Een moeras, een gokje en een wassen neus Slad m Omgeving. Allemaal een „nieuwe" melkboer! I De Helderse melkslijiers gaan de wijkindeling verbeteren Ds. Quak verlaat Den Helder Hr. Ms. „Piet Hein" komt naar Nieuwediep Leeft U mee? Handbalnieuws H.A.V. Predikbeurten De Zij per medaille Raadareflexen DE op- ke^eTbkiy:riÜk een wassen neus VERLOVINGSRINGEN Den Helder heeft een kappersvakschool Feestavond „De Eendracht" Doktersdienst. Texel Burgerlijke Stand Van 's morgens vroeg tot 's avonds laat, In regen en wind, by vorst en zonneschyn, trekken onze vijf en vyftig melksiyters door de straten van Den Helder. Zy leggen met elkander, iedere dag wéér aan, een ont zaglik aantal kilometers af, en zQ doen dat graag, om hun klanten zo veel mogeiyk op tyd hun portie verse melk te bezorgen. Zy brengen ieder gemiddeld tweeduizend liter gestandaardiseerde melk naar de Hel derse huismoeders, maar vraag niet naar de afstanden, die zy daarvoor hebben af te leggen. Naar de grote moeliykheden, die de materlaalposltie hun te overwinnen geeft. Naar de vele uren, die zy dag aan dag bezig zijn, niet alleen om de melk rond te brengen, maar ook om hun gery en hun bussen te onderhouden en om de bonnenadministratie in orde te houden. Wy wUlen deze vyf en vyftig mensen, met hun vrouwen die heus wel kunnen merken met een „melkboer" getrouwd te zyn! van deze plaats graag een eresaluut brengen. dag zijn opvolger met vreugde kan begroeten. Terecht met vreugde, want zij kan er zeker van zijn dat deze per dag heel wat uren uitspaart door de veel kortere trajecten, en dat zij dus iedere dag op tijd haar litertje (s) melk in ontvangst kan nemen. Wy stipten boven reeds aan, dat de wyken, die de Helderse melksiyters thans verzorgen, veelal op bijzonder grillige wyze zijn gevormd. Er zyn straten, die dageiyks door zeven melk siyters worden bezocht'. Dat alles is heel verklaarbaar, want het is zo ge groeid. Iedere siyter deed zyn best, om zyn wyk uit te breiden, en het liet hem onverschillig in welk stadsdeel een nieuwe klant woonde. Op deze wyze kon iedere slyter zyn eigen initiatief, zyn eigen activiteit en werklust pro ductief maken. Laten we er in dit ver band maar over zwygen, dat dit niet steeds in een stemming van grote collegialiteit geschiedde. Thans echter is het zover gekomen, dat alle Hel derse melksiyters het maximum van hun kunnen hebben bereikt. Zij wer ken van de vroege morgen tot de late avond en dat in het besef, dat hun krachten toch eigeniyk veel economi scher konden worden besteed. Dat be sef wordt nog versterkt door de we tenschap, dat tal van huismoeders de melk te laat naar hun zin thuisbezorgd krijgen. De siyters weten dat en zy zidh één oplossing: Een nadere wijkindeling! Inderdaad, een andere en betere wijkindeling, zoals al in verschei dene andere plaatsen van ons land met succes, tot grote tevredenheid van klant en slyter, wordt toege past. Lang en breed is in de gele deren van de Helderse melksiyters over deze kwestie gesproken. De voordelen en de bezwaren werden onder het oog gezien, waarna ten slotte moest worden geconstateerd, dat de voordelen ruimschoots op wogen tegen de bezwaren, die bo vendien vrijwel uitsluitend hun grond vonden in een zekere traag heid die hier en daar werd ver wacht. Wat zpn namelpk de plannen? De vyf en vijftig Helderse 'slyters willen de stad in evenveel aanéénsluitende wyken verdelen, zodat iedere slyter in zijn wyk de melk huis aan huis kan afleveren. De grootte van iedere wyk zal uiteraard worden bepaald naar de omzet die de slijters thans hebben. De zaak wordt dus compleet „omge- schud", net zoals op zyn tyd met een matras gebeurt Dat kan op zichzelf geen kwaad. Het is wel goed, wanneer door een dergelyke reorganisatie aller lei bestaande verhoudingen, die nu eenmaal in de loop der jaren ingeroest zyn, eens kunnen worden herzien. Er zullen bijvoorbeeld slyters zyn, die er tenslotte aan gewend zyn, dat mevrouw Zus altyd „poft" en dat mevrouw Zo altyd tweemaal op een dag bediend wil worden. Aan de andere kant zullen er klanten zyn, die langzamerhand niet beter weten óf het is goed, dat melk boer A. soms zijn melk na een uren lang gehussel in de bussen tegen het vallen van de avond bezorgt, en dat melkboer B. door tijdsgebrek zyn bus sen maar ééns in de twee dagen boent. De melk op tyd! By de nieuwe wykindeling, die waar- schynlyk reeds over enkele weken zal ingaan, wordt het in feite zo, dat iedere huismoeder haar melkslyter van thans kan bedanken voor de vele en ge wichtige diensten, door hem aan haar gezin bewezen, en dat zy de volgende Zal het moeten wennen? Allicht! We kunnen ons voorstellen, dat de melkboer in menig gezin tot een soort huisvriend is geworden, die dagelijks een zy het ook kort en zakeiyk bezoek komt brengen. Aan deze oude en vertrouwde toe stand zal een eind komen, althans in het grootste percentage van de gevallen. Maar wy zUn er zeker van, dat de „nieuwe" melkboer zyn uiterste best zal doen om de verstandhouding op dezelfde voet te laten voortgaan. En mochten er toch huismoeders zyn, die graag de melk van hun „oude" melkboer willen betrekken, welnu, het biyft altyd mogelyk om de melk te halen in de winkel van deze melkboer. Het thuisbezorgen fal echter niet meer gaan Daarvoor heeft hy een andere wyk gekregen, en.... er moet nu een maal orde zyn! We komen op de plannen van de Helderse melkslijters nog in een vol gend artikeltje terug. Morgenochtend zal de Nederlands Hervormde gemeente van Den Helder in de Nieuwe kerk afscheid nemen van haar predikant ds. J. A. Quak, die benoemd is tot predikant van de Neef. Herv. gem. te Grijpskerk by Gronin gen. In het voorjaar van 1940 kwam ds. Quak naar Den Helder zodat hy de gemeente nog niet de gebruikelyke 2 jaren heeft gediend. De kerkeraad heeft hem op zyn verzoek echter dis pensatie van deze geldende regel ver leend, omdat ds. Quak voornemens is te Groningen in de medicynen te gaan studeren. Deze studie vergt acht jaar, en het is ongetwijfeld daarby voor ds. Cuak van betekenis dat de kleine ge meente, in de Wieringermeer hebben niet ver van de universiteitsstad is* gelegen, hem daartoe voldoende tyd zal laten. De dienst vangt morgenochtend aan om half elf. Vrydag 26 September a.s., in de voo middag, wordt Hr. Ms. torpedobootja- ger „Piet Hein", op thuisvaart uit de Oost, in de haven van Nieuwediep verwacht Dit is de eerste oorlogsbo dem, die thuisvaart na aan de poli tionele actie te hebben deelgenomen. Ter hoogte van IJmuiden zal de com mandant Zeemacht Nederland, schout- by-nacht J. J. L. Willinge, zich aan boord van de jager begeven. Naar wy vernemen, stelt het NIWIN-comité zich voor, de opvarenden van de „Piet Hein" een welkom-thuis te bereiden. Zodra meer byzonderheden over deze binnenkomst bekend zyn, zullen wij deze publiceren. In het Haagse stadhuis vond ter gelegenheid van de adoptie van Pontianak door Den Haag een plechtigheid plaats, waaraan o.m. aanwezig waren President Soekawati en Sultan Hamid H met echtgenote en andere hoogwaardigheidsbekleders. De Nederlandse delegatie tydens de opening van de Verenigde Naties. V.r.n.1. Mr. J. H. W. van Royen, Snouck Hurgronje, Burger en Beaufort, tydens de rede van Marshall, de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken. Een NIWIN-kerstpakket bevat: Vyftig sigaretten, een rol peper munt of frujetto, drie repen cho colade, een blik kaas, een blik stroopwafels of Deventer koek, een stuk zeep, een blik volkoren beschuit, een tube tandpasta of een doosje scheermesjes, twintig vel luchtpostpapier en een foto van het Prinselijk gezin. De kosten van een pakket be dragen 5, verzending inbegre pen. Wanneer dit bedrag voor één persoon te hoog is, kunt u zo'n pakket ook gezapienlijk met anderen versturen. Laat niemana achterblijven. Laat ieder althans een gedeelte van een pakket voor zyn rekening nemen! De naam van de schenker, of van de groep van schenkers, komt op het etiket te staan. Blijft U niet achter; leeft mee, met de jongens overzee! DE MOTORDRIJVER VAN DE „DORUS RIJKERS" MET PENSIOEN. Het was op Donderdag 18 Septem ber een kwart eeuw geleden, dat de heer R. Eelman, motordrijver van de reddingboot „Dorus Rykers", by de NZHRM in dienst kwam. Met ingang van dezelfde datum heeft hij de dienst van de maatschappij met pensioen ver laten. Het bestuur stelt zich voor, op Dinsdag 7 October a.s. van de heer Eelman te zynen huize, Nieuwstraat 23, officieel afscheid te nemen en hen) by deze gelegenheid te bedanken voor de goede diensten door hem aan het reddingswezen verleend. RECTIFICATIE. Gisteren deelden wy mede, dat Cor- nelis T. uit Den Helder door het Tri bunaal te Alkmaar was veroordeeld tot 2 jaren met -**-»k. Dit is onjuist. Hy werd veroordeeld tot 1 jaar inter nering, plus 1 jaar voorwaardelyke internering met een proeftyd van drie jaar. Voorts ontzetting uit de rechen. T. zal derhave op 9 November a.s. voorwaardelyk in vryheid worden ge steld. Het Nederl. Handbal Verbond blykt een vooruitstrevend orgaan te zyn: het besloot op de laatste jaarvergade ring om als eerste organisatie over te gaan tot het instellen van een hoofd klasse! Een interessante proef om 9 teams, verdeeld over het gehele land, in één competitie onder te brengen. Hoewel dit financiëel grote offers van verenigingen en spelers vergt, kan de ze maatregel de zo begeerde spelpeil verbetering brengen. Vanzelfsprekend zijn de HA V-elftal len nog niet zo ver, dat zij in dit handbal-eldorado thuis horen, zy zul len dan nog twee sporten moeten klimmen! De zaak is n.1. als volgt in gedeeld: Er zyn vyf districten. Uit ieder dis trict zijn één of twee der beste ploe gen, zowel dames als heren, in de hoofdklasse geplaatst. Daaronder heeft ieder district één le en twee 2e klas sen. Het district waar de HAV in thuis hoort heet West A en is onderver deeld in drie afdelingen, t.w.: Utrecht, Amsterdam en Nrd. Holland. De HAV elftallen welke aanvankelyk uitkwa men in de le klasse afd. N.-Holland, hebben het beide gebracht tot de Dis- tricts 2e klasse: de dames het a.s. sei zoen voor de eerste maal, de heren speelden vorig seizoen reeds in deze klasse en wisten zich royaal te hand haven door een goede 3e plaats te bezetten, dit in tegenstelling met hun leermeesters van vroeger, de Haar lemse verenigingen Rapiditas, HOC en Bato. Deze zijn allen gedegradeerd naar de afd.-. le klasse! HAV I dames mo.t de strijd gaan aanbinden met clubs uit Haarlem, Zaandam en (Sint Pancras), Udi- Wik (Dirkshorn) en Tonegido (Wie- ringen). De heren hebben als tegen standers verenigingen uit Amsterdam, één uit Haarlemmermeer en één uit Zaandam. De thuiswedstrijden zullen worden gespeeld op het HRC B-terrein. Zon DEN HELDER: Ned. Herv. Gem., Nieuwe kerk, Weststraat, 10.30 uur af scheid ds. Quak; Palmstraat, 19 uur ds. Borghardt, H. A. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 uur ds. J. Hartkamp, 17 uur ds. P. v. d Werff, van Zwart- I £luis; Rehobothkerk, 10 uur ds. P. v. d. Werff, 17 uur ds. J. Hartkamp. Geref. Kerk, art. 31, Nieuwe kerk, Weststraat, 8.45 uur en 17 uur ds F. Tollenaar. Chrt Geref. Kerk, Steen- gracht, 10 uur en 17 uur ds. J. Rebel. Lutherse kerk, Wezenstraat, 10.30 uur ds. H. J. Oldemans. Doopsge zinde gemeente, geen dienst Bap tisten-gemeente, gebouw Irene, Hoog straat, 10.15 uur zangdienst, 10.30 uur samenkomst, 12.15 Zondagsschool 19.45 uur zangdienst, 20 uur evangelisatie avond, Evang. F. Hofhuis; Vrijdag 20 uur vrouwenkrans ten huize fam. Boon, Molenstraat 97. Oud-Kath. kerk, 10 uur Heilige dienst, pastoor Verheij. Ned. evang. zending, ge bouw Irene, Hoogstraat. Donderdag 20 uur samenkomst, spr. G. P. de Jong, uit Doorn. Evangelisatie Vyzelstr., 10 uur en 19.30 uur samenkomst, 12 uur en 14.30 u. Zondagsschool; Woens dag 19.30 uur Bijbelkring; Donderdag 19.30 uur vrouwenkrans; Zaterdag 19.30 uur bidstond. Leger desHeils, atelier gebr. Meyer, Ruyghweg. 10 u. Heiligingsdienst, 19 uur openluchtsa menkomst, 20 uur verlossingssamen komst; Maandag 14 uur vrouwenkrans. JULIANADORPNed. Herv. Gem., 19 uur ds. Salm. Geref. Kerk, 14.30 uur ds. J. Hartkamp. Star of Hope Mission, 10 uur en 19 uur H. v. d. Brink, uit Bloemendaal; Zaterdag 20 September, 20 uur openluchtsamen komst. HUISDUINEN. Ned. Herv. Gem., 10 uur ds. Salm. CALLANTSOOG.: Ned. Herv. Gem., geen dienst. ANNA PAULOWNA: Geref. Kerk art. 31, Ned. Herv. Evang.-gebouw, Breezand, 8.30 uur en 17 uur ds. J» Blokland. ANNA PAULOWNA, Zondag Sept., voorm. half elf, ds. Witkop. -21 Volgens bovenstaand ontwerp zal officiële Zijper medaille in brons de dag a.s. te beginnen met HAV I Con- j zilver worden geslagen. Aan de ver- cordia II (Haarlem), aanv. 2 uur- bij de heren HAV IAnimo I (Zaandam) aanvang 3 uur. Hopelijk een succesvol begin! schillende prijswinnaars zal deze zeer fraaie legpenning worden uitge reikt. gemeenteraad is bijna in een moeras verzeild geraaktIn een moeras van belasting-technische; byzonderheden. Het was de heer Eijl- ders, die geheel te goeder trouw en met ue beste bedoelingen overi gens de weg naar dat moeras ef-i fende. Want, zo zei hy, waarom zou den we by het vaststellen van een reiskostenvergoeding voor schoolkin deren alleen maar kyken naar het in komen van de vader? Er kunnen tn datzelfde gezin minderjarige kinde ren zyn, die tezamen nog eens het bedrag van pa's verdienste binnen trengen. Hebben deze mensen reis kostenvergoeding nodig Een derge lyke regeling is bestemd als tege moetkoming voor hen, die in finan ciële moeliykheden verkeren. En daarom, concludeerde de heer Eyi- ders, laten wy letten op het gezamen- iyk gezinsinkomen. „Neen", zei wethouder Van der Vaart, „laten we dat niet doen. De tegeling bestaat al sinds 1939 en we gaan nu alleen maar de inkomen- grenzen verhogen. Als we nu boven dien de bepaling gaan inlassen, dat de verdiensten van de vader en zyn Inwonende minderjarige kinderen worden opgeteld, dan wordt het er voor de aanvragers slechter op, in- plaats van beter!" „Mynheer de voorzitter", repli ceerde de heer Eyiders, „als we in 1939 fouten hebben gemaakt, dan moeten we nu daarop niet doorgaan. Dat zou een mooie boel worden Maar toen verklaarde de voorzitter, dat des heren Eyiders ongerustheid ongegrond was, want dat het gezins inkomen wel degeiyk gold. En toen zaten én de raad, èn bode De R,uy- ter, èn de pers aan de rand van een griezelig moeras. Het monster Fiscus en ettelyke trawanten loerden met begerige blikken rond. Én Vadertje Tyd zette zyn zandglas vast gereed. En schryver dezes wond zyn horloge Het was gelukkig, dat deze opwin ding door geen der raadsleden werd overgenomen. Blijkbaar voelde niemand zich op dit fiscale gebied deskundig genoeg, en gelukkig schaamde nie mand zich voor deze ondeskundig heid, anders waren binnen een mini mum van tyd èn de raad èn bode De Ruyter (met zyn glazen heerlijk ver frissend drinkwater), èn de pers (met sigaretten, maar zonder asbak) mid den in het moeras verzeild geraakt. Dacht u van niet? O, het is zo ge- vaarlyk, wanneer mensen over din gen willen meepraten, waarvan ze geen verstand hebben. Vooral wan neer allerlei verschillende menin0en tegen elkaar afgewogen moeten wor den. Zelfs al zoumaar neen, laten we van deze zaak afstappen, evenals de voltallige raad na een kloeke ha merslag van de voorzitter afstapte van het glibberige pad, dat naar het moeras voerde. UEBT u gelezen van dat gokje, dat de raad wilde maken Inder daad, het was een kleine dilemma. Aannemer A. wildes het lek dichten voor een kleine tienduizend gulden. „Wanneer het lek vlak onder de kant zit", dacht hij, „heb ik een voor deeltje!" Aannemer B. ging echter van de veronderstelling uit, dat het lek wel dicht onder de kant zou zit ten, en hy wilde het daarom dichten voor nog geen drieduizend gulden. Mits natuurlyk een eventuele tegen valler door de gemeente zou worden bekostigd. Het was nu maar de vraag, hoe kostbaar de kans op een eventuele tegenvaller was. Zat het lek onder de wal, dan waren we met een koopje klaar, maar als nu eens tochEn als er eens twee lekken waren, aan elke kant van de binnenhaven ééntje byvoorbeeld? Dan kon er wel eens een paar duizend gulden bij moeten. De heer Van der Vaart zei wel, dat het crediet van f 10.000 nooit over schreden zou kunnen worden, maar de heer Ran merkte toen oUjk op, dat een voorstel tot het verlenen van een aanvullend crediet gemakkelijk ge noeg ingediend kan worden In ons hart prezen wy de levens lust, de sportiviteit, en de zin tot avontuur van onze raad, dat hy zich met het gokje accoord verklaarde. Wy houden niet van gokken, maar we houden wel van mensen, die dur ven te wagen. Als ze het onderscheid maar biyven zien. J^OG één zoete herinnering aan de jongste raadszitting. Het was v/eer de heer Eyiders, die deze zoe tigheid ter raadsdis deponeerde. Hy was eerst bang, dat in ieder Helders huis „Inkwartiering" zou komen maar na het lezen van de stukken was hy juist bang geworden, dat de hele zaak maar een wassen neus was. Dat uitgerekend alle Helderse huizen buiten deze „inkwartiering" gerekend zouden worden. En dat ieder Helders- man, die aangifte zou moeten doen van „overtollige woonruimte", zich een uitgeslapen rekenmeester zou be tonen. Het ziet er inderdaad niet zo vre- seiyk somber voor de Helderse hui zen uit. Aan iedere „eigenlyke" be woner wordt nog behoorlyk de ruim te gelaten. En mocht het komen te gebeuren, zoals dé heer Eyi- •'•rs vreesde, dat ih sommige huizer twee vrouwen de baas moeten gaan speWb....,, Ja, dan is een aanrechtje op de overloop (en natuurlyk ook een ZTi ?i?t"?andestlen! gas-aanslui- tinkje) de enige oplossing. Want" zo zeide de heer Eyiders en wy dur ven ons om goede vrienden te biy- ven met een deel van onze lezeres sen niet voetstoots by hem aanslui ten, „twee vrouwen in één keuken de»r komen dooien van!" Er zal nu geducht gerekend wor- ?elder' Heel wat stude rende zoons, jongens onder dienst en andere uithuizige huisgenoten zullen y „het aantal" worden opgeteld. Als deze zaak maar goed gecontml Heïd WOr?t' °p de schouders van de Helderse burgery komt een last te rusten. Hoe groot die last zal zy? weten we nog niet. Als hy' maar eer' lyk wordt verdeeld. Anders zou de KEIZERSTRAAT 15 TEL 2626 - DEN HELDER (ingezonden Mededelingen.) In één yan de lokalen van de BLO- school werd Donderdagavond de Hel derse kappersvakschool geopend. De ze school is tot stand gekomen dank zij het vruchtbaar overleg tussen het afdelingsbestuur van de kappersvak bond en 't bestuur van de Nederland se Vakscholen voor Kappers, in wel ke organisatie alle kappersbonden zyn vertegenwoordigd. Thans zyn in pl.m. veertig plaatsen kappersscholen geves tigd, en het is ongetwijfeld voor Den Helder een stap vooruit, dat nu ook hier een dergelijke school is geopend. De heer B. Veldhuizen noemde in zijn openingswoord dan ook terecht de stichting van deze cursus de kroon op het werk van alle betrokkenen. De leraren zullen hun uiterste best doen om de mannelijke en vrouwely- ke leerlingen voor de examens klaar te maken. Wethouder van Loo, die de officiële opening verrichtte, juichte het initia tief van harte toe. Het gemeente-be stuur constateert telkens met vreug de, dat de burgerij op het gebied van het onderwijs medewerkt om de naam van Den Helder op een eerlijke ma nier naar buiten te laten klinken. Ook de heer lest heeft gaarne een lo kaal van zyn school voor deze cursus willen afstaan. De wethouder spreekt dan de sug gestie uit, dat in de toekomst wellicht aan deze school ook een cursus to- neelkappen kan worden verbonden, waarna hij leraren en cursisten een succesvolle toekomst wenste. De directeur van de school, de heer T. de Jong, deelt in antwoord daarop mede, dat men thans nog niet aan een cursus tóneelkappen toe is. De moge lijkheid is echter wel aanwezig, zodat wanneer voldoende gegadigden voor een dergelyke opleiding onder de cur sisten zouden zijn, zij wel in het le ven geroepen zal kunnen worden. Hij geeft dan op duidelijke wijze een overzicht van de plannen, die werden uitgewerkt om de opleiding zo efficiënt en vruchtbaar mogelijk te laten zijn. Er zal terdege aandacht worden geschonken aan het algemeen vormend onderwijs, in het bijzonder aan die vakken waaraan enige kennis voor de kapper zeer gewenst is. De heer De Luter, inspecteur van 't vakonderwijs der Nederlandse Vak scholen voor Kappers, wijst dan nog in een kernachtig woord op de bete kenis van het tot stand komen van deze school, waarna hij vooral de leer lingen opwekt om het gezonde idea lisme van de leraren niet te bescha men. De buurtvereniging „De Eendacht" (De la Reystraat, Joubertstraat, Her- zogstraat) heeft in de „Roskam" een feestavond gehouden, waarop het ge zelschap Jan van Ostade een non stop-revue opvoerde onder de titel „Tussen licht en donker". Het pro gramma stond op hoog peil, zodat de aanwezigen met recht een genotvolle avond hadden. De voorzitter deelde mede, dat de reisclub van „De Eendracht" thans is uitgebreid met een jeugdafdeling voor kinderen van 8 t/m 12 jaar. De ou ders kunnen hun kinderen daarvoor opgeven bij de secretaresse, Herzog- straat 2. Van Zaterdag 20 Sept., 16 uur tot Maandag 22 Sept. 8 uur, zijn bij geen gehoor by de eigen arts, alleen voor spoedgevallen aanwezig de artsen Olree, De Groot, Tamsma, Werner van Sloo- ten, De Boer, Groenhart, v. d. Sluis Swanters. In district West-Friesland zyn aanwe zig de artsen Boeckhorst, Wognum; Mulder, Midwoud; Pool, Hoogwoud. De dierenartsen Dekker, 't Zand en v. d. Kolk, Nieuwe Niedorp zyn ook aanwezig. Geboren; Gerbrandina, d. v. A. uis en Trijntje Roeper; Johannes W., z. v. M. Bakker en A. C. Bakker; Benjamin J„ z. v. B. J. v. d. Knaap m V' d' Zee-' Catharina, d. v. A. Westdorp en M. C. v. d. Linde. Ondertrouwd: Marinus A. Ide- ,ma en Vinkje J. v. d. Woude; Paulus ter Schiphorst en Tetje Wijngaarden; Jacobus Witte en Anna J. Bakker; Ja- cob Plaatsman en Hendrika Puiman; Franciscus A. J. v. Beers en Marretje Coevert; Philippus Bas en Alida T- Roeper. Getrouwd: Joseph F. C. Granne- tia en Margaretha C. Boot; Laurens van der Werve en Maria M. Gieles. Overleden: Margaretha G. Dijk" sen, 69 jaar. GEVONDEN VOORWERPEN. Een liniaal, een broche en een speel- broekje.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2