ij NATIONALE GEZINSWEEK 1347 Leger des Kunstnijverheidshuis Sierkunst Adverteert in dit blad Het gevaar loert langs de weg! CHRIS DELY's Ned. Herv. Gemeente „MODERN" Vakcursus Melkslijters. Majoors HOENDERKEN Voor een geschenk met een apart karakter Gemeente Den Helder. VERVOLG STADSNIEUWS De wagen, waarnaar alle moeders hebben verlangd De werf zorgde voor 225 pakketten Wie heeft foto's? Openbare vergadering over de wij kindeling Scheidsrechters gevraagd Bekker wint dubbele prijs Havenberichten Speeltuin Visbuurt bestaat twee jaar Lutherse Kerk, Weezenstraat Gezinsweek - Gezinsdienst „Bridge mee voor de jongens overzee" „De stormbal hangt uit" Amateurs zetten hun beste beentje voor! Wieringermeer. Nogmaals: het tempo van de herbouw Vergunningen verleend Wierl "•gen. De Schager markt. Markt Texel H. DOOP Controleur, W(j allen zondigen op zijn tijd tegen de regelen van het verkeer, en het is dan heus niet aan onszelf te danken, wanneer we in zon geval weten, dat we een fout hebben gemaakt en ons dan vast voornemen niet voor de tweede maal in een dergelijke fout te vervallen. De ergste verkeerszondaren zijn de genen, die niet eens weten dat ze fou ten maken, maar die denken dat ze langs de weg „aardige spekkopers" zijn. En ondertussen allerlei bepalin gen klakkeloos overtreden. Deze men sen moeten bedenken, dat zelfs de ogenschijnlijk onbelangrijkste verkeers regelen van grote waarde zijn voor de veiligheid langs de weg. Wandelaars verslijten dikwijls de be stuurders van motorvoertuigen voor ro-.teloze weggebruikers, terwijl de laatsten langzamerhand een kijkje hebben gekregen op fietsers en wande laars die vaak op ergerlijke wijze het verkeer in gevaar brengen. Met ver wijten van de ene groep tegenover de andere komen we er echter niet. Iedere weggebruiker, of hij nu auto mobilist is of motorrijder, bakfietsbe stuurder, of paardenmenner, wielrij der of wandelaar, dient zich stipt aan de regels van het verkeer te houden. Zii moeten evenals Vandersteng het principe huldigen: „Ieder op zijn eigen doft!" Dat wil in dit geval zeggen: ieder op zijn eigen weggedeelte, ter wille van de veiligheid van hemzelf en van anderen. Het is goed, dat de politie dag aan dag scherp let op de naleving der ver- keersvoorschriften. Voorkomen is nu eenmaal beter dan genezen. Eén der levende voorbeelden van de verkeerszondaren, die wij noemden in de tweede alinea, is onze stadgenoot B. Hij was door een auto aangereden, doordat hij plotseling de straat over stak. De heer B. was van het ondoor dachte van zijn handelwijze echter in het geheel niet overtuigd, en hij was Een van de meest populaire voer tuigen is ongetwijfeld de kinderwa gen. Het is alleen jammer, dat zo'n wagen enkele grote nadelen heeft: Alf. baby wat groter wordt moet er 'n wandelwagentje komen en de kinder wagen wordt aan de kant gezet in afwachting van een eventuele nieuwe wereldburger. Met het risico, tegen die tijd uit de mode te zijn geraakt. Vooral tegen woordig met de zeer beperkte woon ruimte is een kinderwagen die niet gebruikt wordt een sta-in-de-weg. In veie gevallen levert een die wel ge- gebruikt wordt zelfs moeilijkheden op. (Denk maar eens aan de bovenwonin gen). Daarom is het zo gelukkig, dat er thans een kinderwagen is uitgevon den, die al deze moeilijkheden ineens oplost. Deze wagen, „Til-op" genaamd, en door de Van Delft-fabrieken in de hendel gebracht, bergt zoveel voor treffelijke kwaliteiten in zich, dat hij „ideaal" kan worden genoemd. Het fraipe me{ onderstel kan worden op gevouwen en neemt dus uiterst wei nig plaats in beslag. De uitneembare houten bak kan gemakelijk worden gebruikt als reiswieg, waartoe aan weerzijden handvaten aangebracht zijn. Als baby groter wordt, behoeft er geen wandelwagen te worden aange schaft. Een losse wandelwagenbak (wet praktische boodschappenberg- plaats) vervangt de slaapwagenbak". Even gemakkelijk als deze eerste mc-tamorphose ontstaat een tweede: de omtovering tot een tweepersoons wandelwagen, die aan twee peuters 'n heerlijk zitje biedt. Er kunnen naar verkiezing een, twee of drie bakken worden gekocht. Zonder overdrijving kunnen wij zeg gen dat dit nu een wagen is, waar naar alle moeders al lang hebben ver langd. Verwacht wordt, dat hij in 1948 on beperkt kan worden geleverd. Hij is ru al te bezichtigen bij de firma Hil- dering. De inzameling, die op de Rijkswerf werd gehouden voor de Niwin-Kerst- ^pskketten-actie heeft de prachtige som van f 1124,48 opgeleverd, waarvoor dus bijna 225 pakketten verzonden kunnen worden aan de jongens over zee. Bravo, wervianen! Eén der bewoners van het verzor gingshuis van het DBVO te Huisdui- ren, de heer J. D. Wiering, heeft een uitgebreide verzameling foto's en der gelijke over allerhande voorwerpen. Iedere week maakt hij zich zeer ver dienstelijk, door met behulp van een projectie-apparaat aan al zijn mede bewoners deze foto's te vertonen en er het een en ander bij te vertellen. Zo laat hij zijn luisteraars bijvoor beeld een reis maken van Nederland naar Indië aan de hand van plaatjes, of hij laat hen een bezoek brengen aen Amsterdam, Londen of andere belangrijke plaatsen. De heer Wiering wil echter graag zijn verzameling nog v at uitbreiden. Lezers, die foto's of gebruikte tijdschriften voor hem te Lissen hebben, worden verzocht deze te bezorgen aan ons loket. Wij zullen dan zorgen, dat deze in het bezit ko men van de heer Wiering. zelfs zo brutaal om ter kantongerechts zitting te verklaren, dat hij heus niet zonder noodzaak onder 'n auto kroop. Hij kwam er ditmaal af met een boe te van twee gulden. Van hetzelfde slag was een wielrij der. die veronderstelde dat de hele weg van hem alleen was en bij het plotseling oversteken van een straat door een achteroprijdende motorfiets werd geschept. Ook hij kreeg een boe te van twee gulden, terwijl hij tevens aansprakelijk werd gesteld voor de ruim veertig gulden schade, die door het ongeval aan het motorrijwiel was toegebracht. Beide overtreders konden nu vol st? an met het plengen van een financieel offer. Het had voor hen bloediger kunnen aflopen! Zeven en veertig van de vier en vijftig Heldere melkslijters hebben thans de overeenkomst in zake de wijkindeling ondertekend. Dat wil zeg gen, dat deze melkslijters thans in cndeling overleg hun wijken nader zullen indelen. Uiteraard hebben zij daarbij niet de beschikking over de gegevens der melkslijters die zich niet met de plannen accoord hebben ver klaard. In de wijken van deze slijters zal derhalve geen veranderingen ge bracht kunnen worden. In een openbare vergadering, die Maandagavond a.s. om acht uur in Ca sino wordt gehouden, en die wordt georganiseerd door de Helderse melk- slijtersvereniging „Samenwerking", zal de heer Reuvenbrink uit Hilversum een causerie houden over het nut en de betekenis van sanering en wijkin deling. Ongetwijfeld zullen diegenen die iets naders over deze kwestie wil len vernemen, deze gelegenheid niet willen verzuimen. Wanneer men Zondags op de voet balvelden vertoeft, dan blijkt eerst goed, welk ontstellend tekort er mo menteel is aan scheidsrechters. Vooral de adspiranten hebben daar onder te lijden. Het zal zeker menige teleur stelling hebben geschonken aan de jongens, dat zij bij gebrek aan officiële scheidsrechters overgeleverd waren aan adspiranten-leiders of andere goedwillenden. Want goedwillend zijn deze invaller-scheidsrechters wel, doch veelal niet deskundig. Dat de voetbalsport daar schade on der lijdt, lijdt geen twijfel. De sub commissie van het district Den Hei der van de scheidsrechters roept daar om op oud-voetballers, adspirantenlei- ders en andere personen, die er iets voor voelen om opgeleid te worden tot scheidsrechter. Laten velen aan deze oproep gehoor geven. Het adres waar men zich kan vervoegen is: M. Blom, Narcisstraat 51, Den Helder. De in de afgelopen week gehouden bokswedstrijden in Kras te Amster dam hebben voor de Helderse boksers niet het succes opgeleverd, hetgeen wij hadden verwacht. Een uitzondering op dit alles maak te Jan Bekker. Hij maakte de beste partij van de avond, tegen de even eens uitstekend boksende Schepers van school Kneppers (Amsterdam). De Ringman toonde echter zijn klasse en kreeg dan ook menig applaus voor zijn kundige boksen. Reeds in de eer ste ronde bleek de Amsterdammer geen gemakkelijk te bevechten tegen stander en Bekkers had al zijn kunnen nodig om een voorsprong te behalen. In de tweede ronde zagen we een fel aanvallende Schepers en een prachtig ontwijkende, duikende Bekker, die daarop prachtig counterde, zowel van links als rechts. In de derde ronde plaatste Bekker vanuit de clinch een rechtse hoek op de kaak waarop de Amsterdammer voor 6 tellen tegen het canvas ging. herstelde zich echter fraai, maar kon niet verhinderen, dat Bekker met de overwinning ging strijken. Tevens kreeg de Ringman de eerste stijlprijs toegewezen, en dat in een gezelschap waarop boksers als Boeyen, Knoop, Walraven e.a. mede dongen Zo door gaan Bekker, wie weet kun je dan dit seizoen voor een verrassing zorgen. De overige boksers als Sandbrink, Rol, Augustijn en Weis senborn konden niet tot een overwin ning komen. De baggerwerkzaamheden voor het Commandementsgebcuw en het Kon. Instituut zijn beëindigd. De „Me dusa", die de laatste weken een enigs zins zwervend leven heeft geleid, ligt thans weer op haar oude plaatsje aan de ketting. Hr. Ms. artillerie-instructie- schip „Jacob van Heemskerck" heeft thans voor het Commandementsgebouw ligplaats genomen. De baggermolen „Teverwijk 19" heeft de haven verlaten. Gistermorgen vroeg is het lichtschip „Texel", gesleept door de „Barnehurst", naar Rotterdam vertrokken, waar het schip „door de ring" zal gaan om ge demagnetiseerd te worden, waarna het kompas opnieuw zal worden gecom penseerd. De kustvaarder „Jozo" heeft gisteren onze haven aangedaan. nieuwe directeur post- en telegraafkantoor. Met ingang van 1 November a.s. is als directeur van het Post- en Tele graafkantoor alhier aangewezen de re ferendaris der PTT K. Keizer, thans directeur van het PTT-kantoor te Oud- Beyerland. leger des heils-nieuws. Morgen komen de majoors Hoender ken. leiders van de reclasseringsarbeid van het Leger des Héils naar Den Hel der om hier twee samenkomsten te lei den. beide in het gebouw van de gebr. Meyer aan de Ruyghweg, resp. om 10 uur en 20 uur. Dr. E. N. Kleffens heeft aan Generaal Dwight D. Eisenhower het door H.M. de Koningin aan hem geschonken sierzwaard overhandigd in Amerika. Op de foto de generaal met zijn vrouw in diepe bewondering voor het prachtige zwaard. Maandag a.s. zal het twee jaar ge leden zijn, dat door enkele actieve Visbuurt-bewoners de Speeltuin „Vis buurt" werd opgericht. Het spreekt vanzelf, dat dit jubileum niet onopge merkt voorbij zal gaan. Alle ouders uit de afd. Visbuurt der Speeltuin vereniging Den Helder worden uitge nodigd, om Maandagavond in het ge bouw „Maranatha" in de Vijzelstraat ce jubileum-bijeenkomst bij te wonen. Gezien het programma belooft het een gezellig en prettig uurtje te worden Let mandoline-ensemble „Tremolan- do" onder leiding van de heer J. Ge luk geeft haar medewerking, terwijl verscheidene anderen iets te n beste zullen geven op het gebied van mu ziek. zang en voordrachten. Wij kun nen aan de ouders uit de Visbuurt t bezoeken van deze avond wel aanbe velen, want de speeltuin Visbuurt heeft op organisatie-terrein een goede reputatie hoog te houden. Aller op komst is bovendien gewenst, omdat de verkiezing van een bestuur op de agenda voorkomt. Laat een ieder om kwart vóór acht aanwezig zijn. en laat het niet aan bestuurscandidaten ont breken. Neemt allen uw ledenkaarten mee. A.s. Zondagavond: Jeugddienst, In de serie maandelijkse Jeugddien sten, welke in de Lutherse kerk v.ordt gehouden in dit najaar en de komen de winter, volgt aanstaande ^Zondag avond om half acht de tweede diénst. Ditmaal zal de bekende tonga Rot terdamse predikant, ds. A. J. Meyer, juist met name ook geliefd in Rotter dam en elders oru zijn pittige en ooei- fnde jeugdpreken, voorgaan. Hij zal spreken over net onderwerp: „Kun nen wij in rie toekomst geloven?" De dienst is wed^r liturgisch. Muzi kale medewerking wordt verleend door een vocaal dubbel kwartet, ter wijl ook de eerste orgeliste der Luther se gemeente, mevr. A. Graaff Kamp, als altijd te beluisteren zal zijn in be geleiding en soli op het mooie orgel. Gok ditmaal zijn alla jongeren van harte welkom. Dat ook ouderen wel kom zijn spreekt evenwel vanzelf. De toegang is vrij. Het Interkerkelijk Overleg der Ne derlandse Kerken (IKO) heeft besloten om in geheel het land, de achtdaagse periode van Zondag 19 t/m 26 October, tot 'n interkerkelijk te houden Gezins week te bestemmen. In onze stad zet de Doopsgezinde Ge meente de Gezinsweek in met een Ge zinsdienst op Zondag a.s. voorm.x half elf in haar kerkgebouw aan de Kerk- gracht. Deze bijzondere dienst wordt geleid door ds. A. Goudsbloem, Doopsgez. predikant te Wieringen, die tot onderwerp heeft gekozen: „Een huis is nog geen thuis". Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie el ders in ons blad. Hebt u al ingeschreven voor de Bridge-drive ten bate van de Kerst- pakketten-actie voor het plaatselijk NIWIN-Comité, op Maandag 27 Octo ber a.s.? Nog niet? Hebt u nog nooit aan een open drive deelgenomen? Geen bezwaar. Schrijf dan nu in. Eenmaal moet de eerste keer zijn. U krijgt hierdoor kennis van het wedstrijd-bridge en steunt tevens een sympathiek doel. Er zijn vele fraaie prijzen. Het inschrijfgeld bedraagt slechts f 2.50 per paar. Inschrijvingen te rich ten aan A. W. v. d. Berg, Hector Treubstraat 28 te Den Helder. opvoering ten bate van het monumentenfonds Vrijdag 24 October a.s. zal in „De Roskam" door het toneelgezelschap „De Lagedijkers" uit Anna Paulowna een opvoering worden gegeven van „De stormbal hangt uit", een toneelspel in drie bedrijven uit de bezettingstijd, van de hand van Will. Brakenberg. Het ba tig saldo van deze opvoering zal geheel ten goede komen aan het fonds tot op richting van een verzetsmonument De entrée voor deze avond, die om acht uur aanvangt, bedraagt f 1,25, f 1.of f 0.75. Kaarten zijn in voor verkoop verkrijgbaar op Woensdag. Donderdag en Vrijdag a.s., van 11 tot 13 uur aan de zaal. Gedachtig aan het goede voorbeeld van Radio Hilversum organiseert de directie van „De Roskam" vanavond 'n programma onder het motto „Amateurs zetten hun beste beentje voor". Ieder die meent, op het gebied van zang en n.uziek, toneel en acrobatiek iets ten beste te kunnen geven, kan aan het programma meewerken. Voor hen, die de beste prestaties leveren, zijn drie aardige prijzen beschikbaar. Het belangstellend publiek kan deze avond tegen betaling van f 0.75 per persoon bijwonen. Na afloop kan wor den gedanst, terwijl ter afwisseling hersengymnastische toeren worden ver richt. GESLAAGD. Bij het op 1 October j.1. te Den Hel der gehouden examen machineschrij- ven, afgenomen door de Vereniging van Leraren in Stenografie en Ma- chineschrijven slaagden: voor het Practijkdiploma Handelstypiste mej. L. C. Koning, voor het A-diploma de dames: L. C. Koning, J. H. W. Len stra, G. Nienhuis, A. M. v. Ommen, E. A. Vink en de heren H. Haringa, A. v. d. Struys, D. Veerdig, P. Vos, J. J. de Vries. Zoals bekend, bestaat in vele kringen in de Wieringermeer ontevredenheid over het tempo van de herbouw, spe ciaal wat betreft de herbouw in de dorpen. Deze ontevredenheid richt zich in de eerste plaats tegen de directie van de Stichting „Bouwbureau de Wieringer meer". Hoewel men allerwege begrip heeft voor de huidige moeilijkheden in verband met het bestaande tekort aan arbeiders, speciaal bouwvakarbeiders, zoekt men daarin niet de hoofdoorzaak van het te trage tempo, maar in het feit dat niet tot openbare aanbesteding is overgegaan. Zoals reeds uit het verslag van de i laatste raadsvergadering is gebleken, wordt de woningbouw in Wieringer- werf en Slootdorp door de Stichting in eigen beheer uitgevoerd, in tegenstel ling tot de openbar; aanbesteding, waartoe bij werken van een zodanige omvang toch als regel wordt overge gaan. In Middenmeer worden lonen van nieuwbouw aanbesteed, terwijl de materialenaankoop, waarop juist de aannemer een winstmarge mag bere kenen, in eigen hand is gehouden. Uiteraard worden de risico's aan aan nemers, die deze winstmarge niet ge nieten, dermate groot, dat weinig ani mo bestaat. Men hoopt nu, dat alsnog tot open bare aanbesteding wordt overgegaan. In de vergadering van B. en W. dezer gemeente zijn de volgende bouwver gunningen verleend: i: Aan de Coöperatieve Aankoopver. „De Wieringermeer", G.A., Slootdorp tot het bouwen van ean schaftlokaal en transformatorruimte. 2. Aan C. Kaptein, te Wieringen tot het herbouwen van een woon- en win kelhuis, gemerkt Brink, no. 58, Sloot dorp. Aan de rentmeester der domeinen in het rentambt Wieringermeer te Wie- ringerwerf tot het herbouwen van 18 woningen aan do Terpstraat te Wierin- gerwerf. 4. Aan P. Kistemaker te Wieringer- werf tot het herbouwen van een woon- en winkelhuis, gemerkt Terpstraat 23 te Wieringerwerf. dienstplicht. In verband met persoonlijke onmk. baarheid zal de dienstplichtige V. Rum van de lichting 1945 niet ter inlijving voor de dienstplicht worden opge^Q^ pen. Voor de Centrale werden overgeno. men 175 koeien, 9 stieren, 63 pinken 25 graskalveren, 27 nuchtere kalve ren. 153 schapen. Er werd weer een groot aantal koeien overgenomen. Hieruit blijkt wel, dat men met <i» oproepen monumenteel niet zuinig is Er waren wel heel wat beste vette weide-koeien bij, doch ook een kwan tum afgemolken magere koeien. Men zal bij de schrale voederpositie zo weinig mogelijk vee, dat minder pro- d actief is, op stal zetten. Men haa verwacht, dat de handel in melk- en kalfkoeien deze dag beter zou zijn dan de vorige week, maar dat was niet zo. De handel had een stroef verloop, vrijwel prijshoudend. De handel geldekoeien was niet veel beter. Voor de handelaars in deze dieren is het nog steeds een geluk, dat de Centrale er nu nog maar is. Er komen dan ook weer graskalveren voor het leven aan de markt, het leeft dus weer op, De leveringsbonnen waren in geen geval duurder, n.1. 3 a 4 cent per kg, De handel in paarden was kalm. D» beste paarden prijshoudend. De oude, magere paarden zijn nog al in trek naar België. Beste slachtpaarden zijn nog prijzig. Grote trek naar veulens was er niet, daar is de laatste tijg weinig leven in. De prijzen Zijn ook wel wat laag. De verwachting was dan ook, dat het op de wolveemarkt, wat de handel betreft, beter zou zijn, dan de vorige weken, maar dat viel tegen, hoewel de prijzen werden ge. handhaafd, dus handel kalm. De han del in biggen wat matig, lichte biggen vs.r.af f 10, zware biggen tot f 35. Er was even meer vraag. Kr.iael in ko nijnen matig, hennen worden weer duurder, hoogste notering was f 12, Oude kippen, de beste, tot f 4.50 per stuk. De markt was niet zo druk ;e- zocht als we gewend zijn de laatste tijd. OUDESCHILD. (Visafslag). Aange voerd van 6 tot en met 11 October '47: 3177 kg garnalen; 11 kg kabeljauw; 1270 kg makreel; 646 kg sardien; 1685 kg schar; 911 kg schelvis; 18360 kg schol; 222 kg paling; 105 kg poon; 1095 kg tarbot; 5713 kg tong; 4882 kg wulken; 10455 kg wijting; 4533 kg puf garnalen; 362 kg bot; 16 kg zalm; 124 kg spiering; 343 kg krenkels, 18 kg koolvis en 1 kreeft. ^5iMtaAMdn (INGEVOLGE BESLUIT VAN HET I.K. O. D ER N E D E RLAN DSE KERKEN) Op het kantoor van de Propagan- dacommissie Gezinsweek 1947 is een glazen wandplaat in scherven gevallen. U wilt naat wij hopen, ons behulpzaam zijn met het terug vinden van de tekst voor het maken van een nieuwe plaat. Indien U daarin slaagt, zendt Uw oplossing dan in aan de Propa- gandacommissie Gezinsweek 1947, Koninginnegracht 81 te 's-Graven- hage, door de gevonden tekst op een briefkaart te schrijven. Om naar een prijs te kunnen mededingen, moet deze briefkaart op de adreszijde gefrankeerd wor den met tenminste 30 cent boven het verplichte porto. Inzending van de gevonden tekst mag ook geschieden door de af gebeelde scherven op te plakken op een briefkaart of inzending van de tekst per brief met minstens f 0.30 aan ingesloten postzegels. Ook een postwissel, waarbij de oplossing op de strook is vermeld, is gaarne en van harte welkom. Oplossingen moeten uiterlijk 5 November in het bezit van de Propaganda-commissie Gezinsweek 1947, Koninginnegracht 81 te 's-Gravenhage zijn. De prijstrekking, goedgekeurd bij besluit van de Minister van Justitie d.d. 10 October, zal plaats vinden voor 31 December a.s. ten overstaan van Notaris Mr. N. P. C Arriëns te 's-Gravenhage. Een groot aantal fraaie prijzen, waaronder Rijwielen, Radiotoestel enz. enz., is beschikbaar gesteld. 30UMA Co. i Bij voldoende deelname zal door de N.H.C.M.V. te ALKMAAR weder een cursus ter verkrij ging van het Diploma Vakbekwaamheid voor melkslijters worden georganiseerd. Inlichtingen verstrekt het Secretariaat, PATERNOSTERSTRAAT 10 te Alkmaar JULIANADORP. ZONDAG 19 OCTOBER 10 uur v.m. Aangifte Zaterdag 8—'8 uur aan de Pastorie. A.s. ZONDAG worden de SAMENKOMSTEN geleid door o.m. 10 uur en 's avonds 8 uur in het gebouw van de GEBR. MEYER, Ruyghweg. heeft U nog aan te bieden 1 z. g. a. n. DAMESRIJWIEL z. b. 75.—. 1 PRIMA JONGENSRIJWIEL z. b. wielmaat 28 x l1'1 60.- Oek Uw adres voor vakkundige reparatie. Rijwielreparatie- Inrichting Modern", Molenstraat 29. 1 jKou of Griep I I onder de leden. oHas! I Ivan hoofd- of kiespijn71 MIJHHARDT'sf POEOERS l helpen U eraf. Doos 45 C'-J SLUISDIJKSTRAAT 36. TEL. 2671, Oproeping van sollicitanten voor de betrekking van voorlopig in tijdelijke dienst, bij de Dienst voor Social® Zaken der gemeente Den Helder. f van*6', aar|vanSssa'aris bedraagt per jaar f 2165 tot minde x usief kindertoelage). Ongehuwden f Sollicitatiestukken in te zenden aan de Burge meester, vóór 27 October 1947. Behoorlijke algemene ontwikkeling en bekendheid met sociaal werk zijn vereist, terwijl het diplm»4 „Maatschappelijk Werker" tot aanbeveling strekt.^

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 7