Fa.H.BOOVSZOON naar de Coöperatie BRANDHOUT actieve JONGENS WILLIGEN Ook voor Uw St. Nicolaas-bestelling P.O.A. n.v. EIKEN en BEUKEN Stad en Omgeving. Commandant van de „Batjan" voelde zich als Noach SINTERKLAAS komt overal, behalve in Koedijk Net Meisje Ltz Cool had vele aan vreemdsoortige dieren boord DE GOUDEN ENGEL WANDELAAR. Debo-contactavond BROTE SCHEEPSLADING GEZEEFDE BRUINKOLEN Engels vrachtscheepje in de haven Het huwelijk van Prinses Elizabeth Jalianadorp. Anna Paulowna. W. Thomassen over: Wat bereikt is. Wieringen. OFFICIËLE PUBLICATIE. Fa. J. DE LEEUW en Co. vragen voor de houthandel. Hoge provisie. In onze speciale m afdeling kunt U prettig winkelen Denkt U er om, dat de bandenbonnen N.V. LAFEbER Spoorstraat 15. Heerlijke Boterletters Prima Banketletters. Mooie sortering in Marsepain-artikelen. St. Nicolaas Speculaas- en Taai-taaipoppen. Met ingang van 1 Januari 1948 Aid. Kantoormachines Heden ontvangen grote partij J. DE LEEUW en Co., Westgracht 29. JUTTERTJES Te koop aangeboden ,T V-?',1 le™ Te koop gevraagd' Te huur aangeboden Diversen Woensdag 19 November j.1. arri veerde Hr Ms. korvet „Batjan", onder commando van de luitenant ter zee der eerste klasse P. Cool in de Nieuwediepse haven. Om trent dit schip en zijn commandant schrijft de marine-correspondent C. J. M. Kretschmer de Wilde in „Het Lichtspoor", het bekende weekblad voor de Nederlandse strijdkrachten, het volgende: Op de ochtend van de 29ste Sep tember heerste er een gezellige, roe zemoezige drukte aan boord van Hr. Ms. „Batjan", die in de tweede bin nenhaven van Tandjong Priok lag ge meerd. Over enkele uren zou het schip thuisvaren, het éérste Nederlandse korvet, dat een haven in het Vader land binnen loopt. In meer dan één opzicht droeg dit vertrek een bijzonder karakter. Want behalve dat de „Batjan" van de acht korvetten de eerste zou zijn, die als debutante in Nieuwediep haar entrée zou maken, zij zou bovendien aan 't Nederlandse volk worden gepresen teerd door een commandant die ginds de afwerping van het Japanse juk gedurende bijna twee jaren in ver schillende functies onafgebroken een zeer actief aandeel heeft gehad in het herstel van orde en recht in de over zeese gewesten. INTENSIEVE TRAINING Vraagt het maar aan de jongens van de strandploeg die luitenant ter zee Cool na gedurende veertien maan den het bevel over Hr. Ms. korvet „Ambon" te hebben gevoerd een intensieve commando-training en op leiding gaf, als voorbereiding voor de moeilijke en verantwoordelijke taak, de landing van een expeditionnaire troepenmacht in de kortst mogelijke tijd te doen plaats hebben, ingeval de ontwikkelingen der gebeurtenissen een gewapend ingrijpen onvermijde lijk zou maken. Toen deze situatie zich in Juli van dit jaar voordeed, verleende de strandploeg van Pieter Cool zowel te Pasir-Poetih als bij Ka- mal uitnemende diensten. Verder zuiverde deze officier als commandant van Hr. Ms. „Batjan" slechts enkele dagen vóór zijn thuis varen het Zuidelijk van Madoera ge legen eiland Gili Radja van een der tiental zogenaamde „slachters", die in het vermoorden en beroven van In donesische prauwvaarders hun lugu ber bedrijf vonden. Deze en vele andere herinneringen aan gezamenlijk doorleefde avonturen kwamen ons voor de geest, toen de commandant van Hr. Ms. „Batjan" in het uur van zijn vertrek kans zag zich een ogenblik los te maken uit de kring van wegbrengers, om op het na derende afscheid 'n biertje met ons te drinken. „Of ik blij ben thuis te varen? Ja, natuurlijk, mits ik weer gauw naar Indië terug kan en dan weer 'n schip krijg...." Wij hadden eigenlijk niet anders verwacht van een man, wie het va ren in het bloed zit en die aan wal geen rust kan vinden. „Terugziende op deze Indische torn, commandant, welke gedachte komt er dan onwillekeurig bij u op?" VAN GEKKE BEESTEN. Pieter Cool's gulle schaterlach deed allen opzien: „Geen zeerovers en pelopors, néé, die hebben geen indruk op me ge maakt, maar alle gekke beesten, die ik in de loop der tijden aan boord heb gehad! Kerel, moet je horen...." En ergens in een rustig hoekje op 't achterdek, deed de commandant van do „Batjan" de dieren van zijn Ark in de herinnering voor ons herleven. „In Benoa begon het feest. Daar kregen we een varken aan boord, dat of levensmoe was, of ons verdacht van snode plannen het te willen slachten: in korte tijd sprong het tot tweemaal toe overboord, wat wij vanzelfspre kend niet „namen". Er werd 'n sloep gestreken en de baby weer binnen boord gehaald. Echter niet, dan nadat het intussen dapper rondzwemmend, zelf energieke pogingen had gedaan om het hoofd boven water te houden, de krulstaart fier omhoog als een Ara bische hengst tijdens een „Fantasie", terwijl het een complete boeggolf voor zich uit stuwde....! Op Gili Radja kreeg ik een schaap cadeau van een kamponghoofd, uit er kentelijkheid voor het feit dat we hem genazen van een afschuwelijke tro- penzweer.... Maar dat was nog niets vergeleken bij de zeven geiten, die wij in Ben ten Saleier kochten ten behoeve van de veestapel van de Maritiem comman dant Grote Oost. Niemand had er op gerekend, dat die binatangs zulke ont zaglijke hoeveelheden groenvoer ver orberden en almaar stonden te blèren om méér.... Er zat niet anders op, dan een seintje te sturen naar Bonthein cm onderdak en voeding voor zeven hongerige geiten! De vijftig papegaaien, die wij door een woeste gril van het noodlot op Halmaheira aan boord kregen, waren iets aparts. Die hielden als bij af spraak oefening „man over boord". Om de haverklap lag er zo'n vogel ia zee te spartelen. Dan werd er een keesje uitgeworpen en heel parman tig klauterde die kromsnavel voetje voor voetje langs de vanglijn weer naar boven; net een circus! EEN ZUINIG LID. Dan was er nog een schildpad, die nooit wat te schatten kreeg, omdat hij zelf in zijn onderhoud voorzag, dooi de kakker-lakken uit de longroom weg te vangen en daarbij dik en rond werd; het meest zuinige lid van de bemanning! Een enkele maal werd die schildpad gelucht, wanneer iemand meende hem een genoegen te doen dcor hem aan dek te laten rondtippe- len. Dit genoegen werd het arme dier echter altijd promp vergald door on ze aap Jimmy, die er op ging rond toeren en zich allerlei experimenten met de stille schuifelaar permitteerde. Jimmy, die een onderzoekende geest had, interesseerde zich hevig voor 't onbegrepen wonder van de voortbe weging ener schildpad. Hij drukte zijn wang plat tegen het dek, om te pro beren dit technische raadsel te ont sluieren. De aap schepte er een vilain genoegen in, de schildpad op de rug te keren, nadat hij proefondervinde lijk had vastgesteld, dat deze dan niet meer overeind kon komen.... Eens was de aap losgebroken. In de kajuit van de commandant richtte hij een ware ravage aan. De spiegel zat vol vette vingerafdrukken, doordat Jimmy blijkbaar naar zijn eigen beeld had zitten grijpen. Het schrijfbureau was overhoop gehaald en de beide poesen zaten in doodsangst onder de kooi. Wanneer de landingsdivisie aan wal ging, was Jimmy steeds van de partij. Als een aanvoerder van de ou de stempel stormde hij dan vóóraan het strand op!...." C. J. M. KRETSCHMER DE WILDE, Marine-correspondent. De beroemde en grootste spiegeltelescoop ter wereld in het Observatorium te Greenwich is naar het nieuwe hoofdkwartier van het Koninklijk Obser vatorium in Harstmonieaux Castle in Sussex overgebracht. Steekt u wel eens een straat over, zonder dat u behoorlijk kunt bekij ken of dat zonder gevaar kan? Houdt u bij het oversteken wel eens een par kerende auto aan uw linkerkant? Dan bent u ook een klein beetje schuldig aan de drie doden, de zeventien zwaargewonden en de twintig lichtge wonden, die dagelijks in ons kleine landje aan het verkeer ten offer val len. Tussen twee haakjes, u begrijpt toch wel waarom u bij 't oversteken nooit een parkerende auto aan uw linker hand mag houden? Omdat achter die auto van alles vandaan kan komen, zonder dat u het ziet naderen. Daar om: steek steeds links van een stil staande auto over. „Debo", de personeelsvereniging van de N.V. Drukkerij v.h. C. de Boer Jr., heeft een proef genomen op het door haar nog niet ontgonnen terrein der z.g. „contact-avonden". Deze proefne ming kan tenvolle geslaagd worden genoemd, en er zullen dus zeker meer avonden in deze geest volgen. Omstreeks tweehonderd Debo-ers (inclusief de meegebrachte familiele den) waren Dinsdagavond bijeen in de stemmig verlichte Roskam-zaaL waar verscheidene eigen krachten op de planken debuteerden. Het was een ongedwongen samenzijn, dat geen se rieus karakter droeg, en waar men dus zonder bezwaar kleine foutjes maken mocht. Het merkwaardige was echter, dat alles vrijwel foutloos, vlot en plezierig verliep. Tussen de bedrij ven door werden dansjes gedaan, er werd smakelijke Roskam-koffie ge dronken, Jan Seegers en zijn Tango Serenaders begeleidden de dansjes, de heer Abbenes gaf een paar keurige vioolsoli ten beste (a 1'improviste be geleid door de heer Tj. Dito van de „Tango Serenaders"), mevr. Ottervan- ger-te Boekhorst bracht enkele mooie liedjes bij de gitaar, mevr. Van Est declameerde, en verder zorgden de heren Bakker Mouwe, Dukers, Wie- ringa en Van der Schoor voor de ko mische noot. Er waren onvolkomen heden, maar deze zullen zeker ver dwijnen wanneer Debo serieus voort gaat met het verder ontginnen van dit aantrekkelijk terrein. Heden in lossing Levering franco huis a f 3.80 per 100 kg. Laat U zich door ons voorlichten. U profiteert dan tevens van onze 60- jarige ervaring op stooktechnisch gebied. Loopt U even bij ons aan, het verplicht U tot niets. Kolenhandel, Molenstr. 134-136. Telef. 2381-2396-2632 Gistermiddag omstreeks vier uur seinde het pl.m. 800 ton metende Brit se stoomschip „Pol Zeath" om een loods, daar het wegens gebrek aan kolen de haven van Den Helder wil de binnenlopen. Het scheepje bevond zich in de nabijheid van het licht schip „Texel". Onmiddellijk is de loodsschoener „Zeemeeuw" uitgevaren, terwijl het tevens raadzaam werd geoordeeld, de reddingboot „Dorus Rijkers" zee te doen kiezen, teneinde assistentie te kunnen verlenen wanneer het passe ren van het Molengat met moeilijk heden gepaard zou gaan. Gezien de heftige storm was dat gevaar niet denkbeeldig. Gelukkig liep alles gunstig, zodat het vrachtscheepje om kwart over vijf rustig aan de steiger kon meren. In de voorprogramma's van beide bioscopen zal gedurende de voorstel lingen van Vrijdag a.s. t/m volgende week Donderdag in het journaal een acht-minuten reportage worden ver toond van het huwelijk van Prinses Elisabeth met Lord Mountbatten. Tivoli brengt Zondagmorgen om half elf weer een z.g. intellectvoor stelling. Gedraaid wordt de film Een» handvol rijst". VERKIEZING HEEMRAAD Tot Heemraad van de Polder „Het Koegras" is gekozen de heer P. van der Veer. De gekozene verkreeg 2/3 van de uitgebrachte stemmen en dit vindt zijn oorzaak hierin, dat de in gelanden het met de gevoerde tactiek van de laatste jaren niet eens waren en zodoende de stemmen zich op de gekozene verenigden. Mr. H. Jonker Hzn. opende de ver gadering in Veerburg, belegd door de afdelingen A. P. en Wieringerwaard van de P. v. d. A., waarop het Tweede Kamerlid Thomassen zou spreken over „Wat bereikt is". Daar de partij regeringsverantwoor delijkheid heeft aanvaard, zei de wnd voorzitter, is op haar het spreekwoord toepasselijk: „hoge bomen vangen veel wind" en om gewapend te zijn tegen de aanvallen van tegenstanders, kan het goed zijn eens te horen „wat be reikt is". De heer Thomassen begon met de herinneren aan de hooggestemde ver wachtingen bij de oprichting der par tij. Als niet bereikt is wat men toen hoopte, dan is dat te wijten aan twee zaken, men zag toen niet goed in wel ke moeilijkheden te wachten stonden en kon niet weten welke er nog bij zouden komen, n.1. Indonesië en de internationale tegenstellingen. Intussen is gebleken, zei spr„ dat de partij een behuizing is, bewoonbaar voor mensen uit verschillende levens kringen en van verschillend geloof, een partij op brede grondslag; verder dat socialisme een zaak van het gehe le volk is en niet van een enkele groep. Spr. betoogde dan, dat het niet aan gaat de moeilijkheden, die na de oor log zijn gerezen, aan de P.v.d.A. te wijten. M!en verwart b.v nog al eens de schaars!e-e"onomie. die men moe. voeren, met de ordening die men wenst. Ook het Indonesisch vraagstuk weegt zwaar. Na over de Indonesische kwestie te hebben uitgeweid, ging spr. dan na: wat bereikt is, en stelde daartoe het werk van de ministers-partijleiders in het licht. Wij doen hieruit een greep. Minister Lieftjnck's beheer heeft mo gelijk gemaakt, dat Nederland goed koop kan produceren en op de we reldmarkt concurreren. Drees is de man van de noodwet Ouderdomsvoor ziening en van verbetering of instel ling van regelingen, die de werkers ten goede komen. Neher, opbouw heeft een goed gevoel voor décentra- lisatie. Vos (van, economische zaken naar waterstaat) heeft, zonder dat ge schreeuw is ontstaan over socialisatie, gedaan gekregen dat de overheid een meerderheidspositie heeft verkregen in de KLM. wat later van groot be lang kan blijken te zijn. Mansholt ziet ver in de toekomst, werkt een zes jarenplan uit. Op de begroting is f500 millioen (ongeveer tweemaal het be drag dat bestemd is voor het gehele onderwijs!) uitgetrokken voor subsi die op de prijzen. Nederland en Enge land zijn de enige landen in het Wes ten, waar de bonnen werkelijk geho noreerd kunnen worden. Het sterfte cijfer is als vóór de oorlog, ook dat van de zuigelingensterfte is weer op hetzelfde lage peil. Gaat het niet hard genoeg naar het democratisch socialisme, dan zal men. zo besloot spr. ongeveer z'n rede, meer socialisten moeten kiezen. Men beseffe ook dat onze economische onafhanke lijkheid beïnvloed wordt door interna tionale factoren op economisch en poli tiek gebied. De strijd moet dan ook niet alleen nationaal maar ook inter nationaal gericht zijn op meer gerech tigheid en levensgeluk voor iedereen. Van de gelegenheid tot vragen stel len werd nogal druk gebruik gemaakt. De kwesties natuurboter-margarine, classificatie, sociale laten en de daar bij behorende administratie, de „door braak", de beweegredenen van Oud om zich los te maken van de partij kwa men o.a. ter sprake. Er was geen tijd voor een „tweede ronde", dus kwam niet tot uiting of men tevreden was over de antwoorden. In een napraatje bleek wel, dat men het met al het ge sprokene over classificatie zeker niet geheel eens was. De heer Wijbr. Hoep sloot dank brengend aan de spreker, de vergade ring. TREKKING HARMONIE. Bovengenoemde muziekvereniging Harmonie hield Maandagavond de trekking der loten in Concordia te H.- hoef. De hoofdprijzen vielen op de vol gende lotnummers: no. 19 radiotoestel; 2118 rijwiel.. 254 schilderij; 1035fruit- man; 1791 electr. theelichtje. NOORD-SCHARWOUDE, 26 November. 193.000 kg Witte kool 5,10—12,60; 13.000 kg Rode kool 9,00—14,80; 11.000 kg Gele kool 2,205,40; 650 kg Groene kool 7,60— 8,80; 2300 kg Andijvie 20,70; 500 kg Peen II 8,10 en III 9,00; 3500 kg Bleten I 6,50 en II 2,00 Eigenlük U de vyfde December maar een riskante dag. Even ris kant als de uitslag van een exa men. Want je weet toch maar nooit of Je „er bT hoort. „Er bij": b\J Sinterklaas, of bü zijn zwa-rte makker. Ik moet althans eerlijk bekennen, dat een vage ongerust heid mij op iedere vijfde December, vanaf m'n kinderjaren, is bijge bleven. M'n oudste dochter zingt dan wel: En we zingen en we springen en we zijn zo blij, want er zijn geen stoute kinderen bij. Ondanks deze optimistische regels blijf >k het risico zien. Toch moet het gezegd, doorgaans, valt alles nogal mee. Wie in staat zou zijn Sinterklaas te vergezellen op z'n veelzijdige tocht begin December, zou zelf constateren, dat vrijwel geen huis door hem wordt overgeslagen. Daarom is het des te vreemder, dat de geide Heilige, die de meeste fou ten wel door de vingers ziet, een heel dorp overslaat! En wel Koedijk! Daar wordt namelijk het Sinterklaasfeest, dat naar m'n weten in ieder Neder lands dorpje wordt gevierd, niet in ere gehouden. Waarom niet? Wat kent men er dan wel? Op de laatste vraag is gemakkelijker te antwoor den dan op de eerste. Sinterklaas op Oudejaar. Het dorp Koedijk kent namelijk het feest van de gouden Engel. Het valt niet op de vijfde December, maar op de Oudejaarsavond. De ouders vertel len aan de kinderen, hoe er die avond een gouden Engel over de daken van de huizen gaat, om door de schoor steen ieder kind een klein geschenk te brengen. De gouden Engel heeft voor dit werk geen helper nodig. Och, dat is ook geen wonder. Koe dijk is immers maar een klein dorp; de huizen staan er bijna allemaal aan de Oostkant van het Noordhollands kanaal. De Engel kan in één avond alleen haar werk wel af in dat kleine Noordhollandse dorp. Vraagt men echter waar dit feest vandaan komt, wie de gouden Engel is, waarom alleen Koedijk dit feest op de Oudejaarsavond heeft bewaard, dan stelt men vragen, waar geen vaststaand antwoord op kan worden gegeven. Men zegt dan, dat Koedijk lang, zeer lang geleden een vissersdorp ge weest is. Zoals in elk vissersdorp, zo voer ook de vloot van Koedijk soms voor zeer lange tijd uit. Het verhaal gaat dan verder, dat de vissers er rooit voor konden zorgen op de vijf de December thuis te zijn. Het kin derfeest van die dag werd dan ver schoven naar de Oudejaarsavond; want dan zorgde iedere visser er voor bij vrouw en kind te zijn. Gestela al dat deze spaarzame g«. gevens Juist zijn, vanwaar dan de fi guur van de gouden Engel? Geen enkel document, geen enkel oud ar chief kan ons op deze vraag een af doend antwoord geven. Het meest voor de hand liggend lijkt mij in de gouden Engel een dienstmaagd te zien van het Kerst kind. In de Scandinavische landen zijn figuren te vinden, zoals St. Lucia, die verwant zouden kunnen zijn aan da Heilige van Koedijk. Vreemd is ech ter, dat niemand in Koedijk mij kon vertellen, hoe de gouden Engel er uit ziet. Er is zelfs geen kinderversje, dat over deze Engel vertelt. Wanneer de bovengegeven veronderstelling juist is, dan zou de gouden Engel moeten zjjn een dienstmaagd van het Kerst kind, met loshangend haar en een kroon van brandende kaarsen op het hoofd. Folklore is een mooi ding. Maar moeilijk te bewaren. Sinterklaas komt overal, behalve in Koedijk. Reeds nu .s het zo, dat de gestalte van Sinter klaas de gestalte van z'n voorgang ster, de Engel, geheel heeft verdron gen. Het is niet al te gewaagd te voorspellen, dat na enige tientallen jaren Sinterklaas ook z'n eigen da tum, de vijfde December, in Koedijk veroverd zal hebben. Wettelijk voorschrift. Kosteloze inenting, en her-inenting tegen pokken. Burgemeester en Wethouders van DEN HELDER brengen ter openbare kennis, dat de Directeur van de Gemeentelijke Geneeskundige- en Gezondheidsdienst, alhier, op Woensdag 3 December 1947, van 14 tot 14 Vi uur in het gebouw van de Gemeentelijke Geneeskundige en Gezondheidsdienst, Middenweg 148, alhier, en de arts J. A. Swaters op Dinsdag 2 December 1947, van 9V4 tot 10 uur, te zijnen huize, Loopuijtpark 1416 te Juliana- dorp, zitting zullen houden tot kosteloze inenting en her-inenting tegen pokken. Ouders en voogden worden uitgenodigd hun trouw boekjes of geboortebewijzen van de kinderen, waarvoor inenting wordt verlangd, mede te brengen. Hun wordt in herinnering gebracht, dat het bewijs van inenting moet worden overgelegd aan de Afdeling Algemene Zaken van de Gemeente-secretarie. DEN HELDER, 24 Nov. 1947. Aanmelden: ZAGERIJ, MOLENSTRAAT HELD. MELKCENTR. TEL. 2272 - 2435. NAAST CftOTE COLLECTIE V jOR ELKE BEURS !1 iniMGSTDAAT 12-IS rei.2205 Ofh H8L0E0 C 80, A 11, C 81, A 18, D 42, B 11 en B 13 na 30 November niet meer geldig zijn? U BETAALT NIET MEER DAN NODIG IS! (bereid uit boter en zuivere amandelen) ptr 500 gram 8.Ï5 Inleveren: 100 gr. boter, 150 gr. suiker. (In een beperkt aantal leverbaar). Inleveren 100 gr. boter, 150 gr. suiker 1.50 Mandjes fruit, Worstjes, Varkenspootjes etc. TAARTEN HAMMEN HARTEN. keurig opgemaakt. 250 en 500 gram. Bestelt vroegtijdig. Koopt bij de Coöperatie. berekenen wij voor het schoonmaken van schrijf machines per jaar: 12 x 6 x 1 machine ƒ15.ƒ10. 2 tot 5 machines 13.8.75 6 tot 10 machines 12.— 8. 11 tot 15 machines 11.7.50 4 x ƒ7.50 6.50 6— 5.50 Laat Uw machine regelmatig nazien. De levensduur en bedrijfszekerheid worden hierdoor sterk opgevoerd. PAYGLOP 7 AL KM A AR Wij bezoeken geheel noordelijk Noord-Holland met Inbegrip van Texel. Pracht klossen 7.50 per 100 kilo franco thuis. Aanmaakhout ƒ2.per mand (10 kilo). TELEFOON 2272—2485. gevraagd. Leeftijd 15—17 jaar, loon 10.20—13.90 per week. Wasserij H. ROOVERS, Ambonstraat 90 De Adressen Bureau enz., uit sluitend 's middags na vier uuriü Mooi hobbelpaard, handwerk Stakman Bossestraat 82, Den Helder. Zakhorloge fis,- en dames, polshorloge f 18,-. Westgracht '2; na 6 uur. Herenarmbandhorloge f 20 damesarmbandhorloge f20—' herenzakhorloge f 15,— ión- genszakhorloge f5,- e'n een verrekijker f25,-. Adr Van Limburg Stirumstraat 10' na uur. E,*ftr; wasmachine f 150,- en kinderstoel f 10,—. Lange- vliet 28, Julianadorp. k>Ene,n,oieSChl,ld.erd 2wa»r ledi- kant (2-pers.) f 10,— 2 matras 7»,—, 4 «toelen f 10,— 1 eiken- ir r','ie 7'50- 1 mant«l r 110'~. 1 Jurkje lft 13 jr f S,en 1 blousje f3,—. Kerkgrecht 45. ken Mïrklin uurwerktrein met 2 wagons en 23 rail» als nieuw f 25,—. Brakkeveldweg 23 rt.neSfe,td*mes,lets zonder ban. den f75,—, klnder-auto met '"P.biBwe«i"S 1 30,— en electr strijkijzer f 6,Dahliastr. 115 Een mooie luidspreker f 17,50 Narcisstraat 52. Een autoped op luchtbanden f 30,—. Fazantenstraat 83. Een nette haard met achter en onderplaat f 25,—. Adres: Nieuwstraat 31. Een jongensjas lft 13 jr f*. lange broek lft 13 jr f 12,80 en ollejas mt 48-50 f 18,—. Fa- brieksgracht 18 Grijs colbertjasje kl. heren- maat voor-oorl. kwal. f 30,—, of ruilen voor in goede staat zijnde badjas gr mt, en kort zwart seal jasje, geschikt voor reparatie f 50,—. Adres: Bur. van dit blad. Een wintermantel z g a n f 40,— mt 42. Erasmusstraat 18, Den Helder. Een prima Jongensfiets op massieve banden f 80,Flora- straat 18 Een fototoestel 9 X 12 met toebehoren f 40,—. Violen straat 36. Een I g st z. jongensjas IR 1617 Jr 2e Vroondw.straat Een ait- en slaapkamer »t l zit-slaapkamer en 1 slaapka mer (geen echtpaar), centrum, Adres: Bur. van dit' blad. Wie kan Indisch verlofgan ger met vrouw en kind bal pen aan één(ige) kamer(s) mat gebruik van keuken Br: mr- P Biersteker, Jan in 't V«l*- straat 8. Maandagavond Is aan grljat herenhoed In de KonlngdW.- straat bij Jultanapark afge waaid. Gaarne terug beaorgan- Plantsoenstraat 7 Verloren: rood-wit gebr. want, vermoedelijk Tuinstraat Tegen bel. terug te bezorgen Hoofdgracht i7

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2