Voorstellen aan de Raad Stad m OmqmLttq, %'iiT 8 Faia Morgana Het interieur van „De Witte" in een nieuw gewaad De uitkeringen ineens aan gepensionneerden Agenda Raadsvergadering Nieuw vliegkampschip voor de Kon. Marine Extra-bijdrage voorbereidend onderwijs Uit het politierapport Voorspel van het Maria-congres Uitspraken Tribunaal Het vertrek naar vacantieoord „Vledder" Persoonlijke kampioenschappen Sigarenwinkeliers met vacantie De duiven vlogen weer Leibrcint verslaat Van Veen „Bruinvissen" gaan naar Texel zwemmen Urk. Reeds 1 millioen verhandeld Julianadorj Wieringen Openlucht-demonst raties Predikbeurten B. en W. stellen aan de raad voor om onder intrekking van zijn besluit van 22 April 1947, te bepalen, dat aan hen, die op of na 1 Januari 1946 een pen sioen, een suppletiepensioen, verhoging of bijslag op die pensioenen of een toe lage of gratificatie ter vervanging van pensioen ten laste der gemeente genie ten over het jaar 1946 'n uitkering in eens wordt toegekend, waarvan het be drag gelijk is aan een vierde gedeelte van het pensioen, de verhoging, de bij- rlag, de toelage of de gratificatie, waar op over dat jaar aanspraak bestaat, met dien verstande evenwel a. dat die uitkering nimmer meer be draagt dan f 500. b. dat die uitkering slechts wordt toe gekend tot een zodanig bedrag, dat de uitkering op grond van dit be sluit, vermeerderd met die, ont leend aan voormelde wet, een be- De Raad dezer gemeente hoopt Dins dagavond a.s. des avonds om acht uur in vergadering bijeen te komen. Diverse voorstellen door B. en W. aan de Raad gedaan en die op ge noemde vergadering zullen worden behandeld "hebben wij reeds gepubli ceerd. Hieronder laten wij nog enkele, ons Inziens belangrijke punten van de agenda volgen: 1. Installatie van de heer G. J. Eijl- ders als lid van de Raad. 2. Ingekomen stukken, waarbij o.a. wordt genoemd een mededeling van de heer J. C. Rijk, dat hij zijn benoeming als lid van de Raad d.d. 4 Juli 1947 heeft aanvaard. Een schrijven van Gedep. Staten van het besluit van de Raad tot 't converteren van de leningen 1937 (XII) oorspronkelijk f 350.000. groot en 1939 (I), oorspronkelijk groot f 544.000. 9. Voorstel inzake rechtsherstel over heidspersoneel. 12. Voorstel tot benoeming van de heer C. F. v. Meerijnen tot vak onderwijzer in handtekenen aan de openbare school voor U.L.O. in vaste dienst met ingang van 1 Juli 1947. 13. Voorstel tot het benoemen van een onderwijzeres aan de O.L. School mond (Wieringen). No. 8. De voordracht luidt als volgt: 1. Mej. S. P. van Setten v. d. Meer (Schermerhorn). 2. Mevr. A. Charmes-Jellema (Rotterdam). 3. Mej. M. van Massel (A'dam.). 14. Voorstel tot het benoemen van een onderwijzeres aan de O.L. School No. 8. De voordracht luidt: 1. Me vrouw A. Charmes-Jellema. 2 Mej. S. P. van Setten v. d. Meer. 3. Mej. M. van Messel. 15. Voorstel tot benoeming van een onderwijzer aan de O.L. School No. 14. De voordracht luidt: 1. H. Been (Schiedam). 2. J. Bonte (Anna Paulowna). 3. A. C. Zuur- Reeds geruime tijd bestaan bij de Kon. Marine plannen voor de aanschaf fing van een z.g. „light fleet carrier", mede in verband met het feit, dat Hr. Ms. „Karei Doorman", welk hulpvlieg- kampschip thans op leenbasis van de Britse Marine bij ons in gebruik is, in Maart van het volgend jaar zal worden teruggegeven. Naar wij vernemen is thans Hr. Hs. „Venerable", een Brits vliegkampschip van 14.000 ton standaard, bestemd om in Nederlands bezit over te gaan. De light fleet carriers zijn eerst Iaat in de oorlog bij de Engelse marine tot ontwikkeling gekomen. Zij zijn te ver delen in drie klassen: de Hercules-, de Albion- en de Coldssus-klasse. (ook wel Glory-klasse genaamd). Op het ogenblik heeft de Royal Navy er pl.m. 15 in gebruik. Ook de Amerikanen heb ben hun light fleet carries, in de Sai- pan-klasse en de Independance-klasse. Hr. Ms. „Venerable", het voor ons be stemde vliegkampschip, is van de Co- lossus-klasse (Hr. Ms. „Colossus" is des tijds overgenomen door de Franse Ma rine) en heeft dus een waterverplaat sing van 14.000 ton standaard. De leng te van het vliegdek bedraagt 210 me ter, het aantal vliegtuigen, dat meege voerd kan worden bedraagt maximum 36. De maximum snelheid is 25 mijl, terwijl de bemanning 1300 koppen zal tellen. De aanschaffing van dit vliegkamp- schip zal, zo deelt men ons mede, voor de Kon. Marine stellig een grote voor uitgang betekenen. Ter vergelijking die- ne, dat Hr. Ms. „Karei Doorman" een waterverplaatsing heeft van 14.046 ton; de lengte van het vliegdek is 152,5 meter, het aantal vliegtuigen bedraagt maximum 20, de maximum snelheid 17 mijl en de bemanning 750 koppen. NOG PLA4TS OP DE ZFEV A ARTSCHOOL. In verband met een groot aantal af keuringen (o.a. in verband met kleurenblindheid) is het nog mogelijk aan de Zeevaartschool enkele leer lingen voor het a.s. leertijdvak te plaatsen. Adres: Zeevaartschool, An kerpark 27, Den Helder. drag van f 500 niet te boven gaat; c dat voor de uitkering niet in aan merking komen zij, die in 1946 als oud-wethouder zijn gepensionneerd of aan wie in dat jaar als zodanig wachtgeld is toegekend en wier pen sioen of wachtgeld is berekend naar de met ingang van 1 Juli 1945 ver hoogde jaarwedde. Door B. en W. wordt voorgesteld aan de besturen der te Den Helder gevestig de scholen voor voorbereidend onder wijs uit de gemeentekas, uitsluitend voor het jaar 1947, boven de bedragen, waarop aanspraak bestaat op grond van de verordening, regelende de voor waarden, waarop aan besturen van bij zondere scholen voor voorbereidend onderwijs te Den Helder een bijdrage uit de gemeentekas kan worden ver strekt, een extra bijdrage te verlenen tot een zodanig bedrag, dat aan ieder, die in 1947 deel uitmaakt van het onder wijzend personeel van een dier scholen, over 1947 een toelage kan worden uit gekeerd, berekend naar f 200 per jaar. Dat het spelen op straat voor kleine kinderen gevaarlijk is bleek dezer da gen weer eens overduidelijk. Het vier jarige knaapje H. Z. speelde op de Boerhaaverstraat en liep enkele kwets uren aan het hoofd op en werd ter ob servatie in het Ziekenhuis opgenomen. Volgens de verklaringen van enkele getuigen zou de chauffeur geen schuld treffen. Het had erger kunnen zijn.... Laat het in elk geval voor de ouders als 'n waarschuwing gelden. Onwillekeurig denken wij in dit verband aan hetgeen wij dezer dagen schreven over de Hel- derse speeltuinen. Uit het kleedlokaal van de zwem vereniging „Marsdiep" aan de dijk werd een vernikkeld armbandhorloge ontvreemd. Hier past slechts een wood voor: Een minne daad.... De vijftienjarige landarbeider J. V., die niet in de ouderlijke woning was teruggekeerd werd op verzoek van de moeder te Vlissingen door de politie aangehouden en teruggebracht. Onder de vele schepen, speciaal kustvaarders, die thans op de ^werven te Harlingen worden gereviseerd, bevindt zich ook de „Brandaris" uit Ter schelling van de N.Z.H. Redding Mij. Men schrijft or Zaterdagmiddag 26 Juli wordt het Maria Congres ingeleid met een sym bolische plechtigheid. Dan zal de Jonk heid van Noorbeek een 24 meter lange den, de Brigida-i m van het vorige jaar, getrokken meer dan 30 paar den, naar Maastricht begeleiden. Om half twee zal deze boom in plechtige feeststoet met muziek vanaf de Parallelweg naar de Markt worden gebracht en aldaar worden opgericht als mast, waaraan de Congresvlag wordt gehesen. I*~erar voorafgaand komen om drie uur de schoolkinderen hun maanden lang met zorg gekweekte plantjes, 5000 in getal, op -*■ Marktplein afleveren, a1—aar ze d"— deskundige handen in een groot stervormig perk rond de Congresvlag worden geschikt. Nadat de kinderen enkele Maria- li- hebben gezongen, zal Vader Bisschop zelf om vier ui— de Congres vlag in top doen rijzen. Met deze syrr'-~1'8che daad zal het Congres officieel zijn ingeleid. MIJN IN HET VISTUIG. De U.K. 202, die bezig was met de korvisserij op de Noordzee, ontdekte bij het binnenhalen van het visnet een grote mijn in het net. Na alle pogingen te hebben aangewend om de mijn weer kwijt te raken, werd overgegaan tot sfkapping van het vistuig. Teleurgesteld keerde de U.K. 202 weer huiswaarts. Reeds lang is men bezig om de Wit te bioscoop een waardiger aanzien te geven. Gisterenmiddag namen wij er eens een kijkje, want de werkzaamhe den naderen hun voltooiing Er is een geheel nieuw en brandvrij plafond aangebracht, dat zeer rustig is gehouden. Langs de gehele omtrek van het plafond is eenvoudige maar gezellig stemmende neonverlichting ge monteerd. De muren zijn in groen ge houden met een lijnenornament in goud. Ook de lambrizering is geheel opnieuw geschilderd. De stoelen van de loge worden bekleed en dit werk is spoedig gereed. Vermelden wij tot slot nog, dat het aanbrengen van de verlichting geschiedde door de firma v. Essen en De Jong uit Amsterdam en dat het andere werk wordt verricht door plaatselijke bedrijven. Helaas heeft men tot grote spijt van de directie nog niet dat aan de zaal kunnen doen, wat men wel wenselijk achtte. Het leggen van nieuwe lopers, het aanbrengen van een nieuw voor doek en een algehele vervanging van het meubilair moest voorlopig wegens de bekende moeilijke omstandigheden bij de materiaalvoorziening achterwe ge blijven. Wel hoopt men zeer binnenkort een nieuwe geluids- en projectieinstallatie in gebruik te nemen. Ook het entré van het theater is in dezelfde geest als de bioscoopzaal ver- PASSAGIERSLIJSTEN „JOH. DE WITT" EN „SUMATRA" Vanaf heden liggen op ons kantoor ter inzage de passagierslijsten van het m.s. „Johan de Witt", dat op 9 Juli van Batavia vertrok en op 5 Augustus a.s. te Amsterdam wordt verwacht, alsmede de lijst van het m.s. „Suma- tra", dat op 4 Juli van Batavia vertrok en 31 Juli a.s. te Amsterdam wordt verwacht. nieuwd. Zo biedt het geheel weer een aantrekkelijke aanblik en zal men kunnen constateren, dat de Witte wat haar interieur betreft weer met vele andere theaters in onze provincie zal kunnen concurreren Hedenavond zal de nieuwe verlich ting voor de eerste maal „ontstoken" worden. Het Tribunaal te Alkmaar deed gis teren uitspraak in de volgende zaken: D.J.Z., Den Helder, internering voor de tijd van twee jaar en zes maanden, met ontzetting uit de rechten. G. van B., Den Helder, verbeurdver klaring van f 25.000.— en ontzetting uit de rechten. BOND NED. MILITAIRE OORLOGSSLACHTOFFERS Van de zijde van de Bond van Ned. Mil. Oorlogsslachtoffers maakt men be kend, dat alhier een z.g. contactcom missie is opgericht. Leden, die zich in moeilijkheden bevinden, kunnen zich derhalve wenden tot mevr. de Wed. M. C. Schrijver, Woensdagsnamiddags van zeven tot acht. Singel no. 89. DE HELDERSE DEELNEMERS AAN DE VIERDAAGSE Wij vernemen, dat alle Helderse. deelnemers aan de Vierdaagse afstand marsen te Nijmegen de eerste dag zon der één uitvaller hebben gelopen. Een mooie prestatie als men bedenkt, dat er die dag over het geheel wel 188 per sonen waren, die de tocht niet uitlie pen. Laat men zo doorgaan. GESLAAGD Onze oud-stadgenoot de heer R. H. Kousbroek slaagde 21 Juli te 's Gra- venhage voor het examen M. O. Boek houden Acte K XII. Het eerste transport kinderen dat door middel van de stichting „Het vierde Prinsenkind" gratis een week in het vacantieoord „Vledder" te Steen- wijk zal doorbrengen zal op 1 Aug. a.s. vanuit Den Helder vertrekken op de navolgende tijden: Bqs no. 1 en 2 met respectievelijk 40 en 39 kinderen vertrekken om 8.30 uur van de kade Texelse boot, terwijl bus no. 3 met 38 kinderen om 9.15 uur zal starten. Op®9 Augustus worden de kinderen terugverwacht om ongeveer 1 uur we derom op de kade Texelse boot. Biljarten. Uitslag 4de ronde: A. Kersbergen 183 33 J Tiesaen 240 33 Tot in de 28ste beurt was dit een gelijk opgande strijd. In vier beurten maakte Tiessen de partij toen uit. L. TJittes 240 37 7,40 E. Woud 183 37 6 03 Woud begon zeer goed en nam een grote voorsprong. Maar daarna kwam Luuk opzetten en liep langzaam maar zeker Uit Van beide zijden een goede partij. M. Roos 143 34 4,17 G. Wit 300 34 Een betrekkelijk slechte partij. In de 33ste beurt was de stand 138 voor Roos en 133 voor G. Wit. Maar in 34ste beurt maakte Gerrit de hoogste serie van dit tournooi. Hij beëindigde n.1 de partij met een serie van 87, waardoor deze wedstrijd nog kleur kreeg. regelmatige uitslag. Stand na de 4de ronde: 1, J Tiessen, 8 pnt, gem. 6,71: 2. O. Wit, 8 pnt, gem 6,55; 3. Jb Smit, 7 pnt, gem 8 16; 4 L Tjittes, 6 pnt, gem 5,89; 5. M ROOS, 2 pnt, gem 5,23; 6. A Kersbergen 1 pnt, gem 5,03; 7. C v d Rol, 0 pnt, gem 5.85; 8. E Woud, 0 pnt, gem 5,57. GESLAAGD. Voor het onlangs gehouden examen voor het Mercurius-diploma Machine- schrijven slaagde mej. A. Kok. Zij was leerlinge van het Instituut „Mercurius te Den Helder. de Beluiden van de ontwakende metropool naar binnen. Het gerammel en geschuur van een tram. Het geronk van een sportwagen met open knalpot Het geklepper van paarde voeten met het gebolder van wagenwielen. He gerinkel van fietsbellen en het gefluit van een vrolijk gestemde wandelaar. Honden blaffen, vogels tjilpen, in de verte hamert een carillon, en dan hoor ik even later, tussen al het andere geluid door, het neuzige gebrom, dat de nieuwsberichten van acht uur begeleidt. Amsterdam ontwaakt. Achthonderdduizend nietige mensjes, die zich enige uren lang in kinderlijk vertrouwen aan de slaap hebben overgegeven, begroeten de nieuwe dag. Enkelen begroeten deze nieuwe dag zonder ge slapen te hebben. Enkelen hebben gisteren voor het laatst een nieuwe dag begroet. Voor achthonderdduizend mensen is deze nieuwe dag, waarop de zon zo overtuigend schijnt, een stap in het onzekere, zoals die reeds zo dik wijls werd gedaan. Het kan een stap zijn naar vreugde en naar leed, naar geluk en tegenspoed. We weten het, maar beseffen het niet. We wassen ons, kleden ons aan en ontbijten, bevolken trams en kantoorgebouwen, equili- breren op. de fiets en geven ons over aan de genade van vele honderddui zenden paardekrachten, die langs ons grommen. Paardekrachten, bedwongen door mensenhanden, en we wanen ons veilig. Het leven in de grote stad begint te kolken en te bruisen. Mensen ren nen en draven langs elkaar heen, als bezield met een grote onrust. Een on rust, die haar graadmeter vindt in het aan- en uitflitsen der verkeerslichten, groen, oranje, rood, groen, oranje, rood, de hele dag door. Een begrafenis gaat voorbij; het tempo, waarin de stoet voortschuift, suggereert een schijn van bezonkenheid en rust. Een trouwstoet passeert; de trippelende paarden en de witte anjers suggereren een schijn van tevredenheid en geluk. Een grote limousine suist langs; het woord „dienstauto" en de fiere houding van de bestuurder suggereren een schijn van belangrijkheid en gewicht. De winkels zijn open, in kantoren en werkplaatsen klinkt het lied van de arbeid, in de ziekenhuizen wordt het leven verdedigd tegen de dood. En ik ontbijt in een hotel, ben één van de achthonderdduizend tussen de mil- liarden stenen van de wereldstad, en ik heb vacantie. Tachtig kilometers van hier ligt Nieuwediep te baden in hetzelfde zonlicht. Nieuwediep met alles wat me daar vertrouwd en bekend is, met je wierhoofd en je geschon den dijk, met je propvolle huizen en je lege carillon, op deze tweede morgen reeds verlang ik weer naar jou. ALEX OVANSA. Uit Indonesië. Nederlandse soldaten onderwerpen nauwgezet onderzoek. een kampong aan een Blijkens een in dit blad van gisteren voorkomende advertentie ligt het in de bedoeling van de sigarenwinkeliers om Woensdag 30 Juli tot en met Woensdag 6 Augustus met vacantie t gaan. Hun zaken zullen derhalve gesloten zijn. Daar er gisteren nieuwe bonnen uit kwamen, zal m— dus gedurende een hele week de gelegenheid hebben om zijn rokertjes te halen. De meeste he ien zullen na die week toch wel door hun vier rantsoentjes heen zijn.^. In elk geval zal het goed zijn hier zijn aandacht aan te besteden! Zondag j.1. hield de postduivenvereni ging 't Noorden haar e=rste wedvlucht met jonge du'vanaf 's Hertogen bosch. Losgelaten om 9 uur bereikte de eerste duif om 11-3-53 het hok, de laat ste om 11-18-49. De prijzen werden behaald als volgt: Kerkhove 1, 23; Wittenberg 2, 3, 12, 15, 38, 51, 54, 56, 58„ 64; Nellestein 4 7, 27, 57, 63; Limonard 5, 14, Buis 6, 28, 36, 37, Manshanden 8; Bosch 9; Blok ker ln 11, 39; P— "er 13, 26, 49; Die naar 16, 41; Ran 17, 24, 33, 50, 55, 62; P. Bontes 18, 19, 20, 21, 30, 32, 34, 44, 45, 46, 52; P'rks 22, 29, 35, 53; Kooger 25, 40, 42; C. "-s 31, K' 43; Schotting 47, 60, 61; v. Pelt 48; Dekker 59. P.D.V. „HOLLANDS NOORDPUNT". Van de Postduivenvereniging „Hol lands Noordpunt" was de uitslag in deze vlucht: Telkers—Stein 1, 4. 19; R. Mulder 2, 11, 15, 16, 18, 23, 24, 25, 26; J. Riemers 3, 13, 14; B. Kersbergen 5, 7, 28; A. Beekhoven 6. 20; A. Rommers 8, 22, 27; K. Martijn 9; D. Trijsburg 10; P. v. Hert 12, 17; Brons 21; J. Zoon 22. P.D.V. „VICTORIA". De winnaars van de P.D.V. „Victoria" v/aren: Gebr. Ramler 1. 5, 41, 46, 52; S. Rieuwers 2, 8, 40, 42; J. Kramer 3, 11, 43; D Bruin 4, 44; P. Ham 6, 37; G. J. de Wit 7, 9, 30, 38; W. v. Leeuwen 10, 14, 16, 21, 33, 45, 47, 43; Bruin Rijk 12, 28, 31; Slijkerman 13, 15, 17, 29, 34; Bruinink 18. 27, 7; C. Duinker 19, 20, 50; A. Hubregtsen 22 24. 26; P. Ham 23. 51; J. A. Rijkers 25; L. Bak 32, 48; J. Korter 35; H. W. Kok 36. 39, 49. Morgen (Zaterdag) inkorven van 14 15 uur voor Venlo. Dammen. De uitslagen van de 8e ronde om 't plaatselijk kampioenschap luiden: P. v. VeenC. L. L. Leibrand 02; J. W. BeezemerP. Kwast 11; M. KwastJ. v. d. Molen 11; A. J. Jo sé—A. A. Bremer uitgesteld. Vanzelfsprekend ging de grootste be langstelling uit naar de partij v. Veen Leibrand. Als v. Veen n.1. mocht win nen dan was de strijd beslist en kon de titel hem niet meer ontgaan. Het is hem echter niet mogen geluk ken. In een door hem zwak gespeelde partij moest hij het onderspit delven. Door deze uitslag zit de spanning er nu weer volop in. Veel hangt nog af van de uitgestelde partij Bremer—Jo sé. De kans op één of meerdere be slissingspartijen is dan ook zeer groot. De stand van de bovenste vijf is nu: C. Leibrand P. v. Veen J. v. d. Molen A. J. José A. A. Bremer Maandagavond vindt de laatste ron de plaats in 't clubgebouw van H.D.C. Zwemmen A.s. Zondag zal er bij goed weer naar Texel worden gezwommen. De tocht wordt georganiseerd door de „Bruinvissen". Naar ons werd medegedeeld, schijnt er ook buiten onze stad veel belang stelling voor deze z.g. Texeltochten te bestaan, doch het bestuur van de Briunviessen heeft gemeend nog even te moeten wachten met het organise ren van een wedstrijd naar Texel. Er zijn bij de Bruinvissen enkele le den, die willen proberen om in de kortst mogelijke tijd over te zwem- k°rtfte tijd «emaakt 1939 was 46 minuten en 59 seconden. Op de uitslag van de tocht hopen wij na- der terug te komen. Wij vestigen er verder de aandacht op. dat er iedere avond getraind wordt voor waternoln en wedstrijdzwemmen. P Aan de Gem. Visafslag te Urk werd op 21 Juli reeds 1 millioen aan geld verhandeld. Het vorige jaar bedroeg het gehele bedrag f 861.000. Deze filnke om zet is het gevolg van de flinke aal- en palingprijzen. Niet echter van de aan voer van het aantal ponden paling, daar dit lager is dan het vorig jaar. ALLE CANDIDATEN GESLAAGD. Te Zwolle slaagden voor het Mulo- examen de Urker candidaten: R. t. Oost, J. Bakker en Lenie Loosman. Alle candidaten van de Mulo te Urk slaag den. VISSERIJ URK, 23 Juli: Door 88 vaartuigen werd heden aangevoerd: 12811 pon(1 Paling, van 10-431 pond per vaartuig, prijs f 1.10—2.28; 398 pond Witvis, U- 55 cent per pond en 4000 pond Nest, prijs f 1.371/2 per 100 pond. DE BUURTVERENIGING „TUINBOUWSTRAAT" OP REIS. Begunstigd door een bij uitstek mojie zomerdag ging de buurtverenigng „Tuinbouwstraat" 's morgens om 7 uur per luxe touringcar van de firma Van der Wijst op stap. Via Alkmaar, Am sterdam trok men naar Hilversum en bij Jan Tabak werd de koffie geser veerd. Vervolgens trok men door het Gooi naar Schiphol en werden daar de vele grote en moderne machines be zichtigd. Het bezoek beviel allen best, want er was veel te zien. Vandaar trok men naar de Pyramide van Austerlitz en bracht men geruime tijd gezellig door in het natuurbad bij Valkeveen. In hotel „Astoria" te Baarn werd het diner gebruikt en na afloop daarvan ging het weer op Am sterdam aan waar men enige uren ver bleef en een bezoek aan de Cinema bracht. Toen werd het tijd om naar huis te gaan en en zonder ongemakken arriveerde men te ongeveer 2 uur in ons dorp, vol lof over wat rr«n ge zien, gehoord en genoten had. Zo'n reisje smaakt naar meer, men ziet eens wat anders dan het alledaagse gedoe, zo zeide men ons. De minister-president, dr. L. J. M. Beel, begeeft zich over het Binnijhof naar de Tweede Kamer voor het afleggen van de regeringsverklaring. De gymnastiek-vereniging „Wierin gen", die dit jaar zijn 20-jarig be staan herdenkt, en deze door omstan digheden niet wil vieren, heeft kosten noch moeitp gespaard om ter herden king van dit heugelijke feit iets te brengen dat hier op Wieringen nog nooit is vertoond. Hierin zijn ze won derwel geslaagd. Het is hun gelukt door het dames- en heren-keurcorps B van het Koninklijk Nederlands Gym nastiek Verbond, die na hun optreden in het buitenland onder leiding van de Bondsleiders K. Meijer en A. Kla- zema welhaast een wereld bekendheid hebben veroverd. De heer K. Meijer is op de j.1. houden demonstraties in Bern (Zwit serland) met zijn dames wederom 'n groot succes te beurt gevallen. Deze komt Zondag met een achttal dame» en heren, waaronder ook onze plaats- genote Tr. Cornelisse-de Wit, het bes te keur-turn-werk demonstreren. Wij hopen Vrijdag iets meer te kun nen vertellen. Houdt U a.s. Zondag vrij en komt genieten van dit hoogstaande keur werk. ZONDAG 21 JULI 1947 HIPPOLYTUSHOEF: Evangelisatie, 14 uur A v d Hout. DEN OEVER: Evang., 10 uur O, Deen. VOOR BEROEP BEDANKT De heer O. Deen, Evangelist te Hip- polytushoef heeft voor het beroep der Evangelisatie Vereniging te Zorgvliet (Drenthe), bedankt. SCHAGER MARKTBERICHT. 24 Juli 1947,- 66 paarden 300—1200; 5 veulens 100-- 200; 8 stieren centrale; 7 magere ie}' dekoeien 325—500; 56 vette geldekoei- en centrale; 15 kalfkoeien 450600; Pinken 160—275; 3 pinken centrale; 78 nuchtere schapen 55—85; 3 vette »ch®" pen centrale; 81 lammeren 2538; biggen 2545; 54 konijnen 2.10; hennen 58.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2