Geen tijd om te seinen P P' MONICA Nederlandse iroepen snellen door Java yAN NABIJ r~ Verloofd. Geringe Republikeinse invloed De oude liefde van Truman De strijd in Indonesië Haarlemmer in Frankrijk tot levenslang veroordeeld EN VERRE In Parijs is het ook niet alles Kleine luiden hebben angsl voor de toekomst RIJZEN VAN 0TTEN EN SPEL MET DE DOOD J Amerikaanse films op komst Lijken op de vlucht! Oude dame vliegt naar nieuwe wereld Achter een glimlach prachtig witte tanden. SOL I D OX TEGEN T A Nb PASTA ,andsieen Troepen bij Bandoeng met gejuich begroet FEUILLETON De interlocale telefoongids Wij luisteren morgen naar. Van Boek tot Boek De groei der katholieken (Telegrafisch van onze Indische correspondent) Behalve de vondst van 37,5 mil- lioen tikals in het gebouw van de Ned.-Indische Landsdrukkerij, die tot voor enige dagen bij de Repu blikeinen in gebruik was (de cij fers, die Aneta noemde, zUn nader hand onjuist gebleken), zijn er nog andere ontdekkingen gedaan, waar door de vermoedens van Republi keinse faqadebouw met betrekking tot de oplagecijfers der dagbladen volkomen bevestigd worden. Gebleken is n.1., dat de dagbladen „Merkeda" en „Het Nieuwsblad" on derscheidenlijk in 3000 en 2000 exem plaren verschenen, hetgeen in een stad als Batavia beslist gering moet wor den genoemd. Van de weekbladen had „Masjarakat" een oplage van 3000 exemplaren. „The Voice of Free In- donesia" 2500, „Het Weekblad2000. „Minggoe Merdeka" 3000, „Sadar" 3000, „Soeara Boeroek" 2500 en „Pemban- goenan 2500. Dit zijn de cijfers van 8 Juli. Zij bewijzen, dat de belang stelling voor de Republikeinse bladen onder het millioenenvolk van Java in feite gering is. De cijfers, waarmee de uitgevers en redacteuren plachten te schermen, doen denken aan de metho den van het Duitse Propaganda-minis- terium. De gearresteerde republikeinen te Batavia zijn correct behandeld. De mi litaire politie informeerde bij het eer ste verhoor naar de activiteit tijdens de Japanse bezetting, waarna de aan gehoudenen met de gegevens werden doorgezonden naar de Nefis voor con- tróle. Reeds meer dan de helft der arrestanten is weer vrij gelaten we gens gebrek aan bewijs. Achteraf blijkt, dat men in Republi keinse kringen volkomen overbluft is door het militair optreden, dat men niet eerder dan tegen Dinsdag had ver wacht. Misschien is het daaraan te danken, dat er hier en daar interes sante en voor de Republiek nogal com promitterende vondsten zijn gedaan, bijv. de brief in. het kantoor van de Re publikeinse Voorlichtingsdienst, die uitvoerige instructies bevat vooy infil tratie-eenheden. Aangeraden wordt daarin een goede „pelopper" (dit is een verbastering van het Nederl. woord „voorloper") te benoemen om voor de leider van de troep uit te zenden. He laas, zo meldde de brief, moest de belo ning per eenheid verlaagd worden van 30.000 tot 18.000 Voepiah in verband met 's lands financiën. Met betrekking tot de schaarste aan gegevens betreffende de resultaten der militaire actie deelde men ons in re geringskringen mede, dat de snelheid meestal zo groot is, dat er geen gele genheid tot seinen bestaat. In bepaal de gebieden bestaat trouwens geen enkele mogelijkheid om verbinding met het hoofdkwartier tot stand te bren gen. Met de woorden „ik heb zeer naar deze zetel verlangd, wa'' ik bracht er de ti°n beste jare-> nn —ijn leven in door" heeft president Trumr- de on"~- wone beslissi-" genomer daartoe aangespoord door zijn Senaatsvr-'---Jen, zijn oude -1-1 in de senaat weer in te nemen. De president "d be"~e-,t door de voorzitter, Arthur Vandenberg, die opmerkte: „dit is nog nooit gebeurd". Het doel. De opzet van de luitenant-gou verneur-generaal is vermoedelijk, zo deelde men ons in regerings kringen mede, het bezette gebied belangrijk te vergroten om daarna de Republiek in de gelegenheid te stellen de situatie opnieuw te be zien en haar houding te bepalen. De toestand te Semarang was bij voorbeeld buitengewoon hachelijk geworden door het afsnijden van de toevoer van voedsel. De 27-jarige monteur L. Koster uit Haarlem werd door het gerechtshof van Ille en Vlaine tot levenslange dwangarbeid veroordeeld wegeni moord op een blinde van 73 jaar. K. trachtte ter terechtzitting zijn daad te schuiven op krankzinnigheid. Een commissie van geeneesheren-des- kundigen heeft hem echter toereke ningsvatbaar verklaard. Wegens spio nage ten voordele van Duitsland werd Koster tot 20 jaar dwangarbeid ver oordeeld. SOVJET-UNIE ZAL ITALIAANS VREDESVERDRAG RATIFICEREN. De Italiaanse minister van Buiten landse Zaken. Graaf Sforza, heeft in de constituerende vergadering ver klaard, dat de Sovjet-Unie het Italiaan se vredesverdrag zal ratificeren. De kogel, waarmede de Belgische geleerde, prof. Piccard en zijn assis tent Cosyns hun diepzeetocht zullen maken tot het doen van weten schappelijke onderzoekingen, wordt te Antwerpen aan boord van de „Schaldis" getransporteerd. De „kleine man" in Parijs is van daag de dag bezorgd om zijn be staan. Hij is misschien niet zo be vreesd voor ecu derde wereld-oor log als sommige mensen in andere landen dat op het ogenblik zijn, of schoon hij zich ook déérover zorgen maakt. Maar zijn grootste zorg is dë vraag, of hij morgen te eten zal hebben, of hij zijn baantje zal ver liezen, of hij kou zal lijden in de komende winter en of hij nu nooit van zijn voortdurende vrees zal worden bevrijd. Natuurlijk liggen al deze dingen nog in een eventuële toekomst, want op het ogenblik heeft de Pa- rijzenaar nog altijd te eten en kan hij nog altijd leven. Maar deze bezorgd heid heeft zijn werkkracht verlamd. „Waarom zou ik proberen een beter baantje te krijgen?" zo vraagt Jean Gauthier, een jonge met er-opnemer van het electriciteitsbedri.if, zich af. „Ik verdien nu een tien duizend francs (ongeveer f220) per maand. Om meer te verdienen zou ik harder moe ten werken, maar ik zou nog altijd niet genoeg hebben om de kinderen werkelijk goed groot te brengen. En. bovendien, wie weet? Misschien nemen zij dit vandaag of morgen niet meer aan bij de slager." En Jean steekt een vuil, gescheurd biljet van 20 francs omhoog. „Ik zou waarschijnlijk beginnen miin tegenwoordige baantje te verliezen vóór ik een nieuw gevonden heb." Jean werkt overigens niet al te hard in zijn huidige baan. Vaak stapt hij op zijn rondgang een café binnen om een glas waterig bier te drinken en dan over zijn lege glas te bliiven zit ten praten met wie toevallig maar binnen komt. „Mijn vrouw had nooit gedacht dat haar huwelijk nu zo zou zijn", zegt hij, „en bijna iedere dag dreigt zij terug te zullen gaan naar haar ouders in Lyon," Paul Gusset is wat gelukkiger, Hij is redactiehulp bij een Parijs ochtendblad en verdient 12,000 francs (ongeveer 235 gulden) per maand, maar hij is onge trouwd. Hij betaalt 1400 francs per maand voor een kleine hotelkamer zon der verwarming en warm water. Hij zorgt voor zijn eigen linnengoed. Na zijn werk geeft hij nog les in Engels en Duits en vertaalt brieven voor een sportvereniging om zijn inkomen wat te vergroten. Zijn pak is zes jaar oud: „Ik spaar al lang voor een nieuw pak, maar iedere keer als ik 200 francs op zij heb gelegd, stijgen de prijzen met een 100 francs." Paul is al twee-en- een-half jaar verloofd, maar „wij kun nen niet trouwen, want wij zouden nooit 'n huisje kunnen vinden." En ook Paul's meisje heeft de angst van alle kleine luiden uit Parijs: de angst voor de toekomst, in haar geval beheerst door de vraag: „Zal ik Paul ooit kun nen trouwen?" Het gebouw „Duinrust" te Overveen oorspronkelijk tehuis voor Ouden van dagen, zal als marine-hosp'taal wor den ingericht. Het gerechtshof to Athene heeft drie leden van de EAM ter dood veroordeeld wegens t stenigen van een priester en diens bloeder. Te Spandau (voorstad van Berlijn) is brand uitgebroken in •een tehuis voor Ouden van Dagen. 7 vrouwen kwamen in de vlammen om. Twee Belgische toeristen, die in de bergen bij Chamonix (Frank ri.ik) verdwaald waren geraakt, zijn na vier dagen hongeren door reddings brigades in veiligheid gebracht Bj; Bordeaux zijn 13 padvindsters, die speurtochten op het strand hiel' den, door de vloed verrast. Er ver dronken er elf, terwijl twee nog in levensgevaar verkeerden. In de eerste helft van het lopende jaar zijn 90.000 Italianen naar Zwitserland ge- emigreerd. In Saksen, in de Sovjet-zone. is een leger van honder duizenden, waaronder ook schoolkin deren, gemobiliseerd om de Colorado kever, die reeds 15% van de aardap peloogst heeft aangetast, te bestrijden. De Britse filmmagnaat Arthur Ranks onderhandelt over de overne ming van de Ufa. Toen te Bier vliet een gepantserde smokkelauto niet stopte na sommatie van CCD- ambtenaren, openden deze het vuur. De inzittenden schoten terug, waar door een van de controleurs in een zijner handen geraakt werd. De smok kelaars wisten te ontkomen. De V.S. hebben in het afgelopen jaar reeds 4 milliard dollar voor hulp aan het buitenland uitgegeven. pANNEN De Haarlemse politie kwam bij een controle op de naleving van arbeidswetten in een Haarlemse apparatenfabriek tot de ontdekking, dat men zich daar onledig hield met het demonteren met behulp van hamer en beitel van pro jectielhulzen, waarin zich nog slaghoedjes bevonden. In dezelfde onderneming werd geconstateerd, dat jongens, die nog onder de leerplicht vielen, tewerk gesteld waren onder om-tandigheden, die spotten met de veiligheidsvoor schriften. Zij w.uKten in de onmid dellijke nabijheid van smeltovens, die niet, zoals is voorgeschreven, afgeschermd war.n. De mijnop- ruimingsdienst heeft in de fabriek een hoeveelheid in beslag genomen gevaarlijke voorwerpen wegge haald. De politie heeft bovendien proces-verbaal opgemaakt tegen de directie. In het gehele land is in de afgelopen week een grondig onderzoek ingesteld naar de wijze waarop door de winke liers in huishoudelijke artikelen de prijsvoorschriften worden nageleefd. Aan ongeveer 1200 zaken is een be zoek gebracht. Opvallend was, dat in de Noordelij ke provincies aan de prijsvoorschriften over het algemeen goed de hand wordt gehouden. Daarentegen bleek, dat de grotere koopkracht in de mijnstreek oorzaak van veel prijsovertredingen was, terwijl de schaarste in Zeeland en de getroffen gebieden eveneens ongun- tig op het prijspeil blijkt te werken. Glas, porselein en aardewerk werd over het algemeen tegen de juiste prijs aangeboden, in één geval zelfs bene den de utilityprijs. De prijzen en kwa liteiten van de borstelwaren lieten echter, enkele uitzonderingen daarge laten, veel te wensen over. Er werden tienduizenden borstels in beslag geno men. Tijdens de contróle kwam bo vendien veel achtergehouden vooroor logs goed te voorschijn. Hier en daar moest de fiscale recherche er aan te pas komen om bij belastingdelicten in te grijpen. G. B. Shaw, de beroemde Engelse auteur en toneelschrijver, die mor gen a.s. zijn 91ste verjaardag viert. Woensdagavond vertrok per K.L.M. Constellation naar New-York de be kende Nederlandse filmproducer, Loet C. Barnstijn. Hij zal eind Augustus weer naar Nederland terugkeren. De heer Barnstijn hoopt dan 30 40 nieuwe films in Nederland uit te brengen. Een sproeier was dezer dagen op een aardappelland bij Rotter dam op jacht naar coloradokevers. Hij vond er welgeteld dertig, maakte er lijkjes van, knoopte die in z'n dakdoek en ging naar het politiebureau Charlois, om er de buit te deponeren. Maar toen hij in zijn zak greep, vond hij daar niets dan een lege ruimte. De kevercadavers waren er n.1. met de zakdoek van door. De man heeft van zijn vermissing aangifte gedaan. Per K.L.M.-Constellatio- vertrok j.1. Woensdagavond naa N-York, de 84- jarige oude dame, mevrouw A. Goed- koop-Beu' Van 1 w-Y waar zij haar zcon hoopt te ont- ten, zal zij zich per v' "aar Toronto Ca nada begeven.' Hier woont haar dochter, die zij in 25 jaar niet gezien heeft. Mevrouw Goedkoop, - haar eerste luchtreis maakte, wil haar oude dag doorbrengen bij *•- kinderen in de nieuwe wereld. Een g'imlach is eerst char mant als er mooie witte tanden te voorschijn komen. Maar witte tanden moeten ook ge zond zijn, dus vrij van tand steen. Solidox maakt dat moge lijk, Solidox bevat sulforicin- oleaat, het unieke middel, dat tandsteen bestrijdt en voorkomt vb.n -6»d- re- D« correspondent van Aneta te Ban doeng heeft een bezoek gebracht aan de gebieden rondom Bandoeng, wel ke juist waren bevrijd. Van actie viel nergens iets te bespeuren. Iedere militaire auto werd door de bevol king met gejuich en opgestoken dui men begroet. Van enige terughou dendheid was niets te merken. Uit de plaatselijke bevolking werden on middellijk politie eenheden gevormd. Aan de bevolking werd kleren en voedsel verstrekt, terwijl het Rode Kruis gewonden van de T. N. L, die overigens zeer weinig in aantal waren, verzorgde. De bevolking stroomde toe voor medische behandeling. De men sen zagen er armoedig uit en velen hebben schurft. is Dr. Soekarno, het hoofd van de Repu blikeinen (links), in conferentie met de vice-minister-president, dr. Gani ter bespreking van de situatie, zoals deze zich bij de aankondiging van de Neder landse maatregelen voordeed. In de tweede helft van Augustus wordt begonnen met het afleveren van het tweede deel van de naamlijst voor de interlocale telefoondiep-' t.m. Z). De oplaag bedraagt 185.000 exempla ren. Ook thans --«•n al exc -da- ren niet tegelijk gereed zijn. De abon- né's krijgen et exemplaar, Jat zij be stelden, dus in volgorde thuis. NAAR HET ENGELS VAN BERTA RUCK OOORi J.JORISSEN 35 Ik voelde een prop in mijn keel ko oien en boog mij over mijn werk, een Richelieu borduurwerkje, dat ik ge lukkig niet verzuimd had, mee te ne men, gedachtig aan de raad van juf frouw Robinson, die zij ons eens ge> geven had. „Denk er aan, meisjes",x had zij toen gezegd, „dat je nooit zonder een hand werkje uit logeren gaat, als je een goede indruk wilt geven. Een man bewondert het zeer in een meisje, als zij urenlang tegenover hem kan zitten met 'n haakpennetje en 'n kluwen. Hij denkt er dan zeker van te kunnen zijn, dat zij zacht en echt vrouwelijk is Wat een aanstaande schoonmoeder be treft, die verbeeldt zich ook altijd, dat een meisje meer vrouwelijk is aangelegd, als zij geen tien minuten met lege handen kan 7'tten Verder geeft een handwerkje, waai bij je dra den moet uithalen of iets dergelijks je een schone gelegenheid om er schijn baar al je gedachten op te concentre- ten, als je voor een ogenblik niets te praten of te vertellen hebt". Die laatste reden was het, die mij de ogen zo op mijn werk gericht deed houden, toen mevrouw Waters opeens zachtjes zei „Nancy, weet je, dat je net bent, zoals ik gehoopt had, dat je zijn zoudt?" „Meent u dat heus?" Ik voelde, alsof ik een grote be driegster was. (Ja, meneer William Waters, en wie heeft mij in deze onaangename posi tie gebracht?) „Zo knap en zo lief en zo rustig en toch merk je alles op met je bruine ogen", vervolgde mevrouw Waters. „Eerst was ik bang, dat iemand, die mijn jongen alleen in zijn werk ont moet had, niet voor hem zou kunnen voelen, zoals wij; maar ik bemerk, dat jii verder gekeken hebt. Je hebt be grepen, dat al dat korte in zijn op treden en die autoriteit moet dienen, on; zijn zenuwachtigheid te verber gen; want hij is eigenlijk even verle gen en zenuwachtig als Blanche en ik. Ik geloof", zij glimlachte vrolijk. „dat hij daarom nooit wil, dat we even bi) hem aankomen, als we in de stad zijn. De employé's mochten gaan ver moeden, dat hij nog een andere ma nier van optreden heeft dan waarmee hij op kantoor door de ceiefoon spreekt. Ik wed, dat hij jou eerst ook anders leek dan nu. Totdat hij wat meer toonde, wie hij was, leek hij jou zeker ook een soort automaat, is 't niet, Nancy?" „Ik vrees van wel", zei ik zacht. Ik voelde mij, hoe langer hoe min der op mijn gemak tegenover die lie ve, onschuldige mevrouw Waters, die zich zo'n ideaal gemaakt had van het karakter van haar zoon. „Hoe lang is het al, sedert je de ware Billy leerde kennen?" Dat was een lastige vraag. Geluk kig werd het antwoord mij bespaard. Op dat ogenblik kwam juist een van de dienstboden binnen met een blad, waarop een zilveren koffiepot en een snoeperig Japans servies ston den. Blanche stond van het kussen op, waarop zij gezeten had en begon de koffie in te schenken. „Moeder, u veel warme melk en weineg suiker. Nancy ,hoe heb jij ze het lièfste?" „Dank je, ik drink nooit koffie". „Nu, dan zal ik Billy maar inschen ken. Zou hij binnenkomen er voor?" Haar moeder glimlachte. „Misschien wil Nancy ze hem wel brengen. Zou je het willen doen? Hij is op zijn eigen kamer, de deur hier vlak over aan de andere kant van de hall". Zonder de ondeugende blik die zij mij toewierp, zou ik toch wel begre pen hebben wat ze bedoelde. Zij, die zo argeloos was en zo voor mij meende te kunnen voelen, dacht dat ze mij zo doende heel tactvol de gelegenheid gaf, om eens even alleen met hem te zijn. Zij veronderstelde, dat wij echt ver langden eens een tête a tête te hou den en wat onzin met elkaar te pra ten en te lachen, zoals Smithie dat zou gedaan hebben. Ja, natuurlijk zullen de mensen dat ook nog van ons denken. Daar had ik nog niet eens op gezonnen. Nu besef te ik het goed. Ik voelde, dat ik hevig bloosde, maar dat deed er niets toe. Mevrouw Waters schreef dat natuurlijk toe aan mijn heel begrijpelijke verlegenheid. Zij kon onmogelijk weten, welke ge mengde gevoelens mij die hoogrode kleur bezorgden. Met opgeheven hoofd en vaste stem antwoordde ik: (wordt vervolgd) HILVERSUM I, 301 m., geeft nieuws om 7, 8, l, 7, 8 en 11 uur. KRO: s.is Pluk de dag 9.00 Morgenconcert 10 15 Gra mofoonmuzlek. 11.00 De Zonnebloem 12,03 Vlooi en plano 12,35 Dans-or- kest Klaas van Beeck 1,00 Ned Strijd krachten 3,00 New Mayfalr Orkest 2.30 Toneelkijker 2,45 Dansmuziek 2,15 Strijkorkest 4,00 Mars- en wals muziek 5,00 De Wigwam 6,00 We reldkampioenschap wielrennen 6,30 Ne derl. Strijdkrachten 7,20 Kareol-Sep- tet 8,12 De gewone man 8,30 Henrl de Greeve 9,00 Negen helt de klok 10,00 En morgen ls het Zondag 11,15 Beethoven-programma. HILVERSUM II, 415 m., geeft nieuws om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur VARA: 7,30 Gramofoonmuzlek. 8,15 André de Raaff en Jacques Schutte 8,38 Gramofonmu- ziek 9,35 HAidel VPRO: 10,00 Mor genwijding VARA: 10,35 Bach 11,00 Arbeiders continu-bedrijven 12 00 Har- nionle-muziek 12,35 Cor Steyn 1,15 Tango-Rumba-orkest 2,15 Vioolconcert. 3,30 Vaudeville-orkest s.oo Sport- praatje 5,15 Gramofoonmuzlek 6,15 ETA-trio 6.30 Om en nabij de twintig 7,00 Piano en cello VPRO: 7,30 Jeugd uitzending VARA: 8,15 En nu.... Oké 9,30 Zangplaten 10,00 De ellendlgen 10,25 The Ramblers 11,15 Schaak- tb urnooi 11,25 Gramofoonmuzlek. Door het sociologisch Instituut „Kerk en Wereld", één der organen van de Ned, Herv, Kerk, ls een boekje gepu bliceerd, dat de belangstelling van velen verdient en ln het bijzonder van velen ln Noord-Holland. De schrijver, prof J P Kruyt, die reeds bekendheid had verworven met zijn proefschrift over de onkerkelijkheid, heeft hier ln weinige bladzijden een probleem behandeld, dat in Noord-Holland en voor. al in West-Friesland actueel is. In de/e streek, waar globaal genomen de Protes tanten en de Katholieken elkaar opvol gen, zijn de tegenstellingen vaak scherp. Kruyt waarschuwt al dadelijk tegen complexen, ln dit verband tegen anti papisme van de zijde der niet-Katholie- ken en tegen het antl-kettercomplex van de zijde der Katholieken. Eerst wordt nagegaan of en in hoeverre de Invloed van katholicisme en protes tantisme is gewijzigd gedurende de laat ste honderd jaar en daarna tracht Kruit de oorzaken daarvan aan te geven. Hij laat dan zien, dat de Protestanten van 18301930 van rond 60 percent tot ruim 45 percent zijn gedaald. De verloren 15 pet. zijn vrijwel geheel aan de onkerkelijken toegevallen. Het zal voor menigeen een verrassing zijn, dat de katholieken, die ln 1830 bijna 38 pet van de bevolking uitmaakten, tot 1909 voortdurend hun aandeel zagen slin ken en ln 1930 met 36,4 pet nog niet op het peil van 100 jaar geleden waren aan geland. We zullen afwachten, of het juist ls, dat het percentage r.k. bij de huidige volkstelling de 40 overschrijdt. Het staat vast, dat de groeiende In vloed der Katholieken vergeleken mat dit der Protestanten in de eerste plaats het gevolg ls van het grotere geboorte overschot bij de Katholieken. Dit gro tere overschot is gedurende de laatst! tientallen jaren zelfs ln staat de afval te camoufleren. Deze afval, die veel min der groot ls dan bij de Protestanten, is ln de grote steden vrij aanzienlijk. Het aantal „non-paschanten", d.w z. Katholieken, die hun Pasen niet houden, was ln het dekanaat Amsterdam 38 pet Rctterdam 35 pet., s-Gravenhage 24,8 pet. In de agrarische gebieden ls het ver dwijnend klein. In het bisdom 's-Herto- genbosch was het ln 1929 1,48 pet. Het geboorte-overschot, de voornaamste oorzaak van de groei van het Katholieke volksdeel, was in 1940 voor het hele land 10,9 per 1000 de bevolking. Voor Noord- Brabant en Limburg waren de cijfers 16 0 en 15,3, voor Noord- en Zuid-Holland 6.5 en 5,5. Echter loopt het aantal geboorten ook bil de Katholieken terug. Kruyt geeft hier over treffende cijfers. Over West-Friesland deelt Kruyt mee, dat daar ln de tijd van de reformatie een sterke R.K. minderheid bleef be staan, die nu tot de helft of een kleine meerderheid is gegroeid (1930 46 pet). De vooruitgang der R.K. ls hier reeds 60 jaar aan de gang. Kruyt geeft een tabel van 47 Westfriese gemeenten, waarvan ln 9 de R.K. per centsgewijze achteruit gingen, in 9 ble ven zij ongeveer gelijk, ln 29 gingen zij vooruit, „vaak zeer aanzienlijk, zoals bij voorbeeld ln Bovenkarspel, Harenkarspel, Koedijk, Langedijk, Ursem, Venhulzen en De Rijp." Kruyt geeft als zijn mening te ken nen, dat het verschil ln geboorte-cijfers tussen R.K. en Prot. een hoogstwaar schijnlijk tijdelijk verschijnsel ls, dat echter wel zo lang kan duren „dat er belangrijke verschuivingen ln de kwan titatieve verhoudingen der gezindten plaats vinden" Wij bevelen de lezing van dit belang wekkende boekje sterk bij onze lezer3 aan. H. VAN HULST. Dr J P Kruyt: Rooms-Katholieken en Protestanten ln Nederland. Ultg. Boe kencentrum N V, Den Haag.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 3