9300 K.M. in één etmaal TERRA INCOGNITA door J. D. VAN EXTER HET KLEURENFEEST LOOPT TEN EINDE Een drama in twee bedrijven J DE VOEDING yAN NABIJ EN yEJRE THERMOGENE Amsterdam—Johannesburg Boven donker Afrika Duitse volkswagens in België Wij luisteren naar De stakingschaos in Frankrijk De spaarpot wordt aangetast Uit do natuur Voor de vrouw van de kinderen Schoonheid in het bos- en duingebied KOOPMANS' KINDERMEEL GRIEP VERKOUDHEID SPIERPIJN RHEUMATIEK Gistermiddag ongeveer half zes startte de „Arnhem", een Constel- lation van de K.L.M., met ons jour nalisten van elf verschillende na ties op weg naar Zuid-Afrika. Een nieuwe en jonge wereld gaat voor ons open: Afrika. Het land, dat 600 meter hoger boven de wereld-zeeën ligt dan Europa en dat tengevolge daarvan vrijwel geen voor de scheepvaart toegankelijke havens heeft. Het land, waar sinds eeuwen een honderd millioen mensen voor de overgrote meerderheid in een ondoorgrondelijke isolement in de primitiefste levensstaat voortleef den in een harde strijd tegen een woeste en ongecultiveerde natuur. Dit land breekt open en komt binnen het bereik van de beschaafde wereld. Onze Constellation, de „Anhem" van de KLM, brengt ons nu op de meest comfortabele wijze in vier en twintig vlieguren van Amsterdam naar Johan- nesburg, een nieuwe moderne grote stad in het hart van Zuid-Afrika. Een afstand van 9300 km wordt met een gemiddelde snelheid van bijna 400 km per uur afgelegd, terwijl wij onderling van gedachten wisselen over de poli tiek, de levensgewoonten, de economie van de landen van West-Europa, alsof wij thuis in onze huiskamer zitten, ge nietend van veel voortreffelijks, dat de KLM-kok ons in zijn welvoorzien keu kentje bereid heeft. Ongekende afstanden worden over wonnen, maar ook ongekende perspec tieven openen zich. Afrika, het wilde en onbetreden land, welks leeuwen, olifanten en andere in het wild levende dieren wij straks in het grote nationale park nog in volle vrijheid en in al hun ongetemde majesteit zullen mogen aan schouwen, komt in enkele uren, in een dag tijd, open te liggen voor de onder nemers van de beschaafde wereld. Nieu we mogelijkheden liggen er voor het grijpen in dit van alle werelddelen nog het minst ontgonnen land. Hier wonen 160 millioen mensen, terwijl er levens ruimte is voor minstens 1600 millioen. Nederlandse luchtmacht zet traditie voort. In de zestiende eeuw waren het de Nederlandse kolonisten die Kaapstad binnenvielen op hun ontdekkingstoch ten naar de Oost. Zo waren het de Nederlandse zeevaarders, die daar de eerste grondslagen legden voor 't wel varende land der Afrikaners; nu een van de jongste en veelbelovendste sta- Ingezonden mededeling) ten ter wereld. De Nederlandse lucht vaart zet de tradities van onze koene zeevarende voorouders voort. De KLM is de tweede burgerluchtvaartmaat schappij der wereld. Het is een onder neming waarin ons kleine volk zich groot toont Een klein volk als het onze, dat noch het verlangen noch de wil bezit om te overheersen, bewijst de ganse wereld een dienst als het een voor aanstaande plaats in de luchtvaart inneemt en zo een krachtige verdedi ger is van een vrije lucht. Een vrije lucht zal immers, zoals eens de vrije zee was, een wezenlijke voorwaarde vormen voor de welvaart van de mensheid die op deze aardkloot leeft. Wij Nederlanders voelen ons trots wanneer wij te midden van onze ol- lega's uit Denemarken, Zweden, Noor wegen, Engeland, Schotland, FrankrijK België, Zwitserland, Ierland en de Ver enigde Staten in onze „Flying Dutch- man" de Middellandse Zee achter ons laten en aanstonds voet aan de grond zullen zetten in de luchthaven El Aoui- na bij Tunis, het einde van de eerste en kortste sprong van de vier die wij vóór Maandagmiddag a.s. maken zullen om Johannesburg te bereiken. Ex-koning Peter had pech Ex-koning Peter van Joegoslavië die voor de huwelijksplechtigheid van prinses Elizabeth in Engeland vertoeft, ontdekte Dinsdag, dat hij zijn avondkleding, die hij voor een feest in Buckingham Palace nodig had, in Parijs had laten lig gen. Met zijn adjudant reed hij daarom Dinsdagavond naar een verhuurinrichting van avondkle ding. De huurprijs moest contant worden betaald. Ex-koning Peter bleek evenmin als-zijn adjudant geld bij zich te hebben. Eerst na dat met hotel Claridge getelefo neerd was, kon hij het begeerde costuum meekrijgen. Copyright R-D.P. DIRECT HEE.PT- IE WELR EEN BLAUW 006 en zitten wu hier weer met DE HARI&HE1D MAAR l< ZAL "M <R'J6EN DAAJR C.AAT HET EP AL OO LOS HU VER LIEST T NATUURLIJK TENZ'J C>iE ANDER. OOK. WAT OP HEECT. ZATERDAG 22 NOVEMBER HILVERSUM I, 301 m.( geeft Nieuws om 7. 8, 1, 6, 8 en 11 uur. VARA: 8,18 Joh. Jong, orgel. 8,35 Lichte morgen klanken. VPRO: 10,00 Morgenwijding. VARA: 10,20 Radio-feuilleton. 10,33 Old English Melodies. 11,00 Voor de arbeiders ln de continu-bedrijven. 12,00 Malando en orkest. 2,00 Als een bonte vogelvlucht. 2,15 Harmonie-orkesten. 2,00 Jonge Christenen aan het werk. 4,00 Stenografen, attentie. 4,15 Binnen zon der kloppen. 4,45 Om en nabij de twin tig. 5,15 Volksconcert. 6,18 Sport- praatje. VPRO: 7,30 „Ik schreef een brief". 7,45 Voor Nederlanders. In Duits land. VARA: 8,05 Varia. 8,15 En nu.... Oké. 9,30 Weekend orkest. 10,00 Oom Fred, hoorspel. 11,15 Hobby hoek. HILVERSUM II, 415 m., geeft Nieuws om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. KRO: 7,45 Beethoven-programma. 8,15 Pluk de dag. 8,35 Piano-werken. 10,15 Uit film en operette. 11,00 De Zonnebloem 12,03 Zang en piano. 12,33 Orkest zonder naam. 2,00 De toneelkijker 2,10 Puszta-klanken. 3,00 Jongelui! 3,15 Concert der jongeren. 4,00 Accor deon en zang 5,00 De Wigwam. 6,00 Volksliederen-kwartet. 6,30 Lord Jum- patlt. 7,45 Banden die binden. 8,20 Wie weet hoe deze plaat heet! 8,30 Lichtbaken 9,00 En morgen is het Zon dag. 10,00 Franse dansen. 11,15 Utrechts Stedelijk Orkest. Naar in kringen der Belgische auto industrie verluidt, zal een eerste con tingent onderdelen, bestemd voor Je bouw van 1500 volkswagens begin 1948 uit Duitsland in België worden inge voerd. Deze volkswagens zullen in België worden gemonteerd, hetgeen het voordeel heeft dat Belgische arbeiders werk vinden en enkele Belgische in dustrieën kunnen worden ingeschakeld, o.a. de textielindustrie voor de fabri cage van kussens etc. Ook de volkswa gens, bestemd voor Nederland, zouden in België worden gemonteerd. De kost prijs van de afgewerkte volkswagens zou in België fr. 33.000 bedragen. Reke ning houdend met de winstmarges zou men zich in België een dergelijk wa gentje dan tegen een bedrag van fr. 40.000 tot fr. 45.000 kunnen aanschaf fen, een niet te hoog bedrag wanneer men bedenkt dat men op het ogenblik voor een auto in België bedragen moet neerleggen, die, al naar gelang van het merk, variëren van fr. 80.000 tot fr. 150.000. De Franse regering is een requisi- tiecampagne begonnen om de stakings golf, die zich tot een algemene staking in het gehele land dreigt uit te brei den, te breken. Er zijn reeds 600.000 ar beiders in staking, waarvan 350.000 te Parijs en omgeving. Geb'-uik makend van de omstandigheid, dat bij de Ci- troënfabrieken een deel der arbeiders tegen de staking is, heeft de regering deze fabriek door de politie doen ont zetten, om de technici in staat te stel len de machines aan de gang te hou den. De stakingsleiders in geheel Frankrijk eisen een algemene loons verhoging van 25 procent. De ontruiming van de Citroën-fabrie- ken geschiedde ordelijk. Het spoorweg personeel heeft besloten onmiddellijk het werk neer te leggen, wanneer het niet een voorlopige loonsverhoging van 20 procent krijgt. Het totaal der inlagen bij alle spaar banken (incl. Rijkspostspaarbank) be droeg over de maand October 45.7 millioen (Sept. 51.79 millioen), ter wijl daarentegen de terugbetalingen 55.3 mill. 53.69 mill.) bedroegen. Het totaal der terugbetalingen over trof derhalve de inlagen met 9.6 mil lioen, tegenover een vermindering van het spaarsaldo over de maand Sept. met f 1.9 millioen. Indien men in aanmerking neemt, dat over de eerste negen maanden van 1947 aan het spaarsaldo een bedrag van in totaal „slechts" f 22.18 mill. ont trokken werd, dan vertoont de maand Oct. met f 9.6 mill, teruggang wel een zeer bijzonder beeld. Nu er weer veel meer voedsel is te krijgen zal het niet moeilijk zijn om de kinderen te geven wat ze nodig hebben. Maar toch zijn er verschillende din gen, waarmede bij het bereiden van de maaltijden rekening moet worden gehouden. Vergelijkt men het gewicht van een kind op zijn zesde met dat op zijn veertiende jaar, dan zal blijken dat het in die acht jaren ongeveer 20 kg zwaarder is geworden. Dat is de lichamelijke groei. En denk daarbij eens aan hetgeen het kind in die jaren geestelijk heeft te verwerken. Het is wel duidelijk, dat het er in deze groeitijd bijzonder op aan komt, dat de kinderen goed gevoed worden. Het is voor hun gehele verdere leven van belang. In de eerste plaats is het noodzake lijk, dat de kinderen alle hun toege wezen rantsoenen ontvangen. Vooral melk en boter. Door een juiste voeding kunnen vroegtijdige klachten over het gebit worden voorkomen. Tenminste voor een groot deel. Veel beter dan het kind te verwennen met koekjes en snoeperij kan het op een appel of een rauwe wortel knabbelen. Wanneer bij de warme maaltijd geen vlees wordt gegeven moet dit worden vervangen door vis, peulvruchten, el of een nagerecht met melk. Het is aan te bevelen om minstens eenmaal per week een of andere vis soort op te dienen. Vis bevat namelijk voedingsstoffen die voor kinderen in de groeiperiode onmisbaar zijn. Een van de eerste vereisten is, dat er elke dag een behoorlijke portie groenten naar binnen wordt gewerkt. SLECHTE ETERS. Vele moeders tobben dagelijks met de slechte eetlust van hun kind. Dit kan een gevolg zijn van te veel in huis zitten, nervositeit, onrust in de omge ving, ziekte of zwakte. Streef naar een rustige, opgewekte stemming in huis en een gezonde, ge regelde levenswijze. Besteed ook geen overdreven aandacht aan het eten van het kind. Ook daardoor kan het tegen zin aan zijn voedsel krijgen. De dag dient te worden begonnen met een rustig ontbijt, waarbij het kind niet gejaagd behoeft te zijn en bang dat het te laat zal komen. Zo zijn er verschillende kleinig heden, die verbetering kunnen bren gen in de voeding van de kinderen. En vooral na de jaren van ontbering hebben zij dat heel hard nodig. Lang hebben ze op zich laten wachten de herfststormen. October ging voorbij zonder zelfs een dag harde wind en het had er alle schijn van, dat de prachtige zomer zonder sterk merkbare veranderingen zou overgaan in de winter. Nauwe lijks was November echter in het land of de stormwinden kwamen uit de hoek. Zware rollers liepen hoog tegen het strand op, de bossen schudden voor een groot deel hun schone bladertooi af en de mensen langs de straat hadden meer baast om thuis te komen. Eensdeels waren we er blij mee, want ook 'n najaarsstorm heeft zijn bekoring. Je kunt je eens echt laten uit waaien en een stevige wandeling langs het strand als de Noord wester grote grauwe waterbergen tegen de kust opjaagt, het schuim als reuzen- sneeuwvlokken door de lucht dwarrelt en er zelfs geen meeu wen boven de bran ding zweven, doet je goed. Je longen vul len zich v/eer eens met frisse lucht. Je proeft het zilte vocht op je lippen en je kunt dan soms op je wandeling nog zo'n oude raszwerver van het strand ontmoeten, wiens kleine scherpe ogen gewend zijn om 't wateroppervlak af te turen naar „prooi". Het zijn zwijgzame lieden, die nauwelijks bij het voorbijgaan in de groezelige baard een groet mompelen als gij tenminste eerst zelf iets zegt. Aan 't praten krijg je ze zel den, doch mocht het geluk met je zijn dan krijg je verhalen te horen, die soms romantisch zijn maar dikwijls een beeld geven van harde levens, van felle strijd om het bestaan, van de moed van naamlozen.... Doch meestal vervolgen ze zwijgend hun weg door het mulle zand, gebogen tegen de sterke wind en zoekend. Juist voordat het weer omdraaide vonden wij nog gelegenheid om er een paar uurtjes op uit te trekken. De duinenrand met zijn begroeiing van donker naaldhout en roodbruine loofwouden trok ons aan, wetende daar nu die typische bekoring van de herfst te zullen vinden. Het was een rustige najaarsmiddag. De boeren maakten de laatste toebe reidselen voor het komende kalmere spel intensiever te maken. De mossen deden eveneens hun best. Nu het wat vochtiger wordt, komt het goede sei zoen voor de mossen weer en kun nen zij hun kleine blaadjes vullen met een overvloed van vocht. Het leven van deze mossen te bestuderen is een bezigheid, die de bewondering van d# mens juist voor het kleine en minst be langrijke slechts doet vergroten. Vogels zagen we niet veel meer op onze tocht door het bos- en duinge bied. Alleen de Vlaamse Gaaien, luid ruchtiger dan ooit en koningen in hun rijk, nu de natuur de tafel zo over vloedig voorziet van eikels en bessen, deden zich horen. Een enkele keer ook was het een wilde duif, die verschrikt en lawaaierig wegsnorde. Een mul, in dagen niet betreden, pad voerde ons naar een hoge duintop, waar wij verrast werden door een prachtig uitzicht op het land, waarover de avond daalde en vanwaar slechts het bolderen van een boerenwagen op een grintweg hier te horen was. Aan de Westelijke hemel, laag boven de verste duinenrij, lag een gouden vlek van licht, die langzaam uitvloeide over het gehele westen tot een zee van kleu ren, steeds wisselend en van bijna on aardse schoonheid. Langs een klein binnenwegje gingen we naar huis. Daar vlamde nog wat rood van lijsterbes tussen het lage hout gewas en klonk het tevreden gak-gak van een voldane merel. De donker groene pijnen stonden als vreemde ge stalten scherp tegen de vager worden de tinten van de avondhemel en ergens in een klein huisje op het land werd het licht opgestoken. Uit het Oosten sloop de nacht nader bij. W. KOK. (Ingezonden Mededeling) 'oww. getij. Sloten en greppels die ingezakt waren, kregen een beurt. In de scha duw van de schuur werden voerbieten op grote hopen opgestapeld en straks komt ook het paardentuig en vernieu wing der afrasteringen aan bod. De boer doet het weer wat kalmer aan. En in de beboste duinen? Daar heerste de volkomen stilte van de herfst. Beuken, eiken en berken ver heugden zich nog in het bijna volle bezit van het blad, doch het loof had kleuren aangenomen, die door een schuchtere zon beschenen tintelden in goud, wijnrood, roestbruin en oker geel.... Overigens was de invloed van het zachte najaar duidelijk merkbaar. De laatste bloesem der stokbramen was niet alleen tot rode, maar zelfs nog tot blauwe vruchtjes gerijpt, wat an ders zelden in dit late seizoen gebeurt en op de open terreintjes vonden wij zelfs nog bloeiende dopheide. Doch verder vertoonde de bosbodem alle tekenen van het herfstgetij: Een deci meter dik tapijt van gevallen blad, hier en daar een plekje paddestoelen: klei ne, reeds verschrompelde mycena's, al geschonden roodpaarse russula's en soms maar zeer zelden een plekje vlie- genzwammen, fascinerend en kleurrijk, de naam „koningin der paddestoelen" terecht verdienend. Op wat vochtiger plaatsen droeg het groen der grote varens er nog toe bij om het kleuren- door F. DE SINCLAIR Maar dit is wel zeker, dat Anna een hele lelijke rol speelde tegenover Veldmeijer, wiens liefje ze eigenlijk al lang was. In plaats van het defini tief met hem af te maken hield ze hem om zo te zeggen, steeds aan het lijntje, was dan weer een poos heel lief tegen hem om hem een volgend ogenblik gek van jalousie te maken door haar brutale flirten met Jacques. Jacques was dikwijls dronken, wist nauwelijks wat er om hem heen ge beurde, maar voorkwam zodoende toch ook niet dat Veldmeijer in het volle gezelschap door Anna en hem werd gehoond en belachelijk gemaakt. Tot de maat eindelijk vol was en Veldmeijer bezield werd met maar één verlangen, één doel om Jacques Uit de weg te ruimen". „Dus ten slotte niets anders dan 'n zeer banaal liefdesdrama", zei Ver meer. „Zeker" antwoordde Bunt, „zo'n ge val, waarom in de natuur de mannet jes elkaar op leven en dood bekam pen en waarom onze ridderlijke voor vaders duelleerden". „Maar het tegenwoordige geslacht staat tussen de beesten en de ridders in, wil je zeggen", sprak Vermeer, „en daarom bedienen hedendaagse rivalen zich van sluipmoord". „Juist, meneer Vermeer", antwoord de Bunt glimlachend. „En zo ging het ook in dit geval. Toen freule Con- stance de avond vóór de moord, de Vissers opbelde op hun kamers in Victoria, hadden de Vissers op hun kamer als gasten onder andere Veld meijer en Anna en tussen die twee had pas weer een hevige scène plaats gevonden over Jacques. Goed, Veld meijer die uit het telefoongesprek ge makkelijk had kunnen afleiden waar er: wanneer hij Jacques alleen op een eenzame plaats kon treffen, zag nu zijn kans schoon en zijn plan was met een gevormd. Hij volgde de volgende morgen per taxi. zonder dat de Vis sers dit merkten, de auto van freule Constance met Dirk aan het stuur, verliet de taxi en dankte hem af toen ze bij het bos gekomen waren, sloop de Vissers voorzichtig na en verschool zich tussen de struiken. Zo zag hij ock hoe mevrouw Visser door zich te vermommen als Anna, als lokeend dienst deed om Jacques te bewegen het zijpad in te rijden. Dat zijn wraak lust daardoor steeg, ligt voor de hand! Hij zag ook, dat de onderhandelingen met de inmiddels te voorschijn tre dende Visser tot niets leidden. Jacques wilde terugrijden, maar toen sprong Veldmeijer uit zijn schuilplaats, greep het paard bij de teugel; er volgde een woordenwisseling; Jacques steeg af maar zodra hij op zijn benen stond, schoot Veldmeijer hem neer, sleepte "t lijk weg tussen de struiken; het paard ging er in zijn eentje vandoor. De Vissers, die het geval van vrij dichtbij hadden aangezien, namen ontzet de vlucht, naar de auto bij welke vlucht mevrouw Visser die handschoen ver loor!" „Maar weet je wat me bevreemd, Bunt", sprak Vermeer. „Dat je geen voetstappen van Veldmeijer in de modder hebt gevonden". „Nee, dat kon niet", antwoordde Bunt' „Veldmeijer was aldoor in het struikgewas gebleven en op de plaats waar hij met Jacques in aanraking is gekomen stonden, toen wij daar kwa men, Syxma en ik, zoveel voetstap pen, van de oude baron, van Syxma zelf, van Dirk, van freule de Roo en van Jacques, dat de hele grond daar vertrapt was, zodat er van het waar nemen van speciale voetstappen zelfs geen sprake kon zijn. En na de moord is hij door de struiken gedrongen en veel verderop ineens weer op de ver harde rijweg uitgekomen". Vermeer knikte en blies een rook wolk uit. „Juist, dat kan. Ga verder". „Nu", vervolgde Bunt, „dat was dus het eerste bedrijf. Toen volgde het tweede. Door loslippigheid van me vrouw Visser, die natuurlijk vol was van wat ze daar in het Bosplan had gezien, wist Anna van Tiel nog de zelfde dag wat Veldmeijer had gedaan er. mevrouw Visser is toen ook nog gegaan naar haar zwager en schoon zuster op de Admiraal de Ruijterweg om het daar te vertellen, maar daar kom ik straks ook nog op terug. Ze hield op haar manier veel van Jacques, op haar manier, want ze behoorde tot die soort vrouwen, die men veel moet vergeven omdat ze veel hebben lief gehad, ze hield op haar nanier dan van Jacques, het ingelijste pasfoto- tje, wat in haar tasje zit was van hem, zoals Veldmeijer, die ik het liet zien, me bevestigde. Maar toen ze nu hoorde van de moord ontwikkelde zich bij haar een geraffineerd, om niet te zeggen duivelachtig plan! Ze was vroeger ook de geliefde geweest van Kasteel, die exploitant was van clan destiene speelhuizen waarbij zij dan en dat deed ze nog! in de bar stond. Maar ze was op smadelijke wijze als geliefde aan de kant gezet voor Car- men Ibarra, de Spaanse vlieg, zoals ze genoemd werd. Uiterlijk bleef de verhouding tussen Anna en Kasteel vriendschappelijk, maar Anna zon na tuurlijk op wraak en nu in het ge beurde met Jacques zag ze een prach tig middel om zich op Kasteel te wreken door die bij de politie aan te duiden als de moordenaar. Dat zou voor Kasteel, al was hij onschuldig, toch natuurlijk allerlei onaangename gevolgen hebben. Maar bovendien be greep ze zeer goed dat als ze op die manier de aandacht van de politie op haar clubje had gevestigd, dat dan au tomatisch de achterdocht zou zijn gaande gemaakt ten opzichte van Veldmeijer, op wie ze zich dan zo doende meteen kon wreken, want ze haatte hem natuurlijk, nadat hü Jac ques vermoord had, op een verschrik kelijke manier". (Slot volgt). Bij het Amerikaanse football zijn dit seizoen reeds 15 doden gevallen. Dan gaat 't er bij ons toch heel wat netter toe. In het ergste geval plaatst het publiek een aantal strafschoppen op een zeker lichaamsdeel van de scheidsrechter xDe Britse koning heeft in het Buckinghampaleis een maaltijd in gouden schalen gegeven. Borden, lepels, vorken, messen en kan delaars waren van goud. Gemeld wordt dat de maaltijd zeer sober was. Waarschijnlijk heeft men goudvisjes gegeten om in de stijl te blijven x Een 23-jarige mijnwerker is met een ernstige hoofdwonde in het zieken huis te Dover opgenomen omdat hij met een vriend Wilhelm Teil wilde spelen. Nadat hij eerst een paar gla zen gedronken had zette hij er een op het hoofd van zijn vriend en mikte er op met een revolver. Er waren slechts drie kleinigheden, die hij over het hoofd zag. Ten eerste, dat hij Wil helm Teil niet was, ten tweede dat hij dronken was en ten derde dat hij niet kon schieten xTe Weert is het dezer dagen 's avonds tot een ernsti ge vechtpartij gekomen, waarbij de aan het gevecht deelnemende mannen en vrouwen van messen en revolvers gebruik maakten. Dat waren dus wil de zwijnen in burger xBij het laatst gehouden examen voor het middenstandsexamen en algemene han delskennis hebben verscheidene can- didaten remplaganten gestuurd die voor hen met goed gevolg examen hebben gedaan. Als men deze gijntjes maar niet gaat uithalen bij het exa men voor verkrijging van een rijbe wijs, want dan vallen er brokken x Grote vreugde heerst in den lande over het feit, dat het porto voor brief kaarten wordt verlaagd met 1 y£ ct. Al leen koestert men vrees, dat 't formaat van de kaarten nóg kleiner zal wor den en dan waaien ze de bus uit.x De textieldistributie, aldus is gemeld, zal niet worden afgeschaft. Dat is maar goed ook, want anders zouden heel wat gezinnen de textiel hebben moeten afschaffen. Bij velen wordt 't tóch al een kale boel. xDe heer V. in Goor heeft naar gemeld wordt gister in een zijtak van het Twente kanaal een snoek van 1 meter lengte en een gewicht van 14 pond „ver schalkt". Alle hulde voor zijn eetlust. (Ingezonden Mededeling) «P 6* pijnlijk* ol«k. kaalrlMl

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 3