V MAISON JAVA" Stad en Omgeving. ELTHUYS Een te volgzame minnaar Huisdieren Chinees, Indisch en Hollands Restaurant Grote Nationale Pluimvee-tentoonstelling Blijde gezichten in het Badhotel Feestavond L.O.K. Inbraak Het bioscoopprogramma voor de komeftde dagen Chr. Geref. Gemeente veertig jaar Politioneel klein grut OOR SPOORKAARTJES 0. en 0. is weer actief Verloting Sportver. „Rijkswerf' Wielrijders attentie Vergiftigingsgeval Brandje op het station Passagierslijst „Nieuw Hplland" Julianadorp. Petten. Er wordt gebouwd Texel. Bij de Politierechter WAAR ZIJN i ONZE SCHEPEN? Wieringen. f rot\ f°"t' twelk^ Succes o± maakte, SLUITING GEMEENTEBUREAUX. Gemeente Den Helder. De gezamenlijke bloemisten maken hiermede bekend, dat er beide Kerstdagen NIET BEZORGD ZAL WORDEN, en hun zaken dan gesloten zullen zijn. Het Bestuur. oooooooooooooooooc Twintig November bestond de Pluim veever. „Den Helder en omstreken" 25 jaar. Dit heugelijke feit zal mede herdacht worden door een grote na tionale tentoonstelling van hoenders, dwerghoenders, konijnen, sierduiven en kanaries, in totaal 600 stuks, waaronder meerdere dieren met hoge bekroningen behaald op internatio nale tentoonstellingen in binnen- en buitenland. De tentoonstelling wordt gehouden op 25, 20, 27 en 28 December in de school voor B. L. O. Bovendien zal hieraan een tentoonstelling van onge veer 700 postduiven uitgaande van de H. C. C. worden gehouden. De Pluimveevereniging mag zich in een gezond verenigingsleven verheu gen. Er wordt steeds voorlichting ge geven aan de leden o.a. in de vorm van lezingen en causerieën, terwijl re gelmatig excursies worden georgani seerd. Deze goede gang van zaken is niet in het minst te danken aan de grote toewijding van de leden. Veel dank is ook verschuldigd aan de Ere voorzitter de heer G. J. H. Verstegen, een der oude steunpilaren der vereni ging. De tentoonstelling belooft iets goeds te worden en zal zeker een groot aan tal liefhebbers trekken. Zaterdagavond werd een amuse- nients-avond aangeboden aan de be woners van het Badhotel te Huisdui nen, dat zoals u waarschijnlijk reeds zult weten sinds 't einde van de oorlog dienst doet als tehuis voor oorlogs slachtoffers. Om 8 uur opende de directeur van het Tehuis, de heer van den Berg, met een kort woord de avond, waarin hij de genodigden welkom heette en allen een gezellige avond toewenste. Hierna volgde een gevarieerd programma, waaraan medewerkten het duo Gaste laars, dat met guitaarbegeleiding aardige liedjes ten gehore bracht, en de goochelaar Joe Burton, die met z'n wonderbaarlijke verdwijningen, z'n bijzondere staaltjes van vinger vlugheid en verdere geheimzinnige goocheltoeren de aanwezigen veel ple zier wist te verschaffen. Ook de heer Wynia had een groot aandeel in het slagen van de avond ir.et z'n optreden als Jan IJselstein, de kleine man en de stotteraar. De guitarist-conferancier Gastelaars kweet zich uitstekend van zijn taak en wist het programma tot een aantrekkelijk geheel te maken, hierbij geassisteerd door het verdienstelijke spel van de accordeonnlst Leo Mahieu. De inwen dige mens werd niet vergeten; de aanwezigen werden in de pauze door enige meisjes op koek en croquetjes getracteerd. Na afloop werd de dans- lustigen gelegenheid gegeven tot dan sen, waarbij Leo Mahieu de muziek verzorgde. Gezien de vrolijke en gelukkige gezichten der oudjes en de prettige stemming welke de gehele avond heerste, kunnen de verzorgers van deze avond alsmede de heer en mevr. v. d. Berg op een welgeslaagde avond terugzien. De toneelvereniging „De Ooievaar" heeft Zaterdagavond aan de leden van de buurtvereniging „L.O.K." (Lijster straat, Ooievaarstraat, Kemphaan straat) een gezellig toneelprogramma aangeboden. Na de opening door voorzitter IJzendoorn konden alle aanwezigen het Ooievaarsclublied instuderen, het welk was getoonzet op de populaire melodie van „Cheerio". De heer Wim Dekker gaf met begeleiding van de heer D. van Soest een tenorsolo, die door insubordinatie van de microfoon jammer genoeg niet tot zijn recht kwam. Het programma vóór de pauze werd besloten met de opvoering van de éénacter „Caroussel", waarvan het succes vooral aan de uitvoerenden moet zijn meegevallen. Tegen de ver wachtingen van de spelers in viel dit programmanummer lang niet in het water. Er werd aardig spel geleverd, vooral door mej. Tini de Bont, mevr. NekKlaver en de heer J. Plaats man, Na de pauze traden de „Grabeka's" op, en zij deden dit ten bate van de NIWIN en het Monumentfonds. Het bestuur van L.O.K. had daarom af gezien van de welhaast traditionele verloting, wat voor de vereniging een niet onbelangrijk financieel offer be tekende. Daarna werd het blijspel in één be drijf ..De verrassing" opgevoerd, waarmede de tonelisten van „De Ooievaar" weer veel bijval oogstten. De heer Van Soest liet zich nogmaals horen met zijn accordeon. Tot besluit brachten de heren Roelof se en Nak (de laatste verzorgde tevens de con ference) nog de schets „De ontevre den boekhouder". De avond werd met een genoeglijk bal met muziek van de „Musical Ramblers" besloten. In de nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken in een perceel aan de Kertzogstraat. De dief is waarschijnlijk aan de achterzijde de woning binnen gedrongen en heeft, terwijl de bewoon ster in de voorkamer sliep, va» de tafel in de achterkamer een handtasje weg genomen. De dame had wel iets ge hoord, doch heeft op dat moment geen ongewenst bezoek vermoed. Later werd het tasje op straat teruggevonden, doch een deel van de inhoud nX alle distri butiebescheiden plus negen en 'n halve gulden waren er uit verdwenen. Beide bioscopen brengen de komen de dagen een uitgebreid programma, waarvan we hier in het kort een over zicht laten volgen. In iedere voorstel ling, zowel in „Tivoli" als in de „Witte", zal in het voorprogramma de mooie gekleurde reportage worden vertoond van het huwelijk van Kroon prinses Elisabeth van Engeland met Lord Philip Mountbatten. Dit is een alleraantrekkelijkst filmpje van een half uur speeltijd, dat overal zeer veel belangstelling heeft getrokken. TIVOLI. In de Tivoli-bioscoop draait Woens dagavond, op beide Kerstavonden en Zaterdagavond de gekleurde jjsshow „Zwevende gratie", met de schaats kampioene-filmster Sonja Henie in de hoofdrol. Op de beide Kerstdagen wordt van deze film om drie uur bo vendien een matinée-voorstelling ge geven. Zondagmiddag om drie uur en Zon dag-, Maandag- en Dinsdagavond om half acht draait de komische succes film „Grof geschut", de jongste crea tie van Stan Laurel en Oliver Hardy. Beide films zijn toegangeljjk voor alle leeftijden. n DE WITTE. In „De Witte" draait van Woens dag- t.m. Zaterdagavond de Engelse film „Gemengd bloed" met Dinah Sherldan en de tenor James Ethe- rington in de hoofdrollen. Dit is een muzikale rolprent met vele komische verwikkelingen. Beide Kerstdagen wordt 's middags om half vier een matinée-voorstelling van „Gemengd bloed" gegeven. Van Zondag- t.m. Dinsdagavond wordt de Amerikaanse film „Het portret" vertoond, met Claude Rains en Merle Oberon. Van deze verfilming van Pirandello's gelijknamige toneel stuk wordt Zondagmiddag om half vier een matinée-voorstelling gegeven, „Gemengd bloed" en „Het Portret" zijn toegankelijk voor personen ouder dat. veertien jaar. Geen telefoontjes. Voor verdere bijzonderheden om trent het bioscoopprogramma voor de komende dagen verwijzen wij naar de advertentie in ons nummer van mor gen. Men neme hiervan even goede rcta, ter voorkoming van overbodige telefonische of mondelinge informa ties aan de kassa's der bioscopen. Dezer dagen werd in intieme kring het veertig jarig bestaan herdacht van de Chr. Gereformeerde Gemeente al hier. De Christelijk Gereformeerde Ge meente was reeds ontstaan in 1840. De gemeente ter plaatse bestond als zo danig tot 1892, toen er een samensmel ting plaats vond met de Gereformeerde Kerken. Een kleine groep bleef echter afgescheiden voortbestaan en zo werd in 1907 de thans nog bestaande gemeen te opgericht, die als eerste predikant had Ds. J. Bos. Het thans bestaande kerkgebouw aan de Steengracht werd gebouwd in 1918. Het kwam in de plaats van het in 1909 gestichte kerkgebouw, dat echter te klein was en afgebroken werd. De bijeenkomst der gemeenteleden ter herdenking van het veertigjarig bestaan stond onder leiding van de tegenwoor dige voorganger ds. J. Rebel. Hij gaf een overzicht over de afgelopen periode. Aan de avond werkten voorts mede het zangkoor „Sursum Corda" en het Dub bel Mannen Kwartet, beide onder lei ding van de organist der gemeente, de heer F. van Soest. Voorts werd de ju bilerende gemeente door verscheidene personen en verenigingen gefeliciteerd, o.a. door Ds. Henstra van Broek op Langedijk, de z.g. moedergemeente van de Helderse kerk. Behalve de felicita ties waren er verschillende cadeaux en wel een electrische klok en een nieuwe stoel van de gemeente en een nieuw liturgie-boek van de verschillende bij de gemeente aangesloten verenigingen. Het werd een mooie avond, waaraan men nog lang zal terug denken. In de J. v. d. Veerstraat is een groot konijn door een hond aangevallen en verscheurd. Op verzoek van de eigenaar is de hond door de politie opgespoord en afgemaakt. De hond had waarschijn lijk ook trek in een kerstboutje. Achter een bunker bij Huisduinen werden drie jongens aangetroffen, die van plan waren aldaar lichtkabels weg te halen. De jongens werden aangehou den en proces-verbaal is opgemaakt. Reeds eerder waren dergelijke feiten geconstateerd, die geheel onoordeelkun dig werden uitgevoerd. Bij de jongens thuis werd huiszoeking verricht, doch niets aangetroffen. Van het vissersvaartuig H D 174 lig gende in de Binnenhaven werd een kompas ontvreemd. De heer W. C. Kr. wonende aan de Bassingracht werd van een drietal Kerstbomen beroofd. Tegen een vrouw werd proces ver baal opgemaakt in verband met het verkopen van een hoeveelheid zwak alcoholische dranken aan een minder jarige. Tenslotte ontstond er Zondagmorgen een burenruzie. Een angstige zoon liep naar de politie. Een kaatsbal in de tuin van de buurman bleek de corzaak van de storm te zijn. De golven werden ge lukkig na de komst van een agent tot bedaren gebracht... KERSTNACHTWIJDINGSDIENSl'. Gaarne verwijzen wij naar de adver tentie in ons blad betreffende de voor genomen Kerstnachtwijdingsdienst op 24 December in de Lutherse Kerk aan de Weezenstraat. Koningstri Tel. 2M8 Corx. Lissone-Lindeman Wjj berichtten reeds, dat de plaat selijke commissie voor O. en O. dp Tweede Kerstmiddag in de marine- cantine een Kerstfeest organiseert voor de kinderen van gevallen mili tairen en van militairen die thans hun d'enst buitenslands vervullen. Op deze middag zullen ds. Bodaan en vloot- aalmoezenier Wilmink een toespraak houden. Er zal een prachtig versier de Kerstboom staan, tractatles wor den rondgedeeld en er komt een goochelaar. Zaterdagavond a.s. biedt O. en O. een solrée-dansante aan in de marl- ne-cantine voor militairen met hun introducé's. Men heeft zich verzekerd van de medewerking van het Muze- lie-qulntet, dat op 3 Jan. van dit jaar met veel succes in de Cadi-cantine optrad. Voorts zullen een marimba soliste en een plano-duo te beluiste ren zijn. De dansmuziek Wordt ge speeld door de „Liberators" uit Hil versum, o.l.v. Bep v. d. Sand. In dit verband is het niet onaardig te vermelden, dat de Helderse com missie voor O. en O. sinds de bevrij ding voor de ontspanning en ontwik keling (o.a. voor het organiseren van verschillende cursussen) de niet on belangrijke som van f 38.000 heeft uitgegeven. Bravo, heren Bouman, Landman, c.s.! Op 20 December J.l, ls ten overstaan van notaris A M Engelmann de verloting ge houden, waarvan de opbrengst ten goede komt aan het fonds tot verlening van steun aan werklieden op de Rijkswerf. Hier moge allereerst een woord van hartelijke dank gebracht worden aan al len, die hebben zorg gedragen voor het welslagen van de verloting. Deze dank geldt vanzelfsprekend ook hen, die een lot hebben gekocht en door hun bijdrage het fonds hebben gesteund. De hoofdprijs, te weten een dames, of herenrijwiel naar keuze ls gevallen op het no. 8 9 2 0. De prijzen zullen worden uitgereikt bij de firma Nelis, Spoorstraat, op Dinsdag 23 December van 89,30 's avonds en op Woensdag 24 December 's avonds van 7—9 uur. De prijzen, die niet afgehaald zijn vóór 15 Januari 1948, vervallen aan de ver eniging. Het gebeurt de laatste tijd nog al eens dat de politie 's avonds wielrijders at tent moet maken op het niet branden of geheel afwezig zijn van een achterlicht. Vooral in deze donkere dagen en niet volledige straatverlichting levert het rijden zonder brandend achterlicht de grootste gevaren op. Tot nu toe heeft de politie het bij een waarschuwing ge laten, doch bij voortduren zal zij zich genoodzaakt zien strenger op te treden. In de nacht van Zondag op Maandag ia hulp verleend door de politie bij het vervoeren van mevr. Tr. v. d. O. en een knecht zekere G. Sch. vanuit een per ceel aan de Spoorstraat. De beide per sonen werden n.1. naar het Gemeente- Ziekenhuis overgebracht in verband met een voedselvergiftiging. Zaterdagavond ontstond brand in de conducteurskamer op het station van de Spoorwegen. De kachel wat te sterk op gestookt, zodat het achter de kachel staande asbest schot doorgloeide en de houten lambrizering vlam vatte. De brandweer werd gewaarschuwd. Toen zij arriveerde had men de brand reeds met een emmer water geblust. Op ons kantoor ligt ter inzage de pasagierslijst van het S. S. „Nieuw Hol land", dat op 12 December 1947 uit Ba tavia vertrok en vermoedelijk 9 Jan. a.s. te Amsterdam zal arriveren. Op het schip bevinden zich ongeveer 1200 passr.giers o.a. leden van de Koninklij ke Lóndmacht, de Luchtstrijdkrachten, het KNIL en de Kon. Marine. Men hoort wel dikwijls mopperen op de wederopbouw, maar als het dan ock goed gaat, moet dat worden er kend. Zo hebben we eens een bezoek gebracht aan het Petten in opbouw. De eerste woningen zijn thans alle maal onder kap en schilder en stuca- door zijn druk in de weer om hieraan dc laatste hand te leggen. De wonin gen geven van buiten geen grootse indruk. Lijken min of meer op een blokkendooshuis, maar bij het betre den valt dit nog wel mede. Gelukkig heeft men de veel omstreden schuur tjes wel gebouwd, waarmede men een goede daad heeft verricht. De sport terreinen op het plan van mej. ir. v. d. Ban geprojecteerd, schijnen niet spoe dig te verrijzen, want de jongens van v.v. Petten zijn thans druk in de weer het veld te maken op de oude plaats, d.w.z. vlak onder de machtige Honds- bossezeewering. Dit had met een beet je goede wil toch wel uitgevoerd kun nen worden. Daar vlak onder de den nen is een prachtige plaats voor een sportterrein. BURGERLIJKE STAND Geboren: Annie, dochter van S. Zijm en J van der Poll. Immetje C, dochter van P Plaatsman en C van der Sltkke. Jacoba, dochter van J T van Bennekom en T Seefat Wij tze H, zoon van R Berkenbosch en F Bijlsma Nico- laas, zoon van A Bakker A Duinker Frans, zoon van C J Zo .lief en J Wij- benga. Jan, zoon van C B Termaat en D J B Bartelds. Jacobus, zoon van C J Zegers en Neeltje Bakekr. Getrouwd: Frederlk Kalf en Jobje Loos. Cornelis Drijver en Arina de Bloois. Gerhard P van der Berg en Her- manna C Boon. Het bezitten van een charmante dochter is lang niet altijd een voor recht, zeker niet wanneer een onstui mige jongeman, tegen de wil van de ouders van het meisje, verliefde nei gingen toont. De heer K. S. uit Den Burg had dit ook ervaren, toen hij zijn dochter uit de bioscoop ging halen omdat hij bang was dat zij met haar aanbidder uit wandelen zou gaan. De jongeman, Thomas v. d. W. uit Den Burg, stond dit maar matig aan. Hij volgde zijn Dulcinea, die aan de arm van haar vader liep op de voet, met het gevolg dat hij binnen korte tijd tegen de voeten van de vader trapte. Vader was van mening dat dit met opzet ge beurde, en poogde een klap uit te de len, hetgeen maar gedeeltelijk geluk te De hierna volgende pogingen van Thomas gelukten beter, gezien de ver klaringen van S., die een aanklacht tegen de jongeman had ingediend. Deze was niet ter zitting verschenen, doch had een brief gestuurd waarin hij meedeelde dat het hem onmogelijk was te verschijnen daar hij het zee gat uit was. De politierechter, mr. Al- hlas, meende dat de zaak hierom nog even zou worden aangehouden en hoopte dat S. van rustige Kerstdagen zou mogen genieten, daar de jonge man waarschijnlijk vóór de feestdagen weer voet aan wal zou zetten. Twee glasharden Aan Maarten T. uit Den Helder was teif laste gelegd, dat hij mevr. Letta C -A. had toegevoegd, een vuile stin kerd te zijn. Verdachte beweerde deze opmer kingen niet te hebben gemaakt. „Edel achtbare", zei hij, „ik had mij net aan gekleed om de straat op te gaan „Ja Ik neem tenminste aan dat U gekleed de deur is uitgegaan", repli ceerde de rechter. „En ik liep buiten", vervolgde ver dachte, „toen ik voelde dat deze da me achter me liep". „Draagt U soms een radar-installa tie bij UT" vroeg de rechter nieuws gierig. „Nou moet U es horen Edelachtba re, ik keek achterom en toen zag ik haar pas en ik het geen woord tegen haar gezegd". De verklaringen van de beledigde en de getuige waren hieromtrent po sitief waarop de officier, mr. Holsteyn zijn eis van f 15 of 5 dagen baseerde. „Edelachtbare, het zijn twee grote vriendinnen (de beledigde en de ge tuige en zij liegen alle twee, want ze zijn alle twee glashard. Ondanks deze mededeling veroor deelde mr. Alblas conform de eis van de officier. De rollen omgekeerd In de volgende zaak stond de bele digde van de vorige zaak als verdach te terecht. Letta C.-A. zou tegen J. W„ een fa milielid van verdachte uit de voor-, gaande zaak, hebben gezegd: „Ik heb geen eigen huis van gestolen ge'.d van de Marine Op haar beurt beweerde Letta aan deze opmerkingen niet debet te zijn. Doch ook hier waren de getuigen-ver- klaringen positief, althans ten aan zien van de gebezigde woorden, en eiste de officier f 15 of 5 dagen, waar mee de rechter accoord ging. Dure gerst De officier eiste tegen de arbe'der Jan W. uit Den Helder een maand ge vangenisstraf voor het feit, dat hij 25 kg gerst bij een dorsmachine had weg genomen, waarbij verdachte werk zaam was. De rechter merkte op dat verdacht, reeds eerder was veroordeeld voor JAARVERGADERING „GEMEENSCHAP JULIANADORP" Bovengenoemde vergadering had plaats tn de zaal van de heer C A Rol. Ter ver gadering waren slechts 19 personen aan wezig, wel zeer miniem, als men weet, dat er 210 leden zijn. De voorzitter, de heer J Henderikx, heet allen welkom, zegt dat geen bijzon dere evoluties in dit Jaar zijn voorgeko- men maar toch heeft de vereniging wel het een en ander gepresteerd. Een fusie meta „Julianadorp Vooruit" is mislukt Het jaarverslag van de secretaris wordt na voorlezing, goedgekeurd. Wij willen et hier nog even op wijzen, dat de contri butie per jaar één gulden bedraagt. De penningmeester, de heer J F Polet, geeft een overzicht van het financiële be. leid en komt tot de slotsom, dat er nog een bezit van f 307,11 is. De rekening wordt onder dank vast gesteld. De passageprijs per Naco naar Den Hel der vice-versa is verlaagd en bedraagt thans 45 cent retour. Onderhandelingen over verbeteringen der communicatie zijn nog gaande. Medegedeeld wordt, dat in 1948 het 30- Jarig regeringsjubileum van H M de Ko ningin zal gevierd worden, maar ulter- aard kan men daar niet op vooruit lopen Tot leden van contróle-commissie wor den benoemd: E Zon, H G T Meyer en C Heijblok, plaatsveravnger. Na de stemming blijkt, dat de aftre dende bestuursleden A Hoornsman en G Ph Manshouwer zijn herkozen. Belden nemen onder dank hunne herbenoemin gen aan. Bij de rondvraag wordt gezegd, dat het goed zou zijn om alle ter plaatse zijnde verenigingen ter opstelling en verdeling van het winterprogramma bij elkander t» roepen. Men kan dan voorkomen, dat alles in één week of soms op één avond plaats heeft. De contróle door de Brand weer bij uitvoeringen enz. wordt bespro ken en is in nadere behandeling. Met de „Naco" zal overleg gepleegd worden om trent de vervoersprijs vanaf de BI. Keet Nadat nog gesproken is over een uitgave Weekblaadje", dat velen niet weten dat de „Gem. Julianadorp" bestaat, over een rijtoer voor ouden van dagen, en dat de rijtoer voor ouden van dagen, en de Helder bestrijkt, volgt sluiting. ENIGE WEKEN IN DE NEGER-REPUBLIEK LIBERIA De vereniging „Julianadorp Vooruit" had Vrijdagavond bovengenoemde lezing ge organiseerd, waarbij als spreker optrad jhr. dr J C Mollerus uit Bloemendaal, Een bevredigend aantal belangstellenden had zich in de zaal van het café „Prins Hendrik" van de heer C A Rol verzameld, om naar deze begaafde en bereisde spre ker te luisteren. De voorziter, de heer L Tigchelaar, heet alle aanwezigen van harte welkom, in het bijzonder de heer Mollerus. Het woord ls daarna aan jhr. Mollerus, die zijn onderwerp hierboven reeds ge noemd, begint te vertellen. „Ging ik ver. leden Jaar", zo zegt spreker, „met U naar SowJet-Rusland, thans gaan wij naar de Laatste positie Ned. passagiersschepen, Maandag 22 December: AAGTEKERK, 20-12 v. New-Orleans naar Rotterdam. ALDABI, Buenos AiresRotterdam, 20-12 te Montevideo. ALKEN A, Rio de JaneiroRotter dam, 22-12 te Santos verw. AM- STELKERK, MonroviaAmsterdam, 22 12 te Flymouth. ARNEDIJK, 19-12 van Rotterdam te New York. BANG- GAAI, RotterdamBatavia, pass. 20-12 Kaap St. Vincent. BLOEMFONTEIN AmsterdamBeira, 22-12 van Antwer pen. COTTICA, 22-12 van Curacao te Trinidad. CERAM, Amsterdam Java, pass. 21-12 Lissabon. EDAM, 20-12 van Newportnews te New York. GAASTERKERK, 21-12 van Dakar naar Rotterdam. GROOTE BEER, 21- 12 van Soerabaya te Batavia. IN- DRAPOERA, RotterdamBatavia, pass. 21-12 19 u. Kaap Finisterre. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT, Amsterdam Batavia, 21-12 van Suez. KOTA GEDE, RotterdamBatavia. 20-12, 13 uur van Suez. KOTA INTEN, Rotter damBatavia. 20-12 20 uur te Sabang en 23-12 te Padang verwacht. LEM- STERKERK, RotterdamBahrein, 21-12 van Londen. LEOPOLDSKERK, Rot terdamShanghai, 20-12 te Singapore. LIEVEVROUWEKERK, Rotterdam— Basra, pass. 21-12 Kreta. LOMBOK 20-12 van Batavia te Madras. MAPIA 21-12 van Soerabaya te Macassar. MEERKERK, RotterdamShanghai, pass. 21-12 Vlissingen van Antwerpen. MERWEDE, Buenos AiresAmster dam, pass. 21-12 Madeira. MOLEN- KERK, RotterdamJapan, 20-12 van Suez. ORANJEFONTEIN, 20-12 van Port Elisabeth naar Kaapstad. POE- LAU LAUT, AmsterdamBatavia, pass. 20-12 Kaap Guardafui. RIDDER KERK, ShanghaiRotterdam, 21-12 van Genua naar Marseille. RIJNKERK, BombayRotterdam, 20-12 te Malta. SIBAJAK, RotterdamKaapstad, pass. 21-12 6 u. Ouessant. SLOTERDIJK, RotterdamBatavia, 19-12 9 uur van Aden. SPINOZA, BasraRotterdam, pass. 20-12 Gibraltar. Streefkerk, Ge nuaAlexandrië, 22-12 te hoogte van Sardinië. TABINTA, BataviaAm sterdam, pass 20-12 Pantellaria. TAMO, 20-12 van Montevideo naar Rot terdam. TJIMANOEK, Singapore— Gent, 20-12 van Port Said. WESTER- DAM, 21-12 van New York te Rotter dam. WILLEM RUYS, Rotterdam— Batavia. 21-12 14 uur van Belawan. ZUIDERKRUIS, RotterdamBatavia, pass. 21-12 Gibraltar. MOTORKAMPIOENSCHAPPEN WIERINGEN. Zaterdagavond had de start plaats Westkust van Afrika, n.1. de Neger-Repu motorkampioenschap van Wie bliek Liberia". Vooraf geeft sprek# een1 mgen, in een rit van 90 km, georga- resumévan de reisgelegenheid daarheen I seerd door de motorclub „Wieringen Samen met zijn vrouw trok hij naar ei omstreken". Monrovia, de hoofdstad van Liberia Het parcours was zeer goed uitgezet Deze vliegtocht ging over het Atlas-ge- >or de voorzitter de heer J. Kuiper, c 'ch door de regenval der laatste da- de Rifkabien wonen. Casablanca werd eveneens bezocht en het was een mooie nog al moeilijk te rijden, opfrissing van datgene, wat wij een paar weken geleden daarvan op de film zagen. Na nog veel merkwaardigs over deze reis te hebben verteld, kwam Liberia aan bod Deze negerstaat, die wellicht 100.000 of Voor de start meldden zich 17 deel nemers voor motoren en 3 deelnemers voor auto's. De eerste prijs «en beker werd door J Bood gewonnen, die tevens kam- meer inwoners telt, wordt bestuurd door j oen van wieringen in 1947 werd. L. en" 34^" sec'r^tarlsse'n-g"eneraa'l "eeTTTnï^ Zonen uit de Wieringermeer werd 2e Kamer, elk van 100 leden. De bevolking I 2de' te™V} wachtmeester Vroom, die ls geheel analphabetisch, maar houdt zich nooit in wedstrijdverband mede streng aan de voorschriften. Er wonen sed, de derde prijs binnenhaalde. Een nooie prestatie van de wachtmeester. Van de auto's werd C. Asjes no. 1 en C. Laan no. 2. SUCCES—DEC 1—2. In een weinig fraai gespeelde wed- 50 blanken, waaronder 10 Nederlanders De gele koorts heerst er fel. Comfort en vervoer bestaan hier niet. Ingevoerd war den het vocht uit Schiedam en de mode snufjes en schoenen uit Parijs en meta len kookketels. Het land bezit een rijke bodem, die palmolie en koffie oplevert Op vele détails ging spreker verder nog rijd wist DEC tegen Succes de kost- In en onder een enthousiaste bijval b~ 1 ire puntjes binnen te halen, eindigde hij zijn vlot uitgesproken lezing j Qp het verregende terrein was het. Na. een korte pauze werden nog een noeilijk spelen en het n00rdelijk doel paar vragen beantwoord en toen was h<" npc „„„t i i voor de voorzitter een dankbare taak de'*®" DEC voór de rust; speelde, leek spreker dank te zeggen voor zijn prettige r °P een modderpoel, uiteenzetting. Ult een corner werd de eerste voor- sarong op Succes behaald (0—1). De as het korte spel, waaraan het twee- f'e doelpunt dat enige minuten vóór c 1 rust door de DEC-linksbinnen werd f 'maakt, wel te wijten was. Na de thee werd fel gespeeld, althans a eerste 5 minuten want daarna zak- e het spelpeil gestadig en scheids- echter Goudswaard liet verschillende rije trappen voor ruw spel nemen. Uit ito, welke voorrang had, kwam hier- en vrije trap welke Succes mocht ne- diefstal. Verdachte deelde mee dat dit mr zodanig in de verdrukking dat rien werd de stand op 12 gebracht, in 1942 was geschied en dat het bo t n botsing niet kor. uitblijven. Geluk- Beide partijen zetten nog wel aan- vendien hout uit een bunker was. ig kwamen bij deze botsing geen per- vallen op, doch door het spekvette oonlijke ongelukken voor. 3 'ld, de krachtige wind en de te ge- Door de politie werd proces-verbaal I in ge doortastendheid waren deze toch pgemaakt. liet gevaarlijk. AUTOBOTSING OP DE AFSLUITDIJK. Op een plaats, waar de weg openge- roken en waar éénrichting-verkeer was voorgeschreven, wilde een van riesland komende luxe auto juist nog en van tegenovergestelde richting ko- 1 snde melkauto passeren. De melk- Nu is het gerst van een dorsmachi ne", zei de rechter, en veroordeelde tot een week gevangenisstraf. Burgemeester en Wethouders van Den Helder maken bekend, dat de GEMEENTE-BUREAUX, met uitzondering van dat van de Burgerlijke Stand, op ZATERDAG 27 DECEMBER A.S GESLOTEN ZNLLEN ZIJN. DEN HELDER, 19 December 1947. OóOOOOoOOOOoOOOOO GAAT U DE STAD UIT? WIJ verzorgen Uw Vraagt onze tarieven. DE SPORT-KENNEL. Keizerstraat 38 HYPOTHEEK. Geld beschikbaar al» le hypotheek op solide woon- en winkelhuizin en landerijen. Rente 3'/« Eventueel ook 2e hypo theken. Belanghebbenden gelieven te schrijven on der no 566 Voordam 9, Alkmaar. ZUIDSTRAAT 7—8 TELEF. 2568 DEN HELDER. Op veelvuldig verzoek openen wjj le Kerstdag ons Restaurant tot en met Zondag 4 Januari 1948. Daarna zal de zaak gedurende 1 week gesloten zjjn, teneinde de laatste hand te leggen aan de afwerking van onze inrichting. Op Zaterdag 10 Januari 1948 openen wjj dan officieel onze zaak. Hierover nadere bjjzonderheden in de Helderse dagbladen. Door bjjzondere samenstelling van onze menu's en le klas kwaliteiten hopen wjj U tot onze geregelde cliënten te mogen rekenen. Tevens maken wjj bekend, dat de uitzending van diners, hetzjj Hollands of Indisch, ook een verbetering zal ondergaan, daar thans ieder uur van de dag tot des avonds 11 uur bezorgd zal worden. Het zelfde geldt voor onze croquettes, salades enz. Beleefd aanbevelend.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 4