Flinke Jongen politie Stad en Omgeving ABC-cabaret in „Salto Mortale Magistrale uitvoering Toonkunst diploma Kruising tussen variété en cabaret De plannen voor een Zeecadet ten korps Sanatorium Sonnevanck Predikbeurten Wie ontving nog geen VERGOEDING? Vanavond komt de „Band" bijeen Gasdrukverlaging Tanden wit en zuiver als ivoor Huizenverkoping Wieringen. Uitvoering „Harmonie" Bonnenzwendel Voortreffelijk werk onder leiding van Herman Zaal Den Barg. De Schager markt. Abonneert U op dit blad Uitreiking vakdiploma's melkslijter Wegens tekort aan ovencapaciteit zal ingaande heden, voorlopig van des namid dags van 1.30 tot 4.45 en van des avonds 7 uur tot de volgende morgen 5 uur, de gasdruk verlaagd worden tot 30 m.m. De Directie der Water- en Lichtbedryven. Instituut „ASS0" Het ABC-cabaret onder leiding van Corry Vonk en Wim Kan heeft Dinsdag avond een vrijwel geheel gevulde Casino-zaal verrast met de revue „Salto Mortale", de comedie van de variété. Het cabaret heeft, wil het verzekerd lijn van een blijvende belangstelling, af en toe een aderlating nodig. Wim Kan en wij mogen aannemen, dat hg dit gedaan heeft ln overleg met „Dokter Fokkema" heeft hierbij gedacht aan de variété, dat wil seggen: aan de comedie van de variété, want de „salto mortale" aan de trapéze werd alleen gemaakt in de vorm van een gezellig praatje. Beide begaafde kleinkunste naars beschikken wel over zoveel en zodanige capaciteiten, dat hun succes daarmee reeds b(j voorbaat verzekerd moest worden geacht. Tijdens de proloog, die Wim Kan de „Ouverture" noemde, bleven de spelers verborgen achter een schotje, maar toen Cruys Voorbergh, Leo de Hartogh, Cor ry Vonk, Lya Sten en Wim kan zich boven dat schotje lieten zien, bleek weldra, dat zij andere aspiraties had den dan gebruikelijk is bij de leden van een orkest Al deze artisten, met de an dere leden van het gezelschap, hebben na deze inleiding met elkander ge bouwd aan een vlot en zeer onderhou dend programma. In het tweede nummer van de inder daad zeer gevarieerde reeks verrichtin' gen op en voor de planken, werd een wat al te gemakkelijke oplossing gege ven van het mysterie der beide geslach ten, uitgaande van de gedachte dat de kleren alleen de man maken. De heer en mevrouw Humorvan Heden braclv ten wel een zeer vrolijke noot. Zij oogstten terecht zeer veel bijval, even als Professor Sardini met zijn levens grote marionet, al was bij deze laatste het onderscheid tussen schijn en werke lijkheid te duidelijk merkbaar. Wim Kan was werkelijk onbetaalbaar in zijn aandeel in de parodie van het Franse chanson, waarbij de dictionnaire on schatbare diensten bewees. Dat langzamerhand niemand schrikt van een intelligentie-test althans in de huiskamer! bleek uit „Hoe is de stand, Mieke", waarin Corry Vonk in een grappige krachtmeting werd gewik keld met niemand minder dan mi nister Beel. De kansen wisselden nogal eens, maar de regering kwam zoals het een goede regering betaamt als overwinnaar uit de strijd. Corry Vonk speelde „de vrouw uit het volk" maar wij hopen niet, dat zij veronderstelde,! dat de kleding, die zij droeg, die ener volksvrouw was. We zouden het haast denken, want minister Beel's leden wa ren niet omhangen met de versierselen ener vroegere periode. We gaan niet het gehele programma uitéénrafelen. We willen volstaan met het maken van nog een enkele opmer king. Wim Kan, als conférencier, was waarlijk uitstekend. Deze man beschikt over een zeldzame flux de paroles, hij weet zijn publiek te pakken, en hij weet geestige dingen vermengd met een tikje levenswijsheid te debiteren. Het is wel heel prettig, een dergelijk kleinkunstenaar bezig te zien en te ho ren. Hetzelfde geldt voor Corry Vonk, al is deze naar onze smaak wel eens te gechargeerd. Men moet de dingen niet te zeer overdrijven, ook niet in de wijze waarop ze worden gebracht. We besluiten met een aanmerking op één der bijdragen van Lya Sten. We hebben namelijk een ernstig bezwaar tegen haar „Juffrouw Schimmel", waar mee ze reeds in de ouverture ons mis noegen wekte. Het is ons te enenmale een raadsel, waarom het gezelschap van Wim Kan en Corry Vonk telkens weer komt met misplaatste grapjes, waarin „vrome lieden" worden betrokken. Men moet zelfs in het cabaret niet gaan generaliseren. Dat wordt in het leven al genoeg gedaan. Lya Sten Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling onder de auspiciën van een cp te richten stichting „het zeever' bond" hier te lande een zeekadetkorps op te richten. De oprichting van ge noemde stichting begint reeds vastere vormen aan te nemen. Een concept-stichtingsacte van het Zeeverbond en een brief over het zeekadetcorps zijn, na besprekingen met enkele bestuursleden van de Ne derlandse redersvereniging te 's Gra- venhage, door de minister van Marine ais suggestie aan het bestuur van ge noemde vereniging toegezonden. Hoewel het vanzelf spreekt, dat een zeekadetcorps hier te lande op natio nale basis wordt geplaatst, zal men zich waarschijnlijk spiegelen aan het Britse voorbeeld, waarbij echter niet vergeten mag worden, dat de wor dingsgeschiedenis van het sea cadet corps in Engeland een geheel ander is. Het bestaat daar reeds sinds 1856 tot '19, dus had gedurende 63 jaar op eigen benen gestaan, voordat van rijkswe ge steun werd verleend. De situatie, zoals men die thans in Engeland kent, heeft zich dus geleidelijk kunnen ont wikkelen. Een zeekadetcorps in Ne derland zal naar de mening van des kundigen alleen kans van slagen heb ben, indien het komt te staan onder een kapitaalkrachtige stichting met 'n bestuur, dat gezag geniet, zowel in nautische kring als in kringen, welke zich bezig houden met jeugdvorming. De nodige deskundigheid bg de nau tische en militaire opleiding en oefe ning der leden zou kunnen worden verzekerd door de bijstand van de Koninklijke Marine bij het organise ren van kadercursussen, het samen stellen van oefeningsvoorschriften, t verstrekken van uniformen, het uit lenen van wananan ten behoeve van instructie en excercitie. het ter be schikking stellen van nautisch oefen materiaal. leermiddelen enz. en het verlenen van hulp bij de opleiding van instructeurs. weet even een goedkoop succesje te be reiken, maar zij vergeet en de leiders van haar gezelschap vergeten dat met haar dat er zelfs in cabaret en va riété grenzen zijn. Of zou genoemd raadsel verklaard kunnen worden uit het feit, dat „vrome lieden" het caba ret niet bepaald frequenteren? Laten Wim Kan en de zijnen dat voor zichzelf eens uitmaken, en ln leder geval hun leven op dit punt beteren. Deze artisten, met hun vele goede kwa liteiten, hebben mogelijkheden genoeg ter beschikking om het publiek op een verantwoorde wijze te amuseren. Morgen, Zaterdag 22 November, zal in Den Helder een huls- en straatcol lecte worden gehouden ten bate van het chr. sanatorium „Sonnevanck". Hier ter stede werd nog nimmer een speldjesdag voor dit sanatorium, waar vele t.b.c.-lijders worden verpleegd, gehouden en wij willen dus het bren gen van een klein financieel offer gaar ne aanbevelen. ZONDAG 23 NOVEMBER 1947. DIN HELDER. Ned. herv. gem., Nieu we kerk. Weststraat, 10.30 uur ds. J. W. de Hoest; Palmstraat, 10 uur ds. L. A. Bodaan, vlootpredikant Geref. kerk, Bethelkerk, 10 uur ds. M. Hamming, 17 uur ds. Y. K. Vellinga. van Meppel; He- hobothkerk, 10 uur ds. Vellinga, 17 uur ds. Hamming. Geref. kerk, art. 31, Nieuwe kerk, Weststraat, 8.45 uur en 17 uur ds. F. Tollenaar. Lutherse kerk, Wezenstraat, 10.30 uur ds. H. J. Oldemans, Heilig Avondmaal, 19.30 uur dr. J. A. Stellweg, jeugddienst Bap tistengemeente, 10.15 uur zangdienst, 10.30 uur Br. van Leeuwen, 12 uur Zon dagsschool, 19.45 uur zangdienst, 20 uur Br. Fr. Hofhuis; Maandag 20 uur vrou- venkrans, Californiëstraat 8; Vrijdag 20 uur bijbellezing en bidstond ten huize fam. Reitenbach, Zeeweg 2, Huis duinen. Oud-kath. kerk, 10 uur Hei lige dienst, pastoor Verheij. Evan gelisatie Vijzelstraat, 10 uur en 19.30 uur samenkomst, 12 uur en 14.30 uur Zondagsschool; Woensdag 19.30 uur Bijbelkring; Donderdag 19.30 uur vrou- wenkrans; Zaterdag 19.30 uur bidstond. Leger des Heils, Spoorgracht 35, 10 uur heiligingsdienst, 19 uur openlucht samenkomst, 20 uur verlossingsdienst, majoor Hordijk; Maandag 14 uur ge zinsband voor vrouwen, Dinsdag 20 uur soldatensamenkomst, Donderdag 20 uur openbare samenkomst. JULIANADORP. Ned. herv. gem., 19 uur ds. Salm. Geref. kerk, 14.30 uur ds. Y. K. Vellinga, van Meppel. Star of hope mission. 10 uur de heer De Vries, 14 uur Zondagsschool. HUISDUINEN. Ned. herv. gem., 15 uur ds. Salm. CALLANTSOOG. Ned. herv. gem., 10 uur ds. Salm. De Engelse Koning en de Prinses gevolgd door een escorte bU het verlaten van Buckingham Palace. Dit overzicht werd genomen vanaf het dak van Buckingham Palace. Personen, van wie goederen door de vjh. Duitse militaire of burger lijke overheid tegen afgifte van een vorderingsbewtjs in eigendom zijn ge vorderd en die daarvoor deswege nog geen vergoeding hebben ontvangen, kunnen hun op deze wijze ontstane schade alsnog aangeven bij de Secre taris van de Schade-Enquête-Commis sie te Den Helder, Spoorstraat 112, vóór 16 December a.s. Degenen, die reeds schaden uit re gelmatige vordering bij het Gemeen tebestuur van de plaats van inwoning hebben aangemeld, behoeven thans niet opnieuw aangifte te doen. Ter vermijding van misverstand wordt er nog de aandacht op geves tigd. dat onder regelmatig gevorderde goederen niet begrepen zijn die, welke ter voldoening van een algemene maatregel van de vijand door de hou ders zijn ingeleverd b.v. radio's, ko per enz. Vanavond wordt in „De Roskam" de eerste jaarvergadering van de ..Band NederlandIndië" gehouden. Het is wel een bewijs van de gezonde groei, die deze vereniging in de betrekkelijk korte tijd van haar bestaan heeft ge had, dat thans reeds een grote zaal ais die van „De Roskam" nodig is om de belangstellenden te kunnen herbergen. De vergadering is niet alleen toegan kelijk voor leden, maar ook belangstel lenden zijn hartelijk welkom. De uitgebreide agenda vermeldt na het afwerken van een kort huishoude lijk gedeelte (met o.m. de installatie van burgemeester Ritmeester tot be schermheer), een toespraak van een afgevaardigde van het provinciaal be stuur en een causerie van de le luite nant J. M. Smid van Gelder, die ander half jaar heeft gediend bij het 2e eska dron pantserwagens te Semarang. Na de pauze krijgt de vergadering een meer ontspanningskarakter. Verschei dene plaatselijke artisten treden op, en ook zal men waarschijnlijk de stem van de „Bandman" op de grarnofoon kun nen beluisteren. De avond begint om acht uur. Gezien de omvangrijke agenda is het wel ge wenst, dat op tijd begonnen kan wor den. Men kome dus vóór achten. Men is op het ogenblik op de gasfa briek bezig met het vernieuwen van enkele ovens. De capaciteit der gas productie ondergaat daardoor een tij delijke vermindering. In verband daar mede is het noodzakelijk, dat op be paalde uren de gasdruk enigszins wordt verlaagd. Met ingang van vandaag zal deze druk op de uren tussen 's middags half twee en kwart vóór vijf, en van 's avonds zeven uur tot de volgende morgen vijf uur, worden verlaagd tot dertig millimeter. Aangezien de nor male druk ongeveer negentig millime ter bedraagt, betekent deze tijdelijke verandering een drukverlaging tot op één derde. Een extra oogje op het gas- kraantje verdient dus wel aanbeveling, daar het gas gemakkelijker dan an ders door tocht e.d. uitgaat. Door en door gezond zijn ze. Nergens wor den ze ontsierd door het lelijke, gevaarlijke tand steen. Solidox houdt ze zo blank en gaaf! Solidox bevat sulforicinoleaat, het unieke middel, dat tand steen bestrijdt en voorkomt. Solidox Is voorlopig slechts beperkt verkrijgbaar. SO 16-OSI.SX (Ingezonden Mededeling) Door notaris J. P. Loots werden Woensdag 19 November j.1. de volgen de percelen, alle gelegen te Den Hel der, publiek verkocht: Het huis en erf, Spoorgracht 21, groot 72 ca., aan G. Abbenes voor 2680. Het huis en erf, Stakman Bossestraa* 21, groot 96 ca., aan C. B. Fluylaar qq voor f 1760. Het huis en erf, Stakman Bossestraat 23, groot 96 ca., aan C. B. Pluylaar qq voor f 1860. Hot huis en erf, Oranjestraat 18, groot 80 ca., aan C. G. F. M. Winter voor f 2019. De bergplaats aan de Jonkerstraat, achter de nos. 67 en 69, groot 51 ca., aan L. P. Bronksma voor f 750. Het recht van voortdurende erfpacht op de grond met het daarop staande huis, Ruyghweg 149, groot 1 a 5 ca., aan P. Vermeulen voor f 1654. Het huis en erf, Visstraat 68, groot 91 ca., aan G. Abbenes voor f 1750. Het huis en erf, Jan in 't Veltstraat 90, groot 63 ca., aan K. Heerkens voor f 1160. Het huis en erf, 2e Vroonstraat 57, groot 80 ca., aan K. Heerkens voor f 1120. Het huis en erf, Piet Heinstraat 40, groot 81 ca., aan C. Koning qq voor f 1640. Het huis en erf, Corn. Ditostraat 14, groot 79 ca., aan J. Boerdijk qq voor f 1800. Het huis en erf, Janzenstraat 34, groot 90 ca., aan L. Janssen voor f2844. Het huis en erf, Middenweg 171, groot 4 a 20 ca., en het huis en erf, Middenweg 173, groot 2 a 38 ca., sa men aan W. G. Manshanden voor f 6490. Het recht van voortdurende erfpacht op de grond met het daarop staande huis, Begoniastraat 66, groot 1 a 39 ca., aan J. Greven voor f 2520. Het huis en erf, 2e Goversdwarsstr. 3, groot 44 ca., aan J. Greven voor f 1800. Het huis en erf, Breewaterstraat 46, groot 1 "a. 25 ca., aan G. Buis voor f 2690. De muziekvereniging „Harmonie* hield dezer dagen een uitvoering, ter gelegenheid van haar 60-jarlg be staan, waarbij een zestal zeer goede muzieknummers ten gehore werden gebracht. Vooral het „Berceus" uit JacolljR van Godard, met piston- en trombo ne-solo werd voortreffelijk uitgevoerd. Na de muzikale uitvoering werd 't toneelstuk „De dochter van de keet baas" opgevoerd. Dit stuk werd door de heer C. Bosker, die het stuk zelf heeft geschreven, geregisseerd. Hoewel het begin niet al te vlot ging, kwamen de spelers er toch spoe dig in. Vooral in het tweede bedrijf. Het verhaal toont de ellende van t alcoholisme en men is er in geslaagd, de toeschouwers van het begin tot 't eind te boeien. „Harmonie" kan met voldoening op deze jubileum-uitvoering terug zien. Dezer dagen bemerkte een ambte naar van de distributiedienst dat iemand bonnen haalde op een stam kaart, welke hem niet toebehoorde. Bij nader onderzoek bleek, dat de man reeds vanaf Januari op deze on rechtmatige wijze levensmiddelen had ontvangen. De politie heeft de zaak thans in handen. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden een dames-baret. grijs wollen herenhandschoen, kinderarm bandje. Verloren een paar gebreide handschoenen en portemonnaie. LEGER DES HEILS NIEUWS. Het Leger des Heils-zangkoor van de Congreszaal uit Amsterdam, zingt Za terdagavond 29 November om half 8 in de Ned. herv. kapel te Den Oever een zanguitvoering. Programma's zijn ver krijgbaar bij de heer Tijsen, Zeestraat, Den Oever. Begeesterde zangers en muzikanten Het is verblijdend en in hoge mate moedgevend, dat Woensdagavond in Den Helder gebleken is dat er aan het Marsdiep onvermoede artis tieke mogelijkheden liggen. Moge ltjkheden, die alleszins waard zijn nader bezien te worden, opdat er in de nabije toekomst manifestaties van vocaal en instrumentaal niveau ge presteerd worden die op een belang rijk hoger plan staan dan van nor maal plaatselijk dilettantisme ver wacht mag worden. Wij doelen op de grote uitvoering van het Toonkunstkoor, in nauwe samen werking met het Helderse Toonkunst orkest en de Schager Orkestvereni ging en met een selectie solisten, waar van men de keuze alleen maar volle dig kon bewonderen. En deze uitvoe ring, van Graun's „Der Tod Jesu" en daarna Bach's Cantate „Du Hirte Is raël", stond onder artistieke leiding an Herman Zaal, de Noord-Hollandse muziekmeester, die daarmee overtui gend aangetoond heeft een groep hard werkende en geïnspireerde zangers en musici niet alleen tot bijzondere prestaties te kunnen brengen doch hen te begeesteren zoals alleen een artist zijn mensen begeesteren kan. Het was voor de eerste maal dat Den Helder in kennis gebracht werd met het grote oratorium van Graun Der Tod Jesu". Aangezien in dit blad reeds een beschouwing werd opgeno men betreffende de aard en kwaliteit van het werk, zullen wij daarop thans niet uitvoerig ingaan. Laten wij er mede volstaan op te merken dat het gehele karakter ervan, het geestelijk .klimaat" waardoor het gekenmerkt wordt, volkomen afwijkt van bijvoor beeld Bach's Matthaus Passion, en dat men keer op keer getroffen wordt door totaal andere opvattingen van het onsterfelijk Christusverhaal dan men die gewoon is bij Bach te beluisteren. HET KOOR. Het koor bleek ten volle voor zijn waarlijk niet lichte taak berekend te zijn. Er werd gezongen met het hart, er werd gezongen door zangers en zangeressen die wisten wét ze zongen, die zich klaarblijkelijk volkomen in geleefd hadden in de grootheid, de epische allure van het onderwerp. Keer op keer was daar een bewogen heid, een, we zouden willen zeggen aandoenlijk mee-leven met de hande ling, zoals die door Graun gezien werd. Uit alles bleek hoe degelijk het koor zich had voorbereid. Er waren nau welijks momenten waarin men enige aarzeling, vrees voor ontsporingen merkte en van begin tot einde was daar een zelfverzekerdheid die welda dig aandeed en die goeddeels het op- merklijk succs der uitvoering bepaal de. Wat wij hier schrijven met betrek king tot „Der Tod Jesu" geldt in ge lijke mate voor de Baphcantate. Ook hier geen spoor van aarzeling, geen spoor ook van enige onvastheid. Integendeel, er werd met een ent housiasme en een paraatheid gezongen, die bewezen dat het koor zich in het grote oratorium, dat voorafgegaan was, nog lang niet moe gezongen had. En dit gevaar was, gezien de opgave van twee werken, lang niet denkbeel dig geweest. Dit wat het koor betreft. Zo dege lijk als dit was voorbereid, week na week getraind en bijgevijld Moor een kundig man als Herman Zaal, zo ge ring waren de mogelijkheden geweest voor het orkest. En dit was feitelijk het enige grote vraagteken dat boven de uitvoering hing. Want weliswaar beschikte men over een aantal bekwa me dilettanten uit Schagen en Den Helder, wie geen moeite teveel ge weest is om bg de, uitvoering een goed figuur te slaan, dat alles nam niet weg dat er nauwelijks een vler- of vijftal repetities waren geweest. De dirigent moet wel een halve tovenaar zijn geweest om dan nog een resultaat te bereiken dat werkelijk verbluffend was. Hij zag kans met dit orkest, deze hem nauwelijks bekend zijnde hetero gene groep muzikanten, iets te doen, er die klank uit te krijgen die nodig is voor het onderstrepen, illustreren en leiden van het gezongen woord. En hoewel er, wat dit orkest betreft, wel enkele malen spanningen waren en soms een zwak moment, ook hier werd bewezen dat begrip, aandacht en over gave de essensialia zijn voor een ge slaagde muzikale begeleiding. Als dit te bereiken is na slechts lut tele repetities, dan behoeft er niet aan getwijfeld te worden dat 'n der gelijk orkest een toekomst bescho ren is. En het staat vast dat men in Den Helder en Schagen, en vér daarbuiten wellicht, nog van deze groep musici zal horen. Hier liggen, wij herhalen het, ongekende moge lijkheden braak. Moge men dit niet vergeten en vooral: mogen deze mo gelijkheden ten volle benut wor den. Wat hier in aanbouw gereed staat mag niet door welke oorzaak dan ook weer afgebroken worden. DE SOLISTEN. De solisten waren, evenals koor en orkest, uitzonderlijk op dreef. Theo Baylé, een der geroutineerdste Amster damse operazangers, zong zijn aria's en recitatieven op schone en vaak in drukwekkende wg'ze. Uit alles bleek dat hier de ras-zanger aan het woord was. Met welk een soms verbijsterende gemakkelijkheid zong hij zijn partijen en hoe wist hij kleur, gloed en gestal te te geven aan elk onderdeel van zijn taak. Maart je Kliffen zong de uiterst zware sopraanpartij in Der Tod Jesu en het bleek dat de haar vooruitgega ne roem in geen enkel opzicht over schat was. Een prachtige stem heeft deze zangeres, een stem die in alle re gisters zóveel mogelijkheden biedt als men dit slechts zelden aantreft. Het is geen wonder dat deze zangeres in korte tijd opklom tot de prominente sterren aan het Nederlandse vocale firmament. Wij verheugen er ons over, en ongetwijfeld ht auditarium mét ons. dat de keuze op Maartje Kliffen viel om deze partij te zingen. Zij heeft het gezongen met heel haar hart en soms nam dat zingen een magistrale vorm aan. Wiebe Draayer de derde solist, zong de tenorpartijen, en ook hij kweet zich op loffelijke wijze van zijn taak. Een degelijk zanger, met een mooi geluid waarvan hij wellicht nog niet tenvolle, door een zekere bescheidenheid, ge bruikt maakt. Bets Igesz tenslotte ver zorgde de pianobegeleiding en is het nodig nog speciaal te vermelden dat deze taak bij haar in kundige handen was? Ook haar komt een woord van erkenning toe voor het vele werk het welk zij verrichtte ten bate van het verkrijgen van het uiteindelijk zo bril- lante resultaat. En hiermede zouden wij kunnen volstaan ware het niet dat deze uit voering in stijl (en soms in zelfs grote tijl!) ons nog het volgende in de pen geeft: het was een goed en wijs be sluit van het bestuur van 't Toonkunst koor Herman Zaal als opvolger van de heer Leewens te benoemen. Men had in deze provincie geen kundiger man en geen waarachtiger artist kun nen vinden. Deze hardwerkende mu ziekmeester is niet alleen maar de di rigent die beroepshalve zijn wérk ver richt, maar hij wil veel méér. Omdat hij en dit is het criterium, een kun stenaar is, een artist, die zelf ook op merkelijk compositorisch werk ver vaardigd heeft. Welk een mogelijkhe den voor zo'n voortreffelijk koor en zo'n dirigent! Met zoveel goede wil en zoveel kundige leiding zou het stellig practisch uitvoerbaar zijn baanbre kend werk in Den Helder te verrich ten. Waarom thans niet de mogelijkheid onder het oog gezien eens een mees terwerk in studie te nemen, dat wel iswaar niet behoort tot de Bach-Mo- zart-Haydn-Handel-cultus en de voor delen der populariteit bezit, doch een gans onbekend werk. Daar zijn prach tige werken van bijvoorbeeld een Saint Saëns, een Gabriel Faure, om er twee te noemen. Dat zou dan een muzikale daad zijn en een daad van betekenis. Inderdaad.... revolution- naire, maar daarom juist het experi ment dubbel waard. Het moet kunnen met zo'n koor en zulk een dirigent. V\ ij geven het denkbeeld in ernstige overweging aan de instanties, die daar over te oordelen en te beslissen hebben. Het moge dan het breken met een tra ditie zgn, anderzijds lijkt ons thans het ogenblik voor vernieuwing in een sta dium, dat om verwezenlijking roept. NIEUW KERKGEBOUW GEOPEND. Vrijdag werd het nieuwe kerkgebouw van de Geref. Gemeente te Den Buig aan de Parkstraat officieel geopend. De eerste kerkdienst werd geleid door ds. A. van Leer uit Purmerend. SCHAGEN, 20 Nov. 1947. 16 Paarden f 250—f 900; 13 Tijdkoeien f 300f 500; 15 Magere geldekoeien f 350—f 500; 10 Kalfkoeien f 350—f 500; 12 Paarden f 225f 350; 90 Magere schapen f 60— f 85; 8 Pinken f 250—f 350; 64 Over- houders f 35—f 50; 10 Graskalveren f 110f 160; 5 Bokken en geiten f 40 f 130; 48 Biggen f 10—f 35; 40 Konijnen f 2—1 18; 34 Kippen f 1.25f 3. Voor centrale: 4 Stieren, 186 Vette Gelde koeien, 75 Pinken, 35 Graskalveren, 42 Nuchtere kalveren. gevraagd, leeftijd 16 jaar, loon 13.20 per week. Wasserij H. ROOVERS, Ambonstraat 90. Woensdagmiddag vond in het Wapen van Heemskerk te Alkmaar de uitrie- king plaats van de Vakdiploma's voor melkslijters, als bekroning op het examen, afgenomen door de Noord hollandse Consumptie Melk Vereni ging. Het betreft hier het vierde examen van deze soort, waaraan 83 personen deelnamen, onder wie 67 slaagden. In een kort inleidend woord zette de voorzitter van de examencommissie. Dr. D. Mol uit Alkmaar uiteen, dat dit een groot percentage betekent en hij wees op het grote belang dat de N.H. C.M.V. voor de vaklieden heeft. Daar na werden de diploma's uitgereikt, ieder met een persoonlijke gelukwens van Dr. Mol. Uit deze omgeving slaagden de vol gende candidaten: J- Ego en J. Gouwenberg te Juliana* dorp; H. W. Jacobs en P. W. Kooyman te Den Helder; J. Halfweg, C. Lont, A. Timmerman en A. V. de Wit te Wieringen. Vraag eens inlichtingen over onze schriftelijke cursus voor het Het verplicht U tot niet? ARNHEM

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2