Siad en O Gezinsleven eist offerbereidheid Mevrouw Waardenburg sprak voor de jongeren Expositie van kampioensduiven Centrale dokterstelefoon Oplettende bewakers Leger des'Heils-nieuws Ouderavond Speeltu'n Visbuurt Meisje aangereden „Na-oorlogs martelaar" Wieringen. Geen motorwedstrijden meer op wielerbaan Burgerlijke Stand Korfbalnieuws Alkmaar's burgemeester gaat heen Zijpe. St. Maartensbrug. 't Zand. Den Oever. Nederlaag voor Helderse dammers De bridge-drive van Maandag a.s. Cadi-club naar Casino T ribunaal-uitspraken Texel. Het wachtlokaal van de N.V. „T.E.S.0." Visserij Urk. De schatten van het IJselmeer De Schager markt. m Een zestigtal jongeren en een twin tigtal volwassenen waren Woensdag avond bijeen in de Doopsgezinde kerk aan de Kerkgracht, waar in het kader van de gezinsweek mevr. ir. M. Waar denburgLindeijer uit Haarlem sprak over het onderwerp „Kunnen wij op je rekenen?" Spreekster werd ingeleid door mej. Zijtveld, sociale verzorgster der Ned. herv. gemeente. Mevr. Waardenburg lichtte eerst op eenvoudige wijze de betekenis van een gezinsweek toe. We hebben een moe derdag, de laatste jaren ook een vader dag, en vandaag, midden in deze ge- zinswfeek, was het de dag voor de jon geren. Ieder kind heeft zijn eigen ouderlijk huis, dat in vele opzich ten verschilt van de ouderlijke hui zen van andere kinderen. De ene vader heeft geheel ander werk dan de andere, de ene moeder is anders dan de an dere, en zo zijn er tal van punten van onderscheid, die in meerdere of min dere mate de houding van de kinderen beïnvloeden. Elk gezin heeft zijn eigen levensgewoonten, waarvan de geest in huis kan afhangen. Spr. wees daarbij op de invloed van de radio, de aan wezigheid van muziekinstrumenten. Ieder mens en dus ook ieder kind reageert op zijn eigen wijze op alles wat om hem gebeurt. In de samenle ving moet ieder mens en om te be ginnen ieder kind leren niet alleen aan zichzelf te denken. In de kleine samenleving van het gezin geldt dat in de allereerste plaats. In het gezin moe ten we niet tegenover elkaar, maar naast elkaar gaan staan. Het gezins leven eist offerbereidheid, en het eist deze van alle leden van het gezin. In het goede christelijke gezin zal deze offerbereidheid aanwezig zijn. Is deze offerbereidheid er niet, dan beant woordt het gezin niet aan zijn roeping We moeten tot het inzicht komen, dat we zelf aan alle kanten te kort schie ten. Dat inzicht kan ons brengen tot de grote Vernieuwer, Jezus Christus, Die de nieuwe koers aangeeft en het hart herschept De avond werd na het gemeenschap pelijk zingen van enkele canons en lied jes door mej. Zijtveld gesloten. Heden avond spreekt ds. L. Bodaan Sr., in de Nieuwe kerk voor de ouders over het onderwerp „In en om het ouderlijk huis". Ingewijden zullen weten wat het woord „kampioenendag" betekent. Tel- kenjare na het sluiten van het vlieg- seizoen worden alle kampioensduiven uit het gehele land op deze „kampioe nendag" tentoongesteld. Het spreekt vanzelf, dat ook dit jaar, waarin de duivensport weer druk werd beoefend, ook een kampioenendag zal worden gehouden. Het worden zelfs twee da gen, en zij zullen gehouden worden in de grote Beatrixhal van het Jaarbeurs gebouw te Utrecht. Op deze tentoonstelling zullen dus alleen die duiven worden geëxposeerd, die dit jaar de kampioenstitel hebben behaald. De organisatoren hebben het zeer symmpathiejce idee opgevat, om de gehele opbrengst ter beschikking te stellen van het Nederlandse Rode Kruis. De laatst gehouden kampioenen dag bracht het mooie saldo op van bij na f 10.000 bij een deelname van ongeveer 1800 vogels. Dit jaar worden op 29 en 30 November a.s. minstens 2500 vogels verwacht. Op 5 Januari j.L hebben een dertig tal Helderse postduivenliefhebbers per autobus een bezoek gebracht aan de vorige tentoonstelling en dit bezoek is in alle opzichten de moeite waard ge bleken. Ook de komende tentoonstel ling zal door de Helderse duivenlief- hebbers worden bezocht. Op Zondag 30 November gaan zij per autobus naar de Domstad, eensdeels ter verrijking van hun kennis en anderdeels voor het goede doel. Ieder die interesse heeft om de tocht mee te maken kan zich onder storting van de benodigde vijf gulden per persoon vóór 30 October a.s. opgeven bij de heer J. C. Duinker, Molenstraat 58, of aan het adres Oost- slootstraat 53. VRIJ WEEKEND VOOR DOKTOREN Met ingang van Zaterdag 25 October a.s. wordt in onze gemeente een z.g. centrale dokterstélefoon ingevoerd. Belt men een huisarts of specialist op en men krijgt geen gehoor, dan draaie men het nummer van het Hoofdbureau van Politie (2244). De wachtcomman dant weet waar de betrokken dokter te bereiken is en hij kan dus in spoed gevallen deze doen waarschuwen. Niet dringende gevallen worden door de wachtcommandant genoteerd en na diens thuiskomst aan de dokter door gegeven. Het behoeft geen betoog, dat het publiek door deze regeling zeer gebaat is. Wij willen er daarom drin gend op wijzen, pas dan het hoofd bureau op te bellen, wanneer vast staat dat het telefoonnummer van de dokter geen gehoor geeft. Eveneens met ingang van Zaterdag a.s. wordt voor alle Helderse artsen 't z.g. vrije weekend ingevoerd, van Za terdagmiddag 12 uur tot Zondagavond 12 uur. Gedurende deze weekends hebben om beurten twee huisartsen dienst, die dan tevens als waarnemer optreden voor de doktoren die geen dienst hebben. De namen van de beide doktoren, die wel dienst hebben zul len wij iedere Zaterdag in ons blad publiceren, terwijl overeenkomstig me dedeling^n ook voor het raam van iedere huisarts zullen worden opge hangen. Enkele bewakers van een groep ge detineerden uit Fort Erfprins, die werkzaam zijn aan een wederopbouw object in de Wieringermeer, consta teerden dat één der gedetineerden, een gewezen SS-man zich op verdachte wijze van het werk verwijderde. Twee waarschuwingsschoten werden gelost, maar hierop werd geen acht geslagen Op zeshonderd meter afstand van het werk werd de man door de bewakers in de kraag gegrepen, zodat zijn uit' stapje maar van korte duur was. Het Leger des Heils krijgt Zondag s. bezoek van majoor W. M. Mus- kee, juist teruggekeerd uit Indonesië. Deze zendings-officier zal diensten leiden, die gehouden worden in de zaal van het Confectie-atelier gebr. Meijer aan de Ruyghweg en wel v.m. 10 uur Heiligingsdienst en n.m. 8 uur Openbare Verlossingsdienst, terwijl om uur 's avonds onder zijn leiding de traditionele Openluchtsamenkomst aan de Spoorstraat zal worden gehouden. De majoor, die in Indië gedurende de oorlogsdagen de leiding had van de Leger des Heils-cantine, die overal onze militairen volgde, waar zij ook heen trokken en de verzorging van onze jongens ter hand nam, werd na de overgave gevangen genomen door de Jappen. Hij heeft alle ellende van deze gevangenschap ondervonden, maar na de bevrijding gaf hij zich zo goed en kwaad als het ging direct ten olie om met de weinige kracht iie nog in hem over was het werk we der op te bouwen. De majoor is Zondag vergezeld van zijn vrouw die met hem alle lief en leed deelde. Beiden zullen zij spreken over hun werk vóór en na de oorlog. De majoors komen uit Batavia waar zij onze jongens in het Militair tehuis van het LegT des Heils ontvingen en hun een echt huis aanboden. Zij brengen vele groeten regelrecht uit Batavia mede voor ouders en verloof den en zullen nadat zij enkele maan den gerust hebben weer vol goede moed terug gaan naar het werk dat hun lief Is. Verzuim niet, als U daar toe in. de gelegenheid bent, deze ma- jcor te beluisteren. TER GELEGENHEID VAN HET TWEEJARIG BESTAAN. In het evangelisatiegebouw aan de Vijzelstraat heeft het bestuur van de speeltuin „Visbuurt" met de ouders h< t tweejarig bestaan van deze speeltuin gevierd. Precies om acht uur opende de voorzitter, de heer Th. Mallet, de avond, waarna de. heren C. Dekkers secretaris, en Roetman, penningmeester hun jaaroverzicht gaven. Men mag De communistische activiteit in Hollywood houdt de gemoederen in Amerika sterk bezig. Men stelt nu een onderzoek in naar deze on-Amerlkaanse act v - teit. Jack Warner van Warner Bros, Paul V. McNutt van de Movie Industry en Louis B. Mayer van de Metro-Goldwyn Studios luisteren naar een verkla ring van Rep. J. Parnell Thomas. Het tienjarig dochtertje van de agent van politie Van E. uit de Buys Ballot straat is gistermiddag omstreeks vier uur op de Parallelweg door een auto bus van de NACO aangereden. Het meisje stak spelender wijze plotseling de straat over, en liep pardoes tegen de autobus op, waardoor zij tegen de straat gesmakt werd. De eerste hulp werd verleend door dr. Betting, assi stent van dr. v. d. Nieuwenhuizen, die vaststelde dat Tiny van E. een hersenschudding had opgelopen. Het kind moest per ambulance-auto naar het gemeente-ziekenhuis worden over gebracht. De bestuurder van de bus treft geen schuld. Achter de bus reed een andere wa gen. De bestuurder hiervan wordt verzocht, zich voor het afleggen van een getuigenverklaring te melden op het hoofdbureau van politie. De uitvoerder van Wehrmachtswer- ken in en om Den Helder, de aanne mer C. R. uit Hoorn was door hèt Tribunaal een verbeurdverklaring van f 75.000 opgelegd, waartegen hij verzet had aangetekend. Zijn zaak werd Don derdag nogmaals behandeld, waarbij besch. vaker aan het woord was dan (de president, mr. Windhausen. Hij toonde zich zeer verontwaardigd en achtte zich vrijwel onschuldig aan het geen de ten laste leggingen van hem vertelden. R. meende zich armer dan hij vóór de oorlog was en liet er zich op voorstaan dat hij vele oude men sen uit Den Helder tijdens de evacu atie-periode geholpen had: De presi dent vroeg of R. zichzelf soms als eén martelaar beschouwde, waarop geant woord werd. „Ja, een na-oorlogse". De financiële toestand bleek nogal wat mistificaties te bevatten, oftewel algebra te ,zijn. Daarom werd besloten nog eens een' diepgaand financieel on derzoek in te stellen en op 13 Novem ber met de behandeling verder te gaan. Naar wij vernemen heeft de burge meester motorwedstrijden, zoals deze onlangs in de wielerbaan werden ge houden verboden, daar de E>N.M.V. de organisatie van dergelijke wedstrijden op z.g. kombanen, gezien de ervaring elders, niet verantwoord acht. Reeds naar aanleiding van door oe minister van binnenlandse zaken gege ven aanwijzingen had de K.N.M.V. be sloten de medewerking aan deze mo torraces voor het gehele land te ont zeggen. Geboren: Hinke, d. v. K. Terpstra en T. Ellens. Maria Petronella d. v. J. |j. Landolt en J. Zeeman. Ondertrouwd: H. G. Wessels en E. Vellinga Gehuwd: J. J. Bais en G. A. Tijsen. S. ten Bokkel en T. Kui.it. Overleden G. Tijsen, 74 jr„ echtg. v. E. Lont. COLLECTE Aan het Nederlandse oorlogsgraven- comité te Amsterdam is vergunning Zaterdagmiddag spelen K.V.H. 2 en I verleend tot het houden van een col tegen Z.K.C. 1 en 2 thuis. Z.K.C. i lecte in deze gemeente op 11 Novem- 3 tegen - is momenteel de naaste concurrent ber a.s. (Memorial Day) \an K.V.H. 2 voor de bovenste plaats. Dus K.V.H.-ers geeft jullie ten volle en zorgt voor de overwinning. De wedstrijd vangt aan om 3.45 uur. VERLOTING. Aan de Kerkeraad der Doopsgezinde Gemeente alhier is vergunning Het derde start om 2 uur en zal 'n ieend tot het Jiouden van een verloting moeilijke taak hebbén om deze wed- ter gelegenheid van het 30-jarig be strijd te winnen. Een reden te meer staan van de Doopsgezinde Zusterkring, cm je uiterste best te doen. K.V.H. I ten bate van het fonds „Gemeente- speelt Zondagmiddag 2 uur thuis te gen Victoria uit Amsterdam. Victoria is tot nu toe nog ongesla gen. Dus K.V.H.-ers (sters) zorg dat dit record gebroken wordt. Het kan, getuige de wedstrijd tegen het sterke Animo Ready. Veel succes K.V.H.! Opbouw". Uitgegeven zullen worden 1000 loten f 0.25 p. stuk. De trekking zal plaats vinden vóór of op 1 December a.s. Prof. Mr. A. Koelma, de burgg. meester van Alkmaar, zal wegen, gezondheidsredenen zijn ambt neer- leggen. Na zijn herstel zal hij rustiger moeten gaan leven. Zijn professoraat te Rotterdam zal prof. Koelma ech. ter blijven vervullen. AANBEVELING GEMEENTE-ONTVANGER. Burgemeester en Wethouders dezer gemeente hebben de aanbeveling v)Pr de benoeming van een gemeente ontvanger als volgt samengesteld 1. J. H. Bos te Alkmaar (adj.-commies bij het Gemeentelijk verificatiebureau)- l. H. G. F. Smakman te Driehuis (adj.I commies ter secretarie van Velsen). WONINGBOUW 1948. De gemeente Zijpe mag voor het jaar 1948 voorlopig rekenen op een toewij. zing van 27 nieuw te bouwen wonin gen. Het zullen niet anders dan ar. beiders- of kleine middenstandswo ningen mogen zijn UITBREIDING ALGEMENE BEGRAAFPLAATS. De uitbreiding van de algemene be graafplaats alhier is na gehouden openbare aanbesteding door Burge- meester en Wethouders van Zijpe ge. gund aan de laaste inschrijvers, de heren J. P. van Rosmalen en W. a. Boomgaard te Naarden voor 22.525. BENOEMING. COMPETITIE „DE KRAAIEN" In Wormerveer heeft HDC 1 tegen i Wormerveer 1 gespeeld en het is we- waarlijk met trots terugzien op hetgeen -derom een nederlaag voor de Helder se dammers geworden, ondanks het feit, dat zij na ongeveer anderhalfuur spelen met 20 de leiding hadden. De tegenstander van Bremer voerde na melijk een foutieve combinatie uit, die hem 2 schijven achterstand bracht. Het wordt nu toch oppassen voor onze spelers want met 3 punten uit partijen staat HDC er niet zo gun- tig meer voor, vooral als wij beden ken dat de wedstrijd van Zondag a.s. gaat tegen Jos. Blankenaar 1 uit Am sterdam die waarschijnlijk kampioen van Nederland 1947 wordt, zodat ook dit bijna zeker een nederlaag zal wor den. Willen zij dus aan het degradatie gevaar ontkomen, dan zullen de laatste drie wedstrijden de volle winst moe ten opleveren. Dus heren, zorgt zo mogeliik Zondag a.s. voor een verras sing. Er staat voor de hoogst geklas seerde vereniging van Den Helder nu veel op het spel. De uitslag was: G. MolC. J. J. Leibbrand 20 J. Stroo—A. J. Jose 11 B. J. de BoerR. Damen 20 J. FritzA. A Bremer 02 C. TentyJ. v. d. Molen 20 S. KuiperJ. Stoll 11 J. WortelP. van Veen 20 P. OfmanJ. W. Bezemer 02 H. C. BuschM. Kwast 20 J. BakkerA. Ouwens 11 13—7 sinds de oprichting werd gepresteerd. De heer Mallet deelde nog het een en ander mede over de in voorbereiding zijnde winter-cursussen, waarvoor veel werk moet worden verzet, en over het komende Sinterklaasfeest. Wethouder Van der Vaart betuigde daarop namens het bestuur van de speeltuinvereniging Den Helder het be stuur en zijn helpers een welverdiende hulde voor het verrichte werk, waar voor ook het gemeentebestuur grote waardering heeft. Na dit meer officiële gedeelte volgde een feestelijk programma, waaraan de mandoline-vereniging „Tremolando" o.Lv. de heer J. Geluk met veel succes medewerkte. De heer en mej. Gaste laars verpoosden de aanwezigen met aardige liedjes, de heer Hooiveld debi teerde verschillende gezellige voor drachten en de heer Van der Kuyl amuseerde de zaal met zijn goochel toeren. Om twaalf uur sloot de heer Mallet deze geslaagde feestelijke bijeenkomst Vanavond sluit de inschrijving voor de bridge-drive, die Maandag a.s. in Fcrmosa wordt gehouden ten bate van de Niwin. Verscheidene tientallen paren hebben zich reeds opgegeven, maar het strijdperk is nog niet geheel volgeboekt. Voor bridge-liefhebbers, die nog nooit aan een drive hebben deelgeno men, is dit een prachtige gelegenheid om eens met het wedstrijd-bridgen vertrouwd te raken. De organisatoren hebben gezorgd voor een flinke col lectie werkelijk schitterende prijzen. Onze bridgers mogen niet de kans voorbij laten gaan, één hiervan te be machtigen. Het adres van de inschrijving- is A W. van den Berg, Hector Treub- straat 28. Inschrijfgeld f 2.50 per paar. Met ingang van Vrijdag 31 October a.s. zal de Cadi-club worden gevestigd in het gebouw van Casino aan de Mo lengracht. De club zal iedere Vrijdag avond zowel voor militairen als voor burgers geopend zijn. Het houten gebouw achter de Ka- naalweg, dat de Cadi-club «tot nog toe in gebruik had, zal binnenkort andere bestemming krijgen. Wij komen daarop te zijner tijd nader terug. De stand in de Hoofdklasse is nu: Groep^A: Jos. Blankenaar 6 5 - - 10 1 73 H. D. C. (Haarlem 7 5 1 10 1 81 C. D. A. 6 4 - 1 8 1 58 Wormerveer 5 2 - - 4 3 29 H. D. C. (den Helder 5 1 1 3 3 - 4! O. D. V. 6 1 1 3 3 1 BS Oostzaan 5 1 - 1 2 3 IR D. S. T. O. 6 - - 2 0 4 7 Oosterkwartier 6 - - 4 0 2 32 H. R. K. D. 6 - - 4 0 2 19 Als iets betekenis heeft voor Texel, dan is dat toch wel de N.V. Texels Eigen Stoomboot Onderneming! Im mers, wat zou Texel zonder de Teso moeten beginnen? Denken we alleen maar aan de duizenden en nog eens duizenden vreemdelingen, die jaar weer Texel komen bezoeken. Voor waar, het is geen kleinigheid om al deze mensen te vervoeren en het een ieder naar de zin te maken. We moe ten dan ook alle bewondering hebben voor Directeur Van der Vlies en zijn staf. Herinnert u zich nog de afgelopen barre winter? Ondanks alles werd toen toch steeds gevaren. En dan het materiaal! De boten bie den alle comfort en verschillende prachtige nieuwe bussen zijn de laatste tijd in gebruik genomen. Een woord van warme hulde is hier zeker op zijn plaats. En toch is er nog iets waarover reeds menig reiziger mopperde (om het maar fatsoenlijk uit te drukken) en wat we ook nu eens even willen belichten. Weet u nog hoe vóór de oorlog, als we eens ~p de boot moesten wachten, hetgeen bij zwaar weer en vooral bij veel ijsgang nog al eens voorkwam, weet u hoe we dan in een prettig ver warmd lokaal van de heer Luyckx bij een geurig kop koffie de aankomst of het vertrek van de boot rustig konden afwachten? Weliswaar is er nu een klein wacht lokaaltje in gebruik, maar het mist alle comfort. En dit is het nu (en zeer terecht), waar de reizigers over mopperen. Wij menen dat hierop reeds eerder de aandacht van de heer Van der Vlies ge vestigd werd en wij menen er thans goed aan te doen om namens het ge hele reizend publiek een dringend be roep te doen op de directie der Teso om nog vóór de winter de nodige stap pen te ondernemen. Van het huidige wachtlokaaltje dat eigendom is van de gemeente Den Hel der, is ongetwijfeld nog iets te maken. Wij geloven wel dat na overleg met het gemeentebestuur van Den Helder hierop welwillend zal worden beschikt. Wanneer dit gebouwtje wat beter zal worden ingericht, en men kan hier een warm kop koffie krijgen, dan zullen alle reizigers hiervoor ongetwijfeld zeer dankbaar zijn. NIWIN-BAZAK. Zaterdagavond waren we getuige van een rondgang door Texels Fan farecorps. Onder het spelen van vrolijke mar sen trok men door Den Burg voor het ophalen van geschenken voor de Ba- zar, die deze week ten bate van de Niwin zal worden gehouden. Tot laat trok men door Den Burg o.» toen we de wagens vol geschenken zagen, wisten we zeker: „de Niwin is populair" en „zij leven Inderdaad mee in alle harten". Donderdagavond om 8 uur zal de bfaar in het gymnastieklokaal aan de Molenstraat door burgemeester Rehorst officieel worden geopend. De Niwin-bazar 1- tot en met Za terdag geopend en aangezien er extra bussen van de dorpen zullen rijden <-,ordt veel bezoek verwacht. Wij komen dan ook nog nader op aeze belangrijke bazar terug. Voor de schaakcompetitie „De Kraaien werden deze week de onderstaande par tijen gespeeld: Groep A: J HolstG Hekman 0—1; H Houwing—J Kaleveld 1—0; J de Boer- R Werkhoven l/i Groep B: Bossema—W Schuit 1—0; Jn Slagboom—W Keyzer 0—1; W Schuit— Bossema 1—0. Het wordt zo langzamerhand vervelend om elke week te moeten schrijven dat de opkomst zeer slecht was Toch moeten we er ook nu weer op wijzen, dat er ieder I absoluut een verandering moet komen, daar anders de competitie geheel in de war wordt gestuurd. De heer J. F. W. G. Verheul alhier li benoemd tot geneeskundige, belast met het verrichten van de doodschouw in de gemeente Zijpe. In Augustus bracht het IJselmeer 1.6 millioen kg vis op. Van de vangst vormde de aal (1,1 millioen kg) het hoofdbestanddeel, naast 88.000 kg snoekbaars, 27.500 kg bot, 11.000 kg voorn, 32.000 kg baars, 7.000 kg bra sem en 311.000 kg niet voor mense lijke consumptie bestemd nest. B(j vonnis van de Tweede Kamer van het Alkmaarse Tribunaal werd: Rens G. te Den Helder veroordeeld tot een interneringsstraf voor de tijd van 3 jaar, waarvan 8 maanden voor waardelijk met een proeftijd van 3 jaar. Djurre F. te Den Helder: interne- 'i' g voor de tijd van 1 Jaar, dus tot 1 Maart 1948; Gerrit v. O. te Den Helder: defini tieve uitspraak over 2 weken. Over het algemeen waren de weekresul- taten der visserij de vorige week teleur stellend te noemen. Op het IJsselmeer werd nog gevist op lijnaal, snoekbaars en wl'tvis. In het geheel werd de beug maar twee etmaal in zee gebracht met resul taten van f 60—f 80. Voor de tijd van het jaar was de paling niet duur, t.w. gemiddeld f 1,35 per pond. Vorige week werd alleen met netten op Bnoekbaars gevist. De besommingen va rieerden van f 200—f 240. Nu zal een aanvang worden gemaakt met de sleepnetvisserij op snoekbaars. De gemiddelde prijs der snoekbaars was f0,52. Rode baars en voorn waren laag in prijs. Onze Noordzeevloot kon maar ten hoog ste twee etmaal vissen. Het was op de Noordzee geregeld luw weder. Hier maak. ter 26 vaartuigen met een gemiddelde be somming van f 200—1 1000 per vaartuig. De prijzen der Noordzeevis waren maximaal. Een vaartuig met Noordzeevis besomde netto 1 2000. De vorige week werd aan, de afslag verhandeld voor f 25.000. In de week van 13 tot en met 18 October werd aangevoerd: 2321 pond paling, 9747 pond snoekbaars, 16.989 pond baars en voorn, 3001 pond tong, 949 pond tarbot, 1156 pond kabeljauw, 8417 pond wijting, 27.385 pond schol, 1735 pond bot, 6424 pond schar, 12.707 pond schelvis en 435 pond ponen. BRAND Maandagmorgen loeide de brandsirene over Urk. In een der keten van de Zui derzeewerken van de Fa. Verstoep was brand uitgebroken. Alhoewel de brand weer de brand dadelijk onder de kni» hed, kon men niet voorkomen, dat de keet geheel uitbrandde. VOETBAL De voetbalvereniging' VVU, die Zaterdag tegen de vereniging „Go Ahead" te Kam. pen speelde, verloor deze wedstrijd met VISAFSLAG Door 25 vaartuigen werd heden aan gevoerd: 2465 pond witvis, prijs f 0.07 l_f_S'54, 75 pond Prijs f 1.55 per pond. Voor de centrale werden overgenomen 2(7 koeien, 9 stieren, 56 pinken, 19 gras. kalveren, 44 nuchtere kalveren en 89 scha pen. De aanvoer van slachtvee loopt ds laatste weken sterk op. Het klassement is goed, hetgeen wel een bewijs is dat wij in de omgeving goed land hebben; i er waren dan ook mooie vette koeien bij. De aanvoer van gebrulksvee was ook be hoorlijk. Over het algemeen was dit soort vee moeilijk te plaatsen, de handel kon beter geweest zijn; bij de verse kalf- koeien b.v.was de beste tot f 650,—. Nodig zijn ze wel voor de melk en hard nodig ook. Maar men hoort geregeld „te wei nig voer." Voer kopen is natuurlijk zeer duur. Het is niet te verwonderen, dat de handel op het ogenblik stagneert. Voor voorjaars kalvende koeien was de notering van f 275—f 475. De hoogste notering van de geldekoelen was f 500. Handel kalm. Pinken tot f 350. Wat er verkocht werd was wel prijshoudend Ver. se kalfkoeien iets duurder. De bonnen cent per kg. De markt stond gisteren, wat de aan voer betrof, in het teken van de herfst- staltijd. Meer paarden aangevoerd daa de vorige week. Luxe- en werkpaarden van f 800f 1100, oudere paarden van f 400—f 750; handel kalm. Wolvee voor de fokkerij zeer traag, hoewel niet gemak kelijk te plaatsen, toch prijshoudend. Fok schapen tot f 70, ooien f 35—f f 55, ram men van f 34—f 50; stug, duur. Bokken en geiten weinig in te doen. De handel in de biggen wil nog niets, de prijzen zijn zakkende; de jonge biggen konden niet meer opbrengen dan f 10, de zware biggen tot f 30; oorzaak voer. De handel in kip pen en konijnen kalm, hennen tot beste konijnen tot f 12 en oude kippen van f 2—f 3; er waren slechte oude kippen. De markt was druk bezocht. SCHAGEN, 23 Oct. 29 Paarden 400—1100; 50 tijdkoeien 275—475; 33 magere geldekoeien 250500; 25 kali- koeien 400—650; 12 pinken 200—350; 78 magere schapen 55—70; 115 overhou- ders 34—55; 3 bokken en geiten 1050; 22 biggen 1030; 15 konijnen 412; 74 hennen 9—11; 6 graskalveren 110—225. Voor de Centrale werden geleverd: stieren; 217 vette geldekoeien; 56 pin* ken; 19 graskalveren; 44 nuchtere kal veren; 89" vette schapen. BRANDWEERDEMONSTRATIE Zaterdagmiddag aanstaande zal van 3 tot 5 uur eer. brandweerdemon stratie worden gegeven door de ver schillende Texelse brandweercorpsen Hiertoe zal het verkeer in de Park straat en op de Groeneplaats enige uren worden afgesloten. Ongetwijfeld zullen velen deze de monstraties, die eigenlijk ook wed-1/ strijden zijn, willen bijwonen. HbHI op een tentoonstellinf tentje, dat \-oorad bH r?0""' ,abrkatie -rdige sportief. vL het v VeUgd 'n dC 8maak vallen, zal in het begin hCt V°lgende J*" hand worden genomen.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2