VLIDO VLIEGENVANGER Stad en Omgeving. De Noorder Kunstkring exposeert VANGT VLIJTIG VLIEGEN Belangrijk voor kinderen van 10 tot 16 jaar Zestig doeken van Helders origine Emmabloem-collecte Helders Mannenkoor Predikbeurten S.O.S.-schip in Nood Gewetensgeld Geslaagd ZINGEN JULLIE MEE OP KONINGINNEDAG? HRCHMS Vacantie Postagentschappen Watervogels-nieuws Uitslag verloting trainersfonds Scheepvaart Opruimingswerkzaamheden opgedragen Doktersdienst Anna Paulowna Plattelands-Jongeren met grote plannen Breezand. De Oranjefeesten Wieringen Wieringer motorclub vergaderde Grote Turndemonstraties Visserij Urk. Marktberichten langedijker groenten Er i« alweer een jaar verstreken sinds de Noorder Kunstkring rijn laatste expodtie hield. Dat was toen in enkele lokalen van het Natoorhistorisch Museum, die provisorisch enigermate voor een dergelijke tentoonstelling ge schikt waren gemaakt. Optimisten hadden hoop, dat de expositie 1947 in een meer ideale omgeving gehouden sou kunnen worden, maar dese hoop is niet in vervulling gegaan. De omstandigheden maakten het zelfs noodzakelijk zijn toevlucht te nemen tot een nog minder prettige behuizing. Zo is dan gisteravond de expositie 1947 geopend in een drietal lokalen van School 14 aan de Weststraat, waar een kleine zestig werken getuigen van de liefde en het élan waarmede de leden van de Kring gedurende het afgelopen jaar de schilderkunst hebben beoefend. OOK WERKEN VAN LAMBERT SIMON. Deze tentoonstelling is wellicht kwantitatief, maar zeker niet kwali tatief de mindere van de vorige, en wy zy'n er daarom zeker van dat het voor velen en dat behoeven heus niet alleen „kenners" te zyn een oprechte vreugde zal zfo'n, enkele kwartieren te midden van deze doek jes van Nieuwediepse bodem te ver toeven. DE ZEE ALS BRON VAN INSPIRATIE. Den Helder beluistert dag aan dag het geruis van de zee, en het is dan ook niet te verwonderen dat de ma kers van verscheidene doekjes in de ze zee hun inspiratie-bron hebben ge vonden. Dat zy allereerst hebben ge tracht, om een to natuurgetrouw mo- gelijke weergave van de zee in haar altijd andere schoonheid te geven, maar dat er toch ook enkelen zijn die in hun werken iets poogden te laten doorklinken van het eeuwige myste rie dat schuilt onder de golfslag. Zo zijn er enkele doekjes van Van der Wouw, die wat opzet en kleurtoepas- sing betreft een scherpe blik. een ont- vankeiyk hart en een vaste hand ver raden. en tevens de moed om ondefi nieerbare elementen in kleuren vast te leggen. In dit genre misten wij Engel Luidinga, van wie wij op de ze expositie toch ook enkele werken hadden verwacht, hetzij met de zee als onderwerp, hetzij in het expressio nistische genre waarin hij njomènteel exüerimenteert. Ook Beekhuis van Till bewijst met een tweetal doekjes, bijzonder fijnge voelig van kleur en opvatting, dat het water ook hem niet koud laat. Deze, en ook zyn andere geëxposeerde werk jes. die van een zwevende ijlheid ziin, getuigen van zyn groot talent. Witte- bol vraagt eveneens de aandacht voor een zeegezicht, alsmede voor een paar eenvoudig opgezette landschappen, die technisch niet onverdienstelijk zijn uitgewerkt. Van een grotere, ja bijna overmatige technische vaardigheid ge tuigen de doekjes van Pranger, die kennelijk met grote liefde en nauw gezetheid te werk is gegaan. Zijn mi nutieus geschilderde landschap en en kele stillevens hebben daardoor een wat kille aantrekkelijkheid gekregen, die ongetwijfeld door wat meer vry- moedigheid en esprit aanmerkelijk ver groot had kunnen worden. Pranger's werk vertoont geringe verwantschap met dat van Seybel, dat 'veel meer naar het impressionistische neigt, getuige vooral het „Bruidje". Seijbel heeft voorts enkele warme stil levens, een tweetal winterlandschap pen (waarvan het éne onnatuurliik warm aandoet) en een gezicht op de Binnenhaven, dat in verhouding tot zijn andere werk nogal zwak van kleur is. Goes komt met een paar weinig suggestieve werkjes, waarin hoofdza kelijk gestreefd is naar een natuurge trouwe weergave; en enkel eenvoudig stilleven en een landschap. Klapmeijer geeft een klein specimen van zyn kunnen door het exposeren van een viertal zeer verzorgde aqua rellen, waarvan de bloemen en de mo len ons het meest bekoorden. Schoon hoven heeft ook een paar goede aqua rellen ingezonden, alsmede enkele landschappen, een zeesleper en een bloemstilleven. Tenslotte zijn daar Carstens, die op deze expositie slechts wordt vertegen woordigt door twee weinig krachtige litho's en een havengezicht, en Meij er, die zyn «dagelijks beroep verraadt door een goW-opgezet stilleven en die nog een drietal ancfêre vry fors ge schilderde doekjes heeft ingezonden. or KLEUR EN EXPRESSIE De heer Lambert Simon is geen lid meer van de Noorder Kunst kring, maar zyn hart gaat nog zo sterk naar zijn geboortestad uit, dat hij deze expositie met enkele werken van zyn hand heeft willen verrijken. Het behoeft geen ver wondering te wekken dat deze aan het geheel een byzonder cachet verlenen. Enkele suggestieve kin derportretten en een devoot naakt, alle even ryk aan kleur, benevens een viertal aangrypende tempora- schilderyen, getuigen van zün veelzijdig talent. Vooral deze laat ste zyn zeer expressief geladen als ze zün met een tussen leven en dood vibrerende spanning. DE LOKAKLITEIT. Een bezoek aan deze tentoonstelling zal een ieder overtuigen van de grote waarde, die gehecht moet worden aan het als amateur beoefenen van de schilderkunst, welke een zn dankbare besteding van de vrye tyd waarborgt. Voor de leden van de Noorder Kunst kring is het jammer, dat hun met zo veel zorg en liefde geschilderde wer ken niet met een waardiger entourage kunnen worden geëxposeerd. Wy moe ten ons echter sterk vergissen, wan neer de Kring er niet naar strekt, om in samenwerking met het gemeente bestuur te komen tot de stichting van een expositie-ruimte, die niet alleen een goede gelegenheid biedt voor het houden van tentoonstellingen als deze, maar waarvan zeker ook op ander terrein een vruchtbaar gebruik kan worden gemaakt. Wethouder van Loo, die gisteravond na de officiële opening door de voor zitter, de heer W. Schoonhoven, het woord voerde, deed in deze gee3t reeds namens het gemeentebestuur een enkele toezegging, waarbij hy de hoop uitsprak dat het ledental van de Noorder Kunstkring moge toenemen, ook door de aanmelding van hen die de schilderkunst zelf niet beoefenen, kjaar niettemin haar producten op hun juiste waarde weten te schatten. WORDT OP ZATERDAG 30 AÜG. A.S. VOOR HET EERST NA DE OORLOG, GEHOUDEN Door de Commisie tot bestrijding der t B.C. te Den Helder zal op Zaterdag 30 Augustus a.s. voor het eerst na de ooriog weer de bekende „EMMA-BLOEM"-col- locte gehouden; worden. Meer dan ooit is deze collecte in deze tijd nodig Wan neer vroeger een tiental patiënten uit Den Helder in een sanatorium verpleegd werden was dit een groot aantal. Op het ogenblik bedraagt dit aantal echter drie- en-twintig, terwijl nog een tiental op op name in een sanatorium wacht, enkele nieuwe aanvragen in behandeling zijn en voor zeven patiënten verlenging van de uitzending is aangevraagd. Dat dit grote aantal te verzorgen t.b.c.-lijders de Com missie voor haast onoverkomelijke moei lijkheden op financiëel gebied plaatst, behoeft wel geen betoog Er staan twee wegen open: le de verpleging van een groot aantal patiënten te doen beëindigen, waar door de verpleegkosten tot op het mo gelijke worden terug gebracht; 2e dat de gehele Helderse bevolking zich achter de Commissie stelt en mede- helpt verpleging van alle Helderse t.b.c—patiënten in sanatoria of zieke t- hulzen mogelijk të maken. Onder het motto: „HEJ.PT ééN DAG MEE AAN DE BESTRIJDING DER T. B C roept de Commissie tot bestrijding der T B.C. te Den Helder alle Helderse inge zetenen op om op 30 Augustus a.s. mede de schouders te zetten onder dit zo nood zakelijke werk dat gedaan wordt voor alle t.b.c.-lijders zonder onderscheid Als op die datum de collectanten bij U aankloppen geeft dan met milde hand Laat Uw gilt een offer zijn ten bate van Uw lijdende medeburgers. Padvinders, meisjes- en jongensvereni gingen en clubs, sportverenigingen, geeft tl collectief op als collectanten en zorgt er mede voor dat deze eerste „Emma- Bloem-collecte" na de oorlog een resul taat mag hebben, waardoor xle Commissie tct bestrijding der T.B.C. in staat wordt gesteld haar zegenrijke werk te kunnen voortzetten zonder al te grote financiële zorgen. Collectanten kunnen zich opgeven aan het Bureau van de Comm. tot bestrijding der T.B.C., Breewaterstraat 72 (Gebouw van Het Witte Kruis) te Den Helder, persoonlijk of per briefkaart. Zie advei- tentie in dit nummer. Een advertentie in dit nummer herin nert de leden van het „Helders Man nenkoor" aan de hervatting van de repe tities op Donderdag 21 Augustus a.s., des avonds acht uur in het CJMV-gebouw aa de Spoorstraat. In studie worden geno men de werken voor het komende win- terconcert, waarbij versterking met en kele stemmen zeer welkom zal zijn Nieuwe leden worden dan ook verzocht, zich zo spoedig mogelijk aan te melden bij de secretaris, de heer E, van der Kuijl, Westgracht 75. ZONDAG 17 AUGUSTUS. DEN HELDER. Ned herv gem, Nieuwe kerk, Weststrat, 10.30 uur, da Cramer. van Hengelo; Palmstraat, 17 uur da Steenbakker. Geref. kerk, Bethelkerk, 10 uur ds S J Dokter, van Bennebroek. 17 ur ds M Hamming. Rehoboth- kerk, 10 uur ds Hamming; 17 uur ds S J. Doketr. Geref kerk, art. 31, Nieuwe kerk. Weststraat, 0.45 uur en 17 uur ds F Tollenaar Lutherse kerx, Wezenstraat, 10,30 uur ds H J Oldemans - Doopsgezinde gemeente, 10,30 uur ds S S Smeding Baptisten-gemeente, ge bouw Iréne, Hoogstraat, 10.15 uur zang- dienst, 10,30 uur heiligingsdienst o v de heer Van Leeuwen, 10,45 uur zang- dienst, 20 uur evangelisatie-avond o 1 v de heer Fr Hofhuis Oud-kath kerk, 10 uur Heilige dienst, pastoor Verheij Evangelisatie, Vijzelstraat, 10 uur en 10,30 uur samenkomst, 12 uur en 14,30 uur Zon dagsschool; Woensdag 19,30 uur Bijbel- kring; Donderdag 19,30 uur Vrouwen- krans; Zaterdag 19,30 uur Bidstond Leger des Hells, 10 uur heiligingssamen komst, 19 uur openluchtsamenkomst, 20 uur verloasingssamenkomstMaandag 14 uur vrouwenxrans JULIANADORP. Ned herv gem, 10 uur ds Salm, g Doop Geref kerk, 14,30 uur ds J. Dokter Star of Hope Mis- sion, Zarerdag 19,30 uur evangelist H. v d Brink, Zondag 10 uur en 19 uur evan gelist H v d Brink HUISDUINEN, Ned herv gem, 15 uur da Salm CALLANTSOOG, Ned herv gem, 19 uur ds Salm ANNA PAULOWNA, Geref kerk, art 31, Ned herv evang.-gebouw Breezand, 11,30 uur ds F Tollenaar, 19 uur Iees- dienst. 'n Erdal-productdus goed' -MiF&któkmKSHSSS „S.O.S. schip in nood" is de titel van een reportage, die door de vara werd gemaakt van een redding aan de Nederlandse kust. Er strandde een schip, de mare daarvan ging langs de kust. alle instanties werden gealar meerd, de „Doms Rijkers" verliet de Helderse haven, op weg naar het ge strande schip, de schipbreukelingen werden van boord gehaald en veilig aan wal gebracht. Tussen het ogenblik van stranding en het tijdstip waarop de reddingsboot haar taak heeft ver vuld, heeft de reportagedienst nauw gezet alle belangrijke momenten op de gramofoonplaat vastgelegd, deze op suggestieve wyze aaneengelast en het geheel tot een zeer aantrekkelijke en leerzame reportage verwerkt. Deze re portage zal worden uitgezonden op Zondag 14 September a.s., des avonds om 7 uur over Hilversum II (415 me ter). De ontvanger der directe belastin gen hier ter stede heeft een bedrag van f 24 ontvangen wegens te weinig betaalde successierechten. Te Alkmaar slaagde voor het Midden- ctandsdiploma onze vroegere stadgenoot, de heer J van Leeuwe, thans wonende te Haarlem. Jongens en meisjes van 10 tot 16 jaar, het is om jullie begonnen. Over een paar weken is het Ko ninginnedag, en dan willen jullie natuuriyk ook feestvieren. Je zult met me eens zyn, dat op een echt feest naar hartelust gezongen moet worden. Het mooiste is dan, wan neer niet iedereen op zyn eigen houtje een liedje gaat zingen, maar wanneer we allemaal met elkaar en keurig netjes tegelyk uit volle borst een serie bekende vaderlandse liederen over de hele stad laten schallen. Dat kan ge- makkelyk, want er zyn in Den Helder minstens vyftienhonderd jongens en meisjes van jullie leef- tijd, en ik geloof wel dat die met elkaar een geducht concert kun nen geven! Dan behoeven ze nog niet eens te schreeuwen, maar dan mogen ze nog proberen om mooi te zingen ook! H.M. de Koningin is op Zondag 31 Augustus jarig, maar haar verjaardag wordt op Maandag 1 September ge vierd. Het wordt vast een gezellige dag, maar jullie moeten zorgen voor een daverend zang-concert. Alle vier Helderse muziekkorpsen doen eraan mee, dus het zal een machtig geheel worden. De muzikanten blazen en trommelen, en jullie mogen erby zin gen. Dat gebeurt 's avonds van zeven uur tot kwart over acht, dus je be hoeft niets te missen van wat er ver der op Koninginnedag gebeurt. Je begrijpt échter wel, dat je niet zomaar kunt gaan zingen op die Maandagavond. Er zal even gerepeteerd moeten worden. Wan neer precies, en waar, zal nog in de krant komen te staan. Jullie kunnen nu vast beginnen met thuis de liederen in je hoofd te prenten, bijvoorbeeld tegelijk met een paar vriendjes en vriendinne tjes. Het zyn allemaal bekende liederen. Hier komen ze; Mijn Nederland. Naar zee. Wij willen Holland houden. Holland is een heerlijk land. Wy leven vry. Kent gij^ het land. Hoe beter jullie thuis In kleine groepjes de nummers uit je hoofd leren, hoe minder grote repetities zijn er nodig. Als jullie goed je best doen, lijkt my één, hoogstens twee repetities wel voldoende. Laat het niet op je zitten, maar zet je beste beentje en je beste keeltje voor! Voor de belangryke oefenwedstrijd, die Zondagmiddag door H.R.C. zal worden gespeeld tegen de derde klas- ser H.M.S. uit Utrecht, zijn de opstel lingen als volgt: H.M.S.: Pot; Tersteeg en De Bruin; Hoonacker, Heil en Van Kuik; Kok Uiterwaal, Bus, Van Vliet en N.N. H.R.C.:Boon; Stins en Koster; De Werker. De Jong en Swart; Rijkers, Knijff, Van Dalen, Nieuwstad en De Vries. Gedurende deze wedstryd zal voor de eerste maal de fietsenstalling in gebruik zyn, waar de bezoekers te gen betaling van 15 cent hun fiets kunnen plaatsen; de rijwielen zijn tot een bedrag van honderd gulden ver zekerd tegen diefstal. De wedstryd vangt aan om half drie. Gedurende de gehele volgende week, dus van Maandag 18 tot en met Zaterdag 23 Augustus, zullen de post agentschappen Tuindorp en Zuidstraat wegens vacantie gesloten zyn. Het pu bliek kan voor uitbetalingen voor ou derdomsrente en pensioenen terecht op het hoofdpostkantoor in de Ko ningstraat. 1 Het stationspostkantoor te Den Haag de kap. De opbou aan de Ryswykseweg is byna onder «v is er dus toch Zondag speelt het 1ste elftal van Wa tervogels een oefenwedstrijd tegen de 3e kl. K.N.V.B. Harlingen I., aanvang 14.30 uur. Ter rein aan de Sportlaan. Het le elftal komt als volgt uit: R. Dirks;; P. Kesteloo, G. Schotting; J. Buys, G. Snyders, S. Been; J. Snij ders, J. v. d. Hert, H. Been; W. v. Beekhoven, G. Wyker. Voor het 2de elftal zyn nederlaag- wedstryden uitgeschreven, waaraan zullen deelnemen; Harlingen 2; P. S. C. K. 1 (Zaandam), H.R.C. 4 en B.K.C. 2 Deze wedstryden zyn als volgt vast gesteld; 17 Augustus W.'vogels 2Har lingen 2, aanvang 12 uur; 24 Aug. W.' vogels 2P.S.C.K. 1, aanvang 14.30 uur; 31 Aug. W.'vogels 2H.R.C. 4, aanvang 10 uur; 7 Sept. W.'vogels 2—B.K.C. 2, aanvang 11 uur. Het 3e elftal gaat bij H.R.C. 5 op bezoek, welke wedstryd aanvangt om 11.30 uur. Doet allen je best en maakt er een sportieve dag van! De uitslag van de Donderdagavond gehouden verloting ten bate van het trainersfonds van H.R.C. is als volgt: 54 lectuurbak, 1945 houten eierstel, 134 fauteuil. 498 kaarsenstandaard, 2239 houten lepeldoos, 1328 paar voetbal schoenen, 1058 fotostandaard, 2205 sierbeker, 956 fotostandaard, 490 fruitschaal. 424 rookstandaard. 2101 sierbeker. 213 boekensteunen, 84 haarc'- bankje, 1305 fotostandaard, 2416 knij- perbak. Nederlandse schepen, welke via het kuststation Scheveningen-Radio radio- telegrafisch bereikbaar zyn. Aldabi, Algorab, Alhena, Amstelkerk, Boschfontein, Brastagi, Congostroom, Cottica, Delftdyk, Duivendijk, Edam, Eemdijk, Grootekerk, Heemskerk, Hel der, Indrapoera, Jaarstroom, Java, Kertosono, Klipfontein, Kota Agoeng, Kota Gede, Leegwater, Meliskerk, Modjokerto, Muiderkerk, Nieuw Hol land, Noorddam, Nykerk, Oranje, Peri- cles. Poelau Laut, Prins Willem V. Pyg- malion, Rotti, Ruys, Sloterdyk, Socra- tes. Sommelsdyk, Stuyvesant, Tabian, Tabinta, Talisse, Tarakan, Tasman, Tawali, Tegefberg, Tjibadak, Tjibesar, Tjikampek, Tjimanoek, Tjimenteng, Tjipondok, Tjisadane, Tjitjalengka, Van Heutsz, Volendam, Waterman, Welte vreden, Westerdam. Aan de firma A. Dienaar en W. C. van der Giessen te Santpoort is door dc Rijksdienst voor Landbouwherstel, Inspectie Noord-Holland voor f 54.414 opgedragen het slopen en wegruimen van diverse door 't voormalige Duitse leger gemaakte opstallen aan de Dog gersvaart en de Kortevliet in de ge meente Den Helder. Van Zaterdag 16 Augustus 4 uur tot Maandag 18 Augustus, zyn bij geen ge hoor bij de eigen arts, alleen voor spoedgevallen, aanwezig de artsen Vee nis, Beeker, Hoogkamer, Schut, Bouw man, Schreuder, Brand en Boerma. District Westfriesland de artsen. Barnhoorn, Blokker; Mulder, Midwoud en Pool, Hoogwoud. De dierenartsen Reitsma, Slootdorp en Hakkesteegt, Schagen, zyn ook aanwe zig. Twee weekends in Bergen. Het steeds groter wordende leden aantal van de Plattelands Jongeren Gemeenschap in onze provincie, maakte het voor het provinciaal bestuur lo nend en jnogelijk, in samenwerking met de Volkshogeschool te' Bergen, aldaar een tweetal weekends te orga niseren en wel op 67 en 2021 Sep tember a.s. Aan de programma's die de gewestelijke secretaris, de heer C. Geerligs G.Hzn., op de onlangs te Ar.na Paulowna gehouden afdelings- bijeenkomst bekend maakte, ontlenen wij voor het eerste weekend een „proefvergadering" waarop door de heren mr. O. V. L. i"--ermonprez en J. Oltmanns critiek uitgeoefend zal wor den op de vergaderingstechniek enerzyds en anderzyds op de ideeën en uitspraken, tijdens deze vergade ring naar voren gekomen en gedaan. Deze vergadering komt in aansluiting op een lezing van de heer J. Oltmanns over de taakverdeling in het vereni gingsleven. Voorts een gezellige middag, lezin gen en discussies. Even amusant en niet minder inte ressant zal het weede weekend wor-. den. Vragenavond en concert staan dan o.m. op het programma. Op het grote aantal vragen, dat de heer Geerligs te beantwoorden kreeg, kon hij gelukkig mededelen, dat alle leden nog een circulaire thuis krijgen, waarop een en ander in extenso ver meld is. Ongetwijfeld zullen vele leden deze week-enden willen bezoeken, de op de bijeenkomst aanwezigen gaven zich dan ook onmiddellijk op. Vervolgens wa- het woord aan de heer J. Oltmanns, die een verdere be spreking van de binnengekomen vra gen inleidde. De eerste vraag aan 3e vergadering voorgelegd, n.1. de me ning kenbaar te maken over de eman cipatie der vrouw, bleek al een zoda nige opgave, dat de tijd geen discus sies over een andere vraag meer toe liet. Nadat men tenslotte tot de uit spraak was gekomen, dat behoudens enkele uitzonderingen de taak van de vrouw voornamelijk in het gezin lag, sloot voorzitter B. Kaan de geani meerde vergadering met de opwek king om de volgende bijeenkomst op 3 September aanwezig te zijn, daar dan verdere afspraken voor het eerste weekend gemaakt zullen worden. De altijd actieve plaatselijke oranje vereniging organiseert ook dit jaar weer een oranje-feest, dat een succes belooft te worden. Daar 31 Augustus dit jaar op Zondag valt, zullen de feesten gehouden worden op 1 Sent. en wel op het van ouds bekende feest terrein van de heer G. Keyzer aan de Zandvaart. Natuurlijk wordt ook dit jaar het feest weer begonnen met de kinder spelen, want zonder dit feest kan geen enkel feest slagen. Om 8 uur worden de kinderen op school verwacht, waar na zij onder leide van het onderwij zend personeel naar het schoolplein van de openbare school trekken, al waar begonnen wordt mét den aubade- aaarna rondgang door Breezand en met muziek naar het feestterrein. Hier aangekomen zullen de kinder spelen beginnen. Het programma hier van luidt als volgt: Jongens: 6 jaar: aardappelrapen ln een mandje; 7 en 8 jaar: houtjes sta pelen; 9 en 10 jaar: hoepelen met auto band; 11 en 12 jaar: zaklopen; 13 jaar en ouder: hardlopen met hindernissen. Meisjes; 6 jaar: aardappelen rapen in een mandje; 7 en 8 jaar: bal ovrr touw gooien; 9 en 10 jaar: wasgoed ophangen; 11 en 12 jaar: korfballen; 13 jaar en ouder: stoelendans 's-Namiddags zullen de van ouds be- waarevanVOhefPelen uitz™ Programma er als volgt Heren: 15 en 16 jaar- mii^ touwtrplrlfAn' i n ouder. louwtreKken, 17 jaar en ouder- taoea spriet lopen (alleen by goed wéér) ?7 jaar en ouder: hard-draverii Eüf 17 bijzondere attractie). zeer Dames: 15 en 16 jaar; korfballen- 17 dam*6" uUd6r: hinderwslopen voor en heer; 17 jaar en ouder: stoe- Woensdagavond kwam de motorclub Wieringen in matig bezochte vergade. ring in hotel Koster onder leiding van A. J. Kuiper bijeen. Aan een uitnodiging van afdeling den Helder om aan de wedstrijd van Zaterdagmiddag deel te nemen zal ge hoor worden gegeven. De motorclub heeft reeds een reeks van wedstryden georganiseerd, doch is nog niet aan het eind. Het voorstel om eens in de wieler baan krachten tegen elkaar te meten vond algemeen bijval. Ook het voorstel van de heer R. J, Blauboer viel in de smaak, n.1. om een plezierrit te organiseren, waaraan ook de dames van de partij kunnen zijn. Er zal in colonneverband worden gereden, naar een nog nader aan te duiden plaats. De datum is vastge steld op 30 Augustus a.s. Diezelfde datum gaan de motor- duivels naar Castricum. In de rondvraag kwam nog de kwestie van de vlag ter sprake. Deze vlag is nogal hoog in prys, doch zal niettemin worden aangeschaft. In het kader der Athletiekweek or ganiseert de Westerlander Athletiek- en Handbalvereniging „Tonegido" in samenwerking met de Kon. Ned. Ath- letiek Unie grote turnwedstrijden op het handbalterrein te Westerland. Hardlopen, vèrspringen, discus- en speerwerpen zullen elkaar afwisselen en naar ons ter ore is gekomen zullen ook Wieringers aan deze wedstrijden deelnemen. Voor de Sport-enthousiasten zal dit zeer zeker weer een dag worden, waar zy de beste krachten van Nederland kunnen bewonderen. Voor opgave voor deze wedstryden kan men zich vervoegen bij de secreta ris der vereniging, de heer H. v. d. Schaaf te Westerland. NAAST HET PAD. Een vrachtauto van de fa. O. de Haan te Hippolytushoef reed Woens dagavond ter hoogte van de Hoelmen- dyk, en sloeg op de hellende dijkberm om. De carosserie werd in elkander gedrukt. De bestuurder de Haan be kwam geen letsel. SCHAAKCLUB „ANIMO" De bovengenoemde vereniging zal de eerste Donderdag in September aan vangen met de nieuwe schaakcompeti tie. Velen gaven zich reeds op, dóch in verband met de deelname aan de bondscompetitie kunnen schaakliefheb bers zich nog opgeven bij de heer W. Zoons te De Haukes. l i ,s; W Het nieuwste modesnufje uit Ame rika toont U deze foto. Een zeer goede radio, die door de dames als handtasje gedragen kan worden. lendans (alleen voor ongehuwden) stoelendans (alleen voor gehuwden); 1 jaar en ouder: hard-dravery (een zeer bijzondere attractie),. Zoals altijd ziet het programma er weer schitterend verzorgd uit en wij hopen, dat ook dit jaar de oranje feesten geheel zullen slagen. b'RK, 14 Aug 1947. Door 76 vaartuig""1 werd heden aangevoerd: 14779 pond pa ling, van 68523 pond per vaartuig. Pr0s f 0,85—f 2,34; 247 pond witvis 11—55 cent per pond. centrale. 15 Aug. 38000 kg aardappelen, grove Schot* f 6.30—7.70, Eerstelingen 7 8.10, Blauwe Eigenheimers 7.80—6. drielingen 5.10, kriel 4.70—5.10; 42.000 kg rode kool 4.20—5; 7000 kg gele kool 4 20 6; 1700 kg slabonen 6-27.50; 400 kg tomaten A 19.90, B 19;

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2