Verrassingen in de eerste klasse Stad en Omgeving. „De Lyceïst" speelde „Santa Lucia' Opgewekte muziek van het „Stedelijk" In de afdeling Noord-Holland Monsterzege van Callantsoog Nederland en België verzoend r a 0—1. B.K.C. stelt na de rust teleur De wedstrijd waar ik was Sne bevroren Geen oppervlakkig niemendalletje EERSTE NIEUWE WINKELPAND GEOPEND Fa, A. R. Alles, Sluisdijkstraat Azië en Indonesië Nederl. kampioenschap kortebaan Hr. Ms. „BATJAN" komt Woensdag binnen Koninkl. onderscheiding voor Verdijck Ook hier waren de verrassing,-*! niet ean de lacht. Zowel in de Ie als in de te klasse verloren hoger geplaatste clubs van hun ..mindere" collega's. In de le klasse C verloor bijv. E.A..P. met 53 van V.I.O.S. Kostbare fouten in de achter hoede deden die nederlaag ontstaan en nu staan de Polderseri vier punten achter op Bergen, dat ronder manke ren op het goede pad bleef doorgaan. Ook Geel-Zwart had slechts gedeel telijk succes. S.V.W. kwam, zag en haalde één punt uit 't Zand weg door een voor hen zeer verdienstelijk (22) gelijk spel. Alkmaar klimt gestadig omhoog. De 4O-zege op Koedyk bracht hen op de 4e plaats. Bergen Z.A.P. G.-Zwart Alkmaar Zeemacht V.I.O.S. 7 S.V.W. 1 Petten 1 Koedijk 8 Winkel 8 Egmondia 8 T 7 7 7 In de 2e klasse een daverende verrassing uit Oudorp, waar Kolping Boys met liefst 6 —1 klop kreeg van Callantsoog. Een fraaie prestatie van de Duinkanten, die dus de moed nog niet opgeven S.R.C. verdedigde ondanks talrijke In vallers haar kansje geducht tegen Hollandia T. Het werd 22 na een 20 voorsprong Kaagvogels, dat zelf niet speelde, lachte in haar vuistje Dtrkshorn klopte Hugo Boys en is nu Kaagvogels op één punt genaderd. 'iaagvogels 8 15 CaU'oog 9 9 Dirkshorn 9 14 Hugo Boys 8 8 Hollandia T 7 11 Tex. Boys 8 3 S.R.C. 8 9 Con Zelo 8 2 K. Boys 8 9 Range rs 7 0 De res. tweede klasse. Hier ging alles normaal. Texel 2 en R.K.A.F.C. 2 gaven hun tegenstan ders geen schijn van kans en ook Wie- ringerwaard 2 bleef geducht in de „running" door een verdienstelijke ze ge op Racing 5, dat met 20 ver loor. D.T.S. liet L.S.V.V. nog eenza mer onderaan staan middels een 32 zege op Z.A.P. 2. R.K.A.F.C. 2 9 14 H.R.C. 5 13 Z A P. 2 12 D.T.S. 3 W'waard 2 8 Texel 2 8 Oudesluis 2 8 11 Winkel 2 W'vogels 2 7 10 L.S.V.V. 2 s T 8 I 9 De derde klasse stond geheel stil, maar In de vierde klasse werd weer druk gevoetbald. In 4H is de spanning na de laatste re sultaten danig toegenomen. S-R.C. 2 en W'waard 3 hebben nu de beste pa pieren, maar Schagen 3 en Hollandia T 2 staan slechts één verliespunt achter en ook Z.A.P. 3 is nog lang niet uitgeschakeld. HoU. T 2 S.R.C. 2 W'waard Schagen 3 Z A P. 3 12 Oudesluis 3 11 Con Zelo 2 11 Dirkshorn 2 10 Petten 3 10 In 41 blijven beide Watervogels-elftallen het goed doen, maar Wiron 2 geeft voor lopig geen krimp. Wiron 2 10 19 Call.'oog 2 18 B.K.C. 4 11 Z.A.P. 4 W'vogels 3 9 Tex. Boys 2 8 W'vogels 4 8 G.-Zwart 3 9 10 Oosterend 2 8 8 S.R.C. 4 4 5 4 3 2 0 By de Junioren heeft Helder a een zeer fraaie zege op Alcmaria Victrix a geboekt. Hierdoor kwam H.R.C. a op de eerste plaats, want de roodjes wonnen van Alkm. Boys a. De Heldersen weren zich hier best. H.R.C. a 9 16 D.T.S. a 8 5 Alcmaria a 8 13 Hollandia a 8 5 Helder a 9 13 A. Boys a 8 5 W.-Frisia a 7 6 Schagen a 7 1 De besturen van de Kon. Belgische Voetbalbond en van de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond zijn te Den Haag bijeengekomen, ten einde de moeilijkheden tussen beide bonden ge lezen naar aanleiding van de jongste wedstrijd NederlandBelgië te Am sterdam, tot een oplossing te brengen. Na wederzijdse uiteenzettingen werd door beide besturen vastgesteld, dat het bestuur van de KNVB geen kennis droeg van een overeenkomst tussen de respectieve secretarissen aangegaan in 1938, waarbij aan België een bepaald aantal kaarten voor de wedstrijden in Nederland werd toegezegd, en gecon stateerd dat het bestuur van de Kon. Belgische Voetbalbond uiteraard on aangenaam moest worden getroffen door de ontkenning van de zijde van de KNVB van het bestaan van een der gelijke overeenkomst. Beide delegaties stellen verder vast. dat het bestuur van de Kon. Belgische Voetbalbond overtuigd is van het feit. dat het bestuur van de KNVB in deze geheel te goeder trouw is geweest en dat het bestuur van de Kon. Belgische Voetbalbond dan ook niet tot repres aillemaatregelen zou zijn overgegaan, indien het de goede trouw van het be stuur van de KNVB zou hebben gekend, zoals deze in de besprekingen te Den Haag thans is gebleken, waaraan nog kan worden toegevoegd, dat deze be sprekingen tussen beide besturen plaats hadden in de meest vriendschappelijke sfeer, in volkomen overeenstemming met de hartelijke betrekkingen, welke steeds tussen beide bonden hebben be staan. Ten slotte nog de standen van Ju- nieren D en R: „D: B.K.C a 6 S Kaa4rv a 6 9 Ucmaria b 7 8 J. Holland a 6 9 Flevo a 6 2 Bergen a 6 SH.R.G b 7 0 R: VX.V. a 6 E-AJ». b 6 L.S.V.V. 7 E-A-P. a 7 12 V.I.O.S. a 10 H. Boys a 10 HoU. T a 8 G.-Zwart a 1 B: HEG—KGB 2—2; RKDVO Berkhout 2—1; Sporters—VZV 2—1; StrandvogelsSt. Victor afgelast; RKKDO—Valken 1—0. IC: VIOSZAP 53; Egmondia— Bergen 06; AlkmaarKoedijk 40; Petten—Zeemacht afgelast; Geel Zw. SVW 2—2. 2C: Hollandia TSRC 2—2; Ran- gersCon Zelo afgelast; Kolping Boys Callantsoog 16; DirkshornHugo Boys 32. Res. 2D: Bergen 1—N. Niedorp 2 2—1. Res. 2F: DTS 3—ZAP 2 3—2; W waard 2—HRC 5 2—0; RKAFC 2— LSW 2 7—1; Texel 2—Winkel 2 7—2 3G: Succes 4—Cocksdorp afgelast; Ceel Zwart 2—Helder 4 afgelast. 4G: N. Niedorp 3—SVW 3 1—0. 4H: SRC 2—Dirkshorn 2 7—1; W'waard 3Hollandia T 2 22; ZAP 3Schagen 3 13. 41: SRC 4—Wiron 2 0—8; Ooster end 2Watervogels 4 12; BKC 4 Geel Zwart 3 2—1; Call'oog 2 -Wa tervogels 3 02. 4J: Succes 5SRC 3 afgelast. Jun. C: Alcmaria V. aHelder a 12; Alkm. Boys aHRC a 13; Hollandia a—DTS a 22; West-Frisia aSchagen a afgelast. Jun. D: Alcmaria bHRC b 20; Kaagvogels aBergen a afgelast. Jun. K: ZAP bHugo Boys a 30. Adsp. J: Alcmaria V. aHelder a 2—0; Alkm. Boys aHRC a 11; Texel aSchagen a 30. Adsp. M: JVC a—ZDH a 1—0. Adsp. N: Schagen cHRC f afgel. Adsp. P: Helder d—Succes b afgel.; W'waard aWatervogels b 6—0. Adsp. Y: Hugo Boys a- Hollandia Adsp. ZTex. Boys aSRC a 0 -2. Adsp. L: DTS cAlkmaar 10. Voor het begin van de wedstrijd werd Maarten van Teulingen Hzn., die a.r Zondag zijn 25-jarige voetballoop baan zal herdenken, gehuldigd. De voorzitter, de heer C. Keyzer, sprak v. Teulingen toe en overhandigde een paar votebalschoenen, terwijl zijn vrouw een fUnk bloemstuk ontving als tegenprestatie, dat B. K. C. iedere Zondag over Maarten mag beschikken. Van de adspiranten kreeg de jubila ris een schilderij cadeau terwijl na af loop van de wedstrijd nogmaals bloe men namens trainer Zuidema werden aangeboden. De toss werd door Paardekooper ge wonnen, zodat V. V. A. de eerste af trap had. Nadat eerst B. K. C. iets in de meerderheid is, verandert het toneel en krijgt V. V. A. enig overwicht. Reeds na 10 minuten spelen weten de gasten een 10 voorsprong te verkrij gen. Dit schijnt echter voor B. K. C. een aansporing te zijn om uit een an der vat te tappen en zij doet dit ook op een uitstekende wijze. Gedurende dc resterende 35 minuten voor de rust aanschouwen wij goed voetbal, met een ontegenzeggelijke veldmeerderheid van de geel-zwarten. Verschillende malen wordt Blok op de proef gesteld met verre schoten naar voren en enige ma len veroorzaakt hij bijna een doel punt. Toch komen thans de doelpunten van de linkervleugel, met name Tiel, die ongeveer na 20 minuten spelen een prachtig boogballetje van Buning weet te benutten en met een prima kopbal de stand op 11 brengt. Voortdurend blijft B.K.C. nu opereren op de Am- sterdamsche helft met daar tusschen- door verschillende doorbraken van V.V.A. waarbij de rechtsbuiten der Amsterdammers de gevaarlijke man is. Keeper en achterhoede der geel-zwar ten weten echter steeds dit gevaar te keren en de ballen aan de voorhoede terug te geven. Voortdurend worden nu aanvallen der Poldersen onder nomen en bij een van deze is het weer Tiel, die van zijn linksbuitenplaats toestormend een goede voorzet met een onhoudbaar schot weet te benutten (2—1). Zo gaat het spel nog enige tijd door en bij een schermutseling voor het B.K.C.-doel maakt Paardekooper ongelukkigerwijs hands in het straf schopgebied, waarvoor de prima lei dende scheidsrechter een penalty toe kent. De penalty wordt stipt genomen doch even stipt door de Schipper ge keerd en korte tijd hierop Is het rust. Na de rust zijn echter de rollen to taal omgekeerd. Beheerste B. K C. voor de thee het veld. thans is het V.V.A. In de verdedigende houding van B.K.C. is niet veel lijn meer, het plaat sen is veelal slecht en ternauwernood weet men alle gevaarlijke morneten te bezweren. Toch moet uit een derge lijke situatie een doelpunt ontstaan en eindelijk worden de Amsterdammers voor hun meerderheid beloond en weet de V.VA.-midvoor door een voorzet van rechts de stand gelijk te maken. Er is nog een kwartier te spelen en gedurende dit laatste tijdvak weet B. K. C. zich enigermate te herstellen. Verschillende malen brengt Blok het V V.A.-doel in gevaar zonder dat dit in de stand enige verandering brengt De uitslag, 2—2, geeft de verhouding goed weer. Ik was bij HelderHollandia, de triller van het seizoen. Nu, het werd ook ditmaal weer een strijd van ongekende spanning en.... onbehoorlijkheden. Precies als twee jaar geleden. Toen werd Westhoven het veld uitgestuurd. Nu werd dit gelukkig voorkomen. En juist dit voorkomen heeft veel gekost. Niet dat Westhoven er uit moest integendeel, deze Hage naar was weer in goede vorm en speelde ditmaal uiterst correct. Maar misschien kwam er wel een andere rood-witte speler voor in aanmerking. Het is anders eigenaardig, dat bij een rumoerige wedstrijd het pu bliek dit desnoods nog aanwak kert Ik vraag mij wel eens af: zijn er niet teveel officiële personen bij zo'n wedstrijd? Wanneer er een ongeval is ziet men wel 5 16 burgers het veld inlopen. Hoog stens kunnen dat *h trainer en 'n dokter zijn. De mensen krijgen de indruk, dat het veld bestormd moet worden en onwillekeurig lo pen er straks een paar meer mee. En de gevolgen? Helder had deze middag een ver sterking in de gelederen. Een eer lijke grensrechter is heel wat waard en Krijnen is eerlijk. Eén ieder stond in tweestrijd of het doelpunt van Hollandia wel de lijn was gepasseerd. Dat kwam deze middag méér voor. Maar Krijnen zei spontaan: „Ik had hem ook geteld". Zo'n grensrech ter heeft waarde. Wie weet gaat Aad van Leeuwen hem straks ook nog eens als voorbeeld stellen. Dat het nog steeds moeilijker is om een goed verliezer te zijn dan een winnaar, bleek deze middag wel heel duidelijk. Een der beste Hollandia-spelers (hij was geen aanvoerder) bedankte de scheids rechter met een handdruk. En de heer Buntsma gaf hem een hand. Die sport toch. VOETBALENTHOUSIAST. Eerste winterconcert o.l.v. D. H. Steinroth Ook het „Stedelijk Maslekkorps" heeft thans lijn eerste wintercencert achter 6e rug. Zaterdagavond heeft een volle Casine-aaal een goed uaf noren luisteren naar goede harmonte-muziek, hoofdzakelijk in het blij moedige genre. Het auditorium was seer dankbaar en dwong het korps tot een toegift. De openingsmars, „Per aspera ad astra" van Urbach, beluisterden wij in de duisternis achter in de zaal. Mooi homogeen kwamen de meeslepende klanken tot ons, in een straf rhythme. Tijdens het applaus gingen wij „per aspera ad astro", naar de lichtkring waarin het voorgestoelte pleegt te ver keren, en hoorden daar allereerst Of- fenbach's muzikale versie vah Orpheus In de onderwereld. De muzikanten had den wel wat moeite om de mysterieuze orderwereldsfeer te benaderen, maar iti de galop kwamen de blazers en de strijkers van de contrabas goed los. De clarinetten deden keurig werk. De wals „Traumideale" van Tucik stelde minder zware eisen. Ook in dit werk toonden de muzikanten zich het best op dreef in vlotte forto-passages. Het adagio uit Beethoven's Sonate Pathétique, zo rustig en gedragen, was (Ingezonden Mededeling) Vonk 2W &r A&tf rffr -***- Onze medewerker „Toean Tik-Tik" heeft in ons nummer van Zaterdag J.l. reeds enkele sympathieke opmerkingen gemaakt over de toneel avonden der HSV „De Lycelst". Wij hebben thans 't stuk „Santa Lucia", door twaalf lyceum-leerlingen gebracht onder regie van de heer J. W. van Vendeloo, zelf ook gezien en kunnen des toeans woorden tenvolle onderschrijven. Inderdaad hebben deze drie toneelavonden meer be tekend dan alleen maar een nuttige ontspanning voor een groep middel bare scholieren. Want deze middelbare scholieren hebben getoond, men sen in wording te zijn, die reeds oog hebben voor diep menselijke vraag stukken. „Santa Lucia" van A. den Hartog is immers geenszins een oppervlakkig nie mendalletje, maar stelt de executanten ■voor zware eisen. Wij kunnen ons voor stellen, dat de heer Van Vendeloo zeer op dit stuk gesteld is, en dat hij vroe gere Handelsschool- en lyceum-genera ties reeds erop heeft vergast. Onder de aanwezigen in de zaal waren er uit de ze vroegere generaties, en misschien hebben zij zelf indertijd wel meege speeld. Zeker zullen 2ij thans, nu zij in het volle leven staan, nu zij de éta lages van het leven ook van binnen zijn gaan bekijken, meer oog hebben gehad voor de omstandigheden en ver houdingen die Den Hartog ten tonele voert, en zal het stuk voor hen nog meer hebben betekend. Mensen met gebreken. Drie hoofdfiguren heeft het stuk. Rita Stuarts, het vrouwtje dat zich wil ge ven met haar hele hart. Haar man Ot- to, die een grondige studie maakt van de „Harmonie der Volkeren", welke rtudie hem zozeer in beslag neemt, dat hij de harmonie in zijn gezin over het hoofd dreigt te gaan zien. En dan Max. de kunstschilder, die aanvankelijk mis lukt, omdat in zijn leven geen vrouw is te zijner inspiratie. Max en Rita ont moeten elkaar, en deze mensen hebben op elkander een grote invloed ten goe de, zonder dat van ongeoorloofde ver houdingen sprake is. Max schildert Ri ta, en dit doek, „Santa Lucia" noemt hij het, wordt bekroond op een tentoonstel ling. Dat brengt een keer in zijn leven, en dat maakt ook dat hij de geestkracht krijgt om Otto en Rita weer tot elkan der te brengen. Den Hertog tekent al dat verdriet, en hij gebruikt daarvoor geen grove mid delen. Het is allemaal zo menselijk, zo begrijpelijk, en haast niet kwalijk te nemen. En toch ontbreekt de harmonie, toch is dat Verdriet er. Omdat de men sen elkaar niet Verstaan, omdat zij zich niet alle weten të geven zoals dat be hoort. En omdat er zijn, die hun ver antwoordelijkheid niet verstaan. De wijze waarop de jeugdige tonelis ten deze diepere gedachten hebben we ten te verbeelden, trof ons. Uit hun spel viel op te maken, dat zij begrepen wat ze deden. De toeschouwers begrepen dat niet allemaal. Voor de jongsten onder hen beteken den sommige scènes alleen maar een aanleiding om te lachen, en daarvan hadden de spelers merkbaar hinder. Nu moet men niet menen, dat in ..Santa Lucia" alles even triest was. Integendeel. Den Hartog heeft de „note gaie" niet laten ontbreken, zodat het geheel een gezond en evenwichtig stem pel droeg. Tinie Bosker, die de rol van Rita speelde, verdient een pluim, en even eens Jaap Mooy als Max. Nico Luyt als Otto heeft het er ook keurig afge bracht. De heer Van Vendeloo is wel gelukkig geweest in zijn keuze, want de vertolkers en -sters der andere rol len, Bep van der Braak, Luus Weite- ring. Adri Buter, Johnny Schaper. Ger- da Poel, Corry Westerbeen, Piet van Strijen, Jaap Mooy, Rein Kwast en Wilko Neehus, hebben zich alle op lofwaardige wijze geweerd. Dat geldt zelfs voor het eenvoudige dienstbode lolletje dat Corry Westerbaan ver vulde. Dit mooie resultaat is des te op merkelijker wanneer we weten, dat alles binnen de termijn van zes weken zijn beslag heeft gekregen. Er is met liefde en toewijding gewerkt, en drie mooie avonden waren daarvan een welverdiende bekroning. Suikergoed en marsepainIn de banketbakkerijen wordt hard gewerkt aan de traditionele speculaaspoppen, suikerharten en marsepain voor het a.s. St. Nicolaasfeest. voor het Stedelijk wel een zware op dracht. In aanmerking genomen de mogelijkheden die een harmenie-or- kesi te zijner beschikking heeft, hebben c"e heer Steinroth en lijn mannen met dit werk een goede prestatie geleverd. De daarna volgende polka voor pie- cclo en orkest van P. R. Frangois was een opgewekt werkje, waarin de com ponist volgens de krijgslist van Quatre- Bras enige malen hetzelfde versierde thema liet terugkeren. De hèer Bosch, die de piccolo blies, was niet altijd even gelukkig. Het samenspel liet wat te wensen over, zodat de solist al zijn technische capaciteiten die heus niet gering waren nodig had om gelijk met het orkest klaar te komen. Alvorens het programma met de mars „Mooi Zeddam", die populair dreigt te worden, werd besloten, speelde hét ir- kest een fantasie uit de opera „Lei contes d'Hoffmahh", van Óffenbach, waarin een keurig pistonsolo voor kwam. Over het geheel genomen getuigde het concert van een zeer behoorlijke studie, terwijl de muzikanten van 'aet ..Stedelijk" Wat spirit en ambitie be treft voor hun collega's uit dè andere plaatselijke korpsen niet onderdoen. Den Helder beschikt in ieder geval over een flink aantal verenigde ama teur-musici, én over een onmisbare schare trouwe donateurs, Na de pauze, waarin steunbonnen werden verkocht, konden de aanwezi gen hun zinnen verzetten met de klucht „De truc van TinUS", waarih de toneelvereniging „Excelsior" zich van een goede kant liet zien. Het dahsje na werd gemaakt met begeleiding van „The Musical Ramblers". Het eerste nieuwe winkelpand, da» na de oorlog in Den Helder van de grond af werd opgetrokken, is Zaterdagmiddag door burge meester Ritmeester geopend. Het is de winkel van de fa. A. R. Alles, in breigarens, babygoederen en kleuterkleding, gevestigd Sluls- dijkstraat 47. Om drie uur Zaterdagmiddag draaide de burgemeester de sleutel om van de voordeur, waarna hy de aanwezigen =- oncier wie wij opmerkten wethouder van der Vaart, de heer Jansen van het plaatseiyk bureau voor de wederop bouw en verscheidene zakenrelaties van de fa. Alles toesprak. De Ope ning van deze nieuwe zaak was voor spr. een bewijs dat er nog mensen Zijn, die durf en initiatief bezitten om iéts te kunnen bijdragen tot de wederop bouw van onze stad. „Een Volk dat leeft, bouwt aan zijn toekomst", staat te lezen op het monument op de Af sluitdijk, en dit devies moeten wy in Den Helder tot het onze makèn. Spr. Weilste de fa. Alles in het nieuwe bé- dryf Veel succes. De zaak van de fa. Alles is geen „import" Voor de oorlog was „het kleine Wolwinkeltje" gevestigd Sluis- dijkstraat 10. Na de evacuatie We^deh de zaken in het Enkhuizer filiaal voortgezet. Thans, na 7 jaar, is de fa. Alles teruggekeerd, in een pand waar van de architect Sok, de aannemers Reyers en Vlaming, de schilder Geus, de loodgieter Bak, de electricièn Ty- deman en de stucadoor Tinninga een keurig geheel hebben gemaakt. De fa. R. Jonkman en Co. te Enkhuizen zorgde voor de inventaris. De opening ging niet ongemerkt voorbij. Een schat van bloemen wed ijverde in kleurenpracht met de knot ten rose en blauwe wol in de rekken. En ondanks de regen betuigden Vele SluisdijkstraatbeWoners hun vreugde over de nieuwe aanwinst door het uit steken van de vlag. Hedenmiddag om twee uur wordt een aanvang gemaakt met de verkoop. Ten ,f™'e c°Uectie goederen waarborgt de clientèle een ruime keus. Vele stadgenoten hebben het voor recht gekend, of bezitten dit nog, met eigen ogen de wonderschone natuur van het Oosten te mogen aanschouwen Wellicht spreken zij er nog vaak over met tijdgenoten en jongeren. Het is zo indrukwekkend I Zeker zullen er ook onder zijn die nimmer iets van dit alles hebben ge zien. 6 Wy verheugen ons in de mogeiyk- allen- die °P enigerlei wyze be- angstelling hebben voor Azië en In donesië, hierby te kunnen wijzen op de unieke gelegenheid om daarmede in aanraking te komen. Nagenoeg rechtstreeks, want de heer J. Figee oud-officier M.S.D., bezit de gave zyn reizen boeiend te kunnen Weergeven. Hy doet dit aan de hand van een schier onuitputtelgke hoeveelheid lichtbeelden. In heel Nederland bekend, zal hij zeker spoedig ook voor de in woners van onze stad geen onbekende meer zyn. Hier is de kans voor liefhebbers van aardrykskunde en voor aanstaande zeevaarders; zeker ook voor hen, die in enige betrekking tot Indonesië staan door verwanten in militaire dienst of anderszins. Voor „De wonderen van Azië en In donesië verwachten wy dan ook van alle zyden belangstelling op Woens dag 19 November e.k., 's avonds 8 uur in de Lutherse kerk aan de Weeeen- straat. Toegang voor alle leeft".1' Zitplaatsen vrij. Aan N.-Holland toegewezen De federatie van bonden van ysclubs, die, zolang de fusie in de KNSB nóg geen voldongen feit is, zyn werkzaam heden op de oude voet voortzet, heeft Zaterdag te Leeuwarden in zyn jongste vergadering verschillende belangryke beslissingen genomen. Het is namelijk nog niet zeker, of de KNSB in het komende seizoen reeds in zijn nieuwe, vergrootte gedaante naar voren zal komen. Zulks hangt geheel ef van de vorderingen der werkzaam heden in de verschillende commissies, die o.m. nieuwe statuten, en reglemen ten moeten maken. In afwachting daarvan besloot dé fe deratie van bonden van ysclubs. waar bij zijn aangesloten de provinciale bon den in Groningen. Friesland, Drente, Overijsel. Noord-Holland. Zuid-Holland en Utrecht, om reeds dit seizoen te gaan werken onder de nieuwe regle menten. Er zal dus voor de kortebaanwed- strijden slechts één reglement geldig zyn en bepaald is, dat weliswaar vól gens het afvalsysteem gereden zal wor den. doch dat aan de eigenlijke wed strijd een voorronde vooraf gaat. Uit deze voorronde plaatsen zich de win naars der series met zoveel snelste twee den als nodig is, om 16 deelnemers aan de eigenlyke wedstryd te krygen. Dit nieuwe reglement met toelichting zal tijdig aan alle clubs worden toege zonden. Voorts werd bepaald, dat vóór hét seizoen 1MT1948 het kampioenschap an Nederland voor mannen op dè kor tebaan zal worden georganiseerd door eer, ijsclub in Noord-Holland, aangesto ten bij de IJ.H.N Bit kampioenschap zal eag kunnen worden Vérreden. zodri» 3e provinciale kampioenen bekend ziin Aan de pro vinciale kampioenschappen kunn-»» slechts rijders uit dezelfde provincie deelnemen. IJ.H.N. VERGADERT. De Ijsbond Hollands Noorderkwar tier, die zijn ijsclubs heeft in de provin cies Noord-Holland en Utrecht, houdt zyn algemene jaarvergadering öp Za terdag 13 Dec, in het Parkhotel te Am sterdam. Op déze vergadering zullen ö.a. de té verrydên provinciale kampioenschappen worden toegewezen, terwijl dan ook dè club wordt aangewezen, die het natio naal kampioenschap kortebaan zal or ganiseren. Voor 6 Dec. moéten de clubs, die voor de verschillende kampioenschap pen in aanmerking wensen te komen, zich opgeven bij de wedstrydsecretaris, de heer J. Werkman, tè Alkmaar. Er zij nog op gewezen, dat dit sei- zoeh geen enkele dispensatie meer zal worden gegeven om uit te komen op niet aangesloten ijsclubs. Ryders, die toch zouden uitkomen op banen van niet aangesloten clubs, onverschillig in welke provincie, worden gediskwalifi ceerd eh hun wordt een startverbod op gelegd, dat geldt voor het gehele land. Tenslotte zy nog meegedeeld, dat dè IJ.H.N. de volgende provinciale kam pioenschappen zal laten verryden: in Noord-Holland: kortebaan vóór manneh, dames en paren; ih Utrecht: kortebaan voor manhen, dames èft paren. Hr. Ms. korvet „Batjan", op de thuis reis uit Ned. Oost-Indië, zal niét Dins dag a.s., maar Woensdag 19 Nov. a s. in de haven van Den Helder aankomen. Jammer genoeg is de Marinierskapel biet beschikbaar om deze binnenkomst de eerste maal dat de „Batjan" een haven in het moederland binnenloopt, op te luisteren. Het is echter niet on- mogelyk, dat wel de Commandant Zee macht Nederland, schout by nacht J. J. L. Willinge, aanwezig zal ayn. Het juiste tijdstip van aankomst van de Batjanis nog niet bekend. Hopen- Jyk kunnen wy dit morgen mededelen. MIJNENVEGERS IN PRIOK AANGEKOMEN. Nakr de Marinevoorlichtingedienst meldt zijn de mynenvegers „Pieter Floris" en „Abraham van der Hulst" Vry dagochtend In de haven van Tandjong Priok aangekomen. DE MARINESCHOOL WORDT VERGROOT. Door de Rijksgebouwendienst zal binnenkort worden aanbesteed het uitbreiden van de Marineschool voor Adelborsten aan de Buitenhaven te Den Helder. Naar wy vernemen is de secretaris van de Kon. Belgische Voetbalbond, de heer A. VertUjck, onderscheiden met het commandeurskruis in de Orde van Oranje Nassau. Deze onderscheiding werd de heer Verdyck uitgereikt tydens een maaltijd welke Zaterdagavond te Den Haag plaats vond aangeboden door de KNVB aan het bestuur van de Belgische Voet balbond en waarby de regering verte genwoordigd was door de heer G. Pip- pel, raadsadviseur van het departemenr van onderwijs, kunsten en wetenschap pen.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 3