VOETBALCOMPETITIE MICHELIN Nabeschouwing Amateurs zetten hun beste beentje voor De „Ver. Helderse Zangers" voor de microfoon Chr. Mannenkoor behaalde 2e prijs Morgen weer tocht over het Marsdiep Bakkersvacantie Doktersdienst Dualmeet HAVConcordia G. Wit ongeslagen kampioen de eerste autoband gefabriceerd in het bevrijde NedeHand Texel. Leidse studenten op de planken Burgerlijke Stand Gevonden voorwerpen Wieringen De Wieringer kermis Gevonden en verloren Wielerbaan Verbaliseerd Burpediike Stand Registratie Visservaartuigen Predikbeurten Oosterland. Tentoonstelling O.L.S. Predikbeurten 1 Stad m Omqevmg- „D« Optimisten' hebben het Zater- dagavoiM wet neel bijzonder getrot feu oy nun bezoeK aan de AVRO-stu cuo te Hilversum. Zoals bekend wa i en zij uitgekozen om op te treden in het speciale radio-programma „Ama teurs zetten hun beste beentje voor", maar het toeval wilde, dat het pro gramma een onderdeel was van een bonte avond, waaraan diverse „gro ten" uit de Nederlandse amusements- wereld hun medewerking verleenden. Namen als Corry Vonk, Wim Kan, Marie Zamorra en het Metropole-or- kest van Dolf van der Linden zeggen waarschijnlijk reeds voldoende. Vlot en afwisselend, verzorgd tot ln de puntjes, werd hier de bezoe kers een programma opgediend, dat naar meer deed smaken. Het was Dolf v. d. Landen met zijn orkest, die na de inleiding van de populaire om roeper Joop Simons, de uitzending begon met Koop Cleber's bewerking van Red, White and Blue. Heerlijk v/as het dit orkest, dat wij zo vaak in dc huiskamer beluisterd hadden, nu in volle bezetting aan het werk te zien, een bezetting, waaronder wij ook enkele oud-Nieuwediepers bemerkten o.a. Kees Verschoor, Strobel, Dick Ma kelaar en Lo van Broekhoven. Wan neer zullen wij dit orkest eens in on ze marine-stad kunnen bewonderen? Corry Vonk en Wim Kan namen de geestige noot voor hun rekening. Het laatste deel van de avond was bestemd voor de amateurs. In de pau ze kregen „De Optimisten" gelegen heid zich op te stellen, waarbij de ge luidstechnicus royaal met diverse mi crofoons omsprong en iedere groep van het orkest zijn eigen „mike" toe bedeeld kreeg. Nadat de toeschouwers hadden plaats genomen, was het we derom Joop Simons die als omroeper fungeerde. Zodra het rode licht aan gloeide, openden „De Optimisten" met de bekende song To each his own, dat gezongen wordt door de vocalist Jaap Drijver. Het zou te ver voeren alle medewerkers te noemen: ditmaal amateurs uit Den Helder, Den Oever, Haarlem en Amsterdam. Onze lezers kunnen het zelf beluisteren als zij Vrijdag 22 Augustus van 18.3019.00 uur hun radio inschakelen op de VARA. Dus niet zoals reeds was ge meld: Vrijdag 1 Augustus. UVIOLAN zonnebrand crime een wetenschappelijk opgebouwd product. snol bruin, vttvrÜ, a/wasbaar, vttlig door luhthlttn, kool op do huid, llitfofati ZONNEBRAND CRÈME f 1.1} Ut lubt N.V. Koninklijke Phmrmaceulische Fabrieken rlh BROCADES-5THEEMAN PHARMACIA GEERT DE BOER ZINGT MET PIERRE PALLA Morgenmiddag zal het wekelijkse koorzangprogramma, dat van 12.40 uur tot 13 uur wordt uitgezonden in het AVRO-programma over Hilver sum II (415 meter), worden verzorgd door de Verenigde Helderse Zangers onder leiding van de heer Geert de Boer. Zij zullen 't volgende program ma uitvoeren: 1. Ave Verum, Mozart; 2. In Stil ler Nacht, Brahms; 3. Die nacht, Schubert; 4. Jagerkoor, uit „Der Freischutz", von Weber; 5. Oogst, Boedyn; 6. De kuiper, W. F. Kools. Dit concert is niet op gramofoon- platen opgenomen, maar zal recht streeks voor de microfoon worden uitgevoerd. Van hun aanwezigheid ln Hilversum maken de Verenigde Hel derse Zangers gebruik, om een con cert aan te bieden aan de patiënten in het Sanatorium „Zonnestraal" te Hilversum, welk concert in de mid daguren zal worden gegeven. Tussen de beide concerten in zullen de koorleden in de grote concertstu dio van de AVRO toehoorders zijn bij een programma dat wordt uitge voerd door Pierre Palla, orgel, met medewerking van Geert de Boer, zang, en het zangtrio Melodia. Ge zongen wordt o.m. „Auf Flügeln des Gesanges" van Mendelssohn, en „Hei- denroslein" van Schubert. Dit con cert wordt gegeven van kwart over één tot tien minuten voor twee. Het Christeiyk Mannenkoor, onder leiding van de heer J. A. van der Vliett heeft Woensdag deelgenomen aan het landelijk zangconcours voor Christelijke mannenkoren te Zeist. Het Helderse koor. dat op het vorige con cours de eerste prijs in de derde af deling had verkregen, kwam daarom nu uit in de tweede afdeling. Ge zongen werd Andriessen's bewerking van Psalm 84, en het werk „Kerst klokken luiden". Het mag een byzon der succes voor het koor genoemd worden, dat de jury zyn kwaliteiten waardeerde met 267 punten, waardoor het Christelijk Mannenkoor de tweede prijs verwierf. Het gaat dus crescen do en dat stemt tot verheugening. Na het grote succes, dat de „Bruin vissen" vorige week Zondag hadden, met hun oversteek van het Marsdiep, heeft het bestuur van de werf sport vereniging gemeend, in deze geest ook iets te moeten organiseren. We moe ten nu eenmaal het ijzer smeden wan neer het heet is, en dienen daarom te gaan zwemmen wanneer het weer goed en het water lekker is! Vanmiddag zal weer een flink aantal zwemmers onder auspiciën van de werfsportvereniging naar Texel oversteken. Om drie uur wordt ge start by het clubgebouw van „Mars diep" aan de Dyk, een plaats waar ruimte is voor een flinke publieke belangstelling. Naast leden van de werfsportver eniging zullen ook leden van de Ko ninklijke Marine en particulieren aan de tocht deelnemen. Mochten er onder de lezers zijn die ook graag van de partij willen zyn, dan bestaat daarte gen niet het minste bezwaar. Integen deel. Hoe meer zielen, hoe meer vreugd, in het Marsdiep is ruimte ge noeg. Komt echter op tyd d.w.z. niet later dan half drie. Laten de Bruin essen tussen de Helderse dyk en het Texelse strand het gewaar worden! In ons nummer van gisteren kwam een advertentie voor, waarin het een en ander over de bakkersvacantie werd medegedeeld. Gedurende de ge hele volgende week zal geen brood worden bezorgd, evenmin als de week daarop. Het publiek zal zich geduren de de eerste week alleen het dagelijks brood kunnen verschaffen, door het zelf by de bakkers te halen. De helft van het aantal bakkerswinkels zal daartoe geopend zyn, en wel de win kels van de volgende bakkeryen: Kui per, Emmastraat; Vliek, Emmastraat; Adema, De la Reystraat; Nahie, Huis duinen; Straatman, Brakkeveldweg; Jansen, Goudsbloemstraat; Slikker, Rijksweg; De Graaf, Wezenstraat; Stevers, Koningstraat; De Vries, Ko ningdwarsstraat; Bos, Spoorstraat; Straatman en Bos, Oostslootstraat; Piscaer, Weststraat; Koffeman, Scha- genstraat; Bruin, Sluisdykstraat; Wie ren, Wagenstraat; Post. Vy zeistraat; Van der Leek, Beukenkampstraat; Wed. Smeding, Reigerstraat; Uit deze lijst valt op te maken, dat in de wijken achter het spoor en in Tuindorp weinig broodverkoopplaat sen zyn. De bedoeling is, dat de bak kers in het centrum het tekort aan capaciteit opvangen, wat zeer goed mogeiyk is, mits het publiek in deze wil meewerken. Het kan dat doen, door met brood- halen niet te wachten tot byvoorbeeld 's middags vijf uur, maar dat zo vroeg mogelijk te doen. Wy wï+on, dat de Helderse broodverbruikers, die een jaar lang op een vlotte bediening door hun bakkers kunnen rekenen, hun thans een weekje vacantie van harte gunnen. De bepaling, dat vers brood niet Voor 's morgens tien uur mag worden afgeleverd, biyft natuurlijk van kracht. Gedurende de vacantie zal geen bonvrije koek of beschuit ver krijgbaar zyn. Van Zaterdag 2 Aug. 4 uur tot en met Maandag 4 Aug. 8 uur zyn by geen gehoor bij de eigen arts, alleen voor spoedgevallen aanwezig, de art sen Veenis, Becker, Hoogkamer, Schut, Koning, Bouwman, Schreuder, Brand en Boerma. De beide eerste elftallen van H.A.V. houden a.s. Zondag op het Helder-ter- rein een athletiek-handbalkamp tegen de eerste klasser Concordia uit Haar lem. De handballers-sters) zullen deze keer niet alleen eikaars krachten me ten in het handbalspel, maar door middel van de athletiek zal worden uitgemaakt, welke elftallen de beste sprinters hebben, ln welk elftal de werpkracht het grootst is en wie de beste springers heeft. 's Morgens om 11 uur wordt begon nen met die athletiek, die zowel bij de dames als heren wordt verwerkt in een vierkamp n.1. 100 m, 11 x 100 m estafette, een werpnummer naar keuze en een springnummer naar keuze. Op ieder onderdeel worden de gezamen lijke prestaties van een elftal opgeteld, de winnende ploeg krygt één match- punt, zodat in totaal met de athletiek 8 matchpunten kunnen worden ver diend. 's Middags om 2 uur worden de bei de handbalwedstryden gespeeld (aan vang heren 3 uur). Terwyi H.A.V. op verschillende athletiek-onderdelen niet kansloos mag worden geacht, zal hef by de handbalwedstryden niet gemak kelijk lukken een overwinning te be halen! De Concordia-dames immers waren vorig jaar nog kampioen der lste klasse in hun district en hebben uitstekende krachten, zoals b.v. Tini Handgraaf (prima 100 m loopster en midvoor Ned. Elftal). By de heren spelen o.a. mee: J. Duyff, jaren lang drager der oranjetrui, Kroos, de Lan ge, Comingman etc. Al met al hoopt de H.A.V. op een spannende en vooral in genoeglyke kameraadschap gespeelde serie wed- stryden. Biljarten. In de eindstryd om het persoonlyk kampioenschap lste klas is het G. Wit gelukt ongeslagen kampioen te worden. De uitslagen van de laatste ronde waren als volgt: A. Kersbergen 200 20 10,00 M. Roos 84 20 4,20 Kersbergen ging voort op de inge slagen weg en speelde een keurige party biljart. In 20 beurten maakte hy zyn party uit. Hy heeft getoond wer- kelijk in dit milieu thuis te horen. C. van der Rol 157 33 4,75 E. Woud 200 33 6.06 In de strijd om de laatste plaats heeft de sympathieke O.G.-er Van der Rol verslagen en daardoor nog de 7de plaats ingenomen. J. Smit 93 25 3,68 L. Tjittes 200 25 8,00 Waarschynlijk wel de verrassendste partij uit het hele tournooi. Tjittes be gon uitstekend en had in 9 beurten 107 caramboles bij elkaar gestoten tegen Smit 2. Deze was in deze partij wel zeer ongelukkig. Dat hij ondanks deze ach terstand de moed niet verloor en rus tig doorvocht, stempelt hem tot een goed biljarter. Het gemiddelde van Jb. Smit bleef boven de 7, zodat hy pro moveert naar de 3de klas cadre en zo zijn clubgenoot Ko Burger gezelschap houdt. J. Tiessen 195 31 6,29 G. Wit 200 31 6,45 De slotparty van dit tournooi was wel zeer spannend. Een G. Wit, die trachtte ongeslagen kampioen te wor den en J. Tiessen, die nog kampioens kansen had. G. Wit begon goed en nam een grote voorsprong. In de 13de beurt was de stand 44 vpor J. Tiessen en 81 voor G. Wit. Maar in de 20ste beurt stond Tiessen op 130 en Wit op 108. Tiessen had toen een pracht kans om de kampioenstitel te behalen. Maar Wit vocht door, met bleek ge- zicht, alles op alles zettend. En met klein verschil won hy deze party. Een luid applaus van de talryke toeschou wers, die deze partij met grote aan dacht gevolgd hadden, was de belo ning voor zyn moedig volhouden. Eindstand: 1 G. Wit 7 7 0 0 14 1400 208 67 6,73 2 J. Tiessen 7 5 0 2 10 1317 204 38 6,45 3. Jb. Smit V 7 4 1 2 9 1214 171 42 7,09 4. L. Tjittes 7 4 0 3 8 1360 220 44 6,18 5. A. Kersbergen 7 3 0 3 7 1259 198 44 6,35 6. M. Roos 7 3 0 4 6 1070 200 38 5,35 7. E. Woud 7 1 0 6 2 1128 212 32 5,32 8. C. v. d. Rol 7 0 0 7 0 1083 197 29 5,49 Na afloop reikte de voorzitter van het Districtsbestuur, de heer Jan Bur ger, met een oepasselijk woord de prij zen uit. Namens de supportersvereni ging van „Royal" overhandigde de heer Hagen een bloemetje aan G. Wit, wat een sympathiek gebaar was. Remusé: Een heel goed geslaagd tournooi. Onder de vele badgasten die thans op Texel vertoeven bevindt zich ook een groep Leidse studenten op wier uitnodiging collega's uit Engeland, Amerika, Italië en Zwitserland het eiland gedurende enige tijd met een bezoek zullen vereren. Ook op het gebied der toneelkunst bewegen onze Leidse gasten zich. Op 13 Augustus hopen zij in Casi no te Den Burg een toneeluitvoering te geven. Dit toneelstuk dat speelt tij dens de laatste oorlogsjaren in de om geving van Alkmaar is getiteld: „De Open Deur". Na afloop zal er een gecostumeerd bal worden gehouden, waaraan diver se fraaie prijzen verbonden zyn. Deze prijzen worden geëtaleerd bij de fa. Zegel op de Groeneplaats. De jury zal uit Texelaars bestaan. Met spanning zien wij de prestaties van de studenten tegemoet. Ook dit maal zullen er weer extra bussen rij den. Geboren: Anna E. L., doch£Vv™ J. Kalf en Anna P. Alkem*. - Manan na Gdochter van G. van Boven en J. Eelman. Ondertrouwd: Timotius J. Com mandeur en Martha Verberne. Getrouwd: Arend Koes en Ma rijke de Jong. Johannes van Sam- beek en Theodora A. Schrama. Cor- nelis Zegel en Trijntje C. van der Vis. Pieter Plaatsman en Cornelia van der Slikke. Portefeuille, bril, tas met inhoud, wieldop, damesbadpak, 1 paar zwarte kinderschoenen, bezem en boodschap pentas. De laatste Donderdag van de hooi maand was nog niet geheel daar of op het Kerkplein was reeds een bedrijvige drukte van kermis-exploi- tanten waar te nemen. Verschillende kramen verrezen en een nog onopge- takelde draaimolen wees de plaats aan, waar eens de melodieën der ker mis orgela haar klanken zullen uit zenden over een joelend kermispu- bliek. Draaiorgels uitten haar feestklan ken door het onvolprezen lied van tyo tyo ta in het menseiyk geheugen te doen vast zetten. Donderdagmiddag 4 uur.... De olie- bollengeur komt ons kantoor binnen, terwijl moeders met kinderen af en aan gaan. Spoedig ook dringt het ge luid door uit een tent, welke Afrika's wonderen biedt. De rust in Hippoly- tushoef is verstoord! Oost en West stroomt samen! Voor 50 jaar was dit al zo. Wanneer we een boekje van F. Allan opslaan, geschreven in 1911, dus toen Wieringen nog een eiland was, vinden we van de kermis een interes sante beschryving. Toentertyd werd ook de kermis wel tulenmarkt genoemd, omdat des mor gens om 10 uur tulen werden uitge deeld. Deze tulen waren niet anders dan bolletjes, van tarwemeel gebak ken, welke de verpachter der tien den, in de Hippolytushoeverkerk liet uitdelen aan allen, die op dat ogen blik aldaar waren te vinden, terwijl de tienden in een der herbergen ver pacht werd. De tienden nemen werd ook wel luken genoemd. U zult U afvragen hoe werden deze tulen gebruikt. Particulieren haalden des morgens of met de middag de warme tulen van de bakker, en ze wer den dan gegeten by de soep, hetgeen vaste kost voor 't kermis was. In de tu len werd een klein kuiltje gemaakt, dat later met boter werd gevuld. Door ae warmte der tulen smolt de boter waarin dan de andere helft der. door midden gesneden tulen werd gedoopt. Ruim 25 j. geleden is dit oude gebruik verdwenen, doch ongetwyfeld ligt het nog in de herinnering der oude Wie' ringers. Later heeft de oud-burge' meester Kolff dit gebruik weer doen opleven, door op eigen rekening de tulen te verstrekken. Ook toen waren er draaimolens of liever caroussels die het in die tiid zo populair liedje afdraaiden van „Daar was laatst een meisje loos" Gevonden een huissleutel en een sleutelbosje, een portemonnaie inh. enig kleingeld en 2 bonnen en een kinderportemonnaie. Verloren een portemonnaie inh. o.m, f 75 en 3 rokerskaarten en een porte monnaie inh. enig geld en een ro- kerskaart. Inlichtingen gemeentebode. Tydens de kermis heeft ook de dt. rectie der Wieringer Wielerbaan naast spannende wedstryden voor een at. tractie gezorgd. Het is voor de directie ondoenlijk om favorieten zoals Schulte en Boeyen te contracteren. Wel komen bekende ryders en koppels naar Wie- ringen. We noemen U slechts enkele van de goede het Rosendaalse koppel Hop staken en Piet van As, Riethoven, Rijsbeugen; Coerverman, Schülle; Roodbergen. de Gans. De Zaankanter Jan Lust, de Tilburgenaar Dumoulin etc. Voorts kunnen we bakkers welke in groot tenue uitkomen, zien kampen tegen de slagers, welke wedstryd 0p transportfietsen wordt verreden. Er is een gevarieerd programma voor de wieier-enthousiasten; men krijgt o.a. sprint, klassement-race en koppelwedstrijden te zien. Dus. allen tijdens de kermis naar de Parklaan. (Zie ook de advertentie in dit blad). Een tweetal inwoners werd geverbali seerd omdat zy zich aan zwarte handel praktijken schuldig maakten. In sa menwerking met de C.C.D. heeft de politie een oliepers en twee melkbussen geperste olie in beslag ge nomen. Zeer zeker is hier een goede slag geslagen, daar dergelyke praktij ken toch 2 jaar na de oorlog zeker moeten worden uitgeroeid. Tegen een landbouwer uit de Wie- ringermeer die voor de nodige voor raden koolzaad zorgde is eveneens proces-verbaal opgemaakt. Geboren: Petronella G., d. van Th. Engel en P. Bakelaar. André, z. van J. Bakker en M. Bakker. Leendert J., z. van J. Hoep en P. de Krijger. Ondertrouwd: A. Beers en H. Westerbeke. R. de Jong en M. Heg- gelaar. Getrouwd: A. J. Stapel en T. Kieft. Gebr. C. en J. ten Bokkel alhier hebben hun aak, W.R. 238, verkocht aan P. Kooy. Het schip komt onder no. W.R. 105 in de vaart. De gebr. R. en H. Doesburg hebben de botter TX 28 van B. van de Schans te Texel aangekocht. Het schip komt onder noa W.R. 76 in de vaart. Evangelisatie: Hippolytushoef 10 uur A. v. d. Horst. Den Oever 10 uur O. Deen. Westerland 3 uur O. Deen. Over enkele weken gaat de voet bal weer rollen. De meeste clubs maken reeds de voorbereidingen voor het nieuwe seizoen en dat, ter wijl het oude seizoen slechts enke le weken achter de rug is. Wij willen toch niet nalaten het vorige seizoen nog even onder de loupe te nemen. Het is een oude gewoonte en daarnaast brengen we de voetbalsport weer even onder de aandacht, een feit, dat de voetbal sport, de - pulalrste aller sporten, wel verdient. Onze plaatselijke derde klassers heb ben met verschillend succes gestreden. Helder was goed van start gegaan en had dus al direct 'n behoorlyke plaats op de ranglyst. Haar afdeling was niet sterk. De club speelde soms behoorlijk voetbal, maar de vaart, nodig om suc ces te bereiken, ontbrak veelal. S.L.T.O. byv. was technisch vry be- hoorlyk, zelfs niet minder dan Helder, maar eindigde met slechts 13 punten. Tegen het einde van het seizoen kwam Bloemendaal nog serieus opzetten, maar Helder was te constant om ingehaald te worden. Helder werd tenslotte nog ruimschoots kampioen en niemand kan beweren dat dit kampioenschap onver diend was. Integendeel, de witjakken hadden getoond de sterkste ploeg uit hun afdeling te zyn. De promotie-com petitie bracht Helder niet het gewenste 2e klasserschap. Wij kwamen hier reeds eerder op terug en kunnen deze teleur stelling dus verder beter onbesproken laten. Helder had de kans voor het grijpen, doch men miste het laatste schepje energie. De Boys uit Alkmaar ok lang geen sterke tweede klasser mdhaafden zich. Succes had weer een minder goed seizoen. En toch zyn de Wieringers niet zo slecht. Hun elftal was te weinig een geheel, waarmede de slechte resultaten verklaard zyn. De stand van de competitie was: 3e klasse A Helder 18 13 2 3 28 KW 18 10 3 5 23 De Germaan 18 9 4 5 22 Bloemendaal 18 9 3 6 21 De Meer 18 7 5 6 19 Halfweg 18 7 3 8 17 GVO 18 5 6 7 16 SLTO 18 5 3 10 13 Succes 18 4 3 11 11 Ahrends 18 4 2 12 10 HRC maakte er dit seizoen aanvanke- lyk weinig van. De teleurstelling van het vorige seizoen was een voorna me factor. Men had geen zelfvertrou wen en in deze zware afdeling was dat al heel gauw funest. Het werd een strijd om de laatste plaats. Gelukkig werd nog juist op tyd de goede koers gevonden en zodoend» eindigde HRC op de vierde plaats, een plaats die ech ter voor HRC veel te laag is. Schagen eindigde onderaan en zoals bekend volgde hierop zelfs degradatie. Wy zyn er echter zeker van dat „Schagen van het afgelopen seizoen" te sterk is voor de vierde klasse. De eindstand was: 3e klasse D Alcmaria Victrix 16 12 3 1 27 Zaandyk 16 7 4 5 18 OVVO 16 7 3 6 17 HRC 16 6 4 6 16 WMS 16 8 0 8 16 APGS 16 6 4 6 16 Hollandia 16 5 4 7 14 ADO 1920 16 5 2 9 12 Schagen 16 2 4 10 8 In de vierde klasse, de afdeling, waarin de clubs uit de omtrek zyn on dergebracht was de krachtsverhouding ditmaal wel byzonder verschillend ver deeld. BKC was hier de ongeslagen kam pioen en de Breezand Kleine Sluis Combinatie werd zelfs derde klasser. Uit ons rayon dus feitelyk de enige vereniging die haar goede seizoen be kroond zag. Ons derde-klasse aantal van vier bleef hierdoor gehandhaafd en wij hebben vertrouwen in de Polder- sen. Texel was tweede in deze afdeling. Ze waren technisch weer heel goed, maar deze clubs missen over het alge meen een goede reserve-put. Toch me nen wij, dat Texel wel weer van zich laat spreken. Watervogels bleef iets beneden de maat. Ook hier wreekte zich het zware seizoen van vorig jaar, toen de Vogels kampioen werden. We nemen aan dat men dit nu weer te bo ven Wieringerwaard nam haar oude plaats in, n.1. de middenmoot. Altijd een lastig tegenstander, met een n- nig constante vorm. JVC wist zich juist te handhaven. De Dorpers waren ech ter veelal onvolledig en dit in aanmer king genor en is het resultaat niet slecht. Oudesluis viel dit seizoen bitter te gen. Geen vechtlust en enkele zwakke plekken waren oorzaak dat de Spoor- buurtbewoners een rol speelden om de laatste plaats. Op het juiste moment werd deze nog overgedragen. De stand was: 4e klasse A Beslissingswedstryd Oudesluis—MFC 1—0. BKC 20 16 4 0 36 Texel 20 9 7 4 25 Grasshoppers 20 10 5 5 25 Watervogels 20 8 5 7 21 Wieringerwaard 20 8 5 7 21 LSW 1926 20 7 5 8 19 Schoorl 20 7 5 8 19 Nieuwe Niedorp 20 5 4 11 14 JVC 20 5 4 11 14 Oudesluis 20 5 3 12 13 MFC -20 3 7 10 13 Helder II begon uitstekend, speelde een belangrijke rol, maar viel in de tweede helft geheel terug. De witjak ken moesten met een bescheiden plaats tevreden zyn. Het hoge milieu in aan merking genomen was het resultaat echter nog zo slecht niet. Men lette op de stand: Reserve 2e klasse C Beslissingswedstrijd de Spartaan III OVVO II 3—2. 18 11 5 2 27 18 12 2 4 26 18 9 2 7 20 18 8 3 7 19 18 8 2 8 18 18 8 2 8 18 18 7 2 9 16 18 6 2 10 14 18 4 3 11 11 18 3 5 10 11 Alcmaria Victrix II Ajax IV Blauw Wit IV KFC III Rapiditas II HFC II Helder II de Germaan II De Spartaan II OVVO II HRC II begon evenals het eerste heel matig. De heren hadden eveneens de onaangename gewoonte steeds de uit wedstrijden met 10 te verliezen. De eindspurt bracht hen er echter weer bov en zij eindigden nog vry goed, Helder III speelde geen rol van be tekenis, maar kwam desondanks soms goed voor de dag. Ook HRC III deed het in dezelfde geest. Zowel Helder als HRC hebben nog te weinig goede er- serves, die iedere week als invaller kunnen fungeren. Dit voorkomt onvol ledigheid in de hogere elftallen en be spaart veel punten. De eindstanden luiden als volgt: Reserve 3e klasse A Beslissingswedstrijd OSV II—Zaan- dyk II 1—0. OSV II 22 17 3 2 37 Zaandijk II 22 16 5 1 37 KFC IV 22 13 2 6 28 HRC II 22 12 3 7 27 KW II*) 21 10 3 8 21 ZVV II 22 8 4 10 20 ZFC III 22 8 3 11 19 WSV 1930 II 22 8 2 12 18 Helder III 20 6 4 10 16 Alkm. Boys II 22 6 3 13 15 WZ II 22 2 7 13 11 Zilvermeeuwen II 22 3 3 16 KW II 2 winstpunten in minde ring wegens het niet-spelen van de wedstrijd Helder III—KW II op 13 Oc- tober 1946. Reserve 3e klasse C. Velsen II 20 19 1 0 39 ysv III 20 15 1 4 31 Zilvermeeuwen II 20 14 2 4 30 Volewyckers III 20 11 1 8 23 18 7 3 8 17 19 8 0 11 16 19 6 2 11 14 19 6 2 11 14 20 4 5 11 13 19 4 3 12 11 20 2 2 16 6 De Kennemers II OSV III WFC IV HRC III ZFC IV ADW II SNA II Nadat de leerlingen van de O.L.S. te Oosterland enkele maanden hun zor gen hadden besteed aan de schooltuin tjes, werden ze Dinsdagavond in de gelegenheid gesteld de door hen ge kweekte producten in volle fleur te tonen aan hun ouders en andere be langstellenden. Velen, w.o. wethouder Bontkes, waren komen kijken naar het werk van de kinderen. Niet alleen groènten en bloemen vulden de loka len, maar ook was er een verzameling producten uit Indonesië, die veel be langstelling trok. Bovendien hadden de kinderen hun schoolreisje naar Ter schelling en andere onderwerpen in beeld gebracht, terwyl de meisjes lie ten zien hoe netjes ze hun hemdjes, slabbetjes en kleedjes hadden gemaakt. Dan waren er nog naast het gewone werk diverse schriften, waarin onder werpen als „De Walvis", „Bloembol len", enz. behandeld waren. Kortom, deze tentoonstelling heeft veel voldoe ning gewekt en ze zal ongetwijfeld een aansporing zyn tot een verder voort gaan op de weg naar vernieuwing van het onderwijs aan de Oosterlander- school. ZONDAG 3 AUGUSTUS. DEN HELDER. Ned. herv. gem., Nieuwe kerk, Weststraat, 10.30 uur, ds. Quak, Palmstraat, 10 uur, ds. R. C. J. Hoek, van De Wilp. Geref. kerk, Bethelkerk, 10 uur, ds. E. J. Wassink, van Doetinchem, 17 uur, ds. V. Feen- stra, van Augustinusga; Rehobothkerk, 10 uur, ds. Y. Feenstra; 17 uur, ds. Was sink. Geref. kerk, art. 31, Nieuwe kerk, Weststraat, 8.45 uur en 17 uur ds. L. Doekes, van Rotterdam. Lu therse kerk, Wezenstraat, 10.30 uur ds. W. J. F. Meiners, van Amsterdam. Oud-katholieke kerk, 10 uur, Heilige Dienst, pastoor Verheij. Baptisten gemeente, gebouw Irene, Hoogstraat, 10.15 uur Zangdienst, 10.30 uur Heili- gingsdienst, 19.45 uur Zangdienst, 20 uur Evangelisatie-avond, evang. Hofhuis; Vrydag 20 uur Bybelbespre- king en bidstond ten huize van fam- Boon, Molenstraat 97. Leger des Heils, 10 uur Heiligingssamenkomst» 19 uur Openluchtsamenkomst; 20 uur Verlossingssamenkomst, o.l.v. majoor Hordyk; Maandag 14 uur Vrouwen- krans. Evangelisatie Vijzelstraat, 1" uur en 19.30 uur Samenkomst, 12 uur en 14.30 uur Zondagsschool; Woensdag 19.30 uur Bijbelkring; Donderdag 19.30 uur Vrouwenkrans; Zaterdag 19-30 uur Bidstond. Chr. Geref. kerk aan de Steengracht, v.m. 10 en n.m. 5 uur, ds. J. Rebel. JULIANADORP. Ned. herv. ge"1" uur, ds. Salm. - Geref. kerk, 14.30 uur, ds. Wassink. Star of hope n»11" sion, 14 uur Zondagsschool, 19 uur Sa menkomst A. de Vries. HUISDUINEN. Ned. herv. gem' 15 uur ds. Salm. CALLANTSOOG Ned. herv. ge"1- 19 uur ds. Salm. v ANNA PAULOWNA. Geref. kerK' art. 31, in herv. ev.geb. Breezand, U- uur en 19 Uur ds. L. Doekes, van Rot* terdam.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2