r_DE JEUGD-KOERIER Voor wie zijn de cadeautjes? TERRA INCOGNITA door j. d. van exter Sini-Nicolaas Prijsvraag Wij luisteren naar ©uiHeton IK HIELP DE CHINEES Prijswinnaars Rallye van Monte Carlo gaat niet door Hallo, Jongens en Meisjes! 't Was Sint-Nicolaasavond. Gezellig om de tafel geschaard, wachtte de familie Smit op de dingen, die komen zouden. Moeder (1) had juist een kopje thee ingeschonken en presenteerde borstplaatjes. „Hij is laat" zeide vader (4) en hij bedoelde Sint Nicolaas, die beloofd had met zijn knecht de familie Smit te gullen bezoeken. „Nou, nou", zei grootvader (2), „de Sint kan zo vlug niet meer voort. Hij wordt ook een jaartje ouder". „Misschien komt ie niet, omdat jij te stout geweest bent"; zei Henk (7) tegen zijn jongere zusje Mike (5). „Ik heb anders gisteren op school geen strafwerk gekregen omdat ik Karei de Vries met zijn halsdoek aan de bank vastgebonden had", merkte Mike op. „Klikspaan!" schold Henk en hij keek schuin naar zijn vader of die Mike's opmerking niet gehoord had, want hij had het, met oog op Sint Ni- colaasavond, beter'gevonden thuis maar over het strafwerk te zwijgen. Vader scheen niets gehoord te heb ben, maar grootmoeder (3) zei: „Kom nou jongens, vanavond niet kibbelen". 't Werd stil in de kamer en de spanning was merkbaar. Op de kachel raasde het water in de ketel en broer tje (6) lag in de wieg te kraaien. Toen stopte er buiten een auto en even later werd er hard gebeld „Daar is ie", ging het van mond tot mond. „Henk, ga jij maar open doen", zei vader. Maar Henk was er opeens niet zeker van of Sint Nicolaas niet zou weten van dat strafwerk en van nog vele an dere dingen, die niet helemaal in de haak waren geweest en hij liet liever de eer aan vader om de Sint binnen te laten.. „Zou het niet beter zijn, dat u....", begon hij aarzelend. Vader voelde met zoonlief mee en lachend stond hij op. Terwijl vader naar de voordeur ging, wachtte men binnen vol spanning. Daar ging de kamerdeur open en lang zaam schreed Sint Nicolaas binnen. Hij bleef staan voor de tafel. „Gaat u zitten, Sinterklaas", zei vader, die ook weer binnen geko men was en nu haastig een stoel aanschoof. „Dank u, dank u", zei de Bisschop en daarna tot de familie aan tafel: „Goedenavond al lemaal". „Is Piet niet bij u, Sinterklaas?" vroeg moeder ver baasd. „Nee, dat is een vervelende ge schiedenis", zei de Sint. „In gezel schap van Piet ging ik per auto hier naar toe. Toen we in die brede winkelstraat hier vlak bij reden, kwamen we voor bij een sigarenwin kel waar nog alle lichten brandden en die vol met mensen stond. Piet, die aan het stuur zat, liet de auto stoppen en, terwijl hij zo iets mompelde van „dat ie even ging zien, wat daar te halen wasstapte hij uit en ging hij naar de sigarenwinkel toe. Even later kwam hij terug met de mededeling, dat ieder daar ter gele genheid van mijn verjaardag, zo maar tien sigaren kon kopen, zonder dat te gelijkertijd ook sigaretten op de bon gekocht moesten worden. Piet zei, dat hij in de rij ging staan en meteen was hij weer verdwenen. Nu, beste men sen, ik kan me dat van Piet voorstel len, want sinds we uit Spanje vertrok ken zijn, hebben we niets meer te roken gehad. We wisten niet, dat hier in Holland de sigaretten en tabak op de bon zijn en sigaren alleen aan vaste klanten verkocht worden en...." „Steekt U dan eerst eens op', zei va der en hield de Sint zijn sigarenkoker voor. „Nee, daarom zeg ik het niet", ver klaarde Sinterklaas, maar hij nam toch gretig een sigaar uit de koker en legde die voor zich neer met een „voor straks op de terugreis". „Dus", vervolgde de Sint, „ik kan me haastig, dat vader niet eens tijd had om hem uitgeleide te doen. Henk en Mike mochten de pakjes uit pakken. Tenslotte lagen er de zeven cadeautjes op tafel, die jullie hier afge beeld ziet met letters er bij. En nu moeten jullie uitzoeken voor DE FAMILIE SMIT IN HET VERHAAL KUNNEN JULLIE LEZEN, WIE IEDER VOORSTELT. LET MAAR OP DE CIJFERS. Woensdag 26 November. HILVERSUM I (301 m.) geeft nieuws berichten om 7, 8. 1, 6, 8 en 11 uur. VARA: 8,18 Lichte morgenklanken. 9 Werken van Schubert. VPRO: 10 Morgenwijding. VARA: 10.20 Onze keuken. 10.45 Voordracht. 11 Non stop programma. 12 Vincentino. 12.38 Piano-duo. 120 Carlo Carca- solla en zijn orkest. 2.15 Jeugdcon- cert 3.45 De Regenboog. 5.15 Johan Jong. orgel. 7.15 Henk Stuurop. VPRO: 7.30 Cursus VARA 8.15 Dolf van der Linden en zijn Me- tropole-orkest. 9 Uit Neerlands ver leden. 9.50 Malando en zijn tango orkest. 10.15 Omroepkamerorkest. - 11.15 Bruce Lowe, zang en Johan Jong, orgel. HILVERSUM II (415 c.) geeft nieuws berichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 10.30 uur. NCRV: 8.15 Kerkelijke compositie's. 8.30 Montere morgenklanken. 9 Ziekenbezoek. 9.35 Klassiek mor genconcert. 10.30 Morgendienst. pl.m. 12 Nederl. Kamerkoor. 12.33 Mendelsohn orgelcyclus. 1.45 Mu- sett'e-orkest. 3 Omroeporkest. 4.45 Voor cnze jongens en meisjes. 6 Orgelconcert. 8.15 Zweedse liede ren. 8.25 Concertgebouworkest. 10.45 Avondoverdenking. 11 Swee- lirck-kwartet. Nederlandse Uitzending B.B.C.: 7,45 Nieuws: 179S m. en U K G 14,15. Nieuws: 260 m. en UK G. 20,30 Programma: 1796 en 49, 41 en 31 m. DOOR W. KOK voorstellen, dat Piet deze kans niet voorbij wilde laten gaan. Maar ik zat er mee. Ik wilde u allen niet langsr laten wachten we waren al laat en ik ben toen maar zelf aan het stuur gaan zitten en hier naar toe gereden. Maar laat ik nu bij het uitstappen be merken, dat Piet in zijn zenuwachtig heid de zak met cadeautjes mee naar de sigarenwinkel heeft genom en. Hij zal wel begrijpen, dat ik hier naar toe gegaan ben en nu moeten we maar even wachten tot Piet zal verschijnen". Juist werd er gebeld. „Daar zal ie zijn", zei vader en hij stond al op om open te doen. Even later kwam hij binnen met zwarte Piet, die een grote zak droeg. „Heb je sigaren?" was het eerste wat Sinterklaas vroeg. „Nog niet, baas", zei Piet. „Maar het zal nog wel even duren voor ik aan de beurt kom. Hier is de zak. Wilt u nu hier de cadeautjes uitdelen, dan vind ik u straks wel aan het volgend adres". wie de cadeautjes bestemd zijn. B(j de oplossingen hoeven jullie alleen maar op te schrijven de cijfers van de familieleden en daarnaast de letters van de cadeautjes in de goede volgorde. Onder de meisjes en jongens, die goede oplossingen inzenden verloot ik weer boeken. Maar bovendien stel ik als extra prijzen nog enige mooie boeken be schikbaar voor hen, die de origi neelste oplossingen insturen, bijv. in de vorm van een tekening, ver haaltje of iets dergelijks. De oplossingen moeten uiterlijk Maandag a.s. gezonden worden naar „De Jeugd Koerier", p.a. bureau van deze krant. OOM WIM. VAN DEZE WEEK ZIJN: Marianne en Jansje v. d. Burg, Noorderwijk3veg 106, Beverwijk; Mientje Peereboom, Zandersbuurt D 3. Alkmaar; Eefje Jonker, Broerdijk O 218, Oost woud; Jack Kuyper, Berkhout A 258; Jack Spierenburg, La Reystraat 7, Den Helder die boeken krijgen toegestuurd. Verder stuur ik nog als troost prijs het boekje „De Water De mon" aan: Ria Scholts, Acacialaan 82, Be- vc-wijk. De oplossing was: 1. Edam, 2. Harderwijk, 3, Rijs wijk, 4. Ruurlo, 5. Wijhe, 6. Olst, 7. Putten, 8. Steenwijk, 9. Tegelen, 10. Weert. DE CADEAUTJES ZEVEN STUKS. VOOR WIE IS IEDER CADEAUTJE BESTEMD? I Meteen haastte Piet zich weer naar de deur. „Zie er voor mij ook tien op de kop te tikken!" riep de Sint hem nog na. Maar Piet was al verdwenen. Sint Nicolaas maakte de zak open en haalde er een pakje uit. Hij keek, draaide het pakje om en keek weer. „Nu wordt ie goed", mompelde hij, legde het pakje op tafel en haalde een ander uit de zak, dat hij weer aan alle kanten bekeek. „Mensen", zeide hij toen, „het spijt me, maar op geen der pakjes, die ik hier heb, staat een naam. Alleen Piet weet voor wie ze bestemd zijn: dat kan hij aan de vorm zien. Ik leg hier nu zeven pakjes op tafel neer. Voor ieder van de familie dus één. Eén uwer moet alle pakjes dan maar uitpakken en aan de inhoud zult u dan wel kunnen zien voor wie ieder cadeautje bestemd is En ik hoop, dat u het me niet kwa lijk neemt, maar nu ga ik gauw weg. Want ik wil ook nog tien sigaren gaan kopen, voor de winkel gesloten is. Goe de avond allemaal!" Haastig verliet de Sint de kamer, zó Het bestuur van de KNAC Heeft een telegram uit Montó Carlo ontvangen, waarin werd medegedeeld, dat de Rallye van Monte Carlo, die eind Ja nuari 1948 zou worden gehouden, geen doorgang zal vinden. De redenen, die tot het nemen van dit besluit aanlei ding hebben gegeven, werden niet ver meld. Enige kinderen, die vorige week hun naam niet in De Jeugd Koerier vonden terwijl ze toch geschreven hadden, informeerden of ik hun briefjes wel ontvan.' gen had. Daarom zeg ik jullie nogmaals, dat ik niet iedere week alle briefje,, kan beantwoorden. Daarvoor komen er te veel. En jullie wilt toch zeker nog wel iets anders in De Jeugd Koerier lezen, dan antwoorden op briefjes, niet waar? Maar wie zijn naam niet vindt, krijgt in ieder geval de week daarna antwoord. En die kan toch gerust weer opnieuw schrijven, want dan beant woord ik twee briefjes tegelijk. En nu ga ik gauw beginnen Alie Aay, vorige' week had je de oplossing goed, maar nu had Je een paar fouten gemaakt, ik geloof, dat Je niet goed begrijpt, hoe zo n raadsel opgelost moet worden. Als ik weer eens „begraven plaatsen" opgeef, zal ik uitleggen, hoe je met zo'n raadsel doen moet. Eefje Jonker, fijn dat je ook mee doet. Dank je wel voor de postzegels. Ja, Bettie Spijker en Miep de Vries doen trouw mee en ik hopp op jou ook zo te kunnen rekenen. Klaas Wim Koster, ja hoor je staat ook op de lijst. Ik was blij deze week weer een brief van je te ont vangen. Ida Swagerman, wat vind ik het aardig, dat je me een foto van je gestuurd hebt! Ik ben er echt blij mee, want nu weet ik tenminste hoe Ida er uitziet. En wat een mooie jurk heb je aan, zeg! Ik geloof, dat jij aan Sinterklaas een fiets gevraagd hebt. Goed geraden? Jan Bakker, ik zal gauw informeren, hoe dat zit met de troostprijs en als het boekje nog niet verzon, den is, zal ik het gauw laten opsturen. Dank je wel voor de postzegels. Jan. Frans Smit, wel bedankt voor de mooie tekening. Nu, Sinterklaas komt bij jou al vroeg. Als hij nu nog maar wat bewaart voor 5 December! Mara Nie- man, zie je nu wel, dat je aan de beurt komt. En ik vind het fijn, dat je ook mee bent gaan doen. Uit je tweede briefje merk ik, dat je mijn naam onder tussen weer te weten bent gekomen. Adrie Anker, ik vind het prettig, dat jij nu ook briefjes bij de oplossingen schrijft. De briefkaart had je toch keurig geschreven al stonden er geen lijnen op. piet Kool, voor jou komt het dus goed uit, dat De Jeugd Koerier nu Woensdags komt. Je woont een flink eind van de school, Piet. Groeten aan Wim en Jan. Piet Koeten, ik zal probere.r lucifersmerken voor je te krijgen. Ja, voortaan verschijnt De Jeugd Koerier iedere Woensdag. Bedankt voor de postzegels en sigarenbandjes. Ali Zilver nog wel gefeliciteerd met je verjaardag. Natuurlijk moet je doorgaan met oplos singen insturen. Er wordt steeds om de prijzen geloot en je houdt dus een kans op weer een prijs. Hoor ik wat van je over je verjaardag? Dik Komen, doe maar trouw mee. Hoe was de film? Dina van Os, wel bedankt voor de post zegels en sigarenbandjes. Wat een mooie tekeningetjes maak jij op je brief papier! Ina Compas, welkom in ons kringetje. Wel bedankt voor de sigaren bandjes. Adrie Polderman, natuurlijk mag je ook mee doen. Tini van Hees, beSankt voor de sigarenbandjes. Trouw mee doen, dan win je ook eens een prijs! Jopie de Haan, natuurlijk wil ik jou graag als nichtje erbij hebben. Hoe vind jé het in Hoorn? Velsen-Noord ken ik heel goed, Jopie. Piet van Leeuwen, ja, ik heb al eerder een briefje van je gehad. Maar ik geloof toch heus, dat ik je toen geantwoord heb. De groeten aan je broers en zusters. Tini Eeken, fijn, dat je ook mee doet. Natuurlijk mag je me oom Wim noe men. Tinie van Leüen, welkom in ons kringetje. Doe je even trouw mee als je neefje Jan Bakker? Corrie Blom, jij doet dus nu ook mee. En geregeld iedere week? Geertje Blom, jammer, dat de krant vorige week al naar je broer in Indië verstuurd was. Maar ja, die broer daar gaat voor alles en het is fijn van je moeder, dat ze hem de krant zo vlug toestuurt. Dank je wel voor de postzegeis, Geertje. Tini Teijema, mijn dank voor de postzegels en sigaren bandjes. Tineke Mol, dat briefje van jou ligt al een tijdje, zie ik. Schrijf je weer eens? Miep Ooteman, ben je ondertussen al weer beter geworden? Dank je wel voor de tekeningen. Vooral dat portret van mij vind ik erg mooi. Ik zal het ophangen, Miep. Jan Hosper, je mag me zo veel of zo weinig schrijven als je zelf wilt Bertha Lok, wel bedankt voor de postzegels en sigarenbandjes. Schrijf je Yne nog eens, Bertha? Dieuwe Brouwer, wel bedankt voor de sigarenbandjes en ik zal ook om jou denken. Ook bedankt voor de raadsels Cornelis Bobeldük, fijn, dat jij nu ook mee doet. Gerie Boot, hoe 3) Langzaam zonder op mijn nieuws gierigheid acht te slaan, opende de Chinees de koffer. De inhoud naar later bleek ook de man zelf onbekend bleef echter nog steeds aan mijn oog onttrokken, daar het deksel van de koffer juist naar mijn zijde open viel. Voor de half geopende koffer bleef de Chinees zitten. Hij zei niets, keek alleen maar. Het scheen dat hij mijn tegenwoordigheid nu geheel en al vergeten was. Ook ik vergat het vreemde van de situatie. De spanning klopte in mijn keel en het viel mij daarbij ternauwernood op hoe onmeet baar stil het in de kamer was. Een stilte waarvan ook het verdere ge deelte van het pand geheel als door trokken leek. Het scheen of aan dit ogenblik geen einde zou komen, al duurde het achteraf gezien slechts veertig seconden. Toen.... ja toen zakte eindelijk het deksel van de koffer geheel open. Het was of de stilte nog dieper werd. Ik wist niet waar ik langer en aandach tiger naar zou kijken: het gelaat van de gele man of dat wat zich nu niet meer voor mijn ogen verborg: de in houd van de koffer. Deze verblindde voor een ogenblik mijn ogen. Een schat van juwelen lag daar in de kof fer opgestouwd. Met diamant en ro bijnen bezette, losse heerlijk geslepen stenen, waarin het licht van de lamp juist boven ons machtige en nimmer gekende kleurschakeringen wekte van een gloed, die nergens anders dan in dit luxueuse Oosterse milieu beter tot zijn recht zou kunnen komen. Op •fluwelen kussens rustten buitenge woon fijne paarlen colliers en prach tig zilversmeedwerk.... De trekken van het anders zo on bewogen gezicht van de man vóór de koffers, vertelden dat ook hij dit niet verwacht had. Overigens monsterde de' Chinees met kennersblik de in houd en nam achtereenvolgens enke le stukken uit de koffer om ze beter te kunnen bezien. Een brede gouden ring met een enkele diamant van hoog kaliber. Zij glinsterde fel op de vlak ke handpalm. De ring verdween na een ogenblik met een korte beweging in het vestzakje van de Chinees. Daarna greep de hand een stoffen houder met een zilveren lepel en vork, kennelijk handgesmeed. Alleen dit stel al zou een prachtig bezit vor men, stelde ik bij mijzelf vast en moest rustend op een damast- f. kleed onweerstaanbaar een ieders aandacht trekken. Voor de eerste maal sinds wij de kamer binnen kwamen, richtte de aandacht van de Chinees zich zicht baar op mij. Hij hief het hoofd op en keek mij aan. Zijn ondoorgrondelijke ogen, ogen waarin niets maar dan ook niets te lezen was, hielden de mijne gevangen. Dat duurde even zo. Toen richtten de ogen zich op een ander punt. De mijne volgden. Zij zagen hoe de man zijn arm tot vlak onder mijn gelaat geheven had. Op zijn hand rustte nog altijd de zilveren vork en lepel. Het was nu echter of het blinkende metaal zo dicht onder mijn ogen mij koud maakte en zonder dat ik het wilde trok er een huivering door mijn leden, toen de man tegen over mij sprak: „Neem het, dit uw loon fijn". De Chinees bleek de controle over mijn wil nu geheel tot zijn beschik king te hebben. Ver in mij was een stem. die waarschuwde. Ik was ech ter volkomen onmachtig om aan die duidelijke en dringende waarschuwing gevolg te geven. Ik voelde hoe mijn arm zich strekte en ineens dat het metaal op mijn hand lag. De blik te genover mij gehoorzamend, liet ik vork en lepel in de binnenzak van mijn colbertjasje verdwijnen. Na dit intermezzo ging de Chineej. op die kalme en langzaam zeker» wijze, die de Oosterling kenmerkt, door met het beschouwen en monste ren van de verdere inhoud van de koffer. Intussen kreeg ik weer meer gele genheid om mijn gedachten te orde nen en de toestand nauwkeuriger te overzien. Ik kon er echter niet toe komen om in deze situatie een door mijzelf te volgen handelwijze vast te stellen. Het was of mijn gedachten op een bepaald moment tegen een muur botsten en niet verder konden. Men zal dit wellicht ietwat vreemd vinden en mijn eigenwaarde niet al te hoog schatten, doch zich aan de andere kant moeilijk mijn positie in deze in kunnen indenken. Dat duurde zo en kele minuten. Plotseling echter keek hij op zijn armbandhorloge, sloot de koffer, stop te de sleutels er zaten twee ver schillende sloten op de koffer in zijn zak en stond op. Ik volgde zijn voorbeeld en bleef wachten. De Chi nees was kennelijk van plan weer het woord tot mij te richten. Ik vroeg mij alleen nog af wat hij mij zou zeg gen. (Wordt vervolgd). Copyright R.D.P. vond Je de winkels in Hoorn? Jannle Slagter, dubbele postzegels wil Ik ook graag hebben. Tine Koolhaas, Je blijft toch ook mee doen als je verhuisd bent? Bedankt voor de sigarenbandjes. Gre WUdenes, welkom in ons krin getje. H. Breeuwsma, je bent helemaal niet te oud om mee te doen. Hoe is je voornaam? Miep de Vries, dank je voor het versje. Je merkt zeker wel dat er ook verschillende vriendinnetjes van je mee doen. Tini Tensen. bedankt voor de sigarenbandjes. Ik zal ook om jou denken. Simon Postma, ja zeg, dat was een ramp met die muizen. Maar ik denk, dat je nu wel over de schrik heen bent. Wat zullen die muizen gesmuld hebben! Grietje Nes, fijn, dat Je ook mee doet. Betty Spijker, ja, dat boek Katja Poetangs is erg mooi. Ik heb het ook gelezen. Elly de Boer, ik hoop, dat je nu weer beter bent En krijg ik dan de beloofde extra lange brief! Netty de Boer, dat is fijn, dat jij nu ook mee doet. Stynie Middelkoop, bedankt voor de raadsels. Catrien Korver, is nu je naam in orde? Henk de Graaf, ik reken nu weer geregeld op je. Vindt je zusje het niet fijn, dat je haar zo goed helpt? Anneke Nooy, naar hè, dat je vriendinnetje Tine gaat verhuizen. Maar 't is ook wel fijn om bij haar te logeren in de Kerstvacantie. Dank je voor de tekening. Nu weet ik tenminste hoe jullie huis er uit ziet. Jannie Bakker, dank je wel voor het mooie gedichtje. Gerie Koster, Je moeder mag je gerust wat helpen hoor met de raadsels. Wat kan jij al hoog bokspringen, Gerie! Jannie en Feddie Brou wer, zeg, jullie hebben heel wat opgehaald met Sint Maarten! Meinie Peetoom, wel bedankt voor de sigarenbandjes en de mooie tekening. Doe de groeten aan Jaap. Elly Graaf, ja zeg, dat was een lange brief! En ook een gezellige Ik ben erg benieuwd naar dat versje. piet van der Molen, ik ben blij met die eerste kennismaking en ik hoop vaker van je te horen. Nee hoor, je bent vast niet te oud om mee te doen. Dank je wel voor de bandjes Hans Hoekstra ik wil Jou verklappen, dat ik bij jou dicht in de buurt woon. Ja, ik weet er alles van dat je nu hard moet werken. Dat is anders dan op de vorige school niet Hans? Hoor ik toch nog eens van je? Schrijf je me hoe je Kerstrapport is? Dank je wel voor de postzegels. Hannie Woestenburg, bedankt voor de sigarenbandjes. Akkle Boeder, nog wei gefeliciteerd met je verjaardag al :s het dan wat laat. Dat was een enige dag voor je, zeg Akkie! Trijniè Mol, jullie school zorgt goed voor de Japie, zeg! Goed volhouden, misschien winnen jullie dan wel een prijs. Jan Druif, nee je bent zeker niet te oud om mee te doen. Helm Jansen, ik vind je opstellen eerlijk keurig. En ik ben van plan er één in De Jeugd Koerier op te nemen. Mag ik dus het schrift nog even houden? Je boort wel nader van me. Wil je me even schrijven of je inmiddels het boek al ontvangen hebt? Zo niet, dan zal ik deze zaak even onderzoeken Dag Helm. Ulbe Terpstra. ik ben nieuwsgierig naar de beloofde grote brief Wlmmel Bootsma, ja, voortaan komt De Jeugd Koerier Woensdags Weet jij waarom ik niets meer van Els hoor? Zeg haar maar, dat ik haar gezellige brie ven echt mis. Mientje Peereboom, ja, dat lijkt me een gezellige klas van jul lie. Dank je wel voor de sigarenbandjes en de raadsels. Henk Peereboom jij ook bedankt Wat jammer, dat Je nu niet meer zwemmen mag. Maar misschien gaat het later weer. Geri Wesselius, blijf jij maar gerust mee doen want als je oplossing goed is, loot je weer mee voor de prijzen. Het hindert' niet dat je al eens een prijs hebt gewonnen. Dank je voor je gezellige briefjes eri het versje. Dirk Slot, je staat toch nog op de lijst, hoor! Dank je wel voor de bandjes. Lucie van Gastel, bedankt voor de sigarenbandjes. Geduld Lucie heus je zult wel eens een prijs winnen! Greetje en Anneke pool, bedankt voor het verhaaltje en de oplossing van de raadsels. Ja, jullie zijn niet de enige die het druk hebben met Sinterklaascadeautjes. Hans Mol, welkom in ons krin getje. Ga je geregeld mee doen? Willie Huizinga, je zult je zin krijgen want binnenkort plaats ik een kruiswoordraadsel. Maar het wordt moeilijk, Willie' Anton Mol, natuurlijk mag je ook mee doen. Gre Modder, bedankt voor je versje. Annie Kloosterboer, vader mag je gerust wat helpen, hoor. Frans Jansen, mijn dank voor het verhaaltje en de raadsels. Hoe is de -Kerstlantaarn geworden? Daan Hellenberg, fijn, dat je ook mee doet. Bedankt voor het versje. Ansje Kruidenberg, welkom in ons kringetje. Lies Kaal, dat was weer een gezellige brief van je En nog wel een geïllustreerde! Zeg jonge dame, ik houd je aan je belofte en binnenkort bel ik je op om copy te vragen. Ik wil die opstellen wel eens lezen, Lies. Truus Schot goed zo. doe jij ook maar mee. Gerdie Blaauw, kijk, kom jij ook weer eens opdagen. Het beste met je moeder, Gerdie. Dank je voor de sigarenbandjes. Teresa Terpstra, ja. ik had je al een paar maal gemist. Maar Ik kan me voorstellen, dat je het druk had door die tentoonstelling van de padvinderij. Zeg, de Sint is al vroe» bij jullie geweest. Lily Rey, dank je voor het zilverpapier. Tiny de Graaf' fijn, dat je ook mee gaat doen. En bedankt voor de bandjes. Greetje Stuarf' hartelijk gefeliciteerd met je verjaardag. Dat zal een fijne dag worden, Greetje Schrijf je me er iets over? Corrie Pothmann, natuurlijk mag je ook mee doen Mark Boon, welkom in ons kringetje. Ik ben nieuwsgierig naar de beloofde briefjes. Annie Reinderman, mijn dank voor de postzegels. Van je vriendin netje Emmy ontving ik ook een briefje. Groeten aan je zusje. Emmy van Wijnsberge, kijk Je staat onder je vriendin. Natuurlijk mag je ook mee doen Eefje van Dort, ik ken blij, dat je het boek mooi vond. En blijf maar gerust mee doen en je hebt steeds wéér kans op een prijs. Tini Bruul, ik vind het fijn, dgt je ook mee gaat doen. Irma Walboom, je schreef een gezellig briefje en het hindert niet, dat je geen inkt gebruikte. Thea Smit dank je wel voor het versje. En wat heb je er een aardige tekening bij gemaakt! Ook bedankt voor het raadsel. Henny Kaptijn, keurig zeg, die tekening! jannie Ekkebus, Rle van der Plaat. Henri van der Plaat, Joop Vermeulen Tinv Lucker, Ria Heertjes, Willy Slapsma, Thea GroUé en Willy Noors, juillie heet ik allemaal hartelijk welkom in ons kringetje. Doe maar trouw mee en ais lullie me schrijft, beantwoord ik in het vervolg jullie briefjes afzonderlijk Dïeuwle Waihoer, bedankt voor je raadsels. Het zijn er heel wat en van de week ga ik ze proberen op te lossen. Tiny Goedhart, fijn dat je ook mee ;aat doen. Jansje en Marianne van der Burg, ja ik antwoord jullie toch alle wee. al heeft Jansje dan alleen geschreven. Want eigenlijk was de brief toen van Marianne. Hoe gaat het nu met mijn vriendinnetje in het ziekenhuis' Ik wens je het allerbeste, Marianne! Alie Priester, natuurlijk mag je ook 'me4 doen. - Jettie Scheuer, ik had nog geen tijd om de raadsels op te lossen M«r van de week ga ik er mij in verdiepen. Ik ben nieuwsgierig hoe het met het toneelstuk zal gaan. En nu weer tot de volgende week. Dag allemaal! OOM WIM.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 5