HET ST. NICOLAASFEEST Filmavond Helderse Bestuurdersbond EEN HOERA Stadw Omqeomg. Ad Vermeulen sprak „COCKTAIL 1947" Liefde kent geen moeiliikheden De tas is terecht voor de Speeltuin .J Helderse huizen onder de hamer Eerste klas gebak! Burgerlijke stand ABONNEERT U OP DIT BLAD van Ma riet je Kooy WANDELAAR. Gevonden en verloren lijpe. Julianadorp. Wieringermeer. De WittQ Bioscoop was Zaterdag avond tot de laatste plaats bezet, toen de Helderse Bestuurdersbond, in sa menwerking met het NW, haar eerste nh-oorlogse filmavond hield. De heer N. Helder sprak een openingswoord, waarin hij wees op het herstellen van een traditie. Vóór de oorlog waren der gelijke filmavonden altijd zeer in trek, en de opkomst op deze avond toonde wel aan dat zij ook thans weer op prijs worden gesteld. In 't vóórprogramma waren 'n paar mooie korte films, o.a. het bekende balletfilmpje op de muziek van ,Le cygne" van Saint Saëns en het reeds eerder in Den Helder vertoonde Rus sische volksdansfilmpje van Taras Bul- ba en zijn gezelschap. De 2e secretaris van» het NW, de heer Ad Vermeulen, hielddaarna een toespraak, waarin hij de aanwezigen bepaalde bij de vorderingen die in ons land sinds de bevrijding op so ciaal-economisch gebied reeds weer zi.in gemaakt, in 't bereiken waarvan ook het NW een belangrijk aandeel heeft gehad Ons land h»eft nog 22 mil- liard gulden oorlosschade weg te wer ken, en dat is alleen dan mogelijk wanneer we allen dag aan dag onze uiterste krachten voor het herstel in spannen. DE ROMANTIEK ERUIT' „Velen zeggen", aldus spr. „dat de romantiek eruit is. Voor de oorlog was er nog sprake van een flinke openba re activiteit, resoluties, betogingen. In derdaad geschiedt tegenwoordig alles veel meer binnenskamers. Eens per week komt de Stichting van de Arbeid bijeen, en regelmatig worden bijeen komsten gehouden met verschillende regeringscommissies, zodat de dikwijls belangrijke besluiten zonder veel op zien te verwekken, worden genomen. De mensen accepteren alles maar, zonder zich de betekenis van allerlei veranderingen te realiseren. Vóór de oorlog vielen tien procent van de ar beiders onder een of ander collectief contract. Thans bedraagt hun aantal negentig procent. Diverse verbete ringen zijn nog in voorbereiding". De heer Vermeulen wees in dit ver band op de plannen die bestaan om te komen tot een ontslagrecht, waar bij de opzegtermijn zal worden ge koppeld aan het aantal dienstjaren, voorts op de voorbereidingen voor een werkloosheidsverzekering, en op de veranderingen die op til zijn op het gebied van de prijzenpolitiek. Wanneer we de toestand in Ne derland vergelijken met die in an dere Europese landen, dan steekt ons land zeer zeker gunstig af. Het welvaartspeil in ons land ligt in verhouding hoog. Dat wil niet zeg gen, dat we nu tevreden moeten zijn, want er zijn nog wel degelijk veel dingen te verbeteren. De prijsverhogingen van boter en melk zullen binnen een maand worden opgevangen door prijsverlagingen van verscheidene andere levensbe hoeften". „We zijn niet klaar, wanneer we de lonen op een verantwoord niveau heb ben gebracht, en evenmin wanneer de orijzen nader worden vastgesteld. We moeten ingrijpen in het productie-pro ces. Er wordt nog veel te veel geknoeid". De heer Vermeulen noemde als voor beeld de in verhouding veel te grote oroductie van luxe aardewerk, terwijl de zo broodnodige kopjes etc. niet ver krijgbaar zijn. Naast het vaststellen van productie-voorschriften is, aldus de heer Vermeulen, ook grondstoffen- binding nodig. Hij besloot met alle aanwezigen op te wekken, zich bij de bond a§n te sluiten. Hoe meer leden de vakbond, hoe groter stem in het kapittel. Onder de titel „Cocktail 1947" voerde Zaterdagavond het revue- en cabaret gezelschap „Tot ons genoegen" van de buurtvereniging Buys Ballotstraat Middenweg in Casino een genoeglijke revue op. De zaal was „afgeladen", zo zelfs dat het bijplaatsen van stoelen noodzakelijk was, waardoor de opening iets werd vertraagd. Met de dankbaar aanvaardde assis tentie van de „Musical Ramblers" on der leiding van ^Taap Kwak heeft het gezelschap de aanwezigen enkele uren lang in een zeer prettige stemming bij eengehouden. De avond droeg bijna het karakater van een familiefeest, een gro te bruiloft. Dat is in de eerste plaats te danken aan de wijze waarop "de ac teurs en actrices, de zangers en danse resjes hun bijdragen leverden. Het was geen „hogeschoolwerk" maar dat werd ook niet gevraagd. Niettemin werd door verschillende krachten be hoorlijk werk gepresteerd. De heren Steenhoek en Holtman, Kramer, van 't Hert, en de dames van Toledo en alle verdere medewerkenden, en ook de be zoekers, kunnen op een prettige avond terugzien. Er waren verschillende aardige schet- jes, en enkeleaardige koornummers, o a. „Donkerrode rozen" en het „Non nenkoor", waarbij vooral de goede ver zorging der aankleding opviel. Wat het zingen betreft, willen we de uitvoeren den voor de volgende maal adviseren, iets meer te letten op de betekenis van de woorden. Dat zal de nuancering ze ker ten goede komen. Tot besluit ver melden we nog de „stille medewer king" van de heer en mevrouw Van Toledo Sr., die achter de schermen veel tot het welslagen van de avond hebben bijgedragen. „ALS DE WEIDEN BLOEIEN". In aansluiting op deze toespraak volgde de vertoning van de Zweedse film ,Als de weiden bloeien". Al sneed deze film tot op zekere hoogte geen actuele vraagstukken aan, zij gaf niet temin op psychologisch wel-doordach- te wijze aan de toeschouwers een in druk van hegeen de arbeiders kan be reiken wanneer hij zich bij een orga nisatie aansluit. De wijze waarop de makers van deze film de samenleving tot op enkele duidelijk aanwijsbare en ieder voor zich karakteristieke groe peringen hadden gekristalliseerd, was op zichzelf wat opportunistisch en ook was de toon van deze gehele film wat cynisch en de kleur wat grauw. Niet temin een rolprent die de toeschou wers van de eerste tot de laatste me ter geboeid heeft gehouden, en dat is op zichzelf voor een film in dit genre een bewonderenswaardige prestatie. „Als de weiden bloeien" stelde in ieder geval de macht in de iets mindere mate ook de verantwoorde lijkheid der vakorganisaties in een duidelijk licht. Het pad der liefde was voor een 16- jarig Amsterdams dienstmeisje de weg naar de Helderse Buitenhaven, waar zij hoopte een matroos te ont moeten. Een hele poos heeft zij'Zater dagavond langs de steigers geslenterd, heur haren laten verregenen en heur schoentjes laten bemodderen. Ze zag de maan opkomen, maar de rest van de idylle wilde maar niet komen. Wel verscheen om kwart voor elf een agent van politie, die haar vroeg naar de re den, maar toen de agent vroeg of va der en moeder iets van deze escapade afwisten, moest het kind ontkennend antwoorden. Zo. wandelde ze enkele ogenblikken later wel met een man in uniform, maar niet met haar geliefde, door de duisternis van het Anker park naar de politiepost op de Spoor- gracht. De politie heeft haar onderdak bezorgd en haar ouders gewaar schuwd. De volgende morgen is zij door haar vader afgehaald. -ft MAAR HET GELD NIET! De tas van de aannemer Keijzer, waarvan we gisteren de vermissing pu bliceerden, is terecht. Een tweetal jon gens van zestien jaar hebben de tas bij de eigenaar thuisbezorgd. Ze verklaar den de tas te hebben gevonden in een brandsteeg achter de Sluisdijkstraat. Het spreekt vanzelf, dat de heer K. zeer benieuwd was naar de inhoud. Tot zijn teleurstelling bleek het geld een bedrag van ca. duizend gulden ver dwenen te zijn. De verschillende pape rassen waren nog aanwezig. De recher che heeft een nader onderzoek inge steld. Te Bussum werd de interland rugby-wedstrijd HollandBelgië gehouden die door onze jongens gewonnen werd met 53. Moment uit deze niet bepaald zachtzinnige sport. Met de Nederlandse jeugd is het nog steeds een raar gedoe: Hun gedrag laat altijd nog heel veel te wensen; En met angst en beven vraag je soms: waar moet dat toch naar toe? Want ze zijn haóst even erg als grote mensen. Ze lachen om moraal, ze zijn lui en brutaal. En déarom vraagt de Speeltuin de steun van allemaal! Refrein Wie had dat ooit gedacht? Wie had zó iets verwacht? De Visbuurt in Den Helder heeft iets moois tot stand gebracht! Mallet en Roetman, Logemann zijn aan het werk gegaan Met Minneboo en Jongejans en onze Ome Daan. Onze jeugd is zwaar gehandicapt door alles wat zij zag In de oorlog en ook nog na de bevrijding; Het is moeilijk om te weten, wat er mag en wat niet mag En van alle kanten loert er de verleiding. Ze komen rein en teer van onze Lieve Heer, Wij moeten ze beschermen tegen kwaad en snelverkeer. Refrein Als de schooltijd is verstreken valt de schooldeur in het slot En de schooljeugd drentelt doelloos door de straten; Ze vernielen uit verveling en ze slaan de boel kapot, 't Is begrijp'lijk, maar het is niet goed te praten. Ze lezen in de krant van diefstal, moord en brand, Corruptie en schandaaltjes in hun lieve Vaderland.... Refrein Als de schooltijd n u voorbij is, loopt de schooljeugd géén gevaar, Wees maar niet benauwd, ze gaan niet naar de kelder; Tegenwoordig staat de Visbuurt met een mooie speeltuin klaar, Da's een zegen voor de héle stad Den Helder. Voor zo'n pracht-Speelterrein moet ieder dankbaar zijn En daarom kent nu jong en oud dit vrolijke refrein: Refrein Bent u over 'n aantal jaren in de tachtig jaren oud En mocht u zich stierlijk lopen te vervelen, Als u van een hoge schommel of een fijne wipplank houdt, Ga maar lekker in de Visbuurt-speeltuin spelen. Het is geen gek idee: Opa brengt Opoe mee, Ik zie z'al samen glijen langs de glijbaan naar beneê! Refrein Om er vrolijk van te z i n g e p is heel aardig en heel goed, Maar laat practisch ook van uw gezindheid blijken: Vraag de Penningmeester maar, hoe of u dat het beste doet, (Bij dat speeltuinwerk daar komt een boel bij kijken! Blijft niet afzijdig staan, toe, Ouders, sluit u aan, Het is per slot ook voor u w kind, dus ook voor u gedaan! Refrein 1 December 1947. CLINGE DOORENBOS. Door notaris J. W. de Wijn werden de volgende percelen, alle gelegen te Den Helder, publiek verkocht: Huis en erf Breewaterstraat 13 aan H. H. London q.q. voor 2520. Huis en erf Kroonstraat 14 aan P. Koster voor 1012. Huis en erf Bassin gracht 43 aan J. Buys voor 1322. Huis en erf Bassingracht 147'aan H. v. Pelt voor 1240. Huis en erf Vlamingstraat 6 aan K. Heerkens voor 1225. Huis en erf Vlamingstraat 10 aan K. Heerkens voor 1651. Huis en erf Schagenstraat 22 en Schagendwarsstraat 26 aan K. Heerkens voor 1890. Huis en erf Oost- slootstraat 65 aan fa. C. Th. Kwak en Zn. Huis en erf le Vroonstraat 8 aan Jb. Greven voor 800. Huis en erf 2e Vroonstraat 72 aan W. Crone voor 2460. Huis en erf met steeg Weststraat 78 aan S. Sjoerdsma voor 2240. Pak huis, werkplaats en erf Keizersgracht 64-65 aan J. Paans voor 1590. Werk plaats en erf Keizersgracht 62 aan Chr. Groninger q.q. voor 1006. Huis en erf Keizersgracht 61 aan fa. C. Th. Kwak en Zn. voor 921. Huis en erf Breewaterstraat 11 aan M. C. Hoo- genbroek voor 2070. Huis en erf West gracht 25 aan C. J. Bosch q.q. voor 2576. Huis en erf 2e Vroonstraat 74 aan J. W. London voor 2342. Huis en schuur met erf Ceramstraat 28 aan M. J van der Fliert voor 4325. Sinds Augustus betrok de banketbak ker R. J. W. dagelijks 60 tot 70 liter melk van de veehouder S. T. Deze melk heette afgeroomd te zijn, en kostte W. tien cent per liter. Dit kostelijk pro- ua tfeqaS jaq ut pjSM jonp alles ging goed, tot de recherche een spaak in het wiel stak. Bij de veehou der werd ruim 15 liter melk ift beslag genomen. Een monster ervan werd op gezonden naar de Keuringsdienst van Waren te Alkmaar, waar na onderzoek bleek dat de melk slechts zeven hon derdste procent vet bevatte. Het afle veren van deze melk en het kopen er van is ten enenmale verboden, zodat zowel tegen de veehouder als tegen de banketbakker proc.-verbaal werd opge maakt. De boter, die uit de room werd gekarnd, verklaarde T. te hebben ver deeld onder zijn personeel. f (Van 24 tot en met 29 Nov. 1947) Bevallen: MMvd Staaij—Jansen, d CC MakMeeuwisse, d. AP Jongkees—Pauli, d. A B Schwarz—Kui per, d. w Otten—De Vries, d. A Pas- senier—Scheer, z A Keidel—De Haan, d C S Slot—Kalis, d. W Reiff—Hoef nagel, z. M Visser—Bak, dA Older- som—v d Goorbergh, z. M Bakker— Gersen, z. E Burger—Blaauboer, z C Kooij—Kolle, z. Ondertrouwd: H Been en B E Wassink. L P ten Bosch en N Kager. J R Vriesema en E H Mackie. Getrouwd: H J Jonk en B M de Bruijn. K Bethlehem en J A Bakker. L H C van 't Oosten en z. n. Heijkoop en J G Gelmers. H WIjker en I Lafe- ber. J Buis en J Huybers. J Zwart en C H v d Hout. F P M C Tilburgs en A Bijlsma. Overleden: M. Boogard (v), 80 jaar. B J Lorette (m), «7 Jaar, Cv. Riel (v), 67 Jaar J Gorter (m), 76 jaar. Het was de morgen na 't St. Nico- laasfeest. In de schoolgang klonk luid-op het stemmengeroes en voetengeschuifel der binnenkomende kinderen en de lange, kale rij kapstokhaken langs de oker- kleurig gesausde muren was spoedig bedolven onder jassen, mutsen en das sen. In de deuropening in haar lokaal, stond Margreet Mergers. jong onder wijzeresje van de tweede klas. Langs haar been schoven de kinderen naar binnen, opgewonden en druk, met fris se, door de kou gekleurde gezichtjes. Tineke Harmsen droeg met zichtba re trots een mooie babypop in haar armen en voorzichtig streek ze met haar handje het plboiïg uitstaand pop- penjurkje glad, om dan met een vra gende blik de aandacht van de juf frouw te vangen voor haar nieuwe schat. „Juffrouw, kijk eens, die heb ik..,." Maar voor ze haar zin kon voleinden, drong Carolientje Meyer naar voren, een negerpop in een kleurig raffia- rokie. omhoog houdend „Van Sinterklaas, juffrouw, net zo zwart als zwarte Piet!" „Prachtig", bewonderde Margreet en zacht duwde ze de kinderen naar bin nen. want daar kwam Eritsje met ziin „rooie brandweerauto" en achter Frits- je steeds weer glundere gezichtjes en handen vol speelgoed. „Voortmaken, kom!" maande ze en kele treuzelaartjes in de gang en toen Marietje Kooy, een tenger meisje met een kleurloos, smal ezichtje haar als laatste Dasseren en stilleties naar haar bank schuifelde, sloot Margreet de deur. Even wreef ze haar koude handen boven de hoge zwarte kachel. De kin deren waren druk en vol verhalen, 't Zou vandaae niet meevallen om aller aandacht bii het werk te houden. Terwiil ze een stapel leesboeken uit ie kast nam. werd over en weer het snoei goed bewonderd. Er waren grappige dingen bij. waar de kinderen om moesten lachen en aan de verhalen kwam geen einde. De mondjes stonden niet stil. Alleen Marietje Kooy nam geen deel aan de vrolijkheid. Op het uiterste puntje van haar bank zat ze stilletjes in elkaar gedo ken. Een vreemd, leeg gevoel was er in haar hoofd en met moeite verdrong ze haar tranen. Zo eenzaam, hopeloos eenzaam voelde zij zich tussen al deze roezige, opgewekte kinderen, die ge heel in beslag werden genomen door het fleurige speelgoed. „Netjes zitten en stil", commandeer de de stem van de juffrouw. „Joop, deel jij de leesboeken maar uit". Het geroes verstomde; alleen in de jongensrij was nog gestommel omdat de Jeep van Jaapje tot de ban'; van Herman Bakker was gereden en daar door Herman in beslag genomen. Op de banken waren de cadeautjes uitgestald, voorzover ze mee naar school waren te nemen. Zou de juffrouw dan he lemaal niets zeggen van al die mooie dingen? Er was zo verschrik kelijk veel te vertellen, zo veel, dat ze er haast niet van stil konden zit ten. Margreet bestudeerde de lesrooster. Plotseling opkijkend moest ze lachen om de verwach tingsvolle gezichtjes. „Enik hoef niet te vragen of Sinterklaas om jullie heeft gedacht. Wat een leuke cadeaux zie ik daar allemaal!" Ze liep tussen de ban ken door en had heel wat te bewonderen. Par mantige poppen, auto' tjes, tasjes, bootjes, kort om allerlei dingen die de kleintjes zoal krijgen van de goede Sint. Er was duur speelgoed en goedkope bazarrom- mel, maar alles is mooi in kinderogen. En dan de verhalén..! Niet alleen vrij van fantasie, dacht Margreet ge amuseerd. Bewonderend streek ze langs het mooie jurkje van Tineke's pop en drentelde naar de volgende bank, waar Hennie haar mouw opstroopte om de nieuwe armband op z'n voordeligst te j laten uitkomen. Naast Hennie zat, nog steeds kleintjes ineengedoken, Mariet je Kooy. 't Bleek gezichtje leek nog smaller dan gewoonlijk en schuw boog ze haar hoofd over het leesboek. Mar greet zag geen cadeautje op haar bank en door de houding van het kind, voelde ze intuïtief, hier voorzichtig te moeten zijn met haar vragen. Geen notitie van Marietje nemen zou o:ok niet juist zijn. Terwijl ze zich naar het meisje toe boog vroeg ze vriendelijk: „Heb je gisteravond ook nog gezon gen, Marietje?" Zo Marietje iets had willen ant woorden, zou ze de kans niet hebben gekregen, want bijdehandte Hennie, die haar buurtje had uitgevraagd, ver telde met een luid, schel stemmetje dat Marietje geen enkel cadeautje had gekregen. „Hoe kan dat nbu juffrouw? Sinterklaas geeft toch alleen niets aan héél stoute kinderen?" Dat was te veel voor Marietje. Met een bons liet ze haar hoofdje op de bank vallen en de lang-bedwongen huilbui kwam los. Er kwam een stilte van verbazing in de klas en Magreet stond wat hul peloos naast de bank. Wat wist ze eigenlijk méér van dit kind dan dat haar moeder weduwe was. Een lange tengere vrouw die wel eens bij de poort wachtte.... Zwijgeijd legde zij haar hand op het sluike, blonde kinderhaar en zocht naar woorden om het kind op te beu ren, tot zij plotseling een ingeving kreeg. „Je moet eens luisteren Marietje; ik zal je wat vertellen van Sint Nico- laas". Het meisje veranderde niet van houding, maar Margreet sprak door: „Sinterklaas begint echt oud te worden hoor!; daar was hij nu giste ren warempel je huisnummer verge ten. 's Avonds heel laat, belde hij nog aan mijn deur om te vragen of ik een pakje voor jou mee naar school zou willen nemen". Verwonderd werd een roodbehuild gezichtje naar Margreet opgeheven, die rustig verder fantaseerde. „Natuurlijk heb ik dat aan Sinter klaas beloofd; maar vanmorgen moest ik zoveel dingen meenemen dat ik het pak niet meer kon dragen. Van middag zul je eens wat zien! Dan breng ik het mee hoor! Afgesproken?" Een stil, dankbaar knikje was het antwoord. Tussen de middag pakte Margreet Melgers al het lekkers in, dat ze op haar gezellige Sint Nicolaasavond had gekregen en van het geld dat zuinig opzij was gelegd voor een paar nieu we schoenen, kocht ze een aardige babypop. Het was een groot pak, dat 's mid dags namens Sint Nicolaas aan Ma rietje werd overhandigd. Er kwam weer een bijna feeste lijke stemming in de klas en kreten van bewondering gingen op, toen de pop voorzichtig uit haar cartonnen doos werd genomen. Met een stralende glimlach, waar door het smalle gezichtje treffend mooi werd, troonde Marietje Kooy tussen haar schatten. POP ADEMA. Twintig van Uw mede-wandelaars kregen Zaterdagmiddag van de politie een welwillende waarschuwing, omdat zij tegen de regels van het verkeer zondigden. Zij moeten hun naam opge ven, wat ditmaal niet betekende „u wordt geverbaliseerd", maar: „We zul len II een kleine schriftelijke cursus thuissturen". Mocht U ook tot de gelukkigen be- horen, die zo'n gestencild papiertje ontvingen, neemt U dan even de moei te het te lezen. U steeks er allicht iets van op. Gevonden: bril met donker mon« tuur, étui met sigaretten, zwart hondje, glac' herenhandschoen, jonge herder, zwart hondje, twee portemonnaies met inhoud, sjaal, sigarenaansteker, vulpen, zilverbon, zilveren sierhaarspeld. Verloren: 4 bankbiljetten van 100 en 2 van 25, zilveren broche, boekje met bonnen, armbandhorloge, geel-bruine muts, 100 plakzegels yan 10 cent, portemonnaie inh. 2 en zwem- kaart, portemonnaie inh. 10 en ver- snaperingskaart, portemonnaie inh. 1.50, zwemkaart, snoepbonnen en tex- tielkaart. Inlichtingen op het hoofdbureau van politie. BURGERLIJKE STAND Geboren: Tiny, dochter van H Tóes en E Schoen. Jan H, zoon van C Qu'ak en E Vriesman. Janke dochter van J Minkes en S Zandstra. Maria CEP, dcchter van P S de Wit en T de Boer. Nicolaas A, zoon van J W Praat en A C Kruijer. Clemens M, zoon van S Roos en C van der Fluit. Arie P, zoon van C Geel en A Kaashoek. Maria J, doch ter van N J Bijman en M J Schram. Pierkjen, dochter van J Draijer en K Couperus. Frans Th C, zoon van A Th Popma en T C Hiemstra. Anna M, dochter van J G Bruin en A M de Haan. Ondertrouwd Lubertus Andrin- ga en Maartje van Schoort Getrouwd: Arie van der Sluijs en Geertje R Kooij. Lubertus Andringa en Maartje van Schoorl. Overleden: Johannes K Sülzle, 84 jaar, echtgenoot van Sijtje Speelpenning. AANBESTEDING PUINRUIMEN TE PETTEN. Uitslag van de door het gemeente bestuur van Zijpe gehouden aanbeste ding van het slopen van de nog aan wezige funderingen der gesloopte woningen in het dorp Petten. Ingeschreven is als volgt: J. Bood te Limmen ƒ9500.A. Tuin P. Tuin te 't Zand 13950.—; D. P. Kui per te Kolhorn 13990.J. Wierin- ga te Middelburg 14700.P. Veter te Alkmaar ƒ16300.H. Bax te Haarlem 17500.—; Huiberts Punt te Alkmaar 17900.Th. Veul te 't Zand ƒ17990.—Gebr. A. en O. Lute te Castricum 18000.A. le Clercq te Castricum 18160.R. Wiersma 18377.G. Bosland te Amsterdam 19199.F. Kuiper te Aartswoud 19492.A. Dienaar te Santpoort 19700.Fa. Verheul Brouwer te Haarlem f 19945.R. Luis te Gas- selternijveen 21000.P. Rooiers te Rotterdam 27775.K. Bakker te Schagen ƒ45000.J. Bruin te Bo- beldijk 68.500.De gunning is aan gehouden. FILMAVOND VAN „HET KLEINE DORPJE" De buurtvereniging „Het kleine Dorpje' had een filmavond voor haar leden geor ganiseerd in het café „Prins Hendrik". Hiervoor was uitgenodigd de heer C H Groen van de Nederlandse Reisvereniging Het programma voor deze winter was als volgt samengesteld: in Januari a.s. de Jaarvergadering gn in Februari a.s. zo mogelijk een toneelavond. De heer Groen verkreeg vervolgens ge legenheid om over de te vertonen films een korte inleiding te houden Hij deed dit op zakelijke wijze, waarna de film over „De Dolemieten" werd afgedraaid. Met spanning werd in het sneeuw- en ijsgebergte het skiën van geoefende sportlieden gevolgd. Ook de natuurtaferelen waren zeer mooi. Daarna werd een film in 4 delen van een NRV- reis per „Slamat" van de Rotterdamse Lloyd vertoond. Prachtige natuurtaferelen werden hier bij op het doek gebracht. Het moet nu een voldoening zijn om op deze wijze een vacantie te kunnen nemen. Na de pauze volgde nog een film over Casablanca en een tweetal Zwitserse films van het Berner Oberland. Aan he eind -van de avond sprak de voorzitter namens allen zijn dank uit aan de heer Groen voor het gebodene DE BRUG WAS NIET STERK GENOEG De fouragehandel^ar P B zou Woens dagmiddag J.l. met zijn vrachtauto over de brug naar de boerderij, bewoond door J C K aan de Kortevligt rijden. Toen hij echter midden op de brug was, brak een gedeelte van het brugdej^ en de wagen ging met het achtereind in de vaart. Met een kraanwagen is een en ander weer op gehaald. Perse onlijke ongelukken vonden niet plaats. i LEZING VAN MINISTER MANSHOLT De Partij van de Arbeid, afdeling Juli anadorp, houdt Zaterdagavond een open bare vergadering, waar als spreker zal op treden: Zijne Exc. minister Mansholt met het onderwerp: Landbouwpolitiek e11 Voedselvoorziening' INSPECTEUR STAATSLANDBOUW- BEDRIJVEN. Bjj Kon. besluit is ir. L. H. Huisman met ingang van 1 Januari 1948 benoemd tot" inspecteur bij de StaatslandbouW- ijedrijven. ter standplaats Wieringc

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2