Beuken en Eiken flinke Jongen aank. Verkoopster DANSAVOND Droog Aanmaakhout Texel leeft mee met de jongens overzee flinke Jongen B Bollenkwekers stemmen vóór afschaf fing van de saneringsmaatregelen Fa H. BOOY ZOON SCHAAKCURSUS Abonneert II op dit blad MODEHUIS JUTTERTJES O N Knippen en naaien Prachtige N.I.W.I.N.-bazar Koninklijke gift voor de N.I.W.I.N. Wieringen. Ouderavond O.L.-school In kokende taanketel gevallen Type. Witte Kruis-vergadering Zij wensen geen referendum Breezand. Uitvoering van „Concordia'' Urk in het donker Advertenties TUINDORP Voor direct gevraagd ADVERTEERT IN DIT BLAD. PERMANENT SALON SCHOONHOVEN -in aangeboden: Te koop gevraagd Ruilen Diversen Dansmuziek wordt verzorgd door de Hawaiïan Revetters U leert 't thuis en vtitg! Eg góéd ook! Zelf- maken van japonnen, rokjes en blouses is béél ge mark kef ijk. Heus waar! Als U ~i \\\xzr/ssj/r de lessen van Miep Olff -van Boven maar eeft gevolgd. U feert knippen, raaien en patroontekenen TttUtS voor 50 cent per (es! Vraag graKs proefles en Modeboekje! Naam.. Donderdagavond werd de NIWIN bazar geopend, die tot en met vandaag in het gymnastieklokaal aan de Molenstraat ge houden wordt. Toen wij voor het gebouw aankwamen waren wtj al direct verrast Voor de in gang stond een laan van Kerstbomen, die stuk voor stuk schitterend verlicht waren dcor de TEM. Boven de ingang was een ware erepoort van prlkkabel-verlichting aangebracht. Het interieur bracht ons ook in Kerst- •temming, hetgeen voornamelijk in ver band staat met de Kerstpakketten-actie Om 8 uur heette mevr. Vrijdag—Keyser de heer mr. Rehorst, burgemeester van Texel, hartelijk welkom. De opening. In zijn openingswpord zeide de burge meester, dat het hem een genoegen was om aan de uitnodiging gevolg te geven en deze bazar te openen. Hij richtte een woord van hulde aan allen, >dle hebben bijgedragen om de lang niet gezellige zaal op dusdanige wijze in te richten teneinde geld in te zamelen e.i hiermede te rachten het contact met de jongens lp i..dië te bewaren en te laten blijken, dat wij meeleven met hen, die onder buitengewoon moeilijke omstandig heden hun plicht moeten doen. Burgemeester Rehorst herinnerde er aan hoe enige dagen geleden een soldaat in de krant schreef, dat ze zo weinig post papier krijgen en dat hij zo gemiddeld 50, andere soldaten 80 brieven per maand schreef. Hieruit moge blijken hoe deze mannen haken naar contact met Hol'and. En dan moeten we hen, die dat contact willen bewaren, dankbaar zijn. Er moeten dan mensen gevonden wor den die bereid zijn al hun vrije tijd voor dit werk te geven. Mr. Rehorst brengt hulde aan de presidente, mevr. Vrijdag—Keyser, en alle overige Niwin-comlté-leden, en spreekt de hoop uit, dat deze bazar een steen mag bijdragen tot het contact met de jon gens in Indië en dat deze bazar ten volle mag slagen. Hierna verklaarde burgemeester Re horst de Niwin-Bazar voor geopend. Nadat mevr. Vrijdag de burgemeester haar dank had betuigd, gingen zij met*de genodigden de eerste rondgang over de bazar maken, terwijl het publiek als het ware binnen stroomde. Onder de genodigden merkten wij on der meer op: wethouder Hin, de gem- secretaris Beemsterboer, kapitein Lap, de directeur van de TEM, de heer De Roode, alsmede kerkelijke autoriteiten. De bazar op zichzelf overtreft alle ver wachtingen en we moeten inderdaad veel bewondering voor het Ni win-Comité hebben. Als van ouds draait De Wilt weer zijn gezellige gramofoonplaten. (Wat zou een bazar of uitvoering ook zonder De Wilt zijn.) De stands zijn keurig verzorgd en men vindt er „elck wat wils". Voor groot en klein. Keurige bloemen-, handwerk-, kunst en sierstands. Men kan er griezelen en naar de waar zegster. Men kan er fijn van een ijsje van Swarthof genieten. De dames in Se stands zijn allen in nationale klederdracht gekleed, terwijl zij een groot hart om Je hals dragen. Wij waren er nog even getuige van hoe de gemeente-secretaris Beemsterboer :n de bollenwerptent een geweldige leeuw veroverde en hoe de burgemeester tn de „vrolijke keuken" een ware ravage aan richtte. Zo begon de eerste Nlwin-bazar-avond en we twijfelen er niet aan of deze avon den moeten slagen. Er is schitterend werk verricht en ge zien de geweldige drukte op de eerste avond zeggen wij met burgemeester Re horst „er wordt op Texel inderdaad har telijk met onze jongens overzee mee geleefd." H. M. de Koningin heeft een gilt van f 20.000 ter beschikking gesteld van de NIWIN voor haar Kerstpakket ten-actie. Bovendien schonk de Ko ningin een gift van 50.000 voor de hospitaalzorg in Indië, vooral bestemd voor de aankoop van materialen voor radio-installaties en voor de arbeids- Üjerapie in de hospitalen cq huisvlijt- Sbkelen in het algemeen. Vrijdagavond vond in het lokaal der o.l. school te Westerland een ouder avond plaats, waarbij vele ouders blijken van belangstelling gaven. Na de opening door den heer H. Dekker werden de notulen en het ver slag van de penningmeester gelezen, welke werden goedgekeurd. Omtrent de plannen, welke het on derwijzend personeel en het bestuur der oudercommissie hadden beraamd voor het a.s. St. Nicolaasfeest, hadden de algehele instemming van de ver gadering. Bij de heer van Houten, die pro deo zijn zaal beschikbaar stelde, zaï het feest plaats vinden. Getracht zal worden om eveneens een goochelaar te laten komen om de verdere middag de leerlingen aange naam bezig te houden. In de pauze kregen de ouders de gelegenheid om het werk van hun kinderen te zien en werd een kopje thee gedronken. Hierna ving de heer Edzes uit Alk maar een interessante causerie aan over het „Veilig Verkeer" op de scho len, welke lezing werd toegelicht met lantaarnplaatjes. Voor de Ver. voor Veilig Verkeer mocht hij velen noteren. Deze vereniging, aldus spr., zal trachten in de toekomst haar doel te verwezenlijken om op de scholen het verkeersonderwijs te doen instellen en iil de hoogste klassen voor dit zeer nuttige doel een examen door de leeilingen te laten afleggen. Na de heer Edzes hartelijk bedank', te hebben voor deze interessante lezing sloot de heer Dekker om ruim 11 uur deze zeer geanimeerde bijeen komst. Terwijl de netten uit de taanketel wer den gehaald, gleed de heer C Zomerdijk in de Zwinstraat van de wagen, welke naast de taanketel was geplaatst, doordat een getaande fuik weer terugviel. De heer Z liep ernstige brandwonden op aan belde benen. Dokters hulp was nood zakelijk. CONSULENTSCHAP Ds. A. P. Goudsbloem, Doopsgezind predikant te Wieringen, is aangewezen als consulent bij de Doopsgezinde Ge meente te Den Helder. AANSTELLING De heer M. Kiesling werd aangesteld als controleur buitendienst van de Raad van Ar' 1 t Alkmaar. „APOLLO" NAAR CONCOURS Men deelt ons mede, dat de Harmo niekapel „Apollo" te Den Oever op 2 November a.s. zal deelnemen aan het groot nationaal concours te Alkmaar. Wij hopen dat Apollo een zelfde succes als in Bergen mag oogsten. De dezer dagen gehouden algemene vergadering van de afd. „Zijpe-Cal- lantsoog" van het Witte Kruis was zo als gewoonlijk matig bezocht. Voorzit ter: mr. D. Breebaart; secretaris: J. A. de Boer. Medegedeeld wordt dat aan de Ver eniging toebehorende ligtenten grondig zullen worden nagekeken en hersteld, zulks overeenkomstig het advies van de heren D. Eriks en C. Vriesman. De totale opbrengst van de in de loop van dit jaar in de gemeente Zijpe en Callantsoog gehouden collecte ten behoeve van de t.b.c.-bestrijding be draagt f 1485,811/2. Het Bestuur heeft een partijtje de kens en slopen aangekocht, waarvan een gedeelte is geleverd. Deze artike len moeten nog worden gemerkt en zullen daarna aan de daarvoor in aan merking komende leden (patiënten) kunnen worden uitgeleend tegen be taling van een vergoeding (voor het doen reinigen) van f 5 voor een de ken, f 1 voor een laken en f 0.50 voor een sloop. Mededeling, dat bij het bestuur is ingekomen een schrijven van de heer J. J. Boerma, optredende namens de dames, die indertijd gecollecteerd heb ben ten bate van een motorfiets, mo- torkleding enz. voor de wijkverpleeg ster in Noord-Zijpe, zr. Dijkema (in middels naar elders vertrokken). In dit schrijven wordt aan de Vereniging gevraagd het overgebleven bedrag, groot f 1500, in beheer te willen nemen met de uitsluitend bovengenoemde be stemming voor ,een opvolgster van Zr. Dijkema. Het is de wens van het da mescomité, dat na aanschaffing van 'n motorfiets enz. het overblijvende be drag aan de zuster wordt uitgekeerd, zolang zij een motorfiets gebruikt en wel b.v. f 100 per jaar voor benzine, olie en onderhoud. Het Bestuur heeft bereids besloten genoemd bedrag van f 1500 in beheer te nemen en te beleggen bij een der spaarbanken in de gemeente. De vergadering gaat met een en an der accoord. De heren W. Blaauw en A. Kager, die op 31 December 1947 periodiek af treden worden herkozen als bestuurs leden. Hierna volgt behandeling van de be schrijvingsbrief der Algemene verga dering der Hoofdvereniging, die op 4 November a.s. te Amsterdam wordt gehouden. Als belangrijkste punt vermeldt de agenda een voorstel van het Hoofd bestuur om dé kapitaalsinvestering ten behoeve van dè uitbreiding en inrich ting van het Witte Kruis-sanatorium „Heideheuvel", die aanvankelijk was bepaald op 425.000 te verhogen met t 200.000 en daarbij tegelijkertijd te besluiten tot een door de afdelingen te vormen waarborgfonds van 200.000 voor eventuële exploitatietekorten in de eerste jaren, desgewenst in de vorm van een jaarlijkse bijdrage ten behóeve van „Heideheuvel" ad 0.25 per lid, zo lang zich exploitatietekorten voor doen. Na enige bespreking wordt besloten, bij aanneming van de voorstellen van het Hoofdbestuur, de contributie der leden voor 1948 met 0.25 te verhogen. Rondvraag. Dc heer C. Vriesman wijst op het doen opknappen van de ligtenten en acht het gewenst, dat, wanneer met deze werkzaamheden wordt begonnen, de doktoren, als adviserende leden der vereniging, hiervan kennis krijgen met de bedoeling na te gaan of nog' be paalde verbeteringen dienen te worden aangebracht. De doktoren verklaren zich hiertoe bereid. De magazijnhouder zou gaarne zien nat de doktoren in het vervolg op de door hen af te geven briefjes betref fende afgifte van verpleegartikelen aar. ieden (patiënten) tevens vermelden voor hoelang het gevraagde artikel af gegeven kan worden. Na breedvoerige bespreking wordt besloten een nieuwe voorraad briefjes te laten drukken en met deze en nog andere wensen (b.v. het daarop laten drukken van het verschuldigde statie geld) rekening te houden. HERBOUW PETTEN. Het volgende werk. het maken van een duiker door de Zijperzeedijk, een vijftal duikers, gedeelten sloot met bij komende werken op een terrein ten Oosten van de Zijperzeedijk en een zestal klinkerwegen met riolering op een terrein ten Westen van de Zijper zeedijk te Petten, is na gehouden openbare aanbesteding gegund aan de laagste inschrijver, de heer A. Ie Clercq tet Castricum voor f 54.280. VACATURE WIJKVERPLEEGSTER. Zr. J. C. Schout te Rotterdam, die in de vorige vergadering van de Raad dezer gemeente werd benoemd tot wijkverpleegster voor Noord-Zijpe, heeft deze benoeming niet aangeno men. Op een gisteren te Haarlem gehouden zeer druk bezochte buiten gewone algemene vergadering van de Alg. Vereniging voor Bloem bollencultuur, waarop alle afdelingen vertegenwoordigd waren, werd met 185 tegen 16 stemmen en 6 stemmen blanco aangenomen een voorstel van de afdeling Grootebroek tot afschaffing van alle be staande z.g. saneringsmaatregelen in het bloembollenvak met ingang van het plantjaa/ 1947-'48 en het aansluitend export-seizoen. Een voorstel van het hoofdbestuur om gedurénde de a.s. winter on der alle kwekers een referendum omtrent de saneringsmaatregelen te houden, werd verworpen met 157 tegen 183 stemmen en 11 stem- men blanco. Zaterdagavond gaf de muziekvereni ging Concordia een uitvoering in zaal Bossen. De toneelvereniging De Langedijkers verleenden daarbij me dewerking. Concordia's programma was klein en omvatce slechts een zestien num mers, die echter stuk voor stuk heel goed werden gespeeld en waarvan er enkele zeer mooi waren. De ouvertures Odalisque in Speran- za en de fantasie Echos d'Artois getuig den van de ernstige studie der leden onder de bekwame leiding van de heer D. H. Steinroth. Vooral de gedra gen gedeelten in laatst genoemd num mer waren zeer mooi en werden zui ver van klank en toon uitgevoerd. De andere nummers waren marsen en toen de laatste „Oost-West" gespeeld was, dwong het krachtig applaus van het flink opgekomen publiek tot een toegift, waarin een bekende mars uit het repertoire werd gekozen. De Langedijkers kwamen met „Mooi Leentje" en laten we het direct maar zeggen oogstten daar veel succes mee. Volkomen verdiend, want het naar een klucht zwemende blijspel zat goed in elkaar, was vaak geestig van sialoog, niet banaal, zoals een klucht vaak zijn kan, en werd door het merendeel der spelers uitste kend voor het voetlicht ggbracht. Voorop nemen we P. Glim als huis knecht en mej. L. Webeling, wier rol in dit stuk wij wel de beste, dena tuurlijkste vonden van alle die wij van haar zagen. H. Pennekamp als de jonge kwast, die toch niet altijd zo onbenullig was als hij er uitzag en zich vaak voor deed, maakte iets heel goeds van deze rol en ook W. Glim, als de rijkgewor- den timmerman en C. de Graaf, als de kunstschilder, behoorden tot de besten. Er haperde bij deze opvoering nog iets aan de rolkennis, de „salon" was wel wat haveloos en de Duitse uitspraak van het Hollands van een der speelsters in dit geval geen voor deel, maar het vele goede in stuk en spel voerde de boventoon. Concordia kan dan ook op een ge slaagde uitvoering terugzien en... De Langedijkers komen zeker nog wel eens naar Breezand. De voorzitter, jhr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden sprak een kort openingswoord, w.i. hij wees op de grote moeilijkheden, waarvoor het bloembollenvak zich gesteld ziet. Ik wil U niet verhelen, aldus spr., dat ook de toestand waarin onze ver eniging verkeert, mij met ernstige be zorgdheid heeft vervuld. Slechts een grondig inzicht in het feit dat allèèn met aaneensluiting van onze gelederen nog belangrijke verbeteringen voor het vak te bereiken zouden zijn, gepaard met een werkelijk spontane actie van alle vakgenoten om nu eindelijk een weg tot eendracht te zoeken, zou de oplossing van deze problemen kunnen brengen. Ik heb daarom gemeend een ernstige poging te moeten wagen om dit irfzicht te doen ontstaan en op al ler goede wil een dringend beroep te doen. Al is het inzicht wellicht ge rijpt, de volle spontaniteit is niet ge geven! Eenheid van optreden naar buiten, besloot spr., zal moeten komen, nu of later, doch laten wij oppassen dat 'het niet te laat zal zijn. Daarvoor is een loyale samenwerking van allen en een geest van discipline absoluut noodza kelijk HET VOORSTEL. Hierna kwam in behandeling het voorstel van de afd. Grootebroek, dat door de afgevaardigde uitvoerig werd toegelicht. Spr. meende, dat het voor stel volkomen gerechtvaardigd was. De saneringsmaatregelen zijn het vak ten kwade in plaats van ten goede gekomen. Het is te hopen, dat door het aannemen van het voorstel een einde zal komen aan de heerschappij van de ambtenaren, besloot spr. Uitvoerig werd hierna van gedach ten gewisseld over het voorstel. Er waren zowel vóór- als tegenstanders aan het woord. De vóórstanders wezen erop, dat de toestand in het vak der mate ernstig geworden is, dat, indien het niet onmiddellijk vrijgegeven wordt, de politiek van kunstmatige gezondmaking dusdanig catastrophaal De Kromhout-Diesel-Motor bij het gem. electriciteitsbedrijf is defect ge raakt. Daardoor kon er bijna geen stroom worden geleverd. Bij het electr. bedrijf zullen in de a.s. winter maanden dan ook drastische bezui nigingen worden ingevoerd. Het ge meentebestuur acht het liiet verant woord één of meer nieuwe ma chines aan te schaffen, omdat in de nabije toekomst het gem. electrici teitsbedrijf zal worden opgeheven en de stroomvoorziening door de IJssel- centrale te Zwolle verzorgd zal wor den. Intussen echter gaat Urk een donkere winter tegemoet. Men zit nu soms avonden lang in het duister. De ontevredenheid onder de bevolking is groot. werkt, dat binnen enkele jaren velt vakgenoten geen reden van bestaan meer zullen hebben. Zij maakten zich vooral bezorgd over het feit, dat de teelt bezig is zich naar het buitenland te verplaatsen. Onder de tegenstanders van het voor stel was de afd. Voorhout, pe afge. vaardigde vond, dat de grote fout ge- weest was de verdeeldheid onder de vakgenoten. Men had zich eendrachtig moeten verzetten tegen de excessen van de saneringsmaatregelen. Tenslotte kwam het voorstel in stemming met het reeds genoemde re sultaat. EEN MOTIE. Dadelijk na de stemming kwam de afdeling Grootebroek met een motie, w.i „het hoofdbestuur door de verga dering werd opgedragen de uitslag van deze vergadering onmiddellijk ter kennis te brengen van de betreffende ministers en het B. V. S., haar daarbij alle volmachten verlenende om met alle haar ten dienste staande middelen in de kortst mogelijke tijd afschaffing van alle maatregelen te bewerkstelli gen en dit te doen geschieden in nau we samenwerking met het hoofdbe stuur van de Vereniging tot behoud van het Bloembollenvak in Nederland en waarin het hoofdbestuur bovendien werd opgedragen om, indien aan het verzoek tot afschaffing van de maat regelen op 1 Japuari 1948 niet was voldaan die hoofdbestuursleden en die andere leden der organisatie die in het B V. S. of "een harer onderdelen zitting hebben, terug te trekken en zich dan van iedere medewerking aan het B. V. S. te onthouden en daaren boven zelfs alle maatregelen, die door het B. V. S. mochten worden geno men, indien zij niet in overeenstem ming waren met het door deze verga dering genomen besluit, tegen te wer ken". De voorzitter wenste deze motie te behandelen na de stemming over het voorstel van het referendum, dat thans in discussie kwam. GEEN REFERENDUM. Vele afgevaardigden wilden, dat het hoofdbestuur het voorstel terugnam, nu toch het voorstel Grootebroek aan genomen was. Het hoofdbestuur wilde dit echter niet. Tenslotte kwam het voorstel in stemming met bet reeds bekende resultaat. Nu was de motie aan de orde. De voorzitter meende, dat deze motie op deze vergadering niet behandeld kon werden. Hier is sprake van een „mo tie van revolutie", die, als zij aangeno men wordt, verstrekkende gevolgen zal hebben, aldus de voorzitter. Dan wordt een revolutionnair stand punt tegenover de regering ingenomen. De consequenties van deze motie moeten eerst rustig in de afdelingen onder de ogen gezien worden. Daar om: moet zij op de agenda van de vol gende vergadering geplaatst worden. Nadat nog enige afgevaardigden zich hiertegen verzet hadden, ging de ver gadering er tenslotte mede accoord. In plaats van kaarten. De Heere verblijdde ons met de geboorte van een zoon EISSE. H. FOLKERS G. FOLKERS— JONGKEES. Dm Helder. 26 Oct. 1947. Dahliastraat 12. Tijd. adres: St. Lidwina- Stichting. Langs deze weg betuig ik familie, vrienden en kennissen mijn hartelijke dank voor de vele blijken van belangstelling bij mijn thuiskomst uit Nederlands Indië ondervonden. G. SALM. Buys Ballótstr. 25. HecUn overleed, tot ouze diepe droefheid, onze diepe droefheid, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder. Zus ter, Behuwdzuster en Tante AGATHA ZON. Wed. van ARIE DUINKER, in de ouderdom van 76 jaar. J C. DUINKER A. DUINKER— DARPHORN. K DUINKER W. C. M DUINKER— HARTLAND. A DUINKER. M. J. DUINKER— DE JONG. en verdere Familie. Den Helder, 26 October 1947. Oostslootstraat 53. De begrafenis heeft nlaats Donderdag 30 October 1£>47 n.m. 14.15 uur op de Algem. Be graafplaats te Huis duiqen. Gem. Den Hel der. Vertrek vanuit het sterfhuis Oostsloot straat 53 n.m. 14 uur N.VV. H.B.B, Bureau voor Arbeidsrecht. Vanaf Vrijdag 31 October a.s. houdt het Bureau voor Arbeidsrecht voort aan iedere Vrijdagavond van 19.30 uur tot 21» uur SPREEKUUR Zuidstraat 23—24. De Correspondent. KACHELBLOKKEN KACHELKLAAR KOLENGROOTHANDEL Molenstraat 134136. Tel. 2381—2396—2632. P.S. Denkt U er vooral om IJw kolenbonnen bij ONS in te leveren! GEVRAAGD Levensmiddelenbedrijf A. J. DE VRIES. Spoorstraat 72—74. OUD PAPIER. Carton 5 ct. per kg. kranten en boeken 8 ct. per kg. Voor archief de hoogste prijzen, zo nodig onder garantie vernietigd. Alles a contant. Zendt boodschap of briefkaart. VERSTEEG en Co.. Westgracht 8. begint een voor jongens en jonge mannen van 12 j aai en ouder, op Woensdagavcnd van 7.309.30 uur in gebouw Anemone- straat. Deelname 10 ct. p. persoon; voor club leden C.J.M.V. 5 cent Woninginrichting FRITS COLTOF, Kei zerstraat 32, vraagt voor direct voor diverse werkzaamheden. Niet bene den 16 jaar Spoorstr. 103 Tel. 2655 502e Staatsloterij U KLASSF - ir TREKKING- 27 OCTOBER 1947 BOGE PRIJZEN 'STOM —17947j S.bM - 1706 f I.M» - 6203; 21401; '40(1 - 15094: 16343; 209 - 3396 4M7. f 100 - 9613 10186. 10498. 10739: 18014. 18646: 19234: 19890 21413 1031 1334 1615 1899 2393 2814 3106 3689 3977 4207 4633 5053 >441 >003 5861 5213 5506 6625 1234 7446 1814 6210 8453 976C 10022 10307 10693 11036 11347 11812 11901 (2113 12557 12927 13407 13684 14127 (4495 (4726 (5022 15406 15882 16355 (6716 (6907 17328 18164 16438 18952 10158 19399 19823 20266 20552 20919 21252 21539 21906 1081 1089 (356 1379 1636 1681 1949 1961 2428 2434 2837 2845 2141 3155 3720 3743 4009 4038 4225 1252 4641 4778 5107 5181 5447 5451 5616 562C 5662 5905 6217 5226 6551 5565 6631 6887 7242 725C 7465 7523 7864 8001 8295 8299 8495 8496 8694 877! 9133 9158 0487 H9C 979» 961s (006) 10062 10351 10353 10748 1(7778 11056 11079 11376 11387 11631 11673 11913 11914 12210 1221) 1262C 12625 12928 12945 13410 13432 13897 13703 14169 14192 14509 14521 14727 1473» 15046 1505C 15466 15498 15894 15915 16359 16360 16734 16742 16912 16992 17425 17499 18184 18202 18528 18533 16054 18980 19171 19195 19454 19459 198T1 19876 20302 20329 20560 20580 20942 30940 21253 21257 21545 21572 21944 21957 1412 1701 1973 2493 2864 3196 375! 4073 425! 181! 521! 5454 563! (413 1726 (974 2553 2881 5202 5063 5084 6323 5360 6731 5732 6991 7028 733! 7353 7643 7654 5060 5075 5328 533C 5582 5598 5804 m- *28» 9323 *61? 962» PRIJZEN VAN (126 112» 1138 1195 11M 1430 1444 1478 (742 1782 1796 2012 .>062 2193 2582 2667 2758 2888 2852 297C 5244 5391 1401 1823 384f Ï88C 3887 4076 4079 4091 413C 4256 4274 4379 4385 4833 «913 4924 4968 >230 524! 5246 >248 5470 5484 550? 5510 3635 >652 5675 >696 5930 5937 &04 5252 527) 5308 556! 6582 558* 594! 596? 5990 7267 7266 731 753» 7575 7596 8005 4044 4054 §304 440e §315 3544 4550 §557 380S 4826 §85? 917» 9206 9283 9524 §536 9567 987? 990! 9913 992C 994C 10085 1009C 10123 10163 10184 10374 10426 10448 10466 10526 10787 10791 1083? 10922 10936 1108» 11128 11135 11216 11226 11407 11417 11482 11487 11489 11696 11718 11775 11779 11782 11934 11937 11963 I198C 11Ö92 12224 12233 (2289 1229! 1232! 12626 12649 12703 12852 (2856 12946 13053 13058 (3121 13171 13455 13458 13475 134S4 13506 1380S (3820 13827 1387» 13913 14194 14229 14246 14282 14316 14536 14536 14576 14584 14591 14744 14777 1480C 14845 14876 15097 15189 1521» 15287 >5310 15507 15531 15534 15668 15870 15944 1605» 16073 1608C 16061 16378 16442 16489 16494 16547 16745 16782 16783 16802 16822 16993 17009 17032 17121 17130 17556 17616 1761# (7691 17727 1824! 18249 18312 18320 18359 18591 18610 18662 18666 16690 18983 18990 19034 19051 19072 19203 19238 19242 19264 19276 19499 19594 19616 19653 19694 19896 19633 19953 19975 19992 20349 20383 2038» 20400 20411 20586 20594 20621 20749 20771 20388 20098 21018 21022 21038 21308 21318 21367 21.791 21395 21579 21678 21699 21739 21782 21963 21976 21977 (248 1259 1292 1493 1542 1543 (806 1812 1826 2216 2222 2234 2768 2771 2781 2978 J020 3049 3467 J533 3582 3904 3918 3921 «131 4164 «172 4392 «459 4497 4977 4969 4997 >272 5294 5306 5529 5544 5564 >718 577 6 5789 5141 8155 S192 5406 6444 5462 5748 575e 6759 <029 7036 7162 7375 7377 7392 7656 7702 7779 §079 8106 8109 §340 §363 8383 8621 S635 8638 900! 9007 9016 9396 9397 9402 9666 9892 9718 9946 9952 10213 10223 10229 10528 10034 10664 10938 10940 10941 11228 11254 (1278 11502 11509 11518 11785 11787 11816 12057 12063 12074 12402 12419 12478 I286C 12875 12889 13193 13299 13338 13S3C 13534 13537 14018 14036 14044 14370 14398 14406 14593 14635 14644 14923 14946 14961 15325 15329 15341 15714 15782 15770 16100 16202 16247 16579 16617 16625 16833 (6837 16862 17143 17164 17175 17897 17940 18087 18379 18383 18388 18706 18727 18858 19074 19088 19092 19277 19290 19333 19702 19716 19734 20031 20101 20109 20436 20478 20505 20848 20852 20854 21039 21043 21146 21430 21437 21SU 21783 21786 21850 1311 1323 1547 1600 1838 1894 2264 2295 2788 2811 3091 3104 3591 3634 3923 3961 4175 4206 «610 4615 5041 5050 5382 5404 5583 >593 S803 5804 6202 6211 6463 5502 6781 6810 7182 7192 7400 7441 7783 7801 §164 6186 8416 §436 §655 5672 9017 9091 9430 9446 «73? «735 10292 10301 10673 10684 10945 11031 11283 11290 11567 11600 11827 11643 12144 12149 12505 12535 12914 12924 13351 13375 13814 13618 14096 14124 14431 14452 14662 14686 14964 14967 15382 15396 15808 15848 16350 16351 16626 1664) 16884 16895 17238 17320 18125 18154 18418 18432 18872 1693C (9122 19130 19367 I9r& 19746 19788 20201 2022.' 20509 20529 20894 20914 '.«147 21216 21528 21533 21870 21878 compleet Volle garantie 16,— SPOORSTRAAT 22-24 Een stel nieuwe kussens voor rookfauteuil terra f 30,—, 1 bontmantel zwart f 150,i zijden japon mt 42144 f 25, 1 pr z g a n. donkerrode da messchoenen met s/4 hak mt 38 Swift f 12,en 1 donk.- bl. mantelpakje mt 44-46 f 25,—. Wilhelminastraat 29 Den Helder. Een jekker. G Jongejan Schorweg 1, Breezand. Huis te Den Helder voor nuis ln Amsterdam; liefst Noord. Te bevr.: Burgers, Bo- thastraat 40, Den Helder. Woningruil. Een woning in Den Helder voor een woning ln Alkmaar. Adres: Schagen- straat 105, Den Helder. Weggelopen: zwaiie hond laag op de poten en hangoren luistert naar de naam Fred- dy. Tegen bel. terug te bez.: C van Otteren, Zuidstraat 5 Weggevlogen: een zw. ooie vaar-duif, rlngnr 5121209, Belg. 4J. Eigendombewijs aanwezig. H F de Boer, Vijzelstraat 52 Weggelopen: witte Keeshond luisterend naar de naam vïïSLt rSS* Vrii dagavond vermist. Gelieve ter te bez Beukenfeuppstraat 57. Op DONDERDAG 30 OCTOBER 1947 wordt in de MARINE CANTINE, WILLEMSOORD aan de Buitenhaven, alhier gehouden Aanvang 20 uur. Zaalopening 19 uur. Kaarten verkrijgbaar bij Bureau O. S en O. Maryo op uiterlijk Woensdag 29 October 17 uur. Toegankelijk voor militairen in uniform met introducée. BUREAU O.. S. en O.-MARVO. Vul deze hor» in, zend bem in open couvert, waarop 2 cent post- zeget, aan: Imova, postbus 50, Hilversum* unjiiuiuu: Adres oo»

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 4