Wij moeten werken, opdat wij kunnen leven Stad en Omgeving- Ccn ïKrstgescfjetife PHILIPS Minister MANSHOLT sprak te Hippolytushoef De Sportshow op 20 December „DE JUTTER" jubileerde Burgerlijke Stand Kuipersteeg exit! De noodslachtplaats te Koegras De salariëring der wethouders Kerst-uitvoering van „HALLELUJA" Een vast stedebouwkundige Werd De Bilt gewantrouwd? VOOR SPOORKAARTJES ELTHUYS Reisbureau Is hier iets van U bij? Bouwmaterialen ontvreemd Eenmaal andermaal Bridge-nieuws i. t Ziekenbarak krijgt Röntgen-afdeling Kazemat Bankastraat wordt gesloopt voor „hem" PHIUSHAVE EUctriscb droogscbeerapparaat Liever veevoeder dan graan Burgemeester Lovink overleden Den Oever. Jaarvergadering IJsclub „Voorwaarts'^ Uitvoering accordeonclub i „Avanti'' De Sportshow is thans zover gevorderd, dat zij definitief doorgaat. Zaterdagavond 20 Dec. zal om I uur precies een non stop programma aanvangen, waarin het publiek zeker aan één stuk geboeid blijft flosten noch moeite zijn er gespaard om Pet beste te brengen op sportgebied voor Den Helder. Alleen al de diverse keur- turners met Jan Molenaar aan het hoofd, met hoogrek en hoogbrug, bieden wat men hier zelden ziet. Molenaar, zelf vele malen kampioen van Nederland, laat U zien wat de turnkunst ons biedt. Reu- zendraalen. achterwaartse salto's uit reuzendraai achterover, enz. Let ,U eens op Groenendijk. Het schermen staat onder leiding var. majoor Mersie. Na demonstratie van be langrijke oefenvormen, vindt o.a. een partij sabel plaats, de namen der deel nemers zullen een verrassing zijn voor het Helderse publiek. Wat het boksen be treft zorgt „De Ring" voor de „show" Instructeur Van der Reijden zal met zijn „pupillen" laten zien wat „boksen" is, geen knock-out werk. Let U eens op dit werk wat speciaal Ingeoefend wordt. Vanzelf vinden enige partijen plaats met technische boksers als*Bekker enz. De Jlu-jitsu- en judo-demonstratie wordt verzorgd door de heren Kuilman en Ta- dema (Alkmaar) Dames en heren werken hier ook in mede. Dit is een gebied van vliegende scharen, klemmen, enz., hef. bomen der zelfverdedigingskunst. Ook hier een program, waarvoor de namen der heren borg staan en dat allen sterk zal boeien. U heeft wel eens een partijtje ge tafeltennist, wat U op dit gebied krijgt te zien is geraffineerd snel en fraai. Twee spelers, o.a Visser uit de topklasse van de N T T B, zullen dé hoofden van Jan Pu bliek van het snelle draaien, enige hals- spierlesjes geven, back-hands, fore-hands en smashen in sneltrein-tempo. Iets heel bijzonders is de spier-demonstratie van de heer P Tol. Deze heer kan praetisch alle spieren in samentrekking brengen, als het ware anatomie voor het publiek Springende borstspieren, triceps en bi ceps, optrekken middenrif enz. De Morali's treden niet veel op, maar wat zij brachten was altijd af. Voor deze speciale show studeren zij een aantal nieuwe stunts op acrobatiek-gebied. Gewichtheffen is iets nieuws voor Den Helder. Theo Magret, 18 Jaar, laat U ver. sield staan op dit gebied. Tevens werkt hier de heer P Tol mede. Het aantal kilo's, dat gedrukt en gestoten wordt, wordt vooraf bekend gemaakt. M. Heiligenberg en collega's op rijwlel- acrobatiek brengen iets bijzonders. Wij raden een leder aan deze avond vrij te houden, het is een unicum voor onze plaats, zorgt reeds bij de voor-verkoop voor Üw plaatsen. Het programma is non stop. Orkest J Seegers. Na afloop een groot bal, waarbij U kunt bijkomen van Uw gespannen aandacht. Zaterdag 13 December was het vijf tien jaar geleden dat de wandelsport vereniging de Jutter werd opgericht. De Eerste Helderse Wandelsportver eniging, die spoedig tot grote bloei kwam en uitgroeide tot een gezonde vereniging, hield Zaterdagavond 'n goed geslaagde feestavond in Casino. Omstreeks kwart over acht nam de voorzitter, de heer Does, 't woord. Hij heette de aanwezigen in de tot de uiter ste hoeken gevulde zaal hartelijk wel kom. Wij zullen de geschiedenis van de achter ons liggende vijftien jaar niet in haar geheel opsommen, aldus de spre ker, wij zijn vanavond hier gekomen om eens de zorgen aan de kant te zet ten en op uitbundige wijze het feest te vieren. De heren Van den Berg en Wiersma, die respectievelijk vijftien en dertien jaar lid waren, werd dank ge bracht, waarna de voorzitter de ge legenheid bood aan de zusterverenigin gen een woordje te spreken. Als eerste spreker kwam de afgevaardigde van de Noordhollandse Wandelbond, de heer Stijger, die de „Jutter" met haar derde lustrum feliciteerde en zijn felicitatie gepaard deed gaan met een fraaie bloe menmand. De heer Muzerie bracht de felicitatie over als official van de Hel derse Wandelsportclubs. De heren Lo- gemann (Visbuurt), Himpers (Zilver meeuw) en De Jong uit Anna Paulowna sloten de rij. Zij allen boden de gebrui kelijke bloemen aan. Hierna kon de revue „Cocktail 1947" een aanvang nemen. Onder leiding van de heer Holtman gaf het revue-gezel schap „Tot ons genoegen" blijk een goed amateur-gezelschap te zijn. Er volgde een bonte reeks van schetsen en zang, waarbij vooral het „Nonnenkoor uit Casanova", uitstekend vertolkt werd. Ook de costuums die zelf ge maakt waren, zagen er netjes uit en alles was tot in de puntjes verzorgd. Na afloop van het toneel begon de traditionele verloting die tegenwoordig op vrijwel geen enkele feestavond wordt overgeslagen. Maar ook hieraan kwam een einde. De dansvloer werd ontruimd en het bal begon. Jaap Kwak met zijn „Musical Ramblers" waren deze avond weer goed op dreef en hiel den de danslustigen tot half vier in de nacht bijeen. Als geheel was het gezellige avond, waarop het vijftien-jarig bestaan op intieme wijze werd gevierd. (Van 8 tot en met 13 December) Bevallen: IJ Luters—Postma, z. A M Tabeling—Plieger, z. J W Bak ker—Landman, z. A Biersteker—Eijl- ders, z. A M Valk—Del terne, d. en z. T J Been—Bontes, z. C J Robben- Van Kampen, d. J de Leeuw—Brans, z H- de WaardGreeuw, d. en z. J Visserv d Hoek, z. L J Verwoerd— Toes, d. J Bakker—Alta, d. J de Graaf—Schenk, d. M M van Straaten Labout, d. J Meester—v d Vaart, d. Ondertrouwd: L van Leenen er. A van Wensem. E A Taylor en S W A Ufkes. Getrouwd: P van Duin en J M Kunnen. WK Groenhard en C van Tiel. LP ten Bosch en N Kager. N C Schouwenaar en M Haaksema Overleden: J W Bottema (m), T jaar. AC van Amersfoort (v), 64 jaar. Bij besluit van 11 October 1947 werd door B. en W. aan de heer J. van der Oord, alhier, vergunning ver leend tot het bouwen van een dubbel woonhuis aan de Binnenhaven op de grond, welke is vrijgekomen door het slopen van de percelen Binnenhaven 82-83 en 84-85. De totale breedte van de vrijgekomen grond bedraagt 8,60 M. Op advies van de aesthetisch ad viseur van Den Helder werd de gevel breedte van het te bouwen dubbele woonhuis bepaald op 11 M., zulks ln overeenstemming met het ontwerp- wederopbouwplan. Ten einde tot het bouwen van bo vengenoemd woonhuis te kunnen overgaan, heeft de heer Van der Oord verzocht aan hem te willen verkopen een gedeelte van de Kuipersteeg. Be doeld weggedeelte is eigendom der gemeente. Tegen inwilliging van het verzoek bestaat bfl B. en W. geen be zwaar. Ook zal naar hun mening het onttrekken aan het openbaar ver keer geen moeilijkheden opleveren C'i ereenkomstig het bepaalde in arti kel 10 der Wegenwet is van ae voor genomen onttrekking openbare ken nisgeving gedaan en daarbij werden belanghebbenden in de gelegenheid gesteld eventuele bezwaren tegen deze onttrekking in te brengen. Bezwaren ztn evenwel niet ingediend. Op 31 December 1947 eindigt de overeenkomst, door de gemeente aan gegaan met de heer J. Benema te Anna Paulowna, betreffende het hu ren van de noodslachtplaats te Koe gras. De heer Benema is bereid de noodslachtplaats met bijbehorende schuur onder de thans geldende voor waarden voor het jaar 1948 aan de gemeente te verhuren. De huurprijs bedraagt f 262,50. "fot vermindering van de huur is de heer Benema niet bereid. Hoewel B. en W. van mening zijn. dat de bestaande regeling voor de ge meente, vooral uit financieel oogpunt, weinig aantrekkelijk is, is het niet mogelijk gebleken daarin voor het komende jaar verandering te bren gen. Wei zijn zij inmiddels met de In specteur van de Veeartsenijkundige Dienst voor Noordholland in overleg getreden omtrent de oprichting van een centrale slachtplaats, als voorbe reidende maatregel voor de oprichting van een abattoir, waarmede de oplos sing van het vraagstuk van de nood slachtplaats samenhangt. Vóór de oorlog waren de salarissen van elk der wethouders van de ge meente Den Helder vastgesteld op f 2500. Gedeputeerde Staten hebben lJij hun besluit van 12 September 1945 deze jaarwedden nader vastgesteld op f 3100, met ingang van 1 Juli '45. Zij gingen tot deze verhoging over, omdat de taak der wethouders in deze ge meente als gevolg van de oorlogsom standigheden belangrijk was verzwaard. Naar het oordeel van B. en W. is het thans wederom wenselijk de jaarwed den der wethouders te herzien. Het aantal inwoners van Den Helder is na de terugval tijdens de Duitse bezetting, weer gestegen tot 32521 op 1 October 1947. Het zou ongetwijfeld reeds ver boven de 40000 zijn, wanneer niet zo veel woonruimte tengevolge van oor logshandelingen was verloren gegaan. Het staat thans vast, dat Den Helder de marinebasis zal worden. De weder opbouw van deze gemeente moet dus met kracht worden voortgezet. Mede in verband daarmede, stellen B. en W. thans aan de raad voor, hen op te dragen bij Gedeputeerde Staten een verhoging der wethouderssalarissen tot f 3600 per jaar aan te vragen. In de haven van Hamburg wordt op het ogenblik de grootste draaibank van Europa in het landingsvaartuig L.T. 7 van de Kon. Ned. Marine ingeladen De draaibank, die een gewicht heeft van 170 ton, 15 meter lang is en een draaidiameter heeft van 4 meter, werd in 1943 gebouwd en is afkomstig van de werf Blohm en Voss te Hamburg. De draaibank wordt op rekening van de herstelbetalingen aan Nederland geleverd. Het gereformeerd gemengd koor „Halleluja" onder leiding van de heer G. van der Kuyl, hoopt Vrijdagavond 19 December a.s. een Kerstuitvoering te geven in de Bethelkerk, met mede werking van de solisten Feike Asma, orgel, mevr. Vetsy G. Riekwel—Bruin, alt, mevr. BoerdijkSok, sopraan en de heer G. W. Akkerhuis, declamator. Het koor zingt enkele Kerstliederen, een Kerstcantate en Mobachs bewer king van Psalm 33. De rest van het programma sluit hierbij aan. Feike As- ma speelt enkele fragmenten uit de suite „Kerstfeest" van Jan Zwart en 'n fantasie over Kerstmelodieën van zich zelf. Het concert begint om acht uur. Met het oog op de talrijke proble men van stedebouwkundige aard, die in onze gemeente om een oplossing vragen, zoals om de voornaamste te noemen het plan-Groot Den Helder, het plan-Centrum, met inbegrip van de doorbraak van de Keizerstraat en de ingrijpende saneringsplannen in de binnenstad, waarvan de verwezenlij king thans reeds op 20 a 25 jaar kan worden geschat, achten B. en W. het noodzakelijk om een stedebouwkun dige aan te stellen en een zodanige functie in de gemeentelijke salarisver ordening op te nemen. Zondagavond hebben onbekenden een ruit ingedrukt van de boekhandel in de Keizerstraat. Uit de étalage wor den vier Enkhuizer Almanakken ver mist. lyellicht is de dief een persoon, die zeer weinig vertrouwen stflt in de Bilt, wellicht ook is zijn bibliotheek reeds zo uitgebreid, dat slechts enkele exemplaren van de Enkhuizer Alma nak eraan ontbraken. Gezien het feit, dat er vier tegelijk werden ontvreemd, zou men denken dat de man er een zeer druk gebruik van maakt, en dat hij zich heeft willen dekken voor '4 toekomst.... Als het hem een beetje tegenzit, kan hij in de toekomst nog enkele weekjes brommen! Corx. Lissone - Lindeman Gevonden: autoped, kinder-armband- je, doublé armbandje, kinderbril, re kenboekje, bankbiljet, grijze ceintuur, doosje tabletten, flesje odeur, bruine wollen das, étui met inhoud, driewie- lig kinderfietsje, bankbiljet, geel hondje, zwart hondje, zwart-wit hond je, armbandhorloge, nikkel armband horloge, konijn, manchetknoop, wollen kindermuts, muntbiljet (zilverbon), portemonnaie met inhoud, blauw pet je, padvinders riem, riem. Verloren: zilveren broche, étui inh. een vulpen en vulpotlood, glacé heren handschoen, bruin lederen handschoen, nikkelen armbandhorloge, blauwe re genjas, kinderjasje, levensmiddelen kaart, portemonnaie inh. f 2.50, porte monnaie inh. f 10.35, vulpen. Van een bouwwerk aan de Flora straat werden de laatste tijd regelma tig bouwmaterialen vermist. Toen dit de aannemer begon te vervelen deed hij aangifte bij de politie, die een on derzoek instelde. Het bleek dat de planken e.d. waren gebruikt bij het bewoonbaar maken van een huis in de le Vroonstraat. Al^rerdacht van dief stal werden een 54-jarige opperman en een 26-jarige metselaar aangehou den. In Juli—Augustus van dit jaar werd op Urk een aanbesteding gehouden van de bouw van zestien arbeiderswoningen. Aan de uitslag kon de minister geen goed keuring hechten. Bij de tweede inschrij ving waren de Urkers wel de laagste, maar toch waren zij f 21.900,hoger dan hun eerste inschrijving. De minister kon dit ook niet goedkeuren gezien het ver schil tussen eerste en tweede inschrij ving te laag was. Opnieuw zal nu een openbare aanbesteding onder leiding van ir. Bolt worden gehouden. Vrijdag 12 December vervolgde de HBC „1945" haar verenigingswinter competitie. Nog slechts twee drives ev deze competitie zal ten einde zijn. A-lijn punten 1. PolSnoerwang 48 Mw. KuitemsHr. Mud 46 3. Beneker—Veenstra 41'/« 4. Overeem—Stadtman 39 Vt 5. Zoon—Dekkers 38'/« Selier—Bakker 37'/i 7. DonsBakker 29 8. Hr. en mevr. Schotmans 28 9. Grande—Stemberg 27'/» 10. SmitSwennen 24 B-l|jn: 46 1. Bak—De Graaf 2. Hr. en mevr. Besterveld 41 3. Dames SnijdersVeenstra 40 4, JongVisser 38'/i 5. Hr. en mevr. Vries 36'/i 6. SpruitHuis 33'/« 7. BrederodeDe Vries 33 8. Gebr. Kersbergen 31'/i 9. Wijnantsv. Drimmelen 31 10. HocquéSchra 28 V» Teneinde in één der barakken van het Gemeente-Ziekenhuis, namelijk in de ba. rak Kroor lijders aan besmettelijke ziekten, een Röntgen-afdeling te kunnen onder brengen, vragen B en W aan de Raad een crediet van f 4440,—. De uitbreiding van het gemeente ziekenhuis, waartoe op 4 Maart J.L door de gemeenteraad werd besloten, verkeert in een vergevorderd stadium. Verwacht mag worden, dat de intus sen geplaatste paviljoens in het vol gende voorjaar volledig zullen zijn in gericht. Zoals bekend zal op het open terrein tassen Singel en Bankastraat een nood- school voor het gewoon lager onderwijs worden gesticht. Daarom moet de op dit terrein aanwezige kazemat worden ge sloopt. De voor slopen vereiste toestem ming is reeds het vorig Jaar vanwege de minister van Oorlog verleend. De kosten van het opruimen worden geraamd op f 23.270,—. B en W verzoeken aan de Raad machtiging tot het doen afbreken van de kazemat en het beschikbaar stellen varu een crediet ter grootte van genoemd be drag. Koop voot „hem" een „PHttlSHAVE". Dit is een cadeau naar het ban van iedere man. Dat herinnen hem iedere morgen weer opnieuw aan UI N.v. PHILIPS' VERKOOP-HU V. NEDERIAND. EINDHOVEN Daartoe door het partijbestuur der P.v.d.A. afd. Wieringen uitge nodigd, sprak Zaterdagavond voor een stampvolle zaal in „Concordia" te Hippolytushoef, Z. Exc. minister S. L. Mansholt. Namens de afdeling heette de heer Bontkes de minister welkom. De mi nister begon zijn rede met er op te wijzen dat er momenteel vele vraag stukken zijn, die antwoord verdie nen, temeer daar over verschillende problemen nog wel eens te soepel wordt gedacht. Spreker hoopte door deze uiteenzet ting de problemen in een ander licht te stellen. Er zijn maar weinigen tevreden en dan zijnhet meestal diegenen die zeer hoge winsten maken, ondanks de armoede waarin Nederland verkeert. Het werd op het ministerie reeds in gezien dat het een moeilijke tijd zou worden, niet alleen voor Nederland doch voor geheel West-Europa. Syste matisch zijn de regeringsdepartemen ten te werk gegaan. De armoede waarin ons land verkeert, werd verdeeld over alle inwoners. Hoewel dit niet direct de instemming van het gehele volk had, zal dit toch de enige oplossing zijn om de verloren welvaart te herwinnen. Vooral echter dient er gewerkt te worden, om de productie op te voe ren, teneinde zo weinig mogelijk van andere landen te importeren, aangezien daarmee steeds grote bedragen zijn ge moeid. De lonen- en prijzenpolitiek is geheel het beleid der Wederopbouw gewor den, gebaseerd op het economisch le ven en volksgemeenschap. We hadden onwillekeurig andere gevolgen gekre gen (vergelijk Frankrijk) wanneer dit niet aldus ingesteld was of gehand haafd bleef. Natuurlijk zijn er nog groepen in het Nederlandse volk waarvan de levens positie verbeterd zou gunnen worden. Het prijspeil der consumenten-produc ten is ongeveer van 100 tot 185 ge stegen. De arbeiders hebben met hun verdiensten een flink stuk ingehaald, daar thans de lonen op 260 staan. De lonen der ambtenaren zijn echter veel minder gestegen (45 a 50 zodat deze lonen beneden het gestegen prijspeil liggen. Ook de pensioenen werden wei nig verhoogd. LANDBOUW BLEEF NIET ACHTER. Hoe staat het met 't bedrijfsleven? Hierin is de landbouw wel het verst achter gebleven naar de opinie der boerenbevolking. Dit is echter niet juist. Zomin de landbouwer als de veeboer hebben het slechter dan vóór de oor log. Wel komt de akkerbouw achter op bij de veehouders. Het is gebleken, mede door bereke ningen van het Landbouwkundig Insti tuut, dat nog lang niet alles voor de consument geproduceerd kan worden. De uitkomsten der zuivelproductie zijn minder bevredigend te noemen. De minister vervolgde met te zeggen dat geen enkele zekerheid van import van voedsel zowel als veevoeder kan worden gegeven. Hoe dit mogelijk is? Grotendeels doof de Amerikaanse ma nier van boeren. In 1930 hebben we het feit kunnen constateren dat de we reldmarktprijzen van graan laag waren. Er was te veel en grote hoeveel heden moesten worden verbrand. Nog een andere belangrijke factor is, dat de gehele wereld meer is gaan eten. Brits-Indië en China, die gewoonlijk graan exporteren, moeten thans impor teren en wel zoveel als vroeger het overschot bedroeg. Vervolgens behandelde minister Mansholt de exportmogelijkheden van Nederland. Hoewel de bo^er praetisch op de wereldmarkt is Itgespeeld door de concurrentie is er toch nog een be langrijk lichtpunt, n.1. de kunstmest. Bij deze export zal een belangrijk be drag aan deviezen binnen komen. De onbevredigende prijzen der granen weet spreker aan de te geringe eigen productie. De minister liet hierna de melk en andere zuivelproducten de revue pas seren en ook daar is nog niet alles zo als het wezen moet. Hierna kwamen de ruilverkavelings problemen aan de orde. Hoewel Wie- ringen nog slechts in een beginstadium verkeert, was het zeer zeker interessant voor de landbouwers. De regering streeft dit zeer na, omdat het zoveel perspectieven biedt. Ook Zeeland verkavelt thans, terwijl op Walcheren, het meest beschadigde deel van Nederland, tevens andere maatregelen worden getroffen. De z.g. kleine boertjes zullen zich verenigen met de grotere bedrijven om de land oppervlakte zo te krijgen dat hier een broodwinning verzekerd is. O.i. is het van de regering goed gezien om voor degenen die land daarvoor afstonden, land in de Noord-Oost-Polder beschik baar te stellen. Een mogelijkheid waar- v5n natuurlijk door de Zeeuwen een dankbaar gebruik wordt gemaakt! Hierna werd de gelegenheid geopend voor het stellen van vragen. De heer N. Mulder informeerde naar de huidige prijzenpolitiek van 't graan en was de mening toegedaan dat de prijs van f 20.per ha voor kleigron den nog wel zal gaan, doch dat dit op de lichte gronden te gering is. Liever zal de landbouwer hierop gerst gaan ver bouwen voor f 19.per ha dan het risico te lopen dat de tarwe door vorst verloren zal gaan. Tevens was de heer Mulder van mening dat er dan meer zal worden uitgezaaid, waardoor de pro ductie zal worden opgevoerd, terwijl voor de import niet zoveel behoeft te worden ingekocht. Zijn Exc. minister Mansholt kon het echter niet met de heer Mulder eens zijn. Deze prijzen werden vastgesteld naar aanleiding van gegevens, verstrekt door het Landbouwkundig Instituut, rfl „lervoor een onderzoek instelde in 1500 bedrijven! Met de granen kan men net ook op een andere manier weer goed maken, b.v. door suikerbieten, waarbij 't prijspeil veel ruimer is ge steld. Na nog een viertal sprekers te hebben beantwoord werd deze avond besloten. Op 75-jarige leeftijd is gisternyddag te Alkmaar overleden de heer G. J. Lo- vink, oud-burgemeester van CBllants- oog en Anna Paulowna en na de be vrijding wnd.-burgemeester van Ber gen. Vrijdagavond belegde de IJsclub „Voor. waarts" haar jaarvergadering in Hotel De Haan", alhier Van de 390 leden was slechts een gering aantal opgekomen, waarover de voorzitter, de heer J Tijsen, in zijn openingswoord zijn leedwezen uit. sprak. Uit de rekening en verantwoording blijkt, dat de ka3 sluit met een batig saldo van f 431,69. Voorzitter maakt bekend, dat er van het Bondsbestuur, afdeling Noordhollanda Noorderkwartier, een schrijven is inge komen waarin de IJsclub wordt verzocht toe te treden als lid van de Bond. Aldus wordt besloten. Verder deelt de voorzitter mede, dat de pacht voor de Hofmanshaven is ver hoogd. Besloten wordt ter compensatie de en- trée-prijzen van 25 cent te verhogen to» 51 cent per wedstrijd. Hierna is de bestuursverkiezing aan da orde. Aftredend zijn de heren J Tijsen Pzn., voorzitter; D Tijsen Pzn., penning meester; H Akkerman, secretaris; en J Heggpan. Verder besluit men de heer S. Koster als bestuurslid te royeren, wegens de weinige belangstelling, die hij voor de vereniging toont. Tevens wil met het bestuur met een tweetal leden uitbreiden. De vier aftredende bestuursleden wor den met algemene stemmen in hun func tie herkozen. Verder komen nu in het bestuur de heren C Kuut, N Rotgans en M Smit. Dan komt het bekende bekken van de niet minder bekende Oeverse omroeper ter sprake. Het huidige bekken is totaal versleten en Meijert kan nü zijn taak niet naar behoren vervullen. Dit bekken is ooi* reeds in de Wieringer Gemeenteraad be sproken, doch men is bang, dat er, voor het ijs er is, nog niet in zal zijn voor zien. Besloten wordt nu, dat da. ijsclub voor een bekken zal zorgen. In de nu volgende rondvraag stelt He- ligenberg voor de contributie te verhogen Na enig debat wordt besloten de volgende bedragen vast te stellen: voor gehuwden f 2,— (oud f 1,50), voor jongelui vanaf 16 jaar f 1,50 (oud f 1,en voor kinderen van 14—16 jaar f 0,65 (oud nihil). In de, a s. winter zal er nog geen staan plaats voor een consumptietent worden verpacht. De heer Tijsen wil reeds zien vastgesteld welke wedstrijd het eerst zal worden ver reden. Besloten wordt te beginnen met een wedstrijd voor de jeugd van 14 en I» Jaar, gevolgd door een kamp voor d» ouderen tot en met 18 jaar. De heer S Zomerdijk brengt de moge lijkheid van avond wedstrijden bij ver lichte baan ter sprake. Men zal' moeite doen een dynamo-wagen beschikbaar te krijgen. De heer Mulder zou gaarne kleedhokjes zien geplaatst voor de wedstrijdrijders Hierin zal worden voorzien. Verder zal men de eindpunten van de baan afraste ren om te voorkomen dat het publiek tij dens de wedstrijden op de baan dringt. Voor de grote wedstrijden met hoge prij zen zullen in het vervolg óók de dona. teurs en leden een klein bedrag moeten betalen om de onkosten te dekken. Tenslotte besluit men ln het vervolg geen ijszeilschulten meer op de haven toe te laten. Het ijs heeft daarvan zeer veel te lijden. Hierna sluiting. Zaterdag- en Zondagavond gaf de Ac cordeonclub „Avanti" haar herfstuitvoe- rlng ln zaal „Wlron", alhier. Namens de vereniging heette de heer J van Glabbeek de aanwezigen, die de zaal belde avonden tot de laatste plaats bezetten, van harte welkom. Het muzikale gedeelte van liet program, ma werd geopend met de herkennings melodie van „Avanti", waarna in het po pulaire gedeelte achtereenvolgens Paul Lincke's Melodieën, Donauwellen en een tango van Malando „Guapita" op uitste kende wijze ten gehore werden gebracht. De traditie getrouw zong hierna de heer Van Glabbeek een liedje, waarbij hij werd begeleid door het jongste lid van de Ac cordeonvereniging. „Jan en Louw" speel, den vervolgens enkele soli. Een verrassing was daarna het optreden van de jeugdige accordet n-vlrtuoos Jan Dathijn, die met zijn „Leichte Cavallerie" een daverend applaus oogstte. Dan trad de gehele club nog weer op met enkele nummers, waaronder een tweetal ouver tures, die het publiek zeer wist te waar deren. Na de hierop volgende pauze bracht de eigen toneelclub van „Avanti" bet romanti sche toneelspel „Het lied van alle tijden geschreven door D H Scheffer, voor het voetlicht. Het stuk speelt in het jaar 17". het tweede jaar van de Franse Revolutie. Het is voor een amateur-toneelgezelschap een zeer zware opgave een dergelijk stuk op aanvaardbare wijze te brengen. Het gezelschap van Avanti wist echter met veel bravour alle moeilijkheden op te lossen en de stampvolle zaal genoot zeer van het mooife spel. Mej. T van Glab beek, als Yvonne Fleuriot en de heer J. Bakker Szn., als Crochet, chef van de gthelme politie, beeldden op prachtige wijze hun moeilijke rol uit. Van mej. Glabbeek was het temeer een unieke prestatie, daar een gevatte kou haar het spelen zeer bemoeilijkte. Ook de kamenier van Yvonne, uitge beeld door mevr. LontVan Heukelom e:1 mevr. Brandsma—Duinker als conciërge speelden een uitstekende rol. De heer Van Glabbeek had als abt slechts een be scheiden rol, doch de enkele malen, dat wij hem op het toneel zagen, typeerde hij de Capucijner monnik op prachtige wijze. Als regisseur verdient de heer De Graaf alle lof, Kapwerk, grime en costuums waren uitstekend verzorgd. Dé heer J van Glabbeek bracht na af loop, namens de vereniging, dank aan aanwezigen voor de geweldige belang stelling en overhandigde aan de heer D Graaf een bloemstuk. Met een gezellig bal werd deze uitvo ring, waarop Avanti met heel veel vo doening kan terug zien, besloten. ALKMAAR, 15 Dec. 1947. Voor centrale waren aangevoerd: 80 Vet e koeien, 29 Pinken, 5 Graskalveren, z° Nuchtere kalveren en 170 Vette scha pen.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2