TERRA INCOGNITA door J. D. VAN EXTER Kinderbescherming is in gevaar Een drama in twee bedrijven Nog eensHET DAMPLANTSOEN Actie kan zes millioen opbrengen Hoofdprijzen Rusland zou troepen uit Duitsland willen terugtrekken Woordbreuk Opbrengst kinderpostzegels teleurstellend Een Zwitser trok door Nederland Wij luisteren naar VAN NABIJ 1™ ABONNEERT OP DIT BLAD BLOUSES EN ROKKEN 'Tnnvriaht RJD.P De barre jaren van '40'45 lig gen achter ons. In die uitermate donkere jaren is er een harde strijd om de vrijheid gestreden. Deze strqd en het daarmee ver bonden leed zal geen Nederlan der ooit mogen vergeten. Door het stichten van een nationaal monument moet de gedachte aan wat ons volk in die jaren heeft meegemaakt, worden levend ge houden. Hier heeft de Nationale Monumen ten Commissie haar taak gezien. Twaalf monumenten zullen, ver spreid over het gehele land, gebouwd worden. Onder meer op de Grebbe- berg, te Rotterdam, Arnhem, Amers foort en Vught. Het centrale monu ment zal echter geplaatst worden op het Midden-Damterrein te Amster dam. Want het valt wel niet te ont kennen, dat de Dam het centrum van het Nederlands leven is. Zoals iemand eens zei: Als je op de Dam loopt, voel je je toch altijd weer Nederlan der. Maar onze taak is niet vervuld, wanneer wij uitsluitend dit centrale monument, samen met de twaalf lan delijke gedenktekenen, optrekken. Want Duitse barbaren zijn de schuld, dat duizenden van onze beste Neder- 1p. ders er niet zijn. Deze slachtoffers van het verzet hebben vrouwen en kinderen achtergelaten, die wij thans niet onverzorgd aan hun lot mogen overlaten. Verschillende stichtingen hebben hier reeds veel gedaan. Toch moeten de fondsen daarvan dringend worden aangevuld. De Nationale Mo numenten Commissie wenst nu in de tweede plaats enkele millioenen gul dens samen te brengen voor de nage laten betrekkingeii van de slachtof fers van het Duitse schrikbewind. Hoe krijgt men nu voor deze twee doeleinden de nodige gelden bij elkaar? Daarvoor zal het Midden-Damterrein, of zoals dat tegenwoordig heet, het Damplantsoen, symbolisch worden ver kocht. Iedere Nederlander kan voor twee kwartjes één vierkante centi meter kopen! Dit „grondbezit" wordt echter dadelijk ter beschikking gesteld van de Nationale Monumenten Com missie. Het Damplantsoen beslaat twaalf millioen vierkante centimeter. Deze actie kan dus zes millioen gulden opleveren. Ieder die, al is het ook nog zo'n klein gedeelte, van dit nationale stuk grond, koopt, krijgt daarvan 'n certificaat. Dit wordt op naam gesteld, indien de koop som meer dan duizend gulden be draagt. In de komende maanden, om precies 502e STAATSLOTERIJ. 2e klasse, 2e lijst. 2000: no. 1435. 1500: 13160 16679. 1000: 1474, 6081 en 18075. - 400: 8713, 14046 en 17988. 200: 2197, 5983 en 14821. 100: 3569, 6179, 6225 6398, 14285 en 14601. te zijn, in November, December en Ja nuari, zal een zeer intensieve actie worden gevoerd om dit plan te doen slagen. Wanneer de voortekenen niet bedriegen, belooft dit plan een succes te worden. Het is ook wel vanzelf sprekend, dat ieder Nederlander zich hier achter stelt. Voor wie nu reeds „zaken" wil doen, zij hier vermeld, dat het gironummer van de Nationale Monumenten Com missie (Vossiusstraat 27, Amsterdam- Zuid) is 463.000. (Van een U.P.-correspondent) Berichten dat Rusland op de komende conferentie van ministers van buiten landse zaken der Grote Vier een te rugtrekking van alle gealliëerde bezet tingstroepen uit Duitsland zou voor stellen, vinden wel enig geloof in de bevoegde Britse kringen. „Het schijnt mogelijk dat de Russen iets dergelijks van plan zijn", zo zeide men in de cor ridors van het „Foreign Office". Het is niet bekend hoe Engeland officieel op zulk een voorstel zou reageren, maar er zijn aanwijzingen dat Londen dan met een tegenvoorstel zou komen om ook Oostenrijk te ontruimen. En dat is een stap, die de Russen zeker niet zouden willen doen. „De pogingen om Oostenrijk geheel op te nemen in het Sowjet-blok hebben gefaald en Rusland zou onder die om standigheden het voordeel van zijn mi litaire invloed in dat land ongaarne prijsgeven", zo oordeelt men hier. De politieke organisatie van de Sovjetzóne van Duitsland daarentegen heeft aanzienlijk voortgang gemaakt, zo meent men te Londen en heeft mo gelijk al het punt bereikt, waarop Moskou van een terugtrekking van de bezettingstroepen uit de AngloAme rikaanse zóne groter chaos zou ver wachten dan van een evacuatie der Sovjettroepen uit de Oostelijke zóne. Hoe Rusland zou reageren op een Britse eis om aan Oostenrijk priori teit te geven boven het Duitse pro bleem, staat nog te bezien, maar het is waarschijnlijk dat de Russen zullen argumenteren, dat het Duitse vraagstuk het dringendste is en dat Oostenrijk op de achtergrond moet blijven. Het Kremlin hoopt met het voorstel tot opheffing der bezetting van Duits land een gunstig effect op de wereld opinie te behalen. Men vergelijkt dit met het recente voorstel tot ontruiming van Korea. In Korea, evenals in Duits land, is Rusland er in geslaagd een gro tere mate van organisatie te bereiken van politieke groepen die met de Sov jet Unie sympathiseren, dan de andere bezetter. In Oostenrijk daarentegen is het omgekeerde het geval. Vandaar, dat men een controverse verwacht tussen Rusland en de Westelijke geallieerden, waarvan de ene groep Duitsland, de andere Oostenrijk het eerst wil afhan delen. In Londen in de City daalde een zakenman met zijn helicoptere tussen de 35 meter hoge gebouwen op een parkeerplaats van auto's. Het was voor hem de kortste weg naar kantoor. Het hefschroefvliegtuig verheft zich weer in de lucht tussen de gebouwen. Middel tegen kinderverlamming De bewering van een Duitse dok ter, dat hij een middel tegen kinder verlamming heeft ontdekt, heeft in medische kringen en bij de pers grote belangstelling gewekt Toen zich in Hamburg bijna 150 gevallen van kin derverlamming voordeden, bood hij aan om zoveel personen te genezen als zijn voorraad medicijn toeliet. De pers beschreef zijn resultaten als ver bluffend. De ontdekker, dr. Olshausen, noemt zijn middel „Argophan Olshausen". Het wordt toegediend in de vorm van een injectie en bestaat hoofdza kelijk uit druivensuiker en een zilver oplossing. Volgens dr. Olshausen werkt het slechts vier dagen na het uitbreken der ziekte of voordat het ruggemerg is aangetast. Dr. Olshau sen zou reeds vele gevallen genezen hebben, waarvan bij enkele bijna alge hele verlamming opgetreden was. In de Vrijdagavond gehouden raadsvergadering van Valkenburg werd tot nieuwe wethouder geko zen de heer J. Heynen. Toen bij de tweede stemming de heer Heynen benoemd werd, stond de heer A. Smeets, die blijkbaar een van de gegadigden voor deze functie was geweest, op. Hij verklaarde opgewonden, dat de raadsleden woordbreuk hadden gepleegd, en dat hij op staande voet zijn ontslag als lid van de raad nam. Hij verliet daar op de vergadering. „Zestig rapporten, die bij de nationale federatie de Nederlandse Bond tot Kin aerbescherming zijn bihnengekomen, werpen een fel licht op de schrikba rende toestand, die in Nederland heerst ten aanzien van de kinderbe scherming. Niet minder dan 6000 kin deren toevertrouwd aan de voogdij raad, kunnen niet worden onderge bracht. De bestaande tehuizen en ge stichten komen geld tekort. De katho lieke en protestantse gestichten hebben samen minstens f 4.000.000 nodig dïn op doeltreffende wijze verder te func- tionneren. De meeste ondernemingen zijn op sterven nai dood, hetgeen een eventuele reorganisatie buitengewoon moeilijk maakt". Aldus de heer D. Q. R. Mulock Hou wer, directeur van het Nationaal Bu reau voor Kinderbescherming, op een te Amsterdam gehouden persconferen tie. Een der oorzaken van de armoede, waarmede de kindertehuizen te kam pen hebben, is volgens de heer Mu lock Houwer, dat het Nederlandse volk niet inziet, dat de kinderbescher ming een nationale zaak is, waarin elke Nederlander geïnteresseerd moet zijn. Een belangrijke bron van inkom sten voor de kinderbescherming is steeds de verkoop van kinderpostze gels geweest. In de laatste tijd laat deze veel te wensen over. De jaar lijkse opbrengst is hier ongeveer f 2500.00 hetgeen slechts een fractie is van hetgeen men nodig heeft. Wanneer men dit cijfer met Zwitserland verge- UOLLAND, een land dat werkt, schreef de Zwitserse journalist Paul Golaz boven zijn repor tage in het blad „le Voya- geur" over een reis per motorrijwiel door ons land, waarbij hij o.a. een bezoek bracht aan Alk maar en Bergen. In zijn verslag getuigt Golaz niet slechts van de schoonheid van ons land, maar ook van zijn grote bewonde ring voor de wijze, waar op de Nederlanders de wederopbouw ter hand nemen. Het doet weldadig aan in een buitenlands tijd schrift datgene te lezen, wat in eigen land onder ongemotiveerde critiek en gekanker dreigt te ver stikken, n.1. het besef, dat Nederland zich weliswaar moeizaam, maar onweer staanbaar opricht uit de knock-out, haar door een niets en niemand ontzien de oorlog toegebracht. Waarlijk Tromp's woor den: ,,'t Sal waerachtig wel gaen" hebben ook hier hun kracht nog niet verloren. „Nu ik voor een blanco vel papier zit en mijn impressies poog te orde nen, is het de „arbeid", die mij het meest ontzag inboezemt", aldus begint Golaz zijn artikel, waar na hij de ^loftrompet steekt over het netwerk van goede wegen, dat Ne derland doorsnijdt. De Zwitser verhaalt verder van de resolute wijze, waarop de dot>k_de oor log gekwetste steden en dorpen worden hersteld en herbouwd en hoe al- lerwege de rode baksteen het bewijs levert van nieuwbouw. „Op 't land, op de zee en in de lucht, alom geven de Hollan ders blijk van dezelfde taaiheid, van dezelfde wil tot wederopbouw. Zij roepen het niet van de daken. Zij werken". O LIET moet een inwoner van het Luilekker land van Europa treffen, dat vele specifiek Ne derlandse producten higr gedistribueerd zijn. Zo schrijft onze Zwitserse collega: „Holland heeft genoeg eieren en toch ge ven de levensmiddelen bonnen slechts recht op één ei per maand; Hol land produceert kaas en toch is het kaasrantsoen maar mager. De textiel fabrieken draaien op vol le krachten en loch, als men niet de nodige pun ten heeft.... De Hollan ders zijn altijd toeristen geweest en toch moeten zij nu in eigen land blij ven!" De reden van dit gemis is ook Golaz be kend. Export en deviezen toch zijn veel gebruikte woorden geworden. „De Hollanders verdra gen deze beperkingen met een discipline en een waardigheid, die de wil tonen om weer langs het hellend vlak omhoog te komen". VRIENDELIJKHEID en gastvrijheid zijn twee goede Nederlandse eigen schappen. Golaz heeft ze beide op zijn motortocht door Holland ontmoet. „In de aardige stad Alk maar, aldus de schrijver, wilde ik een foto nemen van de pittoreske Kaas markt en vroeg daartoe toegang tot een woning. Gastvrij werd mijn ver zoek ingewilligd, ik werd uitgenodigd een kopje koffie te drinken, terwijl de heer des huizes mij 's middags de stad liet zien en mij vergezelde naar 't strand te Bergen aan Zee." Paul Golaz besluit zijn waarderende reportage als volgt: „Voeg de char me van het Hollandse landschap, waar niets 't uitzicht belemmert, de adeldom en het bijzonde re karakter van steden als Amsterdam bij de vriendelijke ontvangst van de inwoners en u zult weten, waarom ik op de avond van mijn vertrek wat droefgeestig voor de laatste maal naar de zon heb gekeken, die als een enorme discus achter de weilanden daal de, terwijl als een vluch tig visioen 'n windmolen haar silhouet tekende op het goud der ondergaan de zon". door F, DE SINCLAIR „Nu moet u zich laten blinddoe ken", zei de vrouw. „Gaat u gang" zei Bunt. „Maar ik wil eerst even die doek zien". „Is u bang voor iets anders?" vroeg ze. Chloroform of zo?" „Bijvoorbeeld", zei Bunt. „Als je in gezelschap reist van relaties van boe- ven dan moet je een beetje voorzich tig zijn". .„Er is geen sprake van boeven", antwoordde ze met bevende stem", hier is de doek". „Het was een zachte, zwarte, wollen doek die een beetje naar lavendel geurde. „Goed", zei Bunt. „Lavendel mag ik Wel". Een volgend ogenblik had ze hem de doek voor de ogen gebonden en dft wel zo afdoend, dat hij inderdaad mets meer zag. „Keurig", zei Bunt. „Zeker dikwijls blindemannetje gespeeld!" „Helaas ja", antwoordde ze met 'n zucht. „En er zijn meer afgronden in het leven, dan ik ooit heb vermoed". Bunt poogde nu door de bewegingen welke de taxi «maakte en de draaien v.elke hij nam, zich een beeld te vor men van de weg, welke hij volgde, maar hij raakte al gauw met zijn oriëntering in de war; het enige wat naar hij meende vrijwel vaststond was, dat hij reed in de richting van het z.g. Nieuwe Zuid. Doch eindelijk hield de taxi stil. „Een ogenblik", sprak de vrouw zacht. „Blijft u nog even zitten tot ik heb afgerekend. Hij voelde en hoorde dat ze haar zitplaats verliet, uitstapte, met de chauffeur afrekende, dan kwam ze te rug, greep zijn hand. „Stapt u maar uit", zei ze. Bunt gehoorzaamde, stond weldra op straat, hoorde .dat ze hec portier dicht sloeg, dan. dat de taxi wegreed. Ze gaf hem een arm. Bunt voelde, dat ze hem eerst een eindweegs over het gewone trottoir voerde, dan sloegen ze een hoek om. even verder nog een hoek en toen stond ze stil. „Zijn we er?" vroeg Bunt. Ze had al dien tijd geen woord ge zegd. „Dadelijk", antwoordde ze nu. Hij hoorde, dat ze een hek opende. „Pas op.... een opstapje", waar schuwde ze. Hij nam haar waarschuwing in acht, voelde zich nu gaan over een bete geld paadje; het rook er naar bloemen. „Nu drie trapjes naar beneden", zei ze. Hij daalde ze af en begreep dat hij was in een portiek van een souster- rain. Ze deed een deur open greep hem bij de hand, trok hem naar binnen, zijn voeten zonken in een dikke loper. „Ziezo", zei ze dan en meteen trok ze de doek van zijn ogen weg. Bunt keek om zich heen, doch er viel niet veel op te merken; hij stond in een portaal van een sousterrain, zwakjes verlicht door een matglazen halve bol welke tegen het plafond was aangebracht; de loper welke er lag was wel dik maar zeer verschoten en hier en daar met grote kale plekken. Het was hier heel stil maar van bo ven kwam een zacht gedruis als een verre onduidelijke zoeming van vele stemmen. „Hier de trap op", zei de vrouw. „Ze ging hem. zij het tegen de regelen der etiquette, voor langs een korte trap op welke eveneens 'n dikke maar zeer versleten loper lag. die het geluid der voetstappen volkomen dempte en weldra stonden ze op het vrij brede portaal van de bel-étage. Ook hier was maar een zwakke verlichting, doch het geluid der zoemende stemmen klonk er veel duidelijker. „Nu zal ik U zeggen, wat we gaan doen", fluisterde de vrouw. „Als ik de ze deur open dan komen we achter de toonbank van een buffet. Vandaar kijkt U in een suite, waar gespeeld wordt, uitsluitend roulette, soms een tafeltje met baccarat. Aan de roulette tafel zit de croupier, een man met een hoge witte haardos en met een uile- bril op. En rechts van deze croupier zit als controleur de man, die U zoekt". „Hoe ziet die man er uit?" „Dat zult U zelf wel zien. Stil nu en blijft U wat achter me, dat uw ver schijnen in het buffet niet opvalt en bij het binnen komen moet U dadelijk achter het scherm gaan staan, dat in de hoek staat. In dat scherm zijn een paar gaten precies als in een toneel scherm". „Waar dienen die hier voor?" ,Als observatie post, wanneer er be zoekers zijn, die men niet helemaal vertrouwt", „Zakkenrollers en politie", begreep Bunt. „Ja. Maar stil nu!" (Wordt vervolgd) liikt, komt men tot de conclusie, dat Nederland heus wel iets meer voor zijn kinderen kan doen. Gezinsverpleging in 't gedrang. Onder de huidige omstandigheden kan men zich voorstellen, dat de ge zinsverpleging niet zo goed gaat als men verwachten mag. Het gevolg is, dat een groot aantal kinderen in ge stichten wordt vastgehouden, terwijl zij eigenlijk in gezinsverband thuishoren. Aan de andere kant zijn er gezinnen, die kinderen door de voogdijraad toe gewezen krijgen, zonder dat deze ge zinnen er op berekend zijn de opvoe ding van kinderen ter hand te nemen. Vaak komt het zelfs voor, dat aan be paalde gezinnen wegens de slechte toe standen, die er heersen, het recht ont zegd wordt, kinderen op te nemen. Het enige resultaat is, dat deze gezinnen in een andere gemeente hun tehuizen her openen en hun bedrijf voortzetten zon der dat er ook maar iets aan gedaan wordt. De heer Mulock Houwer besloot zijn mededelingen met er op te wijzen, dat de bestaande toestand dringend ver betering behoeft. VRIJDAG 31 OCTOBER HILVERSUM I, 301 m., geeft Nieuws om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. VARA: 8,18 Opera-prcgramma. 8,50 Voor de huis vrouw. 9,00 Werken van Schumann. VPRO; 10,00 Morgenwijding. VARA: 10.45 Franse piano-muziek. 11,10 Voor dracht. 11,25 Harmonie-muziek. AVRO: 12,00 Vaudeville-orkest. 12,33 Sportagen da. 1,15 Pierre Palla. 2,20 Kwintet spelers. 3,00 Ons volk in zijn dichters. VARA: 4,00 Omroeporkest. 4,30 Tus* sen twaalf en zestien. 5,00 Omroep-Ka merorkest. 6,30 Voor de Ned. Strijd krachten. VPRO: 7,30 Cursus. 8,05 ,,De Hervorming". VARA: 9,00 Gezel lige plaatjes. 9,30 Radio-rakel. 9.50 Op vleuglen van muziek. 10,15 Gram.- platen. VPRO: 10,40 „Vandaag". 10,45 Avondwijding. VARA: 11,15 Sympho- nisch Vrijdagavondconcert. HILVERSUM II, 415 m., geeft Nieuws om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. KRO: 8,15 Pluk de dag. 9,00 Ochtendconcert. 9,35 Een uitstapje in Wenen. 10,15 Uit het boek der boeken. 11,00 De Zonnebloem. 11,35 Als de ziele luistert. 12,03 Zang sterren-parade. 12,33 Orkest zonder naam 2,00 Uit Nederlands glorie-tijdperk. 3,30 „Een nieuw leven (hoorspel). 5,00 Na schooltijd. 6,00 Staf muziek. 7,15 Aibeidsproblemen. 7,30 Licht orgelspel. 8,25 Opera-concert. 9,00 „De drie lan den". 9,50 Uit de Bijbel. 11,20 Dans- orkest. De uitvoer van de Belgische Congo Volgens de „Banque du Congo Beige" heeft de uitvoer van de Belgische Congo in de eerste zeven maanden van dit jaar een waarde vertegenwoordigd van 5.881.592.000 francs tegen 3.378.338.000 francs verleden jaar. De uitvoer van minerale producten vertegenwoordigde een waarde van 3.209.451.000 (eerste ze ven maanden 1946: 1.958.948.000) francs. Aan koper werd voor een bedrag van 1.596.419.000 (vorig jaar 641.434.000) fr. uitgevoerd. Naar officieel wordt meegedeeld zal in Frankrijk het suikerrantsoen voor volwassenen van 500 tot 750 gram per maand worden verhoogd. Blijkbaar tracht men op deze wijze de ontevre denen zoet te houden. xSedert Malta zelfregering heeft gekregen wor den daar thans de eerste verkiezingen gehouden. Gemeld wordt, dat de vrou wen daar voor het eerst in de geschie denis van het eiland hun stem laten horen. Wat zal dat een rustig eiland geweest zijn. xOngeveer 140 dis tilleerderijen die meer dan 95 procent van de whisky en alcohol in de Ver enigde Staten produceren hebben voor twee maanden het bedrijf stop gezet om tarwe voor Europa te sparen. Men ver wacht evenwel in Amerika geen tekort aan likeuren daar er een voldoende voorraad aanwezig is. Zou het niet mo gelijk zijn om de helft van het ca deautje in graan en de andere helft in likeur te krijgen? xGemeld wordt, dat men Amsterdam het modecentrum wil maken en dat men daar hoopt de positie te kunnen overnemen welke Berlijn en Weenen vóór de oorlog in de Europese kledingindustrie innamen. De meeste duurdere damesmantels welke men thans in België ziet zouden van Nederlandse herkomst zijn. De Neder landse zakenlieden hopen, dat zij hun mantels in de toekomst ook naar diver se andere landen kunnen exporteren. Men zou hier dus van een mantelorga nisatie kunnen spreken. xEen pak ket met elf culturele films, welke in opdracht van het departement van Landbouw zijn vervaardigd, zijn tijdens het vervoer tussen Schiphol en Deven ter zoek geraakt. Blijkbaar in handen van filmmaniakken gevallen. xIn het dorp Kazakhartan is een been van een enorm dier ontdekt dat afkomstig was van een voorhistorisch zoogdier. Volgens De Tijd hebben de bewoners het bot jarenlang over een beek gelegd om er bij het oversteken op t kunnen lopen. Het been is thans naar een mu seum gezonden. Blijkbaar lopen de be woners nu weer op hun eigen benen. xOp de voordracht voor leraar aan het gymnasium te Delft hebben B. en W. een student geplaatst met de mededeling dat er niemand anders be schikbaar is. Wij zijn benieuwd wie men daar bij een vacature aan de kleu terschool zal benoemen. xUit Schiphol wordt gemeld, dat de verlen ging van de hoofdstartbaan thans vol tooid is. Schiphol heeft thans 'n prach tige baan gekregen. Wij veronderstel len, dat velen die daaraan gewerkt heb ben thans hun baantje wel kwjjt zul len zijn. xTijdens een congres van metaalarbeiders heeft Trochet, de Franse minister van Arbeid, verklaard, dat er een milliard aan zwarte lonen was uitgekeerd. Het was trouwens al lang opgevallen, dat deze arbeiders na afloop van hun werk een min of meer zwarte indruk maakten. Er is welhaast geen enkele vrouw, die niet graag een blouse en rok draagt. Niet het minst zijn daar de vele variatiemoge lijkheden de oor zaak van. Zelfs als avondtoilet kunnen we blouse en rok dragen, mits na tuurlijk de model len zich voor dit doel lenen. Het zou dwaas zijn, als avondkleding wordt vereist, in een spor tieve blouse en rok te verschijnen. De blouses, die wij hier afbeelden, kan men hoewel het zeer uiteenlopende mo dellen zijn, onder het meer geklede genre rangschikken. Blouse B 1833/21 9096 en 102 cm. bovenwijdte heeft alleen aan net voorpand een pas. Het rugpand is glad. Het armsgat wordt echter ook aan Het rugpand tot onder de oksel met een strookje afgewerkt. Door de strookjesgarnering is deze blouse het best voor jonge meis- ies en Jonge vrouwen geschikt. Zij kan ook heel goed zonder strook jes worden gemaakt en kan dan, evenals blouse B 1834/21 9298 en 106 cm. bovenwijdte, door jong en oud worden gedragen. De jabot op deze blouse kan een sjaaltje onder de mantel vervangen. De plooitjes in het voorpand worden met een klein steekje ingestikt Ook deze blouse heeft alleen een voorpas en een gladde rug. De jabot kan aan ie bovenkant met een aardige emaille gesp worden afgewerkt. Bij deze blouses draagt men een eenvoudige tweebaansrok. Van beide modellen zijn patronen van blouse en tweebaansrok in de aangegeven maten verkrijgbaar a 0.95 bij MODEBLAD BELLA <R. NW. GRACHT 36, UTRECHT. BELLA, (Deze modellen zijn overgenomen uit J2ELLA HET NIEUWE MODEBLAD"l y2-y0-/o6

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 5