V VERGADERING D.E.T.V. Stad en Omgeving. De kindertjes zijn de dupe Laat Kerstkonijn Hij versmaadde geen stofbrillen Predikbeurten Uit het politierapport OOR SPOORKAARTJES Cl TUIIVC Pa"aS* en tLIrlUYO Assur. kant. Ruitersport Tussen bekroonde wereldreizigers. De „Fauvette" op de ree Burgerlijke Stand Is hier iets van U bij? Jalianadorp. J.V.C.-Nieuws Koegras Kerstwijding Advendo Muziek- en toneel-uitvoeringen Urk. WAAR ZIJN i ONZE SCHEPEN? Wieringen. Aanbesteding onderhouds werken Blinde hazardspeler staat terecht Marktberichten In de nacht van Zaterdag op Zondag werd ingebroken in de Witte Bioscoop. Vermoedelijk heeft men zich toegang veten te verschaffen door een raamp je aan de achterzijde. Uit een kastje in de cassa werd een bedrag van f 60, alsmede de inhoud van twee collecte bussen .gestolen. Met deze bussen was gedurende de Kerstdagen geld opge haald voor het Bio-vacantie-oord. en de inhoud was nog niet nageteld. De bioscoopbezoekers, die spontaan hun offertje gebracht hebben voor de klei ne bleekneusjes, weten nu, dat het geld niet aan deze hulpbehoevende kinderen ten goede zal komen, maar dat het door een laagstaand individu zal worden opgesoupeerd. De zeilmaker J. de G. heeft stellig geen goede Kerst gehad, aangenomen dat hij tot de lieden behoort voor wie een Kerstfeest pas goed kan worden, wanneer er een vet konijn op tafel staat. Dat vette konijn ontbrak op de G.'s tafel, en dat verdroot hem zeer. Vol zelfmedelijden besloot hij op Zon dag zijn schade in te halen. Waar schijnlijk kwam deze beslissing zo laat af, dat hij niet meer naar de BLO- school kon gaan om op de tentoonstel ling van „Den Helder en Omstreken" een lekker slachtbeestje te kopen. Hij wist echter wel een andere oplossing. Eén van zijn goede kennissen is de hoogbejaarde heer Kiesling, wiens kostbare ras-konijn ook uit handen van de G. menig lekker hapje heeft ont vangen. Het is niet onmogelijk, dat de G. deze vriendelijke belangstelling voor de mooie langoor uitsluitend aan de dag heeft gelegd om het beest zo spoedig mogelijk slachtrijp te maken. Omstreeks kwart over twee in de nacht van Zaterdag op Zondag zag een agent de G. die de agent niet zag.. een brandsteeg binnengaan. De agent wachtte het een poosje af, en zag tenslotte de G. terugkomen met een verdacht bol jasje. Daaronder bleek een dood konijn te schuilen, dat de G. Zeide gevonden te hebben De volgende morgen deed de heer Kiesling aangifte van diefstal van zijn raskonijn, waaraan hij zeer gehecht was. Hij werd met het konijnencadaver geconfronteerd, en hij herkende het als zijn eigendom. Tegelijk herkende hij zijn „vriend" de G. als een wolf in schaapskleren. In ieder geval kreeg deze goede vriend geen konijnebout op tafel maar wel werd hij verrast met een gratis reisje naar Alkmaar, waar hij in het Huis van Bewaring zijn Zondagsmaai door een'klein luikje kreeg toegescho ven. Hij zal ook op een andere manier zijn portie wel krijgen. De bewoonsters van een huis aan de Javastraat bezochten Zaterdagavond de feestavond van de wandelsportver eniging „De Zilvermeeuw". Toen zij 's nachts om half vier moegedanst thuiskwamen, troffen zij in voor- en achterkamer, gang en keuken, een ware janboel aan. Alle kasten waren overhoop gesmeten, en de inhoud lag kris-kras over de vloer verspreid. Kennelijk was een inbreker die ge makkelijk kon binnenkomen door de s'.echtgesloten tuindeuren op zoek geweest naar geld en distributiebe scheiden, maar deze hadden de dames mee naar het feest genomen.... Hij heeft zich toen maar ontfermd over een zilveren sigarettenkoker en over zes stofbrillen, die ergens in een doosje lagen. Kan hij die misschien goed gebruiken bij de volgende in braken? Het lijkt ons niet onverstan dig, want het overhoop halen van een kast is dikwijls een stoffige beweging. Wij weten voor hem nog een uitste kende tip, maar die vertellen we niet. Hij mag daarnaar op het hoofdbureau van politie informeren. OUDEJAARSAVOND. DEN HELDER. Ned. herv. gem., Nieuwe kerk, Weststraat, 19 uur ds. de Hoest; Palmstraat, 19.30 uur ds. Borg- hardt. Geref. kerk, Bethelkerk, 20 uur ds. Hartkamp; Rehobothkerk, 20 uur ds. Hamming. Lutherse kerk Wezenstraat, 19.30 uur ds. Oldemans. Doopsgezinde gemeente, 18.30 uur A. P. Goudsbloem. Oud-katholieke kerk, 19 uur Lof met oudejaarspreek, pastoor Verhey. Evangelisatie Vijzel straat, 19.30 uur samenkomst. Geref. gemeente, Janzendwarsstraat 8, 17.30 uur leesdienst. Leger des Heils, 20 uur wijdingsure. Geref. kerk, art. 31, Nieuwe kerk, Weststraat, 20.30 uur ds. F. Tollenaar. JULIANADORP. Ned. herv. gem., 19.30 uur ds Salm. Geref. kerk, geen dienst. Star» of hope mission, 19 uur de heer Eggink. HUISDUINEN. Ned. herv. gem., 17 uur, ds. Salm. ANNA PAULOWNA. Geref. kerk art. 31, 19 uur ds. J. Blokland. NIEUWJAARSDAG. DEN HELDER. Ned. herv. gem.. Palmstraat, 10 uur ds. Borghardt. Geref. kerk, Bethelkerk, 10 uur ds. Hartkamp; Rehobothkerk, geen dienst, Lutherse kerk, Wezenstraat, geen dienst. Doopsgezinde gemeente, geen dienst. Oud-katholieke kerk, 10 uur II. Dienst. Evangelisatie Vijzelstraat, 10 uur samenkomst. Geref. gem Janzendwarsstraat 8, 10 uur leesdienst. Leger des Heils, 20 uur verlossings samenkomst. Geref. kerk, art. 31 Nieuwe kerk, Weststraat, 10 uur ds. F. Tollenaar. JULIANADORP. Ned. herv. gem., 10 uur ds. Salm. Geref kerk, geen dienst. Star of hope, 10 uur de heer Eggink. HUISDUINEN. Ned. herv. gem., geen dienst. ANNA PAULOWNA. Geref. kerk art. 31, 11.30 uur ds. J. Blokland. De heer H. A. E. deed aangifte, dat hij op een geleende fiets enkele klan ten had bezocht, en dat hij na zijn thuiskomst tot de ontdekking was ge komen, ergens een verkeerde fiets mee genomen te hebben. De heer B. uit de Sluisdijkstraat riep 's nachts om half twee de assistentie in van de politie, omdat hij een vreemd manspersoon aan de deurknop van zijn winkel had zien futselen. Toen de po litie ter plaatse Kwam, was in wijde omliek geen verlacht individu meer te bekennen. Iemand uit de Klaas Duitstraat werd bekeurd, omdat hij een frauduleuze aansluiting op het net van de rijks- radiodistributie ha 1 gemaakt. Een 16-jarige jongen, die een bak fiets bereed, werd ooor de politie aan gehouden. Tegen zijn baas werd pro- ces-verbaal opgemaakt. Een verpleegster van het St. Lidwina ziekenhuis deed aangifte, dat haar rij wiel was ontvreemd. Zij had dit neer gezet op de binnengaats van het zie kenhuis. Toen zij er weer gebruik van wilde maken, bleek een oud karretje ervoor in de plaats te staan. Vrijdagavond wiide P. K. met zijn meisje een bezoek brengen aan For- mosa, maar hun werd de toegang ge weigerd, omdat beioen in kennelijke staat van dronkenschap verkeerden. K. ging met deze weigering niet accoord en wreekte zich door het intrappen van een der ruiten van het restaurant Zo'n man gooit op die manier zijn eigen glazen in. Een andere openbare-dronkenschap patiënt was de landarbeider J. V die enkele uren ter ontnuchtering op het hoofdbureau werd vastgehouden. Ook een zekere E G. had gemeend, dat hij het beste in c'.e Kerststemming komen kon door een abnormale hoe veelheid sterke drank maagwaarts te werken. Toen hij door een agent van politie werd opgemerkt, bevond hij zich vlak bij zijn woning. De agent maakte zich verdienstelijk door de zat lap huiswaarts te dirigeren. Koningstr.2 Tel. 2%68 Corr. Lissone-Lindeman «V Het lijntoestel van de dienst AmsterdamLeeuwarden van de K.L.M. dat Zaterdag in 'n mistbank boven Leeuwarden raakte en met de linkervleugel de Bonifaciustoren raakte. De top van de vleugel brak af doch de piloot slaagde er toch nog in een goede buiklanding te maken op een weiland te Boksum. Hierbij verloor het zijn beide propellers. Het toestel na de landing. Enige dagen geleden nam de Lande lijke Rijvereniging „Hollands Noorden" alhier, deel aan een cross country, die gehouden werd in de z.g. Nollen bij Callantsoog. In totaal hadden zich 3 rijverenigingen san de start verzameld en het varcours, dat nu juist niet zo erg gemakkelijk was. had een lengte van pl.m. 1200 m. Van de 12 prijzen wisten de ruiters van „Hollands Noor den" er 7 te bemachtigen, hetwelk geen slecht resultaat was. en het wakkert de ambitie om deze sport te beoefenen ook weer aan. De namen der prijswin naars waren: Klasse A: le. G. de Boer. 2 min. 46.3 sec.. 2e W. Doppelberg 2.47.2; 4e P. Vries. 3.06.3; 5e R. Krouwer, 3.08.2: 6e C. Bellis 3.14.3 Klasse B: le. R. Tromp 2.51.4; 2e D. de Boer, 2.55.2. Ook had men kortgeleden de wissel- tak gewonnen, zodat de prestaties van „H.N." zeer bevredigend zijn te noe men. Een en ander is ook te danken aan de goede leiding van de heer J. Schoorl, die alhier als instructeur op treedt. De jaarlijkse duivententoonstelling van de Helderse concours-commissie werd gecombineerd gehouden met de ten toonstelling van „Den Helder en Om streken". Onder de dertienhonderd die ren, die gedurende enkele dagen in de BLO-school te bewonderen waren en die misschien op hun beurt bewon derende blikken geslagen hebben op de duizenden die langs hun kooien trok ken waren niet minder dan 674 dui ven, waarvan vele meerdere malen de grenzen van ons vaderland hadden overschreden. Niet alleen de Helderse duivenliefhebbers hadden hun mooiste exemplaren ingezonden, ook waren er inzendingen uit Anna Paulowa en Schagen. Jammer genoeg hadden Wie- ringen en Texel verstek laten gaan. Door het grote aantal inzendingen kon de keuring niet zo serieus geschie den als hier ter stede gebruikelijk. Men zal uit deze gang van zaken zeker le ring hebben getrokken voor de toe komst. Verschillende vogels, die verle den jaar een prijs hadden behaald, kwamen thans wederom daarvoor in aanmerking. Er werd een groot aantal prijzen uitgereikt, die wij tot onze spijt niet alle kunnen vermelden. Wij beperken ons daarom tot de le prijs winnaars. Voor de vliegklasse „oude vogels", klasse 1. doffers die 150 km hebben ge vlogen, G. J. de Wit; 2. duiven 150 km, A. F. Limonard; 3. doffers 250 km, F. Wiechmann, Schagen. 4. duiven 250 km. W. A. Jacobs; 5. doffers 400 km, A. F. Limonard; 6. duiven 400 km. R. J. Ran; 7. doffers 600 km. J. Manshan den. 8. duiven 600 km, R. J. Ran; 9. doffers onbevlogen blauw, J. C. Duin- ker; 10. duiven onbevlogen blauw. A. Koorn; 11. doffers niet genoemde kleu ren, J. Manshanden: 12. duiven niet genoemde kleuren, G. Hania. Voor de vliegklasse „jonge duiven", klasse 13, doffers 100 km. M. de Boer; 14. duiven 100 km. G. Wittenberg. 15. doffers 200 km J. C. Duinker; 16. dui ven 200 km. W. G. Trap; 17. doffers 250 km, P. Bontes: 18. duiven 250 km, J. Hengsdiik; 19. doffers 300 km, R. Ot- tevanger. 20. duiven 300 km. J. Nelle- steifn: 21. doffers onbevlogen blauw, D. Kli.izine: 22. duiven onbevlogen blauw. P. Kliizing; 22 duiven onbevlo gen blauw, H. J. de Bunje: 23. doffers niet genoemde kleuren. Elzinga. 24. duiven niet genoemde kleuren, J. A. Bosch: 25. doffers niet uitgeruide vo gels, H. van Dalen; 26. duiven niet uit geruide vogels. L. Brommer. Beste oude duif: A. F. Limonard; beste oude do*fer: ,T C Duinker; beste jonge doffer: R. Ottevanger: beste jonge duif: W. G. Tram kampioen der tentoonstelling: R. J. Ran. Prijzen steunbonnen. Ter bestrijding van de onkosten, die aan de tentoonstelling waren verbon den, werden steunbonnen verkocht. D6 prijzen zijn gevallen op de volgende nummers: 158. 164. 519. 605. 673, 681. 1018, 1087, 1124. 1155. 1302. 1326. 1333. 1424. 1425, 1463, 1532. 1593. 1703. 1711, 1809, 1858, 1893. 1985, 1995 De nriizen kunnen worden afge haald bil de penningmeester de heer J C Duinker, Molenstraat 158. Wij brengen tot besluit gaarne de dank van de Helderse Concours-Com missie over aan de vele schenkers van ereprijzen, die zeer veel hebben bijge dragen tot het welslagen van deze ten- i toonstelling. Het Engelse vrachtscheepje „Fau- vette" is gistermorgen op de rede van Texel voor anker gegaan, in af wachting van gunstiger wéér. 22 t.m. 27 Dec. 47 Bevallen: G. W. van de Graaff- Visser, z. A. C. Schaatsenberg-Jans- sonius, z. G. Kief te-Hof sink, d. J. Heming-Pleiter, d. A. M. Sperling- Huurman, z. A. E. Meijer-van der Linden, d. J. Slotemaker-Huiken, z. M. Wolthaus-Roelfzema, z. N. G. van der Meulen-Krul, z. T. Kraft- Rothfusz, z. M. van Dijk-Kuiper, d. J. L. Pronk-Veldhuijsen, d. A. Vermaing-Nieuwland, z. A. Kapi- tein-Bremer, d. D. Hoogeterp-van Eerde, d. H. Brouwer-Polier, z. J. Prins-Koorn, d. N. Kramer-Blom, d. Ondertrouwd: P. A. Heesakkers en C. Orijnus. H. Otten en A. Zij der - veld. C. Labohm en C. W. H. Slort. P. C. de Leeuw ^n J. J. W. de Groot. Gehuwd: L. van Leenen en A. van Wensem. Overleden: F. J. Buck, m„ 69 j. W. A. Witmer, m„ 63 jaar. A. Sie- brand, m„ 48 jaar. D. M. Mos; m„ 82 jaar. J. Kos. weduwe van C. de Graaf, 83 jaar. J. de Vries, echtge. van L. van der Harst, 67 jaar. P. H. Wijma, v., 7 dagen. C. Kooij, echtge. van J. Landman, 44 jaar. G e vo n d e n zilveren schakel armband, doublé armbandje, bontje met zwarte vlekken, bril, collier van witte kralen, dasspeld, paardendek, padvindersfluit, grijze herenhoed, hor loge met zwart bandje, paar lange witte handschoenen, hondje, twee r.k. kerkboeken, grijs kindermutsje, kin- derportemonnaie met 1, bruin kin derschoentje, groen kindertasje, zwar te vulpen, gevlamde vulpen, paar kin- derwantjts. V e r 1 o re n zilveren armbandje, kralen beursje met zilveren beugel, bruine plastic ceintuur, zilveren arm bandhorloge, zilveren dameshorloge met grijs leren armband, blauwe bi vakmuts, gouden oorbel, drie porte- monnaies met inhoud, portefeuille met inhoud, speldje B.S.K., tafelkleed, le deren tas, blauwe vulpen, gouden zegelring, zwempak en handdoek. Inlichtingen op het hoofdbureau van politie. Er heerste Woensdagmiddag grote rust op de boerenbedrijven in de om geving. Reeds 's middags was één der lokalen van de school aan de Korte Vliet herschapen in een stemmige met green en kaarsjes versierde wijdingj- plaats. De vrouwen hadden voor deze verrassing gezorgd. Om 8 uur opende de voorzitster van Advendo, mevr. Dunk-Abbenes, met 'n hartelijk woord van welkom, in het bijzonder aan het zangkoor „Onze eigen Kring", dat eni ge liederen zou zingen. Spreekster dacht met dankbaarheid terug aan het voorbijgegane jaar. de verschillende sprekers die hun medewerking ver leenden, excursie-reizen, verbandcursus moedercursus, jaarfeest, St. Nicolaas- feest en thans de wijdingsavond. Ze wees op de donkere dagen, het komen de nieuwe licht, het nieuwe jaar. Hoe allen een grote keten zijn van saam horigheid en eensgezindheid, elkander de helpende hand hebben te bieden, om te delen in eikaars lief en leed; hoe uit de vrouwenvereniging 't gem. zang- kooi is geboren. Dat ook de zang de mens verheft en tot eenheid verbindt, wat uitkomt in de compositie, hoopte oj toetreding van meerdere Koegras- bewoners tot versterking van de keten. Allereerst werd door allen gezongen: „Stille Nacht" dat door de organiste, mej W. Groot Enzerink, werd begeleid Dan zong het koor drie Kerstliederen, o.a. „Nu sijt wellecome", „de Herder tjes" en „De nederige geboorte". In de pauze werd koffie en thee me: een kransje gepresenteerd. Verder ge meenschapszang „Daar is uit 's werelds duistere wolken". Vervolgens liet het mannenkoor zich horen. Het was mevr. Kossen die het mooie Kerstverhaal voorlas getiteld: „Kerst mis 1944", waarnaar met aandacht werd geluisterd. Opnieuw zong 't koor twee liederen, en tot slot van de avond gezamenlijk „Ere zij God". Het jonge koor beschikt over goede krachten, en zal onder leiding van zijn dirigente een goede toekomst tegemoet gaan. Bij het einde van deze wijdings avond dankte de voorzitster de orga niste en 't koor voor hun medewerking. Zij hoopte da: alle aanwezigen iets zouden meedragen van deze mooie avond. J.V.C.—Schagen 1—1 Het was jammer, dat er een halve storm schuin over het veld raasde. Zo doende bleven wij verstoken, het tech nische Schagen aan het werk te zien, J. speelde het eerst met de wind mee, het was te begrijpen, dat die club, die de wind mee had, in de aanval was. Dat J. met de rust slechts een 10- voorsprong had, was eensdeels het goede keepwerk van Slikker en J. had pech, toen zij een onhoudbare bal schuin onder tegen de lat aanschoot. Na de thee had Schagen het windvoor- deel, en hetzelfde spelbeeld. De J.- keeper liet zich ook éénmaal ver schalken, maar heeft een prima wed strijd gespeeld. Evenals Schagen voor de rust, ging J. wel eens een enkele keer tot een aanval over, maar ook deze waren ongevaarlijk. Een gelijk spel geeft vrij goed de verhouding weer. De beide keepers waren prima. Bij J. waren geen zwakke plekken. De invaller C. Kistemaker heeft H. de Haan goed vervangen. Het was voor J.V.C. een goede dag en tevens voor de penningmeester. Het terrein was in goede staat. Scheidsrechter Alberts moest nogal eens een waarschuwinkje uitdelen. Dit zat hem in hoofdzaak in de zenuwen, maar hij heeft tot aller tevredenheid geleid. Even vermelden wij nog, dat de J.V.C.-keper ter elfder ure nog kon meedoen, ondanks zijn verwondingen, die hij in de loop van de gepasseerde week opliep. Maar het deerde hem niet. Goed zo, Lolke. Door de Harmonievereniging „Kunst zin" en door de Toneelvereniging .Kunstmin" zijn Vrijdag- en Zaterdag avond uitvoeringen gegeven in de zaal van het café „Prins Hendrik" van de heer C. A. Rol. Op deze beide avonden was er geen reden om over de belang stelling te klagen, daar beide malen de zaal geheel bezet was. De eerste avond opende de voorzitter, de tweede avond de ere-voorzitter J. Henderikx, met een gepast woord deze bijeenkomst, Onder leiding van haar directeur, de heer Den Das, voerde „Kunstzin" zes nummers muziek uit, en zij voerde ze goed uit, al is haar kwaliteit aan leden klein, de kwaliteit van de ten gehore gebrachte muziek was best. Een dank baar applaus beloonde haar voor deze prestatie. Na een lange pauze was het de beurt aan de Toneelvereniging Kunstmin" onder leiding van de heer H. N. Kaptein, om te laten zien, wa zij kon. Opgevoerd werd het klucht spel in twee bedrijven, getiteld: „Het Wereldwonder". Het heeft het publiek herhaalde malen doen schateren van het lachen, want van dit spel uit het studentenleven gaf Kunstmin een zeer goede vertolking. De grime was van J. Weidema. Bij het sluitingswoord wekte de ere-voorzitter op, om wer kend lid en donateur van beide vereni gingen te worden. De dansmuziek werd verzorgd door het alom bekende en goed voldoende dansorkest „De Zwer vers", want zij waren het toch, die er nog enige uren op lustige wijze de moed hebben ingehouden. KERSTFEESTVIERINGEN. Wij raakten de tel kwijt van het aantal alhier en in de omgeving ge vierde Kerstfeesten. Was het eertijds zo, dat zulks op een centraal punt plaats had, thans zijn er zoveel clubs en verenigingen die hetzelfde doen dat het voor vele bezoekers daar van nog slechts een formele gewoonte wordt om daaraan deei te nemen. En dat* is toch juist niet de bedoeling van dit feest van het weerkerende Licht Dat wil niet zeggen, dat er geen stem mingsvolle Kerstfeesten zouden gehou den worden, maar toch, er is een alge mene vervlakking merkbaar en het zou toch heel erg jammer zijn, wanneer de Kerstfeestvieringen daaraan geheel zouden ten offer vallen. De bezoekers van de diverse vieringen hebben elk op hun wijze ervan genoten, en dan zullen, we maar zeggen, dat het goed was. OP DRIFT GERAAKT. Op het strand bij Paal 6 is één der grote licht-brulboeien aangedreven, die hier voor de kust de zeeman de weg wijzen om uit de buurt van de zand banken te blijven. Door het ruwe weer was deze losgeraakt en kwam brullen de en lichtgevende op het strand. Dat licht geven werd haar belet als zijnde gevaarlijk voor de scheepvaart. Het licht werd verduisterd door zak en later werd de lamp er af ge hsald. De kustwacht bewaakt deze wachter van de zee, tot zij wordt weg gehaald. KABELLEGGING BEGONNEN. De kabellegging voor de stroomvoor ziening vanuit Overijsel vordert vlug. Men mag verwachten dat de zaak met een maand ongeveer voor elkaar is. Ook zullen enkele nieuwe motoren ge plaatst worden, zodat men mag ver wachten, dat straks de centrale hier na de vernieuwing in staat zal blijken om Urk uit het duister te houden. ALKMAAR, Veemarkt 29 Dec. 53 vette koeien, Centrale; 13 pinken, id 27 nuchtere kalveren, id.; 52 vette schapen, idem. Laatste positie Ned. passagiersschepen. Maandag 29 Dec. ALPHACCA, Mombassa—Amsterdam 27-12 te Suez. AMSTELKERK, 29-12 van West-Afrika te Amsterdam verw. AMSTELLAND, Buenos Aires—Amster dam. 28-12 te Rio de Janeiro. AN- NENKERK, 28-12 van Rotterdam te Antwerpen. AVERDIJK, 27-12 van Ha vanna naar Antwerpen. BLOEMFON TEIN, 28-12 van Teneriffe naar Kaap stad. BANGGAAI, RotterdamJava, 28-12 te Port Said. BATAVIA, Rotter damBatavia, 25-12 van Suez. BOSCHFONTEIN, Amsterdam—Mom bassa, 25-12 te Genua. GAASTERKERK 28-12 van Sydney te Rotterdam. GRO TE BEER, BataviaSydney, 27-12 van Aleppey. INDRAPOERA, Rotterdam -Java, 29-12 te Port Said. - JAPARA, CalcuttaLos Angelos, 28-12 van Sin gapore. JOHAN VAN OLDENBARNE- VELT, AmsterdamJava, pass. 26-12 Kaap Guardafui. KOTA AGOENG, 27- 12 van Tarakan te Balik Papan. KOTA INTEN, 26-12 van Rotterdam te Bata via. LEERDAM, RotterdamNew-York 28-12 11 uur van Antwerpen. LIEVE- VROUWEKERK, Rotterdam—Perzische Golf, 28-12 te Aden. MEERKERK, Rot terdam—Japan. 27-12 te Genua. MUI- DERKERK. Rotterdam-Sydney, 27-12 van Suez. NIEUW HOLLAND, Batavia Amsterdam, 24-12 van Aden. NOOR- DAM, 27-12 20 uur van New York naar Rotterdam. PRINS ALEXANDER, Glas- gow—Jaffa. pass 28-12 Finisterre. SAL- LAND, 27-12 van Las Palmas naar Rio de Janeiro. SIBAJAK, Rotterdam- Kaapstad. pass. 27-12 Kaap Verdi. STREEFKERK, Rotterdam—Calcutta, 28-12 van Alexandrie. TEGELBERG, Rio de JaneiroShanghai, 29-12 te Kaapstad verw. WESTERDAM, 27-12 van Rotterdam naar New York. ZUI DERKRUIS, Rotterdam—Java, pass. 27 12 Suez. Vrijdag, 2e Kerstdag, kwam boven-, genoemde vereniging onder voorzit terschap van J. Bakker in Hotel „De Haan" bijeen, waar 81 leden acte de présence gaven. Nadat de voorzitter aan allen het welkom had toegeroe pen, werd de tekening der nieuw te bouwen visafslag aan Den Oever aan de leden ter goedkeuring gegeven. Met de bouw hiervan is een som van f 71.845 gemoeid. Echter werd mede gedeeld, dat dit bedrag reeds is be reikt door middel van de intekenlijs ten voor aandelen, waar 66 personen voor in aanmerking wensten te ko en. De vergadering besloot om met de bouw spoedig een begin te maken, zodra dit mogelijk is wat betreft de vergunningen etc. Van de zijde der inspectie wérd op de nieuwe regeling gewezen voor kuil- visserij. Het ligt in de bedoeling een nieuwe verordening vast te stellen, welke het verbod inhoudt om met de kuil te vissen van Zaterdags n.m. 6 uur tot Zondag n.m. 12 uur. Op verzoek van enige leden zal een request bij de betreffende instantie worden ingediend om in plaats van Zondagsavonds 12 uur te lezen Maan dag v.m. 7 uur. De Visserij-Inspectie richtte zich in een schrijven tot het bestuur om no titie te willen nemen, dat de minimum maaswijdte voor palingfuiken op 19 cm. is gesteld. De NHZRM deed een beroep op nog niet-leden zich bij de Reddingmij. te willen aansluiten. Velen steunden door hun lidmaatschap dit doel. De secretaris bracht het voorstel ter tafel om de film van bovengenoemde Vereniging eens te laten vertonen. Omtrent de mogelijkheden hiervan zal worden geïnformeerd. Bestuursverkiezing. Periodiek aftredend waren de heren P. Bakker, J. Scheltus Sr. en J. Bak ker (huidige voorzitter). De heer Bakker meende dat, waar op de vorige vergaderingen hatelijkheden zijn ge uit tegen over de mosselvissers, hij zich van een functie moet terug trekken. De heren J. Scheltus en J. Bakker werden herkozen, terwijl de heer S. Halfweeg in de ontstane vaca ture werd gekozen. Bespreking Coöperatie. Komende tot de bespreking Coöpe ratie, wilde de voorzitter dit punt gaan combineren met nummer zeven, n.1. bespreking 1/2% bijdrage Nederland se Kustvisserij. Laatstgenoemde ver eniging zou haar statuten zo willen wijzigen, dat een vereniging, welke niet met alle leden hierbij is aange sloten, wordt geroyeerd. Ook DETV zou hieronder vallen, daar slechts een 3/4 deel hierbij aangesloten is. Vele stemmen gingen op om te ko men tot één organisatie, terwijl dan ook niet meer langs elkaar heen wordt gewerkt. Hoewel dit voorstel bij het bestuur wel enige sympathie had, werd na enige discussie besloten dat alle Noordzee- en Waddenzee-vissers zich en bloc aansluiten. Dit punt werd ver der verdaagd, daar eerst de jaarver gadering van de NKB zal worden af gewacht. Voor de IJselmeervissers bleek even eens de mogelijkheid om zich en bloc aan te sluiten, hetwelk werd geaccen tueerd onder die voorwaarde, dat de Coöp. door middel van een vaste ko per ook de vis tegen een minimum prijs zal nemen, dus niet meer bene den de geldende prijzen, zoals nog wel eens gebeurde. Rondvraag. De heer K. ten Bokkel zag graag verandering in de oude traditie wat de vergaderingen betreft. Waarvoor moet èr nog steeds op de 2e Kerstdag worden vergaderd, terwijl dit ook wel op Zondag kan?. De voorzitter zal ook hierin verandering zien te brengen. De heer Jn. Breed Jzn, informeerde hoe de fusie van DETV en het Vissers fonds er bij staat. De voorzitter antwoordde, dat dit nog op enige moeilijkheden stuit, doch dat er zo spoedig mogelijk toe wordt overgegaan. Hierna sluiting. Vanwege de noofdingenieur-directeur van de Zuiderzeewerken werd aanbe steed het onderhoud van de Afsluitdijk tussen Wieringen en Zurich met gebou wen, terreinen en sluizen bij Den Oe- vei en Kornwerderzand enz. over 1948. De hoogste twee inschrijvers waren: N.V. Zanen en Verstoep, Den Haag, l 683.000.Gebr. v. Oord, Rotterdam, 663.000.De laagste drie inschrij vers: P. Daalders Aannemings maat schappij Alkmaar 552 £00.J. v. d. liVes, Sliedrecht, 546.950.Maatsch. Uitvoering Zuiderzeewerken (M.U.Z.) Den Haag 524.000.— Tezelfder plaatse en tijd werd nog aanbesteed 't onderhoud van de Rijks zee werken op en om Wieringen, Balg- zanddijk en -kanaal met kunstwerken tussen v. Ewijcksluis en Den Oever en gedeelten wegen op de Afsluitdijk en bij v. Ewijcksluis. Hoogste inschrijfster fa. J. M. Samson, Zoeterwoude, 174.985.-. De twee laagste: Fa. Bosker te Hippo- lytushoef, Wieringen, f 133.100.P. Daalders Aannemiagsmaatschappij te Alkmaar 128.300. RUILVERKAVELING SWLRKEN Namens de plaatselijke commissie voor de ruilverkaveling zal in begin Januari a.s. door de N.V. Grondmaat- schappij te Zwolle worden aanbesteed het maken van aardebanen met bij komende werken en aanbrengen van eer. gewalste fundering in die banen behorende tot de in uitvoering zijnde werken van ruilverkaveling. Mr. J. Fabius. procureur-generaal bij het Amsterdamse Gerechtshof^ eiste gistermorgen 1 jaar en 6 maan den gevangenisstraf tegen de 26- jarige Amsterdammer J. V., die op 16 September j.1. door de rechtbank tot deze straf was veroordeeld wegens hazardspel. Tezanjen met andere verdachten, die niet in hoger beroep zijn gegaan, heeft V. in Maart van dit jaar een zekere S. bewogen tot het meedoen aan het beruchte „één, twee, drie...* klaveraas" in een perceel aan de Mo- lensteeg te Amsterdam. Verdachte, die b(j de rechtbankzit- t'ng reeds verteld had, dat hij niet erg goed meer kon zien, is sinds twee maanden in het Wilhelmina Gasthuis opgenomen, omdat hij volslagen blind is geworden. ALKMAARSE EXPORTVEILING, 29 Dec. 1947. Andijvie 4286, win terpeen 89.40, boerekool 1227.50. worteltjes 18—33. tomaten 105—127. groene kool 12—25, spruitkool 18—79, rode kool 6.50—19. gele kool 6—12, prei 2233, uien 1419, bieten 69, wit lof I 42—63, idem II 22—38, Bloemkool IA 70—73, I 50—59, II 22—38, knolsel- derie 7—16, selderie 8—16, selie 10—17, sla 7—16, peren 17—42, appels 22—58, HOORN. (Visafslag). Aangevoerd door 12 vaartuigen van 22 t/m 27 Dec.: 842 pond snoekbaars 4056 cent; 58 pond baars 18—22 cent; 604 pond blei 1419 cent; 16 pond snoek 30—33 cenl; 1146 pond bot 5260 cent. Alles per pond.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2