De „SPAHI", zusterschip van Hr. Ms. „QUEEN WILHELMINE" Stad en Om phiüShave De natuur in November Bokswedstrijden in De Roskam „De spelonk van Abdullam" Het Prinselijk jacht in de haven Lange Brug vordert haar voltooiing Brandje te Huisduinen Korfbal-nieuws De contactavond in het Militair Tehuis Militaire avonden in Casino Het Bouber-jubileum Capiiaine de corveite Frangois le Jemiel Morphy-nieuws Post voor „Pieter Florisz „Abr. v. d. Hulst'' en „Batjan" Herdenking Kerkhervorming Opbrengst bridge-drive Toneelwedstrijd Bouwvergunning verleend Benoemd Uitvoeringen van Udi Benoeming regent Texel. Visafslag Oudeschild Wieringen. Urk' Visserij ABONNEERT U OP DIT BLAD! De traditie getrouw wordt Zater dag en Zondag in het museum (in gang 2e Vroonstraat) weer een voor dracht met lichtbeelden gehouden over bovenstaand onderwerp. Er wordt tegenwoordig vaak geklaagd over een gebrek aan be langstelling vocc cultureel werk in Den Helder. We zijn big te bljj te kunnen zeggen, dat dit voor deze voordrachten zeker niet geldt en de leiding van het museum heeft zich dan ook ge noodzaakt gezien het aantal voor drachten weer met één uit te breiden. De voordracht wordt nu gehouden op Zaterdagavond om 7 en 8 uur en op Zondagmiddag om 3 en 4 uur. De eerste voordracht is telkens speciaal voor kinderen (niet jonger dan 8 Jaar), terwijl de tweede voordracht bestemd is voor volwassenen en oude re kinderen (leerlingen Ulo en M.O. enz.) Deze maand wordt er in hoofdzaak verteld over het leven van de plan ten en dieren aan het strand, de ha ven en de dijk. Wie regelmatig deze lezingen volgt, geniet dubbel van zjjn wandelingen buiten. Zaterdagavond a.s. opent de Helderse Boksvereniging „De Ring" het nieuwe boksseizoen met een wedstrijd tegen de bekende ver. „Corbett" uit Amsterdam, onder leiding van de in ons land zo populaire instructeur Bisschop. De Helderse boksers staan voor een zeer zware opgave, want de pupillen van Bisschop bestaan stuk voor stuk uit boksers van naam, die allen over een grote vechtlust beschikken. De partij van de avond is wel de jeugdige Bekker (de Ring) tegen Kwarten (Corbett), die als candidaat voor de Olympische spelen een serieu ze kans maakt. Ofschoon Bekker er de laatste tijd goed in is, geloven we niet, dat hij tegen de uiterst snelle bereken de Amsterdammer succes Zal fiebben. Gezien de laatste successen van Bekker zal Kwarten het zeker niet gemakke lijk krijgen. Jan Colijn staat opgesteld tegen Pas tor (Corbett) ook al een lastige tegen stander. Toch zal de Amsterdammer moeten oppassen, want Colijn's rechtse is en blijft gevaarlijk. Henk Brons staat opgesteld tegen Wolf („de Amateur" Rotterdam). Wij zijn benieuwd naar deze uitslag, want de Rotterdammer is een buitengewoon moeilijk te bevech ten tegenstander en wist zich vorig jaar tot in de finale om het Ned. kam pioenschap op te werken! Weissenborn kan helaas niet uitkomen wegens een handblessure, opgelopen in zijn partij tegen P. Driessen in Rotterdam. Wij lezen in het Parool van Rotterdam, dat hij de beste partij van de avond bok ste, en dat tege een van de allerbeste Ned. middengewichten! Het moet voor hem wel een grote teleurstelling zijn geweest, dat hij wegens blessure aan het einde -der derde ronde niet verder kon boksen, waardoor Diessen, die een kleine puntenvoorsprong had, winnaar werd. Van de jongere boksers van De Ring staan opgesteld Sandbrink tegen v d. Velde, hetgeen een mooie partij belooft te worden, evenals Bakker in het zwaargewicht tenten de sterke Amster dammer De Beer. Verder noemen we Loos, Rol, Wisse, Augustijn, Josephs en Jan Zoon die zijn debuut maakt tegen Ph. Kwarten in het vlieggewicht. De wedstrijden vinden plaats in De Roskam en beginnen om 20 uur. Het Alkmaarse tribunaal onder voorzitterschap van Mr. Windhausen uit Hoorn behandelde gistermorgen de zaak tegen Daniël S., geïnter neerd in het kamp Erfprins. Hij zou medewerking hebben ver leend aan het samenstellen van las ten met namen van personen, die in aanmerking moesten komen om naar Duitsland gezonden te worden. Ook was hij enige tijd in dienst bij de fir ma Lippman en Rosenthal te Amster- d im, de bank, die de vermogens der Joden onder haar beheer had. In het voorjaar van 1945 was hij voorts zes weken werkzaam als waarnemend burgemeester van Schagen. Dit laat ste deed hij volgens zijn zeggen om burgemeester Frinking te helpen. Mr. dr. M. Visser voerde een uit voerig en zeer serieus pleidooi. Hij stelde in de eerste plaats vast, dat hot getuigenverhoor niet veel had op- gejeverd. Deze man is het slachtoffer geworden van zijn opvoeding. Hij zat reeds in de zesde klas van het gym nasium, toen zijn vader zijn geloof en cok zijn zoon in de steek liet. Deze had graag verder gestudeerd, maar kon riet meer. Men zou de N.S.B. in zekere zin kunnen betitelen met de naam „de spelonk van Abdullam' Het was een toevluchtsoord voor vele nusmoedigen. Deze man is al twee en een half Jaar geïnterneerd geweest. In het kamp geeft hij les in Spaans en de Oude Talen. Wij moeten hem echter niet zwaarder straffen en geen des. perado van hem maken. Daarmede treft men niet zozeer de petsoon zelf, maar nog meer zijn gezin, dat nu in ai moede moet leven. Spr. verzocht de uiterste clementie. Uitspraak op 13 November. Gistermiddag om drie uur is het Prinselijk jacht „Piet Hein" in de Hel derse haven aangekomen. Het fraaie scheepje werd gemeerd bij de kolen- steiger. Het zal op de Rijkswerf in het dok worden opgenomen voor het on dergaan van een kleine reparatie. De z.g. Lange Brug, over de zeedok- sluis, die maandenlang buiten gebruik is geweest, begint langzamerhand te kenen van herstel te vertonen. De brug is dichtgedraaid, zodat wandelaars zelfs weer gebruik van deze onmis bare verkeersschakel kunnen maken. Aan het brugdek wordt hard gewerkt, zodat ook dit binnen afzienbare tijd als vanouds weer zijn goede diensten aan het rijverkeer zal kunnen bieden. Woensdagmiddag moest de brand weer uitrukken omdat brand was ont staan in een der magazijnen van de marine-artillerie-inrichtingen te Huis duinen. Het vuur was veroorzaakt doordat een schilder met een brand- lamp aan het werk was. De schilder wachtte niet met blussen, tot de brand weer ter plaatse was, maar nam zelf de nodige maatregelen. De brandweer kon volstaan met het geven van een klein na-spuitje. De materiële schade was zeer gering. Staalt aard zegt bet: Voor een belang rijke bijeenkomst scheer ik me nog gauw even extra-glad met Philips „philiShave" En Uw handelaar zal het U te- wyzen, hoe gemakkelijk dat gaat, wanneer U even een demonstratie vraagt met STAALBAARD Oolc UW baard vliegt eraf! N.V. PHILIPS' VERKOOP MAATSCHAPPIJ VOOR NEDERLAND. EINDHOVEN (ingezonden mededeling) Ook Arnhem richt zich weer op van de doorgestane ellende. De Grote Kerk wordt thans onderhanden genomen. Men is bezig met het bouwen van het dak op de geheel vernielde kerk. Het zal echter zeker enige jaren duren, voordat hier weer diensten gegeven kunnen worden. O.K.V. I en 3 uit Oostzaan zijn Zondag de gasten van K.V.H. 1 en 3. O.K.V. bezit een stevige en forse ploeg, die tevens een pittig partijtje korfbal speelt. Aan een voorspelling ven de uitslag willen we ons niet wa gen, aangezien K.V.H. thuis niet haar beste spel laat zien. De wedstrijd be gint om 2 uur. Als K.V.H. 3 volledig aan de start verschijnt, geven wij haar wel een lttnsje op één of twee puntjes. Dus K.V.H.'ers doe je best!! De uitgestelde begroetingsavond in het Militair Tehuis, Kanaalweg 106, is Donderdag 6 November a.s. des avonds 8 uur in de bovenzaal van het Tehuis. Door samenloop van omstandigheden valt deze avond juist op de dag, waar op precies één jaar geleden het Tehuis officieel werd geopend. Het rijk gevarieerde programma zal door de N. C. R. V. op gramofoonpla- ten worden vastgelegd en t. z. t. door de radio worden uitgezonden. Enige tijd geleden is de Cadi-club gesloten. De wekelijkse avonden in deze club genoten echter een zo grote populariteit, dat van verschillende zij den op het opnieuw organiseren van cergelgke avonden werd aangedron gen, vooral door gedemobiliseerde mi litairen die daarin een mooie gelegen heid zien om contacten, die in hun diensttijd werden gelegd, te laten voortduren. Sergeant-majoor Geurts heeft zich van de medewerking verzekerd van de Casino-directie, zodat met ingang van vanavond iedere Vrijdag in Casi no weer dansavonden zullen worden genouden, waar ook burgers toegang zullen hebben. De dansmuziek wordt verzorgd door de „Musical Ram- blers" o.l.v. Jaap Kwak. Zoals wij reeds berichtten, komt Maandagavond a.s. het gezelschap van Herman Bouber naar Den Helder, om in Casino met een grote groep ver tegenwoordigers van de Helderse be volking 't veertig-jarig toneeljubileum van Herman Bouber te vieren. In de plaatsen, die reeds op het jubileum- tournooi werden bezocht, oogstte het gezelschap met „De Commensaal" een groot succes. De kunstenaar werd ge fêteerd en toegesproken. Dat zal ook in Den Helder gebeuren. Het comité, dat hier de viering voor bereidt, zal ervoor zorgen, dat de grijze toneelschrijver-acteur-regisseur prettige herinneringen aan zijn bezoek aan Den Helder kan meenemen. Inmiddels heeft het huldigings-comité nog 'n kleine uit breiding ondergaan, zodat het thans be staat uit de volgende heren: Wethouder L. F. van Loo: Luit. ter zee der le klasse J. G. M. D. van Grondelle, O.S. O. officier der Koninklijke Marine. J Kreuger, vertegenwoordiger Tavenu; W J. Sanders, vertegenwoordiger „Ex celsior"; S Prins, vertegenwoordiger „Fryske Krite". F. N. Winter, vertegenwoordiger Hel derse Gemeenschap; J. W. van Vendeloo, vertegenwoordiger „De Lyceïst"; C J. J. Bouman, vertegenwoordiger Commissie voor O. en O.; A. Wassink, vertegenwoordiger Casino directie. Op de jubileum-avond zal de jubi laris, na de opvoering van „De Conv mensaal" o.m. worden toegesproken door wethouder van Loo, namens net gemeentebestuur van Den Helder en namens het huldigingscomité, terwijl opgetwijfeld ook van andere zijde ge lukwensen aan het adres van Herman Bouber zullen worden gericht. Plaatsen voor deze jubileum-voorstel ling, waarvan wij het bezoeken van harte kunnen aanbevelen, kunnen vooraf worden besproken op Zaterdag 1 November en Maandag 3 November, van 11 tot 13 uur aan de zaal. Na af loop van de voorstelling volgt een soi- rée £"">isante. Het Ho'larids is moelijk, maar het Frans ook... In ons nummer van gisteren berichtten wU, dat de Franse onderzeeboot- jager „Spahi" Woensdagavond op de Noordzee met een machine-stoornis te kampen kreeg, waarna het schip door Hr. Ms. „Johan Maurits van Nassau" naar de rede van Texel werd begeleid. We voelen ons geroepen, even een paar correcties aan te brengen, daar de stenografe en de machinezetter blijk hebben gegeven, nog geen zeebenen te bezitten. Men zal namelijk be grepen hebben, dat in het bericht sprake was van Hr. Ms. (dus niet H. M. S.) „Johan Maurits van Nassau", van het Molengat (dus niet Hoge Gat), van Hr. Ms. radar-instructieschip (dus niet H. M.'s Redarinstructie schip „Soemba", en dat tenslotte de „Spahi" niet Woensdagmorgen vroeg, maar Donderdagmorgen vroeg op de rede voor anker Is gegaan. Wederkerige hulp! Vol trots deelde hij ons mee, lan boord een ziekenverpleger te hebben, die enkele maanden geleden als red dende engel had gefungeerd voor twee opvarenden van Scheveningse kotters. Hij toonde hiermee een uitstekend be grip te hebben voor zijn taak als com mandant van een visserij-inspectie vaartuig, dat assistentie verleend waar die nodig is, of het nu schepen van de eigen nationaliteit betreft of niet Ongetwijfeld zal het hem goed gedaan hebben, in zijn collega van Hr. Ms. „Johan Maurits van Nassau", de luit. ter zee der le klasse A. C. M. de Neeve, op dit punt zijn evenknie te hebben gevonden! Beide schepen be- Woensdagavond j.L vond in het Chr. Militair Tehuis aan de Kanaalweg de wedstrijd plaats Morphy I—Caïssa L Deze wedstrijd werd gespeeld voor de le klasse NHSB. Morphy moest met veel invallers uitkomen, hetwelk zijn stempel moest drukken op de einduit slag. Deze was voorlopig 5'A, zo dat deze wedstrijd in ieder geval voor Morphy verloren is. De nog onbeslis te wedstrijd zal aan arbitrage worden onderworpen, doch is zeer zeker een winstpunt voor Morphy, zodat de einduitslag 41^51/2 zal worden. He laas moest Morphy capituleren, het geen niet nodig was geweest, de stand bij S. v. Amersfoort was precies ge lijk, toen deze echter om onverklaar bare reden opgaf! Het 2e tiental speelde gelijk tegen Caïssa 3, en dit werd voor Morphy 2 'n goede 73-overwinning. Opmerkelijk is hier het spel van de „kleine Geus", zoon van de bekende Helderse matador K. Geus. Deze was van allen het eerst uitgespeeld en had de partij gewon nen. De uitslagen waren: Morphy ICaïssa I: K. Geus—G. v. d. Wolff 1—0; A. Mulder—J. C. Hagenaares 1—0; J. ValkenierF. Homan 01; A. H. VerschuurM. Dijkstra 10; J. N. Kuitensdr. L. Goede 01; J. Smit ir. W. H. Koster v. Grooss y2—y?; J. Beek—C. Wolda afgebr.; P. v. Dijk— A. Aberkrom 0—1; A. J. R. Dijkstra— W. Hart 0—1; S. v. Amersfoort—F. Hil- dama 01; totaal 3U,51/2- Morphy IICaïssa ni: Th. AdriaanseS. H. Bos 01; D DokterD. de Boer 10; G. Geus P. Hartog 1—0; P. Steinberg—C. Ur- sem 0—1; P. BroosW. J. Drost 10; L. v. d. KuijlG. Pierlo 10; C. J BoschG. Langereis 1—0; J. v. Apel doorn—C. Bot 0—1; D. de Lange—Tj. v. d. Rol 1—0; W. Geus—N. Maat 1—0. Totaal 7—3. Hr. Ms. mijnenvegers „Pieter Flo risz" en „Abraham van der Hulst" zul len op 9 November te Batavia aanko men. Indien men aan de opvarenden post gewone of aangetekende brie ven en briefkaarten wil zenden, die bij aankomst wordt uitgereikt dan moet deze correspondentie uiterlijk 31 October gepost zijn. Hr. Ms. korvet „Batjan", die op thuisreis is, zal op 9 en 10 November Gibraltar aandoen. Wil men daar aan de opvarenden post gewone of aan getekende brieven en briefkaarten laten uitreiken, dan moet deze uiterlijk 3 November gepost zijn om met de luchtdienst AmsterdamMadrid te kunnen worden verzonden. 31 October is de dag der Kerkher vorming. Ter herdenking van dit feit zullen in Den Helder de/ volgende kerkdiensten worden gehouden: Ned. herv. kerk, Nieuwe kerk. Weststraat, 20 uur, ds. J. W. de Hoest, met medewerking van het kerkkoor. Lutherse kerk, Wezenstraat, 20 uur. ds. H. J. Oldemans, met medewerking van het kerkkoor. De opbrengst van de Maandagavond in Formosa gehouden open bridge drive ten bate van de IWIN bedroeg f 204,13. Het NIWIN-comité is uiteraard zeer erkentelijk jegens allen, die door hun medewerking deze drive zo'n suc ces hebben doen opleveren. Onbewust van deze onjuistheden, %die omtrent - haar ervaringen in onze ko lommen waren binnengeslopen, heeft de „Spahi" tot gistermiddag ruim twee uur op de rede voor ankel gelegen, waarna twee sleepboten van de Ko- noten zouden hebben, ninklijke Marine haar de haven hebben binnengebracht. Slechts weinig stad genoten waren getuige van deze in- comste van het kleine Franse oorlogs schip, van welks steven de „tricolore" lustig in de ijskoude Oostenwind wap perde, terwijl van top het geel-zwart geblokte vlaggetje vertelde, dat de „Spahi" dienst deed als visserij- inspectieschip. vonden zich, toen één der motoren van oren een gezellig trommel vi^ir van de „Spahi" dienst weigerde, in eikaars Romaanse spraakklanken te verwerken nabijheid, en het sprak vanzelf, dat de kregen. Een trommelvuur, waarvan „Johan Maurits" haar kleinere Franse Middelbare scholieren, taalgrensexperts zuster niet met de brokken liet liggen, en andere liefhebbers ten volle ge- Het Nederlandse vaartuig wees de Tijdens de meer-manoeuvre het scheepje kreeg ligplaats voor de marine- cantine werd het dek bevolkt door kleine kwieke Franse matroosjes, die op hun baret het traditionele rode „knoedeltje" droegen. Van de brug gaf de commandant in rad Frans zijn aan wijzingen aan de Hollandse matrozen van de meerploeg, „keesjes" floten langs onze oren, en de meerploeg kweet zich zwijgend van zijn taak. Wij konden niet aan de weet komen, of zij de com mando's zo netjes verstonden, ofwel dat zij gebruik maakten van hun ervaring bij andere gelegenheden opgedaan. Dat doet er ook weinig toe: de „Spahi" kwam keurig gemeerd te liggen, en geen minuut later vormde een heuse valreep de verbinding met de steiger. Op Franse bodem Wij maakten van deze verbinding een dankbaar gebruik, en bevonden ons toen op Franse bodem (een Franse oor logsbodem is namelijk Franse bodem, al heb je voor het passeren van de „grens" geen pas nodig, waar onze De commandant, de „capitaine de corvette" Francois le Jemtel, ont ving ons in de kleine longroom, waar we weldra vergaten op lutte le meters afstand van onze ver trouwde Nieuwediepse bodem te vertoeven. De heer Le Jemtel ver telde ons, dat de „Spahi" 'n scheep je was van hetzelfde type als onze „Queen Wilhelmine". Laatstgenoem de onderzeebootjager had bij de Amerikaanse marine gevaren onder het nummer „PC 468", de „Queen Wilhelmine" droeg in de tijd dat zij onder de stars-and-stripes voer het nummer „PC 591". „Spahi" de weg door het labyrinth naar de rede, waar Hr. Ms. „Soemba" een keurig ankerplaatsje wist aan te wijzen. De commandant hoopte binnen een paar dagen weer te kunnen uitvaren. En na het uitspreken van deze hoop bleven we nog een ogenblikje na-keu velen over allerlei taalproblemen. De grootste wrok, die de heer Le Jemtel tegen de Neerlandse taal koesterde, was de, zijns inziens onlogische schrijf wijze van de woorden. „Wij schrijven in het Frans de woorden precies zo als we ze uitspreken, maar jullie Hollan ders maken er maar wat van", zei hij lachend. „Als er staat „vaisseau", dan zeggen we ook „vaisseau", maar in het Nederlands kom je het altijd anders te gen!" Wij lieten ons natuurlijk niet on- Bij de Franse marine kreeg de betuigd, om onze schone moedertaal te „Spahi" haar tegenwoordige naam en verdedigen, en voerden natuurlijk aan. een ander nummer, n.1. „W 123", en dat juist wij de woorden goed schrjj- ook een andere taak. Het scheepje ven en de Fransen niet.... U begrijpt, moest dienst doen voor de visserij- het werd een vruchteloze discussie, en inspectie, en beeft inmiddels als zoda- het was maar gelukkig dat geen der nig heel wat vaar-uren op de Noord- partijen' het ernstig meende, want dan zee doorgebracht. Gedurende de maan- was er weer werk aan de winkel geko- den Augustus en September heeft de men voor de ziekenverpleger. „Spahi" voortdurend op de visgronden We besloten ons gesprek met een ge- gezwalkt, en de commandant vertelde dachten wisseling over de mogelijkheid ons met zichtbaar genoegen, tal van Ne- tot geld-wisseling. We verwezen de derlandse vissersschepen te hebben ont- commandant naar het Verkeershuis, moet. De Fransen staan bekend als een Koningsplein onuitsprekelijke en hoffelijk volk, en de heer Le Jemtel dus dwaze naam, waarom niet Place du was zeker niet de uitzondering die de Roi? vond de heer Le Jemtel en na- tegel bevestigde. Het had hem stellig men toen maar afscheid, omdat w.» be leed gedaan, wanneer hij ons had moe- vreesd waren verzeild te geraken in ten vertellen, uitsluitend Franse, En- een moeras vol deviezen, tolmuren en gelse en Belgische, en uitgerekend geen clearing-instituten. uit welk labyrinth Nederlandse vissersschepen te hebben zelfs de „Johan Maurits" ons niet zou gezien! kunnen redden! Zoals wij reeds eerder mededeelden, zal deze winter een wedstrijd worden gehouden tussen de verschillende toneelverenigingen op Texel. De uit voeringen zullen plaats vinden op: Vrhdag 14 November in „De Oran jeboom", Ver. de Duinkanters met Stprmeiland". Woensdag 26 November in het „Casino", Ver. Et. Jan met „De Geest van de Olmenhoeve". Vrijdag 9 Januari in „De Oranje boom", Ver. Herleving met „Mar- jatta". v Vrijdag 23 Januari in „De Oranje boom", U.D.I. met „Het geheim van dokter Spencer". Vrijdag 6 Februari in „De Oranje boom", Het Masker met „Wilde Rozen". Vrijdag 20 Februari in „De Oranje boom", Het Klein Toneal met „Er staat geschreven". Daar de belangstelling voor deze uitvoeringen ongetwijfeld enorm zijn. raden wij aan om reeds nu een abon nement geldig voor alle 6 uitvoerin gen te bestellen óm teleurstelling te voorkomen. Behoudens goedkeuring van de We deropbouw zijn door B. en W. ver gunningen verleend aan P. Spanier te Df Burg, P. Swarthof, Den Burg tot het verbouwen van eén woonhuis. Aan J. Verseput, Eierland, tot het bouwen van een bergplaats, Gebr. Schoo, De Koog, bouw van 'n bloem- bollenschuur. Aan N. de Graaf te Den Burg, en aan S. Zijm te Den Hoorn werd vergunning verlèend tot het bouwen van een woning. De aan J. Henstra te De Koog verleende ver gunning werd verlengd tot het ver bouwen van een woning. Door B. en W. is met ingang van 27 October 1947 de heer JN. J. Smit te Den Helder in dienst der gemeente Texel aangesteld. De heer Smit is belast met de uit voering van de op 1 Oct. 1.1. in wer king getreden woonruimtewet 1947, alsmede de verzorging van de oor logsslachtoffers. Naar men ons mededeelt, zal door Udi op 8 en 22 November a.s. een uit voering worden gegeven voor haar donateurs. Opgevoerd wordt het toneelstuk „Illusie" Na afloop zal een gezellig bal plaats vinden. Door het overlijden van P. Lieuwen is door ,B. en W. in diens plaats tot regent van de Armenkamers in de Waalderstraat benoemd de heer Jac. Koorn Dzn. Aangevoerd van 20 Oct. tot 25 Oct 1947: 3353 kg garnalen, 2 kg kaan, 415 kg kabeljauw, 34 kg makreel, 32 kg rog, 3545 kg schar, 799 kg schel vis, 16568 kg schol, 256 kg paling, 321 kg poon, 1571 kg tarbot, 5984 kg tong, 5163 kg wulken, 11952 kg wij ting, 1270 kg pufgarnalen, 18 kg kalm, 153 kg krukels, 292 kg spie ring, 12 kg hake, 117 kg haai, i stuks kreeft. MARKTBERICHT TEXEL, 27 October. Aangevoerd werd: 45 schapen f 55—f 85; 20 lam me, en f 28—f 40; 12 koeien f 225— f 375; 9 graskalveren f 150—f 200; 2 paarden f 375—f 475; 120 kippen f 2— f 4; 6 nuchtere kalveren voor de le vering. CONTRIBUTIEVERHOGING BIJ WITTE KRUIS. Het was geen wonder dat de voor zitter van de afdeling Wieringen van het Witte Kruis zijn misnoegen over de opkomst uitsprak, daar er van de 1500 leden slechts 12 tegenwoordig waren. Voor afgevaardigden naar de algemene vergadering werden gekozen de heren Jb. de Haan, J. C. de Vries en R. Post. Daar er een gebrek is aan goed materiaal en daar de materiaal- prijzen steeds stijgende zijn, acht het bestuur een contributieverhoging van f 3 tot f 5 noodzakelijk. Waarschijnlijk zal van deze inkom sten een saldo overblijven, doch met de vrijkomende middelen zal men trachten op korte termijn een maga zijn te Den Over te openen. Bij de rondvraag kwam nog eens de jaarlijks terug komende klacht terug over de ruwe behandeling van mate riaal. Door het bestuur zal hierop nauwlettend worden toegezien. BENOEMING. De heer T. T. Tichgelaar, voorheen werkzaam als monsternemer bij het Stambiek te Hippolytushoef, is thans benoemd tot 2e controleur-stamboek houder te OpmeerSpanbroek. Door 10 vaartuigen werd gister aan gevoerd. 674 pond wityis, prijs f 0.09 f 0.53 per pond. uit Noord*!! vereaderinK gehouden van Brandweercommandanten ^tMu^nrd Hen,UtreCht- afl°0P V°nd demonstratie plaats met f d°°r de Fa' Kenenburg. I„ 2 a 3 seconden was een behoorlgke oliebrand door de speciaal geconstrueerde miststraalpgp geblust, commandanten waren enthousiast over deze nieuwe methode- Alle

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2