18 t H.R.C. weer in grootse vorm G.V.O-Helder 5-2 Ruiters en Amazones te Anna- Paulowna bijeen TERRA INCOGNITA door J. D. VAN EXTER Vandaag over Terrasvogels met 5-1 verslagen De wedstrijd waar ik was Watervogels- Sijbekarspel 3-0 Geflatteerde overwinning voor G.V.O. League overzicht dagen begint de GROTE ADVERTENTIE- WEDSTRIJD Let op de kranten van Maandag 9 Febr. a s. Succes was na de rust sterker dan B.K.C. Geef acht! Kuiteravonü van (Noord* rijverenigingen, noemde deze eerste holland-Noord HERMES-NIEUWS Geslaagd Het „Dorus Rijkers-fonds" WAAR ZIJN ONZE SCHEPEN? CooyriKht R.D.P. Ook de voorlaatste thuiswedstrijd van HRC, n.1. tegen Terrasvogels, werd een 5—1 zege. En ook ditmaal bleek het weer duidelijk dat HRC momenteel in grootse vorm is. Zo- wel technisch als tactisch werd er behoorlijk gespeeld en het stemt tol tevredenheid dat de kundige lessen van Mr. Leavy nu wel bijzonder goed tot hun recht komen. Wij durven momenteel zelfs zover te gaan met de bewering, dat Racing in deze vorm een heel stuk boven baar competitiegenoten uitsteekt. Ook boven Zaandijk. Vooral nu gistermid dag ook de binnenspelers van Racing hun taak behoorlijk volbrachten. Zij waren flinker in hun optreden en ook bleek dat zij over een goed schot be schikten. Wel kregen zij nog meerdere kansen, maar stél je voor dat ieder, schot raak ou zijn. De cijfers zouden het dubbele aantal bereiken. Vóór de rust speelde HRC tegen de wind in en ondanks dat had Racing een flink overwicht. De tegenstand van Terrasvogels was echter behoor lijk en haar aanvallen waren zeker niet van gevaar ontbloot. Wij kunnen ons best voorstellen dat een zwakke verdediging tegen de Santpoorters een achterstand oploopt. Hiermede is waarschijnlijk de 5—3 nederlaag in Santpoort verklaard. Nu was de rode verdediging in goede vorm en vooral Swart wordt iedere week beter. Toen wij Van Dalen verleden jaar vriendschappelijk tegen IW zagen spelen voor HRC, hadden wij een ho ge dunk van hem. Na die tijd lag er iets in zijn spel, dat hem nadelig be ïnvloedde. De laatste weken echter heeft hij zijn oude vorm weer geheel herwonnen. En ook dat feit werkt mee aan de productiviteit van HRC, n.1. 17 doelpunten in 3 wedstrijden. DE WEDSTRIJD. De eerste aanval was voor T., doch de bal ging juist naast. Er zat al di rect een grote vaart in deze wedstrijd. En juist deze factor, gepaard met tech niek, maakt de wedstrijden van HRC zo bijzonder interessant. HRC neemt de leding. De wedstrijd was 3 minuten oud toen het grote legioen reeds kan juichen. Van Dalen goochelde handig met de bal, waarna hij Nieuwstadt 'n pass presenteerde, die zich niet be dacht en de doelman kansloos passeer de (10). Er werd deze middag goed op de vleugels gespeeld en zowel Bak ker ais De Vries was doorlopend gevaarlijk. Bakker zocht het in lange voorzetten, terwijl De Vries het vol gens treksysteem probeerde. Een me thode die hij toch maar goed onder de knie heeft gekregen. Een. vrije schop tegen HRC werd door de rechts half der gasten goed voor doel ge plaatst, maar Dijkshoorn ving het» le der serieus uit de lucht. Een benauwd moment ontstond er voor het H.-doel, toen Dijkshoorn een bal liet glippen. Nog juist op de doellijn herstelde hij zich, zodat ook dit gevaar weer gewe ken was. Ondertussen zette de rode middenlinie, een drietal om trots op te zijn, haar voorhoede steeds aan het werk en het gevolg was dat vele ge vaarlijke situaties zich voordeden. De doelman der gasten weerde zich echter uitstekend en ook de backs ruimden serieus op. Eenmaal was Van Dalen er door, maar de scheidsrechter floot voor hands van één der T-spe- lers, hoewel van Dalen de bal in het net had geschoten. Roomeijer's schot werd ditmaal gekeerd. Verschillende kansen deden zich nog voor. Zo zagen we de Vries, Nieuwstadt en Bakker éénmaal alleen voor de keeper staan, DE SPORT neemt in de laatste jaren een steeds grotere plaats in. Duizenden mensen beoefenen de sport, een nog groter aantal vindt er enige uren per week afleiding in. Wanneer men de sport zuiver bekijkt zoals zij is, dan kom ik tot de volgende conclusie. De sport is een uiting van levens vreugde. De sport werkt de saam horigheid in de hand, geeft een gezonde vitaliteit, opofferingsge^ zindheid en betekent oefening van lichaam en geest. Zij staalt de spie ren en leert iemand opgewassen te zijn tegen teleurstellingen en tegenslagen. Tenslotte 'kweekt zij uithoudingsvermogen en doorzet tingsvermogen. Niet altijd komt dit tot uiting. Maar ik ben er van overtuigd dat mr. Leavy met zijn jongens aardig op weg is deze eigenschappei? wel tot uiting te la ten komen. De laatste weken con stateerde ik n.1. al veel daarvan. De goede resultaten, zij het ook geen doel, blijven niet uit. Verle den week heb ik mij vergist. De midhalf van Oudesluis was nl. niet onsportief tegenover zijn mede spelers. Ik wil dit even recht zet ten, want Quant verdient deze blaam niet. Ook de twee andere spelers wa ren ontstemd, dat ik ze de waar heid had gezegd. Dat is een goed teken, want het bewijst, dat hun houding een vergissing was. Ik ben het al weer vergeten. Ik ver nam van enkele spelers van HRC, dat wanneer zij het kampioen schap niet halen, zij andere plan nen koesteren. Zij willen op een Engelse wijze om de oeker gaan vechten. Dus trachten le klassers te verslaan. Ook deze weg is nog lang. Maar bezwaar heb ik er niet tegen, hoewel soms 3e en 4e klassers ook moeilijk te slaan zijn. VOETBALENTHOUSIAST maar steeds weer kwam de bal niet in het net. De rust brak dan ook met 1O-stand aan. In de tweede helft was het initiatief eerst aan T. Aardige aanvallen volgden elkaar op en er zat ook wel enig gevaar in. Nadat Nieuwstadt eerst de doelman der gasten nog aan het werk had ge zet, kwam de gelijkmaker. De midvoor was doorgebroken en Stins greep de bal op de grond liggend voor zijn voe ten weg. Zeer terecht gaf de scheids rechter penalty, die onhoudbaar in de touwen verdween (11). Even nog dreigde er gevaar voor de Racing- veste, doch toen ging eerst blijken, dat deze gelijkmaker in het nadeel van de gasten was. De voorhoede was niet meer te houden. De Vries omspeelde drie tegenstanders en presenteerde een magnifieke trekbal. Even leek het, dat deze unieke kans onbenut werd ge laten, maar toen dook Knijff op en schoot de bal via de paal in doel (2—1). De druk was nu op haar hoogtepunt en geen twee minuten later stonden Knijff en van Dalen in een schiet- stand. Even een kleine aarzeling wie er zal schieten, waarna van Dalen het maar deed en er 31 van. maakte. De overwinning was nu veilig. Niet wat de stand betrof misschien, maar wel door het spel, alleen H.R.C. speelde nu nog en aan alles was 't te merken, dat Terrasvogels niet bij machte was daar verandering in te brengen. De Sant poorters bleven wel fair volhouden, een enkele speler vergat zicji wel eens, maar aan de andere kant werkte deze ommekeer daaraan ook een handje mee. Na 24 min. spelen gaf van Dalen, na opgewekt solo-spel, een pass aan Nieuwstadt en het vierde doelpunt was geboren (41). Met goede passes en uitstekend solowerk bleef H.R.C. de T-v'este bestoken. Zelfs Swart ging op doel schieten en hoewel hij het niet lijn, moest de doelman toch nog even kinderachtig dëed, n.1. van de midden- op zijn qui-vive zijn. Een kanjer van Nieuwstadt stopte de doelman subliem. Het laatste doelpunt kwam van van Dalen, hoewel de Vries er feitelijk de vader van was. Hij was n.1. weer enige tegenstanders gepasseerd, waarna de rode midvoor zijn trekbal ineens in schoot. Met de stand 51 kwam het einde. Voor Terrasvogels klinken deze cijfers niet zo leuk, maar de Santpoorters had den een H.R.C. tegen zich in grootse vorm, zoals het nu reeds drie weken speelt. Wij voor ons zijn er van over tuigd, dat deze club tegen iedere te genstander voor verrassingen kan zor gen. H'M EN BEPAALD NUCHTER IS-IE OOk NIET... VOOPUIT, STA ES O] VERROEST 1 VEMT KEN VAM DE AANPLAKBILJET- P. DAT IS DE LANGE' 10000 GOLDEN BELONING VOOR TilN AANHOUDING! VOORZICHTIG MET 'M MAAT. HU IB EEN kDSTBAAO VQACHIE. In een slecht gespeelde wedstrijd is het Watervogels gelukt een 30 zege te behalen op Sijbekarspel. Watervofbls kwam in het veld met een gewijzigde voorhoede, hetgeen echter geen verbetering was. De wedstrijd begon rommelig. Na enige aanvallen van beide zijden, wel ke zonder uitwerking waren, wist Snijdqr na 20 min. spelen te scoren uit een voorzet van links. Sijbekarspel bracht het niet verder dan de W.- backs en^deze ruimden dan ook ge regeld op, waarbij Schotting goed werk verrichtte. Door slecht plaatsen kon echter geen behoorlijke aanval worden opgezet en men bracht het niet verder dan tot schermutselingen voor beide doelen. Na 35 minuten spelen slaagde Hol lander er in zich vrij te spelen en met een hard schot de S.-doelman voor de tweede maal te passeren. Zo ging de rust in met een 20- voorsprong voor W. De tweede helft was nog slechter, doordat het spel steeds ruwer werd. De scheidsrechter moest alle zeilen, bij zetten, wat herri niet steeds goed af •ging. Watervogels was nu iets sterker, maar kon dit niet tot uiting brengen, totdat eindelijk 10 minuten vóór het einde Hollander uit een worsteling voor het doel voor de derde maal wist te doel punten* Sijbekarspel probeert het ook .nog eens, maar de aanvallers strand den in de laatste instantie allen op keeper Dirks. Zo kwam met een 30- zege voor W. het einde aan deze rom melige wedstrijd. De geen wedstrjjd G.V.O.Helder heeft puntenwinst yoor onze plaats genoten opgeleverd en o.i. komt G.V.O. de overwinning wel toe. 32 had echter beter de verhouding weer gegeven. Voor dë rust was G.V.O. de meer dere, maar na de rust was Helder beer eq ineester. G.V.O. heeft met deze overwinning zijn kans op een eventueel kampioenschap behouden, een daverend elftal hebben zij echter niet. De achterhoede vertoont vele ga pingen, waarvan Helder zeker meer had kunnen profiteren. De voorhoede van G. bezit een goede schutter in de linksbinnen (in elk geval deze wed strijd) en de 38-jarige rechtsbinnen Noom was de man, die de aanvallen opbouwde enuitstekend. Bij Helder hebben alle 11 spelers hun uiterste best gedaan de uitslag in hun voordeel te doen eindigen, maar de fatale 5 10 minuten voor de rust toen door G. 3 doelpunten gemaakt werden, heeft de doorslag gegeven. Burgers heeft in zijn wederoptreden in de H.-gelederen bewezen het nog lang niet verleerd te zijn en vooral na de rust als linksback speelde hij een pri ma partij. Reeds kort na het begin bleek het, dat Teeckelenburg door een blessure op halve kracht speelde en de rechtervleugel van G. dan ook meer vrijheid genoot dan in normale om standigheden het geval zou z(jn ge weest. De leiding van deze wedstrijd was in slechte handen. Er werden vele fouten door deze scheidsrechter ge maakt en vooral het toekennen van 2 door G. gemaakte buitenspeldoelpun- ten was voor H. wel zeer noodlottig. De wedstrijd werd door 20 spelers in de beste verstandhouding gespeeld. De linksbuiten van G. en de rechtsback van H. probeerden keer op keer wie van beiden de meeste lichaamskracht bezat waartegen de scheidsrechter niet optrad. De wedstrijd. Reeds direct na de aftrap neemt G. het spel in handen en Boogaard moet al direct handelend optreden. Éénmaal weet hij de bal nog juist over de lat te tippen. De daaropvolgende hoek schop wordt weggewerkt en gaat H. er over links vandoor. De bal komt bij Rottier, deze schiet hoog over. Als er pl.m. 15 minuten gespeeld is, krijgt de linksbuiten van G. in vrije positie de bal toegespeeld (ook deze buiten speler had beter gedekt moeten wor den). Alleen gaat hij op Boogaard af en kansloos wordt deze gepasseerd (10). Helder laat het er niet bjj zit ten. Burgers schiet hard in, maar de G.-doelman laat zich echter niet ver schalken. Rottier schiet even later rakelings 'naast. Als er 35 min. in de eerste helft is gespeeld krijgt 4e linksbinnen een schietkans en on houdbaar voor Boogaard verdwijnt de bal in het doel. Dit herhaalt zich in de 38ste minuut van de wedstrijd en is de stand dus 30. Nog is dit niet genoeg en enige minuten later is het de G.-middenvoor, die in duidelijke buitenspelpositie de bal krijgt toege speeld en de bal voor het inschieten heeft (40). Eén minuut voor de rust is het Puhl, die zich vrij speelt op de rechtervleugel, voorzet en Rottier en Wieren zorgen voor de rest (41). Met deze stand breekt de rust aan. Na de rust zijn de rollen omge draaid en ,is H. het meest in de aan val. Teeckelenburg is uitgevallen en nu speelt P. Helder linksbuiten en Wieren linksbinnen. Achter is men nu de zaak volkomen meester en ook in de voorhoede wordt aardig gecombi neerd, te lang echter, zodat op het critieke moment een G.-speier succes voorkomt. Bal schiet ook maar op t doel; de doelman doet geen moeite, de bal vliegt echter via de hoeklat en paal achter het doel. Eindelijk heeft Helder weer succes. Himpers neemt 'n vrije schop, plaatst naar Rottier, deze geeft door naar Puhl, die de bal in lt net loopt (4—2). Deze stand blijft tot 5 min. voor het einde gehandhaafd. Dan krijgt de G.-middenvoor de bal toegespeeld als hij zich tussen de backs en Boogaard bevindt en hij heeft geen moeite er 51 van te maken. Bij het protest van H. vroeg de scheids rechter aan de H.-greqsrechter of het een doelpunt was, waarop deze be vestigend antwoordde. Het einde bracht dus een 52-nederlaag voor H. Alhoewel Arsenal's zege over Preston er wezen mag, vooral In ver hand met het door de Gummers ver toonde spel moet de prestatie van Shffield United tegen het brillante en gevaarlijke Manches ter United toch nog hoger worden aangeslagen. Manchester ging naar Sheffjeld met het imposante record van 16 opeenvolgende wedstrijden zonder een nederlaag. De Arsenal vertoonde kampioens voetbal in de match tegen Preston, dat ook nog als candidaat voor de eerste plaats beschouwd moet worden. De ver dediging der Gunners liet zich niet van streek brengen door de beroemde switch van Finney, van de vleugel naar het midden, en de voorhoede zorgde voor doelpunten. Toch kon Arsenal zijn voorsprong aan de kop niet vergroten, want Burn- ley won te Middlesbrough en blijft met vijf punten achterstand de Londenaars volgen. Eerste divisie: ArsenalPreston Northend30 Blackburn Rovers—Sundcland 43 BlackpoolAston Villa 10 Bolton WanderersChelsea 21 Charlton AthleticStoke City 01 LiverpoolPorthmouth0-r-3 Manchester CityGrimsby Town 31 MiddlesbroughBurnly 12 Cheffield United— Manchester United 21 De voor de vierde cup ronde over gespeelde wedstrijd Everton—Wolver- hamton Wanderers eindigde na ver lenging in een 32-overwinning voor Everton. tf^- ki De talrijke BKC-sqpporters die Zon dag per auto en per fiets naar het Suc ces-terrein waren getogen zullen wel allerminst hebben verwacht, dat een gelijk spel de uitslag van deze derby worden zou. Was het BKC-overwicht gedurende de eerste tijd merkbaar, na de thee was hier geen sprake meer van. De eerste tijd is het Succes-spel dan ook verdedigend, waar tussendoor de weinige voorhoedespelers nu en dan 'n bal krijgen toegespeeld, die echter bij de BKC-verdediging een goed onthaal vindt en met dezelfde kracht wordt ge retourneerd. Steeds weer zwerft de bal op de Succes-helft, waar de voorhoede, Buning, Biel en de Laat, moeite heb ben om de bal door de Succes-verde diging te brengen, waar tenslotte Slik ker, de doelman van Succes, klaar staat om zijn aandeel in de strijd te leveren. Zo gaat het spel gedurende het eerste half uur, een Polderse meerderheid, die echter door de geel-zwarten niet in doelpunten kan worden uitgedrukt. Deze meerdferheid blijkt echter wel uit het feit, dat de Schipper geduren de deze periode slechts twee ongevaar lijke ballen behoefde te stoppen, terwijl de Succes-doelman in dit eerste halfuur meerdere malen zijn doel voor een cri- tiek ogenblik moest verlaten. Na verloop van dit half uur komt de Succes-voorhoede echter even meer uit de hoek. De Succes-verdediging is het spel meester geworden en is in staat om de ballen beter door te geven naar de voorhoede, die dan ook enige malen ge vaarlijk in de nabijheid van het Polder se doel opereert. De Schipper is echter in goede vorm en een paar uitstekende safeé® worden door hem verricht. Het resterende gedeelte van de eerste helft verloopt in een overwicht van Succes. Na de rust blijkt echter een ander Succes in het veld te zijn getreden. Za gen wij in de aanvang een verdedigend Wieringer team, het is thans zo, dat de eerste minuten werkelijk op het credit van Succes kunnen worden geschreven. Weer moet De Schippér enige malen handelend optreden en hij doet dit zon der een fout te maken, zodat het gevaar voorlopig kan worden geweerd. Tussen de bedrijven door doet echter ook EKC's voorhoede haar best om tot sco ren te komen, doch er wordt te weinig acht gegeven op de rechtervleugel, waar de Laat, die ditmaal "een uitste kende wedstrijd speelde, talloze malen geheel vrij staat. De meestentijds uit stekende voorzetten van deze reserve hadden in vele gevallen waarschijnlijk uitkomst kunnen bréngen, doch het spel ging in de meeste gevallen te veel naar links, waar een opeenhoping van spelers was. Gedurende het laatste half uur was echter Succes meerdere malen sterker, en als in deze tijd door de Wieringers een doelpunt was gemaakt, was dit al leszins verdiend geweest. Thans echter bereikte Paardekooper met zijn mannen door het stugge verdedigen een gelijk spel, waarmede de geel-zwarten onder deze omstandigheden tevreden kunnen zijn. Zo eindigde deze veelbesproken strijd in een gelijk spel, waarmede de Polder- sen meer dan tevreden kunnen zijn. Ouders, waarschuwt toch Uw kinderen, dat zü 't verkeer niet moeten hinderen! het lekkere levertraan-product met geijkt hoog gehalte aan natuurlijke vitamines A, C en D, met mout, suiker en geconcentreerd sinaas appelsap. Uitmuntend verdraagbaar! n -i J kl J Noord-Hollandse Bond van Landelijke Ruiters en amazones zijn sportieve mensen. Als er wedstrijden georgani seerd worden, is men het dan ook al tijd roerend eens. En nu, nu het niet om de sport ging, maar om een ge zellige feestavond voor alle landelijke ruiterverenigingen uit de Streek Noord-Holland-Noord, was er wel heel wat verschil van mening ge weest, maar de sportiviteit had het gewonnen en eensgezind zou er feest gevierd worden in Veerburg in Anna- Paulowna. Zo kon dan de heer Peereboom uit Nieuwe-Niedorp, voorzitter van de Streekcommissie, Zaterdagavond een volle zaal welkom heten, een zaal ge vuld met leden der samenwerkende verenigingen en andere belangstellen den in de ruitersport. Spr. richtte zich in dit welkomstwoord in het bijzonder tot de heren Bom, Melchior, de Jager, de Graaf, Keuris en van Sloten, tot jury-leden en instructeurs, die allen in het afgelopen seizoen meehielpen om de gehouden wedstrijden te doen sla gen, het hunne hadden bijgedragen aan het verbeteren der rijkunst en bevor deren der ruitersport;' of hun aandeel hadden in het organiseren van deze eerste Streek-avond, een film afston den of zouden vertonen. Na de wens uitgesproken te hebben, dat in het komende seizoen de paar densport weer op prettige wijze en in vriendschap mag worden "beoefend, wees de heer Peerehoom nog op de betekenis van deze sport voor de warmbloed-fokkerij. Waar landelijke ruitersport beoefend wordt, is stijgen de belangstelling voor de warmbloed fokkerij te constateren. Spr. eindigde met het verzoek te zamen het Standaardlied te zingen. Terwijl de standaards op het toneel gezamenlijke feestavond een goed be gin. Er zit gang in de beoefening van de ruitersport; na de oorlog is er een grote opbloei gekomen, zei spr. Bekend is, dat de landelijke ruiters op gewo ne, in het bedrijf gebruikte paarden rijles krijgen en in -de strijd tegen te ver doorgevoerde mechanisatie staan zij dan ook naast de fokkerij van het warmbloed-paard. „Moed, beschaving, gratie", zijn de deugden, die door de beoefening van de ruitersport worden aangekweekt, zegt het Federatielied en, merkte spr. op, door de omgang in fe- deratieverband en het deelnemen aan concours zullen zij zich ook gemakke lijker tussen andere mensen leren be wegen, Door het paard uit het bedrijf te berijden, leert de ruiter z'n beest, het paard zijn baas beter kennen, groeit de liefde voor het paard. Buiten de niet aangesloten ruiters in het Zuiden telt de landelijke bond 6000 leden, deelde spr. mee en hij eindigde met de wens, dat de na-oorlogse voor uitgang steeds crescendo moge gaan en de kop van Noord-Holland daarbij met het ledental ook aan de kop- van Ne derland zal staan. Alex de Haas was de verzorger van het feestelijk deel van de avond en over het optreden van deze bekende humorist-liedjeszanger behoeven we niet uit te weiden. Zijn praatjes waren gezellig en z'n gevatheid toonde hij o.m. toen hij zo even terloops opmerkte, dat hij bij de prijzen voor de verloting ook z'n „naamgenoot" had zien liggen. Z'n liedjes varieerden tussen heel oude als „de Spoorwegstaking" en nieuwe als „Wat komt er terecht van de Neder landse gulden", humoristische als „O moedertaal wat zijt gij schoon" of „Daar zijn nog goede bazen" en een enkel ernstiger, als „Wat maakt gij eigenlijk van Uyr leven". In een en an der moest dan zijn poging tot „paeda- gogiek" tot uiting komen, „de kunst van opvoeden tot wat de ouders eigenlijk hadden moeten zijn". Een verrassing was het optreden van stonden, werd dit ruiterlied staande en mej. Truus Verburg, toen liedjes uit de uit volle borst door alle aanwezigen gezongen en gevolgd door het Federa tie-lied. De heer Bom, voorzitter van de origineel product De eerste Zondag van Februari was een slechte dag voor Hermes. Van de 4 thuiswedstrijden werden er 3 verlo ren en 1 gelijk gespeeld. De wedstrij den waren: Hermes II—F.I.T. II (1—3) (heren). De wedstrijd werd goed en snel ge speeld. Alleen moet er meer op de vleugels gespeeld worden. F.I.T. II voerde de stand tot 03 op, maar in de tweede helft ontworstelde Hermes de druk en wist de eer te redden (13). Met deze stand kwam het einde. Hermes IIAUiance II (0—1) (dames). In een goede wedstrijd wist AUiance in de laatste minuut de pun tjes mee naar Haarlem te nemen. Het was wel jammer, maar de volgende keer beter, dames! Alliance werd in deze wedstrijd kampioen van de 4e klasse en daarom werden tevens bloe men aangeboden. Hermes IIjsvogels II (11) (heren). Onze heren zagen zich voor de tweede maal een puntje ontfutseld. Ijsvogels speelde een zeer goede wed strijd, daarentegen Hermes in de eerste helft niet zo goed. In de tweede helft ontworstelde Hermes zich echter aan de druk en zette een hevig offensief in. Af en toe stond de keeper zelfs op de bully-lijn. Hermes verdiende echter de overwinning, vooral omdat in de 2e helft het overwicht zeer duidelijk te zien was. In ieder geval kunnen onze heren zich alvast voorbereiden op de grote match tegen Kraaien I a.s.' Zon dag. vooral omdat deze er in slaagden gelijk te spelen tegen Adelborsten I.N.B. Wij vernemen dat de wedstrijd KraaienHermes is afgelast. Hermes IVHoorn I (05) (dames). Wij zagen Hermes IV spelen en be merkten met vreugde, dat het spel van onze dames stukken beter is geworden. De uitslag is dan ook geflatteerd, of schoon Hoorn I de overwinning ver diende. De wedstrijd werd sportief ge speeld. In de eerste helft gelukte het Hoorn de stand tot 0—3 op te voeren, maar na de rust weerde Hermes zich uitstekend, maar kon toch niet belet ten. dat Hoorn de stand opvoerde tot 0—5. Uit. Bloemendaal. HBS a—Hermes a (heren (12—0), Amsterdam. HOC IIIHermes III (heren (11); Dem IAdelborsten II (heren) (07); Adelborsten IKraaien I" (00). De stand aan de kop is nu als volgt: Hermes I, 10 gesp., 15 pnt. Adelborsten I, 8 gesp., 13 pnt. Kraaien I, 10 gesp., 14 pnt. serie „Weet je nog wel oudje" aan de beurt waren en zij van Speenhof „De minneklacht van een verlaten méisje" en uit Louise Fleuron's repertoire „Aan de deur van je woning" en „Mensen hart" zong. De heer Keuris vertoonde een alleraar digst filmpje van een wild paard met veulen en van het temmen door cow boys. Ook een van wedstrijden te Scha- gerbrug. En verder was er een verloting en niet te vergeten de goede band The Musical Players uit Alkmaar. De heer Peereboom, die sloot met de wens, dat deze eerste avond in de smaak was gevallen, kan gerust zijn: het zal de laatste wel niet wezen! 1947 door Bij de op 16 en 17 December gehouden examens, afgenomen de Nederlandse Associatie voor Prak tijkexamens slaagden: voor Moderne Bedrijfsadministratie de heer K. de Waard; voor het Praktijkdiploma Boek houden de heer J. Kwinkelenberg; voor Nederlandse Handelscorrespondentie de heer K. Biersteker. Allen waren leer lingen van het Instituut „Mercurius", Loodsgracht 72, Den Helder. Aan het slot van bovenstaand stukje in de Helderse Courant van Zaterdag j.1. is het-adres verzuimd te vermelden. Dit moet zijn: W. F. La Lau, Polder-" weg 29, Den Helder. Zaterdag 31 Dec.: Alcor, 29-1 van Rosario naar Rotterdam via Montevi deo; Aldabi, R'damRio de Janeiro, 30-1 pass. Ouessant; Algenib, vertrekt 31-1 ca. 17 u. v. Antwerpen n. R'dam; Alkaid, 30-1 van Rio Grande do Sul n. Porto Alegre; Alphard, thuiskomend, 30'-l te Bahia; Amstelkerk, 21-1 van Dakar te Freetown; Amstelstad, Baires A'dam, 30-1 van Rio Grande do Sul; Arnedijk, 30-1 van Houston te New Orleans; Bali, A'damBatavia, pass. 30-1 Kaap Guardafui Boschfontein, 30 -1 van Tanga n. Dar es Salaanalwaar 31-1 verwacht; Cottica, A'dam—West. Indië, 30-1 van Dover; Duivendijk, R' damVancouver, 31-1 van Acajutla; Grote Beer. A'dam—Java, pass. 30-1 Ouessant; Grootekerk, 31-1 van Mel- bourne naar Sydney; ïndrapoera, 31-1 van Soerabaja te Batavia verwacht; Joh. van Oldenbarnevelt, JavaA' dam, 31-1 te Suez; Maetsuycker, Am sterdamJava, pass. 30-1 Pantellaria; Nieuw-Holland, 31-1 van A'dam n. Ja va: Noordam, 31-1 om 1 uur op 1000 mijlmijn van de Nieuwewaterweg.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 3