Kinheim boog onder de storm Stad m Omgeving. DE PAMPUS-PIRAAT door J. P. VANË,r„,,. Een snelle en spannende wedstrijd Zijpe na 350 jaar Naar het „verbeterhuis' Lekke waterzinker wordt hersteld Tros in de schroef Gasmeters worden verzegeld Nieuwe gasmeters Jiu Jitsu-demonstratie De openbare U.L.0. krijgt er een lokaal bij Cal'antsoop H, R. C. sneuvelde bijna door zelfbewustheid Oorlog in Beverwijk Petten D.E.M Helder 2—4 Tilrsssen Dorlijn zorgt Urk. Al verschillende keren hebben we gewag moeten maken van euvele da- aen, bedreven door een veelbelovend jeugdig stadgenoot, de achtjarige J. H. Dit knaapje is zo zeldzaam uithuizig, er daarenboven zo onopgevoed, bru taal en onhandelbaar, dat hij al ette lijke keren de gemeenschap de nodige last heeft bezorgd. Zo maakt hij er bijvoorbeeld een gewoonte van, om de nachten buitenshuis door te brengen, bij welke nachtelijke escapades hij a'tijd een trouwe trawant heeft in zijn vijfjarig broertje, dat op deze wijze wel een heel goed voorbeeld ontvangt. De paedagogische talenten van de r.oeder zijn blijkbaar niet bijster groot, anders zou toch stellig aan zoonliefs boze handelingen wel paal en perk te stellen zijn. De ene keer wordt het edele stel slapend aangetroffen in een luxe auto aan de Looasgracht, de andere keer in een bunker en dan weer blijven ze 2 dagen onder water en worden dan te ruggevonden in een kolenwagon. Nu hebben ze het oog laten vallen op schepen in de haven. Het is bijvoor beeld gebleken, dat de diefstal van f 28.-, waarover we enkele dagen ge leden schreven, door deze lieve spruit vas gepleegd. Het geld had hij na zijn dappere daad maar te water gegooid- Een paar nachten later smaakten ze de geneugten des sluimerings aan bcord van een andere vissersbodem. Uit dankbaarheid ontlastten ze de eigenaar van dit vaartuig van de zorg ever een pond suiker, een half pond koffie, een pond boter en een bijna geheel gevulde fles slaolie. Er is thans een ander jeugdig stad genoot, die door zijn handelingen blijk geeft niet voor de gebroeders H onder te willen doen. Dat is de 12- jarige Chr. v. d. P., die het echter meer wenst te zoeken op het terrein van de sport. In letterlijke zin althans. Hij heeft namelijk vrij schandelijke vernielingen aangericht in het kleed lokaal van de hockeyclub Hermes aan oe Meeuwenstraat. Het hockeyterrein i3 voorzien van een behoorlijke afras tering, die echter op een punt gemak kelijk te penetreren is. De 12-jarige sportieveling toog door deze bres naar binnen en drong door tot in het kleedlokaal, waar hij een wasbak om zeep hielp, de grond bevuilde, een waterleidingbuis „beurs" sloeg en een paar ruiten in gruizelementen deed vallen. Met een voldaan gemoed wil de hij het operatieterrein verlaten, doch ontmoette op de weg terug 'n agent van politie.... De veelbelovende jonge man was niet eens bijzonder ontdaan, teen hij hardnekkig in de kraag ge vat werd. Waarschijnlijk had hij zich een dergelijke situatie al eens inge dacht, en daarbij terecht veronder steld. dat „ze je bij de politie niet zo gauw opeten!" Het is voor deze jongeman, voor de beide andere jeugdige delinquenten en voor de gehele gemeenschap te ho pen, dat heel spoedig zal blijken dat er nog instanties bestaan, waar men wel raad wel met dergelijke grappen makers, en waar desnoods het oude spreekwoord in practijk wordt ge bracht: „Wie niet horen wil moet voelen". Nog steeds zijn er jeugdige bavianen, die pas respect hebben voor een flink pak slaag, en voor wie alle theoretische en practische paeda- gogie boter aan de galg gesmeerd is. Bij het onderzoek, dat thans door de directeur der Water- en Lichtbedrijven wordt ingesteld naar lekkages In het waterleidingnet, is gebleken, dat de 6-duims waterzinker In de Binnenha ven zodanig lek is, dat daardoor een waterverlies wordt veroorzaakt van 1.5 M3 per uur of ruim 13.000 M3 per jaar. Behalve dat dit verloren gega- ne water de bevolking van nut had kunnen zijn, ondervindt het waterlei dingbedrijf hiervan uiteraard ook groot financiëel nadeel. Teneinde de herstelling van dit euvel te kunnen bekostigen, vragen B. en W. aan de Raad een crediet van 10.000.—. EN ELLEN'S KOFFIE WERD KOUD... Vrijdagmiddag ongeveer 3 uur was de Helderse kotter H.D. 37, schipper P. Bais, vissende ter hoogte van het z.g Diepe Gat, rond 4 mijl N.W. van Den Helder. Door een noodlottige sa menloop van omstandigheden kwam één van de stalen visrepen in de schroef en wel op zulk afdoende wij ze, dat de motor er op stopte en er gten beweging in te krijgen was. Zelfs moest het zware kornet met de hand worden binnengehaald. Hoewel de lucht helder en het zicht ruim was, viel er in de wijde omtrek geen enkel vaartuig te ontdekken. Daarom nam schipper Bais plaats ach ter zijn radiotoestel en zocht regelma tig de aether af naar uitzendingen van vissersschepen. En ja hoor! Op een maal hoorde Bais hoe schipper Ellen van de TX 14 aan zijn vrouw (Ellen's viouw natuurlijk) vertelde dat hij Za terdag bijtijds dacht thuis te zijn en zij de koffie bruin moest hebben, mitsgaders een flink stuk Texelse koek. Dat was de kans! En ni t zodra schakelde Ellen het spreken uit en het luisteren in, of Bais stak zijn neus er tussen om te vertellen waar en onder welke om standigheden hij lag te drijven. Te 6 uur maakte de T.X. 14 de sleeptros van de H.D. 37 vast en ging het Nieuwediep-waarts, waar de sleep Zaterdagnacht behouden aankwam. De exploitatie-uitkomsten van de gasfabriek worden zeer ongunstig be- invloed door een hoog percentage aan gasverlies. Naar het oordeel van de directeur der Water- en Lichtbedrijven moet dit verschijnsel voor een groot deel worden toegeschreven aan on rechtmatig gasverbruik. Tijeinde aan dit euvel paal en perk te stellen, acht hg het noodzakelijk, dat de bij de ver bruikers geplaatste gasmeters worden verzegeld en de huisaansluitingen, welke niet werkelijk meer worden ge bruikt, zover worden weggenomen, dat het einde van deze aansluitingen in de straat onder de grond komt te liggen. Bovendien acht de directeur het be zwaarlijk, dat het gasbedrijf zich tel kens voor kosten geplaatst ziet, welke voortvloeien uit de vaak zeer wille keurige, op elkaar volgende aanvra gen om aansluiting en verbreking van de gastoevoer. Het komt hem gewenst voor, dat ook in dit opzicht een rem mende maatregel dient te worden ge troffen, door te bepalen, dat bij elke aanvraag tot levering van gas een be drag van ƒ2.50 door de verbruiker verschuldigd is. De Commissie van Bijstand voor de Water- en Lichtbedrijven kan zich met die voorstellen verenigen, behou dens, dat zij de heffing van genoemd bedrag beperkt zou wensen te zien tot de tweede en volgende keren, dat door dezelfde verbruiker en voor hetzelfde perceel gas wordt aangevraagd. B. en W. stellen aan de Raad voor, de Verordening „Voorwaarden voor de levering van gas door de gemeen tegasfabriek te Den Helder" in deze geest te wijzigen. Op verbreking van het zegel zonder toestemming zal dan een boete worden gesteld van ƒ10. In de begroting van kapitaalsinkom sten en -uitgaven van de gasfabriek voor het dienstjaar 1947 is voor aan schaffing van nieuwe gasmeters ge raamd een bedrag van 30.000.Dit bedrag blijkt niet toereikend te zijn om aan alle aanvragen te kunnen vol doen. Bovendien moeten vele meters worden vernieuwd. De directeur der Water- en Lichtbedrijven acht het om deze redenen nodig nog 500 stuks gas meters extra aan te schaffen. B. en W. vragen hiertoe aan de Raad een crediet van 24.000. A.s. Donderdag wordt er door Sportschool J. Kuilman een grote Jiu- Jitsu-demonstratie gegeven in Casi no, waarvan de aanvang is gesteld op 's avonds om 8 uur. Volgens de heer Kuilman is dit wel een van de grootste demonstraties, die tot nu toe gegeven is. Daar hij zich van de beste prominente fighren op Jiu-Jitsu en Judo-sport heeft verze kerd. U zult het werk van de 10- tot 14-jarige leerlingen uit de sportschool, die valbreken ten toon spreiden, kun nen bewonderen. Daarnaast demon streren de dames, die hun paraatheid zullen tonen tegenover elkander en tegenover elk willekeurig mansper soon. Hierna komen de heren aan de beurt, waaronder een paar, die teza men de leeftijd van 100 jaar hebben bereikt. Verder ziet U het optreden van de bekende valbreekvirtuozen JU-JU. Deze heren zullen U onbedaar lijk laten lachen. Het fijnere werk komt na de pauze waarin de promi nente figuren aan het bod komen. Hierin zien w e de heer Johan v. d. Bruggen met de heer J. Bontje het Judo verzorgen op een manier, die u werkelijk de adem beneemt. Gevolgd door het praktijk Jiu-Jitsu, uitgevoerd door de heren Kuilman en Tadema, dat U een goed beeld zal geven hoe men zich verdedigd tegen aanranders op straat. Daarna komt het beroemT de vliegend werk, waaronder de vlie gende schaar. Vervolgens Judo-ge vechten voor amateurs en professio nals, twee goed geoefende Jiu-Jitsu- mensen tegen elkander. Deze gevech ten gaan over 2 en 3 ronden van 2 en 3 minuten. Wij wensen de heer Kuil man veel succs. De entréeprijs is 1.25 alles inbegrepen. Plaats bespreken twee dagen van te voren aan Casino. Tengevolge van de toeneming van het aantal leerlingen van de openbare school voor U.L.O. is het nodig, dat 't aantal lokalen met één wordt uitge breid. Het is gebleken, dat op de zol derverdieping van het gebouw nog ruimte voor het inrichten van een lo kaal beschikbaar is en dat, na het tot standbrengen van een aantal techni sche voorzieningen, een behoorlijk jokaal kan worden verkregen. De kosten worden geraamd op 8900. B. en W. stellen aan de Raad voor een crediet tot genoemd bedrag be schikbaar te stellen. GESLAAGD By het te 's Gravenhage gehouden examen voor diploma 3e stuurman grote handelsvaart slaagde de heer H. Schipper, leerling van de Gemeente lijke Zeevaartschool alhier. Bij het eneens te 's-Gravenhage gehouden examen voor scheepswerktuigkundige C.D. slaagden de heren F. Nak en F B. J. Spaans, leerlingen van de Ma chinisten-avondcursus alhier. BUNKERS C.A. GAAN VERDWIJNEN Burgemeester en Wethouders van deze gemeente zullen binnenkort in café de Waal trachten aan te b?steden het slopen en verwijderen van enige bunkers met bijkomende werken. HRC liep in haar wedstrijd tegen Kinheim bijna vast op de weerbar stigheid van haar tegenstander. De roodhemden begonnen deze wedstrijd heel goed. Een handige combinatie, gepaard gaande met goede schoten, waarbij het publiek al direct in ex tase kwam. In deze periode, het was het eerste kwartier, vergat HRC ech ter de leiding te nemen. En juist dat puntje voorsprong had funest kunnen zijn. Kinheim is een -tegenstander, waar terdege rekening mee moet worden gehouden en ook gistermiddag gaven zij blijk tot goede de prestaties in staat te zijn. De achterhoede sloot goed en vooral het tactische optreden van deze linie is buitengewoon goed. Vele aanvallen van HRC liepen dan ook na 't eerste kwar tier dood op buitenspel, waarbij vooral Groenevelt een belangrijke rol speelde. HOE WAS DE WEDSTRIJD? De boeren hadden Zondagmiddag feest vanwege de regen, maar tijdens een voetbalwedstrijd is dat nimmer te appreciëren. Het veld was glad en naarmate de wedstrijd vorderde werd het als een spiegel. Dit in aanmerking genomen kunnen wij gerust zeggen dat de wedstrijd HRC-Kinheim op een hoog peil stond. Hier waren twee clubs aan het werk, die iets in hun mars hebben en hoewel HRC o.i. een tikje beter was, hadden de Velsena- ren evengoed met de zege kunnen vertrekken en dan had niemand er iets tegen gehad. Dat het een benauw de zege werd kwam hoofdzakelijk door het te zelfbewust optreden van HRC. Het eerste kwartier had daar geen goed aan gedaan en wij kregen de indruk dat HRC dacht: deze wed strijd is voor ons. Hij kwam ook aan HRC, maar niet eerder dan na een strijd vol energie, waarbij vooral de achterhoede lang niet altijd even seri eus optrad. Er was 12 minuten gespeeld, toen De Jong op Dijkshoorn wilde terug spelen. Hij deed dit echter te kort en de handige Van der Steeg zat er tege lijk tussen en scoorde langs de ver blufte Dijkshoorn 01. De vreugde bleek echter van korte duur, want bij een aanval van HRC speelde linkshalf v. d. Hout van K. de bal met de hand, hetwelk een vrije schop koste. Roomeijer kwam even van links en weergaloos hard ver dween de bal in de touwen, onhoud baar voor doelman Druiven 11. Toch speelde H.R.C. in de komende periode niet meer zo soliede als in de aanvang. Vooral Roomeijer en Stins taalden veel en er ontstonden nogal eens gaten in het middenveld, waar de binnenspelers schuldig aan waren H.R.C. neemt de leiding Het was Rijkers, die deze middag de wedstrijd van zijn leven speelde, hoewel hij een enkele maal nog wel eens te ver ging met pingelen, die op een handige wijze drie tegenstanders in de lure legde. Zijn trekbal was afgeme ten en Van Dalen dacht er niet anders over en kogelde de bal in het net (21 De Vries werd ditmaal over het alge meen te weinig in het spel betrokken, hoewel hij ook nu weer demonstreerde op de rechtsbuitenplaats thuis te horen Met een 21-voorsprong kwam de rust. In de tweede helft kregen wij feite lijk de sensatie van deze wedstrijd. De heeft gemaakt. Wij constateerden vuur werk, waarbij eerst Kinheim de lont aanstak, maar waarbij H.R.C. toch op het laatst de grote stukken te verwer ken kreeg, die een vuurwerk altijd zo aantrekkelijk maken. Kinheim zette een geweldig initiatief in en de gelijkmaker lag al gauw ach ter Dijkshoorn. Er kwam een hoog schot op doel en door de gladheid stuitte de bal meer dan verwacht werd en over hem heen ging de bal tegen de lat. Hij deed nog een sprong, maar Versteeg was er ook bij en werkte de bal in het net (22). Dat punt was nog niet zo erg, maar het gaf Dijkshoorn een knak. Hij, die altijd zo rustig is. was zich zelf geen baas meer en ach tereen maakte hij verschillende fouten. Gelukkig ontstonden daaruit geen doelpunten, hoewel rechtsbinnen Prin sen met een geweldige kogel al kans had gezien hem voor de derde maal te doen vissen (23). De kansen van Kin heim waren dus heel goed geworden. Maar H.R.C. ging nu weer vrijer spe len en wist het spel weer te verplaat sen. De storm brak nu over Kinheim los en hoewel de gasten zich geenszins heten overspelen, bleek het nu dat de achterhoede van H.R.C. net voldoende vond en vooral De Jong was in een buitengewone vorm. De voorhoede sensatie, die het voetbal zo populair werd herhaaldelijk a^n het werk gezet en vooral Rijkers was zijn tegenstan ders steeds te vlug af. Toch speelde rechtshalf De Boer van Kinheim een prima wedstrijd en wij maken een ere saluut voor de wijze waarop hij steeds zijn meerderheid op sportieve manier opvatte. Er waren juist 22 minuten gespeeld, toen H.R.C.'s voetbalgoochelaar de bal weer eens kreeg. Op meesterlijke wijze glipte hij er door en wederom was zijn voorzet op de millimeter afgegeven. Nu was het Nieuwstadt die er op reageer de en vóór Druiven het wist lag de bal in het net (33). Wie zou nu de win nende goal fabriceren? Het was weer H.R.C. Een bal van De Vries hakte Van Dalen heel handig naar links en nu was het Rijkers zelf die op magnifieke wijze Druiven het nakijken gaf (43). De laatste 10 minu ten waren weer voor Kinheim. Groene velt ging naar voren en stichtte veel verwarring door zijn doorzetten. Toch was het nu Dijkshoorn, die zijn minder goede beurt goed maakte en een ver- Jiespunt voorkwam, door een kogel van Versteeg heel goed te stoppen. Schoten knalden op het voetbal veld van Beverwijk en het publiek zocht dekking tegen de kogels, die uit het legerpistool van een militair vlogenNee, laten we het gewoon vertellen, net zo als het gebeurd is. Beverwijk voetbalde tegen Rip- perda en stond met 21 voor. Dat was niet leuk voor de gasten, die in elk geval probeerden, om een gelijk spel uit het vuur te slepen. En de kans kwam! Want de Rip- perda-voorhoede naderde het Beverwijk-doel.... Daar dook de Beverwijker doelman op de bal en redde de situatie. Maar ten koste van een trap tegen het hoofd, al dan niet opzettelijk toe gebracht. Een clubgenoot gaf de keeper een stomp en in een om mezien werd het een warreklomp van spelers. Publiek nerveus. En een Ripperda- supporter, zeer nerveus, sprong over de afrastering, rende in uniform! het veld op, trok zijn pistool en loste twee schoten. Grote consternatie! Langs de lijn dook men naar de grond, om veilig te zijn tegen de kogels. Ge lukkig werd niemand geraakt en voordat de soldaat nog meer onheil kon stichten, had een Beverwijk-bestuurder het pistool al te pakken. De politie nam de soldaat mee en liet de strijd staken. Resultaat: één hersenschudding (de doelman). Leve de sport! Even later had H.R.C. geluk, toen een onhoudbare bal tegen de paal belandde en Dijkshoorn weer redding kon bren gen. Het was een benauwde, maar toch wel verdiende overwinning, alleen al door het feit dat H.R.C. door twee blunders achterop was geraakt. DE WEDEROPBOUW In het kader van de wederopbouw van Petten zullen Burgemeester en Wethouders van Zijpe trachten aan te besteden het maken van een duiker door de Zijperzeedijk, een zestal we gen met de da-.'in te leggen volledige rioleringen. Mede behoort onder dit bestek het maken van een slhotver- binding met de daarin aan te brengen dammen en keerschutten. De b~ste- ding zal plaats vinden ten gemeente- •huize. Helder heeft kans gezien in haar eerste uitwedstrijd de beide punten mee naar huis te nemen. Er is volko men verdiend gewonnen tegen een sterke tegenstander. Verdiend voorna melijk door het zich ten volle geven va de elf Helderspelers en ook deed de iets betere techniek de balans naar Helder's zijde overslaan. De achterhoede van H. was er zeer goed in en wist keer op keer de aan vallen der snelle DEM-voorhoede te onderbreken. Boogaard heeft zijn doel op uitstekende wijze verdedigd en heeft aan de beide doelpunten geen schuld. De middenlinie was deze mid dag het beste gedeelte van het Hel- der-elftal en het was een lust om Him- pers bezig te zien in combinatie met Hoebe en Vonk de bal naar de voor hoede te dirigeren. De voorhoede was na een weifelend begin ook voldoen de, al viel de rechtervleugel wat uit de toon. Zij nog vermeld, dat het Hel- der-elftal was zoals het in de H. C. van Zaterdag vermeld stond. Het DEM-elftal is een stevige ploeg met jonge spelers. De voorhoede is 't sterkste gedeelte en vooral midden voor Slotemaker was een gedurige be dreiging van het Helder-doel. Er werd stevig doch vriendschappelijk gespeeld en het was dan ook jammer, dat één der DEM-backs, Kuijer, het veld werd uitgezonden wegens natrappen. Dit ge beurde pl.m. 15 min. vóór het einde en Helder had toen al reeds een 32- voorsprong. Scheidsrechter Hollander leidde de wedstrijd kalm en rustig en hield het spel niet onnodig op. Het terrein was niet zo best, al zou men dat van uit de houten zittribune niet zeggen. Pl.m. 3 a 400 personen woon den de wedstrijd bij. Daar ook VSV— Xerxes en Beverwijk—Ripperda hier gespeeld werden, viel dat nog mede. Over de wedstrijd het volgende: Als te 14.35 uur de wedstrijd aan vangt is DEM eerst in de aanval, doch Himpers onderbreekt deze en zet zijn eigen voorhoede aan het werk. Gast mist echter door het effectvolle ter rein en DEM is er vandoor en zij krij gen een corner toegewezen. Deze wordt goed genomen maar naast ge kopt. Na de aftrap is Helder direct voor de DEM-veste en ook hier wordt het corner. Pater neemt deze zeer goed doch het resultaat is nihil. Dan zien we Vonk hoog voor doel plaatsen, maar hij wordt op het laatste moment van de bal gewerkt. DEM krijgt een vrije schop te nemen maar deze wordt naast geschoten. Nadat HimDers red ding heeft gebracht voor het H.-doel, krijgt Dorlijn een kans, maar hij mist jammerlijk. Het is weer Himpers die door terug spelen op de doelman de zaak achter klaart. De rechtsbinnen van D. krijgt een kans doch zijn schot gaat ver over. De Helder-voorhoede heeft tot nu toe nog niet veel kans gehad daar de beide D.-backs en stopper-spil stug verdedigen. Het is de snelle D.-voorhoede die 'n pracht aanval opzet. De bal gaat van man tot man en dan volgt een zeer hard schot dat echter in het zijnet te recht komt. Dan komt Dorlijn vrij voor doel maar ook zijn schot treft geen doel.'Weer een snelle D.-aanval, de midvoor speelt zich vrij en schiet onberispelijk in (1—0). Er is pl.m. 25 minuten gespeeld. Pottier wordt geducht op de huid gezeten. Éénmaal zien wij hem geheel voor open doel maar hij had de bal met de hand aangeraakt hetgeen de scheidsrechter niet ontging. Er volgt nu een periode van D.-overwicht doch de achterhoede weet van geen wijken. Eindelijk weet Helder zich los te wer ken, een snelle aanval volgt, Dorlijn zet hoog voor doel, de doelman loopt uit maar Pater is er eerder bij en kopt de bal prachtig in (1—1). Er komt weer leven in de H.-voor hoede. Rottier loopt op een in 't straf schopgebied geplaatste bal en weet deze, vóórdat de keeper en de backs dit kunnen verhinderen, te bereiken en hij schiet hard in. Een pracht goal. Kort hierop moet Boogaard driemaai achtereen ingrijpen om erger te voor komen en dan breekt de rust aan. Na de thee (citroenen) is het eerst Slotemaker die het de achterhoede van H. niet gemakkelijk maakt, maar als uiteindelijk Boogaard de bal in zijn bezit heeft wordt deze naar de H - voorhoede geplaatst, Rottier bemach tigt de bal, glipt handig langs de back en met een geweldige kogel wordt de stand op 13 gebracht. Een goede aanval van D. volgt, be sloten met een goede kopbal, maar in Boogaard's veilige handen. Helder gaat steeds beter spelen en het is dan ook voor de weinige Helder-suppor- ters een teleurstelling dat juist in deze periode D. de stand op 2—3 brengt. De bal wordt in de uiterste hoek ge plaatst. Toes krijgt na een goede H - aanval de bal vrij maar schiet in kee- per's handen. Op een gegeven moment zien we het publiek naar 't nabijgele gen terrein lopen waar de wedstrijd Beverwijk—Ripperda plaats vindt Er is daar een frisse vechtpartij aan de gang. Een schot valt en de wedstrijd Nog 15 min. zijn nu te spelen en dan volgt het incident met de D -back Hpt spel golft heen en weer en tegen K emde zien we Pater hard inschieten De keeper redt maar heeft de bal niet heeft' He1rf k°mt het *inde en ,Held„7 de competitie zeer goed ngezet. Met deze geestdrift val menig wedstrijd gewonnen u n°g worden. Bravo Hekje™ kuancn| Dat is nog eens een verjaardag! Wie beleeft zo'n ouderdom? En dan nog vitaal en krachtig Slaat hij steeds de grote trom! 't Is als met de meeste oudjes Waar men in de krant van leest; Twijfel is er om de leeftijd: „Is het wel dat jaar geweest Dat hij werkelijk werd geboren? Of weet hij het zelf niet goed van het jaar of van de datum?" Net of dat er iets toe doet! In zo'n lange reeks van jaren Telt een jaartje heus niet mee. Hoofdzaak is hier de prestatie van: ontworsteld aan de zee! Maar het allergrootste wonder van deez' hoogbejaarde gast Is, dat hem geen zwarte jas of Warme stoof of zoiets past. Als drie honderd vijftig jaren Iets of iemand heeft bestaan Is er zeker toch wel reden Daarbij even stil te staan. Want, als we het goed bekijken Is hij altijd nog een kind Met een toekomst. En we weten .Dat hij eig'lijk pas begint. Want de mooie jonge Zijpe Dat zo aan zijn toekomst bouwt Kun je zeker niet beschouwen Als een stakker, stijf en oud! Nee, integendeel. Het leven Is hier volop steeds geweest Dat blijkt zonneklaar en helder Aan de opzet van het Feest. Zijpe, jonge ouwe Zijpe, Bij jou ben 'k het beste thuis. En natuurlijk vind ik 't mooiste Plekje van je: Oudesluis! Burgerbrug en Burgervlotbrug Worden zeker erg bemind Door de mensen die daar wonen. Net zoals je ondervindt Van Sint Maartensbrug en -Vlotbrug Twee, verschillend en toch één. 't Zand heeft weliswaar geen „voorstad'" En staat op dat punt alleen.... Maar de beide groepen mensen Voelen zich, dat bleek steeds klaar, Bij, wat hen soms ook mocht scheiden, In d'eerste plaats steeds Zijpenaar Schagerbrug, de Residentie, Is natuurlijk nummer één, Maar kan toch niet zonder 't Buurtje Al is dat „anders" naar ik meen. Al die eigenaardigheden Van die dorpen met elkaar In de Zijpe te besturen Is een taak! Niet licht, voorwaar. Maar de Burgemeester houdt ze Allen stevig in de hand. Steeds met soepelheid en eenvoud Juist geschikt voor 't platteland. Zijpe, met je mooie wegen, Zijpe, met je monument Voor de hier gevallen strijders; Ik ben in mijn element Als ik maar jouw lof mag zingen Want de Zijpe heeft mijn hart Zijpe, jouw herinneringen Aan de vreugde en de smart Van de reeds voorbije jaren, Van de eeuwen in 't verleên; Zijpe, als een Nederlander Ging je door die eeuwen heen! Laat je feestlied daarom klinken Wij doen zeker allen mee Ik breng hier een woord van hulde Aan het ijverig Comité. Hoog en laag, ze werkten samen. Arm en rijk deden hun best. De bezoekers zullen komen En die doen dan wel de rest. Zijpe, nog veel lange jaren! Nee, veel eeuwen wens ik jou, Omdat ik zo van deez' mensen En van jou, mijn Zijpe, hou! Laat de zorgen even rusten, 't Kwam zo prachtig voor elkaar. Viert het Feest! Het is de moeite! 's Is drie-honderd-vijftig-jaar!! En na 't feest gaan we weer werken Als van ouds weer rustig thuis. Zijpe, veel geluk en voorspoed Wenst jou zoon uit Oudesluis! DAAN POOL. OUDERLINGEN GER. KERK. Door de kerkeraad der Ger. kerk zijn voor ouderlingen de volgende candidaten opgesteld: J. L. Hakvoort. M. Hakvoort, K. van Urk, Jacob Korf- Zondag 20 September zal de stem ming worden gehouden. SPORT. De uitslagen van de hier gespeelde voetbalwedstrijden zijn: VVU 1Venhuizen 1 6-2; WU Venhuizen 2 7—2; Driehuis—Venhui zen 3 5—1; WU 4—Venhuizen 4 0—' De beker werd door Urk gewonnen- VISSERIJ URK, II Sept. Door 80 vaartuigen werd heden aangevoerd: 18085 pen paling van 114—506 pond per vaartuig- Pnjs f 1.10f 2.62; 4558 pond witvis, prijs 669 ct. per pond.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2