C DE JEUGD-KOERIER. •Wilde Rolf Astrologische perikelen in Tibet Wu 3 TERRA INCOGNITA d00r j. d. van exter Hallo, Jongens en Meisjes! J Op 77 December geborenen moeten op hun hoede zijn LUISTEREN NAAR.... DE VROUW EN HAAR HUIS Uren, die maar duren En Uw bed wordt een pijnbank.,. FEUILLETON Durf ie Leven Oplossing Kerstprijsvraag Prijsraadsel De wereld op haar kop...A (Van een U.P.-correspondent) PEN li rit 8 soldaat-geleerde, G'.-oup Captain A. F. Handidt, die een groot kenner van Azië is, heeft ons verteld, dat de grenzen van Tibet tot 19S0 voor vreemde lingen gesloten z(Jn, omdat de offi ciële astrologen menen dat de Dalai-Lama ln ernstig gevaar ver keert. Bandidt, die tijdens de oorlog ge heime missles der Engelse lucht macht in Azië leidde, zou voorraden gaan brengen naar een Britse weten schappelijke expeditie in de Tibetaan se Hlmalaya. Maar zijn reis zowel als de expeditie zijn afgelast, omdat de genen, die verantwoordelijk zijn voor het welzijn van de Lama een veer tienjarige jongen, wiens namen in vertaling niet minder luiden dan: „Glorierijk, machtig in woord, uit blinkend in verstand, absobuut in wijsheid, bewaarder van het geloof" meer en meer verontrust zijn over ongunstige aspecten ln de horoscoop van hun meester. De uiterste voor zorgen tegen vreemdelingen hebben zli daarom noodzakelijk geacht. Onofficiële waarnemers geloven meer in de mogelijkheid dat de on gunstige sterren, die de Tibetaanse astrologen bedoelen, „rode sterren" zijn, m.a.w. dat men in Tibet be vreesd is voor Sovjet infiltratie, die immers in het aangrenzende China al aan de gang is. TJOE het ook zij, dit bericht van n Bandidt bewijst eens te meer, dat de officiële astrologen in vele Oosterse landen nog altijd een be langrijke rol spelen in politieke kwes ties. Nog onlangs Is een ander voor beeld van hun macht gebleken. De c'atum van de ondertekening van het Birmeese onafhankelijkheidsverdrag is tweemaal veranderd op aandrang van de astrologen. Britse astrologen, die wij over de Tibetaanse berichten raadpleegden, waren niet in staat de vrees van hun collega's in Azië uit te leggen. „Zij immers volgen volkomen andere methoden dan wij Westerse astrolo gen. Wel waarschuwt ook de Wester se astrologie personen geboren op 17 December om zich te hoeden voor „intrige en bedrog" in 1948. De Dalai Lama nu is op 17 December 1933 ge boren. Hij wordt door de Tibetanen beschouwd als de veertiende incarna tie van Boeddha. Deze veertienjarige jongen is de hoogste heerser van dit bergland waarvan nog zo betrekkelijk weinig bekend is. Hij is verondersteld gebo ren te z(jn op hetzelfde ogenblik, waarop zijn voorganger stierf. Vijf jaar lang hebben de Tibetaanse mon niken naar hem gezocht, hun speur tocht baserende op de tijd van zijn ge boorte en verschillende mystieke ge gevens. De Dalai Lama wordt nu door monniken opgevoed in de heilige stad Lhasa. Zijn regeringsplichten wordéh uitgevoerd door raadgevers in zijn naam. Volgens Tibetaanse gewoonte zal hij zijn volle taak op zich nemen ln 1951, een Jaar dus nadat de huidige uitsluiting van vreemdelingen uit Tibet geëindigd zal zijn. Als zijn ho roscoop dat tenminste toelaat. DONDERDAG 8 JANUARI. HILVERSUM I, 301 m, geeft om 7, 8, 1, 7, 8 en 10.30 uur nieuwsber. KRO: 7.15 Och tendgymnastiek; 7.45 Walter Gle- seking, piano; 9.05 Meersener Nachtega len; 9.25 Gr.pl.; NCRV: 10.— Leger des Ilells-kwartier; 10.45 Stoffer van Vlie gen, orgel; KRO: 11,45 Sonate; 12.03 Orkest; 12.33 Piano en viool-concert; I.25 Orkest „Slawa"; 1.45 Hors d'Oeuvre; NCRV: 2.Dolf v. d. Linden en zijn Metropole-orkest; 3.Hawaiïan-klan- ken; 4.45 Marcel Dupre, orgel; 5.30 Het Franse Lied; 6.15 Land- en tuinbouw; 8.15 Studio-steravond; 9.30 De vaart der volken; 11.— Cor Backer, piano. HILVERSUM IX, 415 m, geeft nieuws om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. AVRO: 7.15 Marsen; 7.30 Ochtendrhythme; 8.43 Symphonie Espagnole; 9.15 Morgenwij ding; 9.35 Arbeidsvitaminen; 11.Vrou wen in de omroep; 12.— Het Röntgen- trio; 12.35 Andre de Raaf, piano en Jacques Schutte, orgel; 2.20 Smetana Novak; Dr. Jac. P. Thysse, zijn leven en werken; 5.30 Blng Crosby met orkest; 6.15 Sportpraatje; 7.05 Tom Poes; 7.30 Radio Volksmuziekschool; 8.15 Concertgebouworkest; 10.30 Negro Spi rituals; 10.45 Causerie door de heer J. 0. M. Festen, gem. secr. van Heiloo; II.35 Danscocktail. Coovriebt R.D.P. Wij ontvingen van de uitgevers Van Holkema en Warendorff te Amsterdam het eerste nummer van de nieuwe jaargang van „De Vrouw en haar Huis", het bekende maandblad onder redactie van dra. M. G. Schenk. Er zou geen aanleiding bestaan, dit num mer speciaal te vermelden (het maandschrift bestaat reeds 41 jaar), ware het niet, dat het een gedaante verwisseling heeft ondergaan en zo wel wat opmaak als uiterlijk betreft, weer voor-oorlogs aandoet. Het Janu- arl-nummer bevat, behalve de gebrui kelijke rubrieken, een reeks van inte ressante artikelen van de hand van deskundigen. „De Vrouw en haar Huis" neemt weer de plaats in onder de maandbla den, die het blad krachtens leeftijd, inhoud en uiterlijk ten volle toekomt. (Ingezonden Mededeling) U kent dat. Door die zangerige Rheu- rnatische pijnen, nachten van hanewa- ken, draaien en wentelen, van links naar rechts, voor en na. Maak daar toch een einde aan! Neem Kruschen Salts. De kleine dagelijkse dosis Kru schen heeft een wondere, weldadige werking. Dat komt omdat Kruschen Uw bloed sneller doet stromen en het zuivert van schadelijke zuren, die nu oorzaak zijn van Uw lijden en Uw pijn. Vraag Kruschen Salts bij Uw Apothe ker of Drogist. Door: HILLEGONDA VAN REENEN „Dolly, kan het heel, heel rustig zijn? Alleen w(j beiden en de getui gen en Drake?" „Natuurlijk." „De mensen hier behoeven het zelfs niet te weten." „Neen." En zij voegde er trots aan toe: „Het zal een heel andere trouw partij ztjn dan ik hier ooit gezien heb." „Wat doen ze dan hier op trouwpar tijen?" „Net zoveel drinken als ze kunnen." „De bier-klasse in plaats van de champagne-klasse," zei hij tot zich zelf. Tep slotte was hij zelf ook wel eens dronken geweest maar dan op de manier der rijken. „Ik heb aan je gewonnen," zei ze dankbaar, toen zijn krachtige gestal te zich weer over de kisten boog. „Alle eer komt jou toe en jou alleen, Dolly." En om de herinneringen te verban nen, legde hij zijn gereedschap neer en trad op haar toe, sloeg zijn armen om haar heen, kuste haar en zei tot zich zelf: „Men moet aan de toekomst den ken, niet aan het verleden." Zij liep rond met het plan, waarvan zij hem geen deelgenoot gemaakt had. Elke keer als zij haar salaris kreeg, hield zij iets achter, voor een zeker doel. En hoewel zij thans reeds van hun gezamenlijke verdiensten leefden, maakte zij een spaarpotje. Na de hu welijksinzegening om half drie vroe ger zou hjj niet klaar zijn, hoewel het voor de winkels in de buurt een hal ve dag was zouden zij thuis thee drinken. Zij hoopte heimelijk Drake te kunnen overhalen met hen mee te gaan, en er zo een echt bruiloftsfeest van te kunnen maken. Want er zou een bruiloftstaart zijn. Voor zover zij wist was er in de ge hele buurt nog nooit een bruiloftstaart geweest. Bier en worstjes, zalm uit blik, gebakken vis en schijfjes gebak ken aardappel hadden bij zulke gele genheden de kamers in de huurkazer nes luister bijgezet, maar nog nooit de zilveren blankheid, de schoonheid van een bruiloftstaart. Dicht bij de fabriek woonde een banketbakker; daar had zij de taart besteld; een flinke grote, glinsterend wit als rijp en opgemaakt met zilver. Zo'n hele grote kon de banketbakker voor het geld, dat zij besteden wilde, niet beloven. „En zo heel hoog zou de taart ook niet worden." „Oh, ja, wel hoog; dan maar een beetje minder groot." In haar verbeelding zag zij de taart al midden op tafel staan. Of zou de ge ranium in het midden staan en de taart meer aan de kant, dicht bij Frank? Nee, de bruid sneed de taart aan, terwijl de bruidegom naast haar stond. De geranium zou dus blijven waar zfl het ook het prettigst had; op de vensterbank. Zü boog zich weer over haar naai werk. „Steek je pijp op, Frank," zei ze, glimlachend bij de gedachte aan haar geheim. Zij voelde, bij al haar geluk, dat het van het grootste be lang was zich naar hem op te heffen. Hij was een heer. Zij zag, dat zelfs mr. Drake het begreep. Zij moest htm huis keurig in orde houden, netjes op alles zijn. Geen enkele voorbereiding was te veel voor zulk een huwelijk. Zij maakte bijna de gehele dag plannen en besteedde elk vrij ogenblik aan de verwezenlijking. Thans was de banket bakker reeds met de taart bezig. „Zij moet tijdig gemaakt worden," zei hij. „Goede taarten mogen, niet al te vers gegeten worden." Zij wist, dat er tussen haar en Frank en de anderen thans een diepe kloof gaapte. Haar keus had haar van de anderen vervreemd. Zelfs de attenties, die Carrol haar bewezen hadden, waren niets in vergelijking met haar verbintenis met Frank. Zij wist, dat alle vrouwen en meisjes uit de buurt zeggen zouden: „Zij heeft altijd haar hoofd hoog gedragen. Ben benieuwd wat het haar oplevert!" Ja, zij had altijd haar hoofd hoog gedragen; en uit de levensloterij der achterbuurten had zij dit wonder schone lot getrokken. Zij keek op naar Frank, werkend in hemdsmouwen, zijn pijp tussen zijn lippen. Wat was hij verdiept in wat hij deed! En hoe verrukt was hij er over. Even verrukt als zi). En haar hart zwol bij de gedachten dat zij alles waarnaar zij verlangd had, waarvoor zij geploeterd en gezwoegd had, ge kregen had, dat al haar dromen in vervulling zouden gaan. En zij was blij, dat zfl het nooit opgegeven had, dat zij nooit de weg van andere meis jes gegaan was, dat zij waarom be greep niemand in haar omgeving zichzelf rein gehouden had. (Wordt vervolgd) Er is een nieuw jongetje op school gekomen, een klein jongetje met een bruin gezichtje, verward donker haar t n bruine armen en benen. Rolf heet hij en hij komt helemaal uit Indië. Rolf is al dadelijk heel anders dan andere .kinderen, die nieuw op school komen. Hij zit niet met verlegen ver draaide ogen in zijn bank, hij geeft geen bedeesde antwoorden en hij let hele maal niet bijzonder goed op. Dadelijk in het eerste speelkwartier, als de jongens op de speelplaats bok springen, doet Rolf mee en, al is hij klein en tenger, hij blijkt geweldig le nig te zijn. Niet minder succes dan de Sint Nicolaasprijsvraag, had de Kerst prijsvraag. Weer werd ik bijna be dolven onder de goede oplossingen. En weer waren er zoveel fraaie te keningen en gezellige gedichtjes en verhaaltjes bij, dat er tenslotte om de extra prijzen ook weer ge loot moest worden. De uitslag is als volgt: GEWONE PRIJZEN. YNEKE DE WIT, Uitenboschstraat 31, Alkmaar. PIET GROOT, H 104, Hem. WILLY SCHIPPER, Heemskerker- weg 133, Beverwijk. INEKE KNOL, Pension Alexander- hoeve H. 11, Texel. KLAAS BAKKER, KI. Zomerdijk F 11, Wognum. EXTRA PRIJZEN. HELM JANSEN, Leeuwenbekstraat 23, Alkmaar (verhaal). TINY GOEDHART, Winkelerweg B 290, Nieuwe Niedorp (versje). TOOS KLOMP, Dijk 114, Schel linkhout (verhaal). RIA LANGHENKEL, Koekoekstr. 32, Den Helder (gedicht). ALI WILNER, Vlamingstraat 76, Den Helder (tekening). Alle kinderen, die prijzen gewon nen hebben krijgen boeken toege stuurd. OPLOSSING. EDUARD's VADER was KAPITEIN Dij was in ROME en stuurde Eduard DRIE BOEKEN (deken, roodvonk, innen, effen, banket, on weer, ezel, kanaal, ekster, nota). Al gauw is hij het middelpunt van de klas. Dat hij over alle jongens de baas speelt, schijnt niemand erg te vinden. Hij leert hen nieuwe spelletjes, maar bij Rolf moet altijd alles even wild. Nooit is er zo wild gevoetbald, zo wild krijgertje gespeeld en nooit werd er zo opgewonden bij geschreeuwd. Mijnheer heeft hen al een paar maal gewaar schuwd. Een jongen scheürt zijn broek aan het hek, een ander valt een gro.it gat in zijn knie, maar Rolf luistert niet. En de anderen doen met hem mee. Op een morgen na het speelkwartier- tje zitten de jongens warm en opge wonden in de klas. Ze hebben rovertje gespeeld en zijn er nog helemaal vol van. Mijnheer tikt met een lineaal op de tafel. Zijn stem klinkt streng als hij zegt: „Stilte eens. Is dat een kabaal". Een beetje verbaasd schuiven ze recht in de bank en kijken hem aan. „En nog iets", zegt mijnheer, „die spelletjes van jullie in het speelkwar tier, die moeten afgelopen zijn. Ik heb al een paar maal gewaarschuwd. Als jullie niet gewoon kunt spelen, blijf je voortaan maar binnen. Hebben jullie dat goed begrepen?" Ze zwijgen allemaal met schuldige gezichten. Alleen Rolf doet of het hem niets aangaat, 's Middags voor school tijd staat de hele troep bij elkaar. Het wachten is op Rolf. Zodra hij in de verte komt aanslenteren, rennen ze op hem toe. „Wat gaan we nu doen Rolf?" „Weet jij iets?" „Rovertje", zegt Rolf beslist. „Dat wil mijnheer niet meer hebben", aarzelen een paar, maar Rolf kijkt hen verachte lijk aan. „Die durven niet", smaalt hij. „Ik durf best", zegt Wim Veltkamp, „maar ik doe het niet. We kunnen best iets anders spelen." „Hoor hem", zegt Rolf, „die durft wel. Durf jij dan ook...." Hij kijkt zoekend rond. „Durf jij dan ook op dat hek te lopen?" Hij wijst op het hoge hek van ijzer gaas, dat rond het voetbalveld staat. Van boven is een smalle houten richel. Daar zitten de jongens wel eens op. Maar erop lopendat heeft nog nooit iemand gedaan. „Niet doen Wim!" roepen een paar. Rolf staat er glimlachend bij. „Dat durf jij ook niet", zegt Piet Wouters, „doe jij het dan eerst es". „Goed", zegt Rolf. Hij begint meteen te klimmen. Als een kat trekt hij zich langs het gaas naar boven. Bij de hou ten richel wacht hij even en gaat er dan schrijlings opzitten. „Hallo" roept hij naar beneden. De jongens schreeuwen terug. Alleen Wim staat er stil bij. Dan gaat Rolf staan. Even balanceert hij om zijn even wicht te vinden. Maar hij staat en hij loopt ook. Hij maakt voorzichtige pas sen. De jongens kijken ademloos toe. Dan springt Rolf omlaag Met een plof komt hij op de grond terecht. (Slot volgt HARTELIJK BEDANKT voor de goede wensen voor het Nieuwe Jaar, die lk van velen van jullie ontving. Ik ontving echter zo'n groot aantal briefjes, kaarten en tekeningen, dat ik in deze Jeugd Koerier onmogelUk jullie allen kan beantwoorden. Wie vandaag zUn naam niet vindt, moet niet boos of teleurgesteld z(jn, maar kan er vast op rekenen volgende week antwoord te krij gen. En schrijf maar gerust deze week weer. De nieuwe briefjes komen dan tegelijk aan de beurt. Niemand wordt vergeten of over geslagen! OOM WIM. ZWITSAU FABRIEKEN APELDOORN Zóveel kinderen hebben mij ver zocht om nog eens een „naambord jes-prijsraadsel" op te geven, dat ik aan hun verzoek dan maar zal vol doen. Hier volgen vier naambordjes. Door het verwisselen der letters op ieder naambordje, kunnen jullie vinden in welke plaats in Neder land de man woont, wiens naam op het bordje staat. Hier volgt eerst een voorbeeld: Z. DAMAAN. De man heet dus Z. DAMAAN. Als jullie nu de letters verwisselt, krijg je ZAANDAM. De man woont dus in Zaandam. En nu volgen de naambordjes: L. v. NOE Dr. LEO NOPA N. H. E. LEER Mr. R. DE TATO De oplossingen moeten uiterlijk Maandag a.s. gezonden worden naar de Jeugd Koerier", p.a. Bureau van deze krant. Duidelijk op de adres zijde schrijven „Jeugd-Koerier". Onder de meisjes en jongens, die goede oplossingen inzenden, verloot ik weer boeken. In een Franse krant van honderd jaar geleden lazen we: „In de „Jardin du Frascati" te Le H&vre wordt in het openbaar door ze kere ingenieur Clavieres iets vertoond, dat voor velen als het achtste wereld wonder geldt. De minister van Openba re Werken, Dumon, was bij de opening aanwezig en zelfs Thiérs, de minister president, offerde een deel van zijn kostbare tijd om dit wonder te aan schouwen. Wagentjes op rails lopen van het dak van een hogen koepel, waarbij de rails op het laagste punt cirkelvor mig tot op 9 meter hoogte stijgen, zo dat de wagentjes dan één ogenblik ge heel ondersteboven lopen. De snelheid is zo groot, dat het kleine vaartuig niet uit de rails loopt, doch met de grootst mogelijke zekerheid voortschiet. Men schat de vaart op 240 km per uur Dagelijks verdringen zich de nieuwsgie rigen om dezen „dodenrit", die tenslot te vrij gevaarloos blijkt, te zien. Men vraagt zich af in welk opzicht hier sprake is van een beeld des tijds, nu de wereld immers op haar kop heet te staan?" Wij kijken op dit „achtste wereld wonder" thans nogal medelijdend neer. Het is eenvoudig de bekendste circus truc, de „looping the loop", zoals die later in talloze circussen werd vert-jond. Hoe zouden onze overgrootouders zich de ogen hebben uitgewreven als ze eens getuige konden zijn van de halsbre kende toeren onzer huidige vliegeniers! Zonu zal ik maar meteen beginnen met het beantwoorden van jullie briefjes. Annie Kloosterboer, bedankt voor de sigarenbandjes. Binnenkort krijg je postzegels Tiny Pel, lk geloof, dat lk je vader wel ken, «lijf je nu geregeld mee doen, Tiny? Janny en Jaap Landman, bedankt voor de sigarenbandjes. Gerda de Bakker, Ja, nu was de oplossing goed. Doe Je nu trouw mee? Hans te Brake, ls het rapport mee gevallen? Bedankt voor de sigarenbandjes. Greetje pool, je hebt me weer mooi ln de steek gelatenl Binnenkort komt er een kruiswoordraadsel, Greetje. Henk Peereboom, geduld, je zult zien, dat je vast eens een prijs wint als Je geregeld mee blijft doen. Schrijf je me vooral, hoe het op kantoor met Je gaat? Ella en Rla de Raat, bedankt voor de postzegels Nu trouw mee blijven doen! Frans Smit, dat was een mooi Kerstfeest! Hoe was je rapport? Elly Hoytink, fijn, dat Je rapport zo goed was. En nu maar weer flink aanpakken, Tinie Engelvaart, lk wil graag sigarenbandjes hebben Die stuur lk naar kinderen, die ze sparen. Gerl Wessellus, wie is dat meisje, dat zegt, dat ze me ook geregeld schrijft? Dat feest op school was dus gezellig. Greta Klinkhamer, ik ben nieuwsgierig van Je te horen, hoe het met de hand balwedstrijden is afgelopen. Schrijf je het? Anton Mol, ben Je ondertussen al weer beter? Wiesje van der Bil, zeg, nu schrijf Je toch wel keurig! Wat een verschil met je eerste briefjes. Ben je fijn uit logeren geweest? Tini en Geesje Boon, dank Jullie wel voor die aardige Kerstkaartjes. Keurig getekend, hoor! Jan Bus, wat een prachtig postpapier heb jij gekregen. Wat fijn, Jan. dat de schoolkinderen je niet vergeten. Ja hoor. Je mag de schuilnaam gebrui ken. Onderteken Je briefje er volgende week dan mee, maar schrijf ook je echte naam er onder. Dag Jan! Het beste met je. Bap Kleft, fijn, dat je ock mee gaat doen. Nee hoor, Je bent helemaal niet te oud. Ja, Elly Hoytink doet al -een hele tijd trouw mee. Bedankt voor de postzegels. Ja, de sigarenbandjes wil ik wel graag hebben. Ik heb Jou nog op de lijst gezet, Lia Habich, ja, je werk gaat natuurlijk voor. Maar toch hoop ik vaak van Je te horen Schrijf jc volgende keer Je adres onder je briefje? Want als Je een prijs wint. zou ik je die niet kunnen toesturen. Jaap Davidson, schrijf Je me ook eens een grotere brief? Yneke de Wit, bedankt voor de mooie tekeningen en de sigarenband Jes. Waar vond je het fijner in Friesland of hier? H. W. Mulder, vriendelijk bedankt voor de postzegels, sigarenbandjes en lucifersmerken. Femmie de Groot, gelukkig, dat het met je moeder goed gaat. Doe haar mijn groeten Maartje Bouwknegt, keurig, dr: rapport van Jou. Dank je wel voor het raadsel Grietje Bouwknecht, fijn, dat je ook mee doet Ik reken nu geregeld op Je. Willy Schipper, dank Je wel voor het aardige opstel Knap gedaan, Willy Als er plaats is. zal ik het in de krant opnemen. Henny Braas, goed zo, help jij je moeder maar flink. Pietje Klekebos, dat is mooi postpapier, dat je gekregen hebt. Volgend Jaar kom ik oliebollen bij je eten. Ik wil eens proeven, wat Jij gebakken hebt. Dleuwertje Munter, bedankt voor het aardige verhaaltje Gineke van Dam, zo, ben je nu toch verhuisd. Maar ik reken er op, dat je tróuw mee blijft doen. Bedankt voor tekening en raadsel. Ik hoop, dat je het prettig zult vinden in Veenendaal. Het is er wel erg mooi. J. en M. Westra, hoe zljt. lullie voornamen? Zeer binnenkort komen er in de, Jeugd Koerier" artikeltjes over Tndie. Jan Schipper, bedankt voor de goede wensen. Mia van Swoll ik had Je al een paar keer gemist, maar gelukkig doe Je nu weer mee En nu „re ,week °P ie. Mla Riet en Janny Kriek, jullie moeder heeft gelijk: de school gaat voor. Maar toch hoop ik vaak van jullie te horen Clara Phillipson, er stond een mooie tekening onder aan de brief Bedankt hoor. Rietje Beentjes, ja, de raadsels zijn niet altijd gemakkelijk. Maar steeds volhouden. Hennie Lem, ben je weer terug van de logeerpartij Nu, je bent ver weg geweest. Schrijf je me er over? A. Blom, hoe is je voornaam ook al weer? Je hebt ook zo lang niet mee gedaan. Maar, kan lk nu weer geregeld op Je rekenen? Elsje Schweltzer, ja, Willie Schipper schrijf me geregeld. Hoe gaat het met de witte muizen? Henny Schorel, nu is de Kerstvacantie weer voorbij. Was je rapport goed? Jetty Scheuer, waar ik woon, nu dat hoor je later wel eens. Maar in leder geval: ln een huls. Dag Jetty. Hansje Bijkerk waar ga je nu wonen? Fijn, dat je me toch blijft schrijven. Dan krijg je een briefje terug. Fia Roozemaal, bedankt vooc. de goede wensen. Wlllte Geertsma, ls het been van Je moeder al weer beter? Willie, wat schrijf Jij toch keurig. Annie van der Kolk, schrijf Je me ook eens een grotere brief? Corrle Zandbergen, dank Je voor de tekening. Ik vind haar heel mooi en ben er erg blij mee. Je rapport is uitstekend. Aatje Schoen, bedankt voor de goede wensen. Corrle Bruin, de postzegels heb ik nog niet ontvangen. Bedankt voor de goede wensen. Wim en Martin Bas, het is een machtigmooi gezicht aan zee bij stormweer. Fijn, dat het boek in de smaak is gevallen. Rie Langhenkel, dat waren gezellige briefjes die je me geschreven hebt. Ik heb echt genoten van de beschrijving van de film. Tineke Alexander bedankt voor de sigarenbandjes en postzegels. Je rapport was uitstekend, Tineke. Op welke school ben Je? Willy Slopsma, hoe was je rapport? Mientje Kries, lk ben benieuwd, hoe Je rapport was. Schrijf Je me dat? Ellie Brandsma. hoe was het in Friesland? Sara en Tony Bak, bedankt voor de postzegels en sigaren bandjes. Ik wil de lucifersmerken graag hebben. Willie Noors, wat zul jij mooi zijn met je nieuwe Jas en schoenen. Ik zou je graag zo eens willen zien. Thea Grollé, mijn dank voor de postzegels en sigarenbandjes. Nu sta je <Jan toch in de krant, Thea. Jan Ridder, als je me een briefje schrijft, krijg Je altijd antwoord. Hoor lk eens wat meer van je? Piet Henke, geregeld'mee doen, dan win Je vast ook eens een prijs. Annie Reinderman. bedankt voor de post zegels. De groeten voor Magda. Mara Möller, Jammer voor jou, dat het niet ls blijven doorvriezen. Maar ik vind het niet erg. Vanwege de kolennood, Mara. Ik houd anders veel van schaatsenrijden. Nellie in 't Veld, bedankt voor de goede wensen Willy de Jong, Ja, Je vriendinnetje Gerda van Westrienen, ken ik wel. Jij staat ook op de lijst. Bedankt voor de raadsels. Tanny en Gerard Ekkebus, bedankt voor het versje. Wat een fijne oudejaarsdag hebben jullie steeds met moeders verjaardag! Geja Geus, dank Je wel voor de tekening, die ik eigenlijk niet verdiend heb. Ja, Tiny Bruul doet trouw mee. Dag Geja Petronellal Willy Lomans, bedankt voor de sigarenbandjes. Anton kindts, was het fijn op Wierlngen? Dora Drijver, bedankt voor de sigarenbandjes. Hte waren er heel wat! Ik ben verlangend naar Je grotere brief. André Rust, een klein beetje mag Je wel geholpen worden. Eefje van Dort, gelukkig, dat jij nu ook weer mee doet. Ik had Je al gemist. Riem Lap, je hebt me een gezellig briefje gestuurd. Hoor ik vaker van je? Tiny Goedhart, schrijf je me ook weer eens een groter birefje? Klaartje Breebaart, Jammer hè. dat de vacantie nu weer voorbij is Hoe was Je rapport? Trientje Klaver, fijn, dat Je nu ook mee doet. Bedankt voor de postzegels en sigarenbandjes. Dleuwie Waiboer, Je rappot is uitstekend hoor! Goed zo, Dieuwie. Jozef Donk, schrijf 'e me ook eens een grotei briefje! Jan Visser, Riet Tomas, Piet Bras, Netty van Loon, Maria de Bruyn, Slem Nleuwbuurt, Rlna Kok, Corrle Bimmel, Trijntje Oost, Roelof Oost, Anne Brouwer, Adrie Joustra, Hennie Hegblok, Cornells Cor- nielje, Marletje Fuldner, paulina Looy en Ab Kortman, jullie allen heet ik har telijk welkom. Doen Jullie trouw mee? Stuur maar veel briefjes, dan zal ik ze hier geregeld beantwoorden. En nu weer tot de volgende week. Dag allemaal! OOM WIM.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 3