Stad w Omgeving. Jmqzzwidm Het contactvaartuig „Vandersteng morgen in de haven Op de tweesprong Schilderscursus geopend H. C. M. Nypels overleden Bonnen halen Herman Bouber 40 jaar op de planken Nieuws van de Helderse Sportraad Visserij De metselaars-cursus Steunt het Prins Bernhardfonds R. Smit 25 jaar bij „De Boer" Geen gasmeters in Den Helder De brandende kwestie van het tekort aan geschoolde arbeiders bracht de schilderspatroons en gezellen ertoe de handen aan de ploeg te slaan en zo zijn we nn naast een radiocnrsos, een gasfit- terscursus, een kapperscursus en de ▼ele andere cursussen ooi een schilderscursus in onze stad rijk. In zijn openingswoord zette de voorzit ter van de Schilders-studieclub, de heer J Zijp, op korte wijze de noodzakelijk heid van een goede scholing uiteen. Niet iedereen, die een kwast vast kan houden mag een schilder genoemd worden. De bedoeling van de cursus is niet een volledige opleiding te geven voor het vakdiploma, maar om de vak kennis op een beter peil te brengen. Wethouder van Loo had gaarne ge hoor gegeven aan de uitnodiging om deze cursus te openen. Hij herinnerde eraan, dat deze reeds in zijn tijd be stond en verheugde zich erover, dat men weer tot 't oude was teruggekeerd. Spreker ziet hierin een teken van be zinning; hij hoopt ook dat deze cursus een goede verstandhouding zal brengen tussen patroons en gezellen in het be lang van beide partijen. Dat kan slechts de wederopbouw van onze stad ten goede komen. Houdt men dit voor ogen, dat zal aan allen een behoorlijk bestaan gewaarborgd zijn. Hij wenste de studieclub veel succes en hoopte dat nog vele jongeren zich zullen aanmel den. De leraren, de heren Du Bunje en Schoonhoven, spraken hierna een kort woord van opwekking. De secretaris las nog de notulen voor en men dronk in een gezellig samenzijn een glaasje bier op het goede begin. Te Amsterdam, waar hij de laatste jaren woonachtig was, is Maandag j.1. op 67-jarige leeftijd overleden de heer H. C. M. Nypels. Dit sterven kwam niet zeer onverwacht, daar hij reeds geruime tijd ziek was. Al woonde de neer Nypels de laatste jaren van zijn leven niet in de stad, waaraan hij zijn gehele werkkracht had mogen schen ken, toch heeft hij bijna tot het einde toe een grote belangstelling voor alle Nieuwediepse zaken aan de dag ge legd. Dat kon ook haast niet anders, v/aar het hier een man betrof, diezo'n werkzaam aandeel in 'het publieke le ven van Den Helder heeft gehad. Daar was allereerst zijn zaak, op de hoek van de Koningstraat. Hij was geboortig uit Kloosterburen in Gro ningen en bracht zijn jeugd door in Alphen aan de Rijn, waar zijn vader hoofdonderwijzer was Hij was onge veer 20 jaar oud, toen hij zich in Den Helder vestigde, eerst in een particu lier bedrijf, maar reeds zeer spoedig in 1904 in een eigen zaak, een zaak in heren-mode-artikelen en In dische uitrustingen. Het bedrijf breid- da zich gaandeweg uit, zodat de op richter zeer zeker met grote dank baarheid op zijn initiatief kon terug zien. Maar daarnaast heeft hij zich zeer actief bewogen op het terrein van verschillende verenigingen en organi saties. Zo was hij één der oprichters van de winkeliersvereniging, van de burgerwacht, van de N.V. Zeebad Huisduinen, van de Stichting „Het R.K. Onderwijs" en hij maakte voorts deel uit van de besturen der R.K. Middenstandsvereniging „De Hanze", de R.K. Kiesvereniging, de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer, het Oran jecomité en de Economische commis sie ter bevordering van de economi sche positie van onze stad. Hij was ock één der initiatiefnemers van de grote tentoonstelling „De stad Hel der", die in 1925 werd gehouden, en van de REMAVI. Uit deze vluchtige opsomming blijkt reeds voldoende dat Den Helder in ruime mate heeft ge profiteerd van de talenten van deze actieve burger. Zijn stoffelijk overschot zal mor genochtend na een gezongen uitvaart dienst in de R.K. Kerk aan de Kerk- gracht, welke om half elf aanvangt, ter aarde worden besteld op het R.K. kerkhof „Sint Joseph" te Huisduinen. Uitreiking bonkaarten 713, schoe nenbonnen. bonkaarten, aanstaande en jonge moeders. Den Helder, 15 October, niet-zelf- verzor°ers, familienamen A t.m. Beems'pr: 16 October, nlet-zelfver- zorge-* fo-^iiiinamen Beemsterboer tm. Bogerd Kantooruren 912 en 1416 uur. Julianadorp, niet-zelfverzorgers, café Rol, 9—12 en 13.30—15 uur. Voor bijzonderheden wordt verwe zen naar de officiële publicatie. Vanavond wordt in de Stadsschouw burg te Amsterdam 't 40-jarig jubileum gevierd van de toneelkunstenaar Her man Bouber. Veertig jaar geleden begon hij zijn carrière als zodanig, en thans zal na een welbestede loopbaan een zeer select gezelschap deze man. die zoveel voor het Nederlandse toneelleven heeft betekend, een welverdiende hulde be reiden. Deze huldiging geschiedt na de opvoering van één van Bouber's meest populaire werken „De Commensaal", onder regie van hemzelf. Er werd een zeer uitgebreid ere- comité gevormd onder voorzitterschap van mr. A. de Roos, wethouder voor I de kunstzaken der gemeente Amster dam. Voorts hebben erin zitting tal van vooraanstaande figuren uit de kunste naarswereld, en dat niet alleen uit de kringen van het toneel. Men vindt er de namen onder van Jo Vincent, van Cor van der Lugt Melsert, van A. De- fresne, van Willem van Iependaal, van Victor van Vriesland, van H. M. van Randwijk, van Charlotte Kohier, van Hildo Krop en vele andereen. Dat zovele mannen en vrouwen van naam op deze dag Bouber willen huldi gen, is op zichzelf reeds een bewijs van de grote verdiensten, die deze mau heeft gehad en nog heeft. Het zal voor velen prettig zijn te vernemen, dat dit jubileum in Den Hel der niet wordt vergeten. Er is een ere- comité in voorbereiding, maar reeds staat vast, dat Herman Bouber zijn „Commensaal" op Woensdag 5 Novem ber a.s. in Den Helder komt opvoeren. Voor wie zich de opvoeringen her innert van „Oranje Hein'. „Perzik en pruim", „De Jantjes", en „Zeemans vrouwen" behoeven wij hieraan weinig meer toe te voegen. Zij zullen op 5 Nov. in Casino van de partij willen zijn! Nadat de Sportraad op 17 September j.1. officiëel door een aantal plaatselijke sportverenigingen is gekozen, heeft dit comité, dat de belangen hoopt te die nen van alle sportverenigingen, haar eerste vergadering gehouden. Het feit, dat nog niet alle plaatse lijke sportverenigingen als lid zijn toe getreden tot de Helderse Sportraad, vindt wellicht ten dele haar bestaan in het onbekend zijn met doel en stre ven van dit comité. Ter toelichting volgen hierbij nog enkele punten uit het concept van de oprichting. De Sportraad zal trachten de belan gen te behartigen van de aangesloten Sportverenigingen in de uitgebreidste zin. Zij wil zijn een overkoepelend lichaam der Helderse sportwereld en daarmede te bereiken, dat alle Helderse sportbeoefenaars zich ook sportbroe- ders kunnen noemen, in de ware zin des woords. Waar nodig zal zij bemid delend optreden tussen overheid tn verenigingen en er daarbij nyar stre ven, dat iedere tak van sport de be langstelling en waardering krijgt, waarop zij recht heeft". Uit het vorenstaande zal wel volko men duidelijk zijn, dat spoedige aan melding van onze plaatselijke sport verenigingen zeer gewenst is. Het adres van de secretaris luidt: de heer F. van den Heuvel Rijnders, An kerpark 29, Den Helder. URK, 13 October 1947. Heden werd aangevoerd: 994 pond Tong 3391 et.; 314 pond Tarbot 23 !4—63 ct.; 12908 pond Noordzeeschol 1635 ct.; 6 pond Kabeljauw 20 ct.; 371 pond Schar 10 ct.; 261 pond Wijting 12'A ct., alles per pond. Lang verwacht, en toch gekomen, kunnen we morgenochtend tegen el kaar zeggen, wanneer het contact- vaartuig „Vandersteng" van het Al gemeen Nederlands Comité „Onze Marine" de haven binnenloopt. We hadden dit fraaie en interessante vaartuig immers reeds in de derde week van September in Den Helder verwacht? Moeilijkheden met de koppeling in de schroefas waren ech ter oorzaak, dat de „Vandersteng" enkele weken verstek liet gaan. Maar morgen zal zij dan toch haar ranke lijf vlijen tegen de steiger van Nieuwedieps haven, en zij zal daar voor het Koninklijk Instituut zeker niet onopgemerkt blijven. Dat is trouwens ook niet de bedoeling. Wan neer er één vaartuig is, dat in het middelpunt van de publieke belang stelling wil en moet staan, dan is dat wel de „Vandersteng". De „Vander steng" vaart immers niet om vracht goed of passagiers van de ene plaats naar de andere te brengen, en zelfs niet alleen om met toekomstige zee officieren en andere nautisch-georiën- teerde lieden vaartochten en instruc- tiereizen te maken. Dit schip werd in de eerste plaats in de vaart ge bracht, teneinde het verwezenlijken van de belangrijkste doelstelling van het Comité „Ónze Marine", het „sea- minded" maken van het Nederlandse volk, te bevorderen. Het Nederlandse volk moet het be sef krijgen, dat onze kracht op het water ligt. Dat Nederland zonder haar koopvaardijvloot even krachtig zou zijn als een locomotief zonder stoom en dat de jongste wereldoorlog heeft het op overtuigende wijze ge leerd de koopvaarlij niet kan zon der een krachtige marine, om van het omgekeerde niet te spreken. Heeft een stad als Den Helder het bezoek van zo'n contact- en instruc tie-vaartuig dan niet zo nodig, meent u? Is het belangrijker om eerst het „binnenland" te exploreren? Inder daad, dat is misschien ook belang rijker, maar toch zijn wij er zeker van, dat zelfs in Den Helder de bood schap, die de „Vandersteng" heeft te brengen niet geheel onnodig is. Voor al ook omdat dit schip deze bood schap op zo'n originele wijze komt. brengen. Wij in Neerlands eerste ma rinebasis hebben er recht op, spoedig ua de stapelloop kennis te maken met een vaartuig dat straks in alle Ne derlandse plaatsen die te bereiken zijn, aan vele duizenden de liefde voor de zee en de zeevaart zal bijbrengen. Morgenochtend komt het fraaie schip aan de kade. Morgenmiddag zullen zich een aantal genodigden aan boord begeven, om een vaartocht te maken. Vrijdagmiddag om 3 uur en Zaterdagmiddag om 1 uur zullen tochten gemaakt worden met de adelborsten van het Koninklijk Insti tuut voor de Marine. Vermoedelijk zal de „Vandersteng" Maandag a.s. weer vertrekken. Het publiek zal ruimschoots de ge legenheid hebben om het schip te be zichtigen. Morgenavond, Vrijdagavond (beide keren te beginnen om 7 uur), Zaterdagavond vanaf 6 uur en Zon dag de gehele dag ligt het schip ter wie heeft het colbertjasje van weissenborn? Tijdens de op 27 Juli J.1. gehouden af- sl andmarsen voor de H L O heeft de deel nemer Weissenborn tijdens het parcours zijn colbertjasje afgegeven aan een der controleurs. Deze heeft het opnieuw ter hand gesteld aan een der andere deelne mers. Ondanks alle nasporingen is het de eigenaar niet mogen gelukken zijn kle dingstuk terug te vinden. Degeen, die het jasje in ontvangst heeft genomen weet wellicht niet wie de eigenaar is en houdt het nog steeds in bewaring. Deze heer of dame-van-de garderobe wordt vriendelijk verzocht dit voor Weis. senborn belangrijke kledingstuk terug te bezorgen aan zijn adres. DE VOLKEN VAN INDIA EN HUN PROBLEMEN Op Dinsdagen 21 en 28 October en op 4 November zal de bekende hoogle raar in de Volkenkunde aan de Uni versiteit te Amsterdam, prof. dr. J. J. I'ahrenfort, voor de Helderse Volks universiteit spreken over bovenge noemd onderwerp. Daar er voor deze cursus een grote belangstelling bestaai, raden wij ieder aan gebruik te maken van de gelegen heid om in te schrijven op Vrijdag a.s. 's avonds tussen 7 en 8 uur, Sin gel 53. 'i bezichtiging gereed. Donderdag en Vrijdag aan de Buitenhaven voor het Koninklijk Insituut, Zaterdag en Zon dag aan de Zuidstraat, op de plaats waar vroeger Hr. Ms. „Schorpioen" haar ligplaats had. In uw blad van Woensdag 8 October j.L lezen wij onder „Stad en Omge ving" het volgende: Voor huizenbouw zijn metselaars nodig. Schrijver dezes wil daar het een en ander wel over vertellen en eens ver der uitweiden; ik vind het wel wat beschamend dat wij als vaklieden er zo lang over hebben gedaan om ons metselaarsvak te leren. Als ik nu de Helderse Courant op neem en ik lees daar, dat Den Helder binnen 4 5 maanden een keurkorps van metselaars voor de wederopbouw wil opleiden, dan denk ik, en met mij meerderen, wat zijn wij dan toch stum pers geweest. Mijns inziens is dat niets anders dan zand in de ogen strooien bij diegenen, die straks aan die cursus zullen gaan deelnemen; die personen gaan nu al denken: „Over vijf maanden ben ik volslagen metselaar en dan ben ik klaar". Maar zo is het niet, zij zijn niet eens klaar om een eenvoudig keukentje of schuurtje te metselen. U zult mij toch moeten toegeven, dat in 4 5 maanden geen metselaars gekweekt worden, misschien dat het wat zal worden. Als ze die opleiding gehad hebben en ze zouden dan nog eens 4 5 jaar in de werkelijke bouw mee lopen, dan ben ik het met u eens. Mijns inziens wordt er wel eens te licht opgekeken tegen wat het metse laarsvak eigenlijk is en wat een volslagen metselaar allemaal moet kennen. Begrijpt u goed, dat het handenar beid is en dat je wel degelijk je her sens moet gebruiken, het is geen ma chine die je maar inschakelt en het wordt voor je klaargemaakt. Nu moet u nieh denken, dat ik er op tegen ben, waw die opleiding be treft, verre van dat; het is hard nodig, wij hebben goed geschoolde metse laars dringend nodig. En nu wil ik nog eens terug komen op hetgeen verder in dat stukje stond. Er staat namelijk: „De levende voor beelden hebben wij zelf in Den Helder, want op één der nieuwbouw-objecten werken drie metselaars die te Am sterdam een metselaarscursus hebben gevolgd. Deze arbeiders kunnen uitstekend meeKomen." Zou u zo goed willen zijn om mij die drie metselaars eens aan te wij zen, en ze dan in het bijzijn van mij een proefstukje te laten maken? Ik weet nog wel van een metselaar, die daar werkte en die cursus gevolgd had, maar diezelfde metselaar, laten wij 't nog maar metselaar noemen, werd door de opzichter al binnen twee da gen weggejaagd, en die stond nog wel aan een eenvoudig binnenmuurtje. In wil hier niet verder over uitwei den, maar wil hier op neerkomen, dat men het metselaarsvak als heel nietig bekijkt, maar dat het de cursisten wel eens deerlijk zal tegenvallen, als ze in de werkelijkheid geplaatst worden. En dat er wel even meer in zit dan menigeen zal denken. En dat diegene die metselaar wil worden het vak met 5 jaar nog niet geheel verstaat. U dankend voor de beschjkbaar ge stelde plaatsruimte, verblijf ik, Hoogachtend, C. VEEN, Metselaar, KI. Duitstr. 42, Den Helder. ONDERSCHRIFT Voor het gevoel van beschaamdheid, dat de heer Veen na de lezing van ons artikel „Voor huizenbouw zijn metselaars nodig" heeft bekropen, is onzes inziens geen reden. Dat zou het geval geweest zijn, wanneer wij ons denigrerend over het metselaarsvak hadden uitgelaten, of in iets min dere mate wanneer wij hadden be weerd dat men gemakkelijk in vijf maanden tijd tot all-round metselaar kon worden opgeleid. De heer Veen zal van ons willen aannemen, dat wij alle respect hebben voor de capacitei ten van de eerste klas vaklieden in zijn branche, die meesters zijn in het fijne werk, die onberispelijke tegel vloeren en -wanden kunnen aanbren gen en wier hart opengaat bij het uit voeren van opdrachten die een grote technische vaardigheid en een kunst zinnig oog vragen. Voor dezulken is het stapelen van stenen, het optrek ken van een rechte muur met een op pervlakte van vele vierkante meters geen aantrekkelijk" karwei. Bij de huizenbouw echter hebben wij dergelijke metselaars dubbel en dwars nodig. Inderdaad is het mogelijk om iemand, die van goede wille is en over enige aanleg beschikt, in enkele maanden tijd bruikbaar te maken voor de huizenbouw. Misschien trekt de heer Veen zelfs dat in twijfel en meent hij dat een cursist na vijf maan den practisch even ver is als toen hij begon. En hjj denkt dan aan de tijd toen een jongeman die een handwerk wilde leren het in hoofdzaak moest hebben van het voorbeeld van vaklie den. Afkijken en nabootsen, met val len en opstaan, wat inderdaad een tijdrovende procedure was. In onze tijd, die wel eens de eeuw der psy chotechniek wordt genoemd, gaat het anders, en is het heus wel mogelijk om bij het onderwerp blijvende de meest voorkomende en belangrijk ste handgrepen in korte tyd aan te le ren. Daar gaat het hier om. Het all-round vakmanschap mag la ter komen. Dat mag in de practijk groeien. En daarop mogen de aanko mende metselaars gerust een paar jaar wachten. Het gaat thans niet om de vraag: hoe komen we aan volslagen metselaars, maar hoe komen de zo broodnodige huizen het snelst uit de grond. De jongelui die de metselaars cursus hebben .gevolgd zullen daarbij zoals wij aan het eind van ons ar tikeltje betoogden een belangrijk steentje kunnen bijdragen. De leiding van ervaren vaklieden zal evenwel daarby onontbeerlijk zijn. Red. Heldersche Crt. COLLECTE VRIJDAG A.S. Op Vrijdag 17 October a.s. zal in deze gemeente weder gehouden wor den de jaarlijkse collecte voor de Prins Bernhard-stichting. Hoe sympathiek het werk dezer Stichting is, moge wel blijken uit haar doelstelling, welke omschreven is als volgt: Het behartigen van de zedelijke, maatschappelijke en stoffe lijke belangen van de militairen van Land- en Zeemacht, met inbegrip van de oud-leden der Binnenlandse Strijd krachten en van hen, die zich vrijwil lig voor de militaire dienst hebben gemeld en van de nagelaten betrek kingen van personen als bovenbe doeld. Het is nu eenmaal onmogelijk om door algemene wettelijke maatregelen, alle individuele noden te lenigen en ia dergelijke gevallen is hulp van het Prins Bernhardfonds dringend nodig. Hierbij komen nog de zorgen voor de militairen in de overzese Gewesten bij hun terugkeer in het vaderland en na hun demobilisatie, terwijl aan de achtergebleven gezinnen van deze mi litairen gedurende hun diensttijd vaak rog aanvullende steun moet worden verleend. Dat zulks op de juiste wijze kan ge schieden is van het allergrootste be lang, aangezien het onze militairen de kracht zal geven om ook onder de moeilijkste omstandigheden hun plicht rustig te vervullen, omdat zij zich. mede daardoor, gedragen weten door de steun van het gehele Nederlandse volk. Geeft daarom Vrijdag a.s. met mil de hand. Zij, die in de gelegenheid zijn om aan deze collecte mede te werken als collectant, worden verzocht, zich a.s. Vrijdag, vanaf des voormiddags 9 uur, te melden in het Raadhuis alhier, voor het in ontvangst nemen van bussen en speldjes. Morgen zal het 25 jaar geleden zyn, dat de heer Reyer Smit in dienst kwam bjj de N.V. Drukkerij v.h. C. de Boer Jr. Hij heeft in al die jaren met veel ambitie de zethaak en alle andere attributen eens zetters gehan teerd, en vele zijn dan ook de uren die hij vóór de oorlog heeft besteed aan de technische verzorging van de Helderse Courant, in het bijzonder van de advertentierubriek. Gezien het bloeiend leven, dat de personeelsver eniging „Debo" lqdt, zal het de jubi laris morgen stellig niet aan belang stelling van collega's, vrienden en relaties ontbreken. langedijker groente-centrale - 8700 kg aardappelen: Bevelanders oso— "•0°; ,22 r *8 rode kool 4,70—-16,l(b 39 003 kg gele kool 5,00-10,40; 147.000 kg groene 8M mÏTV01 91 000 kg Witte k001 5-60- 8,50, 3o.000 kg andijvie 8.20-19,90 84.000 ka b.eten 9,00-6,20; 64.000 kg peen: II 7,90- 7.80 en III 7,10-7,60; 3300 stuks bloem kool 54,00—65,00. Toen wjj dezer dagen wat rondneu®. den op de bekende volksmarkt aan de Albert Cuypstraat te Amsterdam, hoorden we hoe kooplui met luider stemme meermalen „vooroorlogse" v/aren tegen „vooroorlogse" prijzen aan de man trachten te brengen. Op dat moment trof het ons weer hoe gaarne men zich nog met de ge dachte aan „voor de oorlog" bezig houdt en hoe levendig men soms het verlangen koestert naar een terug, keren van het „vooroorlogse", hoe men in zeer vele gevallen nog een bepaalde gedacht heeft, dat zekere vooroorlogse toestanden zullen terug keren. Hoe gaarne wij ons in meer dan een opzicht bij die verwachting zouden aansluiten, wij kunnen dat niet en wel om de eenvoudige reden, dat er bitter weinig kans is, dat voor oorlogse toestanden zullen terug keren. In de slotphase van de laatste oor log staat n.1. als scheidingsiyn een d' tum, waarop het bestaan van een ontdekking wereldkundig werd ge maakt, die het gehele aanzien van de toekomstige maatschappij in moreel, wetenschappelijk, politiek en econo- misch opzicht zal wijzigen en reeds aan het .wijzigen is. Het was de zesde Augustus 1945, toen voor de eerste maal in de geschiedenis een atoom bom als wapen werd gebruikt en binnen enkele seconden 100.000 inwo ners van de Japanse stad Hirosjima doodde en een tweede 100.000 ver wondde of voor het leven mismaakte. Het was de atoombom, die de vijan delijkheden tenslotte beëindigde Sinsdien hangt het gevaar van de atoombom als een modern zwaard van Damocles boven de mensheid en is er in de wereld een bewuste of minder bewuste angst ontstaan, welkt men in die vorm en die grootte voor heen nimmer heeft gekend. De uitvinding van de vrijmaking van de atoomenergie is het eerst ge lukt aan in de Ver. Staten werkzame geleerden. Het is dit land, dat tot nu toe bekend staat als het enige, dat liet geheim van de vrijmaking van de atoomenergie kent, haar althans in de praktijk heeft getoond. Doch hier 'i""t juist weer het onzekere. Is Ame rika werkelijk het enige land, dat het atoomgeheim kent? Geen land, dat zich hierover meer ongerust maakt dan de Ver. Staten zelf. Men weet daar nu zeer goed, dat ook in andere landen de geleerden niet stil hebben pezetenen. Men was in Amerika heel verbaasd te vernemen, hoe men in Nederland v.n.1. bij Philips (voor de Duitsers in het geheim) op het ge bied der kernphysica al zeer ver ge vorderd was. De Franse onderzoeker Jcliot-Curie heeft onlangs bekend ge maakt, dat ook hij het atoomgeheim kent, doch dat het Frankrijk slechts aan materialen ontbreekt. Dat voorts Rusland ook niet stil zit en ook daar henderden geleerden en technici zich met deze materie moeten bezig hou den, behoeft nauwelijks verondersteld te worden. Hoever deze onderzoekin gen zich reeds hebben uitgestrekt en tot welke resultaten men daarbij is gekomen, werd nooit bekend ge maakt. Als men verder weet, dat een atoombom op eenvoudige wijze te demonteren, mogelijk te smokkelen en weer te monteren is, kan men zich wel indenken in hoe sterke mate de komst van deze uitvinding en het on juiste gebruik ervan de wereld voor een onzekerheid plaatst, die fnuikend werkt op haar geestelijke- en econo mische „gezondheid", doch die daar- enboven gevaren in zich bergt, welke te bevroeden noch te bevatten zijn. Voegen wij daarbij de politieke worsteling, die het huidige wereld toneel te aanschouwen biedt, dan is het zonder meer duidelijk, dat de plannen, die in dit verband thans op geworpen worden, spoedig hun beslag moeten krijgen. Spoedig, omdat het anders te laat zou kunnen zijn. In een volgend artikel hopen wjj nader op dit een ieder menselijk we zen aangaande vraagstuk in te gaan, AD INTERIM. Er schijnt In Den Helder een nij pend tekort aan gasmeters te be staan. Dinsdagmiddag stond weer een in woner van deze gemeente terecht we gens het clandestien aansluiten op het gasnet. Dit was gebeurd, omdat verdachte's vrouw een baby ver wachtte en dus warm water ieder ogenblik noodzakeiyk kon zijn. Wel iswaar was de blijde gebeurtenis tot stand gekomen, wat echter verklaard werd met de opmerking „Het was onze eerste". Dit feit, of liever gezegd de aan sluiting, kostte desondanks f 40 of 20 daeen. H.K.H. PRINSES JULIANA VFRi - VERLAAT NA DE PLECHTIGHEID DE RIDDERZAAL

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2