Fraaie tentoonstelling te Zijpe N.V. de Alkmaarse Wasserij r Uitslag der keuringen Sportschool J. Kuilman Abonneert U op dit blad JUTTERTJES Helderse Volksuniversiteit Prima Wasbehandeling Texel Burgerlijke Stand Urk, Scheepvaart Reuzenherten in Zeeuwse bodem Airborne-pelgrims naar Arnhem De Nederlandse delegatie in de V.N. SPORT Zwitsers elftal nog niet samengesteld De Engelse League BelgiëEngeland fttaiu tka W'- l V koop aangeboden t Te koop gevraagd: Te huur aangeboden Ruilen Diversen VOOR DE JAARBEURSRITTEN per luxe autobus van Woensdag en Donderdag 17 en 18 Sept. zijn nog enige plaatsen beschikbaar. GARAGE v. d. WIJST, Tel. 3065, Den Helder. hoorders, half- of volwasdraaiers, bankwerkers, aftekenaars, instrumentmakers, fraisers, schavers, constructiewerkers, smeden, leerling-smeden en gereedschapmakers. Opleiding van BEMETEL. Zondagmiddag zon de grote wegwed strijd plaatsvinden met een bijzonder mooi parcours. De ronde liep van Scha* gerbrug over het Buurtje, Ruigeweg. St. Maartensbrug en langs de Grote Sloot naar de startplaats terng. Zen groot aantal deelnemers had zich cpgegeven. Prachtige prijzen waren be schikbaar gesteld. Dreigend zag de lucht en reeds kwam af en toe een klein bultje en hoewel overi gens meer dan welkom, was het op dit ogenblik voor de organisatoren een droe vig gezicht. Half twee vond de start plaats en de renners sloegen zich er dap per doorheen toen de regen al heviger werd. Elf ronden werden gereden; In totaal 108 km. Van de 47 deelnemers, die aan de start kwamen, vielen echter al spoedig enigen af wegens bandenpech. Het bleek later dat dit euvel een algemeen verschijnsel zcu worden. Een gedeelte van het par cours was n.1. met scherp grint bedek i. De uitslag was: 1. Ris, Assendelft, met een voorsprong van 1 minuut en 40 sec 2 Schuiten, Amsterdam; J. Copier, Ouder kerk aan de Amstel; 4. Elswijk, zaandam 5. Henneman, Beverwijk; 6. Groenveld, Haarlem; 7. Without, Amsterdam; 8 Duif, Zaandam; 9. Ton, Hoorn; 10. Lelieveld, Amsterdam. De 17-jarige Ris uit Assendelft heeft een prachtige wedstrijd gereden en de bijna 100 km afgelegd in 2 uur en 30 min. 9 I'S sec. Zijn gemiddelde snelheid was 39 km. De voorzitter van Alcmarla Victrix, de heer Bosman, overhandigde Ris de bloe men en feliciteerde hem met zijn grote succes. En hiermede was de eerste Ronde van van Zijpe weer verleden tijd en verspreid de het publiek zich over de tentoonstel ling en de zalen, die de gehele avond meer dan stampvol waren. Kippen, konijnen enz Voor we deze tentoonstelling bezochten, hebben we eerst nog even een bezoek gebracht aan de stand van de „Coöpera tieve Zuivelindustrie in de Zijpe". Een keurige stand, rein en fris en strak- hygiënisch. Op voor leken begrijpelijke wijze wordt bovendien het bacteriologisch melkonder- zoek gedemonstreerd voor de boeren. De grote tent, waarin de kippen, konij nen enz. onder zijn gebracht, wordt be stuurd door de heer Anneveld. De prachtige verzameling „klein-vee" is bij hem in vertrouwde handen. Er be stond grote belangstelling voor deze af deling. Hier volgen de prijzen: KONIJNEN. Grote rassen. P Hooij, Schagerbrug, ram, oud, 2e prijs; Idem, ram, jong, 2e prijs; A Bakker, Schagerbrug, voedster, oud 2e prijs. Vlaamse Reus, wit. J P PoolWit, Wlc- tingerwaard, ram, oud, 2e prijs; P Broer- sen, Harenkarspel, ram, jong, 2e prijs Voedster, Jong. P Broersen, Haren karspel; R de Boer, Schagerbrug, ie prijs. Vlaamse Reus, grijs. G Martens, Den Helder, le prijs. Lotharingers, zwart. G. Annevelöt, Behagen, voedster, oud, 2e prijs. Lotharingers, blauw. P Hooij, Schager- burg, 2e prijs; L Anneveldt, Schagerbrug, 2e prijs. Fanse Langoor. P Breen, Den Helder, voedster, oud, 2e prijs. Midden Rassen. W Groot, Wieringer-- waard, ram, oud, le prijs; Jac. Zander, Schoorl, dam, jong, le prijs en ereprijs; Jac. Zander, Schoorl, voedster, Jong, le priji. Groot Chincilla. G Martens, Den Hel der, ram, oud, 2e prijs; A Eenhoorn, O - Niedorp, voedster, jong, 2e prijs. Rijnlanders. Jac. Zander, Schoorl, ram, Jong, 2e prijs. Gouwenaar, grijs. Mej N Hoep, Den Oever, voedster, jong, 2e prijs. Havanna, bruin. J P Vlaming, Den Helder, ram, oud, 2e prijs; idem, idem, voedster, oud, 2e prijs idem, idem. ram, jong, 2e prijs; iem, idem, idem, 2e prijs. Hollander Havanna. Jac. Geerligs, An na Paulowna, voedster, oud, 2e prijs; idem ram, jong, le prijs en ereprijs. Hollanders, driekleur. Jac. Geerligs, An na Paulowna, 2e prijs. Klein Zilver, Middengeel. A. Eenhoorn O -Niedorp, voedster, oud, le prijs; idem, idem, voedster. Jong, 2e prijs; idem, idem, ram, jong, 2e prijs. Pool roodoog. Mej N Hoep, Den Oevev voedster, oud, 2e prijs. Kleurdwergen. Mej. N Hoep, Den Oe ver, ram, jong, 2e prijs; idem, idem, voedster, jong, 2e prijs. PLUIMVEE. Grote rassen. M M Jansen, Schager brug, trio witte Leghorns, le en ereprijs; A Doorn, Schagerbrug, 2e prijs. Cochin- A J de Wit, Hilversum, haan oud, 2e prijs; J P Pool, Schagerbrug, 2e prijs. Krielen. W Bosma, Hilversum, Java krielhen, le prijs; J Noot, Schagerbrug, partrijs met kuikens, 2e prijs. EENDEN. C Schoen, 't Zand, trio bonte roepers, ereprijs; C Schoen, Schagerbrug, kwaker^ 2e prijs. EXPOSITIE VAN DE MIDDENSTAND. Na de tentoonstelling van konijnen enz te hebben bezocht, wilden we de stand; van de nijvere middenstand nog eens be zoeken. Het spreekt vanzelf, dat 'bij het grote aantal inzendingen niet elke stand afzonderlijk kan worden besproken. Zonder dus andere standhouders te wil len passeren, doen we hier en daar een greep. Als we dan zo rondneuzen zien we in een grote en smaakvolle stand de Fa. Van Zijl met meubelen en woninginrichting. Degelijk werk uit eigen fabriek J W Meijer, de ijverige voorzitter der ten toonstelling, heeft ook nog kans gezien een mooie stand van radio- en electri- sche artikelen in te richten! Fa. P Dekker, Schagerbrug, heeft een mooie stand samengesteld voor zijn groot handel in levensmiddelen en fourage- handel. De Vereniging v. Bijenteelt heeft een kleine, maar zeer interessante bijenstand, „Reusel" uit WinschotenAmsterdam groothandel in olieën en vetten, stelt deze artikelen smaakvol ten toon. Fa. P Wayboer, Schagerbrug, Zaadhan- del en Zaaigranen, laat zien hoe met deze artikelen een goede stand is te maken. Stichting Ambachtsschool. Hier speekt de jeugd en die laat zien, dat we niet bang voor de toekomst behoeven te zijn< Bakker's Noord-Holl. fabriek van Bo ter-emballage te Alkmaar, heeft wel een bijzonder artikel aan te bieden. Op de wijze, waarop dit gebeurt moet de fabriek wel klanten winnen. M. Rijswijk, Schagen, Handel in Land bouwmachines enz. De stand is, evenais de zaak: eenvoudig, degelijk en keurig ingericht. Cor Broens vertoont ons een kostelijke verzameling vruchten en fruit. Fa. Schmalz in manufacturen, meube len enz. heeft een prachtige stand inge richt, waar de dames gaarne bij stilstaan. Henk de Graaf, Schagerbrug, in radio- en electrische artikelen, toont zich ook luer de vakman bij uitnemendheid. A Eriks en J de Groot te Zijpe, Levens- middelenbedrijven, zijn in hun branche zeker vooraanstaande lieden. Ook hun stand doet het uitstekend. „De paden op", de wandelsportvereni ging, heeft een interssante verzameling samengesteld, waarbij natuurlijk de wan. delsport gepropageerd wordt. P Blokker, Schagerbrug, voorziet hen die daar behoefte aan hebben, van hooi, stroo en fourage. Op een landbouwten toonstelling een geziene stand. Garage De Moor heeft een mooie stand; oude wandschilderingen, waarbij de nieuwe Chevrolet al bijzonder gunstig uitkomt. Leo Prinz te Alkmaar vergast de mo- toi mensen op een pracht collectie lederen kleding, enz. P Renoolj te Schagerbrug, het bekende atelier voor reclame-schilderwerk, is van zelfsprekend als reclame-stand best ge slaagd. Piet Thomas en J. Borst hebben een ge combineerde stand. Een enorme verzame ling van artikelen, die helaas nog zo veel punten vragen. Maar de stand is een lust voor het oog. Huib Kooij, 't Zand, manufacturier, geen wonder dat de dames hier hun ogen uit kijken. Een pracht collectie stoffen en zeer smaakvol geëtaleerd. En dan geeft Huib elke duizendste bezoekster een paar van de zo begeerde Nylon-kousen! Schagens Importhuls, met luxe- en huis houdelijke artikelen, een mooie en nuttige verzameling. Wierings Schoenhandel, Anna Paulow na, toont ons de nieuwste snufjes op schoenengebled. De stand is uiterst smaak vol en sober ingericht. Het PEN heeft prachtige artikelen als boilers, kookstellen, fornuizen en een ju weel van een figedaire Oliefabrieken van Honig, Zaandam, een goede bekende en vooral een goéde be kende in landbouwkringen. Fa. K van Loenen toont ons een pracht collectie drukwerk. Fa. Kruit te Schagen heeft haar sporen op gebied van tuinaanleg en bloemen handel zeker al verdiend, doch toont hier nog eens extra, waartoe zij in staat is. Wouda's Meelfabrieken, Sneek, over tuigen ons van de goede kwaliteit van hun artikelen. Fa. Koster, Schagerbrug, is aanwezig me een collectie fruit, die ons het water in de mond doet komen. De Esperantoclub van het Zand be wijst dat deze wereldtaal nog voldoende aanhangers bezit om weer opnieuw te beginnen. Deze taal was door Hitier ver boden, maar blijkt niet dood te zijn. Fa. Brouwer, Breezand, Zaadhandel en Dahlia-cultuur, heeft een stand ingericht, die veel belangstelling geniet Jan Nobel, St. Maartensbrug, heeft een prachtige uitstalling van gereedschappen en ijzerwaren. Fa. Cor de Leeuw en Zn., Dames- en Kerenstoffen. Een buitengewoon geslaagde stand, die dan ook een tweede prijs in de wacht sleepte Het reclame-bureau Kool uit Schagen had dus wel eer van zijn werk T v d Baan, Smederij. Een keurige stand, ontworpen door Corrie v d Baar. Hairden, kachels en electrische artikel-u waren zeer smaakvol gerangschikt Fa. Cor de Leeuw toonde in een tweede stand in miniatuur hoe damast voor bed den en matrassen wordt vervaardigd. N.V. Dekker, St Maartensbrug, laat op zeer suggestieve wijze het schoningsproces van zaden en granen zien. „Asda", Leeuwarden, brengt het be roemde DDT verwerkt in andere pro ducten. Fa. Nieuwland, Schoorldam, manufac- Zondag is te Den Haag de eerste rolschaatsenbaan in Nederland met een Interland rolschaatsen Hockeywedstrijd tegen België. geopend turen. Een prachtige stand en wanneer er punten waren zou hier wel een massa-ver koop plaats vinden. Fa. Ant. Huiberts levert artikelen voor land- en tuinbouw, o.a. een zeer practisch melkersblok. De firma Kueter Alkmaar heeft een collectie verlichtingsartikelen, die weer geheel voor-oorlogs aandoet. Jb. Brouwer, Petten, Bloemenhandel en tuinaanleg. Dit is wel de mooiste stand van de tentoonstelling en deze behaalde ook de eerste prijs. Vol bewondering stonden de bezoekers voor dit magnifieke stuk handwerk. Fdits Kruit „De Schouw", Schagen Met een artistiek opgebouwde stand ko men de kunst-artikelen wel buitenge woon goed tot hun recht. Frits heeft de eervolle vermelding wel verdiend. L.T.B., Alkmaar, heeft ook weer zaal- granen en pootgoed Deze naam is op zich zelf al een aanbeveling. Ratvang Rimbo, Alkmaar, heeft het aardige idee ons levende ratten te tonen Dat heeft natuurlijk veel belangstelling. P. A. Klaver, St. Maartensbrug, Pluim veevoeders, hehaalde met haar prachtige de landbouwers in de Zijpe en daar buiten. P. Bruin, Schagerbrug, heeft een mooie sortering groenten en fruit. Smaakvol gerangschikt. Fa. Koopen, Hoorn, fabriek van Pluim veevoeders, behaalde met zijn prachtige stend een eerste prijs. De Arbeiderspers, Amsterdam, heeft een attractieve boekenstand* waar we de nieuwe uitgaven kunnen bewonderen. Fa. Lind, Alkmaar, Zadelmakerij, maakte van deze eenvoudige materie een buitengewoon geslaagd geheel. Fa. Nagengast, Alkmaar, heeft raclame- en ander drukwerk in moderne en smaak volle uitvoering. Fa. Deutekom, Schagen, Bloemen- en plantenhandel; een mooie stand met veel belangstelling. Enkabé, Afd. Anna Paulowna, heeft als attractie pakketten samengesteld, waarin de goede waren voor de vastge stelde prijzen zich bevinden. P. Hagtingius, Burgerbrug, Koek- en Banketbakkerij. Een smakelijke stand met allerlei heerlijkheden. Oliefabrieken „De Toekomst", Wor- merveer, een goede stand met goede waar. Fa. C. van Weert, Alkmaar. Een grote collectie manden en vlechtwerk van uitstekende kwaliteit. Bond van Plattelandsvrouwen. Een gezellig zitje met veel moois van en voor de dames. Nederlands Herv. Kerk. Een aantrek kelijke stand met de volgende bizonder- heid. Het was eerst niet de bedoeling een stand te openen, doch door hst enthousiasme van ds Borghardt werd be sloten ook de kerk te vertegenwoordi gen. Ds Borghardt en de theol. student van Hattum trokken de jas uit en tim merden, bijna zonder materiaal de stand in elkaar. En met veel resultaat. Het ge heel ziet er mooi uit en oogst veel suc ces. Oude Zijper kerk-benodigdheden, foto's, bijbels en lectuur vormen de in houd van deze prettige stand. MAANDAG VOND DE OFFICIëLE OPENING VAN DE TENTOON STELLING PLAATS. Mr. Breebaart begon zijn openingsrede met de mededeling, dat de Commissaris der Koningin bericht van verhindering had gezonden en dat nu aan hem, bur gemeester, de eer te beurt viel deze ten toonstelling te openen. Uit de disserta tie van mr dr Belonje putte spreker en kele historische bijzonderheden uit de geschiedenis van de gemeente Zijpe. Vroeger bestonden er geen raadsleden en wethouders, doch Dijkgraven en Hoofdingelanden. De Hoofdingelanden v/aren eigenlijk de bestuurderen en mis schien is dit de reden, merkte spr on deugend op, waarom de tegenwoordige dijkgraaf hier afwezig is. Jan van Score! was de eerste man, die een concessie wist los te krijgen tot inpoldering van de Zijpe, doch overigens is weinig bekend van de historische ontwikkeling. Een veelbewogen tijdperk heeft de Zijpe achter de rug. Overstromingen en oorlogen brachten toestanden te weeg, die wij ook heden ten dage maar al te goed kennen. Maar in die dagen trad men tegenover de collaborateurs anders op dan in onze dagen. Petten werd met Zijpe verenigd en ondanks de grootte van onze gemeente is zij toch niet vol doende bekend. Spr. illustreerde dit met enige humoristische staaltjes. Daarna hield mr. Breebaart een warm pleidooi voor onze gemeente. Het is er zo mooi! Wij hebben molens, bossen, duinen, zee, strand en grazige weiden! Welke gemeente in Nederland kan daar op bogen? Hoewel de bevolkingen van de zes dorpen allen een eigen karakter hebben, is er een groot gevoel van saamhorigheid en spr. wees in dit ver band op het grote gebeuren van van daag. Hij bracht een eresaluut aan (ie mannen, die dit grootse werk tot stand hebben gebracht. De heren Meyer en Hean hebben met hun staf iets geweldigs tot stand gebracht. Spr. eindigde zijn rede met het voorlezen van het gedicht uit de feestgids en verklaarde daarna de tentoonstelling voor geopend. Geboren: Jacobus W R. zoon van W Dijt en C Jansen. Roelof, zoon van Tjeerd van der Lei en Neeltje D Adem». Gerda J, dochter van D den Braven en G Kikkert. Petrus M, zoon van J M Schoo en M M Reij. Jan, zoon van C Bruin en E C Trooster. Johannes. zoon van J Keijser en G Pruijlaar. Anna A, dochter van P J Keesom en A W assenaar Ondertrouwd: Jan K Meijer en Arina Froon. Johannes A Vervoort en Juliana C Faber. Frans L van Ingen Schenau en Adirana J Langeveld Getrouwd: Jan Kikkert en Johan- na G Poel. Overleden: Alagonda Kikkert, jaar, weduwe van Klaas Mantje. GEVONDEN VOORWERPEN Twee sleutels, driewieler -iknderfiets portemonnale met ritssluiting, zakdoek (wass rijnummer 299) en kindervestje. UITBREIDING DER VLOOT. De grote Urker vloot is weer uitge breid met enkele pracht schepen. Zo kwam er een in de haven van W. van Urk Azn. en van wethouder T. Visser. De visser L. J. Hakvoort U. K. 128 zal ook een nieuw motorschip voor de visserij ontvangen. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot P. Hulsman, die te Amsterdam voor arts studeert, slaagde een dezer dagen voor zijn candidaatsexamen. De heer L. Loos man slaagde voor student in de theo logie bij de Ger. Hoogeschool te Kam pen. MUGGENPLAAG. Urk wordt thans geweldig geplaagd door de muggen. Deze verschijnen thans in zulke grote hoeveelheden, dat de visserij er zelfs door wordt belem merd. Op het IJsselmeer kregen de motorvaarutigen er zulk een last van, dat men niet kon doorgaan met varen en een half uur moest wachten om zich eerst te ontdoen van deze dui zenden muggen. GRATIE VERLEEND. Bij K. B. is gratie verleend aan A. Smit en J. T. S. van Efferen, die bei den tot de doodstraf veroordeeld wer den bij sententie van het bijzonder gerechtshof te Leeuwarden. Ten aan zien .van beiden is de doodstraf ver anderd in een levenslange gevangenis straf. Nederlandse schepen, via Sche- veningen radio-telegrafisch bereik baar: Abbekerk, Algorab, Alhena, Am- stelkerk, Andijk, Boschfontein, Bos koop, Brastagi, Congostroom, Cottica, Duivendijk, Eemdijk, Grootekerk, Heemskerk, Helder, Jaarstroom, Java, Johan de Witt, Johan van Oldenbar- nevelt, Kertosono, Klipfontein, Kota Agoeng, Kota Baroe, Kota Gede, Ko ta Inten, Leeghwater, Meliskerk, Mod- jokerto, Muiderkerk, Nieuw Holland, Nigerstroom, Nijkerk, Prins Willem IV, Prins Willem V, Pygmalion, Rotti, Ruys Sloterdijk, Socrates, Sommelsdijk, Stuyvesant, Tabian, Tabinta, Talisse, Tirakan, Tasman, Tawali, Tegelberg, Tjibadak, Tjibesar, Tjikampek, Tjima- noek, Tjimenteng, Tjipondok, Tjisada- r.e, Tjitjalengka, Van Heutsz, Veen- dam, Weltevreden, Westerdam. In de veenlaag op Walcheren vonden arbeiders een aantal oeenderen, die bij onderzoek af komstig bleken te zijn van elan den of reuzen-herten. Een nog zeer gave schedel met gewei vertoonde typische lidte kens, zodat verondersteld wordt, dat deze herten als lastdieren werden gebruikt. Deze elanden die in de ijstijd ,n geheel Europa voorkwamen moeten een lengte van ca. 2.80 meter en een schofthoogte van 2 meter hebben gehad. De been deren moeten ongeveer 3000 laar oud zijn. Behalve de beenderen van deze reuzenherten w.o. kiezen van 8 cm. lengte is oók een stuk van een berenkop gevonden. Vijfhonderd Engelse „Airborne Pel grims" zijn gisterochtend om zes uur met het m. s. „Arnhem" van de Hoek- Harwich lijn in Hoek van Holland gearriveerd om deel te nemen aan een Pelgrimstocht naar Arnhem en Oos terbeek ter herdenking van de slag bij Arnhem. Naar men weet, is de „Arn hem" een nieuw schip, dat enige maanden geleden in de geregelde lijn dienst kwam. Men doopte het schip met deze naam om de slag bij Arn hem terug te ropen in de herinne ring van de velen die van en naar Groot-Brittannië varen. Deze herinne ring wordt nog verdiept door een schildering in de hall en in de lounge, voorstellende Arnhem na de bevrij ding en vóór de oorlog. Evenals ver leden jaar kwamen de Pelgrims uit alle delen van Engeland om als nabe staanden van gesneuvelden of als oud strijders hun geliefde doden of hun kameraden te gedenken. Met extra treinen zijn de reizigers naar Arnhem en Oosterbeek vertrok ken. In de Nederlandse delegatie ter tweede Algemene Vergadering van de V.N. welke 16 September a.s. te New York bijeenkomt, hebben o.m. zitt.., mr. baron Van Boetzelaer van Oos terhout, minister van buitenlandse za ken, hoofd der delegatie, dr. Van Royen, oud-minister van buitenlandse zaken] plaatsverv. hoofd en jhr. Snouck Hut. gronje, permanent vertegenwoordiger van Nederland bij de V. N. Voorts hebben in de. delegatie zit ting twee leden der Tweede Kamer, 5 plaatsverv. vertegenwoordigers, 6. des kundigen en twee secretarissen. De keuze-commissie van de Zwitser se voetbalbond heeft gisteren 14 spe lers aangewezen, die de reis naar Amsterdam maken en waaruit het na tionale elftal voor de wedstrijd tegen Nederland zal worden gevormd. Het zijn de doelverdedigers Corrodi (Lu- gano) en Eich (Young Fellows), de backs Gyger en Steffen beide Can- tonal) de halfspelers Belli «(Servette), Courtat (Grenchen), Eggiman (Lau- sanne) en Lusenti (Young Fellows), terwijl de voorhoede zal worden ge- kozen uit: Bickei (Grasshoppers), Fat- ton (Servette), Fink (Young Fellows), Amado (Grasshoppers) Maillard (Lausanne) en Tschuy (Grenchen). Zoals blijkt zijn alleen de achterspe, Iers Gyger en Steffen zonder concur rentie. De uitslagen van de gisteren in de League gespeelde wedstrijden luiden: Eerste divisie: Blackburn RoversBlackpool 11 Tweede" divisie: Coventry City—W. Bormwich A. 1—0 Sheffield Wednesday—Bury 2—2 Tottenham Hotspur—W. United 2—2 Voor de interland-wedstrijd, die 1 België Zondag a.s. in het Heysel-sta- dion te Brussel tegen Engeland speelt, is het Belgisch nationale elftal als volgt samengesteld: Doel: Daenen; achter: Arnotus en Pannaye; midden: Coppens, Henriet en Massay; voor: Lemberechts, Mermans en de Cleyn, Anoul en Thirifays. Langs deze weg betui gen wij aan familie, vrienden en bekenden on ze hartelijke dank voor de vele blijken van deel neming betoond na het overlijden van onze in nig geliefde Man en Vader, de heer WILLEM DE VRIES, in leven Korp. Stoker K. M. In het bijzonder aan autoriteiten en marine personeel V. Z. D. Ka zerne, en de heer Visser van de Algem. Begr.. On- drrieming voor de troost volle woorden aan de groeve gesproken. Wed. S. J. DE VRIES— v. ROSEVELT. Den Helder, Molenstraat 188. Mevr. PROOST, Zuid- straat 13. vraagt EEN MEISJE voor dag of dag en nacht. PORTRET. ATCUBR - JAC. OE BOER. KEIZERSTRAAT II) OEN HELDER OPNAMEN WOENSDAG] DONDERDAG 1 VRIJDAG ëVAN2.5o«" ZATERDAG J TROUWFOTO'S BESPREKEN /a/. Pt moderne iielaatsverzoriiinfl De nieuw gevormde club INDOOR-TRAINING MEISJES en JONGENS van 712 jaar begint WOENSDAGMIDDAG 17 SEPTEMBER 4.30 n.m. Aanmelding iedere Dins dag en Woensdag van 4.30 tot 10.30 uur nm„ gymnastieklokaal Mulo- school, Molenstraat, Den Helder. De Adressen Bureao enz., alt sluitend 's middags na v I e uur!!! Herenrijwiel (Eng fabr.) met 5 massieve banden, nieuwe wielen en assen f 60,—. Adr Bur. van dit blad; na 4 uur Compl. zeilkano f 60,—; te vens te koop gevraagd: zeil tuig voor grot» sloep. Botha- straat 22. Een pr z g a n. Welfschoe- nen (bruin) f 15,—. Van Ga lenstraat 111. Massief eikenhouten kin derledikant (tot 10 jaar) f 50. Tussen 3-4 uur, Bur. van dit blad. Een kleinblOvend Fox-hond je f 2.50. Joubertstraat 65. Goed onderhouden mantel kachel f 35,Te bevr.: C v d Plaat, Gasstraat 3. Een voor-oorl. wandelwa gentje f 50,—. Adres: Bureau van dit blad. Een i g st z. zwarte winter mantel met persianer kraagje f 75,— mt 42-44. Adres: Bu reau van dit blad. Een divan f 35,—. Sluisdijk straat 104. Witte pakken, jassen, khaki- broeken enz. f 100jook apart, en kinderledikantje m. bedje oude kwal. 145,—. Am- bonstraat 80. Voor-oorl. crème kinder wagen met lichtblauw wagen kussen 1 40,Adres: Bur. van dit blad. Een tweeling-kinderwagen. P. de Graaf, Grasweg 42, Anna Paulowna. Voor 2 nette heren, of 2 nette dames, een slaapkamer met zitkamer, met of zonder pension, van Maandag tot Vrij dags, in Centrum. Adres: Bu reau van dit blad. Spoed. Mooie woning in Den Helder, h.prijs f6,—, voor dito Den Haag tot f7,— Br ond nr 710, Bur. van dit blad. Ruime zonnige woning, met grote tuin, helemaal opge knapt door de Wederopbouw dicht bij RW., h.prijs 15,— voor een ruime woning h.prijs tot 17,50 Adres: Bur van dit blad. Woningruil. Spoed vrij huis te Rotterdam-Zuid, lage huur, voor huisje te Den Helder Te bevr.: Badhuisstraat 125, Huisduinen. Vermist: sinds Zaterdag avond roodbont poesje, 5 a 6 maanden oud. Gaarne terug Julianapark 15. Weggelopen: zwart katertje met witte pootjes, borstje en streep over de neus Naam „Jippie". Singel 20 .FRIESE PLANEETKUNDIGE" JAC. HABBEKOTH. Houdt ZITTING VRIJDAGMIDDAG a.s. van 1 s uur. ZATERDAG 9.3011,30 en van 2,309 uur Zuidstraat 78, Den Helder. r;nr(?i)oT^TT?,TTNIXGSAV0ND van de HELDERSE VOLKSUNIVERSITEIT op DINSDAG 23 SEPTEM BER, *s avonds 8 uur in de Vakschool voor Meis jes, declameert de voordrachtskuntenarees AAFJE TOP, het verhaal van REINAERT DE VOS. Kaarten a 1._ 0p Donderdag 18 September, s avonds tussen 7 en 8 uur, verkrijgbaar Singel 53. Westerweg, hk. v. d. Woudestraat, Alkmaar. Tel. K 2200—2670. EIGEN EXPEDITIE OP DEN HELDER. Elke Vrijdag ophalen en bezorgen. N.V. DE ALKMAARSCHE IJZER. EN METAAL- GIETERIJ, MACHINEFABRIEK EN CONSTRUC TIEWERKPLAATS te Alkmaar vraagt Gunstige pensioenregeling en reiskosten.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 4