdijk, W. j tichipper, A. A. Sivennen, A. Toes, J. A. A. van der Wulp (vw.), P. de Loon (vw.), A. J. Vlas. Niet bevorderd 7. Bevorderd van 2 naar 3: M. Boo- den, Tj. J. Boonstra, E. Moen, B. m. v. d. Velde (met taak), J. Bakker, h! de Block, A. J. F. Donker, P. F. Goos- sens, J. C. M. de Keijzer, J. Kiefte, J. H. Leijen, P. v. d. Meer (met taak), G. J. v. d. Plaat, K. F. Punt, G. Vis ser, H. A. Nagtegaal, A. Timmermans (vw.). Niet bevorderd 4. Herexamen I. Bevorderd van 3 naar 4: M. M. Dru- venstejjn, F. Nettinga, E. F. Slort, R. Wijnja (met taak), H. Beek, R. Broers, T. Bjjlsma, H. J. M. Claessen (vw.), P. H. Groot, M. Jacobs (vw.), C. J. Jongkind, G. B. de Keijser, L. Ouwer- ling, L. H. v. Veldhuizen, H. H. A. Verwoert, H. v. d. Vliet, D. J. Leepel, H. C. Polak. Niet bevorderd 3. Bevorderd van 4 naar 5: A. Hoo- gerwerf, H. Houwing, P. P. Loesberg (met taak), F. J. H. Schellinger, H. Steenhoek, H. J. J. Swart (met taak), C. R. Waiboer (met taak), C. v. Strien Herexamen 1. Niet bevorderd! VISSERIJ. In de afgelopen week was de aan voer van vis op de Oeverse afslag be langrijk hoger dan in de voorgaande week. Het weer was bijzonder gunstig én werkte een intensieve visserij in de hand. Vooral bot, schol, tong en aal werden in behoorlijke hoeveelheden aangebracht. In de periode van 14 tot en met 19 Juli werden onderstaande hoeveelheden gelost: Aal 15539 kg, bot 2801 kg, snoek baars 487 kg, witvis 92 kg, zalm 1 kg, schol 21092 kg, schar 1074 kg. tong 2888 kg, tarbot 745 kg, wijting 518 kg, Bo nen 355 kg. pieterman 44 kg, hosnfk- kreel 133 kg, nest 9440 kg. Tot de onderhoudswerkzaamheden door Rijkswaterstaat behoort o.a. het aanbrengen van basaltblokken op de pieren te Kamperduin aan de Noord zee. Met paard en wagen worden de stenen tot het uiterste einde der golf brekers gebracht. Op de achtergrond de duinenrij. VOORSTE LAAN DE RAAD Betreffende huur deel van pand V. en D. Burgemeester en Wethouders hebben het volgende voorstel aan de leden van de raad doen toekomen: „Toen na de bevrijding moest worden voorzien in de huisvesting van de dien sten van de gemeente-ontvanger en van de centrale boekhouding der gemeente bedrijven, waarvan de vroegere dienst' gebouwen op last van de bezetter zijn afgebroken, hebben wij de firma Vroom en Dreesmann alhier bereid gevonden een gedeelte van haar winkelpand Spoorstraat 2, t.w. ruim 2/3 vap de tweede etage, voor dit doel in gebruik af te staan. Daar deze etage, welke voorheen als meubelafdeling in gebruik was, toen toch nog niet voldoende kon worden geëxploiteerd, heeft de fa. Vroom en Dreesmann destijds genoegen genomen met een betrekkelijk lage huurprijs van f 90 per maand, waarin de kosten van verwarming, verlichting en waterver bruik waren begrepen. Deze huur is in gegaan op 1 Juni 1945. De betrekkelijke huurovereenkomst ligt voor U bij de stukken ter inzage. De toestand is intussen dermate ge wijzigd dat de firma thans winst derft, doordat zij de meubelafdeling niet kan exploiteren als voorheen. Bovendien zijn de kosten van verwarming het af gelopen winterseizoen zo hoog geweest, da' deze zelfs door de huuropbrengst niet werden gedekt. In verband met een en ander zou de firma de huur gaarne zien verhoogd tot f 2500 per jaar en wel gerekend met ingang van 1 Juni 1947. Naar de mening van de Administra teur der Centrale Boekhouding en de Gerr.eente-Ontvanger is het gevraagde bedrag, ook in vergelijking met soortge lijke verhuringen, niet te hoog. Het Hoofd van het Prijzenbureau voor On roerende Zaken heeft tegen dit be drag evenmin bezwaar. Op grond van het vorenstaande stel len wij U voor te willen goedkeuren, cat, met handhaving overigens van de voorwaarden der lopende huurover eenkomst. de huursom. gerekend met ingang van 1 Juni 1947. zal worden berekend naar een bedrag van f 2500 per jaar. De commissie van bijstand voor de financien kan zich met dit voorstel ver- enigen". Zwemmen. „De Helderse Bruinvissen" hebben deelgenomen aan een polo-tournooi, uitgeschreven door de poloclub „De Kroosduikers" te Westzaan. De verdere deelnemende verenigingen waren „De Ham", Krommenie, „Oosterbad", Aals meer, „Vest", Naarden, en de „Kroos duikers". Als eerste partij zagen we „de Vest" tegen de „Bruinvissen". De Vest is 'n sterke 3e klasser waartegen de Bruin vissen met 60 het onderspit moesten delven. De volgende partij, Kroosduikers— Oosterbad, werd gewonnen door de Kroosduikers met 2—0 De hierop vol gende partij, De HamBruinvissen, werd een mooie strijd, die gelijk op ging. Met de rust was het 2—0 voor de Bruinvissen, doch na de rust wer den de kansen verknoeid, zodat de Ham voor een 22 gelijk spel zorgde. De vierde partij, KroosduikersOos terbad, eindigde in een 40 overwin ning voor Kroosduikers. De vijfde par tij, De Ham tegen de Vest, werd door de Ham met 51 verloren. De zesde partij, OosterbadBruinvissen, was voor Oosterbad met 41. Deze ploeg was wat gelukkiger met schie ten op goal dan de Bruinvissen. Ooster bad ging met de 3e prijs weg. Toen volgde de partij om de le en 2e prijs tussen de Vest en de Kroos duikers. Deze partij eindigde voor de Vest in een 1O-overwinning. Opmer kelijk is het te vermelden, dat de kee per van de Kroosduikers maar 1 been had en toch een beste wedstrijd speel de. De Bruinvissen is het niet mogen gelukken om de eer van Den Helder hoog te houden en een prijs weg te ha len. Doch wij hopen, dat zij binnen kort beter van zich laten horen. WARMENHUIZEN, 21 Juli. 48.400 "4 aardappelen: Schotse muizen 7,10—8,70, idem grove 10,50, Idem djielingen 4,80- 5 40, eigenheimers (bl.) 10,90—11,10, gr°,s blauwe io,lo, eigenheimers 10.60 en >dem er, 7—8; 60 kg tuinbonen 7,10.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2