flLBERT HEIJN Zijpe in het teken van het 350-jarig jubileum MONICH Met de Westfriese sjees te Utrecht Charlie Cbaplin op z o best In Augustus Nutsspaarbank PALTHE STOOMT Bekendmaking. Sportschool J. KUILMAN Advertenties H. HOOGLAND, Abonneert U op dit blad TIVOLI SVb£r Een £oed begin FEUILLETON Verloofd. Noord-Holland nummer één Voederstro is niet duur Wij luisteren naar hervat NEDERLANDSCHE DOK EN SCHEEPSBOUW MAATSCHAPPIJ (v.o.f.), coib. costuums overjassen regenjassen regenmantels dameskleding wollen dekens gordijnen tapijten SP00RSTR. 52 JIU-JITSU en JUDO-SHOW EEN FLINKE KRUIDENIERSBEDIENDE Meisjes en Jongens! JUTTERTJES - loop aangeboden te, Te huur aangeboden Ruilen Diversen Klaterend wapperden de vlaggen in de stevige Zuidwesten wind, die Zaterdagmorgen de temperatuur so aangenaam maakte. De zon, af en toe getemperd door een voorbqgaand wolkje, deed zijn best om het toch al zo feestelijk aanzien te verhogen, kortom, het was ideaal weer voor een open luchtfeest. En een feest is het! Iedereen was nog druk in de weer de laatste hand te leggen aan dat, waarvoor zij of hij de verzorging op zich had genomen, want het moest op tijd klaar zijn. En de tentoonstelling was op tijd klaar. Vóór de opening waren wij in de gelegenheid de afdeling: historie van de Zijpe in ogenschouw te nemen. Een pracht verzameling uit het gemeente archief, aangevuld met vrijwillige bij dragen. Uit het Rijksarchief waren interes sante stukken; een prachtige oude kaart van de Zijpe, met bijbehorende koperen drukplaat, oude etsen en te keningen van de dorpen in vroeger eeuwen, 't Is alles even interessant. Inzendingen van het Hoogheemraad, van dr. Kooyman, uit de bibliotheek van de Landbouwhogeschool enz. enz. Een verzameling oude foto's van Oudesluis, welwillend beschikbaar ge steld door de fam. Silver, trekt wel zeer de aandacht. Een foto van Teunis Doorn en Trijn tje van Eten voor hun „huis" deed goed uitkomen, hoe erbarmelijk de woningtoestanden in vroeger dagen in de Zijpe waren. Een hoek van deze afdeling was in gericht voor de zeer smaakvolle in zending: „Weder-opbouw Petten".. Een grote maquette geeft ons een zuiver beeld hoe het nieuwe dorp er uit zal zien. De bekende schilder Graadt van Roggen heeft enige schilderstukken, die betrekking hebben op het oude Petten bereidwillig aan het comité af gestaan. Een wapenschild, fris en fleurig en goed geschilderd door J. Brekel bekroont deze mooie inzending. Hoe interessant deze afdeling is, mo ge blijken uit het feit dat men de vol gende stukken daar origineel kan aan schouwen: De publicatie Vrijheid, ge lijkheid en Broederschap uit 1795; een octrooi van koning Philips de Tweede aan de Staten van Holland; de beruch te Liste Alphabétique des concrits waarin de weerbare mannen moeten worden vermeld; evenals een lijst voor weerbare mannen, uitgegeven door de Hollandse bestuurderen, ter voorko ming van „Roof- en Plonderziekte van de Vijant". Vrijdagavond had een kerkelijke herdenking plaats gehad, waarin ds. Borghardt voor een volle kerk een gloedvolle rede had uitgesproken en gewezen had op de plaats van de kerk in het gemeenteleven. De volle kerk was wel het beste be wijs, dat deze herdenking gewaardeerd werd. DE OPENING. Zaterdagmiddag te ongeveer drie uur vond de opening plaats van de tentoonstelling. De verschillende ver enigingen stonden opgesteld voor het schoolgebouw. De vaandel- en vlag gendragers in een lange rij op de Schoolweg. Vooraan de Harmonie van Schagen onder leiding van de heer Steinroth. (Het viel ons op, dat de zes dorpen van de Zijpe zelf geen mu ziekcorps bezitten!) Op prettige en eenvoudige wijze hield de heer Jan Meijer zijn ope ningsrede, er op wijzend dat het co mité de grote moeilijkheden had voor zien een dergelijke tentoonstelling te organiseren, doch dat het medeleven van zo vele organisaties en vereni gingen uit alle lagen en gezindten der bewoners dit grote werk mogelijk had gemaakt. Naast de medewerking van het gemeente- en Polderbestuur heeft de bevolking door zijn financiële en morele steun medegewerkt aan de or ganisatie van deze landbouw-, veeteelt en nijverheidstentoonstelling. Hierna bracht de voorzitter dank aan allen die aan het totstandkomen hadden medegewerkt. Deze tentoon stelling, zegt spr„ die de naam draagt „Zijpe na 350 jaar" wil tonen wat er na 350 jaar in de polder leeft Met de wens dat deze tentoonstel ling U mag inspireren tot nog groter inspanning om onze mooie Polder tot nog groter bloei en welvaart te brengen, stel ik „Zijpe na 350 jaar" open! De Schager Harmonie speelde daar na het Volkslied. Alle vaandels gingen naar beneden en verhieven zich weer toen de laatste tonen waren verklon ken. Het grote gebeuren ging beginnen. De tentoonstelling was geopend! Direct volgde nu het défilé en de optocht door het dorp van de Sport verenigingen. Kleurig en fleurig lie pen de jonens en meisjes in hun ver- enigingscostume keurig op de maat van Schagens Harmoniekapel. De stoet werd geopend door de rij- vereniging West-Friesland. We merkten de volgende vereni gingen in volgorde op: Na de rijvereni ging kwamen de Gym van Burgerbrug, „De Paden op" van Schagerbrug, De gymvereen. Ons Genoegen, voetval club Petten, de gym van Sint Maar tensbrug, Geel Zwart van het Zand, de Esperantoclub, de gym van Oude sluis, Dosko van Oudesluis, een groep padvinders, de R. K. padvinders, waarna alle schoolkinderen uit de ge hele Zijpe met het onderwijzend per soneel volgden. Op de vrolijke tonen der muziek ging de optocht door het dorp en langs de Grote Sloot. Een enorme mensenmassa bevond zich bij de brug, waar men de geweldig lange stoet zo mooi kon overzien. Het was een on vergetelijk gezicht en een belofte voor de toekomst. Sommige dorpelingen hadden hun woning mooi versierd en vooral 's avonds bleek met welke goede smaak men de verlichting had geko zen. De lichtzuilen op de Schager weg maakten in combinatie met de huis verlichtingen een sprookjesachtige in druk. Maar vóór de avond viel was er nog een groot sportgebeuren. Er zou n.1. een motor-grens-rit plaats vinden, waarvoor grote belangstelling bestond. Ruim 90 motorfietsen en auto's deden mee aan de wedstrijd. Alles verliep keurig en „volgens de plannen!" Geen enkel ongeluk of inci dent deed zich voor. Hulde. Onder de bekwame leiding van de heer Joon werd de wedstrijd een groot succes. De uitslag was: Zware motoren: 1 P. van Raalte 10 straf punten, 2 G. Sloof 20 straf pun ten, 3 K. Kant, 4 S. Mul, 5 P. Marees, 6 Piet Roozing, 7 J. Molenaar, 8 P. Boere, 9 H. Toes allen met 20 s. p„ lich te motoren: 1 M. Reek 45 s. p„ 2 W. Brugman 60 s. p„ 3 J. Bergman 60 s p. 4 J. Huibregse 75 s. p.; auto's: 1 P. Nierop 15 s. p„ 2 R. J. Ridder 25 s. p„ 3 I. van Bruggem 30 s. p„ 4 S. Duin- ker 70 s. p. Intussen waren we naar het feest terrein gegaan, nadat we eerst nog even hadden geïnformeerd naar de be schikbaar gestelde prijzen voor de ten toonstelling. Dat er meegeleefd werd blijkt uit het aantal prijzen. Behalve de zilveren medailles geschonken door prinses Juliana en prins Bernhard en een van de minister van Landbouw, waren 8 verzilverde bekers, 3 vernik kelde bekers, 7 bronzen plaquettes en 35 bronzen medailles aangeboden! Op het terrein aangekomen was de feestvreugde wel op het hoogtepunt voor de jeugd. De schoolkinderen mochten gratis in de stoomcaroussel. Wie had ooit zo iets gezien van al die kleinen? Trouwens, ook de jongens en meisjes tot een jaar of 16 keken hun ogen uit Dat was dus nu een stoom- draaimolen waar ze zo vaak overhad den horen spreken! Het was een overweldigende drukte in het kermispaleis en een lawaai! Ter wijl het orgel de bekende wijzen er uit daverde, gilde en joelde de stoom fluit iets wat een attractie apart was en de kinderen trachtten dit lawaai nog te overschreeuwen. DE BUITENSTANDS. Tenslotte geven we nog even een korte opsomming van de buitenstands. Gebrs. Lighart staan er met twee prachtige carrosseries op een Dodge en een International. Blom en Dekker uit Schoorl hebben een nieuwe aardappelsorteer-machine, die zich op de tentoonstelling in Den Haag bevindt. Een verkleinde uitgave was hier aanwezig. De nieuwe uitvin ding zal voor onze krant binnenkort gedemonstreerd worden, dus daar ko men we op terug. Centraal Bureau voor bestrijdings middelen voor Land- en Tuinbouw is een onderdeel van de goede verwach ting. Zij levert kunstmest, veevoeder, oli6n, vetten, zaaizaden-granen en landbouwwerktuigen. Blaauboer en Kossen, de bekende Ford dealers laten tractoren zien die omgebouwd kunnen worden. Zomers op luchtbanden, 's winters en voor de herfst op rupsbanden. Ook een hy draulische hefinstallatie vraagt de aandacht. N. V. Werktuigenbureau voor de hooibouw- en tuinbouwwerktuigen Landbouw te Sneek laat landbouw-, zien. Zij demonstreren tevens melk machines die door hun eenvoud zeer de aandacht trekken. Fa. Bosker en Leeuwenkamp verte genwoordigt de Allis en Chalmers maai- en dorsmachines. Deze nieuwe machine werkt zeer economisch. Geen hokken zetten enz. Maaien en gedorst in de zak. Kanmet slechts twee man bediend worden en heeft volgens de firma een grote toekomst. De carosseriebouw van G. Meere- boer te Schoorl toont ons iets nieuws: een schommelende voor-as alsmede 'n zelfverende as. Een onderstel uit staalpijp gelast, robust en toch buiten gewoon licht van gewicht. Boontjes uit Schagen laat ons de „volmaakte automobile" zien: de Olds- mobile, een pracht van een slee. Ver tegenwoordiger voor de Valvoline en een kraanwagen-service om te water tanden. De demonstratie voor ons ge geven had bijna de negatieve uitwer king dat je graag met je eigen wagen de plomp in zou gaan, alleen maar om op zo'n schitterende wijze er- weer door Boontjes uitgehaald te kunnen worden! Adriaan Vos uit Callantsoog laat zien hoe goed touw-werk moet zijn. Paar dentuigen, koe- en paardendekken worden ook door hem geleverd in uit stekende kwaliteit. De wagenmakerij van J. Kossen, 't Zand is eveneens een kwaliteitszaak. De twëe tentoongestelde driewielde- karren zijn daar een voorbeeld van. Alles even solide en stevig. P. v. Dijk's smederij te Schagerbrug heeft als bijzonderheid een éénpaards maaimachine met motor. Het paard trekt dus alleen en de motor werkt met het mes. Een nieuwtje dat uit stekend schijnt te voldoen. Dan was er een eenvoudige stand van Geel, houthandelaar te Schager brug en Sijbekarspel. Een prachtige stapel hekpalen en andere voor boeren onmisbare houtartikelen. G. Tuinman, Schagerbrug, besluit de buitenstands met een keurig ingerich te stand van loodgietersartikelen. Een miniatuur dakbedekking laat ons de vakbekwaamheid zien. De opvallend smaakvol ingerichte stand biedt ons sanitaire artikelen in grote verschei denheid en wat het mooiste is, het is ook leverbaar! Nader vernemen wij nog dat voor de best ingerichte buitenstands ëen tweetal prijzen zijn uitgeloofd. De le prijs behaalde het Werktuigkundig Bureau te Sneek en de 2e prijs werd in de wacht gesleept door garage Boontjes. is NAAR HET ENGELS VAN BERTA RUCK DOORs J. JOR1SSEN 78) Half acht! Dan kon lk nog net te legraferen. Ik sloop het huis uit en liep zo snel ik kon, naar het postkantoor. De vrouw, die daar dienst doet, zou. dat wist ik, niet tussen de regels kunnen lezen, zover reikte haar ver stand .niet. „Harradine, Marconi Mansions, Battersea, Londen. Sein onmiddellijk Trant p.a. Waters. Port Cariad, Ang- lesy: Kom dadelijk terug; ben ziek. Cicely, Tots," telegrafeerde ik. Als zij nu maar schrander genoeg ie om het antwoord dadelijk te zen den! HOOFDSTUK XXVI. Cicely's telegram kwam vanmorgen aan het ontbijt, juist toen ik beneden kwam. Ik heb het hun laten zien en ver klaard, dat ik er natuurlijk dadelijk heen moest. Alleen Theo protesteerde. Ze was echt boos. „Je vriendin ziek? Hoe kan ze dat nu juist verzinnen, nu we het zo ge zellig hebben en morgen met de Charriers naar Red Wharf Bay gaan!" De anderen zeiden geen woord. Zij 'en njet blijken, dat zij het vreemd vonden, dat Cicely Harradine. die in Battersea woont, haar telegram ver zonden had van Euston station af ik begreep dat zelf ook niet. Mevrouw Waters stelde niet eens vóór, dat ik nog even wachten zou met teruggaan, of dat ik liever «-"n verpleegster zou sturen. Als er mis schien in haar ogen een vraag te lezen was, dan zag ik toch niet. Ik hield mijn ogen steeds op mijn theekopje, de klok en mijn spoor boekje gericht. Ik had geen1- moed, hen aan te zien, die ik binnen enkele uren voor goed ging verlaten. De hele morgen bracht ik boven met pakken door. Tweemaal, terwijl ik zo bezig was om alles uit te laden en in stapeltjes neer te leggen op mijn bed, hoorde ik het fluiten van een zogenaamde lijs ter onder mijn raam, maar ik liet mij nu niet foppen. Ik wist, dat het geen lijster was en nam er geen notitie van. Ik ging voort met pakken. Mijn strandschoenen legde ik op de bodem van mijn koffer. Die zal ik vooreerst niet weer nodig hebben. Ik liet hem fluiten. Hij probeerde wat anders. Twee keer tikte er iets tegen de ruiten, net als toen die bonte lijster indertijd een slak met een huisje in mijn vensterbank zat op te knabbe- le-. Nu wist ik echter, dat het een kie zelsteentje was, dat hij gegooid had, om mijn aandacht te trekken, maar of hij al floot of met steentjes gooide, ik ging niet naar hem toe. Ik rolde mijn rose zonnehoed in een prop en stopte hem bij mijn schoenen. Ik dacht er niet over, om naar be- 1 :den te gaan. Daarop hoorde ik voetstappen op de keien onder mijn raam en iemand 'rier zacht: „Nancy!" Ik gaf geen antwoord. Ik had geen plan. om naar hem toe te gaan. „Nancy!" klonk het dringend. „Zeg, Nancy!" Neen, laat hij maar denken van mij wat hij wil, dat ik onbeleefd, koppig, kinderachtig of knorrig ben als hij maar niet raden kan. waarom ik niet naar beneden wil en zelfs niet uit het raam wil kijken. Het zou te veel voor mij zijn. Sedert ik met mijn eigen lip pen beleden heb. wat ik zover moge lijk uit mijn gedachten moet bannen, heb ik al mijn krachten nodig tot de strijd. „Nancy!" Hij scheen vastbesloten, iets tegen mij te zeggen maar het kon mij niet schelen, of hij het over gister morgen of over gistermiddag wilde hebben. Ik was even vastbesloten om hem de kans niet te geven. Ik was wel bang, dat hij nu na de lunch trachten zou zijn kans waar te nemen, en ik was dus zeer dankbaar toen hem belet werd, mij alleen naar de trein te brengen. Wij waren nog nauwelijks klaar met de lunch, toen de rode auto van de Charriers al weer voor de deur stond. Monsieur Charrier had weer zaken te bespreken, en mademoiselle nu, waarvoor die meekwam, was gemak kelijk genoeg te raden. Ik nam met vreugde hun aanbod, om mij naar Holyhead Station te brengen aan. en wij reden met ons ons vieren weg. (Wordt vervotgd) Door de vereniging tot het houden van nationale vee- en paardententoon- stellingen te Utrecht was op 10 en 11 September het grote jaarlijkse con cours-hippiqué uitgeschreven. Als bij zondere attractie was hieraan een Elf Provinciënkamp op folkloristisch ge bied verbonden. Iedere provincie vaar digde twee rijtuigen af, aangespannen en aangekleed volgens de gewoonten van ongeveer een eeuw geleden, de berijder en passagiers in de daarbij passende klederdracht. De verzorging van de provincie N.- Holland was opgedragen aan burge meester Posch van Oterleek en de heer Mat Klerk. Als onderwerp was gekozen een bruiloftstoet van ongeveer 100 jaren geleden. Voor de Westfriese sjees met haar sierlijke gebogen pane len was een schimmelpaard gespan nen waarvan de staart was opgestoken. Het oude paardentuig bestikt met de zeeschelpjes (de z.g. katjes) was echt origineel. Op de sjees zaten in Oudhollands costuum de bruidegom (Gert de Jongh) en zijn vriendelijk bruidje (mevrouw Van Splunter). De bruid trok aller belangstelling. Zij was ge kleed In een ruim 100 jaar oud cos tuum afkomstig uit Twisk, aan haar zij de kralen beugeltas, op het hoofd de Westfriese kap met grote voor- naald, om haar hals de rode bloed koralen ketting. Zij droeg een spoor mandje met de bekende bruidsui kers bij zich. De bruigom in kuit broek en witte kousen dampte lus tig uit zijn pijp uit de tijd van Na poleon. Hij droeg de zilveren tabaks doos zichtbaar in zijn vest. Achter hen volgde de wagen bespan nen met twee zwarte paarden. Mat Klerk reed op ouderwetse manier de paarden voor de dissel. De wagen zat vol vrolijke feestgangers, allen ge kleed in het boerencostuum van ruim 100 jaren geleden. Ook de sieraden, beu geltassen, tabaksdozen, waren alle uit hetzelfde tijdperk. De spreuk achter op de boerenwa gen werd evenals de passagiers talloze malen gefotografeerd, 't Was een bij zonder fraai geheel, toen we de wa gens het terrein zagen oprijden. EEN ZWARE STRIJD. Toch merkten de Noord-Hollanders al spoedig dat het een zware strijd zou worden. De Friezen kwamen het veld oprijden met hun sjeezen, waarvoor twee Friese stamboekpaarden stonden gespannen. De mannen in stemmig zwart, hun vrouwen in de fleurige Friese kleedij. De Zeeuwen met hun verwonderlijke oude kapwagens met de Zeeuwse paarden, de berijder en passagiers in Zeeuws costuum. Over ijssel kwam met een vrolijke stoet bruiloftsgangers met folkloristische ge bruiken, Brabant met de grote twee wielige karren en Limburg met zijn vrolijk oogstfeest. De jury stond voor een moeilijke taak. Na een zware strijd werden 3 eerste prijzen toegekend, n.1. Noord-Holland 1 A; Friesland 1 B; Zeeland 1 C. Tevens won Noord-Holland de ere prijs n.1. een fruitmand, aangeboden door de N. V. Gruno te Bunnik. Voor de beste individuele groep werd Noord-Holland na Overijsel en Limburg no. 3 geplaatst. De deelnemers en deelneemsters wa ren lid van Schermeer's toneelver eniging „Aurora". Naar aanleiding van het bericht „Duur voederstro" in ons blad van Woensdag 10 September werd ons van de zijd% van de stro-handel in Noord-Hollanj verzocht onze lezers er op attent te m>. ken dat de daarin vermelde groothar.- delsmarge van f 6.75 per 100 kg vol- komen onjuist is. De toegestane handelsmarge die de consument maximaal moet betalen bo ven de producentenprijs van f 30 per 1000 kg bedraagt f 6.95 per 1000 kg. Hiervan zijn maximaal f 2.25 voor de opkopende landhandel, f 1.95 voor 3e groothandel en f3 voor de detailhand•-]. DINSDAG 16 SEPTEMBER Hilversum I, 301 m. geeft nieuws om 7-8-1-7-8-10.30 uur. KRO 7.45 koor van de kathedraal te Straatsburg 8.15 Pluk de dag 9.— Lichtbaken 9.30 Omroepork. 10.40 Op bezoek in de Scheldepol- der 11.30 Als de ziele luistert 12.03 Zang en piano 1.50 Omroep a capella koor 2.30 Onder Ons 4.De Zonnebloem 4.30 Voor schooltijd 6.— Cantus Populorum 7.20 Percy Faith en zijn orkest 7.45 Niwin-klanken 8.12 De gewo ne man 8.20 Omroep-kamerorkest 8.50 De Vier Muzikanten 10.45 Werken van Hendrik Andriessen 11.30 Selectie-programma. Hilversum n, 415 m. Geeft nieuws om 7-8-1-6-8-11 uur. AVRO 8.15 Piano en orgel 9.15 Morgenwijding 9.35 Arbeidsvita minen 10.30 Van vrouw tot vrouw 11.Orgelconce^j 11.45 Hu mor rond onze hond 12.33 Natio naal programma 2.— Met naald en schaar 2.30 Cotillon balletmu ziek 2.45 Zang en piano 3.15 Sprookjes-matinee 4.30 Vioolspel t.40 De Schoolbel 5.30 Skymas- ters 6.15 Oud en nieuw van alles wat 7.15 Shell's mannenkoor 7.30 Beroemde liederenreeksen 8.15 Bonte Dinsdagavondtrein 9.30 Con tact 10.30 De Serenade en de ka mermuziek 11.15 Derde Poolse Symphonie (Tsjaikofski). Hiermede geven wij met grote blijdschap kennis van de geboorte van onze dochtertjes en Zusjes ANNEKE en LIA. J. MANSHANDEN A MANSHANDEN- PRONK HENNIE Den Helder, 12 Sept. 1947. Hector Treubstr. 91. Op de 27e September ho pen mijn lieve Ouders, A. J. MITTENDORFF en M. A MOOR— MITTENDORFF, de dag te herdenken, dat ze vóór 25 jaar in het hu welijk traden. Dat ze nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun liefhebbende doch ter AAFJE. De la Reystraat 12. De Commandant der Ma rine en Mevrouw REIJNIERSE OFFERHAUS zullen gaarne ontvangen op Zondag 21 September a.s. van 15h30—17h00 in de receptiezaal van het Directiegabouw (hoofdin gang). TANDARTS, Dinsdag de praktijk. CATECHISATIE NED. HERV. GEM. De Kooy, Dinsdag 16 Sept.,-8 uur (t.h.v. fam. W. SLIKKER). Julianadorp. Woensdag 17 Sept.. 7 u. jongeren. 8 u. ouderen (in de pastorie). Belijdeniscat. Vrijdag 19 Sept.. 8 uur (in de pasto rie). ij vragen nog steeds: Geschoolde en geoefende werkkrachten in de scheeps- en machinebouw. Werkkrachten uit andere beroepen ter omscholing. Jongelui voor opleiding aan onze bedrijfsschool. Aanmelding elke Woensdagavond van 7.30 u. tot 9.30 u. in het A.M.V.J. Gebouw, Vondelstr. 8 of bij de Afd. Personeel van de Cornelis Douwesweg 1 - Amsterdam-N. FLINK MORGENMEISJE gevraagd. SINGEL 143. Gevraagd SCHILDERS. Wederopbouw Wieringer- meer. A. BRAAF, Schildersbe drijf, Wieringerwaard. 173 nieuwe spaarders Den Helder Burgemeester en Wet houders van Den Helder maken bekend, dat alle door hen verleende ver gunningen voor het heb ban van reclamevoorwer- pen. zonnenschermen, e.d., boven de openbare wegen, met ingang van 1 Januari 1948 zijn inge trokken en op die dag dus zullen vervallen. Nieuwe vergunningen kunnen vóór 1 October 1947 bij hen wordem 'aan gevraagd. Den Helder, 11 Sept. 1947. H.H. Vertegenwoordigers Wilt ge Uw inkomen ver hogen.? Neem dan op Uw reizen onze RECLAME-KALENDERS mede, voor iedere zaak te leveren. Aanvrage van monsters met opgave in welke branche en welk gebied men reist te zenden aan Kalender-Industrie ,DE LICHTSTRAAL", Postbus 3004, Rotterdam. Tevens colporteurs ge vraagd voor-huis-aan-huis- verkoop vanaf 1 Nov. demonstreert grote op DONDERDAG 18 SEPTEMBER in CASINO, DEN HELDER. Aanvang 8 uur. Plaatsbespreking Dinsdag en Woensdag van 12—1 uur aan Casino. ALBERT HEIJN vraagt voor spoedige indiensttreding Persoonlijk aanmelden in het Filiaal te Hippolytushoef Hoofdstraat 32 Woensdagmiddag kunnen jullie weer eens onbedaarlijk lachen Verder een hele serie tekenfilms. Het wordt een fijne middag hoor! Prijzen 25 en 40 cent. Opening half twee. <~g~ Molengracht 45. Accordeon z g a n baksen „Hohner" j Wezenstraat 62. Witte trouwjapon met kam TePm en Moferjurk maat Breezand Molenvaa" 256. kaTuëk"ei2eValon (bank t inZ fauteuils, tafel f 130—' BaJtel over8°rdijner, i «O,—gasfornuis f lo— Te Helder broek fh25-ja,S f55'-' 1 nw f 101 eiken ,g?t|raserl broek en Vb- huisktafel 25,- s"uk kau enstoelen f4,50 oer Vóór 5BuuraU Van dit b'a=> reau van dit blad kamerkachel f 35 - Hoogstraat 108, Den Heidér. Donk.bl. zomermantel mt 38 f 17,50, hondenmand (gr maat) f 12,50, gramofoon met' plck- up en 4 platen f25,—, gr. ln- maakpot en 2 kl. Inmaakpot- ten f 12,50, box f 15,— en zin ken vuilnisemmer f 5,Adr.: Bureau van dit blad. Zit-slaapkamer, gemeub. oi ongemeub. voor bejaard echt* paar Br. ond nr 693 Bur van dit blad. Ruime zit-slaapkamer met pension. Brieven onder no. 707 bureau van dit blad. Kleine woning in Den Hel der voor woning op Texel- 't Lieflt Oude Schild. Te be vragen bureau van dit blad. Te koon £evran"df Defecte radiotoestellen. Spoorstraat M Een donk-bl. heren Falcon Jas. Adres: Bureau van ol' blad. Jong echtpaar, K M, zonder kinderen zoekt 2 ongen' kamers met gebruik van keu ken. Br ond nr 706, Bur. van dit blad.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 4