Stad en Omgeving. y Jonge koe ontvluchtte de slachtbank Kozakken opereren op de Sportlaanse stepppe iNa een roekeloze zwemtocht van 21 uur gegrepen Opening bloemenmagazijn f ,Liatris,v Watervogel-nieuws Nog twee dagen INoorder Kunstkring De elftallen voor Zond g Geen broodverkoop op Koninginnedag Baptisten-gemeente Helderse duiven startten in Luxemburg Predikbeurten ZONDAG 24 Al'GCWV®. Werd bet station ongeduldig Wie doet mee aan de gondelvaart Gunning opruimingswerken Bevorderingen Rijkswerf Brandje op Fort Erfprins Ook duiven vieren Koninginnedag Urk. Tweede concoursdag 't Zand. Coloradokever gevonden Wie ringen Predikbeurten Burgerlijke Stand Dendei dagavond om acht uur stop te voor de slagerij van Ingelee aan de Bethasiraat de vracntwagen van Jim- mink, waarop enkele koeien ter slacht bank werden getransporteerd. Eén van deze koeien, een jong dartel dier, bleek er op het laatste ogenblik wei nig voor te voelen door beulshenden te sneven. Het beest sprong van de aragen, en snelde weg ln de richting van de Polderweg. Een paar voorbij gangers sloten de ontsnapte echter de pas af, zodat de koe besloot full-speed de weg terug te aanvaarden. De drei gende barricade bij de slagerij werd vervolgens met een paar vervaarlijke sprongen genomen, en toen lag de vrije wereld voor het koebeest open. Het dier bad stellig de plsttegrond van de gemeente Den Helder niet vooraf bestudeerd, want het nam een heel merkwaardige route. Het doel van de reis bleek de Dijk te ziij, ter hoogte van de windwijzer. Met slin gerende staart, deinende rug en fchuimvlokkende bek galoppeerde het dier, af en toe loeiend van enthousi asme. langs Van Oalenstraat, Kerk- gracht, over de vlakte van oud Den Helder die blijkbaar niet grazig genoeg was! tot boven op een der* met verschuldigde gevoelens van eer- bied. In het perceel Zuidstraat 27, waarin tot voor kort nog een deel van Was- aerij Munster was ondergebracht, open de gistermorgen de heer H, Waterman zijn bloemenmagazijn „Liatris". De heer Waterman ia in deze branche geen onbekende, want hij dreef vóór de oorlog het „Bloemenhuia Tuindorp" aan de Brakkeveldweg. Twee Jaar ge leden kreeg hij vergunning, zich op nieuw in Den Helder te vestigen, maar het liep met de toewijzing van een winkelpand niet zeer voorspoedig, zo dat de heer Waterman nog heel wat extra-maandjes in zijn evacuatie-oord heeft moeten doorbrengen. Thans is 't echter weer zover, dat hij in een eigen zaak zijn klanten kan helpen aan ver se snijbloemen en Aalsmeerse potplan ten, waarvan ln blqemenmagazijn „Liatris" reeds een aardige verschel- denheid aanwezig ia. bunkers asn de Dijk. Dasr hield het beest een ogenblikje hslt, om een blik te slaan over de wijde watervlakte van het Marsdiep, waarin bootjes voeren en waarin een slepertje een kelleembak voortzeulde. Deze rust werd de koe niet gegund, want even- alt- onderweg al driemaal gebeurd was, trachtten grijpgrage mensenhan den het van de horens bungelende touw te grijpen. „Dan liever de lucht lp", dacht blijkbaar de koe, en zij nam een geweldige duik van de hoge muur af. bleef toen even op de voor knieën liggen, en scheen op dat mo ment een zeker# buit voor haar ach tervolgers. Wat niemand verwacht had, gebeurde toen. Al strekte zich links en rechts een keurige gemetsel de weg uit, de koe verkoos het onge- effende pad van de glooiing en zij stormde het water tegemoet, het wa ter dat in vrij bewogen golven tegen de stenen sloeg Het frisse en zilte nat scheen het dier te kalmefen. Het zwom met rustige zekere slagen steeds verder van de kant, ln de richting van de kelleembak. De kapitein van de sleepboot probeerde nog door het ma ken van een paar wendingen langszij van d» koe te komen, maar dit lukte niet. Een vlet stak af van de Diik. maar ook hiermee was de koe niet meer te benaderen. Op een gegeven moment was de vluchtelinge niet meer te zien. Toen na een poosje wachten het beest zoek bleef, kon aangenomen worden, dat het verdronken was. En -toen keerden de koene Jagers naar de slachtnlaats terug, terneergeslagen, om dat de aanvankeltik zo komische ont- snannio»s«esehtedenls zo'n triest einde gevonden had. De koe „geland" achter de P.W.! Het liet de koe inmiddels vol komen onverschillig, in welke ge moedstoestand haar achtervolgers de Bothastraat weer opzochten. Ze verschool zich keurig netjes achter de golfjes van het Marsdiep en snoof de heerlijke frisse zeelucht met volle teugen ln. Het jeugdige pinkje genoot terdege van de kos telijke vrijheid onder de reeds donkerende hemel, ver van slagers messen. uitbeenapparaten en wet dies meer zij. Zij liet zich door de vloedstroom lus tig meetrekken ln Oostelijke rlcthing en zij bracht de nacht op een voor een koe wel zeer ongewone plaats door: Qp de rede van Texel, die in deze histo rische nacht bewees niet alleen voor achepen maar ook voor koelen een zeer veilige rede te zijn. Met kalme poot- slagen hield onze zeewaardige koe zich de slaap van het lijf, tot zij eindelijk vol vreugde de zon boven de Oostelij ke kim zag uitkomen. Dat was in elk geval één zonsopgang meer, dan ze aanvankelijk had mogen aanschouwen! Toen met eb de zandplaten achter de strekdam droog kwamen te liggen, lokten deze haar met sterke verlok kingen aan. Na zo'n inspannende avond zouden wat malse grassprietjes best smaken. Maar wat weet n koe van onze onvolprezen schorren af? Zij poot- jebaadde er heen, maar moest tot haar diepe teleurstelling ervaren dat op de ze schorren zelfs geen microscopisch grassprietje te vinden was. Wel glib berige kwallenlijven, griezelige krab ben en keiharde schelpdieren. Niets gedaan voor een koe, zelfs niet voor een zeekoe, die bewezen heeft niet voor een kleintje "vervaard te zijn. Uren gingen voorbij, en niemand tan de wal merkte de koe op. Tot om even over vijven werklieden van de Pyrotechnische Werkplaatsen haar als het achtste wereldwonder naderbij za gen komen. Wadend door het zilte nat, de strekdam tegemoet. En toen kwam weldra aan de avontuurlijke reis van de ontsnapte pink een einde. Slager Ingelse heeft deze koe alvast op het droge .Wij hopen voor hem dat de andere koetjes uit het bekende spreekwoord te zijner tijd ook zullen volgen! En hiermede eindigt deze reportage van de wonderlijke zeereis ener held haftige koe, die namens al haar soort genoten bewezen heeft dat onze melk gevende viervoeters ln de zwemkunst niet onder doen voor de melkdrlnken- de tweevoeters. Deze koene bewijsgeving vermag echter thans haar levensduur niet meer verlengen. WIJ zullen deze week -iet nog groter aandacht ons „osselapja" ontleden, en deszelfs vezelen kauwen Zondag om 10.30 uur speelt Water vogels 3 een oefenwedstrijd tegen Hel der 4. Het tweede elftal zal om 2.30 uur de strijd aanbinden tegen de Zaan dammer P.S.C.K. De eerste nederlaag wedstrijd werd door ons met 4—3 ge wonnen. Hoewel de tegenstand nu wel groter zal zijn, kan er toch gewonnen worden. Het le elftal heeft een vrije Zondag. Opstelling 2e elftal: Doel: J. R. Ot- ten; achter: H. Beers en A. Schottlng; midden: G. Slotemaker, J. Starink, T. v. 't Hert; voor: C. Koster, W. v. 't Hert J. Wijker, K. Stuive, J. Schoneveld. Res.: W. Petersen; L. Boendermaker. Watervogels 3. Doel: A. Bo <n; achter: J Aarden en J. Hollander; midden; A. v. IJzendoorn, H. Hartsuiker, J. Mid delkoop; voor: G. v. Doorn, A. v. d. Sel, C. Ewald, A. Geene, G. Koomen. Res.: J. Hoek, K. Pronk. Al vele honderden stadgenoten heb ben zich de moeite getroost, even een kijkje te gaan nemen in School 14 aan de Weststraat, waar de Noorder Kunst kring het werk van zijn leden, alsmede een serie treffende producten van de hand van Lambert Slmon exposeert. Wij zijn er zeker van, dat de bezoe kers geen spijt van hun wandeling der waarts hebben gehad. Nu telt Den Helder op het ogenblik al weer meer dan dertigduizend inwo ners, en zo gezien is de belangstelling, die onze bevolking voor deze tentoon stelling aan de dag heeft gelegd, nog niet zo ontzaglijk groot-. Het loont heus de moeite, om het werk van onze Hel- derse amateur-kunstschilders eens te bewonderen, terwijl men bovendien kennis kan nemen van een deel van Simons' waarlijk grootse oeuvre. Vandaag en morgen is de tentoon stelling nog te bezichtigen van 's mid dags drie tot vijf uur en van 's avonds zeven tot negen uur. Laat het deze laatste dagen nog even stormlopen! Groot gebrek san water heerst er momenteel op Noord-Beveland, dat niet aangesloten Is bjj de waterleiding- Tweemaal per dag 's morgens en 's avonds staan de mensen In de rij om het hoognodige water te halen. H-R.C. I (tegen LV.V.) Dukers, Stins Swart; de Werker, de Jong. Roomeljer; de Vries, Nieuwstadt, van Dalen, Knijff en Rijkers. Helder I (tegen Terrasvogels) Bouwma, Hoebc, Teekelenburg; Vonk, Beekhoven, Hlmpers; Dor- tijn, v. d. Blom Bal, Gast en Pater. Helder II (tegen H.R.C. II] Bak ker, Toes, Guittart; v. d. Winkel, Brouwer, Krab; Rottie-, Noorde- loos, Burgers. Snijder en Wieren. H.R.C. II Dijkshoorn, Knol, Hol dorp; Snijders, Schoenmaker, Brouwer; 't Hart, Siersma, Zimmy, de Schipper, C. Bakker. In de Donderdagavond gehouden vergadering hebben de Helderse bak kerspatroons besloten, op Koninginne dag dus op Maandag 1 Sept. a.s. geen brood te bezorgen, en ook de winkels die dag gesloten te houden. Het publiek dient dus 's Zaterdags voor drie dagen brood te nemen. De bakkers spraken unaniem hun tevredenheid uit over de vacantie- regeling zoals die dit jaar is toege past. De secretaris van de Baptisten-ge meente verzoekt ons, de lezers attent te maken op het feit, dat morgen in deze gemeente, in het gebouw Iréne, Hoogstraat, hoopt voor te gaan ds. G. Visser van Harlingen. Deze bekende predikant heeft reeds meermalen in Den Helder gesproken, o.m. verleden jaar voor de „Evangelisatie-vrienden" in de Lutherse kerk. Een groot koppel Helderse duiven heeft deelgenomen aan de wedvlucht vanaf Marbéhan in Luxemburg, af stand 370 km. De vogels werden bij Oostelijke wind in vrijheid gesteld. Voor de vereniging „Het Noorden" was dit de tweede buitenlandse wed vlucht met Jonge duiven. De vogels werden gelost om 9 uur. De eerste van de 82 in concours zijnde duiven bereikte het hok om 15.13.18 uur, de laatste om 15.45.55 uur. De prijswin naars waren; C. Bontes 1, 4, 11, 15, 10; Kooger 2, 3, 7, 8, 19, 21; Limonard 5; Bosch 8; Schotting 9, 20; Blokker 10, 17; Van Pelt 12, 14; NellesteiJn 13, 18. De prijzen voor de aangetoonden wer den verdiend door; 1. J. Bosch, 90 pun ten; 2. Van Pelt, 80 punten. De vereniging „Hollands Noordpunt" boekte het volgènde resultaat: K. Fel- kersSteijn 1, 2, 5, 6; B. Kersbergen 3, 4; K. Martijn 7; A. Beekhoven 8; Trijsburg 9, 11; P. v. 't Hert 10. De duiven van de postduivenvereni ging „Victoria" werden om kwart vóór negen gelost. Het verloop van de vlucht was iets beter dan met deze warmte werd verwacht. De eerste duif werd geconstateerd om 15.12.32 uur. De winnaars waren: G. J. de Wit 1, 7; Gebr. Ramler 2, 8; Van Leeuwen 3, 10; BruinRijk 4; C. Brunink 5, 8; L. Bak 9. Zaterdagmiddag tussen drie en vier uur wordt ingekorfd voor Dor drecht. De prijswinnaars van de Helderse Concours Commissie waren: G. J. de Wit 1, 34; C. Bontes 2, 13, 27, 33, 36; Felkers—Steijn 3, 5, 19, 20; A. Kooger 4, 0, 10, 21, 41; Gebr. Ramler 7, 29; Kers bergen 8, 11; W. v. Leeuwen 9 en 3e overduif; B. Hufkens 12, 22, 43; Bruin —Rijk 14; C. Bruinink 15, 38; R. Bais 17; J. Bosch 18; D. Blokker 23. 35; K. Martijn 24; Beekhoven 25; Nellestein 26, 37; M. van Pelt 28, 31; Ottervanger 30; Trijsburg 32, 40; P, 't Hert 39; R. F. Mulder 42; L. Bak le overduif en A. Kooger 2e overduif. DEN HELDER Ned. h«rv kerk, Nieuwe kerk. Weststraat ia3® uuf, van der Winden; Palmstraat, 10 W Weaaeldijk. van Alkmaar. Gerei- kerk Bethelkerk. 10 uur. ds. M Ham ming, 17 uur da. P. Veenhuizen, van Amsterdam; Rehobothkerk. 10 uur ds. p Veenhuizen, 17 uur ds. M. Ham ming. Lutherse kerk. Wezenstraat, 10 30 uur ds.J. Oldemans. Doops gezinde gemeente, 10.30 uur ds. ïh. van Veen. Baptisten-gemeente, ge bouw Iréne. Hoogstraat, 10.15 uur zangdienst 10.30 uur ds. G. Visser, van Harlingen, 19.15 uur zangdienst. 19 30 uur ds. G. Visser, evangelisatie- avond. Ned. evang. zending, gebouw Iréne, Hoogstraat, Donderdag 20 uur opwekkingssamenkomst. Oud-kath. kerk, 10 iur Heilige dienst, pastoor Verh'elj. Evangelisatie Vijzelstraat, 10 uur samenkomst, 12 uur en 14.30 uur Zonuagsschool, 19.30 uur de heer Malgo; Woensdag 19.30 uur Bijbelkring; Don derdag 19.30 uur Vrouwenkrans; Zater dag 19.30 uur Bidstond. Leger des Heils, 10 uur Heiligingssamenkomst; 19 uur openluchtsamenkomst; 20 uur ver lossingssamenkomst; Maandag 14 uur Vrouwenkrans. Geref. Kerk (art. 31) in Ned. Herv. kerk a d. Weststraat. 8.45 en 17 uur ds. J. E. Westerhuis, em.- PTed. te Arnhem. JULIANADORP. Ned. Herv. gem., 10 uur ds. Salm. Geref. '*.erk, 14.30 uur ds. M. Hamming. Star of Hope Mission, Zaterdag 19.30 uur evangelist Lucardie; Zondag 10 en 19 uur evange list Lucardie. HUISDUINEN. Ned. Herv. gem., 19 uur, ds. Salm. CALLANTSOOG. Ned. Herv. gem. 10 uur, ds. Klein Wassink. BREEZAND. In het Ned. Herv. kerkgebouw 11.30 en 19 uur, ds. J, E. Westerhuis em. pred, te Arnhem. Het waren werkelijk echte Kozak ken, al meenden sommige stadgenoten hen sappig Amsterdams te hebben ho ren babbelen. Wij konden geen woord Amsterdams, laat staan Algemeen Be schaafd Nederlands, uit hen krijgen. Deze Djiguiten, die in 1919 uit Rusland naar Frankrijk vluchtten en daar hun tweede vaderland vonden, kunnen zich ir een vrij ingewikkeld Papiamento van Frans, Italiaans, Engels en Duits zo 'n beetje voor Nederlandse oren verstaanbaar maken. Dan ging de con versatie tussen Wera Prtoeskaja en een uit Rusland geboortige stadgenote heel wat vlotter En omdat het echte Kozakken wa ren, kregen de achthonderd belang stellende kijkers ook echte Kozakse paardrijkunst te genieten. Dat wil zeg gen niet zomaar een beetje kunsten makerij op of aan een paard, maar de authentieke stunts die de Kozakken door de nood hebben moeten aanleren. De vijf volleerde ruiters gaven in een logische volgorde een demonstratie van d" verschillende manieren waarop een paard bereden kan worden, welke ma nieren stuk voor stuk ontleend zijn aan de oorlogvoering te paard. Het programma, dat ten bate van de kinderen van nagelaten betrekkingen van ex-politieke gevangenen uit de be zettingstijd werd verkocht, gaf bij alle programma-onderdelen een dui delijke toelichting. Het spreekt van- PLAFOND KLETTERDE TER AARDE. Er is al heel lang sprake van, dat ons architectonische Helderse station door slopershanden geveld zal worden, en dat het plaats zal moeten maken voor een ander, nieuwer, beter, mo derner en nog architectonischer exem plaar. Het schijnt dat het station zelf zijn einde met smart verbeidt, want het begon gisteren zomaar aan zijn eigen afbraak. In het lokaal naast de loket ten kletterde het gehele plafond naar beneden, nauwelijks een halve minuut nadat één der emploé's nog een offi cieus bezoek aan dit vertrek had ge bracht. De schade bleef dus gelukkig tot enig materiëel ongerief beperkt. Het interieur van het geschonden lokaal had na de eruptie veel weg van een kalkgroeve op een hete zomerse dag We weten niet. of het plafond nog her steld zal worden, of dat men het ge beurde zal beschouwen als een welko me start tot de eerstdaags te verwach ten definitieve afbraak. Niet alleen de Kaag trekt watersportliefhebbers, maar ook Scheveningen, getuige de foto vap He jachthaven aan de Kanaalweg w»ar te" 'jhe vacantie- ga^gers bun n.m .er2 u. zelf, dat er ook wel „show-nummer tjes" bij kwamen, zo de z.g. „Bolshayu Peerameeda", die overigens niets met Bols te maken heeft, maar waarin acht ruiters in drie étages opgesteld een imposante menselijke pyramide vormden, die in gestrekte galop over het veld vloog. De Djiguiten-kozakken hebben Don derdagavond duidelijk gedemonstreerd, dat ze op hun rossen beter thuis zijn dan menig gewoon mens op zijn fiets. En nu waren dit nog niet eens originele Kozakken-paardjes, tussen wier rug en het zadel zulke heerlijke biefstukjes gebraden kunnen worden, maar mer rie- en hengsten van Nederlandsen bloede, zij het ook van edelen Neder landsen bloede. Wij hebben dat ge merkt toen we na afloop even de fraaie schimmel mochten proberen. Over een paar weken gaan de Djiguiten naar Zwitserland, en van daar via Portugal naar Zuid-Amerika. Meer dan vier jaar zullen zij de Euro pese lucht moeten ontberen. Al die tijd zullen zij ver van hun geboortegrond toeschouwers van allerlei naties laten genieten van hun werkelijk voortref felijke rijkunst. Die ze heus niet alleen beoefenen om „geld te maken", maar waaraan ze zich elke avond op nieuw weer met evenveel élan wijden. We hebben reeds gepubliceerd, dat de watersportvereniging „H W.N." de orga nisatie op zich heeft genomen van de Kano wedstrijden en de gondelvaart op Koninginnedag. Dat houdt natuurlijk niet in, dat alleen leden van „H.W.N." daaraan kunnen deelnemen. Ieder kano- bezitter is van harte welkom als deel nemer aan de wedstrijd, die 's middags m de Binnenhaven wordt gehouden, en tedei bootbezitter kan 's avonds deel- nemen aan de gondelvaart door het j Heiiers Kanaal. Opgaven worden gaar ne zo spoedig mogelijk ingewacht aan het clubhuis van „H W.N.". of schrifte lijk bij de secretaris, de heer J. Mole naar, Van Galenstraat 6. Door de Rijksdienst Landbouwherstel werd het slopen en wegruimen van diverse oorlogsbouwsels bij Doggers vaart en Korte Vliet gegund aan de laagste inschrijfster, de fa. Dienaar en Van der Giessen te Velsen. Deze had in geschreven voor f 54.444. Er waren in totaal 18 inschrijvingen binnengekomen, waarvan de fa. Oosterbeek en Krul té Amsterdam voor f 219.000 de hoogste wat. Met ingang van 1 Juli j.1. zijn de vol gende employé's van de Rijkswerf be vorderd; de heren A. Willemsen en L. de Werker van voorman scheepmaker tot commandeur en de heren J. Kiefte en C. Nieuwbuurt van scheepstuiger tot commandeur. Met ingang van 1 Augus tus J.1. is de heer S. J. M. Bonte bevor derd van tekenaar 2e klasse tot teke naar le klasse in vaste dienst. Gisteravond omstreeks 9 uur moest de brandweer uitrukken naar Fort Erf. prins, waar door onvoorzichtigheid met vuur een brandje was ontstaan in een hoop boomschors. De brandweer kon het vuur binnen een half uur bedwingen. Schade werd niet aangericht. Het bestuur van de Helderse Con cours Commissie verzoekt ons, de aan dacht van alle duivenbezitters erop te vestigen, dat op Koninginnedag post duiven zullen worden losgelaten aan de Dijk, bij het clubhuis van „Mars diep". Ieder wordt opgewekt om een zo groot mogelijk kwantum in te zen. den. des te grootser wordt het effect Nader zal nog bekend worden ge maakt wanneer de duiven ingekorfd moeten worden. De tweede dag van het federatief Muziekconcours kan als uitstekend geslaagd worden beschouwd. De ver deling der prijzen was als volgt: Pa trimonium, Enkhuizen, 97 punten, 2e prijs; Sursum, Bloemendaal, 88 pun ten, tweede prijs; Sursum Corda, Rijsoord, 100 punten, eerste prijs; Soli Deo Gloria, Weesp, 90 punten, tweede prijs; Harmonia, Zwaagwesteinde, 92 punten, tweede prijs; Het geklank des konings, Zwijndrecht, 105 punten, eerste prijs; Excelsior, Baflo, 92 pun ten, tweede prijs. Het bezoek was deze dag geweldig. Urk werd door duizen den vreemdelingen bezocht. VISSERIJ. URK. 21 Aug. Door 42 vaartuigen werd heden aangevoerd: 8270 pond paling, prijs f 0.59f 1.46 per pond; 68 pond snoekbaars, prijs f 0.52 per pond. Woensdagmiddag tijdens het roden van aardappelen vonden de jongens van de heef v. d. W. zo'n kevertje. Weest dus op U hoede, verbouwers van aardappelen. 7 Wr m// 'f/' i Het kleine opleidingsschip van het Belgische Zeecadettencorps, de „Hinders" is in Rotterdam aangekomen. HIPPOL YTUS TOEF, 10 uur, Ned. herv. kerk, ds. v. d. Horst (Doop). OOSTERLAND, 3 uur ds. v. d. Horst (H A.) DAT WAS PECH! Wieringen is altijd nog het landje van de bijzonderheden, en ook een dezer dagen bleek dit ook weer tijdens een brandweer-oefening. De brandspuit is in handen geval len van de bezetters en thans trekt men er met een dump-brandweer auto op uit, en in de toekomst zul len, wanneer de 'iniformen er zijn, de brandweer de trots van Wieringen vormen. Zover is het echter nog niet. Een dezer dagen deden zich bij een oefe ning in de polder Waard-Nieuwland nog zeven incidenten voor, die min der prettig voor het personeel wa ren. De oefening was nog geen kwar tier oud of een der slangen puilde verraderlijk uit en spoedig was de wa termassa in de omgeving verspreid. Een tweede en derde, tot 7 slangen toe, konden de drukkracht van het water niet weerstaan, gevolg 7 ka potte slangen. We vernamen nog dat de landbou wer met deze onverwachte zondvloed in deze droge zomer hoogst ingeno men is geweest en de brandweer vooi een nieuwe oefening weer heeft uitgenodigd. Zou onze brandspuit niet iets voor Walcheren zijn? Bij de tweede oefening zijn er weer slangen gebars' Waarschijnlijk zijn deze slangen te oud of hebben te lang gelegen, om thans de druk van het water te kunnen weerstaan. Hoe het zij hieraan mag zeker wel steed00'86 aandacht aan worden be- BOUWVERGUNNINGEN Bouwvergunning is verleend aan M Mulder, tot verbouw van zijn woon huis aan de Westerlanderlaan- aan T S2T V6rb0UW Van een berg- blaats aan de Beltstraat; aan P Bakker tot het oprichten van een garage op rhui Hulzebos tot het ONTSNAPT. Zoals bekend, werken te Wieringen naast gedetineerden, ook „zware jongens" uit de Krententuin uit Hoorn aan de ruilverkavelingswerken in de Hippolytushoeverkoog. Dinsdagmiddag kwam men tot de minder aangename ontdekking dat een drietal dezer Krententuin-bewo ners de vrijheid had opgezocht. Alle gedane nasporingen bleven onvrucht baar. Donderdagnacht werden de ont snapten in Alkmaar op hun jasje ge tikt door de politie, waardoor hun va- cantie weer ten einde was. De arrestanten hadden zich eerst achter een aarden wal in de H.-hoever- koog verborgen, waarna zij zich door een kavelsloot hebben begeven, en daarna over het Wieringer randka- naal zijn gezwommen, om maar geen spoor achter te laten. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden een vulpotlood en een kinderbril. erloren een portemonnaie inh, f 3.50 en een bruin met ruit gespik kelde jas. Geboren; Aly H. E., d. v. H. de Graaff en G. I. Sevenhoven; Jan, z. v. G. de Jong en P. Horstman; Simon K> z. v. N. Wiegman en M. Ooms; Nan, 2- v. P. c. Omis en A. Berkhout. Ondertrouwd: R. Spigt en J. Geerligs. Gehuwd: R. de Jong en M. Heg- gelaar; J. Bakker en A. Lont; J. Kos ter en G. Rops. GEMEENTERAAD Naar wij vernemen heeft de heer P- C. L. Poortman om gezondheidsrede nen voor het raadslidmaatschap be" dankt. Als zijn opvolger in de gemeen teraad zal naar men ons mededeelde moeten worden aangewezen de heer J- A. Borgdorff, Mekkenstuinweg, alhier broek op LANGENDIJK. 22 AUg 22,00 kg aardappelen: blange E1* bimxa. - - - -rgJ-jhCl' Eigen* Eigenhel- Kriel - aaiudppeien: DU ne mers 8,40—9,00, blauwe ?lers 7,909,30, Drielingen 4,70; 520: 00-000 kg rode kool 10 500 kg gele kool 8,20—13.20: 41 5 10-48 3600 stuks bloemkool 25-39: tomaten a 17,60—21,20 en B 16,00—20,

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2