VAN nabij TERRA INCOGNITA door J. D. VAN EXTER phiuShave Strijd om beperking auto-verkeer verplicht DAMRUBRIEK EN VERRE T.B.C.-bestrijding onder 't rundvee Een drama in twee bedrijven Na Zondagverbod nog andere maatregelen KOOPMANS' KINDERMEEL CjVLOruAs. kx*y.cU\Uc/ Zweedse journalist over Wieringermeer De Hollanders bouwen... „Stichting 1940-1945'' heeft zorgen rr PHILIPS In belang van mens, dier en slaat Ook export is er mee iend gedi ns door F. DE SINCLAIR Wij luisteren naar Churchill in het Lagerhuis De ministers van Verkeer, Eco nomische Zaken en Financiën heb ben het in deze dagen met elkaar aan de stok over de vraag of, en zo ja op welke wijze het noodzake lijk en mogelijk is te komen tot be perking van 't benzinegebruik. Al lerlei geruchten doen daaromtrent de ronde, maar zoals ons uit de beste bron werd meegedeeld, zijn dat allemaal veronderstellingen, die voortkomen uit het vernuftig brein dergenen, die beweren meer te we ten dan een ander. Een feit is, dat het departement van Verkeer de belangen van het weg verkeer met kracht verdedigt en dat ook Economische Zaken nadruk legt op de noodzakelijkheid het bedrijfsleven zo min mogelijk te hinderen. Maar mi nister Lieftinck, die nu eenmaal het .voorrecht" heeft dagelijks in de be denkelijk gapende schatkist te kijken en veel deviezen aan de vloeiende brandstof ziet offeren, is niet tevreden over de huidige toestand en de andere departementshoofden geven onmiddel lijk toe, dat het benzine-verbruik lou ter en alleen voor genoegen moest kun nen worden verminderd. Maar een groot struikelblok is het vinden van de manier, waarop dat min of meer sterk kan worden afgeremd zolder gevaar te lopen de bedrijvigheid te hinderen. Zo is gedacht aan een ver bod om 's avonds na tien uur met luxe wagens te rijden, doch de practijk be wijst, dat het heel moeilijk zal zijn deze maatregel effectief te doen zijn. Zaken mensen, die niet tijdig meer thuis kon den komen zouden in grotg moeilijk heden kunnen geraken. Het uitbannen van rijden op Zondag zonder speciale vergunning heeft reeds aangetoond, welke kronkelwegen men bewandelt om tóch aan het fel-begeerde verlof te komen, en het is voor de Rijkshoofd inspectie vaak heel moeilijk, precies na te gaan, of de aangevoerde argumenten werkelijk met de waarheid kloppen of niet, zodat 't misbruik helaas lang niet altijd te achterhalen is. Alleen een ab soluut verbod zonder uitzonderingen geeft voldoende waarborg, doch derge lijke stroeve maatregelen berokkenen ook weer duidelijk aanwijsbare nade len en obstakels. Men is ten departe- mente van Verkeer echter vast voor nemens het zonder noodzaak rijden op Zondag krachtig te blijven bestrijden en als het aan de gang zijnde proef proces om te doen uitmaken of het huidige verbod rechtskracht heeft, in 't nadeel der overheid mocht uitvallen dan zullen zo vernamen wij on- (Ingezonden mededeling) Een horde wilde zwijnen trok sla pend Maastricht binnen", schrijft de Zutphense Courant. Waarschijnlijk zijn l'-et slaapwandelende varkens geweest. In Denemarken is weer een vlie gende schotel waargenomen. Dat is geen bijzonderheid, want bij ons in Holland vliegen de schotels de winkels uit vóór men nog gelegenheid heeft gehad ze te kopen. In de strijd tegen de cholera in Egypte zijn thans Pok vliegtuigen in 't geweer gebracht. Blijkbaar om het vliegentuig uit te roeien. Men meldt, dat de B.P.M. in de directe omgeving van Delft bezig is naar olie te zoeken. Die kan men ee' gemakkelijk vinden als men zich even de moeite getroost om naar de Delftse Oliefabrieken te gaan. Deze tip !s van ons en kost niets. Een agent van een hoofdstedelijk dagblad e Eindhoven, heeft kans gezien zijn opdrachtgever voor ruim f 68.000 te be nadelen. Hij rekende dit waarschijnlijk u j "lie'dewerk oud papier." •'«derland beschikt op het ogenblik ver de langste autobus van Europa. U men achter in stapt en er voor oer uit, heeft men zich een kaartje j^ospaard. De Amerikaanse hphkierS' een ir'P door Europa ov gemaakt, waren enthousiast *r de liefde, waarmede het hotelper- -Peel zijn taak verrichtte. Vraag: hoe |jfOot was de fooi? Hans Kaart, j e ,et toneel vaarwel had gezegd en Amerika in de bloembollenhandel s gegaan, zal naar Nederland terug- ren. Hij zal weer optreden bij de ha agS° ^omedie. Hij heeft dus blijk- £„ar hlft alles op één kaart gezet. een .^r'etal Hollanders gaat per jeep belt ondernemen door Afrika, ook end als het zwarte werelddeel, aarom zo ver van huis? Europa is te- In M°°rdig minstens even zwart- ?_ee woont een kapper, die t00P' kwasten en scheermessen over klant heeft gegooid en die thans zijn hif 4 -n electrlsch scheert. Daarmee is en van de eersten in het land. De 2'Jn er weg van. Als ze nu niet weg blijven ook. getwijfeld ten spoedigste maatregelen worden getroffen om bedoeld verbod dwingende kracht te geven. Men blijft sterk gekant tegen- alle onnodig ver bruik van benzine. Dat er op de duur nieuwe beperkende bepalingen zullen komen mag dus stel lig niet onmogelijk heten en als ze ver schijnen zullen zij zo weinig mogelijk het zakenleven hinderen en ons volk moeten doen begrijpen, dat een arm land zich beperkingen moet opleggen en zeker versobering dient te zoeken op het „menu plaisir".... Zoals onlangs werd medegedeeld, heeft een groepje esperantisten een bezoek aan de gemeente Wieringermeer gebracht. Onder het gezelschap bevond zich o.m. de Zweedse journalist Carl Hil- mer Johanson, die na zijn terugkomst in Zweden in een uitvoerig artikel in de „Qstgoten" verslag deed van het geen hij in de Wieringermeer- had ge zien. Hij begint zijn voor ons belang wekkend artikel aldus: „De bus glijdt voort over de goed geasfalteerde weg door een vlakte, plat als een geweldig presenteerblaadje, doorsneden door smalle kanalen, en op de wazige Sep- tembermiddag bijna zonder horizon. In het wijde perspectief over het bouw land verheffen zich boerderijen, voor een deel gewone, steenrood of gewit, maar de meeste heel ongewoon: het ge raamte van een huis met een stuk ha veloos dak erop vogelverschrikkers als silhouet tegen een grijswazige ach tergrond. Er bevinden zich honderden van zulke haveloze boerderijen op de vlakte. Het geraamte heeft zijn ver klaring. Wij reizen n.1. door de Wierin germeer". Na een kort overzicht te hebben ge geven van de totstandkoming van de drooglegging van de polder, en de ont wikkeling van Wieringermeer tot „ccn bloeiende plattelandsgemeente", ver volgt de auteur: Maar plotseling werd alles veranderd in een verschrikkelijke tragedie. De Nazibezetters, die 5 jaar in Holland heersten, begingen een van hun afschuwelijkste daden van waan zin: op 17 April 1945 lieten zij na 2 maandenlange en grondige voorberei ding de geweldige dijk springen, die de Wieringermeerpolder tegen het water beschermde. Het laten springen was uit militair oogpunt volkomen zonder eni ge betekenis". Vervolgens geeft Johan son een overzicht van de ontstane schade, en van de wederopbouw. Hoe wel de schrijver zich realiseert, dat het tijd kost om in 'n na-oorlogse tijd met materiaalschaarste ea duizend en een moeilijkheden een half duizendtal boer derijen weer op te bouwen, verklaait hij toch zeer getroffen te zijn door het tempo van de wederopbouw. Hij ein digt aldus „Wil men een bewijs hebben van de succesvolle strijd van de Hol landers tegen de zee, en van hun on tembare energie, dan kan men dat krij gen niet ver van de Wieringermeer. Het is niet zoveel kilometers van Wie- ringerwerf tot de geweldige dijken, die aangelegd zijn langs IJselmeer en Noordzee om de polders te bescher men. Het is ook niet veel kilometers naar de Afsluitdijk, die recht door de zee van Den Oever naar hef Friese land gaat. Het is een geweldige dijk, dwars door het water, een kolossale wal, met geweldige sluizen en pomp stations, waardoor de Zuiderzee ver anderd is in een binnenzee. Op de 30 tot 40 meter brede dijk, die vele mijlen lang is, loopt een brede autoweg, en daarnaast is ook plaats voor een spoorweg. Deze dijk is een triomf van ingenieursarbeid. Zes kilometer van Den Oever staat een mooi monument met een uitzichttoren, juist op de plek, waar men 11 jaar geleden het laatste gat in de dijk vulde. Het is een monu ment, getuigend van de arbeid, de volkskracht en de wil om te leven. Betekenisvol is ook het opschrift: „Een volk dat leeft, bouwt aan zijn toe komst". De Hollanders bouwen met ontembare energie aan hun toekomst". Ponvriaht R n.1 Nu de wet „Buitengewoon pensioen 19401945" in werking is getreden en bovendien op de Rijksbegroting voor 1948 een post voor de uitvoering van deze wet is opgevoerd, deelt de Stich ting 1940—1945 ons het volgende mede omtrent de positie, waarin zij thans verkeert. Blijkens de begroting voor 1948 van het Ministerie van Binnenlandse Za ken verwacht de regering, dat in dat jaar en bedrag van zes millioen gulden nodig zal zijn voor de pensioe nen van „deelnemers aan het verzet alsmede van hun nagelaten betrek kingen", op grond van de wet Buiten gewoon pensioen 19401945. De slachtoffers van het verzet uit de jaren 19401945 ontvingen tot dusver hun uitkeringen van de Stich ting 19401945, welke zijn werkzaam heden ten dele uit Rijksbijdragen en ten dele uit particuliere giften finan ciert. Voortzetting van de uitkerin gen aan zieken en nabestaanden op dezelfde voet als dat momenteel door de Stichting 1940—1945 geschiedt, betekent een jaarlijkse uitgave van omstreeks 8.300.000.Vergelijkt men daarmee de zes millioen, die de overheid zich voorstelt in 1948 voor dit doel te besteden, dan valt te verwach ten, dat alleen al in dat jaar de Stich ting njeer dan twee millioen uit par ticuliere bijdragen zal moeten putten. De pensioenwet wil, evenals de Stichting deed, de handhaving van de gezinnen in hun vroegere omstandig heden nastreven. Dat betekent, dat niet aan alle weduwen van verzets mannen een evengroot pensioen wordt toegekend, maar dat het pensioen naar behoefte wordt geregeld. Indien nu ook de pensioensbijdragen die de wet voor de uitvoering van dit beginsel beschikbaar stelt, in over eenstemming waren met datgene wat de Stichting tot dusverre deed, dan zou de pensioenwet in dit opzicht de financiële last geheel van de schou ders van de Stichting nemen. Dit is echter niet het geval, zodat voorzien moet worden, dat de Stich ting in de toekomst twee lasten te dragen krijgt: een toeslag op de pen sioenen èn voorzieningen voor studie, vakopleiding enz. van de jeugd. De keus voor de stichting is: ver laging van uitkeringen of verhoging van vaste inkomsten. Het eerste wenst zij niet, dus zal zjj alle krach ten in het werk stellen om het laatste te bereiken. Een taak uiteraard, die alleen door een nationale inspanning vervuld kan worden! Staalbaard zegt htt: Als mijn baard gaat prikken, scheer ik me gauw even extra-glad met Philips „PHILISHAVE" En Uw handelaar zal het U bewijzen, hoe snel en goed het gaat, wanneer U even een demonstratie vraagt met N.V. PHILIPSVERKOOP - MAATSCHAPPIJ VOOR NEDERLAND. EINDHOVEN (Ingezonden mededeling) Oplossing probleem no. 3. Stand. Zw. 11 sch. op: 8, 10, 14, 16, 17, 18, 19, 20, 24, 26, 40. Wit 12 sch. op: 25, 28, 29, 31, 32, 33, 34, 36, 39, 42, 45, 50. Oplossing. 1. 32—27 (26 x 48), 2. 36—31 (48 x 26), 3. 27—21 (16 x 27), 4. 28—22 (17 x 28), 5. 33 x 2 (24 x 44), 6. 2 x 31 (26 x 30), 7. 50x39 (30 x 43 of 48), 8. 45 x 34 (43 of 48 x 30), 9. 25 x 34!! Wint. Nu even het volgende standje: Zw. 8 sch. op: 5, 6, 7, 8, 12, 17, 18, 23, dam op 19. Wit ll sch. op: 10, 16, 26, 27, 32, 33, 38, 42, 43, 47, 49. Wit aan zet speelt: 4339 (5 x 14), 33—29 (23 x 43), 16—11 (19 x 48), 11 x 11 (43 x 21), 26 x 8 (6 x 17), 8—3!! en wint. Men ga dit na! Ter oplossing voor deze week: PROBLEEM 4 van P. Kleute Jr. te Wassenaar. (Zie diagram). Zw. 9 sch. op: 2, 4, 7, 8, 9, 15, 20, 30, 37 en dam op 6. W. 9 sch. op: 18, 23, 28, 29, 32, 33, 39, 43, 44 en dam op 41. Wit speelt en wint. Moeilijk!! Namens de drie Provinciale Ge zondheidsdiensten voor Dfferen in Noord-Holland, 3uid-Holland en Utrecht schrijft men ons: Zoals algemeen bekend mag worden geacht, heeft de Overheid ün ons land altijd een open oog ge had voor de bestrijding van de tu berculose onder, het rundvee, ge tuige de vele en velerlei maatre gelen, die in de loop der laatste jaren zijn getroffen. Niet alleen de tuberculosebestrijding, maar ook andere dierziekten, die zich lenen in georganiseerd verband te wor den bestreden, hebben haar onver deelde aandacht. Om de bestrijding dezer ziekten zo effectief mogelijk te doen zijn, waren er van Overheidswege reeds lang plannen om in alle provincies provin ciale gezondheidsdiensten voor dieren op te richten. De oorlog met al de aankleve van dien vertraagde een en ander echter, zodat het 1946 werd vóórdat de eerste provinciale gezond heidsdiensten in de vorm van stich tingen in het leven werden geroepen. Het „Besluit bestrijding tuberculose onder het rundvee", dat hiertoe de mogelijkheid opende, zegt in artikel 2, dat het verboden is in door de Se cretaris-Generaal (lees thans: de Mi nister) aangewezen provicie runderen te houden. Dit verbod geldt niet ten aanzien van diegenen, die aantonen dat zij lid of aangesloten zijn bij een door de Minister erkende gezond heidsdienst, die werkzaam is in het gebied, Waar de runderen worden ge houden, en eveneens niet ten aanzien van diegenen, die aantonen, dat zij de runderen houden met het uitslui tend doel om daarmede handel te drijven. 'De Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening heeft aange wezen de provincies Zuid-Holland, Utrecht en Noord-Holland als provin cies, waarin het bovenbedoelde verbod tot het houden van runderen met de daarna vermelde uitzonderingen geldt. Die beschikking trad in werking op de 6de dag na haar publicatie, d.i. 21 September 1947. Hiermede is dus de verplichte t.b.c.-bestrijding onder het rundvee in de drie genoemde provincies een feit geworden, en alle vee houders in deze drie provincies zullen daarom reeds deze winter hun vee dienen te laten onder zoeken. Ook dienen alle veehou ders lid te worden van de gezond heidsdienst in hun provincie. De nog niet aangeslotenen krijgen een kaart thuis gestuurd, die zij in gevuld en ondertekend naar hun Ge zondheidsdiensten terug dienen te zenden. Zij kunnen op die kaart in- Die aan dat tafeltje zaten waren n dame en een heer. zij een blonde trote vrouw, hij een Kleine donkere man met een pafblaes gezicht; zij droeg een garbardine regenmantel, hij een loden cape, waaronder nu en daif een fluwelen colbertje zichtbaar werd. „Goede morgen" sprak freule Con- stance met een hautain knikje tegen de twee mensen, die beiden waren op gestaan bij haar nadering en dan tot de kellner, die haar op de voet was gevolgd: „Een koffie". De kellner vertrok en freule Con- stance ging aan het tafeltje zitten ter wijl de twee anderen ook hun plaat sen weer innamen. „Wat is er nu gebeurd?" sprak ze, zich tot de man wendend. „Dèt was toch de afspraak niet!" „Heeft ook niks met de afspraak te maken", antwoordde de man. „Daar wil ik geeneens over praten. Maar wat de afspraak betreft, hij was niet voor rede vatbaar en dreigde". „Dreigde? Hij? Waarmee?" „Dat hij aan alles openbaarheid zou geven". „Nonsens; had hij nooit gedaan!" De man haalde zijn schouders op. „Afijn het komt er nou toch niet meer op an!" „Het is gewoon beestachtig" zei freu le Constance. „De politie is al aan het speuren". De man en de vrouw zagen elkaar aan en lachten. „Kan ons koud laten, maar we wil len wel een beetje uit de buurt gaan", sprak de man dan. „Er is een dameshandschoen ge vonden?" De blonde vrouw knikte. „Klopt. Peau de Suède 6 3/4". „En een sigaretteneindje merk Ca mel". „Hoe is 't mogelijk!" zei de man. „En die rook ik toevallig ook. Ik zal er meteen maar een opsteken als u t permitteert. Heb u geld meegebracht?" „Natuurlijk, dat heb ik toch gezegd door de telefoon. Maar dat is nu voor het laatst". „Dat snap ik", zei de man. „Ja, ik zit hier ook altijd bijzonder graag", zei de vrouw nu eensklaps op ren gemaakte toon. „aoet me denken aan het Bois de Boulogne!" De kellner was naderbij getreden, bracht de bestelde koffie. „Meteen afrekenen" zei de freule. „Ook die...." en ze gebaarde naar de lege kopjes van het echtpaar. Altijd toch even royaal", zei de man, toen de kellner weg was. „Wa re adel verloochent zich nooit!" „Waar gaan jullie naar toe?" vroeg freule Constance. „Ik voel het meest voor Tyrol" zei de man, „maar mijn vrouw dweept met de Schotse meren!" „Nu ja, maar ik zou graag een af doend antwoord willen hebben. Ver geet niet dat ik jullie in mijn macht heb". De man lachte. „Dat klinkt haast als een bedrei ging! En of die macht van u nu wel zo groot is? De goede naam van de familie is toch in de eerste plaats een ding dat je maar niet zo weggooit. Een vlek op het blazoen van de ba re" de Raet!" „Enfin, doet er nieé toe", sprak de f.-eule. „Laten we zakelijk blijven". „Mais madame, je ne demande pas mi®"x!" riep de man. „Maar ik heb nog geen definitief antwoord op mijn vraag waar jullie heen gaan?" „Nou, naar België dan maar. Dat is een goed land, daar heb je nergens last mee als je maar zorgt dat je kunt betalen als je wat koopt of "°rteert!" „Wanneer zal dat dan zijn?" „Zo gauw mogelijk". „Dat zegt me niets!" „Maandag dan". „Waarom dan pas?" „Tjonge, tjonge wat heb u toch 'n haast!" De blonde vrouw knikte eens en lachte. „Tja, ik moet me eerst nog laten permanenten en verven; ik wil eeD biunette worden, ik loop nu al zo lang blond!" „Maar we zouden zakelijk zijn" sprak de man. ,Als u dan nou eerst het geld maar eens gaf. Dan krijgen we dadelijk een ander gevoel!" Freule Constance haalde uit haar tasje een enveloppe en reikte die de man toe. ,Tel het na", zei ze. „Hoeft toch niet!" sprak hij, maar hij deed het toch. knikte dan weldra. „Klopt als een bus. freule! Wanneer kan ik u opbellen?" „Niet vóór Zaterdag, als het nodig mocht zijn, maar ik zal het op prijs stellen als jullie vóór Zaterdag weg zijn", en freule Constance stond op. „We zullen ons best doen, hé kind?" zei de man. „Och ja" sprak de vrouw. „Als het de freule rust geeft! Ten slotte zijn er in Brussel ook kappers!" Freule Constance reageerde niet op deze opmerking en stond op. (Wordt vervolgd) vullen waar zij hun melk leveren en wie zij als dierenarts met de tuber culosebestrijding wensen te belasten, 't Is gewenst, dat de dierenarts, die de praktijk op de boerderij doet, ook de t.b.c.-bestrijding verricht Het merken van de reactiedieren wordt afgeschaft (dus geen gat meer in het linkeroor). Wel zullen de die ren voor een gemakkelijke en vlugge herkening en administratie van een blikmerk in het rechteroor worden voorzien. Runderen, die ifigeschreven zijn in Stamboek, fok- of contrölere- gister, vallen hier buiten, evenals die runderen, welke reeds van een oor merk zijn voorzien. Groot belang gediend. Dat de verplichte tuberculosebestrij ding voor de genoemde drie provin- sies een feit is geworden, is van bui tengewoon belang. Naar het zich laat aanzien, zullen er binnenkort meer provincies volgen. Wij moeten komen tot een t.b.c.-vrije veestapel in Neder land op zo kort mogelijke termijn. Daarmee is allereerst de Volksgezond heid gebaat, doch ook de veehouders hebben er individueel het grootste belang bij, niet alleen en vooral finan- ciëel, maar ook moreel. De ervarin gen getuigen dit. Mede met het oog op onze export zijn wij verplicht de t.b.c.-bestrijding met alle mogelijke energie ter hand te nemen, daar we door de oorlog achter zijn geraakt. De tuberculosebestrijding onder het rundvee is urgent, zowel voor de mens als voor de Staat! Laten daarom allen die, hoe dan ook, bij de tuberculosebestrijding zijn betrokken, de handen in elkaar slaan en gezamenlijk deze strijd aanvatten, en trachten deze in recordtijd tot een goed einde te brengen. Zaterdag 25 October. Hilversum I, 301 M. geeft nieuws om 7, 8, 1, 6, 8, 11 uur. V.A.R.A.: 8.18 Ensemble „Vincentino". 9.15 Concert. V.P.R.O.: 10.00 Morgenwijding. V.A. R.A.: 10.20 Radiofeuilleton. 10.35 Lie deren van Haydn en Reger. 10.50 Voor de arbeiders in de continubedrijven. 12.33 Licht orkestconcert. 2.Als een bonte vogelvlucht. 2.15 Harmonie orkesten. 3.15 Men vraagt en wij draaien. 4.15 Lichte kost bij de thee. 4.45 Om en najjij de twintig. 5.15 Volksconcert. 7.00 Beethovenmuziek. V.P.R.O.: 7.30 Voor de jeugd. 7.45 Voor Nederlanders in Duitsland. V.A. R.A.: 8.15 En nuOké. 9.30 Week end-orkest. 10.00 Don Quichotte. 11.15 Hobbyhoek. 11.30 Nachtsilene. 11.50 Ballade concert memories. Hilversum H, 415 M. geeft nieuws om 7, 8, 1, 7, 8, 11 uur. K.R.O.: 8.15 Pluk de dag. 9.00 Clavecimbel. 9.?5 Oude bekenden. 10.15 Slavisch pro gramma. 11.00 De Zonnebloem. 11.45 Regensburger Domkoor. 1.15 Welk boek? 2.00 De Toneelkijker. 2.20 En gelse les voor beginners. 3.00 Jonge lui3.15 Debutantenconcert. 4.00 Musettemuziek. 4.20 Wat wij willen. 5.00 De Wigwam. 6.30 Lord Jumpa- tit. 7.20 Sylvestre trio. 7.45 Banden die binden. 8.20 Wie weet hoe deze plaat heet? 8.30 Lichtbaken. 9.00 En morgen is het Zondag. 9.40 Een koets vol verhalen. 10.00 Weekend serenade. 11.15 Laat klassiek concert. Winston Churchill, de conservatieve leider der oppositie heeft in het La gerhuis het programma der Labour- regering voor de nieuwe zittingsperio de van het parlement gecritiseerd. Hij zeide, dat de regering gebrek had aan leiders en niet competent was om tijdens de huidige crisis te regeren. Hij diende tezamen met vijf andere conservatieven hierover een amende ment in op het programma, zoals dat in de Troonrede was omschreven. De mede-ondertekenaars van het amende ment waren Anthony Eden, de vroe gere minister van productie, Lyttelton, dl vroegere minister van onderwijs Butler, de vroegere minister voor het midden-Oosten, MacMillan, en de vroe gere procureur-generaal en eerste Britse aanklager bij de processen te Neurenberg, Syse.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 3