De nieuwe wijkindeling der melkslijters Vi Over het algemeen gunstig ontvangen TAVENU opent het seizoen De laatste bak keileem is gestort Activiteit bij Helder De Amsterdam deed nogmaals een poging De NIWIN-dansavond Het „Helders Meisjeskoor" is met de repetities begonnen Uitspraken Meervoudige Kamer Is er iets van U bij? Wieringen Spannende momenten op Wieringer Wielerbaan Goede wedstrijd van Wieringer snufjes Visserij Tonegido Wieringermeer De landbouwhuishoudschool Den Oever. Gedetineerde ontvlucht Uitslagen V.V. Wiron Julianadorp Prins Bernhard bezocht marinierskamp te Doorn Het N.V.V. en de groenten Marktberichten Herverkaveling van Walcheren In ons nummer van Zaterdag 20 September schreven wjj over het voornemen der Heideree me'k- slijters om te komen tot een reorganisatie van de w\]kindeling. Deze reorganisatie is niet alleen op grond van zeer steekhoudende economische argumenten van be lang, maar zU is ongetwijfeld ook van niet te onderschatten beteke nis voor de afnemers, wy hebben reeds daarop gewezen. Het staat immers vast, dat de regeling van thans de melksiyten» verplicht, iedere dag een zeer uitge strekte route af te werken, wat tot gevolg heeft, dat de melk urenlang onderweg is. De melk arriveert 's morgens aan de fabriek. Hoe eerder zy door de siyters by de klanten is afgeleverd, hoe beter voor de melk. In de zomer heeft de ontzagiyke in tensiteit, waarmee onschadeiyke en schadeiyke bacteriën zich vermenig vuldigen, tot gevolg dat de kwaliteit van de melk in weinige uren tyds sterk achteruitgaat, 's Winters doet zich de nadelige invloed van de vorst duidelijk gevoelen. De gestandaar diseerde melk, die thans wordt afge leverd, heeft een vetgehalte van 2,6 procent. Dr. Mol, oud-directeur van de Keuringsdienst voor Waren te Alkmaar en voorzitter van de Noordhollandse consumptiemelksiy- tersverenlging, heeft kort geleden op een vergadering van Helderse melk- siyters nog op het nadeel van een langdurig transport ln zomer en win ter gesproken. OOK IN HET BELANG VAN DE AFNEMERS. Over het algemeen is de voor gestelde regeling door het pu bliek gunstig ontvangen. Er zyn echter melkverbruikers, die de noodzaak ervan niet voetstoots aannemen. Zonder al te crltlsch te zyn, kunnen wy dit aldus op vatten, dat zy ln de nieuwe wyk- verdeling niet direct hun eigen voordeel zien. Boven hebben wy echter wel doen uitkomen, dat hun persooniyk belang by deze zaak wel degelyk ls betrokken. Het is toch op zichzelf reeds een verbetering, dat Iedere klant straks vroeger zyn melk thuisbe zorgd zal krygen. Ook indirect kan bovendien de nieuwe regeling ten voordele zyn van de consumenten. Het staat nameiyk vast, dat de winstmarge van ae melksiyters nog ligt beneden het peil van vóór de oorlog. De bedryfs- onkosten en verdere lasten zijn enorm gestegen, en daarnaast ook de kosten voor levensonderhoud, zodat een melkslijtcr thans dubbel zoveel moet omzetten als vóór de oorlog om een behooriyk bestaan te vinden. Het spreekt vanzelf, dat deze kwestie ook ls besproken met de re geringsinstanties. De melksiyters hebben daarby verzocht de winst marge te verhogen, waarvan natuur- ïyk een verhoogde melkprys het ge volg zou zyn. Van regeringswege werd daarop medegedeeld, dat aan een vaststelling van een hogere winstmarge niet gedacht kan wor- De Helderse toneelvereniging TA VENU zal op Woensdag 26 en Don derdag 27 November a.s. haar eerste uitvoeringen van dit seizoen geven voor haar kunstlievende leden. Ge zien de prestaties van TAVENU ge durende het vorige seizoen, kunnen we hooggespannen verwachtingen hebben. We denken slechts terug aan „Betje regeert". Het is wellicht voor vele kunst lievende leden aangenaam te verne men, dat TAVENU zich aan de tyds- omstandigheden heeft aangepast en de mogeiykheid heeft geopend om de contributie ln tweeën te betalen. De eerste termün kan worden betaald by de aanbieding van het diploma voor de eerste uitvoering, de tweede ter- myn by de aanbieding van de diplo ma's voor de tweede en derde uit voering. Het aantal kunstlievende leden kan nog een kleine uitbreiding ondergaan. Men dient zich met opgeven te haas ten! den, zolang soms vyf of meer melk siyters ln één straat melk afleveren. Een zeer juist standpunt overigens, want het is op het ogenblik meer dan ooit zaak om in alle opzichten de grootst mogeiyke zuinigheid te be trachten. ER KOMT EEN KLACHTEN COMMISSIE. Men zou nu bevreesd kunnen zyn, min of meer aan de willekeur te zijn overgeleverd van de siyter, die thans als melkleverancier wordt „opge drongen". Deze vrees komt ons on nodig voor. wy kunnen ervan ver zekerd zyn, dat iedere melksiyter zijn uiterste best zal doen, om de hem toegekende wijk zo goed mogeiyk te bedienen. En mocht een klant niettemin ontevreden zyn over de bedie ning, dan staat een onpartydlge „Klachten-commissie" gereed om zonodig ln te grypen. Deze com missie zal bestaan uit een ver tegenwoordiger van het gemeen tebestuur dat naar wij ver nemen met de nieuwe wykin- deling ten volle instemt en een aantal leden van de burgery, met voorts employé's van de Keuringsdienst en van de standaardisatiebedrijven als des kundigen. Deze commissie heeft ten doel, de afnemers te bescher men tegen mogeiyke willekeur of knoeiery onder de slijters. Iedere gegronde klacht zal terdege worden onderzocht. De betrokken siyter zal ter verantwoording worden geroepen, waarna desnoods zijn wijk zal worden opengesteld voor de siy- ters uit de beide aangrenzende wij ken. Gezien de ervaringen in andere plaatsen, waar een dergelijke rege ling tot volle tevredenheid van alle betrokkenen reeds veel eerder werd getroffen, kunnen wij er zeker van zyn, dat ook in Den Helder de nieu we wykindeling een ideale oplossing zal blijken. Gistermorgen is de laatste bak kei- leem, met de vlag in top, naar de Huis- duiner strandhoofden gebracht. De keileem-onderlaag van de te herstel len hoofden is thans gereed, zodat de transportbakken hun taak hebben vol bracht. wy zullen dus niet meer iede re dag langs de dijk de sleepbootjes met hun volle of lege bakken op sleep touw zien voorbijvaren. De beide baggermolens, die de kei- leem opbaggerden nabij Wieringen, zyn binnengesleept. De „Niba 14" is rechtstreeks versleept naar Spaarn- dam. terwyi de „Beverwijk 19" van de fa. Van Hattum en Blankevoort nog enkele dagen in de Nieuwediepse ha ven zal bUjven, om een enkele on diepe plek voor het Koninklijk Insti tuut uit te baggeren. Hr. Ms. torpedobootjager „Piet Hein" werd daartoe gisteren versleept naar de steiger voor de kolenloods, waar Hr. Ms. „Soemba", die gisteren zee heeft gekozen, heeft gelegen. Ook Hr. Ms. wachtschip „Medusa" zal tydelijk een andere ligplaats moeten kiezen. De v.v. Helder heeft in de afgelopen weken niet stil gezeten, althans een groot deel der leden. Wanneer men n 1. even het geluk heeft tot in de kleed kamers door te dringen, dan valt het al direct op. dat alles er buitengewoon verzorgd uitziet. Een kwast verf doet toch maar heel wat en laten wij ook de andere nieuwe snufjes niet ver geten. Er werd een speciaal scheids- rechter-sein aangebracht, zodat deze niet meer de clubs apart behoeft te waarschuwen, doch met een knop- indruk de elftallen ziet verschijnen. Over de fietsenstalling schreven wij reeds, maar de heren hebben er nu ook nog een scoringsbord aan bevestigd en het geheel gaat meer en meer lijken op een tweede klasse-inrichting. De in richting is er, nu nog het eerste elftal. Wij zijn er van overtuigd dat het werk van de leden, verricht in hun vrije tijd, er zal toe bijdragen dat de spelers er nog meer op zullen zitten. De geest is goed en de prestaties zijn tot heden ook uitstekend, althans van het eerste elftal, zodat wij in de ko mende periode nog veel goeds ver wachten. Te Soerabaja heeft de herbegrafenis plaats gevonden van het stoffelijk overschot van de elf opvarenden van Hr. Mrs. „Tromp", die op 20 Februari 1942 sneuvelden tydens de Slag in Straat Soenda. Voorafgegaan door een tamboer en pUpcr begeeft de stoet zich naar het ereveld. In Denemarken maakte Siykhuis wederom een goede beurt door de 5000 m overtuigend te winnen. Hier ziet men hem de finish passeren voor de Deense loper Greenfort. Gistermorgen is de „Amsterdam" van het loodswezen nogmaals uitge varen, om te trachtA het lichtschip „Texel" binnen te brengen. De weers omstandigheden bleken op zee ech ter nog weinig ten goede te zyn ge keerd, zodat de „Amsterdam" om elf uur onverrichterzake in de haven terugkeerde. Vanmorgen is men uit gevaren voor het ondernemen van een derde poging. Het belooft morgenavond in „De Roskam" een gezellige boel te wor den. Het populaire orkest van Jan Seegers zal er spelen, ter begeleiding van de vele series dansen die er zul len worden gemaakt. Ten bate van de NIWIN-kerstpakkettenactie zullen 'n paar honderd danslustigen hun gulden entrée offeren, om even later met el kander in de Jcunst van Terpsichoré te wedijveren. Een deskundige jury zal de geleverde prestaties beoordelen, en vaststellen welke paren voor de be schikbaar gestelde prijzen in aanmer king komen. Ongetwgfeld zal de be langstelling voor deze avond, zowel van dansende als van niet-dansende zijde, groot zijn. Dat is 'te wensen ook, des te groter zal het aantal Kerstpakketten zijn dat uit de opbrengst van deze dans avond kan worden betaald. Enkele weken geleden berichtten wy, dat er plannen bestonden om in Den Helder weer te komen tot op richting van een nieuw Helders Meis jeskoor, thans onder leiding van de heer Geert de Boer, de directeur van de Verenigde Helderse Zangers. Welnu, deze oprichting is een feit geworden. Het reeds zeer bevredi gende aantal van vyf en dertig meis jes heeft zich als lid opgegeven, en gisteravond werden in het CMVJ-ge- bouw aan de Spoorstraat de eerste repetities gehouden. Het spreekt vanzelf, dat ieder meisje, dat de gelederen van het koor wil komen versterken, van harte welkom is. Men weet nu het adres: iedere Dinsdagavond van zes tot acht uur in het CJMV-gebouw. De Meervoudige Kamer van de Alk- maarse Rechtbank deed gistermorgen uitspraak in de volgende zaken: Jantje S., Den Helder, drie maan den gevangenisstraf. Jacob L., 't Zandt, thans gedetineerd, zes maanden gevangenisstraf voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar. Gevonden: bruinieren actetas, kin- derbril, handtasje, grijze gehaakte handschoen, inlegvel, blauwe kinder muts, portemonnaie (inh. f 2 en kaar tje). rozenkrans in étui, zilveren rozen krans in étui, nieuw bruin kinder schoentje, zilverbon. Verloren: rose broche, papiertje met vier gulden, inlegvel, groene kin derkruiwagen, portemonnaie met f 10, alpinomuts, portemonnaie (inh. f 0.50 en broodbon), portefeuille (inh. per soonsbewijs en foto's), portemonnaie met f 5, parapluie, bruine sjaal, tas met stamkaarten en distributiebescheiden, textielkaart. vulpen (merk „Luxor"), rood-zwarte vulpen, grijze vulpen, vul1 pen in étui, vulpotlood, zwembroekje en handdoek. Inlichtingen op het hoofd bureau van politie. EEN NIEUWE LIJST. Op ons bureau ligt ter inzage de pas sagierslijst van het s.s. „Volendam", dat met 642 passagiers aan boord (waar onder 158 leden van de Koninklijke Landmacht) op 17 September j.1. uit Batavia is vertrokken, en op Woensdag 15 October a.s. te Rotterdam wordt verwacht. Als supplement is aan deze lijst toegevoegd de 15 namen tellende passagierslijst van het m.s. „Kota Agoeng", dat op 2 Sept. j.1. uit Bata via is vertrokken en op Zaterdag 4 October a.s. te Rotterdam wordt ver wacht. WIJKLOPER AANGEREDEN. Eén van de wijklopers van onze courant, de bejaarde heer Polderman, is gistermiddag om vijf uur in de Spoorstraat door een fietser aangere den. Hij liep daarbij een neus-blessure op en moest per auto naar huis wor den gebracht. Hopelijk zal hij over een paar dagen weer in staat zijn om zijn werk te hervatten. De verstelde wedstrijden der Motor club „Wieringen en Omstreken" von den Zondag plaats. Over het algemeen genomen zijn deze wedstryden geslaagd te noemen en dan van de eerste keer. Vooral entbrak in de seriewedstrijden niet de nodige spanning. Een blessure liep de heer A. J. Kui per tydens een valpartij op, welke ont stond bij het passeren in een serie- wedstrijd. Een afval-race over 40 ronden op 125 cc werd door D. Geerligs gewon nen, terwijl B. Visser, H. Balast en C. J. Vroom, resp. de tweede, derde en vierde plaats bezetten. Een vooral spannende kamp was de le serie-wedstrijd tussen J. Bais en H. Ballast, welke door eerstgenoemde werd gewonnen. In de 2de serie werd Kuiper 1 tegen Visser. De finale eindigde in een overwin ning voor A. Kuiper, 2. J. Bais. In de serie-wedstrijd, verreden over 75 ronden, werd A. J. Kuiper eerste en Visser 2de. De eerste serie eindigde als volgt: 1. A J. Kuiper, 2. S. Numeijer. 2e serie: 1. B. Viser, 2. C. J. Vroom en 3. J. Bais. In de finale over 100 ronden moest Bais echter de strijd staken, hoewel S. Numeijer de 3de plaats op 5 ronden achterstand wist te bezetten. Hierna was de races aan de nieuwe lingen. Hoewel nog wat onzeker op de motor, gaven zij toch sportieve strijd te zien. M. Kooij eindigde als le, daar na gevolgd door W. Omes op een hal ve ronde, waarna de hekkesluiter Wai boer op 5 ronden. De achtervolging tussen de nieuwe lingen Kooij en Omes eindigde in een overwinning voor laatstgenoemde. Deze wedstrijden, welke werden verreden, waren de laatste van dit sei zoen en het wachten is nu op de vol gende zomer. De directie van de Wielerbaan heeft echter de sport-enthous: asten volko men tevreden gesteld, ondanks de gage welke de wielrenners moesten ont vangen. In de Wieringer raad werd de heug lijke mededeling gedaan, dat er nieuwe brandslangen zijn gearriveerd. Een der brandende punten is nu geblust! De uniformen zullen ook spoedig komen. Wanneer doet Wieringen nu mee aan een demonstratie? De rioleringen te Den Oever en Wes- terland zullen spoedig aan de orae worden gesteld. Het plan der riolering vloeit langzaam af! De woningcommissie heeft thans af gedaan. Een nieuwe commissie van advies zal nu verschijnen. Het wachten is nu nog op de nieuwe woningen, doch particuliere bouw heeft voorrang. De bouwende particulieren behoeven dus geen halfjaar te wachten! De Ulo-school zal waarschynlijk 1 Nov. te Oosterland verdwijnen! Wij ho pen dat hier nu geen stagnatie in zal komen anders kon het nog wel eens worden Uitgesteld Lager Onderwijs. De bruggen bij de Polder Waard Nieuw- land en bij de Kogerweg zijn kapot en in hopeloze toestand. De gemeentebe sturen confereren druk, doch zou het niet te druk worden? De Muziektuin is nog steeds een zeer muzikaal onderwerp geweest, de tonen klinken alleen bij de inwoners, nog niet uit de tent. In de reisgids van Wieringen, welke door Rutgers werd uitgegeven, staat, dat in het park ach ter het raadhuis is de muziektuin, waar elke week één of twee openlucht concerten worden gegeven. Spelen de raadsleden soms mee in het concert? In de reisgids staat nog meer dat naast deze vooruitziende kijk alweer oud dreigt te worden. Het dorp is een wielerbaan rijk, waar men dikwijls renners van naam kan zien rijden. Naar wij vernemen be staan er ernstige plannen om deze wie lerbaan af te breken! Aan V.V.V. om nog te proberen deze enige wielerbaan in Hollands Noorderkwartier te behou den. De gids van Wieringen is interes sant, zo ook voor de „Wieringer stam". Deze uitgave van de V.V.V. is in elke boekhandel te verkrijgen. In de week van 21 tot en met 27 Augustus werden op de Oeverse afslag de onderstaande hoeveelheden vis aan gebracht: Bot 6870 kg, tong 873 kg, snoekbaars 3022 kg, witvis 543 kg, paling 13579 kg, schol 18395 kg, schar 624 kg. tarbot 271 kg, poon 12 kg, wijting 114 kg, ka- beljouw 11 kg, garnalen 2428 kg, puf 5150 kg. De aanvoA- was deze week belang rijk minder dan in de vorige periode. Vooral paling werd in veel geringere hoeveelheden aangebracht. In verband hiermede lagen de prijzen hoger dan in de vorige week. De fuikaal bracht van 11.60 per pond op. De prys voor de schiere aal varieerde van 2,102,60 per pond. De Noordzee vis behaalde in de meeste gevallen maximum-prijzen. In een zeer goed gespeelde wedstrijd heeft het eerste dameselftal van Tone gido de punten op Concordia 2 weten binnen te halen. Met deze overwinning bezet zü tevens de bovenste plaats. Bei de partijen gaven pittig spel te zien en vóór de rust wist Ton. de stand al op 61 te brengen. Met een paar mooie aanvallen wist Concordia na enkele minuten in de tweede helft de stand tot 63 te bren gen, doch verder kwam het niet, dan dat de aanvallen in Tonegido's achter hoede werden gestuit. Ton. wist nog eenmaal te scoren. Vanaf het begin dat de heren I van Tonegido in het veld kwamen was er spanning op het terrein. Tegen Vlug en Vaardig werd een verdiende 9—3 over winning behaald. Goed zo Tonegido, zo de hele com petitie! Bij Koninklijk Besluit van 8 Sept. 1947 No. 102 is heroprichting en in standhouding van een Landbouwhuis houdschool in de gemeente Wieringer- meer, uitgaande van de stichting van Land-, Tuinbouw- en Landbouwhuis- houdonderwijs in de Wieringermeer met ingang van 1 Sept. 1947 goedge keurd. Naar eerst thans bekend wordt poog de Vrijdagmiddag één der gedetineer den uit de „Krententuin" te Hoorn, werkzaam aan de ruilverkaveling te Den Oever, zijn lieve vrijheid te her overen. Op een onbewaakt ogenblik nam hij de benen en belandde via een sloot, waar hij een nat pak haalde, op de Gesterweg. Van de afwezigheid van een der bewoners, de heer J., die zijn woning enige minuten onbeheerd had achtergelaten, maakte hy gebruik om zijn natte plunje te verwisselen met een aan de kapstok hangend costuum. Daar na wandelde hij kalmpjes de Gesterweg uit en poogde in de Wieringermeer een schuilplaats te vinden. De bewakers waren inmiddels o-> zyn afwezigheid opmerkzaam geworden en maakten aanstalten om hem zo spoedig mogeiyk weer op te sporen. De gehele bewaking kwam, versterkt door de plaatseiyke politie, in touw en reeds spoedig had men zijn spoor gevonden. Na enige tijd van intensief speurderswerk kon men de vluchteling weer in zijn kraag vat ten, waarna men dc huishoudster van de heer De J. zeer verbaasd deed staan door het terugbrengen van het costuum dat ze nog in het geheel niet gemist had. Van de tien te behalen punten wis ten de elftallen van Wiron er Zondag r.egen thuis te brengen. Wiron 1 speelde op eigen terrein te gen J.V.C. 2. Wiron wist deze wed stiijd met 61 te winnen. Toch kon den we deze keer geen bewondering voelen voor het spel van de Wierin gers. Vooral in de voorhoede schutter de het nogal eens. De beide vleugel spelers lieten in deze linie wel het sterkste spel zien. De sterke, dwars over het veld waaiende wind zorgde er voor, dat vóór de rust de linker vleugel het meeste werk kreeg te verrichten, terwijl r.a de thee de an dere vleugel kon tonen wat ze pres teerde. Halflinie en backs deden nut tig werk, doch we geloven, dat bij minder kort spel de gasten meermalen kans hadden gekregen om door te breken. De scheidsrechter, die goed leidde, lette somtijds te veel op kleinigheden wat aanleiding gaf tot een opvallend groot aantal strafschoppen. De verdere uitslagen luiden: Wiron 2—Z.A.P. 4 9q Wiron 3N.-Niedorp 4 4j Watervogels a—Wiron a 0—1 Wiron b—Winkel b i_i J.V.C. I—TEXEL I. J.V.C. wint de toss en speelt eerst tegen de strakke wind in en zo doende was Texel eerst in de aanval en maakte in deze periode 2 doelpun ten. Na de thee gaf J.V.C. de toon aan, maar de voorhoede was niet ln staat om maar éénmaal het net te vinden. Van de rechtervleugel ging weinig uit, evenals van de midvoor. De linkervleugel was vry goed. P. Hendriks op de linkshalfplaats kan op een goede wedstrijd terugzien. Texel heeft verdiend gewonnen, maar J.V.C. was in het veld niet minder dan Texel. Scheidsrechter Tormanoy leidde de wedstryd uitstekend. Het publiek was niet voldaan. Z. K. H. Prins Bernhard heeft gis termiddag in zijn functie van inspec teur-generaal der Kon. Marine een be zoek gebracht aan de afdeling mari niers Doorn in het kamp „Woestduin" aldaar. Ongeveer half twee. arriveer de de Prins per auto aan de hoofdin gang van het kamp, waar hij werd verwelkomd door de lt. kol. der mari niers Lieftinck. Tamboers en pijpers zetten de parademars in en de Prinse lijke standaard ging omhoog aan de vlaggemast. Na een bespreking op het bureau van de commandant werd een wandeling door het kamp gemaakt, nieuwe en in aanbouw zijnde gebouwen bezichtigd en de dagelijkse oefeningen op de exercitie- en sportvelden in ogen schouw genomen. Vervolgens werden in de longroom alle officieren van het kamp aan Z. K. H. voorgesteld. Het Prinselijk bezoek werd besloten met een gevechtsdemon stratie in het Kaapse bos, uitgevoerd door de school van adspirant-officie- ren, waarbij de moderne gevechtstac tiek en de instructiemethode per ge luidswagen werden gedemonstreerd. Het NVV heeft de Directeur-Generaal van de prijzen verzocht op korte termijn maximum-prijzen voor de groenten vast to stellen. De reden van dit verzoek ligt „in de grote onrust", die de voortschrij dende prijsstijging der groenten in ar beiderskringen heeft gewekt. Uit tuinderskringen is een juist tegen overgestelde mening te vernemen. De tuinbouw-organisaties staan ln het alge meen op het standpunt, dat maximum- pi ijzen alleen dan aanvaardbaar zijn als anderzijds minimum-prijzen gesteld worden Deze minimum-prijzen zouden dan de kostprijs der producten moeten dekken. Nu de prijzen gunstig liggen, springt het NVV op de ketting. Maar dat deed het niet, toen veel producten beneden de kostprijs moesten worden afgezet De strenge winter en daarop volgende buitengewone zomer, werden door het NVV buiten beschowing gelaten, hoezeer de oogst daar ook onder te lijden heeft gehad. Het NVV heeft altijd nog al een zijdig gestaan tegenover de belangen en moeilijkheden der tuinders wat zich overigens gemakkelijk laat verklaren maar de tuinders vragen zich af of deze stap wel op de weg van het NVV lag. De algemene opinie is, dat men rustig zal moeten afwachten wat de Directeur- Generaal uiteindelijk in deze kwestie zal beslissen. PURMEREND, 30 September. Aan gevoerd 407 vette koeien, 21 stieren, 70 pinken, 112 nuchtere kalveren, 1100 schapen en lammeren en 41 vette var kens voor de levering. 123 melk- en kalfkoeien f 375625, iets beter; 264 gelde koeien 275430, stug; 12 stieren 250550, stug; 620 scha pen 5085, kalm; 246 lammeren 3055, matig; 130 bokken en geiten 1060, stug; 477 biggen 15—35, matig; 126 paar den en veulens, paarden 275700, veu lens 75140, stug; 7100 oude kippen en hanen, rode en witte 1,752.25 per kg; id. 700 blauwe 2.252.75 per kg; 7200 jonge hanen, rode en witte 2.753.25 per kg; idem 200 blauwe 3.253.50 per kg; 2200 jonge hennen 69 per stuk; 1200 eenden 22.25 per stuk; 450 konij nen 112 per stuk; 10 ganzen 1014 ver stuk. Gistermiddag heeft de Tweede Ka mer zonder hoofdelijke stemming het wetsontwerp voor de herverkaveling van Walcheren aangenomen. da0t°roDheuitrltbreken Van paratyphus aan boord va» het m.s. „Volendam". dienstplicht T' todië aanvu'"ngstiocpen aan boord had, moesten de Sin tenTVl—tame. Hier het kamp ui en tan Batavia, waar onze jongens hun tyd nuttig besteden- er ziet men hen aan de lichamelgke training.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2